Alior Bank S.A.

Alior Bank S.A.

Opinie o Alior Bank S.A.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Żona

Uważajcie na pseudo specjalistę z działu HR. Jego pseudonim to mj gdzie m jest imieniem celowo z małej litery. Trzy słowa które w pełni obrazują tą jednostkę jako wspolpracownika- fałszywy,fałszywy,fałszywy. Dziękuję

Byly_pracownik

Pracowałem na infolinii AB, świetna atmosfera miedzy pracownikami, pieniądze nie najwyższe, ale jeśli ktoś jest ambitny i chce się szkolić to może dostać w miare ok pieniądze. Niestety z samej podstawy wyżyć sie nie da,fajna praca dla studentow, elstyczny grafik. Jestem osobą, która bardzo sie stersuje, ale dalo sie wytrzymac, nie bylo zle. Pracownicy bardzo pomocni, rowniez liderzy. Po jakims czasie przeszedlem do oddzialu. To byl najgorszy blad. Mobbing, fałszywi ludzie. Dyrektorka dobrze traktowała osoby, które byly znajome, reszta byla do 'wyrzucenia, aby miec wymarzony sklad'. Robila straszne problemy, brak pomocy, zlosliwosci. Pani dyrektor bardzo stronnicza, az dziw, ze ktos jeszcze chce tam pracowac. Premie zalezne od szczescia, wysokie cele, bardzo nieprzyjemna atmosfera, siekiere zawiesic. Zle rozliczona wyplata, zwroty za delegacje, premie. Unikac szerokim lukiem.

zua

Pracowałam na słuchawce w Alior Banku przez 15 miesięcy, więc myślę, że jestem w stanie powiedzieć bardzo dużo o tej firmie. Bardzo żałuję, że byłam tam aż tak długo! Każdy kto tam się dostanie albo chce, powinien pracować do max. 4 miesięcy. Dlaczego? Ponieważ: 1. Tylko przez te 4 miesiące człowiek jest w stanie nauczyć się bardzo dużo od coachów i liderów. Później wszystko czego się nauczycie jest nieistotne, ponieważ mówią to samo, tylko, że innymi słowami. Kompletnie bez sensu. To jest spowodowane tym, że wykorzystali już całą swoją wiedzę. 2. Jeżeli zostaniesz tam dłużej będzie Ci ciężko zakończyć współpracę. Wiem, co piszę, ponieważ wielu moich znajomych jeszcze tam siedzi, mimo, że nie chcą, ale ciężko jest im po prostu zakończyć. Boją się zerwać umowę, ponieważ każdy lider, manager i inni ważniejsi uświadamiają mu, a wręcz wmawiają, że nie znajdzie żadnej lepszej pracy, ponieważ praca w Alior Banku jest najlepsza! ŚMIECH NA SALI. ZARAZ PO ZAKOŃCZENIU UMOWY Z ALIOR BANKIEM ZNALAZŁAM IDEALNĄ PRACĘ. 2. Ta praca strasznie ogranicza pod względem zarobków. Wyobraźcie sobie, że podwładni są w stanie wmawiać wszystkim, że praca za 2 tysiaki na rękę jest super! Cytuje: "Każdy żeby mieć takie pieniądze musi kopać w rowie, nie ma klimatyzacji w pracy, biurka i krzesła" - i to nie jest wcale żart, bo już byli w stanie tak powiedzieć! No śmiechu warte naprawdę, ponieważ posiadam pracę na o wiele wyższym poziomie z większymi zarobkami. Teraz nie boję się, że po miesiącu mi zabraknie pieniędzy i będę płakać bo nie mam nawet za co wodę czy chleb kupić, tylko jestem w stanie jeszcze dużo zaoszczędzić! 3. Wszyscy wiedzą, że praca na słuchawce jest naprawdę ciężka. Nie myślcie sobie, że to jest taka praca, że macie co 5 minut, a nawet co 1 minutę połączenie i na luzie możecie rozmawiać. Oni potrafili ustawić połączenia tak, że nawet nie mieliśmy jak odetchnąć z ulgą. Wyobraźcie sobie, że dopiero zakończyliście rozmowę z jednym chamskim klientem, po czym od razu jak tylko powiecie "do usłyszenia", macie kolejny kontakt i kolejny i kolejny i kolejny. Macie już po prostu w głowie DOSYĆ, nie wiecie czy macie powiedzieć dzień dobry czy do usłyszenia, a może macie klientowi na coś odpowiedzieć. PO PROSTU NIE DAJECIE RADY. Chcecie iść na przerwę, a nawet nie możecie, ponieważ liderzy uzmysłowili sobie, że jak ktoś chce iść na przerwę to ma się wpisać do tabelki, że o tej i o tej godzinie ma 10 albo 20 min. przerwy. Spoko, nie ma problemu, dopóki nie wchodzisz na tabelkę a tam jest cała zapełniona ludźmi i już nie ma wolnej przerwy, nie możesz sobie pójść kiedy chcecie, a lider nic Wam na to nie poradzi :) Dla mnie to jest po prostu sadyzm, inaczej tego nie można określić. 4. Odnośnie przerw. Czy mieliście kiedyś taką sytuację, że byliście pare sekund dłużej na przerwie i dostaliście za to ochrzan? Albo jeszcze lepiej: czy kiedykolwiek ktoś był Wam w stanie za to zabrać prowizję? Bo ja tak miałam i niestety w Alior Banku.... 5. I odnośnie prowizji. Słuchajcie, dostajecie najmniejszą krajową na rękę, gdzie wiadomo, że jeżeli takie grosze dostaje się w pracy, to trzeba starać się o dobrą sprzedaż, o otrzymanie prowizji. Niestety tutaj są w stanie oszukać nawet na prowizji. Wyobraźcie sobie: jesteście pewni, że w tym miesiącu dostaniecie świetną prowizję: przykładowo: 300 zł. Już myślicie o tym co sobie za to kupić albo może zaoszczędzić na inny cel. Jest w końcu ten dzień w którym powinniście dostać wypłatę z prowizją, patrzycie na konto w banku: prowizja 10 zł. CZY MIELIŚCIE TAK KIEDYKOLWIEK W INNEJ PRACY? Ja mam nadzieję, że nie, ja niestety musiałam na tym ucierpieć. A dlaczego? Po prostu komuś się pomyliło, źle mi policzył, pominął mi dany zrealizowany cel i nagle: HOP! 10 zł tylko :( Potrafiłam tak mieć nawet co miesiąc i nie tylko z prowizją, ale też z normalną podstawową wypłatą, którą muszę dostać. 6. Najbardziej rozbrajały mnie nagrody za najlepszą sprzedaż. Szczerze nie przeczę: jeszcze na samym początku pracy wygrani naprawdę fajne rzeczy dostawali, bo nawet bony za 600 zł do jakiegoś sklepu, ale to jak ostatnio coachowie motywują swoich pracowników, to do tej pory w to nie wierzę. Jesteście najlepszymi sprzedawcami danego miesiąca i wiecie co możecie dostać? Na przykład zupkę chińską :) To nie jest śmieszne, to jest dramatyczne. Na pytanie czy chciałabym kiedykolwiek wrócić do tej firmy: sami sobie odpowiedzcie ;)

Krzychu

Najgorszy (usunięte przez administratora) jaki tylko może być do pracy, krzyk, darcie pyska o wszystko, gnębienie i czepianie się dosłownie o wszystko. ROTACJA jak w markecie na kasie !!!!!!!!! Najlepiej żeby jeszcze płacić pracodawcy za możliwość tyrania u nich.

Iwona

@Trochę prawdy, masz rację, to forum służy zbieraniu rzetelnych i konkretnych opinii o Alior Bank jako pracodawcy. Ważne również, aby komentarze dodawane przez użytkowników przestrzegały zasad regulaminu, które m.in. mówią o tym, że wpisy nie mogą być obraźliwe i wulgarne. https://www.gowork.pl/regulamin pod tym linkiem znajdziesz jego całość.

anonymous

Czy tam trzeba coś sprzedawać, czy też jest to tylko infolinia typu pomoc?

kasia

to co porobili z nowym logowaniem i aplikacją mobilna to masakra. nic nie można znaleźć . wszystko jest utrudnione dla normalnego człowieka który się nie zna na komputerach to masakra. pani pracująca na infolini to jest porażka . ja rozumiem ,że jest ochrona danych. tłumaczy ,że jak ktoś się nie zna na komputerach i jest ciemny jeśli chodzi nawet o aplikacje w telefonie . alior bank zamiast pomagać klientom utrudnia wszystko . chyba trzeba uciekać do innego banku.wszystko było przejrzyste do czasu.....na ifolini jest nie miła obsługa ...... a szczególnie pani beata St

Trochę prawdy
@kasia 09.04.2018 09:36

Dlaczego wsciekli klienci nie skladaja reklamacji tylko czepiaja sie na forum ktory dotyczy opini o pracodawcy? Dla wyjasnienia, pracownicy opisuja swoje odczucia wzgledem pracy tutaj, a nie klienci ktorzy w wiekszosci przypadkow to idioci

małomówna

Masakra. Jest coraz gorzej, wciąż brakuje ludzi. Zapierdziel telefoniczny cały boży dzień bez sekundy przerwy, kolejki na linii jak po cukier za komuny. Za takie pieniądze nie opłaca się nawet rano wstać z łóżka, żeby tam iść. Od kilku miesięcy mam nową pracę i odżyłam. Wcale się nie dziwię, że nikt już nie chce tam pracować.

Cave

@Iwona wyrobienie śmiesznej premii graniczy z cudem. Po prawdzie to niewiele na ten temat nam mówiono, niby miała być dosprzedaż, potem ją wycofali więc w zasadzie o żadnej premii do podstawowej pensjii nie było mowy - owszem, można było dostać niewiarygodną podwyżkę 2zł brutto do godzinówki ( szał), ale gdy wyrabiało się normy jakości i inne bzdety, z którymi problem miały osoby pracujące tam nawet po kilka lat. Ano tak, jeszcze premie za nadgodziny. Których np. gdy zachorujesz po prostu nie dostajesz.

Rotacja

Cześć, jeśli chodzi o pracę na infolinii to jeżeli nie jest się kimś wymagającym, o mocnych nerwach, jeśli ta minimalna stawka, premia widmo(kmwtw ;) i brak perspektyw awansu na zleceniu nie przeszkadza ci to śmiało można tutaj pracować. Osobiście odradzam, myślałem że mam nerwy na to ale wytrzymałem raptem parę miesięcy. Stres jest niesamowity i nacisk na wyniki też daje się we znaki.

Iwona

@Cave, przedstawiłeś warunki w jakich wykonywałeś swoje obowiązki w Alior Bank, które w Twojej opinii nie były satysfakcjonujące. Zakładam, że w obszarze firmy w którym pracowałeś miałeś do wyrobienia plan indywidualny. Czy za jego realizację mogłeś otrzymać premię, skoro twierdzisz, że nie mogłeś liczyć na podwyżkę od tego pracodawcy?

Cave

Doprecyzuję, że chodzi oczywiście o infolinię AB. Korpo w najgorszym znaczeniu tego słowa.

Cave

Pracowałem w kilku CC i to jest zdecydowanie najgorsze. Biorą wszystkich jak leci, rotacja jest niesamowita, trudno zaadaptować się w miejscu pracy, gdy z dnia na dzień nie wiesz kto będzie obok Ciebie siedział. Stawki tylko dla osób, które żyją z rodzicami, zrezygnowałem po dwóch miesiącach bo była to praca poniżej jakiejkolwiek godności. Na nikogo tam nie można liczyć spoza swojego teamu, ciasne stanowiska i pomieszczenia socjalne, brak jakichkolwiwk benefitow poza multisportem. Nie polecam, chyba, że jesteście masochistami bez poczucia własnej wartości, którzy lubią pracę za 1700 na umowe zlecenie bez perspektyw podwyżki.

Iwona

@kbk, czy w takim razie, jesteś pracownikiem infolinii w Alior Bank? Jeżeli jest tak, to mógłbyś przedstawić swoje uwagi i spostrzeżenia wynikające z zatrudnienia w tym obszarze firmy? Jak ocenisz warunki zatrudnienia zaproponowane Ci na rozmowie kwalifikacyjnej przez tego pracodawcę?

Asia

Pracowalam w Alior Banku na Infolinii na Pilotow i chyba moge z reka na sercu powiedziec ze to jednak byla moja najlepsza praca. Byl czasem zgrzyt zebow, lzy w oczach po rozmowach z klientami i wypalone kilka papierosow na raz po zakonczonej rozmowie, natomiast to czego sie nauczylam i to czego nauczyli mnie tam ludzie nigdy nie zapomne. Prowadzac teraz firme, wykorzytuje kazda zapamietana mi rzecz ktora mnie nauczyli, moze marketingowiec ze mnie zaden ale strategie mam w malym palcu. Ludzie swietni przynajmniej wtedy kiedy ja pracowalam, bylo ciezko bo nie ukrywam ale naprawde bylo warto. Kazdemu polecam ta prace poniewaz dla niektorych bedzie to idealny start do pracy w korpo jak i z klientami. Alior naprawde nie oszczedza na szkoleniu Call Centre, nie jedna osoba tam pracujaca jest o wiele lepiej wyuczona z wiedzy produktow, bezpieczenstwa itd niz niejeden bankier w banku.

kbk
@Niad 31.12.2017 04:41

Bankierzy wiedzą więcej? Śmiech na sali. Potwierdzam słowa @Niad. Wielokrotnie w AB zdarzył się że bankierzy dzwonili na infolinię żeby im coś powiedzieć bo oni nie wiedzą jak albo sami klienci dzwonią na infolinię bo byli w placówce i powiedzieli im tam żeby dzwonić...

Iwona

@Lolek, zostałeś zaproszony do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym na wybrane przez Ciebie stanowisko w Alior Bank? Jeżeli będziesz miał go już za sobą, to użytkownicy zainteresowani pracą o podobnym charakterze chętnie zapoznają się z Twoją relacją z jego przebiegu.

Lolek

Czy ktoś może napisać, jak wygląda praca ksiegowego oraz stanowiska mu podległe? Jak wyglada rozmowa, jaka panuje atmosfera, jakie są zarobki itd.?

anonymous

Potwierdzam negatywne opinie o pracy w CC Alior Banku na Pilotów w Krakowie. Pracowałem pół roku. Szkolenie tydzień. Później praca na słuchawce. Bardzo niska podstawa + premie jeśli zrobisz wygórowane plany sprzedażowe. Atmosfera tragiczny. Tylko wynik i wynik i sprzedaż. Liderzy zachowują się jak wielkie Państwo. Umowa zlecenie oczywiście !! Nie polecam.

katie

Byłam na spotkaniu rekrutacyjnym w listopadzie do działu IT, rozmowa rzeczowa, krótka, obiecali odezwać się w ciągu dwóch tygodni, bez względu na wynik rozmowy mieli dać znać. Minęły dwa miesiące i nadal cisza. Brak słów, zero profesjonalizmu, nie polecam zawrać sobie głowy rekrutacją do Alior Bank!!

alior

Nie polecam infolinii sprzedażowej w Krakowie, najniższa krajowa i specjalnie ciężkie do osiągniecia cele. Rotacja taka, że biorą kogo się da. A rozmowa rekrutacyjna.. na wyższym poziomie jest chyba do pracy na kasie w dyskoncie.

anonymous

Witam, Mam pytanie do pracujących w tej firmie - czy jeszcze istnieje takie stanowisko pracy jak Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta (Zespół Infolinii AB)?

Kawa
@nick 08.12.2017 10:59

Ciezko sie nie zgodzi z goss. Jesli chodzi o infolinie to po prostu umowa o prace to śmieciowa jak zlecenie praktycznie, masz ja na 6 miesięcy, grafik ustalony z gory na dol, zawsze masz wpieprzone jakies święto wolne od pracy, wigilie czy sylwestra. Sama tak musiałam tyrać. Wstydziliby sie za prace w banku dawać najniższe możliwe stawki i premie uznaniowe, gdzie nie od ciebie zależy czy ja dostaniesz. Wystarczy ze zrobisz cos zle (niekoniecznie swiadomie, wystarczy ze na szkoleniach o czymś nie powiedzą i maja to gdzies) i twoj przełożony nie moze nic z tym zrobić tylko managerka infolinii, która jeszcze nikomu nie poszła na rękę w sprawie niewypłacenia premii. W czasie fuzji (Marzec-Maj) straciłam tak ponad 1500 premii w sumie. Nie polecam nikomu, dobrze, że się uwolniłam z tego toksycznego miejsca, lepiej iść gdziekolwiek niż tam.

Radosław

Bardzo zastanawiające jest dla mnie, że Alior Bank ma tak długą listę ofert pracy. Czyżby jakiś nowy projekt czy to inne powody? Myślę, że sprawdzanie przyszłych pracowników BIK przez bank jest uzasadnione niestety.

Asia
@Radosław 03.10.2017 18:05

Nie rozumiem tego co Pan napisal. Bank sprawdza pracownika w Bik-u?

Konsultant

@Radek, pracuję w TMUB więc odpowiem za tę część centrali Aliora na Pilotów. Jeżeli chodzi o umowę - na początku zawsze jest umowa zlecenie, natomiast późniejsza forma umowy zależy tylko od Ciebie. Jeżeli chcesz etat - zaraz po szkoleniu - np. w drugim miesiącu pracy - dostaniesz etat, jeżeli chcesz zlecenie, nikt Cię do przejścia na etat nie zmusi. Czego możesz się spodziewać na rozmowie niestety nie wiem bo rekrutowałem już jakiś czas temu. Jedno co mogę Ci powiedzieć to tyle, że praca w TMUB - jak każda - ma minusy, ale ja jestem zadowolony :)

Konsultant
@iy 08.12.2017 11:47

Od niedawna w TMUB zatrudniają od razu także na umowę o pracę. Na umowie zlecenie zarobisz tyle ile wyrobisz godzin + premia. Na etacie masz stala stawkę + premia. Umowa zlecenie opłaca się dla studentów bo wtedy jest niższa stawka podatku, nie rozumiem wiec pytania o to czy można wtedy dużo więcej zarobić.

Radek

Pośredników oczywiście pozyskuje się same, inaczej mówiąc chodzi się i prosi aby ktoś do ciebie złożył wniosek....

Radek

Oczywiście mówię o Krakowie - specjalista ds sprzedaży produktów kredytowych!

Radek

Szczerze odradzam podjęcia pracy w alior banku na stanowisku specjalista ds. Sprzedaży produktów kredytowych w centrum gotówkowym! To co mówione jest na rozmowie jest sterta kłamstw. Wnioski same nie wpadają tylko trzeba się szarpać z innymi pracownikami żeby co kolwiek dostać od jakiego kolwiek posrednika, a większość pośredników i tak jest już obstawionych przez innych współpracowników. Plany sprzedażowe są bardzo wysokie i zeby je zrealizować trzeba mieć 30 aktywnych pośredników. Samochód służbowy jest jeden na wszystkie osoby i o niego też trzeba się szarpać. Nie zwracając za jazdę prywatnym. Jak się jedzie na spotkanie to za upominki czy jakaś kawę z ciastem trzeba płacić z własnych środków. Firma pozwala tylko z niektórymi współpracować takimi jak open czy expander. Na początku nikt ci w niczym nie pomaga i chodzą plotki że dział będzie likwdowany. Bardzo duża rotacja co 3 mc ktoś jest zwalniany bez słowa wyjaśnien. Stąd ta oferta pracy jest jest ciągle na pracuj.

swiezy

Jakie są zarobki na posadzie :Doradca Klienta Biznesowego ? Coś więcej ktoś by mógł o tym napisać ?

Bankier
@swiezy 02.10.2017 16:51

HAHAHAHAHA śmiech na sali, to co opowiadacie klientom na infolinii jest hmm lekko mówiąc masą bzdur. Odsyłacie klientów do oddziałów a potem MY ( tak jestem bankierem w oddziale) musimy za Was świecić oczami. Sformułowanie, że nie jedna osoba jest lepiej wyuczona niż bankier w oddziale, to jedno wielkie kłamstwo. Jesteście najbardziej niedoinformowaną, niedouczoną i nieodpowiedzialną częścią tej korporacji.

Iwona

Większość z Was pisze, że Alior Bank to dobra firma na pierwszą pracę i pracę tymczasową. Czy to oznacza, że łatwo jest się tam zatrudnić nie mając wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego? Na stronie internetowej Alior Banku znajdziecie również wiele świeżych ofert pracy https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/kariera/aktualne-oferty-pracy.html Czy ktoś z Was mógłby napisać jak wygląda proces rekrutacyjny, np. z ilu etapów się składa?

Pracownikk
@Iwona 09.11.2017 15:34

Na infolinie i inne do centrali jest latwo, bez doswiadczenia, wystaczy umiejetnosc prezentacji. Biora tak na prawde jak leci bo jest mega rotacja. Co do oddzialow to masz rozmowe z liderka, pote z osoba z regionu i tyle. Powodzenia

Wiser

Tmb centrala to strata czasu. Slabe szkolenia. Tmb to innowacyjne polaczenie negatywnych zmian w polityce premiowej z propagandą sukcesu wpajaana przez menagera i lidera.Ludzie super, reszta dyskusyjna, ogolnie nie polecam, w pko sa placa o wiele wiecej.

Wiser
@Wiser 07.11.2017 14:04

Wiem po pracuje u konkurencji

Także były

Odejście z tmb na pilotów to była najlepsza moja decyzja.Po odejściu można się przekonać że naprawdę istnieje ten lepszy świat , gdzie można zdecydowanie lepiej zarabiać, gdzie pracodawca szanuje i motywuje pracownika- nie żenującą kolacja w towarzystwie Pani dyrektor lub imprezą tylko finansowo.Tego wszystkiego życzę pracownikom, którzy myślą nad zmianą pracy.

Na szczescie byly
@Także były 04.09.2017 09:45

Dokladnie. Tmb wykorzystuje brak doswiadczenia ale jak sie zdobedzie doswiadczenie to lepszy swiat istnieje. Praca na chwile idealna ale tylko na zlecenie

Zostaw opinię o Alior Bank S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alior Bank S.A.