Tutlo Sp. z o.o.

4.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Tutlo Sp. z o.o.

Pracodawca

Aktualność
Szanowni Państwo,

cieszymy się, że wykorzystują Państwo platformę GoWork.pl w celu poruszenia istotnych kwestii oraz nurtujących tematów. Pragniemy użyć nowej płaszczyzny komunikacji, by odpowiedzieć na pytania oraz zaprezentować warunki pracy w Tutlo, ale przede wszystkim, by wysłuchać konstruktywnej krytyki, dzięki której każdego dnia możemy tworzyć jeszcze lepszą platformę do nauki języka.

Prosimy jednak pamiętać, że Gowork.pl, to przestrzeń do dzielenia się konstruktywną krytyką oraz opiniami, które nie są obraźliwe ani nie naruszają niczyjej godności.

Pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Znajdź odpowiedzi na pytania

W celu wyjaśnienia nurtujących Państwa kwestii, podzielenia się pomysłami oraz uwagami zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: kontakt@tutlo.pl

Marcin K

Cześć, w Tutlo pracuje jako Specjalista SEO. Z najciekawszych benefitów można zaliczyć codziennie po godzinie 17 darmowe piwo i wino + imprezy w każdy czwartek. xD Dodatkowo organizowane są turnieje w pingponga, w WeWorku są aż 2 stoły, więc jak ktoś ma ochotę, to może sobie pograć. Mamy możliwość pracowania nie tylko w pokoju, ale posiadamy patio, dwa dostępne piętra, salki, kuchnie i duże przestrzenie. Jeśli chodzi o pracowników, to jest bardzo fajna ekipa. Jeśli chodzi o mój dział, to mamy ustalane z menedżerami projekty które musimy wykonać w tygodniu, naturalnie w przypadku opóźnień, możemy wszystko przesuwać. Praca zdalna jest możliwa raz na jakiś czas albo gdy np. ktoś ma do opieki dziecko. Jeśli chodzi o lokalizacje to samo centrum przy kruczej, więc dojazd jest bezproblemowy. Jeśli chodzi o zarobki, to nie ma co narzekać, dodatkowo mamy mnóstwo benefitów czy premie miesięczne.

Tomek

Jak ktoś ma dość pracy w korporacyjnej kulturze organizacyjnej, to polecam Tutlo. Raportowanie jest ograniczone do niezbędnego minimum. Nikt nie wylicza ile kto był na przerwie i ile razy poszedł po kawę, czy do łazienki. Nie ma też problemu, by obiad zjeść sobie gdzieś na mieście. Jeżeli wypełnia się swoje obowiązki na czas, to wszyscy są zadowoleni. Firma się szybko rozwija, dochodzą cały czas nowe zadania, więc nie ma mowy o rutynie. Do tego dochodzą różne małe benefity, które lubią milenialsi typu ping-pong, owoce w biurze, masaże, joga, czy możliwość przyprowadzenia zwierzaka :)

petermks@o2.pl

Dzień dobry .Chcialem wziąć udział w proponowanej przez Państwa ankiecie i otrzymać 6 dodatkowych lekcji .Jestem uczestnikiem kursu Tutlo ale nie posiadam Facebooka . Nie mogę wziąć udziału w ankiecie w żaden proponowany przez państwa sposób gdyż link tootlo marszałkowska nie daje możliwości wzięcia udziału w ankiecie Proszę o pomoc Pozdrawiam serdecznie

Grafik

W Tutlo pracuję 6 miesięcy. Zaczynając od najważniejszego, czyli super lokalizacja w samym centrum Warszawy. Po drugie biuro mieści się w WeWorku, mamy możliwość korzystania z benefitów takich jak imprezy tematyczne, masaże, joga, tenis stołowy. Poza tym każdy z nas ma możliwość korzystania z bezpłatnych lekcji angielskiego na platformie z czego aktualnie korzystam :D Po trzecie w pracy mamy fajnych ludzi, atmosfera też jest luźna, brak raportowania itd. Na razie nie myslę o zmianie pracy.

Erica Nowy wpis

Ja pracowałam w Tutlo jako lektorka. Mnie praca odpowiadała bardzo, bo też nie chciałam się wiązać całkowicie z żadną firmą i mieć stały grafik nie do ruszenia, zależało mi na czymś bardziej elastycznym, bo dużo byłam w rozjazdach. Sama praca przyjemna, ja miałam już spore doświadczenie, przez lata udzielałam korków z języka. Co do firmy - jakieś zarzuty na pewno się znajdą, bo idealnej firmy do tej pory jeszcze nie znalazłam. Nie chcę się teraz nad tym rozwodzić, bo raczej wolę trzymać w sobie pozytywne wspomnienia, zamiast rozpamiętywać minusy . Warunki całkiem niezłe, przynajmniej mi w ówczesnej sytuacji zupełnie odpowiadały, ale wiadomo - kwestia indywidualna. Współpracę zakończyłam, bo osiadłam już na stałe za granicą i szukałam czegoś bardziej stałego i w moim zawodzie. Ja wspominam dobrze, ale oczywiście nikomu nie chce narzucać swojej opinii, każdy ma swoje własne doświadczenia i ocenia to podług siebie. Ale jak ktoś się zastanawia nad taką pracę, to moim zdaniem warto dać szansę.

Kandydat

hej, jak się ma sprawa z widełkami podanymi w ogłoszeniach? zależne od doswiadczenia?

Spirit
@trevor

Fajnie, że w ogóle dali widełki, bo nie zawsze jest to standard a zawsze warto wiedzieć wcześniej. Od czego zależne? No pewnie od doświadczenia i kompetencji, tak podejrzewam.

Niewinny Nowy wpis
@trevor

rozne czynniki maja znaczenie, stad widelki

papuga Nowy wpis
@trevor

zawsze sklada sie na to kilka czynnikow, wlasnie doswiadczenie itd

Lektorka

Szczerze mówiąc, to lubię pracę w Tutlo, ale ma swoje plusy jak i minusy. Minusem są stawki, chociaż z drugiej strony, jeszcze żadna szkoła online, w której mogłabym być dostępna kiedy chcę i mogłaby robić sobie wolne na życzenie, nie zaproponowała mi więcej. Jeśli proponują więcej, to jest to niewielka różnica no i trzeba samemu wymyślać materiały, a tutaj mam już jakąś bazę (choć czasem zdarzają się błędy w kursach, ale za każdym razem po zgłoszeniu, są usunięte). W szkole stacjonarnej stawki to śmiech na sali, a dochodzi odpowiedzialność za dzieciaki. Co jakiś czas w Tutlo są bonusy pieniężne, które wyrobić łatwiej lub trudniej, programy dla najlepszych lektorów (z których już premia jest bardzo dobra). Kolejny minus - czas czekania na ucznia nie wlicza się do pracy, ale jeśli prowadzisz sporo stałych uczniów i zapełniasz sobie z nich kalendarz, to tylko w wypadku, w którym się nie zjawiają, jesteś w plecy (tu już kwestia ucznia, jeśli są niesłowni, to po prostu po którejś nieobecności bez wcześniejszego uprzedzenia piszę im maila, że muszą sobie szukać innej lektorki, bo nie mogę sobie pozwolić na marnowanie czasu). Największy plus to elastyczność, jestem sama sobie sterem i okrętem, nikt mi nie mówi, że musze pracować "od" - "do", tylko ustalam grafik po swojemu. Wiem, że na własnej działalności też bym tak mogła, ale aktualnie wolę być na umowie o dzieło, niż płacić gruby hajs zusowi, myślałam o tym i liczyłam kilkukrotnie. Po prostu bardziej mi się to opłaca, a nie jestem tak naiwna, żeby wierzyć, że w tym kraju doczekam się emerytury :D więc odkładam na nią z innej dorywczej pracy (nie lubię mieć jednego źródła zarobku, w Tutlo też nie pracuję na cały etat, robię 80-100 h i to mi wystarcza). Dla jednych 45 zł/h to mało, bo mają kredyt na zmiennej stopie, dla innych stawka w miarę okej (nie powiem kto, reklamujący się non stop w internecie, zaproponował mi 27 zł z ustalanym przez kogoś grafikiem, a dopiero po pół roku 36 zł/h), a dla np. studentów, dla których alternatywą jest praca za 23 zł/h przy wykładaniu towaru lub w knajpie na kelnerce, jest to bardzo dobra stawka. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Spirit
@Lektorka

Pozwól że dopytam o jedną rzecz, z tego co piszesz to rozumiem, że masz jakąś stałą "bazę" uczniów z którymi jesteś umówiona na konkretne dni i godziny?

Lektorka Nowy wpis
@Spirit

Tak, mam ponad 20 stałych uczniów, z których ułożyłam sobie grafik, jeden uczeń po drugim, więc też nie mam luk. Jak widzę w ostatnim tygodniu, że brakuje mi lekcji do wypłaty, jaką chciałabym mieć (choroba moja lub ucznia, wyjazdy, itp.), to wtedy jedynie biorę z dostępności dla wszystkich.

Była tutorka w Tutlo

Praca tylko opłacalna w przypadku niewymagających studentów jako dorobienie do studiów Dla wykształconego lingwisty szukającego jednego pracodawcy to nie jest to miejsce. Umowy śmieciowe, stawki jak sprzed 20 lat albo dalej, nie ma mowy o podwyżce. Śmieszne programy bonusowe, nierealne i nieopłacalne w realizacji. Zero poszanowania dla lektorów, notoryczny brak odpowiedzi na maile, szczególnie te w których czegoś się domagasz.bo telefonu tu do nikogo nie dostaniesz. Ale już do ciebie dzwonią wszyscy jak czegoś potrzebują - na twój prywatny telefon, dodam. Zrezygnowałam po niespełna roku, z szacunku do siebie i swojego czasu.

User Deleted : >

Po dłuższej współpracy z Tutlo mogę powiedzieć, że nie była to praca warta zachodu. Z początku oferowali elastyczność pracy oraz "konkurencyjne" wynagrodzenie za włożony wysiłek, jednak po podpisaniu umowy o zlecenie, wszystko się zmieniło. Pomijając już brak jakicholwiek wymagań na stanowisko lektora (lektorzy to licealiści bez znajomości gramatyki), rozmowa rekrutacyjna była niskiej jakości - zwykła konwersacja na 30/40 minut + parę pytań dotyczących sposobów na przeprowadzenie zajęć. Nie otrzymujesz przeszkolenia i zaczynasz od razu. W Tutlo możesz spodziewać się błędów w materiałach, braku poszanowania twojego czasu oraz uczących się za karę uczniów. Pamiętam, że dzwoniono do mnie po 20 na numer prywatny i pytano mnie czy nie mam czasu na lekcję próbną z dzieckiem. Teraz stawki, czyli temat tabu. 32zł/h przy dostępności mniejszej niż 60h 36zł/h przy dostępności 60h + < 100h 39zł/h przy dostępności 100h Oczywiścoe zapłata TYLKO za lekcje tzn. możeż być dostępny/a 150h na miesiąc a wypłatę dostać za 60h lekcyjnych : ) Powodzonka z zapłatą za mieszkanie czy oszczędzaniu. Platforma od lat pozostaje bez zmian - największy update to zmiana ikon kursów, ignorując błędy w nich zawarte. NIE POLECAM PRACY LEKTORA

zainteresowany
@User Deleted : >

ale to chyba normalne, że dostajesz kasę za wykonaną pracę, a nie za gotowość do jej wykonania plus te stawki nie wydają się być takie złe

Dawid
@User Deleted : >

Pracy jako konsultant tez nie polecam , po roku pracy dostajesz nagle informacje ze zmniejszają w firmie prowizje albo masz zrobić wynik 2x większy ( wiem ze to już ich druga taka zmiana w ciągu 2/3 lat) … finalnie robiąc tyle samo co przez ostatni rok jesteś jakieś 2tys w plecy . Dodam ze ich postawiony wynik to robi może z 10 konsultantów na prawie 80 i tak pięknie firma załatwia Cię przy obecnej inflacji gdzie szuka zmniejszenia kosztów na swoich pracownikach . Oczywiście dla tych co zrobią ich magiczny target rzuca tam kilka groszy ale i tak im wyjdzie na plus bo o wiele więcej zabiorą reszcie która tego nie zrealizuje . Finalnie na rękę to tyle w biedronce zarobisz pracując po 8h a nie po 12h i nawet w soboty - powiedzą Ci że nie musisz tyle pracować ? Śmiech jak sytuacja cię do tego zmusza by nie dostać groszowej wypłaty w dodatku na działalności . Jeśli szukasz pracodawcy któremu na tobie zależy i cię szanuje albo szanujesz samego siebie to omijaj szerokim łukiem.

User Deleted : >
@zainteresowany

W takim razie każdy pracownik pracujący na umówie po 8 godzin dziennie nie dostałby wypłaty. Jestem dostępny w pracy, więc za poświęcony czas powinienem dostać wynagrodzenie. Ciężko pracować 170 godzin w miesiącu i dostać wynagrodzenie za zaledwie 50 godzin, co w przeliczeniu daje ci ok 2300 zł/netto. Śmiech na sali.

Kat
@Dawid

W stu procentach prawda

agent cc
@Dawid

Dokładnie tak. Praca jako konsultant dramatycznie słaba. Wynagrodzenie jak na stolicę bardzo słabe. Nie wiem jakim cudem nadal tam pracują ludzie. Przecież prawie każde call center w warszawie daje lepsze warunki pracy.

Eleon
@agent cc

Tak się składa, że pracowałem w 4 CC w Warszawie i jakoś nie mogę powiedzieć tego samego

@User Deleted : >

Ciekawe spostrzeżenia, muszę przyznać. Drogi użytkowniku, umowa zlecenia to nie uop- dostajesz wypłatę za realnie przepracowane godziny, chyba że w umowie masz dodatkowo wymienione stawki za dostępność (co się rzadko gdziekolwiek zdarza.) Na tym polega ta umowa, nie wiem czego się spodziewałeś. Zgadzam się, co do błędów lub literówek w kursach- obecnie prowadzony jest audyt, o czym każdy lektor powinien wiedzieć od bodajże maja tego roku, więc kursy lada chwila ulegną zmianie (nie mam pojęcia, czy na lepsze, czy gorsze, ale to jeden z dowodów na to, że firma jednak podejmuje kroki prowadzące do rozwoju.) Z wymaganiami na lektora również bywa różnie, ja za to nie odpowiadam, ale tym już, z tego co wiem, zajmują się osoby sprawdzające jakość lekcji, które mają swoje sposoby. Interesująca sprawa z licealistami. Po 1., skąd wiesz, ile rzeczywiście jest tam licealistów, którzy nauczają? Znasz wszystkich 800. lektorów? Po 2., ciężko jest ominąć wiadomości od lektorów, (niby) doświadczonych nauczycieli, którzy- za przeproszeniem- pisali takie byki, że dziecko w podstawówce by ich wyśmiało. Ponadto, jeżeli osoba w/po liceum chce się rozwijać, to dlaczego nie dać jej szansy? Już na początku studiów można być zatrudnionym, aby uczyć np. przedszkolaki, więc nie rozumiem tego oburzenia. Chodzi o Twoje doświadczenie, czy wykształcenie? W dzisiejszych czasach to już bez znaczenia:) Firmy potrzebują ludzi chętnych do pracy, a nie z wybujałym ego. Jeżeli oczekujesz zarobków rzędu 5k+/mc, a nie masz uczniów, to niestety nie w tym miejscu. W wielu innych firmach również nie. Wszyscy muszą się przystosować do realiów. Co mają powiedzieć nauczyciele w szkołach państwowych, czy taki nauczyciel stażysta i jego wypłata. Daj sobie na wstrzymanie... Brak przeszkolenia? Oj, kłamczuszki;) Po podpisaniu umowy dostajesz jeden duży plik, w którym masz najważniejsze info odnośnie swojej pracy, ewentualnych problemów oraz wypłat, a także linki do zapisu na 3 obowiązkowe szkolenia on-line. "Brak przeszkolenia," ha... Oczywiście nie twierdzę, że jest to idealna firma. Zdecydowanie powinni dorzucić nam benefity, jeżeli czekamy na stałe zajęcia, a 10min przed dostajemy info od ucznia, że go nie będzie. Drodzy kandydaci, przygotujcie się na to, bo tak jest non-stop. Można również wprowadzić kary dla uczniów za odwołanie umówionej lekcji tuż przed terminem, to przynajmniej będzie takich zachowań mniej lub dostaniemy wiadomość np. dzień przed. Z plusów pracy, to platforma dosyć intuicyjna w obsłudze. Wypłaty są, w moim przypadku, zawsze długo przed czasem i zgodne z rachunkiem. Nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze czekać długo na odpowiedź ludzi z supportu, ale zapewne to też zależy od nakładu pracy jaki mają. Podsumowując, praca lektora sama w sobie jest ok. Jeśli ktoś trafi na "uczących się za karę uczniów", to zawsze można sprawę polubownie rozwiązać, a nie tylko narzekać... Takie dzieci zostały przymuszone do lekcji tak samo jak w szkołach podstawowych i co? Tam też musiałbyś wykonać swoją pracę, wcale nie za lepsze pieniądze. Firmę polecam, ale dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie lub dodatkowy zarobek. Na pewno nie na pełny etat i na pewno nie jako główne źródło utrzymania. Dziękuję za dotrwanie do końca. Zostawiam Was z informacjami powyżej i prośbą o trzeźwe myślenie w dzisiejszych czasach. Nie ma firmy, w której wszystko byłoby idealne, ale (według mnie) niektóre opinie pisane są przez osoby, które są trochę oderwane od rzeczywistości. Opinię zamieszczam raz i w tym wątku już nie zamierzam się wypowiadać, chyba, że ktoś podszyje się pod mój jakże nietuzinkowy nick. Wszelkie zadane przeze mnie pytania są retoryczne. Życzę dużo dobrego.

Katarzyna Cz
@User Deleted : >

Dokladnie tak to wyglada, do tego kompletny brak przejrzystosci, obiecywanie przy rozmowie podwyzek i benefitow, ktore nie istnieja albo o ktore trzeba sie wyklocac. Telefony i maile od agentow non stop, nastawienie na ilosc a nie jakosc. Do tego materialy kopiowane z podrecznikow i innych stron, z bledami. 'Kursy' to zlepki przypadkowych materialow z neta. Jako lektorka przygotowywalam 70% lekcji bo zal mi bylo moich studentow ale oczywiscie robilam to za darmo.

Cath
@zainteresowany

To są stawki z 2001r. Koszmar! Obecnie stawki to 80 PLN. Szkoła oferuje takie stawki bo właśnie takie osoby jak Pan/Pani nie mają zielonego pojęcia I myślą że to OK. Ludzie, przestańcie zgadzać się na (usunięte przez administratora)pieniądze byle by tylko w Wawie pomieszkać.

ja123
@User Deleted : >

To dałeś się w balona zrobić ze stawką, bo zatrudniałam się 7 miesięcy prze Twoją opinią i dostałam stawki nie 32-39 a 35-45 zł/h w tych samych widełkach czasowych. Poza tym, nie wiem jakim cudem miałeś 150h czekania a 60h pracy, pracuję ponad rok i maksymalny rozstrzał to było 10h czekania więcej, niż pracy, no może doszło do 15 w wakacje. Nigdy nie czekałam na połączenie dłużej niż 15 minut (a to tylko w soboty lub niedziele rano, w tygodniu 2-3 minuty i ktoś dzwoni). Do tego stali uczniowie, umawiani na godziny i nie czekasz aż tyle. Może byłeś słabym lektorem i uczniowie nie chcieli do Ciebie wracać na kolejne zajęcia? Albo może słaby opis, słabe video wprowadzające, które w jakiś sposób odpychało uczniów? Nie uwierzę w te 90h zmarnowane, tym bardziej, że uczniów jest bardzo dużo i często to oni czekają na dostępnego lektora. Ja bardzo często mam po lekcjach branych ad hoc z "dostępnego dla wszystkich" wiadomość, czy możemy umówić kolejną lekcję. Nie mówię, że Tutlo jest idealne, ale ciężko mi uwierzyć w to, co piszesz.

@ja123

Rozumiem, że jak jesteś studentką, co nie musi zajmować się niczym innym jak tylko pracą i studiami to możesz sobie pozwolić na siedzenie za te grosze od rana do wieczora na platormie. . Ktoś, kto ma rodzinę i dzieci chce zarabiać godną stawkę za godzinę, żeby mieć czas na tzw:życie po pracy. Więc stawki o których piszesz są śmieszne i niegodne dobrego lektora, skończysz studia , będziesz musiała jeszcze odprowadzić podatek od tej kwoty to szybko zmienisz zdanie. Więc nie dziw się, że ludzie są niezadowoleni.

Maria
@ja123

I po co komuś insynuować, że jest słabym lektorem? Nawet twoja wynegocjowana stawka 45/h jest stawką za nisko dla ludzi wykształconych. Trzeba nadmienić , że Tutlo nie daje nic : musisz mieć swój komputer, swoje słuchawki, opłacać internet. SŁAAABOO! Jeśli nie szanujesz własnego czasu to już twoja sprawa. Ludzie chcą zarabiać godne pieniądze w tym kraju.

Nie polecam pracy w tej firmie jako lektor. Stawki bardzo niskie, jeśli chce się zarobić jakieś godne pieniądze to trzeba poświęcić cały dzień, dosłownie od rana do nocy, bo nie gwarantują tu ciągłości połączeń. Czasami żeby wyrobić godzinę lekcji trzeba być na platformie 2 albo i dłużej. Wyzysk to jedyne słowo, które ciśnie mi się na usta po przepracowaniu w tej firmie roku. Zrezygnowałem bo perspektyw na podwyżkę stawek tu nie ma i nie będzie. Z tego, co zauważyłem stale zatrudniani są nowi lektorzy, bo ci którzy się zorientowali jak wykorzystuje się tutaj pracowników po prostu rezygnują i odchodzą. Zostają ci dla których jest to tylko praca dorywcza, dorobienie do studiów i takich jest tu najwięcej. Na umowę o pracę tutaj nie zatrudniają, zlecenie , dzieło lub B2B, byle nie było dużych kosztów. Piszę tę opinię jako były lektor, ale z tego co zauważyłem to w ogóle jest tu duża rotacja, nawet w tzw. HRze. No ale czego tu się spodziewać, przecież od dobrego pracodawcy ludzie nie odchodzą, tylko od firmy, która stosuje wyzysk. Zasada stara jak świat, im więcej jest lektorów na rynku, tym mniej szanują lektorów. Dlatego śmiałem się, jak inny dali się nabierać na program typu"poleć innego lektora" i werbowali do Tutlo swoich znajomych, a potem zdziwieni, że nikt im nie odpowiada na maila o podwyżce. I takich brainiacs jest to całkiem sporo. Obecnie pracuję dla siebie , poświęcam na nauczanie dwa razy mniej czasu a zarabiam dwa razy więcej. I niech to posłuży za najlepszy komentarz o tej firmie.

Karina
Klient

Korzystam z oferty Tutlo od ponad pół roku, i gdyby umowa nie wiązała mnie na minimum rok już dawno zrezygnowałabym z ich usług. Poniżej przytaczam główne przyczyny mojej negatywnej oceny: - Większość lektorów jest na niezwykle niskim poziomie i pomimo bycia nativami, nie potrafią poprowadzić rozmowy na zadane tematy. Często również nie słuchają co się do nich mówi. - Rzadko zdarza się sytuacja że można wybrać z ilości większej niż 5 lektorów (reszta jest zajęta). Kiedy się już wielu wypróbowało, niesamowicie zawęża to możliwości. - W lekcjach są często błędy językowe lub gramatyczne, co jest naprawdę żenujące. - Przy wykupywaniu usługi sprzedawca zapewnia że będzie możliwość prowadzenia toru nauki. Nie ma. - Kiedy już podpiszesz umowę Tutlo przestaje odbierać do Ciebie telefony. Gdy już odbiorą, zapewniają, że rozwiążą problem i skontaktują się z Tobą z powrotem, co nigdy się nie dzieje.

Damian 72
Klient

prawie od roku jestem klientem tutlo. Nie polecam tej platformy z kilku powodów. Największa wadą tutlo jest to że bardzo ciężko jest się połączyć z wolnym lektorem szczególnie polskim. Pod koniec miesiąca w godzinach po południowych zdażało mi się stracić 2 godziny żeby zrobić 20 minut lekcji. Następną wadą tej platformy jest to że łączymy się przez Internet z różnymi osobami które bardzo często maja słaby Internet lub kiepski sprzęt a do tego mogą cicho mówić. W takich warunkach nie wyniesiecie za dużo z takiej lekcji. Mimo ze tutlo wydaje bardzo dużo na reklamę absolutnie nie dba o swoich klientów na których dużo zarabia. Rozpocząłem umowę w połowie miesiąca i Pan konsultant powiedział mi ze z uwagi na to ze mam tylko polowe miesiąca tutlo pozwoli mi wykorzystać lekcje w ostatnim miesiącu. Nic takiego się nie stało mimo pisania maili. Zdecydowanie nie polecam, lepiej znaleźć sobie dobrego korepetytora bez żadnej wiążącej umowy na rok jeśli cos będzie nie tak zawsze możesz poszukać innego

@Damian 72

Też nie polecam i zgadzam się ze wszystkim ,dodam jeszcze częste odwoływanie lekcji przez lektorów .

Klient

Zostałam (usunięte przez administratora) prze Tutlo nic nie wyglada tak jak przedstawiają podczas rozmowy ani połączenie z lektorem ani same lekcje prowadzone szybko bo kolejny temat.Straciłam miesięcznie 490 zł płaciłam przez roki bardzo żałuje że ich wcześniej nie sprawdziłam.

Kandydat

Jak wygląda praca w dziale sprzedaży? Wyszukuje się od zera własnych potencjalnych klientów, czy z jakiejś bazy, czy raczej kontaktuje z osobami, które zostawiły do siebie kontakt w formularzu?

mriolka
@Orso

a nie ma tego wyjaśnione w ofercie?

Anderson
@mriolka

nie ma zimnych leadów, tylko kontakt z już zainteresowanym klientem

@Anderson

rozumiem, dzięki za odpowiedź

@Anderson

a co do rekrutacji to jak to tu przebiega? ile etapów? jakich pytań/ zadań się można spodziewać?

lewia
@Orso

spokojnie jest rozmowa zdalna jakieś spotkanie... może być chyba dzień próbny czy cos takiego

@Orso

pytasz o rekrutacje na handlowca czy lektora?

handlowiec
@avc

no wątek jest o dziale sprzedaży, więc chyba logiczne, że na handlowca..

handlowiec

znasz jakieś szczegóły?

@handlowiec

niestety nie, bo handlowcem nie jestem

duu
@avc

a do działu sprzedaży jakie doświadczenie chcą? przyjmują też świeżaków?

duu
@avc

jakiś staż byłaby opcja odrobić?

@duu

piszą w wymaganiach że chcą doświadczenie

@duu

nie widać ofert na staż ale podpytaj

Maja
@trevor

a ma ktoś już staż przetestowany i by opinią się podzielił? stawki normalne by były czy to darmowe?

Mery

Otrzegam wszystkim lektorów przed tą firmą. Praca za tzw. (usunięte przez administratora), lekcje 20 minutowe dla lektora to śmiech na sali, dodatkowo trzeba jeszcze napisać tzw: feedback, realnie za godzina pracy wychodzi jak 1,5 . Żeby zarobić jakieś godne pieniądze (ale bez rozrzutności) trzeba siedzieć od rana do nocy, kosztem prywatnego życia. Ogólnie dobry lektor długo tam nie popracuje, bo stawki są po prostu śmieszne. O jakości niektórych lektorów to już lepiej się nie będę wypowiadać, dorabiający studenci na kierunkach nie mających nic wspólnego z nauczaniem języka. Ta platforma stawia na ilość, nie jakość. Klientom podwyższają ceny i wmawiają, że to lektorzy domagają się wyższych stawek a tymże lektorom nie daje się nic. Praca na śmieciówkach. Trzymajcie się z daleka wszyscy szanujący się lektorzy!

Nigdy nie spotkałem tak toksycznego środowiska pracy, jak w Tutlo. Ta "szkoła" językowa nie szanuje swoich polskich lektorów. Ba! Traktuje ich, jako tanią siłę roboczą i są nań obojętni. Na wszelkie niezadowolenia i uwagi lektorów pada odpowiedź "Nie podoba się, to zmień pracę". Ponadto, Tutlo nie stawia się na umówione spotkania rekrutacyje, choć sama spółka robi masową rekrutację na wszystich możliwych platformach i forach pracy (ilość, nie jakość : ) ). Kolejnym, bezpośrednim elementem odpychającym jest toksyczność pracowników Tutlo, którzy mailami poniżają i uświadamiają ci, że jesteś słabym nauczycielem przez to, że uczeń sam czegoś nie umie zrobić (co często się tu pojawia). O stawkach się nie wypowiadam, ponieważ z tego co widzę, zostało to wielokrotnie poruszone. Tutlo "kupuje" pozytywne oceny od uczniów, dając 6 darmowych lekcji próbnych. Miałem raz zajęcia z Panią, która po przepracowaniu lat na stanowisku agentki sprzedaży, nie mogła znieść wciskania klientom kitu. Tutlo nakłania ludzi do pożyczek o wartości kilkunastu tysięcy złotych na naukę języka, i choć boli mnie to mówić, trafiają wprost na grono nastoletnich "nauczycieli", którzy uczą ich jeszcze większych głupot. Do tego dorzucam jeszcze wprowadzanie "tajemniczego klienta", który sprawdza jakość pracy lektorów oraz pieniądze wydane na reklamy, zamiast na lektorów. Ten, kto przepracował tu dłuższy okres czasu wie jak to wygląda z umówionymi lekcjami. Lektor NIE MA prawa zachorować, bo inaczej stały uczeń odchodzi i nie ma z nim kontaktu. Po wejściu na II próg "kariery" wysłano mi tego samego Tutlobox'a, co klientom z zaproszeniem na lekcję w Tutlo - ale ja jestem nauczycielem tam, po co mi zaproszenie na lekcję? Brak myślenia i organizacji.

Dzięki za te słowa ❤️

Kris
@Były pracownik

Zgadzam się w zupełności. Jestem lektorem i już raczej niedługo. Szkoda mojej godziny pracy na proponowane stawki : dosłownie jak za (usunięte przez administratora) Rozumiem, że taka jest polityka firmy, lektorzy to głównie dorabiający sobie do studiów studenci z jakimiś certyfikacikami, wystarczy zrobić jakiś papierek i już się uczy. Tacy nie wybrzydzają, dostają minimalną krajową a jak chcą 6 groszy więcej to niech wyrabiają 100 godzin albo więcej. Szkoda tylko uczniów, płacą zawyżoną stawkę za lekcję, a żeby rozmyć to poczucie okradania wlepia im się kit, że 3 razy w tygodniu po 20 minut wystarczy. Niech lepiej policzą sobie ile kosztuje ich godzina lekcyjna i poszukają prawdziwego lektora za takie same pieniądze na rynku, a nie jakieś dziecko po maturze czy panią/pana po psychologii. Śmiech na sali. Możnaby o patologiach na tej platformie pisać.

@Kris

Ten papierek to 120-godzinny TEFL, którego nikt praktycznie nie czyta, tylko przeklika szybko by dostać certyfikat : ) Z pozytywów można napisać, że coraz mniej osób pracuje dla Tutlo i brakuje polskich lektorów : ) Na długą metę to nie spodziewałbym się perspektyw rozwoju. I na koniec odpowiedzi mam zabawną historię. Gdy aplikowałem do swojej obecnej pracy (dostałem ją) i powiedziałem, że pracowałem w Tutlo to rekruter zaczął się śmiać i powiedział parę słówek o tej "szkole".

Nicki
@Były pracownik

Przeżyłem to samo miałem same 5 w opinii dotyczącej satysfakcji klienta a ponieważ wykonałem nieprofesjonalizm kochance prezesa to zwolnili mnie pod zarzutem fałszywych oskarżeń. I polskie (usunięte przez administratora) traktują godzinę lekcyjna jako 60 min.

Olka
@Były pracownik

Zgadzam się w 100 procentach, wyzysk nauczycieli, stawiają na studentów bez wykształcenia kierunkoweg, nie szanują tu nikogo.

Anna
Klient

Lekcje nudne nauczyciele nie sprawdzają na jakim poziomie jesteś i prowadzą to co sobie przygotowali na zajęcia... Brak zadań domowych do przerobienia lekcji... Lektorzy nie odpowiadają na wiadomości... Tragedia!

przekret
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
Kandydat

Szkola jest taka jak i jej proces rekrutacji. Pani dzwoni z propozycja rozmowy kwalifikacyjnej, wysyla link po czym w dzien spotkania nikt na roznowe i sie nie laczy Na drugi dzien dostajesz mail ze im przykro ze rozmowa nie mogla dojsc do skutku i zapraszaja cie na trzeci termin jesli nadal jestes zainteresowany Ale uwaga, godzine przed dostaje maila gdzie dziekuja mi za spotkanie ( ktore nigdy sie nie odbylo) i pisza ze moja kandydatura zostaje odrzucona bo nie znam jezyka na dobrym poziomie Tekst do lektora z 20 letnim stazem, doswiadczeniem za granica w krajach unii i certyfikatem cambridge dla lektorow Hahaha ktora szkola z renoma tak traktuje ludzi? Nie masz szacunku dla otencjalnych wspolpracownikow aplikantow to tym bardziej go nie bedzie dla kursantow

Metodyczny
Kandydat

Witam, jaka jest mniej wiecej srednia wieku w firmie? Pracuja raczej mlodzi ludzie? Jak to wyglada?

lewia
@Metodyczny

można powiedzieć że młodo tak wydaje mi się że do 30 około, przynajmniej z tych co kojarzę

Box
@Metodyczny

A jakie to właściwie ma znaczenie?

Metodyczny
@Box

ludzie to wazna kwestia, wiec duze

qwerty
@Metodyczny

Zatem ludzie są ważni, czy ich wiek ? Bo wychodzi na to, że jak ktoś nie mieści się w "widełkach wiekowych" to już jest "niefajny" ? ;)

atmo
@Metodyczny

a jak atmosfera? dogadujecie się?

@atmo

a o jaki dział pytasz? bo jeśli chodzi o lektorów to raczej praca indywidualna

Nicki
Klient

Absolutnie nikomu nie polecam większość opinii tworzona jest w sposób kreatywny a ceny są nieatrakcyjne. Dla nieco bardziej zaawansowanych polecam speaking24 gdzie można porozmawiać z ludźmi z całego świata za darmo.

Lee
@Nicki

Oho, czyżby konkurencja przyszła się zareklamować?

Marcin K

Noone
@Marcin K

A czy napiszesz też o braku procesów, nacisku na osiąganie leadów sprzedażowych za wszelką cenę? Pracę po godzinach i dokładanie obowiązków na jednego pracownika tak jakby ogarniał 3 etaty? Pozostawiam też do rozważenia kwestię transparentności i etyki zawierania umów z klientami.

Frank
@Marcin K

Marcin idąc tokiem Waszego HR "z przykrością czytam te słowa". Miałem do Was aplikować bo właśnie pracuję w firmie technologicznej gdzie benefity mają wyrównać zakres obowiązków służbowych wykraczający ponad 8h/dziennie. Niestety jest też darmowy alkohol co prawda nie codziennie jak u Was ale raz w tygodniu. Mam inne motywatory więc na pewno nie wyślę swojej kandydatury do firmy z alkokulturą organizacyjną nawet jeśli odbywa się to po godzinach. Macie pewnie wiele innych zalet ale z doświadczenia wiem, że w takim klimacie osoby, które nie piją są traktowane jako nieintegrujące się z teamem. Po prostu się tam nie odjadą. Zastanawiam się dlaczego firma wspiera codzienne darmowe picie i czemu ma to służyć?

Otak
@Noone

Super, super, ale nie ma kiedy x tego korzystać.

@Marcin K

Nie ma absolutnie nic wspolnego z rzeczywistoscia

Aneta
@Marcin K

No widać jaki mają poziom zarządzania jeśli chodzi o poziom kompetencji menadżerskich. Jesteś dziewczyną, kolega czy rodziną prezesa. Tutlo = Nepotyzm

Star
Kandydat

W Krakowie na Starowiślnej jest coś pod nazwą Tutlo, to wasze biuro lub jakieś miejsce dla lektorów? Jeśli można stamtąd pracować jako lektor to lokalizacja bardzo by mi odpowiadała, szczerze mówiąc, dlatego pytam.

Rosołek
@Star

Jest tam normalnie szkoła, wiec i potencjalne miejsce pracy

rebeca
@Rosołek

a są tam jakieś przyjęcia obecnie?

@Rosołek

Czyli jest tez możliwość nauki stacjonarnej, dobrze rozumiem?

@Rosołek

Do tej pory myślałam, że to tylko online, przez platformę

@Rosołek

Są też w innych miastach takie szkoły stacjonarne czy tylko Kraków?

vika
@Eri

pewnie w rekrutacji trzeba dopytać

Rzymianin

Pracowałem kawał czasu temu, ale dobrze wyszedłem i poznałem bardzo pozytywnych ludzi. Pozdrawiam

Gracz
@Rzymianin

To teraz pytanie jak dawno pracowałeś

vika
@Rzymianin

no i jeszcze dopytam jak długo pracowałeś? jak oceniasz taką pracę?

Smuteczek

Jako osoba, która dopiero co zakończyła współpracę z tą firmą muszę stwierdzić, że nie jest to dobry pracodawca (mówię to z punktu widzenia lektora, osoby pracujące w biurze, z tego co widzę/słyszę mają nieco inne doświadczenia). Generalnie, jeżeli jest to praca która traktuje się jako źródło tymczasowego/dodatkowego pieniądza to ma to sens, stawki za przepracowaną godzinę (to nie to samo co bycie dyspozycyjnym na platformie), zaczynają się od 29 zł brutto dla osób, dla których byłaby to jedyna praca. Osoby zatrudnione w innych miejscach mogą liczyć na wyższe stawki od 35 zł brutto. Niestety często przepracowane godziny nie równają się byciem dyspozycyjnym na platformie np. można być na platformie 50 godzin dostępnym, a przepracować jedynie 20 godzin. Dodatkowo trzeba wyrabiać minimum bycia dostępnym na platformie 20/30/40 godzin w miesiącu w zależności od poziomu na jakim się jest. Zdecydowanie bardziej przyjaznym systemem była możliwość logowania się na tyle ile się może, a nie dodatkowy stres czy się wyrobi odpowiednią ilość godzin. Generalnie istnieje możliwość zarobienia większych pieniędzy im więcej czasu się spędza na platformie lub gdy się bierze udział w dodatkowych rzeczach typu przygotowanie kursu, dołączenia do programów (*tylko jeżeli można być dyspozycyjnym określoną ilość godzin i to między większość 16-20). Dodatkowo, poczucie, że lektorzy są traktowani jako zło konieczne i jeżeli coś tylko idzie źle to tylko i wyłącznie wina lektorów nie wpływa korzystnie na chęci/zaangażowanie do pracy. Na moje szczęście była to praca dodatkowa, a nie główne źródło utrzymania i jak początkowo moje zaangażowanie było wysokie, tak wszystkie różne dziwne sytuacje które się wydarzały, czy spotkania, z których nie wynikało nic oprócz tego, że lektorzy mają wymagania z kosmosu, i jak komuś się nie podoba to zawsze można zmienić pracę, to niestety ale i chęci i witki opadły. Oczywiście w firmie pracują też super osoby, które naprawdę starają się by praca była jak najlepsza dla lektorów, to niestety jest to kropla w morzu. Generalnie, na plus jest to, że można łączyć się z różnymi ciekawymi osobami, i robić doświadczenie jako lektor, i to by było na wszystko. Tak naprawdę jest to praca tymczasowa dla studentów, którzy chcą pomiędzy zajęciami sobie dorobić. Szkoda bo zamysł jest mega a podejście do pracownika iście dziaderskie :(

Ola
@Smuteczek

Lektorzy są słabo opłacani, nie ty to przyjdzie ktoś inny. Zresztą zdecydowana większość ma słabe kwalifikacje, bo nie są po anglistyce tylko zrobili certyfikat. Tutlo to startap i utwierdza w przekonaniu, że w polskich firmach zarabia się słabo.

Maja
@Ola

i jak to zweryfikować z kim będzie się miało do czynienia? chodzi mi o ten certyfikat.. i ogólnie wracając do kasy to nieważne jakie kwalifikacje każdy ma tak samo?

Zostaw merytoryczną opinię o Tutlo Sp. z o.o. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Tutlo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tutlo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tutlo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tutlo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Tutlo Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tutlo Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii