HRK S.A

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o HRK S.A

Aktualność

@Anna

Możesz śmiało aplikować do nas - obecnie pracujemy w modelu hybrydowym. Są osoby, które pracują z biura, bo tak im wygodniej, ale i takie, które od początku pandemii pracują w 100% zdalnie. Nikogo nie przymuszany do pracy z biura - jest to dobrowolna decyzja pracownika.

Ona
@zainteresowany

Szczerze polecam - fajne miejsce, atrakcyjne wynagrodzenie, normalni ludzie. Firma dba o ludzi i potrafi ich docenić a w ostatnim czasie to rzadkość w wielu firmach rekrutacyjnych.

Anna
@HRK S.A

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Super, że szanujecie, że ludzie mogą bać się obecnej sytuacji. Są tacy, którzy nic sobie z tego nie robią, ale też osoby, które boją się bardzo.

Anna
Kandydat

Wiele firm ze względów bezpieczeństwa, bo zachorowania rosną, wraca do modelu 100% pracy zdalnej. Czy w HRK jest taka możliwość? Zastanawiam się nad aplikowaniem na jedno ze stanowisk, bo widziałam, że szukacie konsultantów, ale boję się pracować obecnie w biurze :( Słyszałam też, że jest konieczność uczestniczenia w jakiś wewnętrznych spotkaniach czy imprezach firmowych, w których bierze udział kilkanaście osób. Czy teraz ze względu na pandemię nie jest to zawieszone? Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem obecnie w jakiejkolwiek firmie ze względów bezpieczeństwa.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z HRK S.A? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Pawel
@Pytanie

Zwykle odchodzą sami. Nie znam przypadku ze ktoś został zwolniony. Może w czasie covid.

Wojtek

Raczej sami rezygnują

Izabela
@Pawel

Z jakich powodów pracownicy najczęściej rezygnują? Napisz koniecznie bo w sumie to istotna kwestia

Ppppp
@Izabela

Z różnych powodów. Począwszy od wynagrodzenia a kończąc na atmosferze w firmie i możliwości rozwoju.

Beata
@Ppppp

z tym rozwojem to pewnie zależne jeszcze od stanowiska? Które mimo wszystko uznałbyś za najbardziej rozwijające tutaj i dlaczego? ile na nim płacą?

Tosia
 Problem
@Beata

Firma stawia na rozwój „stanowiskowy”. Od juniora do executive - możesz to osiągnąć w 1,5 roku lub szybciej. Liczy się tylko wynik finansowy, nic więcej. Awansuje się ludzi którzy nie posiadaja odpowiednich kompetencji.

Beata
@Tosia

To w takim razie chyba trochę stresujące? Można nie przyjąć awansu? Chodzi mi o to, że co w sytuacji gdy ktoś nie będzie się jeszcze czuł na siłach? Nie zaoferują szkolenia czy czegokolwiek?

@Tosia

W HRK umożliwiamy rozwój i uważamy, że jest to zaleta pracy w naszej firmie. Nasi konsultanci rekrutacyjni (zespół Payroll Consulting ma oddzielną ścieżkę rozwoju) mogą regularnie awansować. Dostępne są dwie ścieżki rozwoju: ekspercka i managerska. Ścieżka ekspercka nie zakłada zarządzania zespołem. Każdy z pracowników samodzielnie podejmuje decyzję, czy chce rozwijać się jako ekspert, czy jako manager. Rozważając awans każdego pracownika, brana jest pod uwagę realizacja celów finansowych, a także inne, jakościowe czynniki. Osoby chcące awansować muszą odbyć szereg szkoleń zdefiniowanych dla każdego stanowiska, a także brać udział lub samodzielnie realizować określone w polityce rodzaje projektów.

Nowy wpis

@Beata

Rocznie w części rekrutacyjnej HRK oferujemy kilkadziesiąt szkoleń nakierowanych na doskonalenie umiejętności rekrutacyjnych, sprzedażowych, zarządzania czasem, zespołem, czy diagnostycznych (np. w 2022 roku odbył się cykl warsztatów Insights Discovery, w których udział wzięło ponad 70 pracowników z zespołu rekrutacyjnego i naszych działów wsparcia). Część szkoleń nastawionych jest na rozwój kompetencji managerskich i kierowana do osób, które wybrały ścieżkę związaną z budowaniem i rozwijaniem zespołu. Zespół Payroll, z uwagi na specyfikę swojej pracy, dodatkowo regularnie przechodzi szkolenia związane ze zmianami prawnymi w zakresie kadr i wynagrodzeń.

Izabela Nowy wpis
@Ppppp

A co z atmosferą jest nie tak? Możesz powiedzieć coś więcej w tym temacie?

Zefir Nowy wpis
@Izabela

Jest bardzo duże rozwarstwienie wiekowe. A to wpływa na fakt gorszej integracji pracowników.

Nowy wpis

@Zefir

To prawda, że w HRK pracują zarówno osoby z długoletnim doświadczeniem zawodowym, jak i takie, dla których nasza firma jest pierwszym miejscem zatrudnienia. Uważamy to za zaletę. Widzimy, że w codziennej pracy osoby pochodzące z różnych pokoleń służą sobie wsparciem. Organizujemy wiele imprez integracyjnych i nieformalnych spotkań i nie widzimy, żeby różnica wiekowa między naszymi pracownikami stanowiła na nich problem ????.

Remik
 Problem

Nie polecam rekrutacji do tej firmy. Po pierwsze nie dostałem feedbacku, choć byłem już na drugim etapie na spotkaniu w biurze. Po drugie cieszę się, że zostałem w mojej aktualnej firmie, ponieważ mamy zdecydowanie jaśniejszy system premiowy, a co więcej bardziej korzystny dla pracownika.

@Remik

Dzień dobry, jeśli nie uzyskał Pan informacji zwrotnej po udziale w prowadzonym przez nas procesie rekrutacyjnym, prosimy o kontakt z Kasią Prażanowską (katarzyna.prazanowska@hrk.pl). Jeśli prześle Pan maila z informacją o stanowisku, na które Pan aplikował w krótkim czasie będziemy w stanie przekazać feedback. Staramy się, aby wszyscy Kandydaci i Kandydatki, których zapraszamy na rozmowy, uzyskali info zwrotne, więc informacja o tym, w jakim procesie brał Pan udział, będzie dla nas bardzo przydatna.

Aktualność
Praca zdalna

Czy jest możliwość pracy zdalnej z za granicy nk kilka tygodni w ciągu roku?

Katarzyna Prażanowska
@Praca zdalna

W HRK pracujemy w trybie hybrydowym. Jeśli chodzi o możliwość pracy ze zza granicy przez kilka tygodni, nie jest to standard. Natomiast zdarzają się osoby korzystający z tzw. workation, czyli pracujący przez kilka tygodni w roku z wybranego miejsca. Taka możliwość ustalana jest z przełożonym i jest zależna od stażu i indywidualnych wyników pracownika.

@Katarzyna Prażanowska

A ten system hybrydowy jak się odbywa? ile razy w tygodniu trzeba być w biurze?

Katarzyna Prażanowska
@Julia

Konsultanci pracują 2 dni w tygodniu z biura. Jeśli masz więcej pytań o warunki pracy, jakie oferujemy, zapraszam do kontaktu bezpośrednio (katarzyna.prazanowska@hrk.pl).

Pracowałam w tej firmie i niestety muszę stwierdzić, że to najgorszy pracodawca u którego pracowałam. Wynagrodzenie niskie, a wymagania bardzo wysokie. Zastanawia mnie, że firma, która sama rekrutuje na kluczowe stanowiska nie potrafi zadbać o swoich pracowników. Niestety pracownicy niezbyt pomocni - pojedyncze osoby bardzo serdeczne. Cieszę, że pracowałam tam krótko, bo szkoda czasu i nerwów dla takich firm.

@Pracownik

Czyli Twoje obowiązki wykraczały poza stanowisko pracy czy o co chodzi z tymi wymaganiami?

kandydat
Kandydat

cześć, jestem w procesie rekrutacji do HRK, proszę o informację jaka jest atmosfera w pracy, na jakim poziomie są premie, czy plany są do wyrobienia?

@kandydat

A nie możesz o to zapytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Krzys
@kandydat

Zależy od zespołu. W wielu przypadkach oczekuj raczej podstawy plus drobnej premii. Cała Premia jest rozliczana w cyklu półrocznym co wiążą się z ryzykiem ze możesz jej nie zobaczyć.

KW

Ja osobiście odradzam. (usunięte przez administratora) atmosfera okropna. Grupki pracownicze porobione i obgadywanie wzajemne. Brak pomocy a duże wymagania.

Sowa
@KW

Także odradzam. Szczególnie dlatego ze „stara gwardia” słabo sie dogaduje z juniorami. W pracy są grupki, wieczne obgadywanie pracowników, nawet na poziomie kadry managerskiej. To ludzie którzy nie posiadają wyobrażenia jak wyglada swiat poza HRK. Wewnętrzny HR słabo zorientowany. Na rozmowie padają niedopuszczalne pytania.

Kandytat
Kandydat

Z automatu zacząłem odrzucać wszelkie ogłoszenia z logotypem HRK. Zaawansowane rozmowy trwające ponad miesiąc, kilka etapów rekrutacji i nagle cisza. Brak jakiejkolwiek informacji a telefon milczy. Szanujmy swój czas.

Czy w HRK S.A zatrudniani są obcokrajowcy?

Nie polecam
Kandydat

Nie polecam prowadziłem rozmowy o potencjalne miejsce pracy zwodzili za nos prosiłem aby poinformowali nawet o mojej negatywnej kandydaturze do tej pory nikt się nie odezwał. Ogólnie nie polecam (usunięte przez administratora) i tona wodorostów oddział Poznań

@Nie polecam

Dzień dobry, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyłaś/eś braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brałaś/eś udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Nie polecam
@HRK S.A

Sądząc po reszcie wpisów niestety takie sytuacje są u was codziennością. Więcej razy napewno nie skorzystam jak i moja opinia pójdzie w ślad. Dochodzenie i pisanie maili nie ma żadnego sensu nie interesuje mnie to. Od osób które rekrutują powinno się wymagać więcej zwłaszcza kiedy ten Pan pracuje w waszej firmie prawie 20 lat.

@Nie polecam

sytuacja taka się wydarzyła właśnie dlatego, że ten pan pracuje 20 lat w jednej firmie, utknął biznesowo w okresie 20 lat wstecz i nie zauważył, że przez te lata świat biznesu się mocno zmienił nota bene w tej firmie jest sporo takich "zasiedziałych"

piotr
@Kandydat

Troche masz racje. W wielu firmach, które zatrudnia procentowo bardzo duzo dinozaurów, zwykle nie dzieje sie dobrze.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w HRK S.A?

Kandydat

Niedawno miałem okazję wziąć udział w procesie rekrutacyjnym w firmie HRK. Niestety zgadzam się z poprzednimi negatywnymi opiniami odnośnie feedback'u. Same rozmowy, zarówno pierwsza telefoniczna, jak i następna online, były przeprowadzone w przyjemnym i profesjonalnym tonie. Podczas ostatniej rozmowy zostałem zapewniony, że otrzymam w ciągu tygodnia informację zwrotną o wyniku spotkań. Takiej informacji nie otrzymałem, telefonicznej, ani mailowej. Jest to bardzo przykre, że osoby, w których interesie powinno być dbanie o candidate experience, postępują w taki sposób poszukując osób do swojego własnego zespołu.

@Kandydat

Dzień dobry, takie rzeczy nie są u nas codziennością. Nie jesteśmy w stanie reagować, gdy nie wiemy kogo dotyczy ta sprawa. Pomimo naszych wcześniejszych próśb nikt się do nas nie zgłosił, więc ciężko nam Państwu pomóc. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących Pana procesu rekrutacyjnego, w którym brał Pan udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

s
Kandydat

Czy firma oferuje jakieś dodatki świąteczne? Paczki? Premie?

Kandydat

Miałem rozmowę z rekruterem na jedną z pozycji. Ogółem dramat, sama oferta nic specjalnego, podkolorowana, że umowa agencyjna to świetna rzecz. Atmosfera rozmowy była taka, by stworzyć wrażenie, że negatywnie wyszedłem, musiałem wysłuchiwać jakiegoś głupiego gadania o mojej "kruchej motywacji" i innych mądrości. Następnie miałem otrzymać info zwrotne w ciągu max 2 tygodni. No i nie dostałem, ale w sumie dobrze.

@Janusz w klapkach BEZ wędki

Przykro nam to czytać. Dołożymy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie miała już miejsca.

@HRK S.A

Przypomniałem sobie o tej cudownej rozmowie i wszedłem na goworka i zobaczyłem, że w końcu odpisaliście. Czym cechują się te starania, które podjęliście?

@HRK S.A

No i jak te starania? Na czym polegały?

zainteresowany
Kandydat

cześć wszystkim, natknąłem się ostatnio na ogłoszenie, że HRK poszukuje rekruterów do zespołu contractingowego.Zastanawiam się nad aplikacją, ale zanim się zdecyduję chciałbym się podpytać o wrażenia w pracy w tym dziale? W poprzedniej pracy niestety atmosfera, kontakt z przełożonym kulał i wolę zebrać trochę informacji zanim zdecyduje się na aplikację. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się swoimi przemyśleniami i liczę na rzetelne opinie. Dzięki z góry i miłego dnia wszystkim :)

Ona

zainteresowany
@Ona

dzięki! macie ścieżki kariery? targety są do realizacji czy raczej z tych zaporowych? :)

piotrek
@zainteresowany

Raczej nie polecam. Managerki duzo obiecuja, a potem zostawiają pracownika samego sobie.

Magda
Kandydat

Witam, W maju brałam udział w rekrutacji, przeszłam etap tel, później teams, następnie rozmowa z potencjalnym pracodawcą po którym p. X obiecała się odezwać itp, itd, Niestety jest lipiec i cisza.... Nawet smsa lub @ nie otrzymałam. Rozumiem, że firma X mogła wybrać inna osobę ale trochę kultury, to nie była rozmowa na stanowisko ( nie obrażając, bo każde stanowisko ma swoje ważne funkcje) asystentki tylko Kierownika Regionalnego:(

xyz
@Magda

to normalne w tej firmie, nie przejmuj się ;)

@Magda

Pani Magdo, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyła Pani braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brała Pani udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Adam
Kandydat

Jako kandydat opisze proces rekrutacyjny, a raczej jedynie jego pierwszy etap, bo na tym się zakończył. Dzień 1. Pani z HR zaczepia mnie na LinkedIn. Podaje opis stanowiska (dział IT), wymagania, mówi o wyjazdach służbowe za granice, wspomina o atrakcyjnej kwocie brutto poprzedzając ją słowem "około", UOP. Podoba mi się bezpośredniość, również gram więc w otwarte karty. Odpowiadam, że o ile z 75% podanych technologii jestem biegły, lub chociaż miałem styczność, to o pozostałych nie mam pojęcia. "Nie ma problemu - wystarczy". Podaję więc numer kontaktowy. Dzień 3. Zgodnie z umową, dosyłam CV - musiałem je zaktualizować. Dzień 5. Rozmowa telefonicza. Z pytań o stanowisko - miło, fajnie i przyjemnie, wszystkiego się dowiaduję. Szybki inglisz. Przechodzimy do pytania o oczekiwania finansowe. Skoro padła już pewna kwota, potwierdzam, że jest dla mnie satysfakcjonująca. "Wie Pan co, podałam taką górną granicę jeśli chodzi o stawkę". Odpowiadam, że jako jestem zainteresowany umową firma-firma (Pani potwierdziła wcześniej, że jak najbardziej wchodzi w grę), to możemy rozmawiać o kwocie xxxxx Netto na B2B. Była to kwota, która dawała HRK niższy o 10% koszt całkowity niż w przypadku wspomnianej na początku przez Panią wypłaty. "Na B2B netto jest troche inne" - słyszę. Wytłumaczyłem Pani więc wszystko ponieważ miesiąc wcześniej odbyłem właśnie takie negocjacje i to mnie wyprowadzono wtedy z błędu. Koniec końcow stajemy na kwocie jedynie 10% niższej, co chyba nie spodobało się Pani. Zapytany kiedy jestem dostępny odpowiadam, że okres wypowiedzenia mojej umowy to 2 miesiące ale w rzeczywistości mogę zacząć pracę za 2 tygodnie (dobre kontakty z pracodawcą + urlop). "Wpisujemy 2 miesiące, będę Pana polecać, odezwę się z informacją zwrotną. Dziękuję, do widzenia". Dzień 25. Przypominam sobie, że zmarnowałem 40min na rozmowę z firmą HRK, więc poświęcam jeszcze 10min na post. Mimo, że opis wskazuje raczej moje niezadowolenie to biorę pod uwagę, że po prostu mogłem się nie spodobać potencjalnym przełożonym. Rozmów jak ta pewnie jest mnóstwo, wnioski wyciągnijcie obiektywnie - sami. Po prostu bierzcie poprawkę, że jeśli HRK mówi około - ma na myśli "trochę" mniej. No i nie oczekujcie, że odpiszą mail generatorem choćby "dziękujemy za rozmowę ale rezygnujemy z kandydatury" lub "powodzenia", nie wspomnę już o telefonie :)

@Adam

Dzień dobry Panie Adamie, jest nam bardzo przykro, że nie otrzymał Pan feedbacku i osoba prowadząca proces, w którym brał Pan udział nie skontaktowała się z Panem po jego zakończeniu. Wyznajemy zasadę, że Kandydaci to nasi klienci. Staramy się, aby każda osoba biorąca udział w prowadzonych przez nas procesach otrzymywała informację zwrotną. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczącej procesu rekrutacyjnego w którym brał Pan udział na adres mwt@hrk.eu (prosimy o nazwę stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za projekt). Dzięki temu będziemy mogli wyjaśnić sytuację.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie HRK S.A?

Adam
@Pytanie

"Czy jest możliwość negocjacji podanej przez Pana/Panią stawki?"

Xyz
Klient

Dzień dobry, czy ktoś ma jakieś informacje o oddziale w Kielcach? Pozdrawiam

xyzzz

Mogę podsumować tą organizację w kilku zdaniach - dużo gadania jacy są super, a minimalne przełożenie na realne pozytywy dla pracowników. - bardzo wysokie budżety do zrealizowania, mała szansa na premię - marny sprzęt do pracy - brak elastyczności - stare telefony służbowe - brak dofinansowań dojazdów do pracy, np. do metra - brak dofinansowań np. do prądu przy pracy zdalnej - brak krótszych dni pracy, np. za zrealizowane budżety, itp. - brak dofinansowania do lunchy - brak paczek na święta i paczek okolicznościowych - brak dofinansowań do wczasów - duży nacisk na KPI - brak dnia wolnego w urodziny, tylko krótki mail z formalną regułką

@xyzzz

Nieprawdą jest, że mamy nierealnie wysokie budżety, że nie jesteśmy elastyczni, że kładziemy tylko nacisk na KPI, że nie mamy dofinansowań do wakacji, czy też oferujemy konsultantom stary sprzęt. Z kolei w zakresie dofinansowań do lunchu, rachunków czy dojazdu do pracy, no cóż... nie wszystko można mieć od razu, jednak my się stale rozwijamy i może w przyszłości jeszcze bardziej poszerzymy pakiet naszych benefitów. Tymczasem, w celu poznania PRAWDZIWYCH informacji nt. naszej oferty dla pracowników zachęcamy do kontaktu z Anetą odpowiedzialną za rekrutacje do HRK - kontakt na naszej stronie :)

wwwwwwwwwwww
@HRK S.A

Opisz proszę jak wygląda dofinansowanie do wakacji? Jak można się o nie ubiegać? Nigdy nie słyszałam, aby ktoś takie w tej firmie otrzymał. Prosze o podzielenie się tą wiedzą tutaj na forum i nie odsyłanie do kontaktu bezpośredniego.

MM
@xyzzz

Roszczeniowiec... Zejdź na ziemię!

Zostaw merytoryczną opinię o HRK S.A - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w HRK S.A?

Zobacz opinie na temat firmy HRK S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HRK S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie HRK S.A?

Liczba opinii klientów firmy HRK S.A, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HRK S.A?

Kandydaci do pracy w HRK S.A napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HRK S.A
Przejdź do nowych opinii