HRK S.A

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o HRK S.A

Aktualność
Szanowni Państwo,

Czytamy treści, jakie pojawiają się na forum i staramy się wyciągać wnioski z wszystkich uwag (również tych bardziej krytycznych), propozycji czy sugestii zmian i usprawnień. Jednocześnie podkreślamy, że nie możemy biernie przyglądać się nieprawdziwym informacjom na temat funkcjonowania naszej firmy.

Każda opinia na naszym profilu, która wskazuje nam obszary wymagające naszej uwagi czy poprawy warunków pracy naszych pracowników, jest dla nas bardzo ważna. Aby móc udzielić rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania dotyczące naszej firmy, liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze - tylko do takich możemy się odnieść.

Swoboda wypowiedzi nikomu nie daje prawa do naruszania czyjejś godności czy dzielenia się nieprawdziwymi informacjami. Komentarze niezgodne z regulaminem forum mogą być usuwane przez administratora portalu.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Na pytania kandydatów do pracy w naszej firmie chętnie odpowiedzą Katarzyna Prażanowska (zespoły rekrutacyjne) oraz Anita Derlatka (zespoły payroll). We wszystkich innych kwestiach prosimy o kontakt z Moniką Witoń, Head of Marketing & PR.

Katarzyna Prażanowska – katarzyna.prazanowska@hrk.pl

Monika Witoń – monika.witon@hrk.pl

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół HRK S.A.
Praca zdalna

Czy jest możliwość pracy zdalnej z za granicy nk kilka tygodni w ciągu roku?

Katarzyna Prażanowska Nowy wpis
@Praca zdalna

W HRK pracujemy w trybie hybrydowym. Jeśli chodzi o możliwość pracy ze zza granicy przez kilka tygodni, nie jest to standard. Natomiast zdarzają się osoby korzystający z tzw. workation, czyli pracujący przez kilka tygodni w roku z wybranego miejsca. Taka możliwość ustalana jest z przełożonym i jest zależna od stażu i indywidualnych wyników pracownika.

Julia Nowy wpis
@Katarzyna Prażanowska

A ten system hybrydowy jak się odbywa? ile razy w tygodniu trzeba być w biurze?

Katarzyna Prażanowska Nowy wpis
@Julia

Konsultanci pracują 2 dni w tygodniu z biura. Jeśli masz więcej pytań o warunki pracy, jakie oferujemy, zapraszam do kontaktu bezpośrednio (katarzyna.prazanowska@hrk.pl).

Pracowałam w tej firmie i niestety muszę stwierdzić, że to najgorszy pracodawca u którego pracowałam. Wynagrodzenie niskie, a wymagania bardzo wysokie. Zastanawia mnie, że firma, która sama rekrutuje na kluczowe stanowiska nie potrafi zadbać o swoich pracowników. Niestety pracownicy niezbyt pomocni - pojedyncze osoby bardzo serdeczne. Cieszę, że pracowałam tam krótko, bo szkoda czasu i nerwów dla takich firm.

Julia
@Pracownik

Czyli Twoje obowiązki wykraczały poza stanowisko pracy czy o co chodzi z tymi wymaganiami?

kandydat
Kandydat

cześć, jestem w procesie rekrutacji do HRK, proszę o informację jaka jest atmosfera w pracy, na jakim poziomie są premie, czy plany są do wyrobienia?

Julia
@kandydat

A nie możesz o to zapytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Krzys
@kandydat

Zależy od zespołu. W wielu przypadkach oczekuj raczej podstawy plus drobnej premii. Cała Premia jest rozliczana w cyklu półrocznym co wiążą się z ryzykiem ze możesz jej nie zobaczyć.

KW

Ja osobiście odradzam. (usunięte przez administratora) atmosfera okropna. Grupki pracownicze porobione i obgadywanie wzajemne. Brak pomocy a duże wymagania.

Sowa
@KW

Także odradzam. Szczególnie dlatego ze „stara gwardia” słabo sie dogaduje z juniorami. W pracy są grupki, wieczne obgadywanie pracowników, nawet na poziomie kadry managerskiej. To ludzie którzy nie posiadają wyobrażenia jak wyglada swiat poza HRK. Wewnętrzny HR słabo zorientowany. Na rozmowie padają niedopuszczalne pytania.

Kandytat
Kandydat

Z automatu zacząłem odrzucać wszelkie ogłoszenia z logotypem HRK. Zaawansowane rozmowy trwające ponad miesiąc, kilka etapów rekrutacji i nagle cisza. Brak jakiejkolwiek informacji a telefon milczy. Szanujmy swój czas.

Czy w HRK S.A zatrudniani są obcokrajowcy?

Nie polecam
Kandydat

Nie polecam prowadziłem rozmowy o potencjalne miejsce pracy zwodzili za nos prosiłem aby poinformowali nawet o mojej negatywnej kandydaturze do tej pory nikt się nie odezwał. Ogólnie nie polecam (usunięte przez administratora) i tona wodorostów oddział Poznań

@Nie polecam

Dzień dobry, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyłaś/eś braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brałaś/eś udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Nie polecam
@HRK S.A

Sądząc po reszcie wpisów niestety takie sytuacje są u was codziennością. Więcej razy napewno nie skorzystam jak i moja opinia pójdzie w ślad. Dochodzenie i pisanie maili nie ma żadnego sensu nie interesuje mnie to. Od osób które rekrutują powinno się wymagać więcej zwłaszcza kiedy ten Pan pracuje w waszej firmie prawie 20 lat.

@Nie polecam

sytuacja taka się wydarzyła właśnie dlatego, że ten pan pracuje 20 lat w jednej firmie, utknął biznesowo w okresie 20 lat wstecz i nie zauważył, że przez te lata świat biznesu się mocno zmienił nota bene w tej firmie jest sporo takich "zasiedziałych"

piotr
@Kandydat

Troche masz racje. W wielu firmach, które zatrudnia procentowo bardzo duzo dinozaurów, zwykle nie dzieje sie dobrze.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w HRK S.A?

Kandydat

Niedawno miałem okazję wziąć udział w procesie rekrutacyjnym w firmie HRK. Niestety zgadzam się z poprzednimi negatywnymi opiniami odnośnie feedback'u. Same rozmowy, zarówno pierwsza telefoniczna, jak i następna online, były przeprowadzone w przyjemnym i profesjonalnym tonie. Podczas ostatniej rozmowy zostałem zapewniony, że otrzymam w ciągu tygodnia informację zwrotną o wyniku spotkań. Takiej informacji nie otrzymałem, telefonicznej, ani mailowej. Jest to bardzo przykre, że osoby, w których interesie powinno być dbanie o candidate experience, postępują w taki sposób poszukując osób do swojego własnego zespołu.

@Kandydat

Dzień dobry, takie rzeczy nie są u nas codziennością. Nie jesteśmy w stanie reagować, gdy nie wiemy kogo dotyczy ta sprawa. Pomimo naszych wcześniejszych próśb nikt się do nas nie zgłosił, więc ciężko nam Państwu pomóc. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących Pana procesu rekrutacyjnego, w którym brał Pan udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

s
Kandydat

Czy firma oferuje jakieś dodatki świąteczne? Paczki? Premie?

Kandydat

Miałem rozmowę z rekruterem na jedną z pozycji. Ogółem dramat, sama oferta nic specjalnego, podkolorowana, że umowa agencyjna to świetna rzecz. Atmosfera rozmowy była taka, by stworzyć wrażenie, że negatywnie wyszedłem, musiałem wysłuchiwać jakiegoś głupiego gadania o mojej "kruchej motywacji" i innych mądrości. Następnie miałem otrzymać info zwrotne w ciągu max 2 tygodni. No i nie dostałem, ale w sumie dobrze.

@Janusz w klapkach BEZ wędki

Przykro nam to czytać. Dołożymy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie miała już miejsca.

@HRK S.A

Przypomniałem sobie o tej cudownej rozmowie i wszedłem na goworka i zobaczyłem, że w końcu odpisaliście. Czym cechują się te starania, które podjęliście?

@HRK S.A

No i jak te starania? Na czym polegały?

zainteresowany
Kandydat

cześć wszystkim, natknąłem się ostatnio na ogłoszenie, że HRK poszukuje rekruterów do zespołu contractingowego.Zastanawiam się nad aplikacją, ale zanim się zdecyduję chciałbym się podpytać o wrażenia w pracy w tym dziale? W poprzedniej pracy niestety atmosfera, kontakt z przełożonym kulał i wolę zebrać trochę informacji zanim zdecyduje się na aplikację. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się swoimi przemyśleniami i liczę na rzetelne opinie. Dzięki z góry i miłego dnia wszystkim :)

Ona
@zainteresowany

Szczerze polecam - fajne miejsce, atrakcyjne wynagrodzenie, normalni ludzie. Firma dba o ludzi i potrafi ich docenić a w ostatnim czasie to rzadkość w wielu firmach rekrutacyjnych.

zainteresowany
@Ona

dzięki! macie ścieżki kariery? targety są do realizacji czy raczej z tych zaporowych? :)

piotrek
@zainteresowany

Raczej nie polecam. Managerki duzo obiecuja, a potem zostawiają pracownika samego sobie.

Magda
Kandydat

Witam, W maju brałam udział w rekrutacji, przeszłam etap tel, później teams, następnie rozmowa z potencjalnym pracodawcą po którym p. X obiecała się odezwać itp, itd, Niestety jest lipiec i cisza.... Nawet smsa lub @ nie otrzymałam. Rozumiem, że firma X mogła wybrać inna osobę ale trochę kultury, to nie była rozmowa na stanowisko ( nie obrażając, bo każde stanowisko ma swoje ważne funkcje) asystentki tylko Kierownika Regionalnego:(

xyz
@Magda

to normalne w tej firmie, nie przejmuj się ;)

@Magda

Pani Magdo, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyła Pani braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brała Pani udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Adam
Kandydat

Jako kandydat opisze proces rekrutacyjny, a raczej jedynie jego pierwszy etap, bo na tym się zakończył. Dzień 1. Pani z HR zaczepia mnie na LinkedIn. Podaje opis stanowiska (dział IT), wymagania, mówi o wyjazdach służbowe za granice, wspomina o atrakcyjnej kwocie brutto poprzedzając ją słowem "około", UOP. Podoba mi się bezpośredniość, również gram więc w otwarte karty. Odpowiadam, że o ile z 75% podanych technologii jestem biegły, lub chociaż miałem styczność, to o pozostałych nie mam pojęcia. "Nie ma problemu - wystarczy". Podaję więc numer kontaktowy. Dzień 3. Zgodnie z umową, dosyłam CV - musiałem je zaktualizować. Dzień 5. Rozmowa telefonicza. Z pytań o stanowisko - miło, fajnie i przyjemnie, wszystkiego się dowiaduję. Szybki inglisz. Przechodzimy do pytania o oczekiwania finansowe. Skoro padła już pewna kwota, potwierdzam, że jest dla mnie satysfakcjonująca. "Wie Pan co, podałam taką górną granicę jeśli chodzi o stawkę". Odpowiadam, że jako jestem zainteresowany umową firma-firma (Pani potwierdziła wcześniej, że jak najbardziej wchodzi w grę), to możemy rozmawiać o kwocie xxxxx Netto na B2B. Była to kwota, która dawała HRK niższy o 10% koszt całkowity niż w przypadku wspomnianej na początku przez Panią wypłaty. "Na B2B netto jest troche inne" - słyszę. Wytłumaczyłem Pani więc wszystko ponieważ miesiąc wcześniej odbyłem właśnie takie negocjacje i to mnie wyprowadzono wtedy z błędu. Koniec końcow stajemy na kwocie jedynie 10% niższej, co chyba nie spodobało się Pani. Zapytany kiedy jestem dostępny odpowiadam, że okres wypowiedzenia mojej umowy to 2 miesiące ale w rzeczywistości mogę zacząć pracę za 2 tygodnie (dobre kontakty z pracodawcą + urlop). "Wpisujemy 2 miesiące, będę Pana polecać, odezwę się z informacją zwrotną. Dziękuję, do widzenia". Dzień 25. Przypominam sobie, że zmarnowałem 40min na rozmowę z firmą HRK, więc poświęcam jeszcze 10min na post. Mimo, że opis wskazuje raczej moje niezadowolenie to biorę pod uwagę, że po prostu mogłem się nie spodobać potencjalnym przełożonym. Rozmów jak ta pewnie jest mnóstwo, wnioski wyciągnijcie obiektywnie - sami. Po prostu bierzcie poprawkę, że jeśli HRK mówi około - ma na myśli "trochę" mniej. No i nie oczekujcie, że odpiszą mail generatorem choćby "dziękujemy za rozmowę ale rezygnujemy z kandydatury" lub "powodzenia", nie wspomnę już o telefonie :)

@Adam

Dzień dobry Panie Adamie, jest nam bardzo przykro, że nie otrzymał Pan feedbacku i osoba prowadząca proces, w którym brał Pan udział nie skontaktowała się z Panem po jego zakończeniu. Wyznajemy zasadę, że Kandydaci to nasi klienci. Staramy się, aby każda osoba biorąca udział w prowadzonych przez nas procesach otrzymywała informację zwrotną. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczącej procesu rekrutacyjnego w którym brał Pan udział na adres mwt@hrk.eu (prosimy o nazwę stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za projekt). Dzięki temu będziemy mogli wyjaśnić sytuację.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie HRK S.A?

Adam
@Pytanie

"Czy jest możliwość negocjacji podanej przez Pana/Panią stawki?"

Xyz
Klient

Dzień dobry, czy ktoś ma jakieś informacje o oddziale w Kielcach? Pozdrawiam

xyzzz

Mogę podsumować tą organizację w kilku zdaniach - dużo gadania jacy są super, a minimalne przełożenie na realne pozytywy dla pracowników. - bardzo wysokie budżety do zrealizowania, mała szansa na premię - marny sprzęt do pracy - brak elastyczności - stare telefony służbowe - brak dofinansowań dojazdów do pracy, np. do metra - brak dofinansowań np. do prądu przy pracy zdalnej - brak krótszych dni pracy, np. za zrealizowane budżety, itp. - brak dofinansowania do lunchy - brak paczek na święta i paczek okolicznościowych - brak dofinansowań do wczasów - duży nacisk na KPI - brak dnia wolnego w urodziny, tylko krótki mail z formalną regułką

@xyzzz

Nieprawdą jest, że mamy nierealnie wysokie budżety, że nie jesteśmy elastyczni, że kładziemy tylko nacisk na KPI, że nie mamy dofinansowań do wakacji, czy też oferujemy konsultantom stary sprzęt. Z kolei w zakresie dofinansowań do lunchu, rachunków czy dojazdu do pracy, no cóż... nie wszystko można mieć od razu, jednak my się stale rozwijamy i może w przyszłości jeszcze bardziej poszerzymy pakiet naszych benefitów. Tymczasem, w celu poznania PRAWDZIWYCH informacji nt. naszej oferty dla pracowników zachęcamy do kontaktu z Anetą odpowiedzialną za rekrutacje do HRK - kontakt na naszej stronie :)

wwwwwwwwwwww
@HRK S.A

Opisz proszę jak wygląda dofinansowanie do wakacji? Jak można się o nie ubiegać? Nigdy nie słyszałam, aby ktoś takie w tej firmie otrzymał. Prosze o podzielenie się tą wiedzą tutaj na forum i nie odsyłanie do kontaktu bezpośredniego.

MM
@xyzzz

Roszczeniowiec... Zejdź na ziemię!

Kandydat

Jak długo czeka się na informację zwrotna w sprawie testu kadrowo -placowego? Pierwotnie zostałam poinformowana o 3 dniach roboczych, minęły dwa tygodnie i nie dostałam żadnej informacji zwrotnej.

sojka
@Kandydat

ja też nie uzyskałam feedbacku, powiem więcej, jak dzwoniłam po ustalonym czasie to rekruter nie raczył już więcej odebrać telefonu czy oddzwonić. :) nawet jeśli napisałam ten test kiepsko, to wypadałoby chociaż ODEBRAĆ i przekazać informację, już nawet nie oczekuję inicjatywy z ich strony. ale może to dobrze, że się do tej firmy nie dostałam, bo na pewno pracowników traktują tak samo lekceważąco.

@sojka

Dzień dobry. Staramy się, aby wszyscy Kandydaci, zarówno Ci biorący udział w procesach prowadzonych dla naszych Klientów, jak i Ci, aplikujący na stanowiska w naszych zespołach, otrzymywali feedback. Przykro nam, że nie otrzymali Państwo informacji zwrotnej w ustalonym w czasie trwania rekrutacji. Prosimy o kontakt z naszym działem marketingu i komunikacji, który pomoże wyjaśnić zaistniałą sytuację. Będziemy wdzięczni za wiadomość mailową na adres mwt@hrk.eu ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego (nazwa stanowiska, nazwisko osoby prowadzącej proces), w którym brali Państwo udział.

Kandydat

Na decyzję o zatrudnieniu wpływa tylko wynik testu. HRK wcześniej informuje, że bierze pod uwagę także doświadczenie zawodowe i zdolności interpersonalne, ale niestety tak nie jest.

Zostaw merytoryczną opinię o HRK S.A - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w HRK S.A?

Zobacz opinie na temat firmy HRK S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HRK S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie HRK S.A?

Liczba opinii klientów firmy HRK S.A, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HRK S.A?

Kandydaci do pracy w HRK S.A napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.