Kirchoff
2 207 510 5 1
Pora uciekać
Nazwa działu: Produkcja

Trochę o pracy w Kirchhoffie. Zanim się zatrudnicie powinniście się dowiedzieć jak praca wygląda „od środka”, otóż na rozmowie kwalifikacyjnej nie dowiecie się, że: -normy-targety zwał jak zwał, są ogromne. Nie raz, nie dwa zauważycie, że operatorzy nie korzystają z przerwy, bądź ją ostro skracają, żeby tylko wyrobić target. Zaznaczę, że za nie wyrobienie targetu czeka Was użeranie się, tłumaczenie się ustawiaczom. Często nie są to miłe rozmowy, bądź nawet pisemko o ucięciu premii. -BHP? A co to jest?Nie istnieje w tej firmie, pic na wodę. TARGET NAJWAŻNIEJSZY, nawet kosztem Waszego zdrowia. -pracownicy nie walczą o swoje prawa, wolą się pozwalniać, niż chociażby założyć związki zawodowe. -jest mowa o 3 zmianowej pracy, niestety nikt nie mówi, że bardzo często pracujecie po 12h. Na hali KTL są to CAŁE tygodnie, oczywiście nie liczcie na to, że ktoś się Was zapyta czy możecie przyjść... Przychodzicie i nie ma dyskusji. Firmy nie obchodzi, że macie rodziny, jesteście zmęczeni, bądź najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie dodatkowych pieniędzy, czy wolnego, macie zamknąć pysk i przyjść. -nadgodziny często są do wybrania, nie do wypłacenia. Na tą chwile można zadecydować, czy wolicie kasę, czy wolne. -w czasie kiedy firma ma mniej zleceń, wysyła Was na wolne, z Waszego urlopu, chyba nie muszę pisać, że WASZYM urlopem zgodnie z prawem dysponujecie WY, NIE FIRMA. -generalnie, w firmie jako operatorzy jesteście numerkiem, śmieciami którzy mają wyrabiać target i tyle.(w takim ob..ie nie miałem jeszcze przyjemności pracować, serio) -umowę na stałe dostaniecie po kilku latach, może 7-9... Tak więc jeśli planujecie jakąś stabilizację życiową, ślub, dziecko, kredyt na mieszkanie? To nie tutaj. Zanim podpiszecie cyrograf z tą firmą zastanówcie się, czy faktycznie te pieniądze są warte utraty zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego, oraz Waszego życia osobistego. Nie dajcie się nabrać na te zarobki jak większość z nas, bo szybko pożałujecie, tak jak my.

Tak16Nie2
@Pora uciekać

Targety zależą od stacji i zazwyczaj czepiają się ustawiacze o stacje gdzie target idzie zrobić nawet godzinę wcześniej a wielu nie robi i jeszcze ujadaja. Bhp ? Zabrania ktoś ci mieć okulary ? Stopery ? Rekawice? W czym Ci przeszkadzają żeby target zrobić ? Co do związków to racja. Ale niby są jacyś przedstawiciele załogi ale z tego co się orientuje to chyba nikomu w niczym nie pomogli a kasę pewnie za to biora. Wolne za nadgodziny tez racja, ale jak się chce to się można ugadac... chyba ze tylko marudzisz a potem się dziwisz ze majster nie chce się z tobą dogadać. .. wszystko działa w 2 strony. Przychodzi o 12stki to zostane i jak ja chce urlop bez ani mru mru dostane. Firma złoto nie jest i nie będzie nigdy, ale cześć rzeczy które wymieniłeś to robisz problem bo sam go sobie zrobiles. A druga rzecz to nastawienie ludzi. Podejrzewam.że nawet nie masz 25 lat, bo ci co przychodzą to już go nogi bolą, plecy itp. Boże ludzie przyjmujecie się na produkcję i dziwicie się ze trzeba zaiwaniac. Szukajcie pracy w laysach czy prazynki róbcie będzie lzej

Tak5Nie6
Yy
@Xx2

Skoro jest tak super jak piszesz, to dlaczego tyle osób odchodzi? Na ktlu kolejni stali pracownicy szykują wypowiedzenia. Zgodna z kodeksem jest praca 5 dni pod rzad po 12+sb bądź ndz 8h? Limit nadgodzin w roku kalendarzowym nie może przekroczyć 150h, a niektórzy pracownicy mają po 50 i więcej na miesiąc... chyba wszystko jasne.

@Yy

Ale ja nie pisze ze jest super. Tylko ze najwięcej płaczą ci co nie robia bo to bo tamto. Ci co przychodza z nastawieniem zrobic swoje i do domu. Nie maja zadnych problemow z tym co wyzej pisales. Odchodzi wielu dobrych pracowników i nikt nie wyciąga z tego wniosków i po tylu latach wiem ze nikt ich nie wyciągnie. Nasz Dyrektor może i dałby kasę bo nie raz słyszałem jak mówił ze woli dać ludziom zarobić. .. ale ten mielecki zarząd myślę że go za bardzo stopuje. I nigdy tu nie zarobi pracownik ten co zasługuje na fajna wypłatę bez nadgodzin ze skillem jaki ma. Dlatego tu będą odchodzić dobrzy ludzie, o nowych się nie wypowiadam bo nie warto. Ale w ostatnich 2 latach dużo starych pracowników się zwolnilo i nikomu nie zapaliła się lampka w głowie ze warto coś zmienić. ..

@Yy

Maksymalna liczba godzin nadliczbowych w jednym roku nie może przekraczać 416 godzin. Wynika to z następującego obliczenia: 52 (liczba tygodni w roku) x 8 (dopuszczalna liczba przekroczenia 40 godzinnego przeciętnego tygodnia pracy) = 416 godzin. Najpierw poczytaj potem się wypowiadaj.

X
@Xx2

Kolejne dziecko kirchhoffa, bez wizji własnej przyszłości, opierd.... ające kabla pod biurkiem.

@X

Czyżbyś miał jakieś doświadczenia z biurkiem? Po Twoich wypowiedziach widać żeś (usunięte przez administratora)

blum
@Xx2

nakaz przychodznienia wna druga zmiane w sobote albo w niedziele uwazasz za narmolnos >?

PAKO49
@Xx2

Czytając twoją wypowiedź to chyba bardzo często siedzisz pod biurkiem u któregoś z tych trzech panów Mistrzów powiedz na której zmianie ci się tak podoba

X Nowy wpis
@Mixmac

Tobie to już dawno (usunięte przez administratora) pękła od prucia się w mistrzówce.

Rafał Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Nazwa działu: Magazyn

Hey jestem tu nowy znalazłem ofertę do kirchoffa na wózki i chciałem zapytać jak sytuacja wygląda na magazynie czy dobrze płatne czy wypłacają nadgodziny itp????

Romek Nowy wpis

Premia za październik 4,10 nic tylko szaleć z taką wypłatą

Tak2Nie2
Pako49 Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Od 1 listopada dali pracownikom 2 zł 50 gr za każdy przepracowany dzień jako dodatek transportowy sumie wychodzi około 60zł podwyżka (usunięte przez administratora) na pewno ludzie przestaną się zwalniać po takim dodatku aż mnie wyrywa Żeby lecieć pracować naprawdę już nie wiedzą jak ludzi rozśmieszyć

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Marek
Nazwa działu: Produkcja

Premie ostatnio niżej niż 5 zł więc nie ciekawie A robić trzeba na stacjach za 2 osoby. Czyli mordownia. Jeśli lubisz być jak nie wolnik to już dziś pisz cv. W czwartek się dowiadujemy że idziesz na 12h od poniedziałku I nikt nie pyta czy możesz czy nie. A jak Ci nie pasuje to straszenie przez majstra paragrafami kodeksu pracy. Strasznie upomnieniem itd. Także praca dla niewolników.

Tak14Nie1
Adi
Nazwa działu: Produkcja

Tragedia nie polecam targety nie do zrobienia. Wszyscy z długim stażem sie zwalniają i są to bardzo dobrzy pracownicy których gdzie się nie da wszędzie sobie poradzą. Powód jest 1 kasa !!! Kierownictwo jak widać nie zdaje sobie z tego sprawy. Nowy przychodzi I ma 200 zł mniej od takiego co 10 lat pracuje I wszystko ogarnia. Dla przykładu koleś który pracuje rok I do połowy ogarnia 2 stacje o targecie już nie mówię bo nigdy nie zrobił. Stawkę ma 17 zł. A pracownik który pracuje 10 lat ma stawkę 18,50. I robi target pracuje na kilku maszynach wszędzie sobie poradzi I do tego skacze po działach bo kto jak nie doświadczamy pracownik. Nowego nigdzie nie wyślą na inny dział bo na swoim sobie nie radzi A gdzie tam nowy dział. I to główny powód dlaczego ludzie się zwalniają. Kasa nie adekwatna do pracy. Jak by była taka możliwość to wolał bym mieć te 17 zł I robić sobie tak jak nowo przyjęty. Kierownictwo jak widać nie zdaje sobie z tego sprawy. Już teraz widać gołym okiem jak odeszli doświadczeni pracownicy przyjęli nowych I jaki jest spadek wydajnościowy. Ale co tam lepiej niech starzy za grosze robią albo się zwolnią. A nowych znajdziemy. Będą robić po pół targetu I jest dobrze. Kolejna kwestia to co do pracy to od razu mówię praca nie jest lekka tylko ciężka nie ma czasu nawet się odlać. Także pot łzy i zero sił dla rodziny po pracy

Tak11Nie1
Bart
Nazwa działu: Produkcja

Chciałem zapytac jak wyglada praca na spawalni/malarni przy zgrzewarkach ? Jest dosc fajna oferta z jednej z gliwickich agencji work s... i zastanawiam sie. Ogolnie chodzi mi czy jest ciezko, nwm jakas wyzsza temp, zapylenie, opary ze spawania - kazde info sie przyda. Pytanie stad ze wczesniej nie pracowalem nigdy na produkcji ani na 3 zmiany itd, ale tak czy siak prace przy autach od rana do wieczora lub na budowach lekka praca nazwac nie mozna wiec tego sie nie boje, pytam po prostu czy warto za taka kase itd itd bo jest 3800 prawie brutto, tam wychodzi 16,50 podstawy plus 4,90-6,50 premii no i jeszcze sob/nd wiec chyba mozna calkiem spoko zarobic ? Szczegolnie jak na kogos bez doswiadczenia i tak od poczatku taka stawka co ? no chyba ze to jakas sciema i normy ktorych sie wyrobic nie da lub bardzo ciezko przez co wizja premii sie oddala... ? pozdrawiam

Zmeczona
@Bart

Zależy na jaki poziom głupoty jesteś odporny. Da się zarobić ale prace organizują Ci ludzie którzy chyba powtarzali zerówkę (ustawiacze pozdrawiam) którzy nie są wyszkoleni do tego by kierować ludźmi. Szykuj się na skok na głęboką wodę bo szkolenia nowych ludzi zostawiają wiele do życzenia. Pakiet socjalny tak jak wszędzie ale jak już będziesz miał dość to dają darmowego psychologa xd po 6 latach pracy mówię że warto ale nie na dłuższy okres (moj błąd) lepiej rozglądać się za czymś lepszym. A normy są spoko tylko nie dla ludzi którzy boją się spocić. Premia zawsze najmniejsza z możliwych i nie możesz chorować xd ja już mam dosyć ale jeśli ktoś startuje na produkcji to polecam bo to świetna szkoła życia. Operatorzy jak ludzie każdy inny ale wydaje mi się że nie ma tragedii. Peace

Zmeczona
@Bart

I tak dostaniesz 16,50 ja po 6 latach zasuwania mam 18,30 xd sam sobie zadaj pytanie czy warto xd

Bart
@Zmeczona

No babeczka z agencji powiedziała że te 2800 na rękę będzie ale ja na to tak z przymrużeniem oka patrzyłem, bo to co oni mówią a to co jest to też zawsze się różni..

Człowiek sowa
@Bart

Tak będzie, ale przeczytaj wypowiedź człowieka sowy poniżej będziesz wiedział czy warto. Pozdrawiam

Chyba już czas

Witam , jak to jest że pracownicy biurowi mają dotacje na jedzenie 6 zł A niektóre działy pracujące na hali tylko 2zł ? Czy to oni pracują w lato w upale A w zimie w niskiej temperaturze?

Tak7Nie3
sacd
@Chyba już czas

Coś Ci się pokiełbasiło chyba. Pracownicy produkcji mają dotację 6 zł, a cała reszta (biurowi również) mają po 2zł.

@sacd

Biurowi na pewno mają 2 ? Mam 2 znajomych w logistyce i wiem jak to wygląda

@sacd

Dotacje na posiłki dla pracowników produkcji jak i biurowych brzmią bardzo korzystnie, nie wszystkie firmy posiadają tego typu udogodnienia dla pracowników. Czym jeszcze firma Kirchoff wyróżnia się na tle innych, jej podobnych?

Tak1Nie2
asdf
@Chyba już czas

Działy pracująca na hali, które mają 2 zł dotacji to są działy mistrzów, czyli: mistrzowie produkcji, logistyki, utrzymania ruchu, jakości i inżynierii. Pod nich podlegają pracownicy tych działów (biuro podlega już kierownikowi, ale jest na tym samym poziomie co wszystkie inne zwykłe działy pracownicze) i wszyscy pracownicy na dole hierarchii mają gwarantowane 6 zł dotacji na jedzenie, więc proszę nie wprowadzać innych ludzi w błąd :)

@asdf

Nie rozumiem, co oznacza wszyscy pracownicy na dole hierarchii? Ja Pracuje na magazynie i mam 2 zł dotacji , chyba ze magazyn to już"góra" hierarchii?. Nie raz stołówce stojąc w kolejce za osobami z biura przy kasie widać co pojawia się na monitorku.

@Chyba już czas

Bardzo się cieszę, że tak aktywnie uczestniczycie w dyskusji o pracodawcy, jakim jest Kirchoff. Widać, iż macie sporę wiedzę o nim, dlatego też mam nadzieję, że mi pomożecie. Firma właśnie prowadzi rekrutację, czego dowiedziałam się przeglądając ich stronę internetową: https://www.kirchhoff-automotive.com/pl/kariera/ I w związku z tym może zechcecie powiedzieć coś odnośnie proponowanych tam umów? Czy można liczyć od razu na jej stabilny rodzaj?

TakNie1

@Chyba już czas

Co to za dotacja dopłacają 6 zł do posiłku który wygląda jak wygląda i tak samo smakuje lepiej by było dla pracowników i to by było można nazwać dotacją że idziesz na obiad Masz dopłaty 6 zł na produkcji jeśli nie masz dopłatę 6 zł dziennie do wypłaty na pewno ludziom bardziej by się spodobała taka forma dopłaty a nie wspierać dziadowskie jedzenie które wożą w termosach i serwują dzisiaj w Oplu jutro w kirchhoff a pojutrze w innej firmie na strefie to jedzenie śmierdzi nawet w męskiej szatni u góry wentylacji będzie trzeba zadzwonić do Magdy Gessler albo do sanepidu żeby to dziadostwo zamknąć warunki sanitarny i czystość panie tam obsługujących zostawia wiele do życzenia powinny mieć chociaż jakieś nakrycie głowy żeby nie trzepać tymi włosami taka jest na temat tego moja opinia nikt nie zmusza żeby tam chodzić i dlatego nie chodzę

Tak1Nie3
gonia

Firma może całkiem ok, ludzie pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w dziale administracji. Wyśmiewanie innych to norma - ich ubioru, sposobu wypowiedzi, kompetencji czy stylu bycia - cała złota księga wartości to kpina i bzdura, jeśli ktoś nie wierzy zapraszam do biur na Nobla 1 kiedy nie ma kierowników, można się nasłuchać.

Tak6Nie1
Franciszek
@gonia

To niezbyt przyjemna sytuacja w takim razie. Często się to zdarza, zawsze tak było, czy takie incydenty są dopiero od niedawna? Piszesz, że oprócz tej kwestii reszta jest całkiem w porządku, napiszesz coś więcej na ten temat? Co konkretnie podoba Ci się w pracy w Kirchoffie? Warunki finansowe spełniają Twoje oczekiwania? Daj znać, jestem tego ciekaw.

@gonia

W administracji 90% to albo pracują tutaj zwerbowani po znajomości roboty załatwili kolega koledze albo brat bratu jakiś kurs skończył dostał fartuch dwa długopisy i już im palma odbija i tak dalej po wprowadzali drzwi zamykane na zamki twierdząc żeby nikt nie ukradł tajnych dokumentów a prawda jest taka żeby przychodząc do kadr pracownik produkcji od razu nie słyszał ich głupkowatych tematów jakie prowadzą co to widziała na Allegro fajnego co sobie kupiła nowego lub co dzisiaj gotuje na obiad przychodząc załatwić jakąś sprawę do kadr rano o 5:50 można usłyszeć że Proszę przyjść później bo ja pracuję od 6:00 a teraz muszę zrobić dzbanek kawy

Młody
Nazwa działu: Produkcja

W jaki sposób można startować na Ustawiacza, komu o tym powiedzieć i jak to wygląda warto ?

Neutralny
@Młody

Zgłoś się do kadr. Wszystko Ci powiedzą. A czy warto? Jak sam się nie przekonasz to będzie tyle różnych opinii ile osób . Powodzenia

Franciszek
@Neutralny

Znasz firmę Kirchoff od środka? Mógłbyś powiedzieć coś więcej na jej temat? Jaka panuje tam atmosfera, czy pracownicy są dobrze traktowani? Ciekawi mnie też czy osoby bez doświadczenia również są tam mile widziane, a jeśli tak to czy są dla nich przygotowane jakieś kursy i szkolenia na start? Napisz proszę jeśli wiesz coś na ten temat.

Radek
@Franciszek

Atmosfera słaba, pracowników sie nie szanuje, jesteś tylko numerem i masz robić normę, pracownicy bez doświadczenia miłe widziani. Tutaj każdy pracownik produkcji to tylko pracownik produkcji i nawet jak jesteś spawaczem od 10 lat to zarabiasz tyle samo co zwykły pracownik produkcji po 3 latach. Czy warto interesować sie to firma odpowiedz sobie sam.

@Młody

Idziesz do mistrza wchodzisz pod biurko robisz co masz zrobić potem to połykasz i sprawa załatwiona.....

Ciekawski
Nazwa działu: Produkcja

Jakoś dziwnym przypadkiem zawsze jak ludzie narobią nadgodziny i to nie mało to zawsze dziwnym trafem jest duuuuużo reklamacji i niska premia... Przypadek ? :)

Tak10Nie
Ciekawski2
@Ciekawski

Zmęczony człowiek to wieksze szanse na puszczenie bubli. ... to chyba normalne.

Ciekawski3
@Ciekawski2

Albo po prostu oszczędności firmy :)

@Ciekawski

Zgadzam się z tobą w stu procentach w każdym zakładzie jest pewien procent przeznaczony na reklamację ponieważ to jest nieuniknione a tutaj Za parę wadliwych sztuk zabierają premię wszystkim. Oczywiście muszą wyjść na swoje

D.P

Pracowalem w tym zakladzie ladnych pare lat i jest to czysta mordownia . Targety sa wysokie ustawiacze maja (usunięte przez administratora) i wpierdalaja pizze , a na koniec sie pytaja dlaczego jest tak duzo postoju i czemu tak malo sztuk jest . Firma robi depozyt nadgodzin z czego twierdza ze jest kryzys i nadgodziny sa do wybrania . Odradzam wszystkim skladania papierow . Podwyzki rocznie to 1.15-1.25 brutto z czego 1.50 dostana osoby ktore siedza pod biorkiem . (usunięte przez administratora) Darka P. Konfidenta

Tak7Nie1
D.P
@D.P

A i zapomnialbym (usunięte przez administratora) po 12 godzin nie raz caly tydzien . W poniedzialek wieszaja grafik i nikt nikogo nie pyta czy mozecie przyjsc do pracy .

Adam
@D.P

To znaczy, że pracujecie w Kirchoff też w weekendy? Jeśli tak, to pewnie jest wtedy wyższa stawka. O jakich targetach mówisz i jak przekładają się one na wynagrodzenie?

@Adam

Targety nie przekladaja sie na stawki czy podwyzke weekendy mozesz przyjsc do pracy ale zrobisz z 4 soboty i jedna niedziele to wyciagniesz 3200zl szalu nie ma.

@anonim

Osoby pracujace po 10 lat z l4 dostaja wyplaty po 2300 zl

Nazwa działu: Produkcja

Pracownicy się zwalniają inni mają w planie oddać zwolnienia Tylko czekają na roczną premie w grudniu a oni z tym nic nie robią chyba twierdzą że się nic nie dzieje A wiadomo że chodzi o kasę nowo przyjęci mają 16 zł plus premia od stycznia najniższa płaca będzie wynosiła 17 zł za godzinę więc chyba lepiej poszukaj sobie pracy w ochronie albo w firmie sprzątającej pracując bez stresu i targetu a nie że starzy pracownicy pracując 10 lat mają stawkę 18.80zł za godziny Śmiechu warte Ciekawe czy wie o tych problemach dyrektor Nawet nie ma z kim porozmawiać o problemach ponieważ zlikwidowali comiesięczny z zebrania z załogą Przecież nikt nie będzie rozmawiał na te tematy z mistrzem produkcji ponieważ to są osoby z którymi nawet nie warto rozmawiać ponieważ są za mało operacyjni siedzą tylko i się modlą żeby nikt się do nich nie przyczepił grafiki planu pracy wyglądają w ich wykonaniu na zasadzie kopiuj wklej wywieszają go w piątek z datą z czwartku grafik cały zielony nikt nie pyta się czy możesz przyjść na 12 bo twierdzą że to jest twój obowiązek strasząc paragrafami z Kodeksu Pracy proszę o jakąkolwiek zmianę twierdzą że już jest za późno bo grafik jest wypisany prosząc o jeden dzień wolnego twierdzą że Nie ma takiej opcji Dlatego ludzie wolą zamiast się prosić iść na L4 i mam święty spokój na minimum 2 tygodnie a najlepiej 4 tygodnie 50% premii zabiorą ale mam płatne wszystkie soboty i niedzielę dobrze nie jest A będzie jeszcze gorzej o ile nie będzie konkretnych podwyżek dla pracowników o większym stażu pracy w żadnym zakładzie Nie ma tak że nowo przyjęty ma stawkę minimalnie mniejszą niż ten który tu pracuje 8-10 lat ale wtedy może być już za późno Holandia Venlo

Były Pracownik
@Pako49

Zgadzam się z przedmówcą, ja na szczęście się już zwolniłem i na prawdę świat na tym zakładzie się nie kończy. Koniec z grafikiem ustalanym z góry,koniec z przymusowym 12 h do wybrania,mistrzowie (usunięte przez administratora),że jak nie będziesz chodził to Cię zwolnią albo premię zabiorę i ciekawe kto wtedy będzie tam pracować ? Sami na 12 h nie chodzą to nie widzą jak to jest... Tyle ludzi teraz odchodzi,że szok... i to na prawdę pracownicy z doświadczeniem,a to już chyba coś znaczy.

Tak5Nie
Magazyn ?

Witam, widzę ze potrzeba magazynierów u was możecie coś powiedzieć? Zastanawiam się nad złożeniem CV ale najpierw chce się coś dowiedzieć? W ogłoszeniu napisali że firma umożliwia rozwój poprzez szkolenia ktoś może mi powiedzieć czy faktycznie można zdobyć jakieś szkolenia czy kursy? Pozdrawiam

Pracujący
@Magazyn ?

Witam, pracuje ma magazynie od kilku ładnych lat . Ogólne praca podzielona na 2 rodzaje. Obsługa produkcji i magazyn ( wysyłki dostawy) . Ja przeszedłem chyba wszystkie etapy i stanowiska jakie mogą być. Obsługa produkcji masakra , na początku zmiany wchodzisz na wózek i padał do dechy dopiero po robocie hamujesz. Często zdarza się że na przerwę nie schodzisz, (usunięte przez administratora) niesamowity nic nie stoi tak jak ma być. Jak nie jeździsz dobrze na wózku to po tygodniu do zwolnienia. Drugi raczej pracy to wysyłki i dostawy Ale tutaj nie masz na co liczyć dopiero po kilku latach możesz się "przedostać do tego obszaru " . Pracowałem na każdej zmianie i tą jest najgorsza. Cały czas zapiepsz i gonitwa na innych zmianach jakoś to idzie Ale ta na prawdę tragedia, cały czas musisz robić coś za kogoś. Szkolenia? Kursy ? Nie występuje takie coś. W ogóle prze 8 lat stoję w miejscu dlatego po nowym roku się zwalniam . Moje zarobki po 8 latach i bez nadgodzin ok 3000zl na rękę.

Yeti
Nazwa działu: Produkcja

Czy to prawda,że na HOFO wprowadzili 4brygadówkę ?

@Yeti

Chyba tylko na prasach

Haa
@Mixmac

Daj spokój 4 brygadowka na hofo przy shwellerach, plecy pękają, głowa odmozdzona, ręce popalone, praca na produkcji nie wróży przyszlosci w tej firmie. Ja zaczalem logistykę w innej firmie za wieksze pieniądze i nie jestem wymordowany ani odmozdzony. Ta robota na prasie nie daje żadnych perspektyw, tylko wykańcza człowieka i nadgodziny to śmiech na sali

Tak3Nie1
Lepiej strzel SB w ryj n there

Jeśli chodzi o firmę w Gnieźnie , zatrudnienie agencja exact systems , zlecenie . Byłem 3 dni , nie zapłacono mi , zrezygnowałem i eska typu , za nie pojawienie się w pracy nie będą tamte dni zapłacone . Pozdro dla Pani Pauliny . Za ten hajs praca ciężka , pseudo produkcja a na logistykę ? Fff... Ja prdole sorry , łapy wam pękną . Omijać , omijać , omijać , omijać omijać z tymi oszustami .

Tak5Nie
Mr.X
Nazwa działu: Produkcja

(usunięte przez administratora).doczekac sie na rozladunek to jakas porażka...kultura osobista na wysokim poziomie... plugawe miejsce!!!

Knykieć
Nazwa działu: Produkcja

Co to za firma,która nie posiada związków zawodowych ?

Tak3Nie2
Joanna
@Knykieć

Wiele firm nie posiada związków zawodowych i chyba nie należy rozpatrywać tego w negatywnym kontekście. Wiem, że Kirchoff szuka teraz Inżyniera Procesu, Inżyniera Jakości, Automatyka, Konstruktora, Specjalisty ds. Logistyki i Ślusarza. Może chciałabyś spróbować swoich sił w tej firmie?

TakNie2
Knykieć
@Joanna

I być przymuszanym do pracy 12h ? Nie dziękuję :)

Bobby
@Joanna

No właśnie należy to do negatywów , dlatego tak tam się dzieje jak się dzieje :) Ty chyba z biura nie ? - Widać :)

@Knykieć

No właśnie, szkoda że nikt nie mówi na rozmowie kwalifikacyjnej o przymusowych 12h, które są do wybrania...

Dariusz
@159

Zmiany są tak ustawione, że praca odbywa się w 12 godzinnym trybie, czy są to nadgodziny, za które można odebrać dzień wolny w dogodnym terminie? Liczę, że to wyjaśnisz.

@Dariusz

Praca w Kirchhoff to praca 3 zmianowa(NIBY! tak mówią na rozmowie). Prawda jest taka, że pracownicy są ZMUSZANI do pracy po 12h, często gęsto są to całe tygodnie. Nadgodzin nie wybierasz wtedy kiedy TOBIE się podoba, tylko wtedy kiedy FIRMA Cię wyśle na wolne. Tam nie jesteś pracownikiem, tam jesteś niewolnikiem...

Tak6Nie1
@159

Nie wiem gdzie Ty pracujesz ale mnie nikt nie zmusza. Zgadzam się, że jestem czasem na grafiku zaznaczony na 12h ale nie pasuje mi to nie idę albo się zamieniam. Z wypłatą nadgodzin też jakoś nie mam problemów więc może trzeba mieć mniej filozoficzne podejście a będzie dobrze.

TakNie5
Xx

Liderem produkcjidysz jest osobą która nie wie nawet jaki produkt jest surowy a jaki gotowy to o czym rozmawiać

@Xx

O jakim obszarze mówisz ?

to juz jest koniec
@Xx2

na HOFO tez są takie przypadki, byłem rozmawiać w kadrach czy widza co sie dzieje w firmie, że starzy pracownicy odchodzą, że robię sie coraz gorzej w firmie, uzyskałem odpowiedz, że ludzie zawsze gadali i będą gadać, na to ja ze nie tylko gadają, odchodzą, na to odpowiedzieli mi, trudno jedni odejdą przyjdą następni. Rozumiem nikt nikogo nie trzyma na sile, ale jak są sygnały, ze dzieje sie źle i jest zero reakcji z góry to z kim tu rozmawiać, rzucić papierami i nie marnować czasu.

blum
@to juz jest koniec

Ostatnio na hali Hofo zapanowała moda na robienie tendecyjnych zdjęc -haków wsrod pracowników, a najgorsze jest to ze takie zachowania popiera kierownictwo.Nie dziwne, ze ludzie sie zwalniaja jak tu jest takie zdziczenie obyczajów

Człowiek sowa
Nazwa działu: Produkcja

Witam, przepracowalem w tej firmie 8lat. Na początku chce powiedzieć że to prawda starzy pracownicy odchodzą bo są niedoceniani w każdy możliwy sposób, stawki jak nowi, brak możliwości rozwoju awansu oraz praca na najgorszych stanowiskach ponieważ potrafisz wszystko a nowy nic więc Ty tam robisz. Człowiek przypisany do komputera przez 8 lub 12 godzin gdzie po 30 sekundach świeci się czerwone światło że nie produkujesz. Operator wykonuje praktycznie wszystko od produkcji, kontroli po biurokracje wypisywanie kart, postoje wyniki, to wszystko jest w umowie więc godzimy się na to przy jej podpisaniu. Soboty niedzielę nie są obowiązkowe, 12stki już tak, od paru lat jednak nadgodziny są wypłacane i nie ma z tym problemu tak samo jeżeli chodzi o Twój własny urlop, Ty jesteś w porządku to przełożony też. 90 procent stanowisk nie posiada odpowiednich narzędzi do produkowania, ten sam procent stacji ma wysoko zawyzone normy w ilości produkowanych sztuk jak i czynników wpływających na zdrowie operatora, pyły substancje i różnego rodzaju czynniki chemiczne wiszące w powietrzu co jest oczywiście normalne przy tak wysoce zaawansowanej produkcji. Taka prawda kto mądrzejszy opuścił już tą firmę, zapewne są osoby co mają spore kredyty i duże rodziny więc muszą się jakoś tam trzymać ale pamiętaj dla nich jesteś tyko numerem osobowym. Jeżeli chodzi o socjal to nie jest najgorszy ale w danej sytuacji rynkowej przy branży produkcyjnej czy to części samochodowych czy pierogów socjal wygląda bardzo podobnie. To moja opinia. Ps spot reklamowy bardzo na wyrost gdyż znane osoby na pewno nie mają takich problemów spiąć na kasie.

Tak6Nie
Ppp
Nazwa działu: Produkcja

Ale wy pierdzielicie pracuje w tym zakładzie 8 lat i jak narazie od 2 lat wszystkie nadgodziny idą do wypłaty jak ktoś chce to wtedy może zostawić se to do wybrania jako wolne, i właśnie najwięcej do powiedzenia mają nieroby, ściemniacze co za głupi pysk by chcieli Bóg wie jakie pieniadze. Nie słyszałam też żeby komuś obcieli premie za brak targetu. Przedewszystkim każdy chodzi do pracy po to żeby zarobić w weekendy do pracy nikt nikogo nie zmusza, a na pracę w trybie 12to godzinnym godzisz się sam podpisując umowę to czego marudzisz?! Nie czytasz co podpisujesz? Bo zdaży ci się przyjść w jakiś tydzień na 12h i już niezadowolony, wypowiadają się głupio tylko ludzie poniżej 25 roku życia co myślą że przyjdą na strefę bimbać a nie robić. Jak nie pasuje komuś to do biedronki na kase.

Tak2Nie4
Weronika
@Ppp

O wiele fajniej czytałoby się opinie o pracy bez takich wyzwisk i poniżania innych. A co trzeba konkretnie robić w Kirchoff? Powiedz coś o pracy tam, dzięki.

Ppp
@Weronika

A gdzie tu są wyzwiska w wypowiedzi?

TakNie

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Kirchoff? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Ciekawski2
@Pytanie

Zazwyczaj jest robione tak by wigilia była dniem wolnym.

Ehh

Nie pozdrawiam drewno który się przypieprza jak nie powinien i się opieprza jak się woła ustawiacza. Niech dalej pożera sobie kebaby odgrzewane w pojemniku z gorącymi tailami. (usunięte przez administratora)

Tak17Nie2
Nie istotne
@Ehh

Trzeba mu to wybaczyć, w końcu jest z Bytomia i ta firma uratowała mu życie ????

Tak10Nie2
Ździwony
@Nie istotne

W jakim sensie uratowała ?

TakNie1
@Ździwony

Trochę Wam przerwę tę dyskusję, ponieważ po prostu odbiegliście trochę od ważnych tu tematów. Całkiem niedawno dowiedziałam się, że Kirchoff oferuje studentom możliwości nauki, w takich obszarach jak Inżynieria, Finanse, HR, Logistyka i IT. Podczas praktyk studenci mają możliwość zbierać praktyczne doświadczenie, które następnie wykorzystają podczas realizowania programu studiów. To dosyć ciekawa propozycja, ale jestem ciekawa, czy po odbyciu takich praktyk istnieje tam możliwość stałego zatrudnienia? Wiecie coś o tym?

Tak1Nie2

HR
@Wiktoria

Pewnie że można. Są takie osoby które po praktykach u nas pracują.

Ha
@Ździwony

Chyba tym że wygrał kasę za brak L4 a potem go długo nie było :p

Neutralny
@Nie istotne

Co tu ma do rzeczy miejscowość. Na pewno musisz być z Zabrza albo z Gliwic. Haha to dopiero metropolie.

opolskie

(usunięte przez administratora)Ktos napisał, ze super warunki i zarobki.To pewnie jakis padałan grupy rządzącej, no bo przeciez 10 czy max 12 zł/h to smiech na sali.Warunki [usunięte przez moderatora], normy ze spawania przekroczone o kilka razy, brak sprawnej wentylacji, cały ten syf wiszący w powietrzy widac gołym okiem.No i te (usunięte przez administratora) liderzyny śmieszne(usunięte przez administratora)ogólnie lipa straszna, praca dla ludzi bez perspektyw i znających sie tylko na tym, ze mają uprawnienia na wózki, oraz mechanicznym spawaniu, jedno i to samo, porzygac sie można.Ale pewnie nie uchronie nikogo przed tym (usunięte przez administratora), trzeba isc, przezyc i sie zwolnic, chyba ze jest sie [usunięte przez moderatora].

Tak16Nie1
ZUS
@opolskie

Gościu jak będziesz kiedy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z łopatą kopiąc rowy i będą Cię mijały fajne dziewczyny to zatęsknisz za Kirchhoffem. Nie chciało się robić to teraz się pisze pierdoły.W każdej robocie są wymagania i albo im podołasz albo najzwyczajniej się nie nadajesz, bo mamusia wszystko pod nos podała i syneczka żałowała.

Tak3Nie8

Opolskie
@ZUS

I co gościu, widzisz jak rowy kopię? Ty pajacu B, zarobiony jestem już a ty dalej lachę opierdalasz, żeby się utrzymać. Albo cię już wyjebala, bo nie połykałeś (usunięte przez administratora) ????

Zus
@Opolskie

Ale ty musisz być ograniczony. Przykro mi z tego powodu i mimo wszystko życzę szczęścia

Remek

Dziwne miejsce, dziwni ludzie zachowują się jak roboty. Rozumiem, że to fabryka i przychodzi się do pracy by pracować a nie na pogaduszki, ale chyba można inaczej w innej atmosferze, z szacunkiem do pracownika, ktoś kto popracował na zachodzie wie co mam na myśli. Polacy to zawsze muszą zrobić z miejsca pracy (usunięte przez administratora)

Tak7Nie2
Laureat

Współczuje ludziom pracującym w tej firmie. Naprawdę chcecie pracować w takich warunkach, tak traktowani za takie pieniądze? Ludzie rozejrzyjcie się. Pracowałem tutaj kilka ładnych lat i żałuje jednego, że nie rozglądałem się za inna pracą wcześniej. Też tylko narzekałem i robiłem dalej swoje bojąc się jak wielu, że gdzie indziej to pewnie tak samo albo i gorzej. Nie, nie jest tak samo i nie jest gorzej, niejeden co otworzył oczy to potwierdzi!

@Laureat

Rozumiem, że akurat Ty nie wspominasz dobrze tego pracodawcy, ale bądź proszę świadom tego, iż niektórzy mogą go sobie chwalić. Co więcej, powiedziałeś, że nie polecasz nam pracy w Kirchoff praktycznie w ogóle nie tłumacząc, dlaczego. Dlatego zachęcam Cię, żebyś wzbogacił swoją poprzednią wypowiedź o jakieś szczegóły. Co miałeś na myśli, pisząc, iż nie chcielibyśmy pracować w takich warunkach?

Adamo
@Wiktoria

wyzysk, obietnice, kłamstwa, traktowanie ludzi bez szacunku, wyścig pomiędzy zmianami (zróbcie chociaż pare sztuk więcej niż poprzednia zmienia no wiecie tak dla statystyk) to są słowa naszego majstra itd. itd.

Tak6Nie2
Ja

Witam jestem kobietą jak. Mogę się starać o pracę w firmie kirchoff? Proszę o odpowiedz

Tak1Nie4
On :)
@Ja

Ja a co to za pytanie? Masz problem z tym że jesteś kobietą? Wystarczy trochę ruszyć głowa i wejść na stronę firmy lub szukać przez pracuj.pl. To pytanie mocno świadczy o twoim poziomie intelektualnym.

Tak5Nie2
Ona
@On :)

Geniuszu! Po zadaniu jednego pytania potrafisz ocenić i przeanalizować poziom intelektualny człowieka. Normalnie szacuneczek.

Tak7Nie

Ja
@On :)

Widać że Twój poziom jest niski zaznaczyłam że jestem kobietą bo na mężczyzn jest chyba większe zapotrzebowanie więc pytam kogoś kto tam pracuje czy jest szansa dla kobiety w tej firmie? A a Twój zbędny komentarz świadczy o czym?

Tak8Nie

Jaś
@Ja

Świadczy o tym jacy ludzie tam pracują, warto poczytać komentarze i ocenić ile w nich merytoryki a ile chamstwa, a w bardzo dużym stopniu bierze sie to od góry tutaj nikogo sie nie szanuje pozdrawiam. Nie polecam tego miejsca zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Tak12Nie

On
@Ja

wiesz w sumie to tak rzeczywiście z góry cie potraktowałem ( chyba lepiej od dołu...) jak jesteś panna ze sztucznymi pazurami i doczepianymi rzęsami to nsprodukcje się nie nadajesz bo sobie pazurki poniszczysz. A tak wnioskuje bo ktoś kto ma wyższe aspiracje nie zadaje tempach pytań w stylu „ hej jestem kobieta mogę u was pracować” sorry lala

Tak2Nie2

Opolskie
@On :)

No i czemu się dziwisz dziecko? w końcu chce pracować w Kirchoff a nie jako dyrektor banku... Z tego co pamiętam, to nawet kadra " dowodząca " nie miała za wiele do zaoferowania, jeżeli chodzi o poziom intelektualny... (usunięte przez administratora) stamtąd po miesiącu i to nie wiem jak wytrzymałem, bo (usunięte przez administratora) chciałem po tygodniu. I żeby nie było wieśniaki (usunięte przez administratora) chamy ze Śląska, zarabiaj 5 i praca 7-15 a wy co macie mordy nie w taburyn (usunięte przez administratora) za niecała troje w tym smogu i (usunięte przez administratora) A jak (usunięte przez administratora)

Laureat
@Ona

no i właśnie tacy geniusze tutaj pracują, pozdrawiam

Hyhy

Złapali wkoncu złodzieja butow?

12h
Nazwa działu: Produkcja

Oszaleli z tymi dwunstkami ostatnio... przynajmniej płatne nie co w NGK :)

Tak4Nie
Xyz
@12h

Są jakieś premie za frekwencje i wydajnościową?

Pracownikprodukcji
@Xyz

Pod koniec roku jak nie byłeś na l4 ????

Kasia

Witam teraz w tej firmie robi się 8h czy 12h ?

Zostaw opinię o Kirchoff - Gliwice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie