Opinie o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Optima Logistics Group S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Optima Logistics Group S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Zuzanna

@Również zniesmaczony a na jakim stanowisku czułeś się właśnie tak? Czy na każdym stanowisku w Optima Logistics Group czujesz się jak w kasynie? Może inne stanowiska mają pewność zarobku? Czy jest to któreś z tych, które są w aktualnych ofertach pracy firmy (http://www.optimalg.com/kariera/)? To ważne, bo może nie ma równowagi i na niektóre stanowiska tak jak pisze @Pracownik warto aplikować. Tylko na jakie?

Również zniesmaczony
@Zuzanna

Mówiłem o stanowisku Młodszy Spedytor Międzynarodowy

Zniesmaczony

Pracowałem u nich niestety i nie ukrywam, że była to najgorsza praca w moim życiu. Stanowisko - młodszy spedytor, kasa - najniższa krajowa, szkolenia - śmieszne, atmosfera - żenująca. Rozmowa kwalifikacyjna tak już pisano jest infantylna i wydaje mi się, że nawet małpę by przyjęli (w skrócie - biorą wszystkich jak leci). Ich "profesjonalizm" najlepiej odzwierciedla mój pierwszy dzień pracy a wyglądało to tak - 2h czekałem aż mi przygotują miejsce pracy i pozakładają profile, następnie śmieszny "menadżer" powiedział żebym sobie poklikał po folderach i zobaczył co gdzie jest, po kolejnych 2h ten sam śmieszny "menadżer" mówi mi żebym zaczął dzwonić po klientach. Śmiech na sali. Od początku mówiłem, że nie mam żadnego doświadczenia w pracy spedytora a o oni pierwszego dnia, bez żadnego szkolenia każą mi dzwonić po ofertach. Moja mina bezcenna. Sam musiałem skatować śmiesznego "menadżera" na czym w ogóle ta praca polega, do kogo dzwonić i o co pytać. Jakieś pseudo-szkolenie miałem po dwóch miesiącach pracy, w momencie gdy już do wszystkiego doszedłem sam. Jeśli chodzi o ludzi to tak jak ktoś pisał są to "bezmózgi" - jak kogoś śmieszy puszczenie bąka na open space to odnajdzie się tam bez problemu. Sama praca z prawdziwą spedycją niewiele ma wspólnego, jedynie musisz dobrze operować skrótami klawiszowymi kopiuj-wklej. Szkoda na nich czasu, lepiej pracować w McDonaldzie.

Błażej

Kiedy pracowałeś u nich?

@Zniesmaczony

Ty chyba pracowałeś tam 5 lat temu;) ja pracuje w Optimie od wrzesnia zeszlego roku i szkolenie mialem od pierwszego dnia pracy,ktore trwalo 3 tygodnie. Po tym czasie trafialem do swojego zespolu, gdzie mialem przez pierwsze 3 miesiace swojego opiekuna, ktory mi pomagał w razie problemów. Pracuję tam do dzisiaj. Fakt, pierwszy miesiąc był najtrudniejszy, bo tylko miałem kwote z uowy o pracę bez premii sprzedazwoej. Ale poniej już z miesiaca na miesiac jak sam mam wpły na swoją pensję było i jest coraz lepiej :) Ogolnie poelcam tę robotę osobom, ktore są cierpliwe, potrafią negocjować i nie zniechęcają się po 1 miesiącu ;)

Zniesmaczony
@Piotrek

Jeśli miałeś szkolenie na start to albo razem z Tobą zgarnęli z ulicy całą grupę przyszłych "przepisywaczy" albo nie zwróciłeś uwagi, że w szkolonej grupie inni pracują w optimie dłużej niż Ty. Nikt tam nie szkoli 1-2 osób, czekają aż się nazbiera większa grupa. Piszesz, że tylko w pierwszym miesiącu miałeś podstawę bez premii czyli wychodzi na to, że już w pierwszym miesiącu wyrobiłeś normę :) I to w tydzień bo przecież pierwsze 3 tyg. poświęciłeś na pseudo-szkolenie :) Nie wątpię, że startując w 2016 kasę miałeś super: 1356zł podstawy + od ok. 400zł premii za wyrobienie normy (ok. 1100zł jeśli od pierwszych miesięcy byłeś w czołówce "przeklejaczy" z dużo dłuższym stażem, w co szczerze wątpię). Oczywiście pod warunkiem, że klienci tak Cię pokochali, że z miejsca wszyscy uregulowali zobowiązania ;D Haha super kasa za robienie pod swoim nazwiskiem idiotów z klientów i przewoźników. Gratuluję ambicji :) Dla przyszłych "jelonków" dodam, że optima to przede wszystkim firma "brokerska" stosująca nieetyczne praktyki, taki pasożyt na rynku usług TSL. Oczywiście nikt mi nie musi wierzyć na słowo, każdy może się przekonać na własnej skórze.

@Zniesmaczony

Niestety mijasz się z prawda. A ten bullshit, który wciskasz jest słaby. Wystarczy zadzwonić do Persoanlengo i dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie pracownika do pracy na stanowisku młodszego spedytora. Każdy bez doświadczenia w spedycji jest szkolony podczas Akademii Spedytora,ktora trwa 3 tygodnie. W zadnej innej firmie nie dostałem takiej dawki wiedzy jak w Optimie. Kasa tak jak pisałem na początek jest mała, ale to jest sprzedaż, także trzeba być totalnym głąbem żeby nie wiedzieć ze albo sam sobie zarobisz na siebie albo ktoś ci tego po prostu nie da. Poczytaj na czym opiera się sprzedaż nie tylko w tsl-u, ale i w innych branżach. To, że Tobie się nie udało to nie znaczy, że innym też się nie uda. Ponad 600 osób jakoś jest zadowolonych z pracy w tej firmie :D Życzę szczęścia na nowej drodze! :P

Również zniesmaczony
@Zniesmaczony

Zgadzam się w stu procentach. Udajesz przed klientem przewoźnika a przed przewoźnikiem, że masz ładunek, który wcale nie jest pewne, że pobierzesz z giełdy, bo zanim to zrobisz musisz się zorientować czy masz na to przewoźnika a jak weźmiesz w ciemno i nie znajdziesz przewoźnika to musisz się z tego wykręcić czym powodujesz wściekłość klienta i wszystko spada na Ciebie. O zmienionych nazwach firm np. solid już nie wspomne. Zlecenia w programie przerabiane tak, żeby przewoźnik się nie dowiedział, że masz to od kogoś innego. W dodatku sama praca polegająca na tym, że idąc do niej liczysz na to, że może coś się uda zarobić. Tak jak w kasynie. Nie polecam.

@Zniesmaczony

Skoro po 7 miesiacach pracy bez doswiadczenia dostaje minimalnie 5 tys. netto i zarabiam coraz wiecej z miesiaca na miesiac, a dla Ciebie to zle to ciekaw jestem jak bardzo ambitna prace i jak dobrze platna wykonujesz w dniu dzisiejszym.. strzelam, ze zawod - syn :)

Logistyk

A ile zarabiałeś przez pierwsze 3 miesiące?

Luiza
@Również zniesmaczony

serio? chcesz mi powiedzieć, że ukrywanie ze kupiles cos od kogos i sprzedajesz dalej to tylko w Optimie? Każda firma to robi, od chr, po dd, bez rozwijania nazw, bo kto ma pojęcie wie o kogo chodzi. Ci ludzie też nie siedzą tam jako wolontariusze, każdy chce zarobić, od sklepów które zawyżają cene wyjściową na wyprzedażach po firmy spedycyjne

shywolf

Ostatnio pojawiła się oferta na stanowisko Specjalista ds. Weryfikacji Danych. Czy warto?

@shywolf

Próbuj! to jest nowy dział, który ma fajnego szefa, także możesz się dużo nauczyć. ja pracuje w spedycji, ale znam Mateusza i wiem, ze praca z nim jest na wysokim poziomie.

Emilka

Szykuję się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jakieś rady? Czytałam, że wszyscy polecają Optimę jako pierwszą pracę.

Eliza
@Emilka

@Emilka zastanów się dlaczego chciałabyś pracować w tej firmie, dlaczego jako spedytor? Mogą paść pytania o język czyli po angielsku np. jakie masz hobby. Ogólnie rozmowa jest bezetrseowa i nieskomplikowana, ale to akurat uważam na plus, bo zaczynasz od poczatku przygode i oni cię wszytskiego naucza. Musiz miec dobre chec, chec nauki i doz poyztywnego myslenia :) Powdzenia!

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy na Żoliborzu. Niestety dość słabo lokalizacyjnie ze względu na brak jakiegokolwiek parkingu firmowego. Rozmowa przeprowadzona przez dwie Panie - raczej sympatyczne. Sama rozmowa niczym się nie wyróżniała, brak "czerwonych flag" na tym etapie. Jednak mimo wszystko, z różnych powodów nie zdecydowałabym się na podjęcie współpracy z tą firmą, która jest także najlepszym dowodem na to, że możesz być kandydatem, który znacznie przewyższa wymienione w ogłoszeniu oczekiwania pracodawcy, ale i tak nie zostaniesz wybrany, ponieważ firma nie jest w stanie zapłacić na tym stanowisku nawet średniego dla tego stanowiska wynagrodzenia... Poza tym trochę co innego jest napisane w opisie stanowiska, a co innego okazuje się podczas rozmowy.

Wiele pytań o poprzednie stanowiska pracy, wykraczające poza zwykłą rekrutacyjną ciekawość, a raczej zakrawające o wścibskość i brak profesjonalizmu.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Konrad W

Jeden wielki żart i to kiepski. Na początku się szkolisz, a potem grosze. Zarabia firma na jeleniach, którzy dają się złapać, a potem jak zmarnujesz tyle czasu na szkolenia to siedzisz, bo nie chce się Tobie szukać dalej :( Nie polecam, ale jak ktoś ma do wyboru mcdonald czy to to raczej lepsze rozwiązanie :P ...choć w mcdonald chyba już są większe zarobki? ...szczególnie tych w warszawie. Obecnie pracuje w sfinxie i jestemzadowolony.

joh
@Konrad W

No jak masz ambicje kelnera, to rzeczywiście spedycja Cię przekracza ;)

johnny14

Cześć, przychodząc do Optimy w trakcie studiów nie miałem większych wymagań, głównie z braku doświadczenia. Mimo wszystko tak jak pisał ktoś wyżej, rekrutacja nie była specjalnie wymagająca co również nabrało moich wątpliwości, ale cóż jako, że nie miałem żadnej alternatywy postanowiłem spróbować. Co jak co, ale każdemu kto szuka pracy na start zdecydowanie polecam. Przez pierwsze 3 tygodnie chodziłem na szkolenia z zakresu spedycji, zdziwił mnie profesjonalizm ze strony trenerów, na wejściu można było poczuć, że to oni są dla mnie a nie ja dla nich. Po wdrożeniu przyszedł czas na praktykę czyli pracę w roli spedytora pełną gębą, początki nie były łatwe, ale dzięki ciągłej pomocy trenerów oraz zespołu i managera do którego trafiłem było coraz lepiej, a sama praca sprawiała mi więcej satysfakcji. Prawdę mówiąc kasa na start nie jest wygórowana ale czego się spodziewać jeśli nie miałem żadnego doświadczenia, ale ale, możliwości były na prawdę duże, po krótki czasie system prowizyjny zdecydowanie odzwierciedlił moje oczekiwania i pozwolił mi na odłożenie dużej sumy na własne wydatki, najlepsze osoby z mojej grupy, pracują do dziś, głównie dzięki wynagrodzeniu. Gdyby nie to, że branża spedycyjna nie do końca jest dla mnie to zdecydowanie bym tam został. Praca na start - godna polecenia, po roku warto podjąć decyzje czy nastawić się na kasę i pracę spedytora czy na rozwój w innych dziedzinach, które zazwyczaj się są zbyt dobrze opłacane.

Zofia

Pracuję w Optimie od 3 lat w księgowości. I powiem Wam, że jest to jedna z lepszych firm, w których pracowałam do tej pory. Mam wiele profitów takich jak opieka w Medicover, karta Multisport, owoce w tygodniu, udział w aktywnościach sportowych, wyjazdy integracyjne. Firma inwestuje w swoich pracowników poprzez szereg szkoleń, ktore podwyzaszaja ich kompetencje. Szczerze polecam tę firmę!

Piotrek

Witam, z dużą wątpliwością podchodziłem do tej firmy, byłem na rozmowie rekrutacyjnej : szok przyjeli mnie, bylem już na niejednej rozmowie i przyznam się że że poziom rekrutacji jest bardzo niski. Pytania :dlaczego chcesz zostać spedytorem - i to było jedyne pytanie jakie otrzymałem, co mnie zaskoczyło bo sądziłem że zostanę przemaglowany. Pytanie z angielskiego : proszę powiedzieć cos o sobie po anielsku - i koniec rozmowy został pan przyjęty. CO wprawiło mnie w duże wątpliwości ? Fakt iż praktycznie każdy tam może przyjść, zaczałem się zastanawić czy to czasem nie jest jakaś podpucha. Ja zrezygnuję z pracy aby z nimi podpisać umowę i zostanę na lodzie. W tej chwili po przeczytaniu opinii i tym że niektóre są pousuwane sądzę że firma ma coś do ukrycia, nie wiem co bo tam nie pracowałem ale w sumie mnie nie przekonała do podjęcia ryzyka rezygnacji z obecnej pracy i przejścia do nich. Jeśli komuś pomogła moja opinia w podjęciu decyzji to proszę o polubienie. Każdy z nas podejmuje decyzje za siebie, proszę was gdy piszecie opinie o nie wyrażanie emocji bo to źle świadczy o piszącym, tylko fakty . Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Zuzanna

@Marcel mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym jak wygląda program adaptacyjny Onboarding in Optima? Adaptacja do pracy na tym stanowisku trwa, aż 3 miesiące? Jakie możliwości rozwoju daje praca właśnie u tego pracodawcy?

Magdalena P.

Proszę o opinie pracowników dotyczącą stanowiska młodszego spedytora międzynarodowego ? Dostałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Jak wygląda sytuacja finansowa (kwestia prowizji) oraz atmosfera w firmie dla nowych pracowników ?

HighFive
@Magdalena P.

Co do spedytora międzynarodowego, umowa o pracę od początku ale za najniższą krajową przez pierwsze 4 miesiące. Po tym okresie jest niewielka podwyżka i dochodzi prawo do prowizji. Generalnie warunki płacowe są słabiutkie. Że też im nie wstyd w tej Warszawie :)

Marcel
@Magdalena P.

Ja pracuję w Optimie od 3 miesięcy i mam umowę o pracę od poczatku + premię i prowizje. Fajnie, bo to pierwsza taka firma ktora uczy cię od popczatku jak buc spedytorem, sa specjale szkolenia, wystarczy zer znasz angielski na poziomie podstawowym. Fajna praca, fajni ludzie, menedżerowie dbają o swoich pracowników.

Magdalena P.
@Marcel

Dziękuję za wiadomość a możesz napisać o tym programie wdrożeniowym, ile trwa szkolenie ? Czy oprócz pieniędzy są jeszcze jakieś dodatki motywacyjne ?

Lara
@HighFive

teraz juz 3 miesiące bez prowizji, ale można się dogadać, bo jak dobrze Ci idzie, można wcześniej przejść na prowizje.

Zuzanna

Optima Logistics Group poszukuje kandydatów na stanowisko Młodszy Spedytor Międzynarodowy. Co jako obecni pracownicy firmy możecie powiedzieć o tym czego mogą oczekiwać osoby, które zaaplikują na tą ofertę pracy? Wasze doświadczenia mogą być bardzo cenne dla osób, które trafiły na ten wątek szukając informacji na temat firmy jako pracodawcy.

Miro

Niestety jako przewoznik nie moge powiedziec dobrego słowa na Optime, juz kilkakrotnie naciełem sie na tej firmie, zlecenia maja tak skonstruowane zeby za nic nie ponosci odpowiedzialnosci, a o wszystko obarczac przewoznika i za wszystko karac, w ten sposob zarabiaja szybką kase wysylajac noty za wszystko za co mozna skasowac. Na zaladunkach zdaza sie ze kierowcy sami laduja ale dostaja taka informacje lub dodatkowa kase , a u nich bez informacji, bez kasy , a jak nie zaladuje to nota wielkosci frachtu, postoje do 48 h niepłatne, zlecenia nie dokladne,kierowcy sie burza bo, ktos za to kase trzepie, a oni musza za kogos robic dodatkowa robote , ktora do ich obowiazkow nie nalezy, najprawdopodobniej dostaja ale nie dziela sie z przewoznikiem bo niektorzy kierowcy ulegaja zeby nie stac caly dzien na zaladunku. Niestety dla upartych i wytrwałych w swoich postanowieniach sa tylko noty, wiec po co pracowac jak i tak wszystko zabiora.

Ania nie z Zielonego

To chyba dobrze, że pracodawca się zabezpiecza? Czy uważasz, że to źle? Ja pracowałam w firmie, gdzie wszystko było "rozmyte" i to było słabe, bo się okazywało, że niby wolno, ale w praktyce nie.

Zuzanna

@Darek na jakim stanowisku pracowałeś w Optima Logistics Group? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego co sprawia, że chwalisz sobie pracę w firmie. Co uważasz za jej największy plus?

Darek

A jak akurat chwale sobie optimę, wszystko było ok, nie było żadnych dziwnych sytuacji czy problemów. Wszystko w terminie, współpraca bez zarzutów.

Adam Lewdoń

Dobrzeżetozamną brzmisz super wiarygodnie ;) Rozumiem, że Ci nie odpowiada, że pracodawca chce zarabiać (straszne!), ale ja sobie to chwalę, bo mnie nauczyło wiele rzeczy. I tak, też pracuję już gdzieś indziej (przeprowadzka), ale chwalę sobie umiejętności uzyskane w Optimie. Pracowałem ponad 3 lata w rekrutacji i zapewniam - gdybyśmy brali ludzi z ulicy, to byśmy nie zarabiali, bo z ołowiu złota nie zrobisz. Jasne, że firma ma wady - czasem było za dużo biurokracji, wcześniej było trudno o awans (teraz to poprawili), ale szkoła życia dająca dużo wiedzy i umiejętności. Jak lubisz się lenic, to rzeczywiście nie praca dla Ciebie.

Przemo

Ja jezdze z nimi ponad 1,5 roku i nie mogę się skarżyc. Kasę płaca na czas, km wyrabiam tak jak ustaliliśmy. Poki co jestem zadowolony :)

ropman

a dlaczego twoim zdaniem taka kiepska? możesz uzasadnić?

stach

ja dla nich jeżdżę , jako przewoźnik i potwierdzam kiepska firma

Zostaw merytoryczną opinię o Optima Logistics Group S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Optima Logistics Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Optima Logistics Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 103.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optima Logistics Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 27 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima Logistics Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Optima Logistics Group S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima Logistics Group S.A.