Opinie o Asseco S.A. w Lublin Olchowa 14

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Asseco S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Asseco S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Licencje i oprogramowanie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco S.A. w Lublin Olchowa 14

krakers

Panie Merlin, to prawda, że programiści w Asseco zarabiają słabo, a tempo jakie im się narzuca trudno opisać. Pracowałem także w małej firmie i tam tempo było nawet podobne, ale wszystko miało sens i każdy pracował tak samo, a potem dostawaliśmy duży dodatek jak projekt się kończył i każdy czuł że robimy swoje i idziemy wspólnie do przodu. W Asseco na najwyższych obrotach pracują tylko programiści stanowiący chyba z 25% załogi, a pozostałe grono kolegów i koleżanek jedynie utrudnia tą pracę, samemu zupełnie nic nie tworząc, a często i nie robiąc. Co do tych bonusów to proszę się nie ośmieszać, bo w Asseco o wszystko trzeba się prosić, składać podania, a jak się złoży, to wcale to nie jest za darmo, bo Asseco tylko to dofinansowuje a pracownik musi dopłacać, skutecznie zniechęcając z dłuższego użytkowania, w skutek czego pracownik rezygnuje z czegokolwiek, oddając comiesięcznie swoje 500 zł z funduszu socjalnego firmie Asseco, która wydaje je na własne cele. Inne firmy IT używają systemów kafeteryjnych i każdy pracownik ma te 400-500 zł odkładane bez łaski każdomiesięcznie na własne konto w takim systemie i może wypłacić sobie je na wiele sposobów (np. bony do hipermarketów) kiedy chce, albo samemu w tym systemie zlecić opłacanie opieki medycznej, wczasów, albo multisport i to bez żadnego dopłacania. To co "daje" Asseco można zatem nazwać złodziejstwem naszych pieniędzy z funduszu socjalnego.

Ssakowicz

Wylatują regularnie, ale nowi pojawiają się tu z układów. To dlatego tak tu źle ludziom spoza. Ogólnie Asseco nie weryfikuje praktycznie kompetencji, ale ma dobrych psychologów, którzy wyczuwają czy kandydat jest w stanie poświęcić wszystko dla firmy. Jak kasa się zgadza to zatrudniają. Jak łykają zaporową kwotę, to trzeba uważać, bo to oznacza spóźniony projekt dobiegający końca, a wtedy niewesoło bywa z osobami zarabiającymi za dużo.

adamczewski

A ja bez ogródek powiem, że czekam kiedy jakiś lider/kierownik na zbity pysk wyleci z Asseco. Mam 11 lat stażu w zarządzaniu zespołem projektowym w IT wraz z pełną kontrolą finansową projektu, mam kontakty, 2 jezyki obece perefekt i masę certyfikatów. Jak sądzicie ile w Asseco tego typu pracownik zarabia ? Rynek znam, ale wiem , że tutaj są inne prawa....Zmienić chcę pracę bo relokacja 300km przy dzieciakach odpada

jooreq

Witam wszystkich. Idę na testy na wdrożeniowca systemów ERP. Niestety moją nogą jest SQL, który będzie na testach. Jak bardzo trzeba znac SQLa, żeby zaliczyć dobrze tę dziedzinę? Podstawy pamiętam ale nie wiem czy to wystarczy i czego się pouczyć. Pomoże ktoś?

Jestem pod olbrzymim pozytywnym wrażeniem procesu rekrutacji do Asseco. Rozmowa wieloetapowa. Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna ,która trwała 1:15 h. Pani rekruter jasno wyjaśniła etapy rekrutacji jak również bardzo merytorycznie weryfikowała moje obecne doświadczenie pod kątem stanowiska pracy. Pierwszy etap przeszedłem. Na drugim etapie niestety odpadłem z powodu mojego niedopatrzenia przy rozwiązywaniu zadania testowego. Po rozmowie rekrutacyjnej otrzymałem analizę mojego procesu rekrutacyjnego z wytycznymi na przyszłość. Mimo, że nie dostałem pracy będę jeszcze aplikował na inne stanowiska w przyszłości. Jestem miło zaskoczony kulturą pracy w tej firmie i mam nadzieję na pracę w przyszłości.

Na początku standardowe o wykształcenie i posiadanie doświadczenie. Otrzymałem również pytania o to dlaczego to ja miałbym zostać wybrany i co sprawiło ,że aplikuję na to stanowisko. Były też pytania branżowe i dotyczące zadania rekrutacyjnego. Z racji drugiego etapu w postaci wideo konferencji to bardzo cenne doświadczenie dla mnie ,gdzie mogłem pracować pod presją czasu oraz świadomości wielu osób,które uczestniczyły w procesie rekrutacyjnym.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
zzaaqq

To niestety prawda. Programersi słabo w Asseco zarabiają.

asdd

Mi tam nie płacą najmniej, 2 lata doświadczenia w back office u nich (nie projektuje i nie programuje) wpadam w 2 próg podatkowy (miasto w PD Polsce) plus super socjal. jedynie czasem kwas, że od prrogrammera więcej wyciągam

gryzli

Asseco SA jest w wielu miejscu Polski i bardzo się różnią tam zarobki. Pewnie dlatego jest w tak wielu miejscach, aby płacić pracownikowi jak najmniej.

starszy projektant programista

Źle zarządzana firma. Słabe projekty. Efekt to nerwówka i praca w chaosie. Jak ktoś to lubi, to może się nada, ale zarobić dużo się nie da, że jedynie do 30ego starcza. Mit wielkości Asseco chybiony.

Nuniek

Jestem po. Stawka mizerna, świadczenia nieprzydatne. Tak nie znajdziecie już pracowników! I to nie tylko moje zdanie, bo urosła konkurencja, która już także wyciąga z Asseco tych niezłomnych. Gdzie indziej mam dwa razy więcej, niż proponało Asseco. Żal tam isć nawet na rozmowę. Nie ten poziom, nie te stawki.

w Lublinie chyba nie ma Asseco, jest Asseco BS to inna spółka choć z grupy, ale nie ma odrebnego profilu sprawdzalem... ciekawe dlaczego?

W Lublinie nie ma Asseco, jest Asseco BS to zupełnie inna spółka choć z grupy Asseco, nie ma o niej odrębnego watku.. pzrynajmniej ja nie znalazłem... inny profil produkują soft dla przedsiębiorców...

Okoniewski

Kasę niech dadzą solidną, a nie jakieś benefity za 100 zł, do których musisz dopłacić 50 zł, aby je dostać. Czarny humor pisać o tych benefitach, skoro ich w praktyce nie ma. Co informatykowi po tych 100 zł, skoro konkurencja daje nawet o 7000 zł więcej pensji miesięcznej? Ćwiczyć angol i wioooo.

Okoniewski

Akurat mam porównanie, bo mam kolegów tu i tam. Asseco płaci marnie, ma bardzo wysokie, ale chaotyczne tempo pracy, a często tester jest także analitykiem i adminem, programistą aplikacyjnym rzadziej i wszystko musi robić na raz. W firmach z kapitałem zagranicznym jest zachodni styl pracy i wychodzisz do domu po 8 godzinach i nie czujesz się tak jakbyś musiał walczyć o życie, co w Asseco jest normą.

kto pyta nie błądzi

Jeśli to takie dobre stanowisko i warunki zatrudnienia, to dlaczego tak długo szukacie kogoś na to stanowisko? Nie wiem co sądzić.

Senior Developer

Patrzę co macie w Trójmieście. Oferujecie pracę tylko dla Młodszych i Regularnych programistów z wymaganiami jak dla Senior, a macie z tego co wiem też Principal. Pracuję jako Senior Developer w EPAM Systems od prawie początku istnienia w Gdańsku, gdzie zatrudniamy miesięcznie po 20 osób. Mamy w EPAM niezłe sito na rozmowach technicznych, ale uczciwie stawiamy sprawę i tylko od kandydata zależy, czy uda mu się wskoczyć na stanowisko Seniorskie, Liderskie, lub Principal. Dzięki temu nikogo nie zwalniamy, a rotacja jest bardzo mała, jak na tak młody oddział i środowisko pracy niemal wzorowe. Pytam bardziej w imieniu kolegów z poprzedniej pracy, którzy są expertami w C++ i zastanawiają się nad Asseco, ale nie rozumieją co Asseco jest w stanie zaoferować, tym bardziej, że opinię pracowników ma bardzo złą.

ciekawski

Bez doświadczenia to stażystów chyba tylko, a im Asseco przecież nie płaci. Tak wyczytałem. Czy to znaczy, że bierzecie absolwentów jako stażystów za darmo?

Staszek

Fałszywy alarm z tymi "co lepszymi ofertami". Nic się u nich nie rusza. Dalej szukają głównie stażystów i młodszych programistów, a wiadomo jak słabą płacą. Prawdopodobnie jak co roku wymieniają kadrę na młodszą i dużo tańszą.

Staszek

Asseco wystawiło w końcu jakieś dobre oferty pracy? Jakiś zagraniczny projekt u nich startuje? Ktoś coś wie?

Adaś

Te benefity, może są i miłe, ale nie okłamujmy się, one idą z funduszu socjalnego i w Asseco się musisz o nie prosić składając specjalne podania i coś zawsze dopłacając z własnej kasy, a jak nic nie chcesz, to kasa jaką możesz mieć normalnie w garści przepada, tzn. Asseco wydaje ją na inne cele. W innych firmach tę kasę dają każdemu pracownikowi na specjalne konto benefitowe co miesiąc i ona się kumuluje, tak że nie wydając jej cały rok, dostajesz z benefitów pod koniec roku na prezenty prawie 5000 zł minus podatek. Tak więc to co daje Asseco jest żenująco słabe, pomijając, że ogólne doznania, stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju są bliskie dna bezwzględnego.

xxxlld

Oby ten kretyński uśmieszek nadal był na twoich ustach jak się projekt skończy albo w Pionie będzie pożar i polecisz w 2h. jak ktoś się jara kartą sportową czy dofinansowaniem opieki medycznej w IT, to powinien być dożywotnio ubewzłasnowlniony na oddziale zamkniętym....

Hmmmmm - to niemal każda firma IT oferuje, a nawet znacznie więcej. Dziwny argument.

Pafnuk

W zależności od pionu i działu, masz 50% że Cię wyleją po roku i 15% że dostaniesz podwyżkę w ciągu 3 lat, chyba że mocno będziesz marudził, ale wtedy masz 75% że Cię wywalą, albo będą liczyli że sam odejdziesz, gdy nie dostaniesz podwyżki. Kiedyś to liczyliśmy i tak to wyglądało. Teraz może być lepiej, albo gorzej. A po co się do Asseco pchasz? Jak nie masz bagażu doświadczeń ze starym softem i technologiami sprzed 30 lat, tak jak my tu, to nie wiem czy warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco S.A. - Lublin

• Jak się pracuje w Asseco S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042