Opinie o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Optima Logistics Group S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Optima Logistics Group S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Ostatnie pojawiające się tutaj komentarze skłoniły mnie aby również pozostawić swoją opinię, pracuję w Optimie już jakiś czas. Być może ta firma nie jest dla każdego i to jest ok, całe szczęście jest mnóstwo innych, gdzie system pracy, atmosfera czy możliwości rozwoju będą dla kogoś lepsze - bo chyba o to chodzi, żeby znaleźć to co nam najbardziej pasuje. Ja ze swoich obserwacji mogę zapewnić, że osoby bez doświadczenia rozpoczynające pracę w Optimie mają przydzieloną osobę/opiekuna, która wdraża, pomaga, od której mogą się uczyć. Pojawiają się komentarze na temat kadry zrządzającej, managerów, koordynatorów w komentarzach tych są krytykowani ale chyba za to, że oczekują dobrze wykonanej pracy. W każdej firmie oczekuje się od pracowników wykonywania swoich obowiązków, nie tylko w Optimie. Oczywiście ludzie odchodzą i przychodzą ale taka jest kolej rzeczy. Każdy manager, dyrektor, koordynator ma tutaj cele do zrealizowania jak w każdej innej tego typu firmie. Jeśli to się nie dzieje to oczywiście nie pozostanie niezauważone, ale czy nie ma to na celu poprawy i wspólnego sukcesu? W końcu po to przychodzimy do pracy, chyba nie ma nic dziwnego w tym, że są wobec nas jakieś oczekiwania? Wiele razy można też było zauważyć jak elastyczna jest Optima w stosunku do różnych jednostkowych nawet sytuacji poszczególnych pracowników: wcześniejsze wyjście, późniejsze przyjście, lekarz itd. Nie wszystkim oczywiście musi to odpowiadać, każdy ma prawo do swojego zdania, mało kiedy widzimy to co pracodawca dobrego robi, łatwiej przychodzi wydawać negatywne komentarze. Odnośnie atmosfery, pewnie w każdym zespole jest trochę inna, ale czy to nie my - pracownicy ją sobie tworzymy? Przecież jesteśmy częścią tej firmy.

Irena

dokładnie, niektórzy myślą że będą dostawać kasę za nic nierobienie, a to niestety tak nie działa, trzeba się jeszcze wykazać... przyjdzie taki jeden z drugim, lewe ręce do pracy i potem pretensje do całego świata bo ktoś kazał im pracować!! niesamowite! a jak długo już pracujesz jak można wiedzieć? da się tutaj jakoś rozwijać?

Skjuzmi

To może po kolei, bo powyższe stwierdzenia mijają się z prawdą na wielu płaszczyznach, a sama retoryka jest bardzo typowa dla miernego poziomu kadry zarządzającej w OLG. Po pierwsze, nie ma nic złego w wymaganiu żeby praca była zrobiona. Natomiast chaotyczna organizacja pracy, brak dobrze skonstruowanych procesów i zrzucanie na barki pracownika więcej, niż jest faktycznie w stanie przerobić - no to już chyba coś jest nie tak. Posłużę się analogią - kierownik na budowie każe Ci przerzucić własnoręcznie 3 tony gruzu w godzinę. Z dostępnymi narzędziami, możesz przerzucić co najwyżej pół tony, nadwyrężając przy tym wszystkie mięśnie. Codziennie słyszysz od kierownika, że jest niezadowolony z Twoich rezultatów, ale gdy prosisz go o narzędzia, które by Ci pomogły w osiągnięciu celu - on zbywa Cię mówiąc, że "usprawnia procesy". Wymaganie jest normalne, oczekiwanie cudów - nie. I takie mówienie, że przecież w każdej firmie się wymaga i podprogowe sugerowanie, jakoby osoby wypowiadające się negatywnie w komentarzach były zwykłymi nierobami jest lekko mówiąc niesmaczne. Idąc dalej, to koordynatorzy odpowiadają za tak zwany "well being" (pojęcie nieznane w Optimie, zdaję sobie z tego sprawę) czyli za atmosferę, normy i ogólne rozłożenie procesów tak, aby praca była nie tylko ciągłym tyraniem, ale też sprawiała przyjemność i satysfakcję. Jak to wygląda w OLG? Jeśli komentarze jeszcze tego nie zasugerowały, to śpieszę z odpowiedzią - leży to na całej linii. I prędko nie wstanie. Idziemy dalej, elastyczność? Mam zgoła odmienne doświadczenie(usunięte przez administratora) Oczywiście, kadra kierownicza mogła być bardzo elastyczna! Szary pracownik już niekoniecznie. Dalej "Łatwo przychodzi wydawać negatywne komentarze" - naprawdę tak sądzisz? Wiele osób nie ma odwagi, żeby chociaż anonimowo podzielić się prawdą, albo są tak zmęczeni, że nie chcą sobie nawet przywoływać chwil spędzonych z miernym pracodawcą, bo zwyczajnie wywołuje to stres. Chwała tym, którzy mówią jak jest. I co do atmosfery "przecież my pracownicy ją tworzymy". A to ciekawe spostrzeżenie, nawet bardzo. Szkoda tylko, że dobra atmosfera kończy się, kiedy przełożony po kilku śmiechach przywołuje wszystkich do porządku, albo jak już to było gdzieś wspomniane, jest zakaz wychodzenia całym działem na kawę, bo komuś z góry to się nie podoba. To są warunki do tworzenia atmosfery? To MY pracownicy tworzymy atmosferę? Wolne żarty. Atmosfera zawsze zaczyna się od osoby zarządzającej. A skoro atmosfera jest w cudzysłowie "przeżarta pleśnią" to już niech każdy sam wyciągnie wnioski dlaczego tak się dzieje. Podsumowując, życzę OLG sukcesów wprost proporcjonalnych do poziomu zadowolenia pracowników... zwłaszcza pracowników Back Office. ♥

ITI

Dorzucę zdanie o zespole IT, a może ITI z końcem roku cały zespół złożył wypowiedzenie! Tam się nie rozwijasz, jak próbujesz to jesteś blokowany, przez szefunia działu. Atmosfera???? My pracownicy??? Czy może dobrze wszystkim znany manager!? Nie pozdrawiam:(

c++

Trudno nie potwierdzić, ja też się dołączę. Zawsze miło jest wciskać pracownikom kit, że nie dostaną nowych CZYSTYCH słuchawek, bo "nie ma budżetu". Nowa podkładka pod mysz? "Nie ma na to budżetu.

Jeszczebedziedobrze

Pracowałam w tej firmie przy wprowadzaniu dokumentów. Jak mam ocenić pracodawcę to za chwilę! Podzielę się moimi spostrzeżeniami: Praca nie jest skomplikowana rejestrujesz dokumenty…natomiast organizacja pracy nowym pracownikom to jedna wielka porażka, przede wszystkim brak wprowadzenia i wyjaśnienia zasad. Po prostu masz zarejestrować jak najwiecej w jak najkrótszym czasie dokumentów. Błędami nikt się nie martwi, aż byłam w szoku!!! Mam mieszane uczucia nie do firmy jako organizacji, a do ludzi którzy Cie mają podobno wdrożyć ;) Pierwszy dzień pracy okazuje się, że osoby u których miałam podpisać umowę nie są poinformowani o tym, że zaczynam pracę. Później był tylko chaos….multum ludzi zatrudnionych do księgowania dokumentów bez pożądanego przeszkolenia. Jak w mrowisku :) Koleżanki mało pomocne na pytanie dlaczego tak? słyszało się odpowiedz bo tak. Brak osoby zarządzającej, co prawda są jakieś pomocnice koordynatorki, które nie wiele więcej wiedzą od tych co zaczynają pracę. Koordynator administracji…..mało, kiedy obecna przy biurku, a szkoda bo zadaniem managera jest wdrożenie nowych ludzi i wyjaśnienie im na czym polega praca. To młoda dziewczyna więc jeszcze jest szansa, że zrozumie swoje stanowisko! Moja złota rada tak na do widzenia :)Dziewczyny weźcie się za robotę!!! Mniej plotkowania! Podsumowując firma jak inne, dużo pracy bo dużo dokumentów! czytałam we wcześniejszych postach, że mało płacą ja dostałam tyle ile chciałam na rozmowie więc tu nie mam zastrzeżeń. Ocena neutralna tylko za organizacje pracy!

@Jeszczebedziedobrze

Ktoś od siebie bardzo chce odciągnąć uwagę. Pozdrowienia dla Pani z księgowości :)

@:)

Paniom z administracji proponuje wziąć się do pracy!

@Jeszczebedziedobrze

Zgodnie z tym co piszesz, pracowałaś w administracji, a komentarze głównie dotyczyły ksiegowosci. To różnica, bo w tej firmie każdy dział rządzi się swoimi prawami i ma innego przełożonego.

@:)

Opisałam pracę w zespole w którym księguje się dokumenty i wystawia faktury pewnie to księgowość ale miałam stanowisko administracyjne i moje spostrzeżenia tego zespołu dotyczyły.

@:)

Zadania, ktore opisujesz, aktualnie wykonuje tu administracja.

Grażyna
@:)

Takie stanowisko z wprowadzaniem danych to czasowa fucha, żeby ogarnąć zaległości, czy stale jest ktoś taki potrzebny? Pytam, bo nie jestem księgową, ale dane wprowadzać chętna :)

@Grażyna

W OLG jest taka rotacja, że ciągle kogoś szukają, bo ludzie odchodzą. Jeśli nie chcesz być księgową to fucha dla Ciebie - wprowadzanie danych.

rotacja
@:)

Rotacja jest taka, że zamiast inwestować w rozwój pracownika podobno będą instalować na wejściu drzwi obrotowe.

:)))))
@rotacja

O ile sami wcześniej nie wywalą ludzi, tak jak stało się to z kilkudziesięcioma osobami na samym początku pandemii, szkoda że już nikt nie pamięta jak to firma załatwiła swoich wiernych i oddanych pracowników wyrzucając ich mailowo na bruk. Na szczęście ludziom wyszlo to na dobre, powodzenia dla tych ktorzy zostali!

Ech
@Jeszczebedziedobrze

Odnosząc się do nicku - nie, tam już nie będzie dobrze.

Kandydatka
@Jeszczebedziedobrze

A mogę spytać jakie miałaś oczekiwania finansowe? I czy to była umowa o pracę? Bo ja mam doświadczenie w tego typu pracy, oczekiwania wpisałam na poziomie 3000 na rękę, a nawet się nie odezwali i zastanawiam się dlaczego

bruttonetto
@Kandydatka

Nie odezwali się, bo tyle mogą dać jedynie brutto. Już się czasy skończyly, że będą łożyć na pracownika. Każdy by się tylko na tej nieszczęsnej pensji chciał dorobić!

Hmmm
@bruttonetto

Pracuje w tej firmie od niedawna i osobiście nie mam zastrzeżeń. Praca jak praca. Wykonuje prace, za którą mi płacą. Wynagrodzenie jest na czas, nie ma problemów, a to ważne w dzisiejszych czasach.

Poczekaj
@Hmmm

Poczekaj do pierwszej rozmowy o podwyżce.

nettobrutto
@Hmmm

Jeśli dla pracownika optimy wynagrodzenie na czas jest ważne w dzisiejszych czasach, to ja wysiadam. Wynagrodzenie na czas to jest absolutna PODSTAWA, a nie coś ważnego w dzisiejszych czasach. Naprawdę ludzie, nie róbcie z poziomu podłogi i z rzeczy tak oczywistych jak "pensja na czas" jakiegoś wielkiego osiągnięcia, bo nim nie jest! "Praca jak praca". Należy dodać jeszcze "bo tutaj już tak jest", "nikt was tu na siłę nie trzyma" i "nie mamy pieniędzy na podwyżki" i możemy grać w optimowe bingo. (usunięte przez administratora).

przychóddochód
@Hmmm

Gratulujemy, że optima robi przelewy na czas. Nie wiem tylko jaki to ma związek z wielkością tych przelewów. Co do płacenia za pracę, no to szacunek, bo mogliby nie płacić. Dobrze, że deszcz na głowę nie kapie, bo budynek ma dach. Dobrze, że wiatr nie hula, bo w oknach są drzwi i dobrze, że woda w toaletach jest, a nie poczekaj, tym faktycznie jest porblem. Słońce świeci, ziemia się obraca wokół własnej osi, woda wrze w stu stopniach i dzięki bogu optima płaci na czas. (usunięte przez administratora)

Czysta prawda ! :D

;)

Na pewno! Masz rację!

@❤️

Bardzo łatwo, nikt nie wie, że to ja ;) a jutro mogę nawet z Tobą rozmawiać. Tak wygląda to dowartościowanie :(

byly pracownik

lepiej bym tego nie ujela !

@byly pracownik

Prawdopodobnie najgorsza firma do pracy w back office, aczkolwiek mówię najprawdopodobniej, gdyż nic nie jest pewne na 100% jak system premiowania w tej organizacji.

I kolejny

A i to spostrzeżenie nie jest nic warte, bo służy tylko mydleniu oczu, żebyś czuł się "doceniony". Jak do tej pory to jedyne pewne "uznanie" w tej firmie.

Ex

Potwierdzam, teraz to wstyd, aż szkoda w CV tą firmę wpisywać.

Również EX
@Ex

Nie no, akurat potencjalni pracodawcy często są pod wrażeniem, że można tyrać jak robot i robić praktycznie wszystko będąc pracownikiem działu X, tyrać jak maszyna i ogarniać ogólny bałagan - i to jeszcze za dosyć marne wynagrodzenie. Oczywiście tak zacne CV można sobie wyrobić jedynie w niektórych działach...

Gugała Wiesław

Rzetelna firma, super współpraca, gorąco polecam !!! Oby więcej takich firm na polskim rynku !!!

dobry żart
@Gugała Wiesław

Dobre! Tej firmie do rzetelności było najbliżej kiedy przez przypadek na czyjąś skrzynkę emailową do folderu spam trafiła wiadomość z logo "rzetelna firma" w stopce.

żedelna
@Gugała Wiesław

Tak, bardzo rzetelna. Rzetelna firma transportowa nie posiadająca ani jednego auta we flocie, rzetelnie kupująca ładunki na jednej giełdzie, rzetelnie sprzedając je na innej, po drodze rzetelnie gubiąc połowę dokumentów.

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy na Żoliborzu. Niestety dość słabo lokalizacyjnie ze względu na brak jakiegokolwiek parkingu firmowego. Rozmowa przeprowadzona przez dwie Panie - raczej sympatyczne. Sama rozmowa niczym się nie wyróżniała, brak "czerwonych flag" na tym etapie. Jednak mimo wszystko, z różnych powodów nie zdecydowałabym się na podjęcie współpracy z tą firmą, która jest także najlepszym dowodem na to, że możesz być kandydatem, który znacznie przewyższa wymienione w ogłoszeniu oczekiwania pracodawcy, ale i tak nie zostaniesz wybrany, ponieważ firma nie jest w stanie zapłacić na tym stanowisku nawet średniego dla tego stanowiska wynagrodzenia... Poza tym trochę co innego jest napisane w opisie stanowiska, a co innego okazuje się podczas rozmowy.

Wiele pytań o poprzednie stanowiska pracy, wykraczające poza zwykłą rekrutacyjną ciekawość, a raczej zakrawające o wścibskość i brak profesjonalizmu.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Młodzian

Byłem na 2 rozmowach na stanowisko spedytora w innych firmach a rozmowę w OPTIMA użyłem jako „zapchaj dziurę” aby zobaczyć co oferują. Nie nastawiałem się też na nic specjalnego ze względu na opinie, które tutaj krążą. Forma i sposób przeprowadzania ze mną rozmowy od początku mi się nie spodobała i miałem ochotę wyjść po dwóch minutach. Wyszła do mnie Pani i Pan, który nie przedstawił się w odróżnieniu do mnie, podał tzw. śledzia, odwracając się w tym samym momencie na pięcie. Szukali osoby bez doświadczenia. Za każdym razem gdy Pani chciała wytłumaczyć na czym będzie polegała moja praca, Pan wtrącał się jej w zdanie ukrucając wszytko w celu pokazania wyższości i pokazania jakim jestem żółtodziobem i człowiekiem bez wiedzy. Do głosu doszedłem pare razy z powodu przemiłego Pana, który nie pozwolił mi dokończyć swojej myśli. Chwalą się swoją super ofertą premii, którą zapewne abym miał uzyskać musiałbym od pierwszego dnia zasuwać. Totalnie odbiegała od ofert z innych firm. Moim zdaniem szkoda czasu nawet na składanie CV ze względu na to że ich oferta jest po prostu śmieszna. Atmosferę po wpisach tutaj można sobie wyobrazić. Nie chciałbym aby Pan był moim kolegą a co dopiero przełożonym.

Kachulka91

Pracowalam przy wprowadzaniu dokumentow. Robota nie do przerobienia, zarobki bardzo slabe, wieczne pretensje. (usunięte przez administratora). Ludzie w pracy ok, oprocz pupilek (usunięte przez administratora)

popieram
@Kachulka91

Miło widzieć, że piszesz w czasie przeszłym. To oznacza tylko, że kolejna osoba poszła po rozum do głowy lub po odwagę i podziękowała "życzliwemu pracodawcy". Praca biurowa w optimie jest tak nużąca, że chyba lepiej byloby dla nich gdyby wykonywały ją roboty. Niestety za takie przyjemności trzeba zapłacić, a tego nikt rozsądny się nie spodziewa biorąc pod uwagę poczynania "firmy". Powodzenia na pozaoptimowskiej drodze życia

Busiarz

Firma strasznie nisko upadla. Oszczednosci na wszystkim. Brak imprez firmowych bo pieniedzy nie ma. Brak mleka, herbaty, niedlugo prądu nie bedzie. Kiedys cieszyli sie dobra marka lecz ich czasy sie skonczyly. Obecnie kazda firma spedycyjna ma lepsze warunki niz oni. Ciesze sie ze juz mnie tam nie ma

ONA
@Busiarz

A my cieszymy się, że gnomie, co słowo prawda znasz z Wikipedii nie ma Cię w naszej strukturze:) Mleko jest i będzie, bo nie będziesz w torbie do domu wynosił jak herbatę. Imprezy są wstrzymane ze względu na (usunięte przez administratora) a nie z braku kasy. Weź się za pracę a nie o imprezach marzysz to nie będziesz narzekać a przebierać w ofertach pracy :D

Ż@L
@ONA

Odpowiedź na poziomie optimy. Czyli żałosna. Zamiast wdawać się w pyskówki, wyzywać byłych pracowników od gnomów i zarzucać im mówienie nieprawdy czy wynoszenie mleka (o zgrozo, Uchatego, bo tanie) skupcie się nie tyle na naprawie wizerunku, co ogarnięciu bałaganu u siebie. Bo z jakiegoś powodu pracownicy, którzy odchodzą z waszej firmy nie pałają do niej miłością czy sentymentem.

widać gołym okiem
@ONA

Przejrzyj na oczy, załóż okulary albo wybierz się po nowe do optyka. Taki komentarz tylko uwypukla to jak niektórzy pracownicy optimy są w nią ślepo zapatrzeni. Pomijając wątpliwej jakości benefity jak podrzędne mleko i herbata z dystrybucji zza wschodniej granicy, to optima nawet zarobkami nie może się pochwalić. Tworzona jest piękna iluzja ogromnych zarobków co tyczy się jedynie zaledwie kilku osób w firmie. Cała reszta to margines, który ma zarabiać najmniej jak sie tylko da, a przy tym dwoić się i troić, żeby spełnić oczekiwania. Małostkowość jaka bije z tej odpowiedzi to dodatkowy powód dlaczego nie powinno się tam nawet CV wysyłać - "młody dynamiczny zespół i dobra atmosfera". Ktokolwiek szuka tam pracy powinien przestać. Dobrych znajomości się tam nie zawrze, godnych pieniędzy nie zarobi, a jeszcze zarzucą Cię toną obowiązków i poczuciem winy czemu nie wyrabiasz z tym permanentnym bałaganem.

Windykacja

W swojej opinii postaram się być merytoryczny jak tylko się da, chociaż może być to trudne, zważywszy na fakt ile krwi napsuła mi praca na stanowisku windykatora. Firma stara się uchodzić za nowoczesną, która stale się rozwija. Ciągle słyszy się o usprawnianiu procesów, które to usprawnienia zazwyczaj jeszcze bardziej szkodzą niż pomagają. Kiedy myślisz, że nie da się bardziej zepsuć kulawych już procesów, nie martw się, Optima na pewno Cię zaskoczy. Odkąd zmienił się skład zarządu, a jego nowy "członek" zaczął wprowadzać swoje wizje w pionie finansowym i samej windykacji, można zaobserwować zmiany na gorsze. Mówiąc wprost, wyobraź sobie stereotypowego prezesa, który jest zapatrzony tylko w cyferki, ma Twoje problemy gdzieś i nic innego go nie interesuje. I to mówi. Wtedy otrzymasz właśnie obraz nowego "członka" zarządu. Nie będzie on Twoim bezpośrednim przełożonym, natomiast nie spodziewaj się, że Twój bezpośredni przełożony cokolwiek załatwi. W dialog z tym "członkiem" zarządu ma odwagę wejść tylko kilka osób w firmie. I Twój przełożony zdecydowanie nie będzie taką osobą. Na stanowisku windykacji będziesz zmuszony/a do kontaktu z innymi działami. I nie byłoby w tym nic złego, ale nie zdziw się jeśli usłyszysz, że w sumie to Tobie zależy na rozwiązaniu problemu i Ty się tym zajmij. Ty wyślij FV do klienta, napisz do działu IT o odzyskanie maila z CZYJEJŚ skrzynki itd. Większość osób będzie mieć Twój problem gdzieś, bo nie oni są za to rozliczani. Czy pracy jest dużo? To tak jakby podczas gaszenia pożaru, dali Ci konewkę i powiedzieli "masz, gaś." Tak, jest dużo. A zespół jest zbyt mały, aby efektywnie sobie z tym poradzić. Po jakimś czasie zaczniesz tonąć w tabelkach do wypełnienia. Dojdzie do tak kuriozalnych sytuacji, że nie będziesz wiedzieć w co włożyć ręce. Bo będziesz mieć excel do odesłania, telefony do wykonania (nie dlatego, że są pilne, po prostu musisz mieć wydzwonione ileś tam telefonów - bo tak. Nieważne czy to skrzynki pocztowe czy faktyczne rozmowy, sztuka jest sztuka, bo Pan prezes chce mieć wysokie wskaźniki) i jeszcze duży klient wymagający dokładnej analizy. I tak robisz coś kosztem czegoś, po jakimś czasie otrzymujesz wiadomość od przełożonego o treści "co z tym", a Tobie jedyne co pozostaje to ponowne rzucenie wszystkiego na bok i pilna odpowiedź dla przełożonego. Bądź gotowy/a na przestrzeganie niepisanych zasad. Chcesz sobie wyjść działem na 5 minut, żeby się zrelaksować i wypić kawę wśród ludzi, z którymi na co dzień pracujesz? Zapomnij, bo zawsze ktoś musi siedzieć w dziale, pod kamerą ku uciesze Pana prezesa, który regularnie będzie na Ciebie spoglądał ze swojego gabinetu. A może chcesz posłuchać sobie muzyki? No cóż, wszystko w komputerach jest poblokowane, więc nawet ze słuchaniem radia będzie problem. Masz oczywiście swój telefon, ale jak nie usłyszysz pytania przełożonej (bo nie napisze Ci na komunikatorze) to spodziewaj się wymownego spojrzenia. Tam się przychodzi pracować (czyt. tyrać) a nie słuchać muzyki. Do Optimy jeszcze nie dotarło, że komuś może się lepiej pracować (czyt. efektywniej) w taki sposób i niekoniecznie oznacza to, że ktoś robi sobie imprezę podczas godzin pracy. Pieniądze. Znasz języki? Bez problemu dostaniesz więcej w innym miejscu. Firma oszczędza na back office ile się da. A dział windykacji jest najmniej wdzięcznym działem do pracy. Nikt Cię nigdy nie pochwali, za to każdy będzie po Tobie jeździł. Zawsze wskaźniki będą zbyt niskie, ściągalność za mała i wszystko będzie nie takie. Sposoby badania ściągalności i efektywności pominę milczeniem, bo są tak niemiarodajne, że jedna osoba może leżąc na urlopie ściągnąć 2mln zł (bo takich ma klientów do windykacji z automatu, którzy sami się spłacają) podczas gdy druga tyra cały miesiąc i ma ledwo ściągnięte 900k zł. Jedna osoba ma spokój, druga ma nerwy. Jedna osoba sobie dzwoni, druga tonie w mailach i wyjaśnia nieścisłości na saldzie, spędzając na tym kilka godzin. 90% Twojej pracy do będzie poprawianie czyichś błędów. Czy to spedytorów czy kogoś z back office. 10% to faktyczna windykacja. A na koniec, będąc wykończonym/ą zarówno fizycznie jak i psychicznie, dostaniesz maila od prezesów, w którym chwalą się 2 miejscem w prestiżowym rankingu TSL. Podczas gdy Ty słyszysz, że więcej pieniędzy dla Ciebie nie ma. Omijać pracę w windykacji SZEROKIM łukiem. Chyba, że chcesz zrobić sobie doświadczenie i szlifować język w praktyce. Ale uważam, że nie warto marnować czasu i nerwów w tym miejscu. Kilka lat temu to była dobra firma, teraz pod przewodnictwem nowego "członka" zarządu zmierza to tylko w dół. PS. Nawet osoby odpisujące w imieniu HR jeszcze kilka miesięcy temu już tam nie pracują. Kto może, ten ucieka. I uprzedzając odpowiedź, że "Przykro nam." Nie, nie przykro. Nikogo nie obchodzą problemy pracowników. A te są głośno komunikowane i każdy wie jak jest i co kuleje. Bo przecież "Nikt was tu na siłę nie trzyma." - OLG. PS2. Odchodząc premii uznaniowej nie dostaniesz za przepracowany kwartał. ♥ Bo nie.

@Windykacja

Dziękujemy za opinie Zawsze podkreślamy że opinie naszych pracowników niezależnie od działu, stanowiska i stażu pracy są dla nas ważne. Dzięki tym opinią zawsze możemy lepiej przyjrzeć się swoim działaniom i dążyć do doskonalenia naszej organizacji. Z Twojej opinii rozumiemy że pracowałeś w naszej firmie długo. Wydarzenia które opisujesz rozumiemy, że wynikają z Twojego spojrzenia na tę sytuacje i żałujemy, że nie zechciałeś przyjść i porozmawiać z nami na ten temat. Życzmy Ci owocnej kariery i sukcesów w nowym miejscu pracy. Mamy nadzieję, że doświadczenie które zdobyłeś pozwoli Ci się dalej rozwijać. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

@małpeczka
@Windykacja

Potwierdzam pracowałem w tej firmie, wszyscy nastawieni tylko na kasę ludzie się nie liczą. (usunięte przez administratora) Dziennie dzwonisz do kilkunastu klientów aby ich windykować a okazuje się, że klienci nie otrzymali faktury…. Śmiech na sali, ale to Ty za to odpowiadasz nie zespół wystawiający faktury.

Firma nie informuje o wyniku rekrutacji, mimo poinformowania na rozmowie, iż NAPEWNO ktoś zadzwoni z informacją zwrotną. W moim odczuciu podejście bardzo nieprofesjonalne. Nie polecam.

smuteg
@Anonim

Działowi HR jest na pewno bardzo przykro.

Aninim
@smuteg

Na szczęście moja opinia nie jest dla działu HR tylko dla osób, które potencjalnie szukają tam pracy i liczą na profesjonalne podejście do siebie jako kandydata.

Artur
@Anonim

A ile czasu minęło od twojej rozmowy? Może jeszcze ktoś się odezwie? :)

Sane
@Artur

Nie ma co robić sobie fałyszwej nadziei, nikt sie nie odezwie raczej

TIKtik

Niestety miałem do czynienia z firmą Optima... Nie firma, a matka trzymająca pod spódnicą jakieś szemarane spółki. Dział HR gubi się w swoich obowiązkach, sam proces rekrutacji jednej osoby wymaga zaangażowania czasem 2-4 osób które kierują Cię na "swój własny sposób", a finalnie wszystko co poszło nie tak jest Twoja wina. Fakt, przyjmują ludzi bez doświadczenia i próbują siłą wypracować w Tobie swojego robota, którego performance ma się zgadzać. Telekomunikacja Polskiej logistyki i wciskania bdzur klientom w każdy możliwy sposób.

flotowiec

Witam, zastanawiam się nad aplikacją na stanowisko SP. ds. obsługi floty.Czy ktoś podpowie jakim rodzajem floty dysponuje firma? Czy są to auta osobowe, dostawcze, ciężarowe ? Czy auto przypisane są do osób czy auta użytkowane są przez wiele osób ? Z góry dziękuję za informację

@flotowiec

Dzień dobry, Zachęcam do aplikowania na stanowiska prezentowanie aktualnie na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera oraz na stronie pracuj.pl. Szczegóły dotyczące charakteru pracy w naszej firmie przedstawimy na spotkaniu bezpośrednim. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

@flotowiec

Dzień dobry, Zachęcamy do bezpośredniego aplikowania na stanowisko Specjalisty ds. obsługi floty poprzez zakładkę Kariera na naszej stronie internetowej. Szczegóły dotyczące charakteru pracy w naszej firmie przedstawimy na spotkaniu bezpośrednim. Pozdrawiamy, Dział HR Optima Logistics Group S.A.

byly pracownik
@flotowiec

żadnym :D nie mają własnych aut

cudze
@byly pracownik

Jak widać bystry dział HR był w stanie dokładnie odpowiedzieć na każde pytanie. A tak na poważnie, to jest im bardzo przykro, że nie odnieśli się merytorycznie do zadanych pytań.

Urlop

Ciekawi mnie jak wygląda praca spedytora w Optimie. Czy ktoś pracował już na tej pozycji w firmie? Jakie ma doświadczenia z tym stanowiskiem i zespołem pracującym na codzień. Kwestia pieniędzy i premii od sprzedaży też mnie interesuje.. :)

Niezadowolona

Spotkanie rekrutacyjne w siedzibie firmy, rozmowa bardzo miła ale… brak jakiegokolwiek kontaktu o wyniku rekrutacji mimo, iż byłam zapewniania o feedbacku. Dwa tygodnie czekałam na łaskawa odpowiedź od firmy i raczej już nigdy to nie nastąpi dlatego dalej negatywną opinie. Brak szacunku dla kandydata a szkoda bo fajnie się zapowiadało.

ciesz się
@Niezadowolona

Nwet nie wiesz dorga Niezadowolona jakie szczęście Cię spotkało. Odetchnij z ulgą i dziękuj Bogu, że się jednak nie odezwali.

Kandydatka
@Niezadowolona

Jeśli można spytać, do jakiego działu Pani aplikowała?

@Niezadowolona

Dzień dobry, Jest nam bardzo przykro, że nie otrzymała Pani informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej. Dokładamy wszelkich starań, by Kandydaci otrzymywali od nas na bieżąco informacje o statusie w procesie rekrutacji. O wynikach procesu zawiadamiamy w ciągu maksymalnie 1-2 tygodni. Jeśli ten czas minął, będziemy wdzięczni za przesłanie wiadomości na adres: rekrutacja@optimalg.com Pozdrawiamy, Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

nick

Jakie możliwości zarobków daje firma z siedzibą w Warszawie?

@M

Pracowałam w tej firmie kilka miesięcy, w dziale podlegającym pod księgowość. Praca była interesująca, można było się wiele nauczyć, zdobyć doświadczenie. Fajna atmosfera zespół koleżeński i pomocny. Przełożeni spoko bez problemowo można było się dogadać. Zmieniłam gdyż jednak swoją przyszłość widzę w innych strukturach. Polecam pracodawcę.

@M.Kowalska

Mam dla Ciebie propozycję!- miej odwagę i podpisuj się swoim imieniem!

@prezes
@@M.Kowalska

Skupcie się w końcu na pracy, a nie na śledzeniu i komentowaniu w tak słaby sposób opinii byłych pracowników. Prawda w oczy kole?!! Czytając powyższy komentarz, jasno pokazujecie jak nisko upadacie wdając się w takie dyskusje. Naprawdę co to za firma gdzie ktoś dopuszcza na tego typu przytyki. Żenada! Może ktoś wolał być poprostu anonimowy, ponadto mamy RODO tak ciężko to zrozumieć. PS. A gdzie Twój podpis i odwaga Pani mądralińska, bo chyba nie muszę tłumaczyć co oznacza @M.Kowalska, bo nie uwierzę, że to komentarz pracownika co zwolnił się parę miesięcy temu z tego co wiem. A teraz znów możecie sięgnąć dna i usunąć ten komentarz jak wiele innych od pracowników piszących jak jest. I dalej na piasek mówcie woda. Pozdrawian

Artur

Czemu nie zgadzasz się z tą wypowiedzią? Jak oceniasz Optima Logistics Group pod kątem atmosfery w pracy? Czy pracownicy dobrze się ze sobą dogadują? Są jakieś integracje po pracy? Opowiedz mi coś o tym! :)

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Optima Logistics Group S.A. odbywa się w siedzibie firmy?

Dział HR

Dzień dobry, Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w siedzibie, jak i w oddziałach naszej firmy. Jest to oczywiście zależne od lokalizacji, do której kandydat aplikował. Oczywiście w przypadku braku możliwości takiego spotkania, rekrutacje mogą odbywać się również za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

Witam, czy ktoś wie może w którym miejscu dokładnie znajduje się Poznański oddział firmy? Pozdrawiam,

Tyku

Może ktoś gdzie są biura Optimy w Katowicach? Jak wygląda rekrutacja na stanowiska młodszy spedytor i spedytor teraz w pandemii?

@Tyku

Dzień dobry, W odpowiedzi na pytania, nasza lokalizacja w Katowicach do której poszukujemy pracowników znajduje się na Brynowie. Aby wziąć udział w rekrutacji na stanowiska Młodszego Spedytora Międzynarodowego lub Spedytora Międzynarodowego, w pierwszej kolejności należy przesłać do nas aplikację poprzez formularz który znajduje się pod naszymi ogłoszeniami o pracę, m.in. na naszej stronie https://www.optimalg.com/kariera. Po otrzymaniu aplikacji kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu przeprowadzania wywiadu telefonicznego. W tym etapie dochodzi również do weryfikacji znajomości języka angielskiego jako że jego wykorzystywanie jest nieodłącznym elementem pracy spedytorów międzynarodowych. Po przejściu tego etapu rekrutacji kolejnym etapem jest spotkanie rekrutacyjne w naszej placówce które odbywa się z przełożonym danego stanowiska. Spotkania odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Istnieje również możliwość spotkań online. Wiadomość o wyniku rekrutacji przekazujemy w formie mailowej lub telefonicznej w ciągu maksymalnie 14 dni, najczęściej znacznie szybciej. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

Tyku
@Dział HR

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Grażyna

Jak przebiega cały proces rekrutacyjny w Optima Logistics? Czy trudno jest go przejść pomyślnie czy raczej należy podejść do tego na spokojnie? :) Opiszecie mi jak to wszystko wygląda w firmie?

@Grażyna

Dzień dobry. Dziękujemy za zapytanie. Proces rekrutacyjny w naszej firmie składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności analizujemy otrzymane aplikacje, przesłane bezpośrednio przez nasze ogłoszenia na portalach rekrutacyjnych lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, link: https://www.optimalg.com/kariera. Następnie kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. Ten etap umożliwia zainteresowanym lepsze zrozumienie przyszłych obowiązków. W przypadku rekrutacji na stanowisko, które wymaga znajomości dodatkowego języka, może pojawić się kilka pytań w wymienionym języku obcym. Rozmowy rekrutacyjne są najważniejszym i nieodłącznym etapem naszego procesu rekrutacji. Dbamy o to, aby spotkania odbywały się w przyjaznej i komfortowej atmosferze. Rozmowa rekrutacyjna prowadzona jest przez rekrutera lub/i bezpośredniego przełożonego stanowiska, o które ubiega się kandydat. Podczas spotkania chcemy poznać dotychczasowe doświadczenie zawodowe i oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy. Weryfikujemy także posiadane kompetencje, motywację oraz postawę kandydata. Dokładamy wszelkiej staranności, aby każdy kandydat, niezależnie od tego, czy zostanie zakwalifikowany do następnego etapu rekrutacji, czy też nie, otrzymał informację zwrotną. Wiadomość o wyniku rekrutacji przekazujemy w formie mailowej lub telefonicznej w ciągu maksymalnie 14 dni, najczęściej znacznie szybciej. Proces rekrutacji finalizujemy przedstawieniem oferty zatrudnienia wybranym kandydatom. Po zaakceptowaniu warunków przez obie strony, nowy pracownik rozpoczyna proces onboardingu. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Optima Logistics Group S.A.?

Dział HR

Dzień dobry. Dziękujemy za pytanie. W sytuacji pojawienia się wakatu na stanowisko wyższe, w pierwszej kolejności poszukujemy specjalistów wewnątrz naszej organizacji, którzy w swojej pracy cechują się nienaganną postawą, umiejętnościami oraz predyspozycjami kierowniczymi. Czas awansu w naszej firmie jest trudny do oszacowania, ponieważ zależy od wielu czynników oraz rzeczywistego zapotrzebowania. Obecnie 14 z 16 managerów zaczynało w naszej firmie na stanowisku Młodszych Spedytorów, 17 z 20 Koordynatorów również zaczynało pracę na stanowiskach Młodszych Specjalistów, a wszyscy Team Leaderzy w naszej firmie pochodzą z rekrutacji wewnętrznej. Pozdrawiam Dział HR, Optima Logistics Group S.A.

Zostaw merytoryczną opinię o Optima Logistics Group S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Optima Logistics Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Optima Logistics Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optima Logistics Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 27 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima Logistics Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Optima Logistics Group S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima Logistics Group S.A.