Opinie o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Optima Logistics Group S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Optima Logistics Group S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Zdystansowany

Firma zrobiła konkurs na pozytywne opinie na gowork, w celu wygrania iphone 13

Buczyk
@Zdystansowany

A podobno tam nic nima tylko piniądz 7raza oglądają. Ino cosik ni gra…, to dajo czy nie dajoooo. iPhone kilka dudków kosztuje ???? pichoto nie chodzi ludziska

Artur

Od 2015r. jestem pracownikiem w Optimie. Zaczynałem jako praktykant. Nie spodziewałem się niczego, bo dokładnie nie wiedziałem o co chodzi w pracy. No ale koledzy z pracy + wiedza menadżerów (później akademia spedytora aż do teraz) pozwala w pełni rozwinąć skrzydła w pracy. 2022r. - Team Leader ze swoim zespołem, który chętnie szuka nowych ludzi i wyzwań. A plusy? Oto one: +Nauka zawodu od podstaw +Przezwyciężasz barierę językową ( jeżeli ją masz) +Młody zespół +Pomocne dłonie na każdym kroku Ja osobiście polecam każdemu kto chce spróbować lub przebranżowić się! A nawet tym pracownikom, którzy szukają nowego otoczenia i chcą zmienić pracodawcę

jackson

Ja chcialem pracwac w GoWorku ale nie ma na ich temat tu żadnych opinii więc napisałem tutaj, bo podobno coś można zarobić.

Lysy palec

Tacy bogocze tam pracuja , a za darmowy telefon by se rece pogryzli.

Owłosiony paluch
@Lysy palec

I to jest samo sedno! Pracownicy OLG wiedzą jak robić hajs w przeciwieństwie do łysego palca. Ani siana, ani ajfona, co? Wyrzucili z OLG i trochę smuteczek?

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy na Żoliborzu. Niestety dość słabo lokalizacyjnie ze względu na brak jakiegokolwiek parkingu firmowego. Rozmowa przeprowadzona przez dwie Panie - raczej sympatyczne. Sama rozmowa niczym się nie wyróżniała, brak "czerwonych flag" na tym etapie. Jednak mimo wszystko, z różnych powodów nie zdecydowałabym się na podjęcie współpracy z tą firmą, która jest także najlepszym dowodem na to, że możesz być kandydatem, który znacznie przewyższa wymienione w ogłoszeniu oczekiwania pracodawcy, ale i tak nie zostaniesz wybrany, ponieważ firma nie jest w stanie zapłacić na tym stanowisku nawet średniego dla tego stanowiska wynagrodzenia... Poza tym trochę co innego jest napisane w opisie stanowiska, a co innego okazuje się podczas rozmowy.

Wiele pytań o poprzednie stanowiska pracy, wykraczające poza zwykłą rekrutacyjną ciekawość, a raczej zakrawające o wścibskość i brak profesjonalizmu.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
EJNKSPD

Optima to firma bardzo rozwojowa .Jak zaczynałem prace nie miałem żadnego doświadczenia .Firma zapewniła mi rozwój szkolenie , jakieś drobne upominki i na pewno wsparcie podczas mojego "raczkowania" w transporcie jak i na giełdach. Skok finansowy także był olbrzymi. Wszyscy traktują się jak rodzina przez program "polecaj spedytora". Praktycznie każdy polecił tutaj swojego przyjaciela i tak samo ja w ten sposób ciesze się że jestem tu gdzie jestem i pracuje ze swoimi przyjaciółmi. Bardzo polecam każdemu tą prace bo jest warto !

Wolny
@EJNKSPD

Tak, zgadzam się

Spedałtor

Może nie mamy owocowych czwartków, ani casualowych piątków, ale mamy siebie: młodą, naładowaną pozytywną energią ekipę pracowników, gotowych pójść jeden za drugim w ogień, zawsze chętną do pomocy. I to jest największy plus tej roboty- atmosfera. Tak się składa, że jest to moja pierwsza prac w tej branży, a pracodawca zapewnił pełen pakiet narzędzi umożliwiających pełne wdrożenie się w specyfikę pracy, z czego byłem bardzo zadowolony. Nie ukrywam, że miałem pewne obawy, kiedy czytałem, że zazwyczaj w spedycji dostajesz telefon, długopis i dzwonisz po klientach. Tutaj było zupełnie inaczej, firma wysłała mnie na szkolenie, a po powrocie przełożony cierpliwie tłumaczył każdą jedną wątpliwość i pomagał nawet z najmniejszymi problemami. Jeśli chodzi o pieniądze: jestem bardzo zadowolony. Gorąco polecam. :)

Zdystansowany
@Spedałtor

Chyba chciałeś napisać, że wepchnąć w ogień, a nie skoczyć ????

Kibic Jagielonii Białystok

wysłałem ciwi dla Was, ale nie chcieliście mnie. Czy można prosić o konakt do pszełożonego?

JK Wielbiciel kotów

Z całego serca polecam współpracę z Optima Logistics Group S.A. Kot przetransportowany bezpiecznie w przytulnym kontenerze, nakarmiony; przy odbiorze miał na szyi biało czerwoną kokardę. Więcej miłości dał mu jedynie mój przyjaciel Mateusz. Jeszcze do Was wrócę, Pozdrawiam sąsiad z Żoliborza

Spedytor

Cześć, Od kilku lat rozwijam się jako spedytor międzynarodowy i z czystym sumieniem mogę polecić pracodawcę. Posiadając determinację, samoorganizację i motywację jesteś w stanie osiągnąć wysokie wyniki. Jasny proces rekrutacji oraz rzetelne wdrożenie w nowe stanowisko uważam za duży plus. Poza tym w pracy panuje przyjemna atmosfera, a wypłata jest zawsze na czas. Polecam pracodawcę. To miejsce, w którym od podstaw można nauczyć się pracy w spedycji.

Mike

Witam, Praca w firmie jest bardzo przyjemna. Super atmosfera, fajni ludzie i dobre zarobki . Ogólnie polecam każdemu kto jest zmotywowany żeby zarobić dobre pieniądze .

kukla
@Mike

Uwaga próba przekupstwa! Nie polecam!

przewotron
@Mike

i tak nie wygrasz ifona ancymonie sprzedajny!

Obecny Pracownik
@przewotron

A założymy się? Jak wygramy, to się ujawnisz, bo negatywne opinie wystawiasz wyłącznie Ty @przewotron

qba

mało buraków i cebuli, dużo sałaty

Pan Wojciech

Polecam allegrowicza.

polecajka
@Pan Wojciech

Taki efekt jest jak się człowiek wspina bez zabezpieczeń, zwłaszcza kasku, na drabinie lizusów. Ten "allegrowicz" jedyne co umie sprzedawać, to dobre bajki o tym jak fajnie się u niego pracuje. Moze jako allegrowicz jest godny polecenia, ale na pewno nie jako pracodawca.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć asystent spedytora?

Lol

Najniższa krajowa, jako spedytor też na okres próbny…

@Lol

A jak długo trwa okres próbny? 3 miesiace?

Lol
@Lol

Oczywiście podstawa plus prowizja.

@Lol

A jaki jest procent prowizji?

kandydat

Chciałbym zaaplikować na stanowisko w dziale administracji, ale opinie na temat firmy są dość rozbieżne. Czy ma ktoś aktualną wiedzę, jak wyglądaja zarobki w firmie? Jaka panuje atmosfera?

@kandydat

Ja nie wiem ale tak w ogóle to jest jakaś rekrutacja ze teraz o to pytasz?

Zigo
@kandydat

Daj sobie spokój. Będziesz cały dzień naklejał numery dokumentów na kartki... To jest praca jak na taśmie produkcyjnej. W tej firmie niczego się nie nauczysz i nic nie zarobisz. Wynagrodzenia są po prostu śmieszne. A na dodatek codziennie będziesz krytykowany przez przełożonych bez kompetencji, którzy stanowisko dostali po znajomości i w żadnej innej firmie nie dostaliby najmniej wymagającej posady.

Ilona
@Zigo

Aha. I serio aktualnie ktoś w tym momencie wykonuje tego typu pracę? :( Jeśli chodzi o wynagrodzenie, o którym wspominasz to najniższa pewnie?

Zigo
@Ilona

W trakcie rekrutacji obiecują że będziesz robić zupełnie inne całkiem ciekawe rzeczy, ale jest to najzwyklejsze kłamstwo. Większość pracowników to bardzo młodzi ludzie, którzy jeszcze nie mają doświadczenia i łapią się na obiecanki rekruterow. Ale tak czy inaczej raczej nikt tam długo nie pracuje, rotacja jest ogromna bo nikt nie chce tak pracować. Kasa to może nie najniższa krajowa, ale niewiele ponad.

Iza
@Zigo

To co takiego niby tutaj oferują a w rzeczywistości tego nie spełniają ? :/

Teresa

Co dokładnie masz na myśli?

Jack

Najwyrazniej nie wiesz jak wygląda praca w windykacji. To jest prawie zawsze rozwiazywanie problemów, które powstały wczesniej i często w innych działach. Powodzenia w pracy w windykacji w firmie gdzie nie ma żadnych problemów!

KO-rnik
@Jack

No cóż, ja mogę życzyć powodzenia w dalszej pracy w firmie, gdzie inne działy nagminnie coś muszą zawalić i potem dział windykacji (jako jedyny w firmie) dwoi się i troi, żeby coś wyjaśnić. Na szczęście na rynku pracy, są POWAŻNE firmy, które są świadome problemów powstających podczas procesu sprzedażowego i albo, mają do tego zautomatyzowane procedury, które w dużej mierze odciążają pracowników ALBO są do tego powołane specjalne działy, które nie podchodzą lekceważąco do problemów i nie przepychają się odpowiedzialnością, bo nikt się tym nie chce zająć. Więc nie wszędzie dział windykacji to ostatni odcinek układu pokarmowego, w którym ląduje cały firmowy "cud przemiany materii". Więc pozwól, że Cię oświecę - o ile w dziale windykacji zazwyczaj wychodzą jakieś niedociągnięcia, tak nie jest, podkreślam - NIE JEST - i nie powinien być to z definicji dział, który wyjaśnia problemy, które powstały wcześniej. No ale ja rozumiem, że Optima pierze mózgi i faktycznie można uwierzyć, że tak wygląda praca w windykacji niemalże wszędzie. A no i że nigdzie, ale to nigdzie nie dają więcej na stanowiskach Back Office, a jakże! Powodzenia w wychodzeniu z optimowskiego syndromu Sztokholmskiego. ♥

Znafca
@Jack

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jednak widać, że w dzisiejszych czasach wiele takich znafcuf jak Ty ma z tym problem. Pozwól, że Cię oświecę drogi omnibusie. Rozwiązywanie problemów, ktore powstały wcześniej w innych działach NIE NALEŻĄ DO OBOWIĄZKÓW żadnej szanującej się windykacji. Czym innym jest naświetlanie tych błędów a czym innym rozwiązywanie. W przypadku błędu windykator powinien skontaktować klienta z danym działem, aby problem został rozwiązany tam gdzie powstał. Patologią jest to, kiedy windykator musi oprócz swojego naturalnego działania ścigania klienta o zapłatę ścigać również po wielokroć i przez długi czas działy wewnętrzne, ktore problem winny rozwiazać. W optimie problemotwórcy zwykle mają to tam gdzie światło nawet w najjaśniejszy dzień nie dochodzi. Optimowskie klapki na oczach najwyraźniej dobrze przysłaniają Ci oczy, a mało mądre wpisy w ofertach na windykatora w tej firmie tylko zapewniają, ze to windykator ma śledztwa przeprowadzać .

Ciekawa

Dzień Dobry Zastanawiam się nad wysłaniem CV do firmy Optima Logistics Group na jakie wynagrodzenie mogę liczyć,jakie benefity pozapłacowe oferuje pracodawca? Jak duży jest zespół na specjalistow ds.administracji? Czy warto aplikować na wyżej wymienione stanowisko? Pozdrawiam

Xxx
@Ciekawa

Nie warto

@Xxx

Co za treściwa odpowiedź :D Możesz rozwinąć co masz dokładnie na myśli?

Xxx
@Alicja

Treściwsze odpowiedzi są wyżej i niżej, lektury nie brakuje :D

@Xxx

Ale każdy ma inne zdanie więc ciekawe co Tobie nie pasuje :P

xxX
@Ciekawa

Warto

XxX
@Alicja

Zacytuję treść ogłoszenia "Zatrudnienie w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku" Bardzo solidna to firma, co na początku wybuchu wiadomo-czego z dnia na dzień, wywaliła cały dział na bruk. Bardzo solidna to firma gdzie brakuje pieniędzy na podwyżki czy nowy niezużyty sprzęt jak myszki, podkładki i inne tego typu rzeczy. Reszty generycznych bredni o dobrej atmosferze nawet nie chce mi się komentować, bo wystarczy przejrzeć pozostałe opinie. To się samo komentuje. A stanowisko w administracji? Jak nie chcesz się rozwijać, nie masz aspiracji czy ambicji i oczekujesz tylko generycznego klepania tego samego - ta, warto. O tym, że pracodawca wyśle Cię na szkolenie lub zainwestuje w Ciebie możesz zapomnieć. Szukaj dalej, patrząc po ilości ogłoszeń do pracy wnioskuje, że wiele osób już uciekło, albo to pokłosie kolejnej fali zwolnień. Dzięki Bogu, nie ma mnie już tam by to zweryfikować. Nie jest to pracodawca, który by Cię docenił lub co do którego możesz być pewna, że wiesz na czym stoisz. Pozdrawiam.

Racja
@XxX

Dużo ogłoszeń to pokłosie wielu składanych wypowiedzeń w zeszłym roku. Prawie co miesiąc osoba lub dwie odchodziły. To daje do myślenia wielu osobom, tylko nie kadrze zarządzającej OLG, bo "nie ma ludzi niezastąpionych". Te pozytywne komentarze na temat firmy piszą ludzie z wewnątrz i są to osoby, o których inni piszą negatywne opinie. Brak pieniędzy na cokolwiek, brak perspektyw, brak szacunku do pracownika, brak profesjonalizmu.

Iza
@xxX

No to warto czy nie warto? ;>

des

Nie warto

@X

Ehhh, dlaczego? Konkrety! Tylko w głowie takie odpowiedzi mogą namieszać

Kriss

Mam pytanie o pracę w oddziale Kielce. Ktoś coś wie na ten temat? Na czym polega praca asystenta spedytora? Myślę o przebranżowieniu się, w ogłoszeniu było info, że to nie jest problem. Jak wyglądają widełki wynagrodzenia? Można liczyć na przedłużenie umowy czy raczej odstrzał spory? Nadgodziny są na prządku dziennym czy sztywne 8h pracy?

Jaka atmosfera jest między działami w Optima Logistics Group S.A.?

Globus

Spedycja wszystkich traktuje z szacunkiem. Doskonała synergia panuje również między działami back-office i każdy jest serdeczny i pomocny. Wsparcie jakiego można oczekiwać od kolegów i koleżanek z innych działów to zupełnie nowy standard i wręcz wzór jaki powinien być w każdej, podkreślam KAŻDEJ firmie. Nigdzie indziej w back-office nie dają więcej. Nie no, tak serio to żartuję (. ❛ ᴗ ❛.) Atmosfera między działami jest jak między Albanią a Serbią. Lub Izraelem a Palestyną. Ewentualnie jak między naszymi sąsiadami ze wschodu obecnie... Albo nie wiem, między rodem Motechhi i Capuletti. Myślę, że rozumiesz aluzję. Atmosfera delikatnie mówiąc, napięta. Zresztą wystarczy poczytać komentarze. Jest tam dużo miłości.

!

Ludzie co z Wami?! Skąd tyle jadu, nienawiści…, odeszliście z tej firmy to skupcie się na nowej! Było minęło! Po co tyle złości i to publicznie? Co się stało z nami z ludźmi!? Czy wylewanie gorzkich żali na jakimś portalu dodatkowo anonimowo poprawia Wam nastrój? Czujecie się lepiej? Po co tyle hejtu? Pamiętajcie, że to co wypuszczasz wraca! Wszystkim życzę tak ciekawego życia byście nie musieli swoich frustracji wylewać w internecie. Życie jest piękne!!!

JadoWity
@!

Może czegoś nie rozumiem, ale ten portal powstał po to, żeby wyrazić swoje opinie. Negatywne, pozytywne czy neutralne. Każdy ma prawo się wypowiedzieć w zgodzie ze swoimi odczuciami. Fakt, że jest tutaj tyle negatywów świadczy tylko i wyłącznie o pracodawcy. Całe szczęście, że jest możliwość dodawania ich anonimowo. Dlaczego? Bo wiele osób w optimie jest tak zawistna i ograniczona, że negatywna opinia to nie jest dla nich feedback tylko atak. Zresztą, znając atmosferę jaka tam planuje, to pewnie owe opinie są już gorącym tematem ploteczek i są wewnętrzne dochodzenia i domniemania, któż śmiał tak bezczelnie zszargać dobre imię jaśnie panującej optimy. I używanie takich tanich chwytów na zasadzie "co się stało z nami ludźmi" jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Obrzydliwym jest sugerowanie, że dodawanie opinii w zgodzie z własnymi odczuciami i emocjami jest czymś złym lub nieodpowiednim. Ja rozumiem, że wywoływanie poczucia winy to chleb powszedni w optimie i mamy na to kolejne potwierdzenie, ale sugeruję aby jak najszybciej zaprzestać takiej retoryki. Bo dla mnie bycie wrzuconym do jednego worka z niektórymi personami spod optimowskiej bandery jest co najmniej obraźliwe. Zadajcie sobie lepiej pytanie "co się stało z WAMI" a nie nami. Bo to wam od jakiegoś czasu przybywa negatywów. Może zamiast tylko udawać poważną firmę warto wziąć pewne głosy na poważnie i zacząć się zastanawiać czy praktyki jakie są tam stosowane na co dzień są faktycznie odpowiednie? Bo mając porównanie do faktycznie nowoczesnych firm mogę stwierdzić, że kultura optimy leży na bardzo niskim poziomie. W myśl przytoczonej zasady "co wypuszczasz wraca" - no i faktycznie, do optimy to właśnie wraca. To tylko owoce tego co sama sobie optima zasiała. I myślę, że nie trzeba nikomu życzyć ciekawego życia. Bo o tym, że życie jest piękne i ciekawe każdy sam się przekonał po opuszczeniu optimy. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że opinie tutaj krążące uchronią innych przed wylądowaniem w tej (usunięte przez administratora) a "dobro" jakim optima obdarza swoich pracowników w końcu do niej wróci.

hipo-chojrak
@!

O jadzie i nienawiści prawi ktoś, kto pewnie sam nie raz takie coś za plecami kolegów uskutecznial. O gorzkich żalach pisze ktoś, kto jest rozżalony negatywnymi opiniami na temat firemki, w ktorej jeszcze pracuje gdy inni zostali wywaleni na bruk lub sami odeszli. O wylewaniu frustracji w internecie pisze ktoś, kto wykrzyknika i pustej retoryki używa jak przecinek. O anonimowości pisze ktoś, kto nie ma odawgi podać przynajmniej swojego imienia. Obraz optimy w pełnej krasie, jedna wielka hipokryzja.

Eks

Kiedy przychodziłam do Optimy, to mogła pochwalić się dobrą atmosferą, nawet odchodzący o tym mówili. Teraz atmosfera jest jaka widać i napięcia między działami takie, że nawet publicznie sobie dokuczają. Koordynatorzy mogliby pewnie coś z tym zrobić, tylko jedna ciągle na fajeczku z ulubienicą, a druga woli robić pracownikom sceny przy innych za każdy błąd. Wszędzie spychologia albo brak wiedzy o procesach. Spedytorzy sami mogą coś sprawdzić albo zrobić, ale wolą zrzucać na innych. W back office niestety podobnie, "wyślij im to", "sprawdź mi", kiedy sami mają takie same dostępy. Nie polecam a szczególnie nie za takie pieniądze jak tam dają.

Zostaw merytoryczną opinię o Optima Logistics Group S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Optima Logistics Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Optima Logistics Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optima Logistics Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 27 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima Logistics Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Optima Logistics Group S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima Logistics Group S.A.