ONE House Sp. z o.o.

Opinie o ONE House Sp. z o.o.

Jeszcze jeden były pracownik

Skoro hejt to nie opinia, to ja dodam opinię. 1. Zwolnienia - tak zwalniają ludzi z dnia na dzień, osobiście znam osoby, które po zwolnieniu mogły zabrać tylko swoje osobiste rzeczy z biurka (do kompa już dostępu nie było) i wyjść. A wszystko to w towarzystwie osoby z HR lub przełożonego. Żebyśmy sie zrozumieli, to NIE były pojedyncze przypadki, raczej reguła. Owszem były też "normane" odejścia/rozstania ale te były w znaczącej mniejszości. Można powiedzieć, że zwolnienia z dnia na dziań a raczej godziny na godzinę były regułą, zwolnienia "normalne" to były wyjątki. Komentarze w stylu "tak się rozstawali ze złymi pracownikami" wywołują u nie uśmiech politowania, bo czy nie jest tak, że ZAWSZE zwalnia się pracownika z którego nie jest się zadowolonym? Po prostu można to robić z klasą, lub bez niej, czyli tak jak to zwykle się dzieje w OH i u "januszy biznesu". 2. Umowa - tylko B2B. Jednym pasuje, innym nie, nie jest to zarzut, to stwierdzenie faktu. 3. Możliwości rozwoju - takie sobie. Budżetu szkoleniowego brak, niby mają te swoje szkolenia co to za nie można zapłacić, ale większość uczestników jest tam "na zaproszenie" pracowników więc nie opłcane przez "szkolonego". Dla pracowników często brak możliwości uczestnictwa (brak miejsca, czasu itd). 4. Benefity - jest opieka medyczna (za dopłatą), mają stndard w stylu kawa, herbata i raz w tygodniu owoce. Czy to jest w dzisiejszych czasach atracyjne każdy niech sam sobie oceni. 5. Atmosfera... to jest coś co ciężko ocenić jednoznacznie. Wewnątrz małych zespołów można fajnych ludzi spotkać (utrzymuję kontakt z częścią tam poznanych osób nawet po zakończeniu współpracy), ale ogólnofirmowa... no tu juz tak różowo nie jest. Podkładanie sobie świń, obrabianie sobie "tyłków", kolesiostwo, to wszystko jest tam w sumie to codzinnością. W żadnej firmie nie spotkałem się z takim zakłamaniem pomiędzy pracownikami. Są ludzie którzy się w tym świetnie odnajdują i im w OH będzie dobrze, ale jak tego nie lubisz... no to nie jest to miejsce dla ciebie. Czy polecam pracę w OH? Jeżeli lubisz pracować na B2B w stylu UoP, intrygi pomiędzy pracownikami, przeciętne benefity i lubisz czuć dreszczyk "czy to już dzisiaj jest ostatni mój dzień?", to tak, jest to miejsce da ciebie. Jeżeli jednak lubisz normalność, to omijaj szerokim łukiem. Ja już tam nie pracuję, cieszę się z tego i nigdy bym nie chciał tam wracać. Oczywiście spodziewam się że zaraz na mój komentarz odpowie jakiś pracownik OH, odpowiedzialny za PR, ale bez względnu na to jak bardzo będziecie zakłamywać rzeczywistość, fakty są takie że patologie opisane w negatywnych komentarzach to prawda.

@Jeszcze jeden były pracownik

Zwolnienia w opisany sposób owszem miały miejsce, ale już tak to nie wygląda. Prawie od początku 2019 nie ma tego typu sytuacji. Również pracownikom nie odpowiadało, że w firmie w której pracują zwolnienia zdarzały się w ten sposób, więc zostało to oficjalnie zmienione. Aplikując dzisiaj można pominąć opinie dotyczące tego typu zwolnień, gdyż po prostu nie występują.

emp

A niesmak pozostał... Dziękuje ze przyznali się Państwo do tego typu praktyk i życzę powodzenia w szukaniu nowych pracowników .

Narcyz

No w połowie roku jeszcze to tak wyglądało, wiec poszukując pracy można pominąć tę firmę.

Jeszcze jeden byłu pracownik

I ładnie to tak kłamać? Przypominam, że ja tam pracowałem i UTRZYMUJĘ kontakt z osobami które tam nadal pracują / pracowały i znam z imienia i nazwiska 2 osoby które w ten sposób zostały zwolnione w 2019r.. Oczywiście możemy się spierać czy juz się tam tak nie zwalnia od lutego, marca, a może od września 2019. Fakt jest jednak taki, że tak sie tam zwalniało / zwalnia od dawna, a to nie świadczy najlepiej o tym, jak traktowani są pracownicy. Dodam jeszcze raz, pracodawca ma prawo zwolnić pracownika z którego nie jest zadowolony, ale sposób praktykowany w OH, jest poniżej krytyki (że o standardach nie wspomnę).

emp

Nie dobrze, nie dobrze, oj bardzo nie dobrze... Kłamstwo ma krótkie nogi.... " w 2019 nie ma tego typu sytuacji" ... czy aby napewno ? Proszę o komentarz firmy ONE House. Chyba zmiana wizerunku w tym: nowe logo, nowe biuro, nowa strona nie zdają egzaminu. Czas chyba zmienić nazwę firmy...

@emp

Rotacja zawsze jakaś jest, jeśli ktoś został zwolniony w stary sposób byłoby słychać o tym wewnątrz firmy (Ok. 50 os.), ja nie słyszałem, aby ktokolwiek kto się rozstał został zwolniony w taki sposób. Zawsze jest jakiś powód, jednak najpierw jest rozmowa z pracownikiem na ten temat. To sygnał, aby coś zmienić w swojej pracy, jest jasne czego oczekuje firma. Uważam, że to ludzkie i normalne podejście. Nie rozumiem ciągłego rozgrzebywania tego co było kiedyś, żeby tylko mieć powód do negatywnej opinii, szczególnie gdy większość opinii jest świeżych, a tyczą się historii. Zwiedziłem różne lepsze i gorsze miejsca pracy, tutaj jest na prawdę Ok i z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce pracy znajomym.

Will.I.Am

Nie rozumiem, jak można tak jawnie głosić nieprawdę. Dyskusja o zwolnieniach trwa od jakiegoś czasu, zarząd się ustosunkował do tych zarzutów, a tu nagle jakiś filip z konopii, że niee, nie ma żadnego problemu ze zwolnieniami i nigdy nie było. Przestańcie się pogrążać.

Nie polecam

Pracowałem w tej firmie prawie rok. Na B2B z opierd..., jak się spóźnisz kwadrans (dywanik), po godzinach bez możliwości zapłaty nadgodzin, odbioru tez mi odmawiano, bo dużo pracy. Zwolnienia odbywają się bez sygnałów i wcześniejszych rozmów - jak mówisz głośno, że ktoś łamie prawa pracownicze to w 5 min cię zwalniają. Za szkolenia zgarniaja kasę nie płacąc osobom (pracownikom), którzy je prowadzą. Tyle w temacie.

@Nie polecam

Jak to? pracownicy prowadzą szkolenia ? i nie dostają za to wynagrodzenia a jeszcze muszą odbębnić swoja robotę ? to chyba żart ... Łan Hałs naprawdę? Czasy wyzysku już dawno umarły.... żal i rozpacz

An
@emp

Tak, potwierdzam słowa kolegi z powiyższego posta. Pracownicy muszą prowadzić szkolenia, za które normalnie prelegent bierze 1500 PLN i nie dostają za to niczego. Przygotowują je oczywiście po godzinach i też za darmo. Byłam, widziałam, miło nie było, jeśli oponujesz...

@An

Hahahha ahahahah ONE House - jesteście nie poważni? Prawda to ? Proszę o komentarz włodarzy bo bardzo mnie to ciekawi...

Grizzly_bear
@emp

Prawda. Prowadzisz szkolenia, nie dostajesz żadnego wynagrodzenia za to. Objętość twojej pracy pozostaje niezmienna, niezależnie od tego, że musisz przygotować szkolenie, a następnie je poprowadzić.

Digital

Nieprzyjemna atmosfera, nadgodziny (bez zapłaty), wyrzucanie ludzi. Cieszę się, że nie muszę już tego wszystkiego przeżywać i oglądać.

emp

Na to wyglada. Ale niestety teraz trzeba wypić to co się nawarzyło. Moim zdaniem PRowo firma ONE House tak szybko nie wstanie na nogi. Trzeba było być w porządku od początku do końca a nie sterować pracownikami tak brutalnie. Nie życzę firmie źle bo nie powinno nikomu życzyć się źle ale teraz proponuje wyciągnąć wnioski z tego co się zrobiło

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ONE House Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Communications Planner? Podziel się swoimi wrażeniami!
Na szczęście już były pracowni

Obraz nędzy i rozpaczy. Kreują się na wielką agencję a tymczasem, w rzeczywistości to firma krzak. Zarobki prawie jak na kasie - duszy nie urywają. Za dużo doopolizów, którzy mimo, iż wiele do firmy nie wnoszą mają lepiej niż ci starający się. Generalnie - nie polecam. Zarówno od strony współpracy jak i pracy.

Lidia
@Na szczęście już były pracowni

@Na szczęście już były pracownik Co mam rozumieć pod pojęciem, że to firma krzak? Rozwiń trochę swoją wypowiedź, gdyż nie każdy jest w stanie się domyśleć co masz na myśli. Na jaką umowę zatrudnia ONE House Sp. z o.o.? Dzięki za informacje.

A może przyszły pracownik ...
@Na szczęście już były pracowni

Coś i nawet więcej niż coś mi się nie zgadza w tej twojej ocenie. Firma krzak? Z takim biurem? A niby jak? Na samych zdjęciach w googlu widać, że firma krzak tak nie wygląda. Sprawdziłem też profile ludzi na linkedin, którzy tam pracują (polecam to cwiczenie wszystkim innym) i linkedin pokazuje az 46 osób i ściemniasz bo nie sądzę żeby takie osoby po takich agencjach poszły do jakies firmy krzak za "zarobki prawiie jak na kasie". Na ich stronie są informacje o iluś tam dużych szkoleniach, które robią i je nawet sprzedają bo klikałem i można je kupić na evenea a więc to nie jest ściema a teraz mają program dla młodych na staż. Chcesz mi wmówić, że firma krzak tak działa? A gdzie się kraują na wielką agencję? nie ma za wiele o nich infomracji a to że mają dobrą stronę to ci przeszkadza? Ja mam na nich bardzo dobrą rekomendacje do pracy od ich dostawcy,, któremu płacą normalne stawki na czas i bez awantur i ich poleca bo nigdy nie miał z nimi problemu. Moim zdaniem jesteś sfrustrowanym faktycnie byłym pracownikiem i "na szczęście już byłym" to pewnie oni mogą powiedzieć. Polecam ci akcje #HejtToNieOpinia

Lidia
@A może przyszły pracownik ...

Ze strony ONE House dowiedziałam się, że firma oferuje najróżniejsze usługi. Ogółem mają sporo ciekawych ofert pracy: https://one-house.pl/kariera-w-oh/. Zamierzasz się tam zatrudnić?

@Na szczęście już były pracowni

Wiem kto to napisał. Dramat pracowniczy. Nawet na kasę w Lidlu to za duży wysiłek. Dzięki, że już Cię nie ma w tej firmie. Tylko niszczyłaś jej renomę i dalej to robisz. Podrzędny pracownik, który musiał z nią współpracować..

@Michał

Panie Prezesie ... napisałem wyżej. Ciężko przyznać się do błędu ? Ciężko wziąć problem na własne barki? Ciężko czyta się złe opinie na temat własnej firmy ? 3x Ciężko... teraz niestety zbiera się tego żniwa .... Dziwi mnie tylko jedno, niektóre z tych wpisów są poparte argumentami a jednak nadal nie trafia... i to jest smutne zamiast wyciągnąć wnioski, lepiej dolać oliwy do ognia niech w piecyku będzie ciepło. Przyjemności życzę

Były pracownik 2
@A może przyszły pracownik ...

Do tego super biura przeprowadzili się z domku na zadupiu dopiero co. Firma krzak, która nie ma pracowników, bo wszyscy pracują na b2b za psie pieniądze (ale musza siedzieć po 8 h jak na UOP). Stad kasa na nowe biuro.

LWWL

Bla bla bla ... zwalnianie na zasadzie „zapraszamy do HR” ktoś już zabiera twój komputer a tobie dziękują mówiąc „masz 5 minut na spakowanie” bez możliwości nawet by sie pożegnać z ludźmi. Słyszałem to od byłych pracowników tej że firmy. Mogą przyciągać nowym biurem i innymi pierdołami ale takiej plamy się nie zwykle nawet „Vanishem” ani Zygmunt Hajzer i jego „Vizir” nie dopiorą tego. Wybaczcie ale brzydzę się takim traktowaniem ludzi. Na cholerę zatrudniają specjalistów a później wyrzucają ich jak przysłowiowe „śmieci do kosza”. Oczywiście ci co są dupolizami zawsze się tam utrzymają bo to wszystko przez dupolizów tak się dzieje. To mój jedyny komentarz i ostatni.

@LWWL

I kolejny "siedzę i mi się należy". Jak niedajbóg założy swoją firmę to punkt "siedzenia" i opinii się zmieni.

@Michał

Mam firmę :) płacę podatki. Proszę nie oceniać jeżeli się nie wie

Lilka
@Michał

O proszę. Jakie zdrowe podejście Pana Prezesa Michała. Pan Prezes ma firmę i wie, że aby firma utrzymała się na rynku, należy wyzyskiwać i źle traktować pracowników. Inni nie mają swoich firm i nie wiedzą jak to robić. Na szczęście jest Pan Prezes Michał, który swoją mądrością rozświetla ciemności. Już abstrahując, że w firmie Pana Prezesa Michała wszyscy prowadza swoje firmy, bo są zatrudnieni na B2B.

Adi

Super firma dla osób z wiedzą i pomysłami, które potrafią zrealizować. To nie korporacja. Masz pomysł i wiesz jak go wdrożyć? Jedno spotkanie z prezesem i działasz. Dla mnie to fajne podejście.

Tak czytam i czytam te opinie i co do tych negatywnych: "nie potrzebuję pracy tylko pieniędzy". I tyle w temacie. Faktycznie warto sprawdzić na LinkedIn kto tam długo pracuje i skąd jest i tyle w temacie.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w ONE House Sp. z o.o.?

W ciągu ponad rocznej pracy było kilka awansów, więc jak na firmę ok. 50 osób jest bardzo dobrze. Oczywiście nie ma nic za darmo, wszystko w granicach rozsądku. Proaktywność z pewnością Ci pomoże :)

Mikołaj

Dzięki za wpis. A powiedz proszę, jest to praca pod presją? Czy firma oferuje pracownikowi pomoc we wdrożeniu do nowych obowiązków? Dzięki.

DDL

Pracuję tu ponad pół roku - na nic nie mogę narzekać. Atmosfera jest super i to najlepsza praca jaką dotychczas miałem. Szefostwo jest bardzo konkretne i logiczne. Co do brutalnych zwolnień - było dużo sytuacji gdzie ktoś odchodził w bardzo czystej atmosferze. Ze zwolnień nagłych i "dziwnych" kojarzę dwie sytuacje. Ciężko mi powiedzieć po czyjej stronie leżała wina, bo nie znam szczegółów. Mogę tylko powiedzieć, że ja dotychczas spotkałem się z bardzo dobrym traktowaniem - zawsze wszystko jest bardzo przejrzyście wytłumaczone, cele są nakreślone itp. Bazując na moim doświadczeniu nie jestem w stanie sobie wyobrazić nagłego i "brutalnego" zwolnienia za nic - bez wcześniejszych wyraźnych sygnałów itp.

misio

Kilku pupilków prezesa, który pomimo braku kompetencji oraz zaangażowania, są równiej traktowanie przez prezia i jego zastępce.

Kamil
@misio

Chcesz przez to powiedzieć, że prezes firmy mianuje na niektóre stanowiska osoby, które niekoniecznie mają kompetencje, aby wykonywać powierzone zadania? To dosyć mocne stwierdzenie, dlatego chciałbym dowiedzieć się, czy w firmie ONE House jest sporządzona ścieżka kariery zawodowej? Od pierwszych dni zatrudnienia pracownik wie, co musi zrobić, aby awansować?

Miro
@Kamil

Nie ma jasno i klarownie określonej ścieżki awansu ale wiele osób awansowało i to raczej ze względu na swoją pracę, a nie za to, że był ulubieńcem "kogośtam". Kojarzę wielu leserów, którzy zostali zwolnieni bo się po prostu obijali i wiecznie spóźniali z projektami czym wkurzali innych. Znam tylko jedną osobę, która sama się zwolniła bo nie dogadała się z prezesem w temacie strategii rozwoju działu i w sumie tylko tej osoby mi brakuje. Reasumując - jak się starasz i angażujesz to zarabiasz i awansujesz. Jak się obijasz to wylatujesz.

Zbycho
@Miro

Mówisz o osobie, która dołożyła swoją sporą cegiełkę do ogólnego klimatu? :D Powiedzmy, że mam swoje zdanie na jej temat. Ale gwoli sprawiedliwości i z drugiej strony, znam tej konkretnej osoby opinię. I opinia ta pokrywa się z wypowiedzią, na którą odpowiadasz. Tak w ramach ciekawostki.

B.

(usunięte przez administratora) Zarobki, kompetencje i atmosfera najgorsze. Uważajcie na to miejsce!

Kamil
@B.

Sporo rzeczy nie podoba Ci się w firmie. Jednak jeśli ostrzegasz innych przed zatrudnieniem, powinieneś podać argumenty, które potwierdzają Twoje zdanie. Masz prawo do swojej opinii, jednak przyszli pracownicy powinni sami podjąć decyzję o aplikacji. Zachęcam Cię do rozwinięcia swojej wypowiedzi i podawania bardziej szczegółowych informacji.

Byłem tam na rozmowie. Warunki średnie, social też. No i umowa B2B albo zlecenie, a masz chodzić jak w zegarku jak na umowie o pracę. Słabe to, nie lubię cwaniaków, wybrałem inną ofertę. Ale innym taki układ może pasować. W sumie nie odradzam tej firmy, ani nie polecam.

ZS

Pracuje w OH w Warszawie od niedawna, mam pozytywne wrażenia. Zaczynając od HR – wzorowa rekrutacja (a nie jedną mam w życiu za sobą), przez sensowność i stabilność firmy, która ma jasną wizję, czym chce być (a zajdzie na rynku wysoko) i która naprawdę się rozwija (nie tylko przez intensywne rekrutacje, ale i zmiany w organizacji, innowacje itp.) i wreszcie po ludzi – normalni, wartościowi (co w tej branży nieczęste). Wynagrodzenia dobre, warunki pracy też, projekty szerokie, 360 stopni – co docenią nie tylko Kreatywni ???? Dodatkowo, co przynajmniej dla mnie ważne, jest wiele szkoleń wewnętrznych, więc jeśli ktoś chce się rozwijać, i to nie tylko w swojej dziedzinie, ma okazję. Minusy? Kwestia osobistych preferencji i oczekiwań.

Krystyna
@ZS

Piszesz, że pracujesz w firmie krótko, wspominasz jednak o zmianach w organizacji i możliwościach rozwoju. Napisz proszę coś więcej na ten temat, jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone? Możesz powiedzieć także nieco więcej o szkoleniach? Czego dotyczą, jak często się odbywają?

@Krystyna

Gdy dołączyłam do OH, właśnie wdrażano innowacyjny na polskim rynku model obsługi klienta w zakresie komunikacji i marketingu - całościowy, holistyczny, ( All for marketing. -"wszystko pod jednym dachem, całe zasoby dla każdego projektu"). Z mojej perspektywy - osoby z dużym doświadczeniem w branży, ale w jednej działce - jest to okazja do poznania i rozwoju w kolejnych obszarach reklamy. Realnie i praktycznie. Jeśli zaś chodzi o szkolenia, to dotyczą takich obszarów jak budowanie i promowanie marek, działania social media, zagadnienia digital, wszystko, co jest związane z komunikacją. Odbywają się w 2 turach, jesienią i wiosną.

sz
@ZS

Hahahahaha "Gdy dołączyłam do OH, właśnie wdrażano innowacyjny na polskim rynku model obsługi klienta w zakresie komunikacji i marketingu - całościowy, holistyczny, ( All for marketing. -"wszystko pod jednym dachem, całe zasoby dla każdego projektu"). ". Chyba problem z rekrutacjami, skoro sami muszą sobie schlebiajace opinie pisać

@sz

@SZ: Nie wiem, co tam kto musi, ja pracuję w OH i akurat mam o tej firmie pozytywną opinię, no cóż począć. Jak wspominałam – opinia to kwestia osobistych preferencji i oczekiwań. Ja, z racji zawodu, doświadczenia, jak i osobistych priorytetów, zwracam uwagę, czy agencja reklamowa, z jaką się wiążę, będzie stabilna, ma odpowiadający mi profil i pomysł na siebie. To kluczowe czynniki, zwłaszcza w tej branży. Nie interesuje mnie globalne korpo, gdzie wszystko zależy od widzimisię centrali, czy dryfująca po rynku mała agencyjka z przerostem ambicji, miotana kaprysami panów prezesów. Takim już dziękuję. Dla mnie praca, w której spędzam pół każdego dnia z życia, ma nie tylko przynosić kasę, ale i dawać satysfakcję i mieć sens. W OH widzę sensowną firmę, która idzie do przodu. Na moich oczach. Taka sytuacja. I tak, OH naprawdę wdraża innowacje (wyrażoną powyżej długim opisem i pełnią trudnych słów ???? ). Jeśli więc ktoś szuka takiej agencji, polecam OH. Tyle w temacie.

Gosc
@ZS

Niby nigdy nie wiadomo, jednak wygląda to na samozachwyt.

autofilia grzechem jest
@ZS

"...widzę sensowną firmę, która idzie do przodu. Na moich oczach. Taka sytuacja" - oszaleję!!! :))) PORYWAJĄCA OPINIA ZS czekamy na kolejne info o 6 cyfrowych zarobkach i wakacjach na koszt firmy. Tylko wal szczerze i bez krepacji, jak dotychczas;)

Były pracownik.

Jak w każdej firmie, zwłaszcza w adwertajzingu, jest fajnie dopóki jest fajnie, a rzeczywistość weryfikuje nawet najbardziej szlachetne i pełne dobrej woli założenia, których Panu Prezesowi (którego niezmiernie szanuję) odmówić nie można. Wiadomo biznes i rynek w Polsce to dzicz, a polski rynek pracy i kultura pracy w Polsce to dzicz jeszcze większa. Ogólnie klasyka. Nie polecam jakoś specjalnie, ale i specjalnie nie odradzam.

Gosc

Innowacyjny projekt trwa od 5 lat:) zarobki i social poniżej rynkowej Odradzam to miejsce.

Stary kandydat

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją karierę zawodową to ONE House jest ok. Ich oferta pracy dla ludzi z większym doświadczeniem i kompetencjami nie jest wcale atrakcyjna ;) Z własnego doświadczenia: mówiąc, że minimum aby podjąć z nimi współprace to 4000 netto, oni dają 3000 ale tylko na umowę B2B :D Więc jeśli ktoś chce się bawić w coś takiego - to śmiało można startować ;)

Olga

Czy tak dobrze się pracuje, że nikt nie pisze??

<k>

Może się ktoś wypowie. Wygląda dobrze, ale... ? Proszę o info odnośnie pracy w pozyskiwaniu klientów.

Zostaw merytoryczną opinię o ONE House Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ONE House Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ONE House Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ONE House Sp. z o.o.?

ONE House Sp. z o.o.