Kirchoff
counter
2 213 582 5 1

Popularne opinie

Adi

Najgorsza firma na strefie, wyzysk coraz większy.

Tak33Nie1
emerytowany

nie polecam pracy w tym zakładzie pracowałem tam 8 lat na wydziale KTL i co tam się dzieję to jakiś (usunięte przez administratora) który zarządza Wiesiek, osoba która kompletnie nie liczy się z człowiekiem i jego słudzy Liderzy typu Pan Rafał B. który a niczym się nie zna, wieczorami i nocami w pracy dubie słonecznik, gra na telefonie i praca na KTL kompletnie go nie interesuje, interesuje go wtedy kiedy jest ranna zmiana i stwarza pozory ze ogarnia zmiane na KTL a tak naprawde wszystko za niego robia Logistycy i inni, pan Rafał B tylko co potrafi to poganiac pracownikow by szybciej pracowali i za kazdym razem dawac upomnienia badz nagany, jest bardzo duzo donosicieli, zazdrosci bardzo zla atmosfera na tym wydziale jest stad naprawde osobiscie nie polecam tego zakladu szczegolnie wydzialu KTL ktorym rzadzi Wiesek

Tak36Nie

Pora uciekać

Trochę o pracy w Kirchhoffie. Zanim się zatrudnicie powinniście się dowiedzieć jak praca wygląda „od środka”, otóż na rozmowie kwalifikacyjnej nie dowiecie się, że: -normy-targety zwał jak zwał, są ogromne. Nie raz, nie dwa zauważycie, że operatorzy nie korzystają z przerwy, bądź ją ostro skracają, żeby tylko wyrobić target. Zaznaczę, że za nie wyrobienie targetu czeka Was użeranie się, tłumaczenie się ustawiaczom. Często nie są to miłe rozmowy, bądź nawet pisemko o ucięciu premii. -BHP? A co to jest?Nie istnieje w tej firmie, pic na wodę. TARGET NAJWAŻNIEJSZY, nawet kosztem Waszego zdrowia. -pracownicy nie walczą o swoje prawa, wolą się pozwalniać, niż chociażby założyć związki zawodowe. -jest mowa o 3 zmianowej pracy, niestety nikt nie mówi, że bardzo często pracujecie po 12h. Na hali KTL są to CAŁE tygodnie, oczywiście nie liczcie na to, że ktoś się Was zapyta czy możecie przyjść... Przychodzicie i nie ma dyskusji. Firmy nie obchodzi, że macie rodziny, jesteście zmęczeni, bądź najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie dodatkowych pieniędzy, czy wolnego, macie zamknąć pysk i przyjść. -nadgodziny często są do wybrania, nie do wypłacenia. Na tą chwile można zadecydować, czy wolicie kasę, czy wolne. -w czasie kiedy firma ma mniej zleceń, wysyła Was na wolne, z Waszego urlopu, chyba nie muszę pisać, że WASZYM urlopem zgodnie z prawem dysponujecie WY, NIE FIRMA. -generalnie, w firmie jako operatorzy jesteście numerkiem, śmieciami którzy mają wyrabiać target i tyle.(w takim ob..ie nie miałem jeszcze przyjemności pracować, serio) -umowę na stałe dostaniecie po kilku latach, może 7-9... Tak więc jeśli planujecie jakąś stabilizację życiową, ślub, dziecko, kredyt na mieszkanie? To nie tutaj. Zanim podpiszecie cyrograf z tą firmą zastanówcie się, czy faktycznie te pieniądze są warte utraty zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego, oraz Waszego życia osobistego. Nie dajcie się nabrać na te zarobki jak większość z nas, bo szybko pożałujecie, tak jak my.

Tak25Nie3
opolskie

(usunięte przez administratora)Ktos napisał, ze super warunki i zarobki.To pewnie jakis padałan grupy rządzącej, no bo przeciez 10 czy max 12 zł/h to smiech na sali.Warunki [usunięte przez moderatora], normy ze spawania przekroczone o kilka razy, brak sprawnej wentylacji, cały ten syf wiszący w powietrzy widac gołym okiem.No i te (usunięte przez administratora) liderzyny śmieszne(usunięte przez administratora)ogólnie lipa straszna, praca dla ludzi bez perspektyw i znających sie tylko na tym, ze mają uprawnienia na wózki, oraz mechanicznym spawaniu, jedno i to samo, porzygac sie można.Ale pewnie nie uchronie nikogo przed tym (usunięte przez administratora), trzeba isc, przezyc i sie zwolnic, chyba ze jest sie [usunięte przez moderatora].

Tak17Nie1

Wszystkie opinie

Katastrofa

(usunięte przez administratora) niby zapisują się do tarczy antykryzysowej, niby zmniejszają etat do 0,8 a każą pracować od poniedziałku do piątku po 12 godzin. Zrobią spotkanie i powiedzą pracownikom, że dyrekcja podjęła decyzję o wypłacaniu nadgodzin ale tylko 50%. Z tego co po hali chodzą słuchy, to starzy pracownicy już złożyli wypowiedzenia albo na dniach złożą, więc nie wiem kto tam będzie pracować.

Tak8Nie
PDL
@Katastrofa

Przyjdą inni. Nikt nikogo na siłe nie trzyma. Amazon? Wieczne marzenia i bajki o NGK? Ludzie na jakim świecie wy żyjecie. Co druga firma działa w taki sposób. Marzy wam się zbiorowa rewolta? No ale po to są takie strony jak ta. Można pobiadolić nieużywając prawdziwego imienia i nazwiska. Wracając do Kirchhoffa to nie są zwalniani czy też nie są przedluzane umowy osobą chcącym pracować tylko takim którym się wydaje że są zajebiści a tak naprawdę to roszczeniowi nieudacznicy.

Tak6Nie7
Grzesiu Nowy wpis
@PDL

Najszczersze wyrazy współczucia dla pracowników firmy Kirchhoff. Ludzie są jeszcze inne firmy niż Amazon, NGK itd. Pracowałem w Kirchhoffie i po roku odszedłem, żałuje tylko tego że aż rok się tam męczyłem. Naprawdę warto szukać czegoś innego i to czegoś innego niż w/w obozy. Zostawcie to (usunięte przez administratora) niech się kąpią w nim co lubią takie(usunięte przez administratora) Jak się nie zmobilizujecie to nic nie wskóracie, dlatego polecam odejść gdziekolwiek indziej i szukać. POWODZENIA ps. a bajki że zarobków nie mogą podnieść bo w okolicy wszyscy płaca podobnie niech sobie włożą miedzy bajki, wystarczy spojrzeć ile zarabiają w firmie marco

Tak4Nie1
master
Kandydat

tam pracują spawacze lub ślusarze ?? czy tylko taśma i norma ??

Zainteresowany
@master

Jaka teraz jest stawka na start na produkcji ? I czy przyjmują od razu pod Kirchhoff ?

@Zainteresowany

Stawka na start to 18,50 plus premią uzależniona od wyników. Jeśli jesteś z polecenia, to masz większą szansę na przyjęcie bezpośrednio pod zakład

Jarek Malecki Nowy wpis
@Zainteresowany

18.50 Pln

Tomasz kornacki Nowy wpis
@master

Dostajesz maszynę i robisz ilość sztuk na godzinę ... Kurs spawacza możesz zrobić, ale tylko wewnętrzny w firmie. Praca 12 godzin co dzień 5 dni w tygodniu na 3 zmiany i oczywiście sobota niedziela ile chcesz to pracujesz .

anonym Nowy wpis
@Jarek Malecki

a jak zarobki na magazynie

TakNie

Czy w Kirchoff jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Niestety problemy zgłaszane przez pracowników, najczęściej nie są rozwiązywane

Slusarz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.
Kandydat

Witam powiedzcie mi jak wyglada praca na narzędziowni? Zarobki w miarę ok?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

sterydziarz
Kandydat

ile musicie robic tych 12 nastek w miesiacu, ponoc jeden tydzien po 12, potem normalnie 8h, potem kolejny tydzien 12 h? to wazna informacja dla mnie

Kevinniewdomu
@sterydziarz

Ostatnio po trzy tygodnie ludzie robią po 12 oraz przymuszają do weekendu

Walduś
@sterydziarz

Musimy robić tyle ile trzeba czasem nawet cały miesiąc po 5 dni. Taka jest prawda Jest ciężko ale ładną kasę idzie zgarnąć za tyle nadgodzin.

NINJA

derekcja ( :)) umyślnie przekrencone :)) znowu ) podjęła decyzje o wypłaceniu 50% nadgodzin ....jakich nadgodzin " największe tąpnięcie w branży motoryzacyjnej bla bla bla ciesz się że masz robotę bla bla bla, ni ma roboty 0.8 etatu bla bla bla ---bla bla bla " ale w wykonaniu niemieckiej firmy z tradycjami wygląda to tak że jak nie ma roboty to wszyscy rypią po 12h ...wszyscy nie wszyscy ,ludzie tak mają dość że grafik grafikiem a 10 stacjii zatrzymanych bo ci co mieli 12h poszli sobie do domu po 8 godzinach więc derekcja podjęła decyzję.Poszli do domu bo za darmo znudziło się ludziom pracować .Mam tylko pytanie 10 do 1 że retoryczne kiedy dotrze do tych biurowych łbów że za włożoną pracę należy się wynagrodzenie adekwatne do wyżej wymienionej...nie pozdrawiam i nie polecam

Tak6Nie
PDL
@NINJA

To że nadgodziny są płacone to wola firmy :) W Polsce obowiązuje roczny okres rozliczeniowy. Tak więc jak nie wyplaca Ci teraz to muszą to zrobic na koniec roku.

Tak1Nie6
SAMURAJ

Brak szacunku do pracownika, wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanej pracy. Trzeba pracować szybko nie rzetelnie. Najważniejsza max cyfra na maszynie. Mistrzostwem swiata jest zabieranie premii pracownikom za reklamacje na 1 babol wyprodukowany przez operatora hali obok gdzie pot leje się litrami. Rzecz jasna komu premie zabrać….tylko pracownikowi produkcji. A co z biurem…? Pytanie retoryczne…obżeranie się ciastkami, kolejka do kawy, luksusowe samochody….a na produkcji meksyk..Zapraszam na produkcje może ktoś zrozumie… Serdecznie nie polecam

Tak18Nie2
Darek
@SAMURAJ

Nareszcie ktoś powiedział prawdę pracowników produkcji tylko gnoić i wykorzystywać na maksa za śmieszne wynagrodzenie na tyle wyprodukowanych części 10 sporadycznych reklamacji a oni wszystkim pracownikom u walą premię te części mają 10 razy zapłacone w każdym jednym zakładzie jest jakaś tolerancja błędu przez pracownika i reklamacji Ogólnie rzecz ujmując (usunięte przez administratora)

Tak4Nie
Derek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.

Może ktoś napisać dlaczego po premii maja zawsze tylko pracownicy produkcji?

IPK85

Firma nie liczy sie z pracownikami, o tym ze nie przedłużą umowy człowiek dowiaduje się z dnia na dzień, pomimo,że przepracował w niej parę lat na specjalistycznych stanowisku. W prawie pracy jest zawarte, że jeśli firma nie chce przedłużyć umowy to powinna o tym poinformować w czasie takim jakim pracownik ma okres wypowiedzenia. A tak człowiek zostaje z dnia na dzień na lodzie, z dziećmi na utrzymaniu opłatami itd. Firma twierdzi jaka to jest świetna i jakich to standardów przestrzega a nie potrafi się zachować po ludzku. Ludzie w tej firmie to w większości lizo-dupy, które sprzedały by człowieka za "paczkę fajek. Jak ma się własne zdanie to jest się "outsaiderem", szczególnie dla tych którzy maja stanowiska dzięki znajomościom itp. Czuje ulgę i cieszę się, że nie muszę tam wracać. Nie polecam firmy.

Tak16Nie1
ktl
@IPK85

Chłopie weź się nie ośmieszaj. Nie wiem czym jesteś zdziwiony. Jedyne w czym byłeś specjalistą to w odwiedzaniu palarni i opowiadaniu na niej ludziom jaki to z ciebie jest inżynier oraz kim to nie będziesz w tej firmie bądź innej. I ile to będziesz zarabiał. A jak pokazało życie daremny byłeś nawet w cięciu części gumówką na plasterki. Bardzo dobrze, że postanowili zakończyć współpracę z taką miernotą. Typowy gość z przerośniętym ego, który spotkał się z rzeczywistością i zwykła praca go przerosła, zdecydowanie niespecjalistyczna bo do jakiejkolwiek specjalistycznej się zwyczajnie nie nadajesz. Właściwie to do żadnej bo przerzucali cię jak u nas purpurowych z parafii do parafii.

Tak4Nie4
NINJA

przepraszam zapomniałem dopisać stary pracownik hala KTL

Walduś

To co się teraz dzieje w firmie to jakaś kpina. Ciagle 12h jak tak dalej będzie to ja nie wiem chyba trzeba uciekać bo lepiej nie będzie ludzie odchodzą a rekrutacji nie ma. Roboty jest od groma więc o jakim 0.8 etatu my mówimy. Jedna wielka tragedia.!!!!!!!!

Tak10Nie
Faza
@Walduś

Idź do dyrektora i zapytaj czy wszyscy pracownicy kirchoffa mają 0,8 etatu???

@Faza

Tak, wszyscy pracownicy mają 0,8 etatu. Tak samo jak wszyscy mają robić nadgodziny i pracować jak na pełnym etacie.

Pracownik66

Ludzie nie dajcie się wyrzucić na urlop ! Nie wiadomo ile potrwa przerwa A wystrzelacie się z urlopu i potem będziecie musieli iść na postojowe tak czy siak. Przyjdą wakacje to będziecie musieli chodzić do pracy bo brak urlopu albo iść na bezpłatny.

Tak4Nie6
nok
@Pracownik66

Chlopie, na twoim miejscu martwiłbym sie o prace, a nie o urlop i wakacje.Kryzys z 2008 to pikuś co czeka nas w tym roku.Już wieszczą ,że będzie to najgorsze tąpniecie w branży motoryzacyjnej od 70 lat.

Tak5Nie2
LD07
@Pracownik66

Jakie wakacje ? Ile ty masz lat ? W tym roku to wakacje będą tylko z nazwy. Kirchhoff to duża firma i pewno przetrwa. Pracownicy zatrudnieni bezpośrednio pod Kirchhoffa też pewno się utrzymają. W pierwszej kolejności poleci EXACT oraz wszyscy zatrudnieni przez pośredników. Nie dajcie się wyrzucić na urlop ? Do czego ma prowadzić takie podejście ? Na strefie są firmy które ogłoszą do wakacji upadłość bo nawet przez to że ludzi powysyłają na wolne to nie pozwoli im to utrzymać się na rynku z racji braku zbytu towaru. Nic też im nie pomoże to że rząd o 20% obniży wszystkim nam nasze wynagrodzenia.

Tak5Nie1
Pracownik66
@LD07

Pożyjemy zobaczymy ;) odezwę się za 3 miesiące ;)

TakNie2
Faza
@LD07

Jaki exact? Chcieliście dudy to macie. To jest ochrona pracodawców, a nie pracownika

Wojtek

Witam czy są przyjęcia do pracy?

@Wojtek

W tej chwili nie ale sprawdzaj a najlepiej skontaktuj się z kadrami

ala
@Wojtek

Czy musicie odrabiać tarcze? Inne zakłady wymyśliły ze trzeba te wolne postojowe teraz poodrabiac ciekawe jak jest u was? Napisze ktoś?

Jaro

Ciekawe kiedy zamontują spowrotem prysznice ?

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 148 dni.

Czy Kirchoff ma ściśle ustalone godziny pracy?

Darek

Pracujecie nadal na trzy zmiany albo tylko na jedną

Tak2Nie2
Rio Branco

Kirchoff zwalnia ludzi pod Agencją. Cztery dni przed końcem umowy dostałem telefon z Agencji iż moja umowa nie będzie przedłużana, jednocześnie na odchodne dostałem zapewnienie że jeśli Kirchoff wznowi produkcje oraz zatrudnienie to w pierwszej kolejności nas będą chcieli zatrudnić. "Świetne" traktowanie ludzi nie ma co, z dnia na dzień człowiek zostaje bez pracy, a dyrekcji Kirchoffa nie obchodzi to że znalezienie nowej pracy w obecnej sytuacji będzie graniczyło z cudem.

Tak10Nie2
Mlody
Użytkownicy czekają na odpowiedź 181 dni.

Od 30 marca urlop czy postojowe???

Mlody
Użytkownicy czekają na odpowiedź 181 dni.

O 30 marca urlopy czy postojowe

Ale jesteś tępy kolego

Tak6Nie6
Monika
@Romek

Nie jest to najlepsze miejsce do prowadzenia tego typu wymiany zdań. Wyzwanie się na forum publicznym jest czymś bardzo słabym. Najlepiej będzie, jak powiecie mi coś na temat pracy w Kirchoff. Ostatnio się zastanawiałam, jak to jest z pakietem medycznym. Pracodawca go oferuje? Powiedzcie mi coś więcej.

Tak2Nie1
@Pracownik

sprawdzałeś? wąchałeś? widziałeś? że taka opinię snujesz na forum?

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kirchoff