Kirchoff
counter
2 213 583 5 1
Adi

Najgorsza firma na strefie, wyzysk coraz większy.

Tak46Nie1
Pora uciekać

Trochę o pracy w Kirchhoffie. Zanim się zatrudnicie powinniście się dowiedzieć jak praca wygląda „od środka”, otóż na rozmowie kwalifikacyjnej nie dowiecie się, że: -normy-targety zwał jak zwał, są ogromne. Nie raz, nie dwa zauważycie, że operatorzy nie korzystają z przerwy, bądź ją ostro skracają, żeby tylko wyrobić target. Zaznaczę, że za nie wyrobienie targetu czeka Was użeranie się, tłumaczenie się ustawiaczom. Często nie są to miłe rozmowy, bądź nawet pisemko o ucięciu premii. -BHP? A co to jest?Nie istnieje w tej firmie, pic na wodę. TARGET NAJWAŻNIEJSZY, nawet kosztem Waszego zdrowia. -pracownicy nie walczą o swoje prawa, wolą się pozwalniać, niż chociażby założyć związki zawodowe. -jest mowa o 3 zmianowej pracy, niestety nikt nie mówi, że bardzo często pracujecie po 12h. Na hali KTL są to CAŁE tygodnie, oczywiście nie liczcie na to, że ktoś się Was zapyta czy możecie przyjść... Przychodzicie i nie ma dyskusji. Firmy nie obchodzi, że macie rodziny, jesteście zmęczeni, bądź najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie dodatkowych pieniędzy, czy wolnego, macie zamknąć pysk i przyjść. -nadgodziny często są do wybrania, nie do wypłacenia. Na tą chwile można zadecydować, czy wolicie kasę, czy wolne. -w czasie kiedy firma ma mniej zleceń, wysyła Was na wolne, z Waszego urlopu, chyba nie muszę pisać, że WASZYM urlopem zgodnie z prawem dysponujecie WY, NIE FIRMA. -generalnie, w firmie jako operatorzy jesteście numerkiem, śmieciami którzy mają wyrabiać target i tyle.(w takim ob..ie nie miałem jeszcze przyjemności pracować, serio) -umowę na stałe dostaniecie po kilku latach, może 7-9... Tak więc jeśli planujecie jakąś stabilizację życiową, ślub, dziecko, kredyt na mieszkanie? To nie tutaj. Zanim podpiszecie cyrograf z tą firmą zastanówcie się, czy faktycznie te pieniądze są warte utraty zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego, oraz Waszego życia osobistego. Nie dajcie się nabrać na te zarobki jak większość z nas, bo szybko pożałujecie, tak jak my.

Tak34Nie3
Matek

Jak praca jako wózkowy? Ostatnio sa przyjecia na operatora

Tak1Nie2

opolskie

(usunięte przez administratora)Ktos napisał, ze super warunki i zarobki.To pewnie jakis padałan grupy rządzącej, no bo przeciez 10 czy max 12 zł/h to smiech na sali.Warunki [usunięte przez moderatora], normy ze spawania przekroczone o kilka razy, brak sprawnej wentylacji, cały ten syf wiszący w powietrzy widac gołym okiem.No i te (usunięte przez administratora) liderzyny śmieszne(usunięte przez administratora)ogólnie lipa straszna, praca dla ludzi bez perspektyw i znających sie tylko na tym, ze mają uprawnienia na wózki, oraz mechanicznym spawaniu, jedno i to samo, porzygac sie można.Ale pewnie nie uchronie nikogo przed tym (usunięte przez administratora), trzeba isc, przezyc i sie zwolnic, chyba ze jest sie [usunięte przez moderatora].

Tak17Nie1
Pora uciekać

Tak34Nie3
Xx2
@Pora uciekać

Targety zależą od stacji i zazwyczaj czepiają się ustawiacze o stacje gdzie target idzie zrobić nawet godzinę wcześniej a wielu nie robi i jeszcze ujadaja. Bhp ? Zabrania ktoś ci mieć okulary ? Stopery ? Rekawice? W czym Ci przeszkadzają żeby target zrobić ? Co do związków to racja. Ale niby są jacyś przedstawiciele załogi ale z tego co się orientuje to chyba nikomu w niczym nie pomogli a kasę pewnie za to biora. Wolne za nadgodziny tez racja, ale jak się chce to się można ugadac... chyba ze tylko marudzisz a potem się dziwisz ze majster nie chce się z tobą dogadać. .. wszystko działa w 2 strony. Przychodzi o 12stki to zostane i jak ja chce urlop bez ani mru mru dostane. Firma złoto nie jest i nie będzie nigdy, ale cześć rzeczy które wymieniłeś to robisz problem bo sam go sobie zrobiles. A druga rzecz to nastawienie ludzi. Podejrzewam.że nawet nie masz 25 lat, bo ci co przychodzą to już go nogi bolą, plecy itp. Boże ludzie przyjmujecie się na produkcję i dziwicie się ze trzeba zaiwaniac. Szukajcie pracy w laysach czy prazynki róbcie będzie lzej

Tak7Nie11
Yy
@Xx2

Skoro jest tak super jak piszesz, to dlaczego tyle osób odchodzi? Na ktlu kolejni stali pracownicy szykują wypowiedzenia. Zgodna z kodeksem jest praca 5 dni pod rzad po 12+sb bądź ndz 8h? Limit nadgodzin w roku kalendarzowym nie może przekroczyć 150h, a niektórzy pracownicy mają po 50 i więcej na miesiąc... chyba wszystko jasne.

Tak7Nie1
Xx2
@Yy

Ale ja nie pisze ze jest super. Tylko ze najwięcej płaczą ci co nie robia bo to bo tamto. Ci co przychodza z nastawieniem zrobic swoje i do domu. Nie maja zadnych problemow z tym co wyzej pisales. Odchodzi wielu dobrych pracowników i nikt nie wyciąga z tego wniosków i po tylu latach wiem ze nikt ich nie wyciągnie. Nasz Dyrektor może i dałby kasę bo nie raz słyszałem jak mówił ze woli dać ludziom zarobić. .. ale ten mielecki zarząd myślę że go za bardzo stopuje. I nigdy tu nie zarobi pracownik ten co zasługuje na fajna wypłatę bez nadgodzin ze skillem jaki ma. Dlatego tu będą odchodzić dobrzy ludzie, o nowych się nie wypowiadam bo nie warto. Ale w ostatnich 2 latach dużo starych pracowników się zwolnilo i nikomu nie zapaliła się lampka w głowie ze warto coś zmienić. ..

Tak4Nie1
Mixmac
@Yy

Maksymalna liczba godzin nadliczbowych w jednym roku nie może przekraczać 416 godzin. Wynika to z następującego obliczenia: 52 (liczba tygodni w roku) x 8 (dopuszczalna liczba przekroczenia 40 godzinnego przeciętnego tygodnia pracy) = 416 godzin. Najpierw poczytaj potem się wypowiadaj.

X
@Xx2

Kolejne dziecko kirchhoffa, bez wizji własnej przyszłości, opierd.... ające kabla pod biurkiem.

Tak4Nie
Mixmac
@X

Czyżbyś miał jakieś doświadczenia z biurkiem? Po Twoich wypowiedziach widać żeś (usunięte przez administratora)

blum
@Xx2

nakaz przychodznienia wna druga zmiane w sobote albo w niedziele uwazasz za narmolnos >?

PAKO49
@Xx2

Czytając twoją wypowiedź to chyba bardzo często siedzisz pod biurkiem u któregoś z tych trzech panów Mistrzów powiedz na której zmianie ci się tak podoba

Tak3Nie
X
@Mixmac

Tobie to już dawno (usunięte przez administratora) pękła od prucia się w mistrzówce.

mixmac
@X

Szkoda, że jesteś taki mądry w necie a nie w realu. Sami sobie robicie problemy a potem narzekacie. Może dla Ciebie jest potrzebne stanowisko w zakładzie pracy chronionej.

.WoX. Nowy wpis
@Pora uciekać

No cóż. Od niedawna mam "przyjemność" przebywać na hali KTL i nie, nie jestem pracownikiem produkcji. Poznałem każdy metr kwadratowy tego obiektu. I Twój komentarz @Pora uciekać pomimo prawie roku na forum jest ciągle aktualny. Dużo ludzi nie chodzi na przerwy. BHP faktycznie nie istnieje, ewentualnie jest tak małe, jak pan "behapowiec". najlepiej widać to na nockach, kiedy nie ma "tych ważnych" w zakładzie. Trafiłeś w sedno.

Tak2Nie3
Katastrofa

(usunięte przez administratora) niby zapisują się do tarczy antykryzysowej, niby zmniejszają etat do 0,8 a każą pracować od poniedziałku do piątku po 12 godzin. Zrobią spotkanie i powiedzą pracownikom, że dyrekcja podjęła decyzję o wypłacaniu nadgodzin ale tylko 50%. Z tego co po hali chodzą słuchy, to starzy pracownicy już złożyli wypowiedzenia albo na dniach złożą, więc nie wiem kto tam będzie pracować.

Tak8Nie
PDL
@Katastrofa

Przyjdą inni. Nikt nikogo na siłe nie trzyma. Amazon? Wieczne marzenia i bajki o NGK? Ludzie na jakim świecie wy żyjecie. Co druga firma działa w taki sposób. Marzy wam się zbiorowa rewolta? No ale po to są takie strony jak ta. Można pobiadolić nieużywając prawdziwego imienia i nazwiska. Wracając do Kirchhoffa to nie są zwalniani czy też nie są przedluzane umowy osobą chcącym pracować tylko takim którym się wydaje że są zajebiści a tak naprawdę to roszczeniowi nieudacznicy.

Tak6Nie7
Grzesiu Nowy wpis
@PDL

Najszczersze wyrazy współczucia dla pracowników firmy Kirchhoff. Ludzie są jeszcze inne firmy niż Amazon, NGK itd. Pracowałem w Kirchhoffie i po roku odszedłem, żałuje tylko tego że aż rok się tam męczyłem. Naprawdę warto szukać czegoś innego i to czegoś innego niż w/w obozy. Zostawcie to (usunięte przez administratora) niech się kąpią w nim co lubią takie(usunięte przez administratora) Jak się nie zmobilizujecie to nic nie wskóracie, dlatego polecam odejść gdziekolwiek indziej i szukać. POWODZENIA ps. a bajki że zarobków nie mogą podnieść bo w okolicy wszyscy płaca podobnie niech sobie włożą miedzy bajki, wystarczy spojrzeć ile zarabiają w firmie marco

Tak4Nie1
master
Kandydat

tam pracują spawacze lub ślusarze ?? czy tylko taśma i norma ??

Zainteresowany
@master

Jaka teraz jest stawka na start na produkcji ? I czy przyjmują od razu pod Kirchhoff ?

@Zainteresowany

Stawka na start to 18,50 plus premią uzależniona od wyników. Jeśli jesteś z polecenia, to masz większą szansę na przyjęcie bezpośrednio pod zakład

Jarek Malecki
@Zainteresowany

18.50 Pln

Tomasz kornacki Nowy wpis
@master

Dostajesz maszynę i robisz ilość sztuk na godzinę ... Kurs spawacza możesz zrobić, ale tylko wewnętrzny w firmie. Praca 12 godzin co dzień 5 dni w tygodniu na 3 zmiany i oczywiście sobota niedziela ile chcesz to pracujesz .

anonym Nowy wpis
@Jarek Malecki

a jak zarobki na magazynie

TakNie

Czy w Kirchoff jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Niestety problemy zgłaszane przez pracowników, najczęściej nie są rozwiązywane

Tak1Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Slusarz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.
Kandydat

Witam powiedzcie mi jak wyglada praca na narzędziowni? Zarobki w miarę ok?

sterydziarz
Kandydat

ile musicie robic tych 12 nastek w miesiacu, ponoc jeden tydzien po 12, potem normalnie 8h, potem kolejny tydzien 12 h? to wazna informacja dla mnie

Kevinniewdomu
@sterydziarz

Ostatnio po trzy tygodnie ludzie robią po 12 oraz przymuszają do weekendu

Walduś
@sterydziarz

Musimy robić tyle ile trzeba czasem nawet cały miesiąc po 5 dni. Taka jest prawda Jest ciężko ale ładną kasę idzie zgarnąć za tyle nadgodzin.

NINJA

derekcja ( :)) umyślnie przekrencone :)) znowu ) podjęła decyzje o wypłaceniu 50% nadgodzin ....jakich nadgodzin " największe tąpnięcie w branży motoryzacyjnej bla bla bla ciesz się że masz robotę bla bla bla, ni ma roboty 0.8 etatu bla bla bla ---bla bla bla " ale w wykonaniu niemieckiej firmy z tradycjami wygląda to tak że jak nie ma roboty to wszyscy rypią po 12h ...wszyscy nie wszyscy ,ludzie tak mają dość że grafik grafikiem a 10 stacjii zatrzymanych bo ci co mieli 12h poszli sobie do domu po 8 godzinach więc derekcja podjęła decyzję.Poszli do domu bo za darmo znudziło się ludziom pracować .Mam tylko pytanie 10 do 1 że retoryczne kiedy dotrze do tych biurowych łbów że za włożoną pracę należy się wynagrodzenie adekwatne do wyżej wymienionej...nie pozdrawiam i nie polecam

Tak6Nie
PDL
@NINJA

To że nadgodziny są płacone to wola firmy :) W Polsce obowiązuje roczny okres rozliczeniowy. Tak więc jak nie wyplaca Ci teraz to muszą to zrobic na koniec roku.

Tak1Nie6
SAMURAJ

Brak szacunku do pracownika, wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanej pracy. Trzeba pracować szybko nie rzetelnie. Najważniejsza max cyfra na maszynie. Mistrzostwem swiata jest zabieranie premii pracownikom za reklamacje na 1 babol wyprodukowany przez operatora hali obok gdzie pot leje się litrami. Rzecz jasna komu premie zabrać….tylko pracownikowi produkcji. A co z biurem…? Pytanie retoryczne…obżeranie się ciastkami, kolejka do kawy, luksusowe samochody….a na produkcji meksyk..Zapraszam na produkcje może ktoś zrozumie… Serdecznie nie polecam

Tak20Nie3
Darek
@SAMURAJ

Nareszcie ktoś powiedział prawdę pracowników produkcji tylko gnoić i wykorzystywać na maksa za śmieszne wynagrodzenie na tyle wyprodukowanych części 10 sporadycznych reklamacji a oni wszystkim pracownikom u walą premię te części mają 10 razy zapłacone w każdym jednym zakładzie jest jakaś tolerancja błędu przez pracownika i reklamacji Ogólnie rzecz ujmując (usunięte przez administratora)

Tak4Nie
Derek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 90 dni.

Może ktoś napisać dlaczego po premii maja zawsze tylko pracownicy produkcji?

IPK85

Firma nie liczy sie z pracownikami, o tym ze nie przedłużą umowy człowiek dowiaduje się z dnia na dzień, pomimo,że przepracował w niej parę lat na specjalistycznych stanowisku. W prawie pracy jest zawarte, że jeśli firma nie chce przedłużyć umowy to powinna o tym poinformować w czasie takim jakim pracownik ma okres wypowiedzenia. A tak człowiek zostaje z dnia na dzień na lodzie, z dziećmi na utrzymaniu opłatami itd. Firma twierdzi jaka to jest świetna i jakich to standardów przestrzega a nie potrafi się zachować po ludzku. Ludzie w tej firmie to w większości lizo-dupy, które sprzedały by człowieka za "paczkę fajek. Jak ma się własne zdanie to jest się "outsaiderem", szczególnie dla tych którzy maja stanowiska dzięki znajomościom itp. Czuje ulgę i cieszę się, że nie muszę tam wracać. Nie polecam firmy.

Tak16Nie1
ktl
@IPK85

Chłopie weź się nie ośmieszaj. Nie wiem czym jesteś zdziwiony. Jedyne w czym byłeś specjalistą to w odwiedzaniu palarni i opowiadaniu na niej ludziom jaki to z ciebie jest inżynier oraz kim to nie będziesz w tej firmie bądź innej. I ile to będziesz zarabiał. A jak pokazało życie daremny byłeś nawet w cięciu części gumówką na plasterki. Bardzo dobrze, że postanowili zakończyć współpracę z taką miernotą. Typowy gość z przerośniętym ego, który spotkał się z rzeczywistością i zwykła praca go przerosła, zdecydowanie niespecjalistyczna bo do jakiejkolwiek specjalistycznej się zwyczajnie nie nadajesz. Właściwie to do żadnej bo przerzucali cię jak u nas purpurowych z parafii do parafii.

Tak4Nie4
NINJA

przepraszam zapomniałem dopisać stary pracownik hala KTL

Walduś

To co się teraz dzieje w firmie to jakaś kpina. Ciagle 12h jak tak dalej będzie to ja nie wiem chyba trzeba uciekać bo lepiej nie będzie ludzie odchodzą a rekrutacji nie ma. Roboty jest od groma więc o jakim 0.8 etatu my mówimy. Jedna wielka tragedia.!!!!!!!!

Tak10Nie
Faza
@Walduś

Idź do dyrektora i zapytaj czy wszyscy pracownicy kirchoffa mają 0,8 etatu???

@Faza

Tak, wszyscy pracownicy mają 0,8 etatu. Tak samo jak wszyscy mają robić nadgodziny i pracować jak na pełnym etacie.

Pracownik66

Ludzie nie dajcie się wyrzucić na urlop ! Nie wiadomo ile potrwa przerwa A wystrzelacie się z urlopu i potem będziecie musieli iść na postojowe tak czy siak. Przyjdą wakacje to będziecie musieli chodzić do pracy bo brak urlopu albo iść na bezpłatny.

Tak4Nie6
nok
@Pracownik66

Chlopie, na twoim miejscu martwiłbym sie o prace, a nie o urlop i wakacje.Kryzys z 2008 to pikuś co czeka nas w tym roku.Już wieszczą ,że będzie to najgorsze tąpniecie w branży motoryzacyjnej od 70 lat.

Tak5Nie2
LD07
@Pracownik66

Jakie wakacje ? Ile ty masz lat ? W tym roku to wakacje będą tylko z nazwy. Kirchhoff to duża firma i pewno przetrwa. Pracownicy zatrudnieni bezpośrednio pod Kirchhoffa też pewno się utrzymają. W pierwszej kolejności poleci EXACT oraz wszyscy zatrudnieni przez pośredników. Nie dajcie się wyrzucić na urlop ? Do czego ma prowadzić takie podejście ? Na strefie są firmy które ogłoszą do wakacji upadłość bo nawet przez to że ludzi powysyłają na wolne to nie pozwoli im to utrzymać się na rynku z racji braku zbytu towaru. Nic też im nie pomoże to że rząd o 20% obniży wszystkim nam nasze wynagrodzenia.

Tak5Nie1
Pracownik66
@LD07

Pożyjemy zobaczymy ;) odezwę się za 3 miesiące ;)

TakNie2
Faza
@LD07

Jaki exact? Chcieliście dudy to macie. To jest ochrona pracodawców, a nie pracownika

Wojtek

Witam czy są przyjęcia do pracy?

@Wojtek

W tej chwili nie ale sprawdzaj a najlepiej skontaktuj się z kadrami

ala
@Wojtek

Czy musicie odrabiać tarcze? Inne zakłady wymyśliły ze trzeba te wolne postojowe teraz poodrabiac ciekawe jak jest u was? Napisze ktoś?

Jaro

Ciekawe kiedy zamontują spowrotem prysznice ?

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 174 dni.

Czy Kirchoff ma ściśle ustalone godziny pracy?

Darek

Pracujecie nadal na trzy zmiany albo tylko na jedną

Tak2Nie2
Rio Branco

Kirchoff zwalnia ludzi pod Agencją. Cztery dni przed końcem umowy dostałem telefon z Agencji iż moja umowa nie będzie przedłużana, jednocześnie na odchodne dostałem zapewnienie że jeśli Kirchoff wznowi produkcje oraz zatrudnienie to w pierwszej kolejności nas będą chcieli zatrudnić. "Świetne" traktowanie ludzi nie ma co, z dnia na dzień człowiek zostaje bez pracy, a dyrekcji Kirchoffa nie obchodzi to że znalezienie nowej pracy w obecnej sytuacji będzie graniczyło z cudem.

Tak10Nie2
Mlody
Użytkownicy czekają na odpowiedź 207 dni.

Od 30 marca urlop czy postojowe???

Mlody
Użytkownicy czekają na odpowiedź 207 dni.

O 30 marca urlopy czy postojowe

Tak1Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kirchoff