Opinie o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Optima Logistics Group S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Optima Logistics Group S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Kandydat.

Brak odpowiedzi po rozmowie weryfikacyjnej. Mogliby chociaż maila puścić.

Michaśka
@Kandydat.

A obiecywali feedback czy mówili że odezwą się tylko do tych, którzy przeszli dalej? Była tylko jedna rozmowa czy więcej etapów tak wgl?

Olała
@Michaśka

Panie z rekrutacji widocznie strasznie zajęte ;) i krótką pamięć mają. Pani blondynka na spotkaniu zapewniała, że z każdym się kontaktuje. Ot i cała rzeczywistość tej firmy.

@Olała

A mówiono dokładnie kiedy się skontaktują? Ile czasu musi upłynąć od tej rozmowy? :x Czy miało to być bezpośrednio tego samego dnia? Myślę nad aplikacją do tego miejsca i chciałabym się dowiedzieć, jak najwięcej na temat feedbacku...

Ramen98

Dział rejestracji wygląda jak pracy na taśmie w fabryce. Z normalna praca biurową niewiele ma wspólnego. Musisz jak najwięcej zrobić mając ciągle zwiększany limit. Słyszysz, że jak nie wyrabiasz to masz sobie nie robić przerw (której i tak nigdy nie będziesz wykorzystywać całej). Nie polecam tego miejsca nawet na pierwsze miejsce pracy. Nie zastaniesz tu przyjaznej atmosfery, ponieważ panuje tutaj wyścig szczurów. Szkoda zdrowia na ten stres.

@Ramen98

O czym dokładnie piszesz, że to nie bardzo praca biurowa, czego wymaga szefostwo w tej rejestracji, są jakieś progi do wyrobienia z tą robotą? Z tą przerwą, to jak wygląda, jedna jest czy dwie mniejsze, a co w przypadku jak ktoś pali?

Iwona
@Ilona

Przerwa jest jedna, jak ktoś pali za często to zwrócą uwagę, ale w żaden sposób nie "nagradzają" niepalących. To znaczy dostajesz szansę na siedzenie i poprawianie swoich wyników, wiec to już powinno samo w sobie być "nagrodą", bo oni lubią takie fikołki myślowe. Dotyczy to oczywiście back office, bo spedycja to może i co pół godziny chodzić na fajka jak ma wyniki. Co do progów to zawsze powinnaś robić więcej niż aktualnie zrobiłaś, bo roboty jest nie do przerobienia i to jeszcze pod ciągłą presją, stąd taka rotacja. Nikt sie nie sili na stwarzanie warunków czy atmosfery, tylko wprowadzaj więcej i więcej. Tam zwyczajnie robota się nie kończy, a góra oczekuje gruszek na wierzbie w porównaniu do tego co oferują.

Kukułka
@Ramen98

Optima to januszex w czystej postaci, kasa marna, roboty nie do przerobienia, zwiększanie juz i tak chorych limitów. Do tego nowo zatrudnione osoby zarabiają więcej wykonując mniej obowiązków, lecz jeśli ty spytasz o podwyżkę to odpowiedz jest jedna: nie, bo nie ma kasy, a tak w ogóle to za mało robisz. Perspektywy awansu nie ma, masz siedzieć na tej „taśmie” i grzecznie wykonywać polecenia. A, i jeszcze jedno. Najlepszy ze smaczków, zostawiony na sam koniec: oczywiście, jest możliwość pracy na home office, ale tylko i wyłącznie jesli masz swój komputer, bo firma nie daje sprzętu oraz tylko w wybrane dni (wtorek, środa, czwartek). Dlaczego nie poniedziałek i piątek? Ano dlatego, żebyś przypadkiem nie poczuł, że nie jesteś (usunięte przez administratora) za marną pensję i zaiwaniał jak robocik za premię kwartalną mniejszą niż ja wydaję na kosmetyki w ciągu tych trzech miesięcy.

@Kukułka

No dobra, ale powiedz jak to na kwotach wygląda z tą marną kasą, bo może jednak kogoś to zadowoli. Te limity to są zwiększane żeby ich nie wyrobić czy po prostu brakuje ludzi do pracy? Z tego co piszesz to jednak jakąś premię dają, chociaż raz na 3 miesiące to już coś, podasz ile ona wynosi?

@Kukułka

Czysta prawda, wieloletni pracownicy zarabiają mniej niż nowo przyjęte osoby i jest ogromny problem z podwyżką (firma działa na zasadzie nie ten to inny... każdego można zastąpić...).

Józia

Jak nie ten to inny? Słabo to brzmi. Ale jak jest takie podejście, to wiecie, jak wygląda rekrutacja? Ile czasu trwa i ile ma etapów? Co musi przejść kandydat, aby tu trafić i jak szczegółowo sprawdzani sa kandydaci?

@Józia

Z tego co pamiętam to najpierw jest krótka rozmowa telefoniczna, potem spotkanie z rekruterem i kierownikiem danego zespołu lub tylko z kierownikiem. Odpowiedź powinna być w ciągu 2 tygodni od spotkania rekrutacyjnego. Pytania rekrutacyjne są raczej standardowe, nie ma nietypowych pytań. Dotyczy to BackOffice, nie wiem jak dokładnie wygląda rekrutacja na stanowiska spedycyjne. Oczywiście jest określony budżet, więc nawet jak kandydat będzie bardzo dobry, ale jego oczekiwania będą wyższe to raczej nie będzie szans na zatrudnienie.

Ona

Czy w przypadku tej niezgodności zarobków z ofertą firma podejmuje jakieś próby negocjacji? Czy po prostu odmawiają bez podania powodu? Ogólnie to wiesz czy duża konkurencja jest na te stanowiska?

Zyta
@Ona

Odmawiają bez podania przyczyny. Byłam na rekrutacji, spełniłam 100% wymagań zawartych w ogłoszeniu. Nie podałam - moim zdaniem za wysokiego wynagrodzenia,raczej rynkowe do tej ilości pracy. Panie miały miny jakbym spadła z kosmosu! Nie wiem może tyrają za minimalne wynagrodzenie!!! STRATA CZASU...

Czas
@Zyta

Być może duża konkurencja. Tez złożyłam do nich CV ale wiem, że w mojej obecnej firmie rekrutujący dostają dziennie ponad 100 CV więc chyba czuć nadchodzący dużymi krokami kryzys w gospodarce.

@Zyta

O jakiej ilości pracy była mowa? Piszący tu nie byli zadowoleni z tego, czego się od nich wymaga, zwłaszcza w porównaniu do pieniędzy. I jaką kwotę im podałaś, że wywołała ona taką reakcję rekruterek?

Firma robi rekrutacje po czym się nie odzywają chociażby z informacją zwrotną.

Zyta

Panie spodziewają się tylko, że podasz niskie wynagrodzenie! No i posłuchasz sobie jaka to cudowna firma. Hymn pochwalny, ale uwaga ostatnie pytanie wymagania finansowe no nie jest tak miło.......strata czasu takie rozmowy. Hallo ludzie z wiedzą chcą zarobić!!!

Hanna
@Zyta

Z wiedzą czy bez, każdy chce;) powiedz mi jak wygląda to wynagrodzenie, w sensie jest podstawa i prowizja (na stanowisko administratora nieruchomości)- i z czego jest prowizja?

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy na Żoliborzu. Niestety dość słabo lokalizacyjnie ze względu na brak jakiegokolwiek parkingu firmowego. Rozmowa przeprowadzona przez dwie Panie - raczej sympatyczne. Sama rozmowa niczym się nie wyróżniała, brak "czerwonych flag" na tym etapie. Jednak mimo wszystko, z różnych powodów nie zdecydowałabym się na podjęcie współpracy z tą firmą, która jest także najlepszym dowodem na to, że możesz być kandydatem, który znacznie przewyższa wymienione w ogłoszeniu oczekiwania pracodawcy, ale i tak nie zostaniesz wybrany, ponieważ firma nie jest w stanie zapłacić na tym stanowisku nawet średniego dla tego stanowiska wynagrodzenia... Poza tym trochę co innego jest napisane w opisie stanowiska, a co innego okazuje się podczas rozmowy.

Wiele pytań o poprzednie stanowiska pracy, wykraczające poza zwykłą rekrutacyjną ciekawość, a raczej zakrawające o wścibskość i brak profesjonalizmu.

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Pako

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku średniego szczebla ??? 5,6 ,7, 8 tys brutto jakie widełki? Czy jest Multisport?

Optima od lat płaci kiepski hajs. Pandemia była dla nich wspaniałą wymówką żeby wstrzymać wszelkie podwyżki i awanse, na pierwszej lepszej rekrutacji w innej firmie zaproponowano mi lepsze warunki i wynagrodzenie. Dewiza optimy to chyba "minimalne wynagrodzenie dla każdego" Chcesz zarabiać mniej niż przeciętny hajs? Koniecznie się u nas zatrudnij! Z (usunięte przez administratora) nie ma żadnej dyskusji, dla niego zawsze jest "za dużo" i musisz się wpasować w jego chorą wizję jeżeli w ogóle chcesz jakąś podwyżkę. (usunięte przez administratora) Można pracować w optimie i dać się (usunięte przez administratora) ale dla każdego kto szuka pracy powiem jedno... poszukajcie gdzie indziej, jeżeli oczywiście cenicie swój czas.

Lila

Naprawdę minimalną płacą każdemu? Młodszemu spedytorowi międzynarodowemu też czy mówisz tylko o szeregowych pracownikach? W sumie to ogłoszenie, co znalazłam, nie podaje stawek i jestem ciekawa, zwłaszcza że to juniorskie stanowisko. A z czasem są jakieś podwyżki?

Nie miej nadziei
@Lila

A myślisz, że młodszy spedytor miedzynarodowy nie jest szeregowym pracownikiem?

Btw
@Lila

Tak swoją drogą podwyżka płacy minimalnej to jedyna szansa na podwyżkę w tej firmie, a oni i tak powiedzą, że nie, absolutnie, TO OLG(!!!) Ci daje podwyżkę za pracę i zaangażowanie, wcale nie dlatego, że muszą, a Ty doceń ich hojność.

Lara
@Btw

Ale ja, to ludzie nie wiedzą że to płaca minimalna? Może chociaż benefity pozapłacowe jakieś dają? Macie fundusz socjalny czy nie?

Głodny
@Lara

Nawet owocowe środy zabrali

warzywniak
@Głodny

"Po owocach ich poznacie" OLG da sie poznać po swoich owocach. Ordynarne zachowanie Wykorzystywanie pracownika Olewanie samopoczucia pracowników Cooooo? Chcesz podwyżki? Opętany finansista Wścibscy współpracownicy Administracja kulejąca Środek tygodnia = zmęczenie harówką Robota za dwóch O masz a Ty znów podwyżke chcesz? Daj spokój, nigdzie indziej więcej nie dostaniesz! Analfabetyzm wtórny

Golibroda

Miałem kiedyś straszny problem, ponieważ dostawa z hurtowni się opóźniała. Na ratunek przyszła wspaniała firma wielu nazwisk co jedną siedzibe na 3 ulicach na raz posiada. Obiecano mi, że transport się odbędzie a CMR otrzymam w nienagannym stanie. W związku z tym, że owa firma nie ma własnych aut to transportu podjął się wonsaty rycerz na karym koniu. Uratował moją dostawę, a ja odwdzięczyłem się depilacją na koszt firmy. Vivat!

Czy Optima Logistics Group S.A. zatrudnia studentów?

Kandydat.

Na rękę w Warszawie minimalna krajowa jak coś.

natkociny
@Kandydat.

Ale nadgodziny przynajmniej są. Są. Są jak wolontariat na jednej z wiekszych imprez koncertowych. Dopłacisz swoim czasem, a zyskasz okrągłe 0

@natkociny

Na jakiej umowie pracujecie że te nadgodziny nie są płatne? Możesz napisać? Chciałabym też podpytać czy można negocjować tą najniższą krajową? Firma jest otwarta na takie rozmowy?

Helena
@Kandydat.

To chyba nie ma dużych wymagań na etat spedytora skoro płacą najniższą? Często tu szukają pracowników? Powiedz czy ludzie od początku mówią o kwocie wypłaty. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia to dobre miejsce na naukę?

Kierowca

Najgorsza firma na rynku TSL. Spedytorzy chamy, prostaki i (usunięte przez administratora) obciążają za wszystko co możliwe bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Nie mają pojęcia czy towar jest czy go nie ma. Prostactwo, chamstwo. Sprawa skierowana do prawnika.

kandydat

1) Na jaką pensję może liczyć kandydat na stanowisko asystenta spedytora m-narodowego, nie mając doświadczenia w branży? Firma oferuje Akademię Spedytora, więc pytanie, czy to jest argument do oferowania niższej pensji? Wiadomo, jak się nie wynegocjuje na początku, to później jest trudno o podwyżkę. 2) Czy zgłoszenie do udziału w PPK ma wpływ na pensję? Z doświadczenia znajomych słyszę, że jest to argument dla części firm do oferowania niższej pensji, a część - nie bierze tego pod uwagę przy negocjacji wynagrodzenia. Jak to jest w OLG? Z góry dzięki za odp.

No proszę był styczeń z naborem na stanowisko biurowe, mamy kwiecień i od nowa rekrutacja. Janusze biznesu chyba nie dają żyć w tym kołchozie.

iDołek
@Kandydat

Nazwanie tego dołka kołchozem, jest ogromnym niedopowiedzeniem. Zarzucą Cię tam robotą za trzech, a wypłaty dostaniesz kruchą i niewspółmierną do nakładu pracy. Poza tym ta firma jest mistrzem przemiału. Na początku szybko się dostanie podwyżkę jednorazwow dość znaczną, po to, żeby w kolejnych latach nie dać nic albo wrzucić 100zł i kazać pracownikowi całować po stopakch z wdzięczności. Potem taki pracownik sie zwolni i można znów kogoś zatrudnić za podstawe, która swoim dnem sięga prawie najniższej krajowej.

@Kandydat

szczególnie chodzi o odział w olsztynie, widziałem ogłoszenie i zastanawiam się czy warto, ponieważ w ogłoszeniu żadnych konkretnych informacji

Ktoś mógłby się wypowiedzieć o firmie jak to obecnie wygląda? młodszy spedytor/starszy spedytor kwota brutto na początek i jaka premia/marża?

Jakub

Co to są te dziewięćdziesiątki? To jakieś dodatkowe pieniądze? Bo napisano tu niedawno, że na rozmowie o pracę padło pytanie w stylu: "co Cię motywuję do pracy"? Nie wiem, jak Ciebie i inne zatrudnione tam osoby, ale mnie motywują pieniądze. Da się czerpać satysfakcję finansową z tej pracy?

Po rozmowie

Miałam przyjemność zostać zaproszona na rozmowę o pracę, mnóstwo niepotrzebnych pytań typu 'co cię motywuje do pracy' i inne hrowe głupotki. Pani kierownik zespołu nie za bardzo potrafiła przekazać czym się zajmują. Zmarnowane pół godziny.

hmm
@Po rozmowie

A wiesz który to był zespół? Na jakie stanowisko kandydowałaś jeśli mogę wiedzieć?

Teresa

Duża jest przepaść pomiędzy zarobkami młodszego spedytora międzynarodowego a seniora? Albo takiego średniego szczebla specjalisty. Pytam, bo było ogłoszenie kiedyś, pytanie czy się opłaca iść na juniora w ogóle finansowo?

╮⁠(⁠.⁠ ⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠╭

Jak mnie to cieszy, że tyle osób zostawia tu swoje opinie, nie tylko byli pracownicy, ale także obecni! Ewidentnie widać jakie grupy się udzielają. Bardzo dobrze to pokazuje ogólną atmosferę i to ile problemów ląduje pod dywanik. Ale nie wszyscy łapią się w te ramki. Ćwierć (może mniej) z osób, które tam poznałam jest spoko. Oni mają zwyczajnie dość i nie chce im się komentować szarej rzeczywistości. Luźna atmosfera, może jak masz super wyniki na sprzedaż. Gawiedzi z pozostałych działów takie luksusy nie przysługują.

Czy praca zdalna jest możliwa w firmie? Czy tylko tak piszą na portalach z ogłoszeniami?

hołmofys

Home Office pozostaje bez zmian z zamianą grup.

@hołmofys

Co oznacza z zamiana grup? Można sobie wybrać jak chce się pracować czy nie?

Home Office 1 dzień w tygodniu oprócz poniedziałków i piątków, czyli do wyboru wtorek, środa lub czwartek.

@Kasia

A czemu nie może być to poniedziałek lub piątek? Nie można robić sobie dłuższego weekendu? :) Czy chodzi o jakieś obowiązki w biurze? Z tym homeoffice to też 8h pracy jest?

Re; praca zdalna

Tak, ale nie jest to do końca uregulowane. Niektórzy na stałe pracują stale, inni nie mogą. Niby można ale jak pytasz to menago kręci nosem.

Uhhh
@Ilona

Śpieszę z odpowiedzią. Te dni nie są dopuszczalne, bo WŁAŚNIE ktoś by sobie jeszcze zrobił długi weekend i odpuścił robienie na dwa/trzy etaty na tylko jeden.

nati_429798

Hej, Pracowałam w Optimie 5 lat i był to dobry czas. Faktem jest, że firma nie jest typową spedycją, lecz bliżej jej do handlu/sprzedaży. Przychodząc do firmy dostaniesz szkolenie i opiekę team leadera (o ile trafisz na kompetentnego). Firma daje wolną rękę w pracy, to na czym robisz pieniądze nie ma większego znaczenia, możesz handlować ładunkami lub prowadzić auta itp. Prawdą jest to, że możesz zarabiać 10k zł i w górę, to zależy od twojego zaangażowania. Atmosfera jest dość swobodna, choć moim zdaniem zbyt swobodna. W biurze przeważają mężczyźni, a praca w wiekszosci jest wykonywana na open space. Co jakiś czas pojawiają się konkursy dla pracowników i 2 razy w roku imprezy integracyjne. Należy się nastawić na bardzo restrykcyjne formy kontroli pracowników z jakim klientem i przewoźnikiem wspolpracujemy ( może byc tak że klient/przewoźnik z ktorym chcesz wspolpracowac zostanie zablokowany i trzeba będzie szukać innego). Jest to podyktowane tym, żeby zmniejszyć ilość kradzieży w transporcie lub eliminacją klientów którzy nie płacą. Od siebie dodam, pracując w innej spedycji (z mniejszą kontrolą), że niektóre wymagania są dość absurdalne.. dlatego nie polecam firmy doświadczonym spedytorom. Ponadto jest to nastawione na kontrolę nowych pracowników, bo firma co chwila zatrudnia nowych ludzi. Trzeba się nastawić na dużą różnorodność ludzi wokół ciebie. Jeśli wolisz pracować w mniejszym gronie ludzi to nie polecam. Jeśli myślisz o pracy w logistyce i chcesz wejść w ten świat to jest to dobry kierunek.

Wiktor

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku kierowniczym BO?

@Wiktor

Zależy jak bardzo Cię lubi Dyrektor. Niestety za zaangażowanie i lojalność nie dostaniesz podwyżki.

@Wiktor

Kierownicy pewnie zaczynają od jakichś 6000 brutto. A reszta to sumie tak jak @byly pracownik napisał.

Na stanowisku młodszego specjalisty w innej firmie otrzymałem takie samo wynagrodzenie jak na stanowisku Team Leadera :). Zatem sam Sobie odpowiedź, czy w Optimie można faktycznie dostać adekwatne pieniądze w stosunku do stanowiska kierowniczego :). Na stanowisku Team Leadera nie miałem 6 tyś. brutto, tylko mniej.

Aleksandra

Mniej to znaczy ile? Dużo tu jest liderów i kierowników? Jak ogólnie z atmosferą w biurze? Można popracować w miłej atmosferze?

@Aleksandra

500 pln mniej. Atmosfera jest ok, bardzo luźna. Chyba każdy dział ma Team Leadera jak dobrze pamiętam.

Aleksandra

Dzięki za odpowiedź. Czy przy takiej luźnej atmosferze można spokojnie wyrobić plany miesięczne? Nie rozmywają się te cele?

@Aleksandra

Dla pracowników - specjalistów są plany kwartalne do premii, albo kwartalne i roczne - zależy od zespołu. Dla przełożonych kwartalne i roczne. Tak da się zrealizować cele premiowe.

Zostaw merytoryczną opinię o Optima Logistics Group S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Optima Logistics Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Optima Logistics Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optima Logistics Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 27 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima Logistics Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Optima Logistics Group S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima Logistics Group S.A.