Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Odradzam prace w tej firmie, pracowałam jako sprzedawca, później jako kierownik. Pensja na stanowisku sprzedawcy- najniższa krajowa, kierownicza ok 500-600 zł większa, a obowiązków od groma. Będąc kierownikiem musisz ogarniać biuro, dostawy, obsługę,planogramy,porządki, ekspozycje, itd. Bo przy wizycie MR to Ty obrywasz za wszystko Nie wspominając o przebiegu takich wizyt- rzucanie różnymi przedmiotami, używanie wulgaryzmów i stresowanie całego personelu Duze parcie na sprzedaż i wyniki, jeżeli jakiegoś parametru nie wyrobisz musisz wyjaśniać np dlaczego w danym dniu było 150 klientów A nie 200... A co do MR, bardzo nie fajnia relacja, wystawianie ofert pracy na moje stanowisko bez mojej wiedzy, gdzie nie złożyłam wypowiedzenia ani nie dostałem żadnej informacji że jestem zwolniona.(Słyszałam że nie tylko u mnie tak było) Radzę się zastanowić przed podjęciem pracy w tej firmie, ja żałuję poświęconego czasu i nerwów na tą pracę.

Kinga

Takie realia w tej firmie. Pracujesz 4 , 5 itd lat i tak cię nie docenią. Może jeszcze góra nie doszła do wniosku że jeżeli docenia pracownika to wtedy pracownik ma chęci chce się wykazać daje coś od siebie wychodzi z wlasna inicjatywa żeby sprzedaż rosła.... A tak to po co się starać jak ktoś robi tydz czy rok i ma tyle samo co ty . Pomyśleli o ścieżce kariery która jest bez sensu bo musi minąć określony czas żebyś mogła startować. Czyli to że pracowałas 4 lata sie nie liczy bo musisz iść stopniami .czyli tak jakbyś pracowała rok .... brawo ... więc nie dziwić się że taka rotacja pracowników. Ma być wszystko zrobione , ale najlepiej jak najtańsza siła robocza. I najlepiej żebyś zdarzyła podejść do każdego klienta bo anuz pomiesz tajemniczego .

Dziewczyny !! odnosnie nowego zakresu obowiazków sprzedawcy to chyba jakis żart.... sprzedawca za NAJNIZSZA krajowa ma prowadzic dokumentacje magazynowo-ksiegową9 otwierac i zamykac dzien ??? wpłaty do banku ?? oraz samokształcenie.... ??? to raczej obowiazki kierownika albo osoby pełniacej obowiazki , a nie SPRZEDAWCY, który zarabia 1600 zl.... (usunięte przez administratora)

Nik
@pracownik

Te obowiązki to tylko na kartce, u nas jeszcze robimy zwroty, alokacje, wyprzedaże a nawet rekrutacja nowych pracowników to wszystko za najniższa krajowa a obowiązków conajmniej na zastępcę

@pracownik

Niby słabo ,ale w tej fimie miedzy sprzedawca a z-ca czy kierownikiem nie ma jakiś wielkich różnic płacowych...a bank ,czy otwarcie to jest tylko czubek góry lodowej obowiązków kierownika.

Sprzedawca
@Ona

No i dlaczego sie na to godzicie?? Nie mozna sie postawic, zbuntowac...? Moze wtedy docenia pracownikow...

Sprzedawca
@Ona

Dlaczego całkowicie za darmo mamy kogos wyreczac.... Kierownik ma to w swoich obowiazkach a my no sorrryy.... Nas chca tylko wykorzystac jak tania sile robocza, mysla ze jestesmy glupi i na wszystko sie zgodzimy...

Jakzyc
@Sprzedawca

W takim razie kierownik powinien siedzieć w biurze i was nie wyreczac w dostawie ,planogramach, cenkach ,gazetkach. W każdej innej sieci tak jest...

Tymi
@Jakzyc

Kierownik nas wyrecza w planogramach, w cenkach , w dostawie..... Nasz to nawet (usunięte przez administratora) nie rusza....

Nik
@Jakzyc

Jakich celkach jakich gazetkach ? A kto to sprawdza jak nie my ! Kto wycina i roznosi cienki, kto sprawdza gazetkę? Kto układa planogram ? No sprzedawca.

Kiero
@Nik

Och jakie biedne a kierownik nic nie robi ?

@Nik

U nas kierownik też to robi... swoje obowiązki i te na sklepie...

@Nik

Po tym opisie co według Ciebie powinien robić sprzedawca? Według tego co piszesz to leżeć i pachnieć...

"Jest super w naszej firmie. Mamy podwyżki od lutego dla pracowników ." Tak nam mówiono. Jest marzec. Podwyżek jeszcze nie ma. Jak pytam przełożoną to mówi, że od kwietnia dopiero. Może. Więc mam nadzieję, że firma spłaci nam za te dwa miesiące jak nie to znowu nas (usunięte przez administratora).

Bb
@Ewa

Nie no co ty dostały nieliczne osoby i to by było na tyle. Za rok następne spotkanie i znowu usłyszymy to samo

Kierownik
@Ewa

Czy któraś z kierowniczej dostała ta obiecaną podwyżkę o której mówiono na zebraniu ? Czy to kolejna sciema i mydlenie nam oczu i uszu ?

Kamila
@Kierownik

Myślisz że któraś kierowniczka się teraz przyzna .... . Pewnie kto miał dostać to dostał. .. A inni pracują za grosze

@Kamila

100 zł brutto takie podwyżki były...

@jak zyc

Były ale nie dla każdego i z tego co mi wiadomo trudno określić zasady ich przyznawania bo sklepy zyskowne nie dostały a słaby sklep dostał. Zostawiam do przemyślenia ????

Beti
@124

Ja pracuje 8 lat i na konsultanta dostalam 140zl brutto, druga na konsultanta z takim stazem jak ja i taka sama wiedza lub nawet mniejsza distala 160 zl brautto,kolezanka pracuje 1 rok i na starszego sprzedawcę dostala 50 zl mniej ???????????? nie wiem na jakich zasadach przyznaje sie ta podwyżkę, moze losowanie, po co oni takiego zamieszania narobili,przeciez to netto nawet 100zl nie będzie. I jak ktos kto nas nawet nie zna moze ocenic ile dac nam podwyzki.Trzeba szukać innej pracy.

kierownik
@Kierownik

hej od 4 lat taka sama pensja kierownika, a najniższa krajowa rośnie i chociaż w ten sposób pracownicy mogą zarobić więcej. Kierownik nie, tylko coraz więcej obowiązków i wymagań a pensja wzgl pracowników coraz niższa. Oczywiście że obiecana była podwyżka i na tym koniec...na obiecankach regionalnej. Smutne

@kierownik

Pracując rok temu na stanowisku kierowniczy moje zarobki wynosiły o 600 zł więcej niż pracownika chociaż ogólnie za wykonywaną pracę to śmieszne pieniądze. Musisz być kierownikiem, sprzedawcą, sprzataczką, doradcą jednocześnie nie jednokrotnie musiałam przyjść do pracy podczas swojego wolnego bo coś się działo, brak informacji przy zatrudnieniu że w razie kontroli inspekcji handlowej i braku ceny przy produkcie kierownik może otrzymać nawet 5000 zł kary. A premia to śmiech na sali dziewczyny można znaleźć pracę z mniejszą ilością obowiązków, spokojna głowa i o wiele więcej płatną. Praca w tej firmie to trochę śmiech na sali

Lila
@Była pracownica

Masz rację ja też pracowałam sporo lat na stanowisku kierownika obecnie obecnie rozstalam się ta firmą i nie żałuję,wręcz odwrotnie żałuję że tyle czasu zmarnowałam i zdrowia bo niestety dziewczyny nasze plecy od dziwgania koszy i towaru to mamy uszkodzone do końca życia

Zastanów się
@Kamila

Kierownicy za to dostają kokosy.. w większości kierownicy nawet z wieloletnim stażem, dostają ledwo 200-300 zł więcej od swieżo zatrudnionego i nic nie potrafiącego pracownika. Polecam spróbować tej świetnej, prestiżowej posady.

Naturka

Dziewczyny proszę napiszcie czy są te podwyżki czy to tylko sciema

@@@
@Naturka

Może co niektórzy dostali . Ja nie dostałam. Wszyscy słyszeli o podwyżkach że będą A informacji o nich brak.

@Naturka

Tylko dla wybranych! Wg uznania mr nie wiadomo za jakie wyniki. Ja nie dostałam a Szkoda gadać bo dostali Ci którzy wyników nie mają. Bardzo dziwne!

Ola
@124

Jedynie awans na ss , konsultanta i sk daje podwyżkę. Wymagania rynkowe ,ale podwyżki już nie .. . co daje wymagania nie adekwatne i z kosmosu. Ale firma nie martwi się ,że pracownik zna swoja wartość na rynku pracy ..

kierownik

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
wkurzona

W jaki sposób mogę zalogować się do workflow? Wpisywałam pesel ale nie mam hasła. Pracowałam w tej firmie miesiąc na umowę zlecenie, pitu na mejla nie dostałam i nie wiem skąd mam go teraz wziąć :( ktoś musi nam dać login do tego programu czy jak?

Byłapracownica
@wkurzona

A mogłabyś podać pełen adres tej platformy workflow, jestem w bardzo podobnej sytuacji. Z tego co mi wiadomo jeżeli byłaś zatrudniona na umowę zlecenie nie masz dostępu do platformy workflow, i kadry powinny wysłać PIT pocztą.

Wkurzona
@Byłapracownica

Wpisałam w google workflow drogeria natura i wyskoczyło mi okienko wpisz login i hasło

Hania
@Byłapracownica

Osoby zatrudnione na umowę zlecenie dostają PIT Poczta.

Werwq
@wkurzona

Ja pracowałam na up i do tej pory nie dostałam pita ani na maila ani poczta pl. A na platformę nie mogę się zalogować. (usunięte przez administratora)nic wiecej

@wkurzona

na workflow można się zalogować tylko z sieci wewnetrznej, więc jak nie jesteś pracownikiem i nie masz dostępu do firmowego komputera to się nie zalogujesz. PIT przyjdzie Ci pocztą, tak jak każdemu kto już nie pracuje w naturze.

@wkurzona

Pity dostaniecie do domu poczta

@wkurzona

Umowa zlecenie dostaje pocztą. Moje U-Z już dostały, na adres domowy.

Majka
@999

Oczywiście że sie zaloguje : workf.doz.pl To świadczy tylko o niewiedzy pracowników byłych i obecnych!!!!

@Majka

Masz rację, dopiero w tym tygodniu była wysyłana taka informacja do wszystkich. Mój błąd. Jednak dotyczy to tylko osób które podpisały przy zawieraniu umowy stosowną deklarację.

Wnerwiona do granic
@wkurzona

Widzę że nie tylko ja mam problem z tym PITem. Ta firma jest zwyczajnie nie normalna. Żeby się prosić o coś co jest ich(usunięte przez administratora)obowiązkiem. proponuję pisać do Urzędu Skarbowego że pracodawca nie dostarczył nam PITa to dostaną karę administracyjna i może się ogarną. A Panie z kadr może zaczną inaczej pracować. Ja w tej chwili pisze skargę do dyrektora na jedną z Pań kadrowych.

Bozena

Ale jak nie dostałaś? Teraźniejszej?

Nw

Spokojnie napewno jutro będą na koncie a jeżeli nie poprostu zadzwoń do księgowości lub do działu kadr a długo pracujesz?

Z.

Powiem Ci że zawsze są z kadrami jakieś p9mylki. Dodatkowo wysyłam skany umów dziewczyn i dodatkowo wiadomo wysyłka wraz z dokumentami. Dostaniesz zapewne 20.

ktoś
@Z.

załączasz do ECP a i tak mówią, że nie mają...

Bolo

A ja uważam że żadnych podwyżek nie będzie to wszystko na spotkaniu to było tylko czarowanie nas abyśmy wyjechały pozytywnie nastawione.Menadzerowie nic o podwyżkach nie mówią,jest cisza więc o czym tu mówić.Moze nie mam racji?

qweerty

pracowalam tam miesiac na UZ i nie dostalam PITu. nie wiem co teraz, pierwszy raz mi sie to zdarzyło.

Kropka

Dziewczyny spodziewacie się podwyżek od menadżerów????Ciekawa jestem czy podziela nas równo czy nie.

Kinga
@Kropka

Napewno nie .... wkoncu przecież zawsze wszystko indywidualnie jest ustalane z każdą drogeria.... . Są lepsi i gorsi.... umiesz się podlizac dostaniesz więcej... . A poza tym nie liczyłabym na żadne podwyżki bo zawsze jest jakieś ALE. ... .

@Kropka

Podwyżki dla sklepów z dodatnia ebidą, jak i również które wyrabiaja plany. I dla tych co mają dobre kontakty z MR.

I jak zadowolne z podwyzek ? ;D

I jak zadowolne z podwyzek ? ;D

Kierownik
@Ona

A dostałaś? Bo ja nie . Są już jakieś aneksy ?

A.
@Kierownik

Podwyżki dla wybranych, wiem po sobie. Dostały te które liżą tyłki i te które, więcej gadają niż robią chyba dla świętego spokoju. Niestety nie załapałam się w żadnej kategorii, pomimo że sklep jest zyskowny i inne parametry też ok, w każdym bądź razie nigdy zastrzeżeń nie było że strony mr a podwyżka mi się nie należy. Chore!

ona
@Kierownik

To była ironia ;) ... dużo gadania o niczym . Nawet sklepy wysokoobrotowe jeśli dostaną to nie znaczące.. nie wiem gdzie ten budżet poszedł ?! Albo zwykłe mydlenie oczu

Ssd

Skąd wziąć hasło i login do workflow?

Nm
@Ssd

Uważam że pracodawca powinien przesyłać pity.

Ola
@Ssd

Kiedyś przy pierwszym logowaniu hasło i login to był pesel z tego co pamieta,

my juz Pity mamy

Gdgdg
@pracownik

Ale na platformie ? A co z osobami ktore juz nie pracuja ? Tez pity beda na platformie ? Czy poczta wysylaja ?

Dn
@Gdgdg

Dla osób już nie pracujących na um.o pracę na worklow a osoby na UZ powinna być poczta

Gdgg

Dostal juz ktoś pity ?

Była naturka

Czy może ktoś mi podać stronę na której można są pity?

Dawna naturka

A jednak podziekuje

Fffggf

Kiedy beda pity ??? Wie ktos moze ?

Z
@Fffggf

Mają czas do 28 lutego, aby podać na workflow.

Hania

Z daleka od tej firmy ... . Czy robisz rok , dwa czy nawet sześć zarabiasz tyle samo ... nie docenia się wogole pracownika . Najważniejsze to żeby pracować jak robot i za najniższa krajowa opłacić rachunki i czekać do kolejnej wypłaty bo nawet na waciki nie wystarczy.

Gggg

A zarobki wołają o pomstę do nieba. Zostałam oszukana jeżeli chodzi o premie. Moje koleżanka przetestowała cały miesiąc, za to należała jej się premia, ale że miesiąc później się zwalnianiała to tej premii nie otrzymała pomimo, że wcześniejszy miesiąc był przepracowany bez żadnych zwolnień itp, jak dla mnie zwykłe oszustwo i złodziejstwo

Gggg
@Gggg

Przepracowała cały miesiąc, a premii nie dostała. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) do tego właściciele kryją mobbing i udają, że nic nie widzą. Za plecami J szuka pracowników nie mówiąc Ci nic. Gdy byłam na urlopie dowiedziałam się, że po raz kolejny za moimi plecami bez żadnej rozmowy ze mną o co jej chodzi poszukuje kogoś na moje miejsce. Później się okazało, że dziewczyna, która przyszła miała być za mnie, ale że się między czasie zwolniła inne to J łaskawie wtedy mi przedłużyła umowę i to był ten pierwsze raz próby zwolnienie mnie. Po raz drugi było właśnie jak pisałam wyżej w trakcie mojego urlopu wypoczynkowego. Prowadziła rozmowy rekrutacyjnej i później się dowiedziałam, że za mnie i za koleżankę mają przyjść inne dziewczyny. Do mojej koleżanki J powiedziała, że to jest w naszym interesie żeby się dowiedzieć czy mamy gdzie wrócić po urlopie... Wszystko według niej było w naszym interesie... Dziewczyna, która przeszła za mnie podziękowała po 3 miesiącach ponieważ nie dała rady z nią pracować, jak każda inna pracownica, nikt normalny nie da rady. Dała mi zastępcę tylko po to żeby mieć na mnie haka ponieważ cały czas tylko kładła mi kłody pod nogi oraz robiła wszystko żeby mnie sprowokować i żeby mnie zwolnić, ale ja się jej nie dałam. J jest chorą kobietą, która powinna się leczyć ponieważ wykańcza wszystkich, którzy mają z nią styczność

Chodzi o os. Hutnicze w Krakowie

J-czyli Kierowniczka sklepu

Youuu
@Gggg

Potwierdzam wszystko co jest wyżej napisane. Pani Kierownik jest okropną osobą, która nie liczy się z nikim i z niczym.

Była pracownica

Potwierdzam również, że wszystkie poniższe komentarze są zgodne z prawdą.

@Była pracownica

Zapomniałam jeszcze dodać, że kierowniczka z Hutniczego jest wredną manipulantką i gra na Twoich uczuciach. Robi z siebie ofiarę losu żeby każdy jej współczuł, jakby Tylko ona miała problemy w życiu. Uważa się za Święta oraz za ideał, wszyscy inni są źli i beznadziejni. Jak to się mówi modli się pod figurą, a diabła ma za skóra. Wampir energetyczny, który wysysa z Ciebie życie oraz chęć do pracy, zabija Twoją motywację, zresztą ona wszystkie Twoje pomysły zabija w zarodku ponieważ musi być tak jak ona chce, nawet głupie ustawienie np torebki na witrynie musi być poprawione i zrobione tak jak ona chce bo inaczej jest brzydko...

Xh
@Była pracownica

A to nie jest czasem drogeria agencyjna?

@Xh

Tak dokładnie agencyjna.

Hj
@Była pracownica

We wszystkich agencyjnych drogeriach tak jest

Bfhfbghj
@Hj

Że kierowniczkami są wariatki?

Ko
@Bfhfbghj

Nie całokształt zle zarządzanie,umowy zlecenia,duża rotacja,pracownicy nie przeszkoleni ....itp

@Ko

Czyli jednym słowem porażka. Co do szkoleń to nie było żadnych. Ja wcześniej pracowałam w Rossmannie więc pojęcie miałam, ale przechodziły nowe dziewczyny i w ogóle nie były szkolne, do tego sama kierowniczka z tego co wiem zbyt dobrze przeszkolona to też nie była.

Pracujemy w tej firmie charytatywnie.... Bo 1540 zl to nic...

Witam , do niedawna pracowałam w tej firmie , ale niestety potwierdzam wypowiedź Pani wyżej , firma szuka wolontariuszy za 1540 zł miesięcznie w zamian nic nie dając od siebie , dla nich liczy się tylko czy dany zespół zrobi plan miesięczny za który jest marna premia albo żałosne dniówki, co dziennie musisz super wyglądać , a najlepiej jak masz piękny makijaż zrobiony kosmetykami z drogerii , za które musisz płacić jak klient , do tego nie wiem czy we wszystkich tak jest , ale nosisz czarny strój , wieczna żałoba jakby nie można było wnieść innych kolorów, szczególnie latem , do tego w miarę eleganckie buty typu baleriny . ciągle musisz pamiętać o standardzie obsługi klienta a co najważniejsze nie zapomnij mu wcisnąć produktu dnia i przy kasowego stojąc czasami po 11 godzin na niej .

Alicja

Czy wynagrodzenie, o którym wspominasz w swoim komentarzu, to już wszystko, na co liczyć może pracownik w firmie Drogerie Natura? A może oprócz podstawy wynagrodzenia każda osoba może liczyć na dodatki do wynagrodzenia w postaci premii lub benefitów pozapłacowych. Niejednokrotnie zdarza się tak, że takie dodatki do wynagrodzenia mogą ładnie zrekompensować niską podstawę wynagrodzenia. A jak jest w przypadku tej firmy?

Danka
@Alicja

Dostaniesz max 60 zł premii może w większych miastach maja więcej my w średnim tyle płakać się chce....

Dziewczyny w jakiej zakladce na Workflow szukac PIT-u ?? Oczywiscie nadali login i hasło z wielką łaską ale wytlumaczyc co i jak to juz nie ma nikogo.... Radz sobie sam czlowieku.. ;/

Była pracownica.

Pracowałam w sklepie na os. Hutniczym. Kierowniczka jest starą panną z kotem, jest tak wredną, fałszywą, obłudną, mściwą i zawistną kobietą, że z nikt z nią nie wytrzymuje. Dziewczyny cały czas się zmieniają ponieważ każdy ma jej dość po kilku miesiącach. Początkowo udaje bardzo miłą osobę, ale to tylko złudzenie i dobra gra. Wprowadza mobbing, nie równo traktuje pracowników, wszyscy są źli, tylko ona taka biedna. Nic jej nie pasowało, wszystko musiało być według jej myśli, jeśli nie było to byłaś jej wrogiem. Każdy były pracownik to potwierdzi. Kłamie jak najęta nawet w błachych sprawach, oczernia wszystkie dziewczyny, które tam pracowały, jest obłudną wredną wiedźmą. W życiu nikogo takiego wrednego nie spotkałam. Ze wszystkim był problem, a Pani właścicielka nie wiem czy jest tak zmanipulowana przez J czy poprostu tylko udaje, że tego nie widzi. J nawet nie liczy się ze zdaniem menagerki, które pracuje bezpośrednio w firmie natura, ponieważ ta na Hutniczym jest trochę na innych warunkach, ale J się zachowuje jakby to był jej sklep i ma w nosie jakie są odgórne wymogi. Jeżeli ktoś Ci zaproponuje pracę na Hutniczym odrazu odmów bo i tak po kilku miesiącach pewnie odejdziesz ponieważ nikt normalny nie wytrzyma z tą wariatką

@Była pracownica.

J - czyli Kierowniczka

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 387.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 358, z czego 15 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 177 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)