HRK S.A

2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o HRK S.A

Aktualność

@Anna

Możesz śmiało aplikować do nas - obecnie pracujemy w modelu hybrydowym. Są osoby, które pracują z biura, bo tak im wygodniej, ale i takie, które od początku pandemii pracują w 100% zdalnie. Nikogo nie przymuszany do pracy z biura - jest to dobrowolna decyzja pracownika.

Ona
@zainteresowany

Szczerze polecam - fajne miejsce, atrakcyjne wynagrodzenie, normalni ludzie. Firma dba o ludzi i potrafi ich docenić a w ostatnim czasie to rzadkość w wielu firmach rekrutacyjnych.

@HRK S.A

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Super, że szanujecie, że ludzie mogą bać się obecnej sytuacji. Są tacy, którzy nic sobie z tego nie robią, ale też osoby, które boją się bardzo.

Wiele firm ze względów bezpieczeństwa, bo zachorowania rosną, wraca do modelu 100% pracy zdalnej. Czy w HRK jest taka możliwość? Zastanawiam się nad aplikowaniem na jedno ze stanowisk, bo widziałam, że szukacie konsultantów, ale boję się pracować obecnie w biurze :( Słyszałam też, że jest konieczność uczestniczenia w jakiś wewnętrznych spotkaniach czy imprezach firmowych, w których bierze udział kilkanaście osób. Czy teraz ze względu na pandemię nie jest to zawieszone? Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem obecnie w jakiejkolwiek firmie ze względów bezpieczeństwa.

BX Nowy wpis

Jak oceniacie pracę tylko młodszego kontrolera zakładu? Piszą o praktycznej zdolności związanej z biznesowym angielskim, czy przez większa część czasu (usunięte przez administratora) się z niego korzysta? Piszą o atrakcyjnym wynagrodzeniu z poprawkami na inflacje. Czyli teraz ile jest zaproponowane?

Pieniądze szczęścia nie dają

Zmieniając obecną firmę na HRK poważnie wahałem się, ponieważ w branży panuje o firmie nienajlepsza opinia - kilka koleżanek ostrzegało mnie przed atmosferą pracy, brakiem szacunku dla pracownika, nierealnymi wymaganiami, mizernym wdrożeniem. Zaryzykowałem, jednak czas pokazał, że zła opinia nie wzięła się znikąd. Kandydacie, szczerze, nie warto. Te kilka złotych nie odda Ci rozstrojonych nerwów.

BG Nowy wpis
@Pieniądze szczęścia nie dają

Te wspomniane koleżanki, które tak ostrzegały to do teraz się zatrudniają? zastanawiam się przy tym o ile więcej kasy tutaj w zasadzie wpada? Nie wiem na ile „kilka” mam rozumieć dosłownie

Nowy wpis

@Pieniądze szczęścia nie dają

Wszystkie osoby zatrudnione w HRK przechodzą w pierwszych 3 miesiącach onboarding dostosowany do zajmowanego stanowiska. Część szkoleń prowadzone jest w większych grupach (informacje o firmie, bezpieczeństwo IT, komunikacja, etc.), pozostałe szkolenia przeprowadzane są przez doświadczonych managerów i managerki. Opiekunem całego procesu jest zespół HR, z którym nowozatrudnione osoby mają kontakt, jeszcze przed dołączeniem do HRK (ten zespół odpowiada również za rekrutacje wewnętrzne). Jest nam przykro, że masz takie przemyślenia dotyczące pracy w naszej firmie. Jeśli uważasz, że jakieś elementy onboardingu wymagają poprawy, skontaktuj się z naszym zespołem HR. Jesteśmy otwarci na zmiany i chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach w tym obszarze.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko: "Asystent ds. Archiwum Kadrowego", w ofercie pracy proponowane jest zatrudnienie na podstawieni umowy zlecenie. Czy jest możliwość przejścia po pewnym czasie na umowę o pracę? @Pracodawca

Czy w HRK S.A wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Tak, w HRK są przyznawane nagrody dla pracowniczek i pracowników.

FC
@HRK S.A

Nie mam pojęcia o jakie dodatkowe nagrody ktoś właśnie pytał, lecz czy jest szansa na omówienie szczegółów? za co są przyznawane? Jakie? oraz na jakich zasadach?

@FC

Szczegółowych informacji na temat systemu nagród udziela nasz zespół HR podczas procesów rekrutacyjnych.

EL
@HRK S.A

Co może być tego powodem? Czy system jest dość zmienny w czasie? Zastanawiam się przy tym także czy nie byłby zależny od tego na które stanowisko się aplikuje?

@EL

Szczegóły dotyczące systemu premii i nagród przedstawiamy kandydatkom i kandydatom podczas procesów rekrutacyjnych. Informacje na temat oferowanych przez nas benefitów zawieramy w publikowanych przez nas ogłoszeniach o pracę.

@Miszel

Nie. Jedynie w bonach, np. przy awansie na konkretne stanowisko dostaje się budżet na dodatkowe studia.

@@Miszel

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszym działem HR.

IV
@@Miszel

W tym przypadku tylko studia wchodzą w grę? należy mieć przy tym na myśli te zaoczne? Jak wtedy można się dogadać względem elastyczności dni wolnych gdy ktoś przygotowuje się do egzaminu? I czy podpisujesz wtedy cos?

Researcher

manager, który rekrutował mnie do swojego zespołu w trakcie mojej odpowiedzi na pytanie czyścił marynarkę :\ Zaproponowano najniższą w PL

standardowe, ale cały czas notują twoje odpowiedzi niby są policjantami

Firma kiepsko rozlicza wynagrodzenia, totalna porażka

DI
@Karolina

Co to znaczy „kiepsko”? w sumie nie wiem za bardzo jak to rozumieć. Sugerujesz, że miałaś jakieś problemy w wypłacie? Nie zgłaszałaś tego po prostu? po jakim czasie zazwyczaj odpowiadają?

@Karolina

Jeśli zauważyła Pani błąd w wypłacony wynagrodzeniu prosimy o kontakt z Katarzyną Prażanowską: katarzyna.prazanowska@hrk.pl lub Moniką Witoń: monika.witon@hrk.pl.

Jola

Ciekawi mnie jak liczny może być aktualny dział HR? Jakby nie patrzeć jest teraz z 90 ofert wystawionych a ktoś właśnie napisał niedawno, że chyba feedbacku nie otrzymał? Nie wiem jednak czy on za każdym razem jest deklarowany? A jeśli już to w jakiej tak w ogóle formie?

@Jola

HRK jest firmą doradztwa personalnego, która świadczy m.in. usługi rekrutacyjne. Tzn., że większość publikowanych przez nas ogłoszeń dotyczy procesów prowadzonych w imieniu naszych klientów. Czas otrzymania informacji zwrotnej różni się w zależności od procesu – często zależy nie tylko od nas, ale przede wszystkim od naszych klientów, i tego w jaki sposób ustalane są harmonogramy prowadzonych przez nich rekrutacji.

VP
@HRK S.A

Przy tym jednak można liczyć na stałą asekurację podczas trwania danego procesu? Kwestia miesiąca może być okresem wystarczającym? Jakie później ma się jeszcze zabezpieczenie, bo uzyskaniu pozytywnego feedbacku? Kiedy dochodzi do podpisania już samej umowy?

@VP

Czas otrzymania informacji zwrotnej różni się w zależności od danego procesu rekrutacyjnego. Zależy on przede wszystkim od harmonogramów naszych klientów, a także branży i stanowiska, na które się aplikuje. Nasi rekruterzy i rekruterki dbają o to, żeby kandydaci i kandydatki otrzymali feedback.

Reverse

Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej dotyczącej rozmowy o pracę.

@Reverse

W pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu z osobą, która prowadzi proces rekrutacyjny, w którym Pan/i bierze udział. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym uczestniczył/a Pan/i, na adres e-mail: mwt@hrk.pl lub kar@hrk.eu (proszę podać nazwę stanowiska oraz nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dzięki tym informacjom będziemy mogli skontaktować się z osobą prowadzącą proces, w którym brał/a Pan/i udział i zapewnić informację zwrotną.

Klementyna

O zarobkach dowiedzieć się czegoś więcej jest tu dość ciężko? nie widzę by na ostatnie zapytania ktoś odpowiadał wprost a w ofertach tez kwota nie widzę. Przynajmniej w tej dla asystenta ds. logistyki, a właśnie ona mnie interesuje, czy jest tu ktoś kto był już na rozmowie? co na niej będzie weryfikowane i jak oceniacie atmosferę? warto aplikować?

kandydat

jak aktualnie wygląda sytuacja w placówce we Wrocławiu ? interesuje mnie głownie atmosfera

kandydat

Witam , jak aktualnie wygląda sytuacja w placówce we Wrocławiu ? interesuje mnie atmosfera w pracy oraz zarobki dotyczące stanowiska Specjalista/-ka ds. Administracji

KandydatXYZ

Brak jakiegokolwiek feedbacku po rozmowie rekrutacyjnej.

WY
@KandydatXYZ

Kiedy miałeś prowadzona rozmowę i po jakim średnim czasie ten feedback proponowali? Mnie interesuje praca jako koordynator. Nie wiem jednak na ile trudno będzie się dostać? mam na myśli sprzedaż oraz marketing… firma w razie czego poda inne opcje jeśli tu mi nie pójdzie?

KandydatXYZ
@WY

Rozmowę miałem w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Feedbacku brak dotychczas, miałem również usłyszeć o kilku innych opcjach jednakże nikt się nie odezwał

@KandydatXYZ

W pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu z osobą, która prowadzi proces rekrutacyjny, w którym Pan/i bierze udział. Jeśli to nie przyniesie efektu, zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Prażanowską (katarzyna.prazanowska@hrk.pl), naszą managerką zespołu HR. Prosimy o przesłanie do niej informacji nt. projektu oraz osoby, z która prowadziła proces. Dzięki temu będziemy mogli pomóc w szybszym uzyskaniu informacji zwrotnej.

NF
@KandydatXYZ

I co, temat masz już rozwiązany? Ciekawią mnie te alternatywne opcje, które zostały zaproponowane? Dużo ich? Tu wyżej widzę, że ktoś o koordynatorze pisał. Znacie bieżące wymogi? Był ktoś na takiej rozmowie?

bylypracownik

pod żadnym pozorem nie przychodźcie tutaj pracować, praca jako asystent ds. kadr to jedna wielka tragedia, absolutne zero rozwoju, bardzo słaba koordynator, śmieszne stawki, tyranie przez cały dzień, brak poszanowania pracownika, Nie chcą dawać podwyżek, a robią Wigilię w mariocie, porażka

@bylypracownik

Wszystkie osoby biorące udział w naszych rekrutacjach do zespołu Payroll są podczas pierwszej rozmowy telefonicznej informowane zarówno o zakresie obowiązków, jak i o wysokości wynagrodzenia. Osoba pełniąca funkcję koordynator zespołu kadrowego jest naszą wieloletnią pracowniczką, bardzo dobrze ocenianą zarówno przez zespół, jak i naszych klientów. W ramach benefitów proponujemy naszym pracownikom i pracowniczkom udział w atrakcyjnych imprezach integracyjnych. Staramy się żeby odbywały się w atrakcyjnych lokalizacjach. Udział w nich jest oczywiście dobrowolny, ale zawsze cieszy nas wysoka frekwencja.

worker
@HRK S.A

Odpowiedzcie na wszystkie pytania wy manipulanci. GDZIE sa pieniadze na rozwoj? Gdzie? A no w mariocie, bo lepiej tam wydac kilka tysiecy zamiast na szkolenia czy podwyzki. Co mnie obchodza imprezy integracyjne, gdy skoncze 26 rok zycia to robie out bo wam sie to nie oplaca. podkreslam to co bylo napisane wczesniej - nie polecam tu przychodzic.

@worker

Wszystkim naszym pracownikom i pracowniczkom, niezależnie od poziomu stanowiska, proponujemy szeroki wybór szkoleń. W zespołach rekrutacyjnych dotyczą prowadzenia efektywnych procesów rekrutacyjnych, obsługi klientów czy sprzedaży. Zespoły specjalizujące się w payroll consulting mogą korzystać ze szkoleń dotyczących kadr i wynagrodzeń, a także oferowane są im szkolenia narzędziowe. Udział w większości szkoleń jest dobrowolny, więc to od naszych pracowników i pracowniczek zależy w ilu szkoleniach biorą udział.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w HRK S.A na stanowisko Analityk?

Kandydatka

Brałam udział w rekrutacji na stanowisko kierownicze w korporacji za pośrednictwem rekruterki z firmy HRK. Proces obejmował rozmowę telefoniczną z rekruterką i dwie godzinne rozmowy z przedstawicielami firmy zatrudniającej. Niestety po tym doświadczeniu muszę zgodzić się z negatywnymi opiniami. Do pewnego momentu było w porządku, kontakt był bez zarzutu, otrzymałam też informację, że „świetnie” wypadłam w pierwszej rozmowie. Po drugiej rozmowie dostałam tylko automatycznie wygenerowanego maila od firmy z informacją, że moja aplikacja nie będzie dalej rozpatrywana. Poprosiłam panią rekruterkę o przekazanie konkretnego feedbacku, niestety odpowiedzi nie dostałam, moja wiadomość nie została nawet odczytana i tak pozostaje już od ponad miesiąca. Po komentarzach wnioskuję, że jest to standardowa praktyka firmy, więc nie polecam współpracy.

@Kandydatka

Przykro nam, że doświadczyła Pani braku komunikacji ze strony naszej firmy. Proszę o przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym uczestniczyła Pani, na adres e-mail: mwt@hrk.pl lub kar@hrk.eu (proszę podać nazwę stanowiska oraz nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dzięki tym informacjom będziemy mogli skontaktować się z osobą prowadzącą proces w którym brała Pani udział i zapewnić Pani informację zwrotną.

Magda

Witam, W maju brałam udział w rekrutacji, przeszłam etap tel, później teams, następnie rozmowa z potencjalnym pracodawcą po którym p. X obiecała się odezwać itp, itd, Niestety jest lipiec i cisza.... Nawet smsa lub @ nie otrzymałam. Rozumiem, że firma X mogła wybrać inna osobę ale trochę kultury, to nie była rozmowa na stanowisko ( nie obrażając, bo każde stanowisko ma swoje ważne funkcje) asystentki tylko Kierownika Regionalnego:(

xyz
@Magda

to normalne w tej firmie, nie przejmuj się ;)

@Magda

Pani Magdo, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyła Pani braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brała Pani udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Quickżbik
@HRK S.A

Sa widocznie codziennoscia, bralem udzial w rekrutacji, ale nie dostawalem odpowiedzi. Nie mialem cisnienia, ale po ilus tygodniach czekania zadzwonilem z ciekawosci jaki byl powod. Gosc przeprosil, wymyslil na poczekaniu powod i tyle. Powod byl ciekawy, jakoby moje doswiadczenie nie spotkalo sie z potencjalnym zakresem obowiazkow (kilka etapow z koncowym klientem, czyli pracodawca, do konca dobre rokowania, a stanowisko nienajgorsze. Prawda byla inna, po prostu rekrutujacy u pracodawcy odeszli, ktos awansowal i porobil swoje roszady (mialem research tej firmy od srodka). Zatem nasuwaja sie 3 tematy: brak zorientowania rekrutera, brak feedbacku, a takze sciema o przyczynie braku zatrudnienia. Jak mozna mowic, ze sie doswiadczenie nie spotkalo z oczekiwaniami co do obowiazkow skoro sam gosciu mnie dobral do rekrutacji i wiedzial co robie. Moge tylko podsumowac, ze slabo przez to wygladacie i nie chcialbym byc juz przez was rekrutowany, moge tylko wspolczuc.

Już nie kandydat
@Magda

Czyli siano w butach bractwo i tyle brak kultury i szacunku do drugiego człowieka. Typ ma 200 cv na jedno stanowisko, przeprowadza 3 turę rekrutacji to łaskaw zadzwonić do ludzi co odpadają

@Już nie kandydat

200 cv? Skąd masz te liczby? I z czego konkretnie miałoby wynikać tak spore zainteresowanie jednym stanowiskiem? Ciebie co tak naprawdę zachęciło w ostateczności skoro kandydowałeś?

@Już nie kandydat

Dzień dobry! Poproszę o kontakt pod adres mwt@hrk.eu. Postaramy się wyjaśnić, dlaczego nie otrzymałeś informacji zwrotnej.

Zaskoczony
@Magda

Witam, czytałem te wszystkie negatywne opinie po telefonie zapraszającym na rozmowę kwalifikacyjną i trochę niedowierzałem... Postanowiłem zaryzykować i sam się przekonać. Niestety muszę potwierdzić. Po kilku etapach rekrutacji i kilku godzinach sprawdzania kompetencji nie doczekałem się nawet informacji mailowej z wynikiem rekrutacji. Jest to oznaka braku kultury osobistej i szacunku do ludzi. W procesie rekrutacji brało udział kilka osób z HRK, zatem naprawdę żadnej nie zależy na pozytywnym wizerunku firmy? Chyba niestety takie zachowanie mieści się w standardzie pracy (wielu firm, nie tylko tej). A szkoda, bo początek zapowiadał w końcu firmę na poziomie. Pozdrawiam

@Zaskoczony

@Zaskoczony prosimy o kontakt - wyślij szczegóły rekrutacji w której brałeś udział do naszego działu HR (katarzyna.prazanowska@hrk.eu). Zadbamy o to, abyś otrzymał informację zwrotną.

delwiro

idzie zarobić tam te 10-15 tys brutto na mid stanowisku?

Zastanawiam się od zawsze, dlaczego ludzie mają tendencję do wyrażania przede wszystkim negatywnych opinii w internecie ? Marzę, aby ta skłonność kiedyś odwróciła się i aby każdy z nas miał w zwyczaju pisać o pozytywnych rzeczach, które nas spotykają. W tym miejscu chciałabym wyróżnić Senior Recruitment Consultanta Agnieszkę Brzezińską - Kosk z HRK S.A Warszawa. Na szczególną uwagę zasługuje jej ogromny profesjonalizm, przy jednocześnie budowanej bardzo przyjaznej i pozytywnej atmosferze, podczas prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Gratuluję HRK S.A !

Dominika

Czy firma posiada bazę CV/bazę osób chętnych do pracy w tej firmie? Jeśli tak to gdzie można złożyć CV?

Igga

Witam czy miał ktoś rozmowę online z potencjalnym pracodawcą w sprawie pracy w Aebi Schmidt w St.Blasien?

@Igga

Jesteś na taką umówiony obecnie, że pytasz? Wobec czego masz jakąś wątpliwość w takim razie? Słyszałeś już jakaś opinię gdzieś indziej na ten temat? I czemu wybór akurat tam z Twojej strony pada jeśli można spytać?

Igga
@Beata

Tak czekam na taką rozmowę a wątpliwości mam ponieważ nie spotkałam się jeszcze w Niemczech z takim wysokim wynagrodzeniem , a spotykałam się już z podobnymi oszustami dlatego wole sięgnąć po opinię innych.

@Igga

Dzień dobry, prosimy zwracać się ze wszystkimi pytaniami pod adres kwi@hrk.eu (osoba odpowiedzialna za proces rekrutacyjny).

@Igga

pewnie już kontaktujesz się mailowo? Zdasz później mimo wszystko relację z aktualnej rozmowy oraz dalszego procesu rekrutacyjnego? Zawsze to jakaś informacja

Ziomal
@Igga

Cześć, i jak była ta rozmowa ? Pozdrawiam.

Proces rekrutacji na stanowisko podstawowe (researcher) był niezwykle długi i obejmował pięć rozmów telefonicznych/na Teams/na żywo w siedzibie firmy, trwających łącznie około ośmiu godzin. Dodatkowo poproszono mnie o wypełnienie 2 testów zdolności poznawczych do wypełnienia w domu. HRK nie omówiło wynagrodzenia przez cały proces rekrutacji, z wyjątkiem pierwszego etapu, kiedy powiedziałam im o swoich oczekiwaniach. Dopiero po zaoferowaniu stanowiska podali wynagrodzenie – HRK zaoferowało minimalną krajową na B2B bez możliwości negocjacji (ponoć „talent jest bezcenny”). Rekruterzy nie podali jakichkolwiek konkretnych informacji o podwyżkach i awansie, w niezrozumiały sposób opowiadali o systemie premiowym przez telefon (nie można było przekazać tego na piśmie nawet po zaoferowaniu współpracy). Sugerowali natomiast, że mój rozwój i awans będzie "dynamiczny". Dali mi mniej niż 24h na przemyślenie oferty i dopiero na tym etapie powiedzieli, że umowa o pracę nie jest możliwa. Oczekiwali, że zajmę się stroną prawną zakładania firmy w ciągu doby (umowa B2B) i zacznę pracować na 2 dni po telefonie z ofertą. To co miało być wg rekruterki 3-etapowym procesem rekrutacji, stało się miesięcznym, 6-etapowym procesem rekrutacji. Prawdopodobnie pracy również byłoby 2x więcej za tę samą pensję. Strata czasu, rażący nieprofesjonalizm i brak szacunku dla kandydata. Odradzam absolutnie każdemu współpracę z firmą HRK.

@Ania

Jest nam niezmiernie przykro, że miała Pani takie doświadczenie związane z rekrutacją do naszego zespołu. Staramy się, aby osoby które biorą udział w naszych procesach miały możliwość poznania zarówno zespołu, jak i managerów z którymi będą współpracować, stąd procesy obejmują 3 do 5 spotkań. Jeśli chciałabym Pani osobiście przekazać feedback naszemu zespołowi rekrutacyjnemu zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Prażanowską (katarzyna.prazanowska@hrk.pl).

Zostaw merytoryczną opinię o HRK S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w HRK S.A?

Zobacz opinie na temat firmy HRK S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HRK S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HRK S.A?

Kandydaci do pracy w HRK S.A napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HRK S.A