Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o.

Opinie o Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o.

Mark.....

Nowy skład technicznych ..... To jeden wielki żart Nowy techniczny nawet nie sięgał do swojego poprzednika

@Mark.....

Wielkie mi odkrycie przecież on nigdy do pracowitych nie należał tylko patrzal kogo się czepic aby nic nie robić.

Grażyna
@Mark.....

Może nie sięgał ale na pewno posiada większą wyobraźnię niż moja córka . Ale za to Ona wydaje się dojrzalszą osobą (7 lat). Pozdrawiam

Mmmm
@Mark.....

Rozumiem że nowym technicznym został ten... Mały (usunięte przez administratora) buhhahaaa No Grzesiu teraz możesz się wykazać, a mówiłeś że się zwalniasz

Lycy

No Wow był ale nikt go nie chciał i się zmył Ból,smuteczek... A to dobre haha nie ma czego zazdrościć Gdy tylko przyjeżdżam do pracy to na dzień dobry widzę jak Pan taksówkarz wiezie blond gwiazdę bez której by go nie było . Ołłł tasak na układy nie ma rady

Ten mały
@Lycy

Oczywiście doceniam dojrzale wpisy od anonimowych bohaterów i stałych fetyszystów strony gdzie można pisać wszystko co się chce:) Ale mimo wszystko zapraszam do rozmowy w cztery oczy skoro widzimy się tak często :)

Marli
@Mark.....

Ale na zebraniu dla kierowników był ? Był haha pozazdrościć wyobraźni

Fep
@Marli

Wy jeszcze go nie znacie? Jest to osoba, która powoduje konflikty wśród ludzi z którymi pracuje. Myśli że jest nie zastąpiony a kazdy kiedy jego nie ma z chęcią przychodzi do pracy.Wiemy wszyscy że gdyby nie pewna Pani już dawno by go nie było wśród nas. Może z czasem wyemigruje na Ukrainę...

U2
@Ten mały

Rozmowa z Tobą w cztery oczy?? - nie żartuj. Przecież "face to face" powiesz wszystko co dana osoba chce usłyszeć, a za plecami robisz i mówisz co innego. Jednym słowem - jesteś hipokrytą.

Lu
@U2

Chyba kierownik brudnej pościeli sporej licznie osób podpadł Może to Ci coś da do myślenia, wszystkich obrażasz, na każdego donosisz, jazdy dla Ciebie jest pusty.. Może to Ci da do myślenia że my wszyscy już Ciebie hypokryto mamy dość!!!

Gieli

@Kidy fakt..

Lucy

Stary masz szczęście bo dopóki osada będzie przyjazna rodziną z dziećmi to zawszę będziesz miał tam robotę . Ty chcesz rozmawiać w cztery oczy a po co ? Serio myślisz że nie widziałem błaznów ? Sam sobie odpowiedz kim Ty jesteś jak można latać za kimś jak pies spuszczony z łańcucha a potem Jemu tyłek obrabiać .Ale tak to jest jak ktoś nie ma swojego życia i uwierz że jesteś do zastąpienia jak każdy człowiek . Zamiast martwić się tym że : Pani blond nie ogarnia , recepcja nic nie robi proponuje zająć się sobą bez odbioru

Jakie są warunki zatrudnienia w Osada Śnieżka Operator?

You

Przede wszystkim trzeba spełniać jeden warunek--musisz być obywatelem Ukrainy i wtedy będziesz miał duuużo lepiej niż nieliczni etatowi pracownicy, którzy tam jeszcze zostali. To co proponuje Osada - to brak stabilności, marną kasę i poczucie, że nie znasz dnia ani godziny (bo może jutro dyrekcja zdecyduje o Twoim zwolnieniu). Nie polecam.!!!!

Gb

Ja równiez nie polecam... Wynagrodzenie to najniższa krajowa, Ukrainki zarabiają lepiej niż Polki. Brak stabilności, kiepska atmosfera pracy, brak szacunku do pracownika, nie możesz się odezwać bo zaraz Ci powiedzą ze są Ukraińcy na Twoje miejsce...

Lala

Jakie zatrudnienie???Przecież redukują etaty!!! (te dla Polaków).

A dlaczego grudniowe świadczenia nie zostały wypłacone ?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Osada Śnieżka Operator rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Kierownik Działu Aplikacji IT SAP?

Lala

Tylko czy Osada tego chce?

Lala

Jemu o to chodzi żeby już wszyscy odeszli.

Minkey
@Lala

Dlaczego tak myślisz?

gość

Zostali sami Mierni ale Wierni.

Gg
@gość

Ha ha wierni? Ale czemu lub komu? Myślę że raczej nie wiesz co piszesz

Mdk

W sprawie grudniowych świadczeń które nie zostały wypłacone, to należało jeszcze do Osady aby nam wypłacić, oni zaś zagrali w ten sposób i zrzucili to na zus, dzisiaj byłem się dowiedzieć jak to wygląda na tą chwilę, i wstępnie jest przyznana zgoda na wypłacenie świadczeń ale jeszcze musi to zatwierdzić główny dyrektor zus z siedzibą w Warszawie, także może to jeszcze potrwać do dwóch tygodni, proponuję aby każdy indywidualnie zgłosił to do Pip, ja tak zrobiłem i czekam na odpowiedź co w tej sprawie, także musimy uzbroić się w cierpliwość pozdrawiam....

Fan

Szanowny Panie Prezesie, czy Pan naprawdę nie widzi tego co się dzieje w Osadzie? - czy nie chce Pan widzieć?? Pamiętam, jak na którejś pracowniczej kolacji wigilijnej powiedział Pan, że Osada jest Waszym dzieckiem (zarządu). Pięknie traktujecie dzieci!!!!

Blef
@Fan

Ja pamiętam też inne słowa, gdzie było mówione, że jesteśmy wielką rodziną i tworzymy grupę, która ma sobie pomagać. Słowa i tylko słowa.

@Fan

Brak słów. Patrząc na to co się dzieje w Osadzie śmiem twierdzić, że Prezes ma nas wszystkich w głębokim poważaniu, tak samo jak Dyrektor. Przykre, ale niestety prawdziwe.

@Lex

Szanowny Panie Prezesie i tzw. Dyrektorze, gdzie są wypłaty za grudzień???? Co zrobiliście z 3, 5 mln złotych, które Osada otrzymała z Polskiego Funduszu Rozwoju??? - przecież interes pięknie się kręcił do listopada???

Wood
@Fan

Idz i sie go spytaj osobiście. Wypisujecie tutaj tak jakby zarząd czytal wasze wypociny..... Napiszcie do niego maila, zadzwońcie do dyrektora z tym pytaniem. Ciesze sie ze mnie juz nie ma wśród was, wiecznie narzekających i nic z tym nie robiących. Traktują was tak jak sobie na to pozwalacie. A zatem .... szukajcie długopisów by wypelnic kolejne bezpłatne urlopy :)))))

!!!!
@Fan

Jestem w szoku. Czy prądownicy nie dostali wypłaty za grudzień? Jak to możliwe ?

!!!!
@!!!!

Pracownicy miało być

J
@Wood

Ja też jestem wdzięczny losowi że już mnie tam nie ma. Użeranie się z mało inteligentnym kierownictwem, wypisywanie urlopów bezpłatnych bo jak nie to Cie zwolnią..

Załamany

Czy ktoś ma Info kiedy można spodziewać się wypłaty.? ????????

@Załamany

Przykro mi, ale na to pytanie odpowiedź zna tylko wróżka. Tzw. Dyrektor nie wie, kierownictwo nie wie, nikt nic nie wie.... Czeski film. Kto z nich będzie się przejmował zwykłym, szarym pracownikiem? Grunt, że oni mają za co żyć.

@Fan

Ale za to od poniedziałku mają kontrole z PIPu, urzędu skarbowego i sanepidu

Kotlecik

Mam nadzieję że odprawy przynajmniej będą na czas !!!

@Kotlecik

A skąd takie informacje??? Że zwolnienia, że odprawy.

@MdK

A co może nikogo nie zwolniono???

@Ty

Dokładnie z tego co wiem już pięć osób zostało zwolnionych i to w czasie pandemi. Współczuję wam bardzo.

gość

Mnie dziwi jedna rzecz , dlaczego pozbywają się sprawdzonych ,dobrych pracowników? Zaden pracodawca myślący tego nie robi a tu co??? Ukraina dała już popis swoich umiejętności latem po tylu skargach gości to aż dziw że ludzie jeszcze chcą tu wracać.

K

Osada śnieżka dostała z tarczy antykryzysowej pieniądze między innymi za to to że utrzymają wszystkie stanowiska pracy. Ludzie idziecie z tym do sądu!!!! Należy wam się odszkodowanie!!!!???

Żuraw i czapla

Dlaczego tutaj są takie złe opinie z tego co wiem na osadzie są osoby które pracują już tam kilka ładnych lat. Przecież zawsze możecie zmienić pracę.

@Żuraw i czapla

W sumie masz rację , dlatego więcej osób z długim stażem odeszło...

Agresor
@Kidy

A niby kto z długim stażem odszedł? To chyba jest na odwrót, stażyści roczni co tak dużo krzyczeli już ich nie ma, ci z długim stażem są nadal i dalej pracują i będą pracować, ten kto szanuje pracę i pracy się nie boi to będzie pracował, a tych co by chcieli duużżoooo zarabiać i się nie przemęczyć już nie ma i chwała im za to, (usunięte przez administratora)

@Agresor

Twoja hipokryzja sięga zenitu. Ja nie mówię o zarobkach, mówię tu właśnie o szacunku wobec pracownika. Pracownicy są traktowani jak "nic", coś Ci się nie podoba to jest mnóstwo ludzi na Twoje miejsce.

R

Lala dobrze napisane. Przecież tam nikt nic nie osiągnął ciężka pracą.

Kidy

Szara stero?, szacun?.. A kto to ta szara strefa? Bez obrazy lepiej chyba być tą szara strefa (nigdy bym tak drugiego człowieka nie nazwał) niż człowiekiem z którego zdaniem nikt się nie liczy i do którego nikt nie ma szacunku. Sory takie fakty Agresor!!

Pingwin
@Kidy

Wiecie co ludzie..... Jesteście wszyscy (usunięte przez administratora) Zdaje sobie sprawę, że najlepiej pisać takie rzeczy anonimowo. A proponuje sie ujawnić, powiedzieć to komuś w twarz. Zajmijcie sie swoim życiem, skoro nie ma tu rozwoju i jakichkolwiek awansów to po co tu pracować. Jednym odpowiada ta praca innym nie. Proponuję otworzyć swoją działalność, byc szefem dla siebie. W tedy nikt nie powie, że pracę masz przez "klękanie". A tym bardziej te wpisy świadczą tylko o waszej toksycznosci. Zapewne juz was nie ma tutaj, więc wylewacie żale. Mniej toksyn w pracy. Polecam sie wyciszyć, przeczytać jakąś książkę lub zacząć spacerować. Może te czynności wyplewia ten jad.

@Agresor

Masz rację. Na własne życzenie nikt z długim stażem nie odszedł. Dyrektor ich pozwalniał. Obudź się! Czas najwyższy!

Pingwin

Agresor tak zachwalałeś pracę co teraz nam o niej powiesz, jak postojowe?, jak wypłata...

Lol

Czego się uczyć??? - francuskiego???

Weronika

Na pewno wszyscy zgodzimy się z tym, że koronawirus zmienił sytuację wielu przedsiębiorstw, często niestety na gorsze. Ja chciałabym się dowiedzieć, jak to wygląda w przypadku firmy Osada. Co się zmieniło z racji pandemii?

@Weronika

Przeczytaj opinie z grudnia, stycznia, to będziesz miała pełny obraz tego co się tutaj dzieje.

Lex

To co Osada zrobiła z pracownikami będącymi na zwolnieniach lekarskich nie mieści się w głowie. W dniu wypłaty poinformowano ich, że wynagrodzenia za czas choroby będzie wyplacał ZUS bo podobno Osada ma mniej niż 20 pracowników. Zgodnie z przepisami ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłków chorobowych. W związku z tym wynagrodzenie chorobowe za miesiąc grudzień otrzymają pod koniec stycznia lub na początku lutego. Dni i tona mułu!!!! Szanowny tzw. Dyrektorze, przez Ciebie ludzie zostali bez środków do życia. Rozumiem, że rachunki i inne zobowiązania pracowników w tym miesiącu regulujesz Ty. W poniedziałek z tą sprawą jadę do Inspekcji Pracy. Dość już poniżania ludzi przez Ciebie.

@Lex

Myślę że warto tym co się dzieje na Osadzie zainteresować paru dziennikarzy i parę biur poselskich. Może wreszcie ktoś zrobi z tym.................. porządek.

P
@Lex

Mnie nawet nikt nie poinformował. Jak wy nas traktujecie, osobiście zlosze to gdzie trzeba.

Makra
@Lex

Hmmm z tego co wiem Są tam cztery Panie z Ukr One też zostały wliczone ?Czy po prostu zostały policzone osoby rządzące ?

Infori

Drodzy pracownicy to znaczy Ci co jeszcze zostali ... Wiem że obecna sytuacja nie jest łatwa dla każdego z Nas .. Ale to nie jest koniec zwolnień jak ktoś zostanie to tylko Ci co są wyżej od Nas tzn szarych pracowników

@Infori

Chyba każdy już to wie. Będzie więcej zwolnień.

Ciekawe
@Infori

Mogę wiedzieć ile osób zostało zwolnionych i z jakiego działu?

@Ciekawe

Z różnych ale najwięcej pokojowych.

@Ty

Pokojowych najwięcej --dlaczego mnie to nie dziwi. Przecież (usunięte przez administratora)ma swoją ukraińską ekipę pokojówek, na której trzepie kasę. Po co mu panie na etacie?? Jego prywatna firma ma zarabiać.

Lex

Na Osadzie nie ma już docenianych i dobrze wynagradzanych pracowników, nie ma zadowolonych gości. Został tylko zadowolony z siebie Rafał.

Lol

Przyłączam się do życzeń. Oby stało się to jak najszybciej!!!!!

Dlaczego zwalniacie ludzi z tak długim stażem pracy. Pracownicy których teraz wielce dyrektor zwalnia byli jeszcze przed nim!!! To Ci ludzi tworzyli to miejsce, to oni robili wszystko przez tyle lat aby goście byli zadowoleni . Bardzo mi jest szkoda osób które dostały wypowiedzenia i to w tak ciężkich czasach nie zdziwię się gdy za kilka miesięcy ktoś z osady będzie do was dzwonił 8 was prosił abyście wrócili... A Pan Panie prezesie , może by Pan zobaczył co się dzieje na osadzie, jak dyrektor traktuje ludzi!!!

Wielce dyrektor nigdy nie liczył się z drugim człowiekiem jego obietnica się spełnia na osadzie niedługo nie będzie żadnego polaka tylko sami Ukraińcy...

Ty

Po co te wpisy prezes ma wszystkich tak samo głęboko jak dyrektor.

Szklarska

Witajcie koleżanki i koledzy z Osady. U nas w Szklarskiej z kolei kłamią, że za poprzedni przestój Górskie Resorty nie dostały żadnej pomocy od rządu. To ciekawe bo w rejestrze beneficjentów jak byk widnieje że w maju przyznano im z tarczy 263 481,00 zł! Oczywiście żaden z pracowników nie zobaczył ani złotówki. Z urlopami była u Nas ta sama bajka - składasz wniosek o urlop bezpłatny albo żegnaj się z pracą. Jedna wielka porażka. Może masowe donosy do inspekcji pracy coś dadzą?

@Szklarska

Jak zwykle stara śpiewka że nic nie dostali, można by się przyjrzeć temu dokładniej i faktycznie coś zacząć z tym robić, wcześniej ktoś nadmienił pozew zbiorowy za naruszenie Kodeksu pracy, nikt z nas nic nie podpisywał odnośnie urlopu bezpłatnego więc może w tym kierunku idźmy

@MdK

Osada też dostała i to nie mało w rejestrze figuruje. Każdy może sprawdzić wystarczy wpisać nip firmy.

@Ty

Rafał, czy mówi Ci coś art. 21 ust. 1 nowelizacji ustawy z dn 31.03.2020 o systemie instytucji rozwoju? Osada przytuliła bardzo ładną sumę z tarczy antykryzysowej, sześciocyfrową. I co,?? - pracownicy w marcu i kwietniu na bezpłatnych urlopach, wypowiedzenia umów o pracę, itd, itd... Czas zrobić z tym porządek i zgłosić odpowiednim organom.

@Lex

No to do dzieła nie ma na co czekać.

@Lex

Osada otrzymała 3, 5 mln złotych. A pracownicy co? - bezpłatne urlopy, wypowiedzenia.....

Miti
@Szklarska

jeżeli będą świętować z odprawami proponuję zbiorowy pozew !

Mdk

No i się chyba zaczęło, ludzie zaczynają odchodzić z Osady, pierwsze podanie wpłynęło, ciekawe czym się sugerował kucharz z Medical...

ty
@Mdk

Jak to czym? Kasy nie wypłacili i tyle.

Rolnik

A ja mam pytanie co z paczkami dla pracowników skoro socjal dalej jest ?? W tych trudnych czasach nikt by nie pogardził paczką

Paczka
@Rolnik

Wyplaty poucinali, ludzi zwalniają a Ty o paczkach.... jestem zazenowany sytuacja w Osadzie. Znajomi premie świąteczne podostawali w pracy, paczki, slodycze dla dzieci. A Osada... no cóż. Wisła musi sie otworzyc, nawet kosztem innych ludzi. Człowiek traci serce do tego miejsca. Pracownicy będą uciekać z powodu braku stabilności finansowej.

Dokładnie każdy dostaje premie my na nic nie możemy liczyć. Tylko na najniższą krajową na wypłatę... Dziękuję bardzo, bardzo jest mi przykro że po tylu latach pracy jestem zmuszony wypisać urlop bezpłatny bo jak nie to co?? To. Mnie zwolnią?!!!

Fan

Sam Sobie odpowiedziałeś. Szantażyk,- albo bezpłatny urlop, albo żegnaj Osado. Powtórka z rozrywki. Ten sam scenariusz przerabialiśmy w marcu. Osoby niepokorne, które poszły na zwolnienia lekarskie, po powrocie dostały wypowiedzenia.

Lex

Mam nadzieję, że chociaż te wypowiedzenia zapakują w jakiś ozdobny papier ze świątecznymi akcentami.

Lol

A podobno kasę z tarczy antykryzysowej wzięli?! - ciekawe gdzie są te pieniądze, bo o ile pamiętam większość dostała na wypłaty po tysiaczku w marcu i kwietniu. Żenada.

@Lol

Tak w marcu na wypłatę było po tysiaku mieli wyrównać, do tej pory ani złotówki mi nie zwrócili a w tym czasie bardzo by mi się przydały te pieniądze!!

MdK

To co słuchajcie kiedy piszemy wnioski o urlop bezpłatny, trzeba przecież się trzymać kupy.....

@MdK

Może lepiej napisać pozew zbiorowy o wypłatę zaległych poborów za marzec i kwiecień?

@Rolnik

A propos paczek. Drogi tzw. Dyrektorze - osoby na wypowiedzeniach, zwolnieniach lekarskich, zasiłkach opiekuńczych, etc, etc... - to nadal pracownicy.

@Ptyś

Podzieli pracownikow na dwie grupy. Przykre... ale ja Panie dyrektorze liczę na premie za to że paczki dla mnie nie było.

G
@Ptyś

Z tego co wiem niektórzy wzięli sobie i nawet po dwie paczki a inni nic nie dostali

Ty

Tym gestem osìągnął Pan szczyt upokorzenia pracownika mam nadzieję że kiedyś Pan też zostanie tak potraktowany...

@G

Mam propozycję - zrzuta po 10 zł na paczkę świąteczną dla dyrekcji - od wszystkich tych, którzy paczek nie dostali.

Lex

Każdy pracodawca zatrudniający na dzień 1 stycznia danego roku powyżej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty ma obowiązek utworzenia funduszu świadczeń socjalnych. Pytanie - dlaczego nie wszyscy pracownicy dostali paczki na Święta? - przecież odpis idzie na każdego zatrudnionego?? - dyrektor najwyraźniej o tym zapomniał - żart! Chyba, że na Osadzie czegoś takiego jak fundusz socjalny nie ma.

@Lex

Ale na Osadzie nie ma już ponad 50 pracowników....

@Ty

Jak nie ma, co Ty gadasz za głupoty przecież osoby na zwolnieniach wypowiedzeniach i zasiłkach to też pracownicy! Samych kierowników sobie policz ile jest

Fan

Nawet jeżeli teraz nie ma 50 pracowników, to na dzień 1 stycznia 2020 było ich znacznie więcej. I przede wszystkim pamiętajmy, że pracownikiem jest osoba na zwolnieniu lekarskim, osoba będąca w okresie wypowiedzenia, na zasiłku opiekuńczym, na zasiłku rehabilitacyjnym itd... Każda z tych osób jest nadal etatowym pracownikiem Osady. (usunięte przez administratora)

Kasija

A jak tylko coś ruszy to i tak pierwszeństwo do pracy będą mieli UK :( :( :( a my mając rodziny itp będziemy zarabiać jak studenci przykre na prawdę przykre

Włodek

Heniu będę :)

Kidy

To czego to doszło w tym chorym kraju żeby Ukraińcy mieli lepiej niż my Polacy

MdK

A jakie wały na tym idą to bania mała, cięcia i cięcia i cięcia, i się żyje stawka godzinowa inna do wypłaty inna a różnica w kielnie...

Co z pieniędzmi p ostojowymi?

MdK

Bllluuuhhhhaaaa ???? ???? ????, postojowe wzięte!!! ???? ???? ???? Urlopy bezpłatne podpisane przez??? No właśnie to jest ciekawe, przez kogo i na dodatek nie zgodne z kodeksem pracy, zobaczymy co pokaże grudzień, czy też będzie urlop bezpłatny...

@MdK

No właśnie też się zastanawiam. Jestem na urlopie bezpłatnym, nie wiem co przyniesie grudzień. Zastanawiam się tylko jak to jest możliwe że pracownicy innych hoteli mają płacone postojowe a my nie., jesteśmy zmuszani aby brać urlopy bezpłatne. .

MdK

Niektórzy pracownicy godzą się na urlop i składają wnioski o wolne na prośbę pracodawcy. Robią to, ponieważ nie znają swoich praw w związku z koronawirusem. Eksperci przypominają, że wysłanie pracownika na urlop z powodu tymczasowego zamknięcia zakładu pracy jest niezgodne z prawem. Urlop bezpłatny jest udzielany na wniosek pracownika, a urlop wypoczynkowy ustala się w porozumieniu z pracownikiem, na jego wniosek.

MdK

- Urlop jest świadczeniem, którego pracodawca udziela w porozumieniu z pracownikiem. Wyjątek stanowią: tzw. urlop zaległy (przysługujący na mocy art. 168 Kodeksu pracy) lub urlop w okresie wypowiedzenia (art. 167[1] Kodeksu pracy), kiedy to pracodawca może jednostronnie zdecydować o tym, że pracownik będzie wykorzystywał urlop – zaznacza dr Anna Kamińska-Pietnoczko, prawnik w C&C Chakowski & Ciszek.

MdK

Co stanie się z wypłatą, gdy firma jest nieczynna przez koronawirusa? W kodeksie pracy jest mowa o zobowiązaniach pracodawcy względem pracownika w sytuacji, gdy trzeba tymczasowo zamknąć zakład pracy. W razie przestoju, w rozumieniu Kodeksu pracy, osoba zatrudniona zachowuje prawo do wynagrodzenia. Jego wysokość może zostać obniżona, jeżeli w umowie nie określono stawki godzinowej, ani miesięcznej. Zgodnie z art. 81. par. 1 Kodeksu pracy kwota pensji wypłacanej w takim przypadku nie może być jednak niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę.

MdK

Pracownikowi kodeksowemu, który jest gotowy do świadczenia pracy, nawet gdy ta nie może być świadczona z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania, pracownik zachowuje prawo do 60% wynagrodzenia - przypomina dr Anna Kamińska-Pietnoczko, prawnik w C&C Chakowski & Ciszek.

MdK

Jak postąpić, gdy pracodawca wysyła nas na urlop bezpłatny? Pracodawca może narzucić nam urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, ale nie ma prawa zmuszać nas do skorzystania z urlopu bezpłatnego, np. w związku z trudną sytuacją finansową firmy. Może skierować do nas prośbę, której nie mamy obowiązku spełnić. Jeśli podejmie taką próbę, mamy prawo odmówić, powołując się na przepisy kodeksu pracy. Odmowa w tym przypadku nie powinna pociągać za sobą żadnych konsekwencji. Możemy wystąpić do sądu pracy, gdy pracodawca zdecyduje się nas ukarać - mimo braku podstaw do podjęcia takich działań.

MdK

Czas spędzony na bezpłatnym urlopie nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, takie jak np. dodatek za wysługę lat czy świadczenie emerytalne. W tym okresie nie podlegamy ubezpieczeniom społecznym, tzn. nie otrzymujemy zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego. Kobieta w ciąży, która korzysta z bezpłatnej przerwy w pracy, może ją przerwać i po powrocie wnioskować o urlop macierzyński. Czas urlopu bezpłatnego możemy wykorzystać w dowolny sposób. Mamy np. prawo podjąć zatrudnienie u innego pracodawcy. Mogą jednak wystąpić ograniczenia wynikające z umowy o zakazie konkurencji

MdK

Pytanie jest następujące, czy prezesi faktycznie podjęli taką decyzję, czy wiedzą że personel jest zastraszany i jakie konsekwencje będą gdy się nie zgodzi na podjęte działania przez kierownictwo.

@MdK

Wiedzą doskonale o wszystkim.

@Ty

W bsrdzo ciężkiej sytuacji nas postawili.. Ida święta każdy z nas ma rodziny a dzisiaj sza wypłata to kpina!!

@Ty

Ciekawe czy kierownicy też są na urlopach bezpłatnych...

@R

Kierownictwo na bezpłatnych? - ha, ha, ha -przecież oni mają rodziny, idą Święta, itp, itd... Według nich, szeregowy pracownik, to nie człowiek.

Zostaw merytoryczną opinię o Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o. - Łomnica

• Jak się pracuje w Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Osada Śnieżka Operator Sp. z o.o.