Langowski Logistics Sp. z o.o.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Pierwszy kwartał 2023 w Langowski Logistics był bardzo pracowity i obfitował w wyjazdy na konferencje i eventy branżowe w Polsce i za granicą.

12th Global Freight Forwarders Conference 2023
Konferencja sieci JCTrans w tym roku miała miejsce w mieście Pattaya w Tajlandii. Trwała od 27 Lutego do 1 Marca. Wspaniale było spotkać się z innymi członkami sieci i omówić plany biznesowe na spotkaniach indywidualnych.

III Forum Intermodalne 2023
2 marca Wiceprezes Zarządu Langowski Logistics Tomasz Langowski wystąpił w debacie pt.: „Geopolityczne i rynkowe uwarunkowania łańcuchów dostaw” w ramach III Forum Intermodalnego 2023. Głównymi tematami, jakie poruszono w debacie były:
– Znaczenie inicjatywy Pasa i Drogi dla transportu kolejowego i morskiego.
– Wpływ konfliktów politycznych i kryzysów na granicach na lądowe i morskie łańcuchy dostaw.
– Jak zwiększyć znaczenie polskich portów w światowych łańcuchach dostaw.
– Jak planować inwestycje w infrastrukturę liniową i punktową.

1st Global Logistics Cooperation Conference
W dniach 3-5 Marca Veronika Apretova- Specjalista ds. Sprzedaży i Rafał Michalski – Kierownik Sprzedaży ds. Rynków Zagranicznych uczestniczyli w konferencji sieci OLO (Orange Logistics Organization). Wydarzenie odbyło się w Bangkoku. Była to pierwsza konferencja tej sieci, która pozwoliła nam zdobyć nowe kontakty biznesowe oraz nowych przyszłych kontrahentów.

Global Logistics Associates Annual General Meeting
Walne zgromadzenie sieci GLA (Global Logistics Associates) odbyło się w dniach 12-14 marca w Muskacie (Oman). Podczas 2-dniowego wydarzenia Tomasz Langowski – Wiceprezes Zarządu Langowski Logistics oraz Natalia Stasiak – Overseas Business Development Manager – odbyli wiele owocnych spotkań. W ramach szczególnego wyróżnienia otrzymaliśmy nagrodę MEMBER OF THE YEAR 2022.

The Coalition for Ukraine: Building Partnerships & Relationships for a Successful Future – Rzeszów
28 marca Łukasz Langowski – Dyrektor ds. Rozwoju Langowski Logistics wziął udział w konferencji International Stability Operations Association (ISOA) mającej na celu nawiązanie kontaktów pomiędzy przemysłem, rządem i organizacjami pozarządowymi w celu wsparcia Ukrainy.

Pracodawca

 Aktualność

Z dniem 5 stycznia 2023 r. uległ zmianie adres naszej Spółki.
Od tego dnia nasza siedziba mieści się pod adresem:
ul. Łużycka 3C, 81-537 Gdynia

Jednocześnie pragniemy poinformować, że numery NIP, Regon oraz KRS Spółki pozostają niezmienione, podobnie jak numery telefonów oraz adresy e-mail pracowników.

Pracodawca

 Aktualność

Z dozą ekscytacji i dumy pragniemy podzielić się informacją, że zajęliśmy 9. miejsce w województwie pomorskim w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm.
Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować naszym pracownikom za ich codzienny trud i zaangażowanie w pracę. Bez Was nie otrzymalibyśmy tego wyróżnienia!

Pracodawca

 Aktualność

Dzieci z Polski i Ukrainy we wspólnym musicalu na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku.
W Mikołajki 6 grudnia 2022 dzieci z Ukrainy i Polski wspólnie przestawiły świąteczny musical „Fabryka Świętego Mikołaja” na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku.
Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Teatru Komedii Valldal, przy wsparciu Konsulatu Ukrainy i sponsorów (w tym naszej firmy).
Głównym celem musicalu było zjednoczenie talentów dzieci ukraińskich i polskich, przedstawienie wspólnych wartości naszych narodów i umocnienie przyjaźni między Ukrainą a Polską. Któż to zrobi lepiej od dzieci?
Musical „Fabryka Świętego Mikołaja” to jeden z najsłynniejszych ukraińskich musicali, który powstał w 2018 r. we Lwowie.
Jest to opowieść o dziewczynce, która ze swojej własnej ciekawości znalazła się w świecie bajkowym pełnym różnych przygód. Dla ocalenia Świętego Mikołaja dziewczynka i inni bohaterowie bajki będą musieli przejść przez wiele prób i wyzwań. Będą w stanie pokonać je tylko wtedy, gdy uświadomią sobie, iż pojedynczo są bezsilni, i tylko razem mogą uratować to Święto.

Pracodawca

 Aktualność

Jedną z najważniejszych misji spoza działalności naszej firmy jest dla nas wspieranie lokalnej społeczności. Wiemy, jak ważne jest to, by w tych trudnych czasach po prostu pomagać.
Właśnie dlatego sfinansowaliśmy kolejną edycję imprezy z cyklu „Teatr za jeden uśmiech” dla Małych Podopiecznych przebywających w Szpitalu Miejskim im. Św. Wincentego a Paulo, przy ul. Wójta Radtkego 1 w Gdyni.
Dzieciom rozdano upominki, ale przede wszystkim zaprezentowano widowisko artystyczne pt: "NA WYSPIE TAMARU”. Jest to bajka z morałem, przedstawiająca jak ważne jest działanie razem i jaką siłę ma wspólna praca.
Dobro wraca – warto pomagać!

Pracodawca

 Aktualność

Wsparcie lokalnej społeczności jest dla nas priorytetem, w szczególności, jeśli dotyczy najmłodszej jego części.
Z dumną, kolejny sezon będziemy jednym z głównych sponsorów Akademii Piłkarskiej Bałtyk Gdynia. 
Całemu zespołowi życzymy samych wygranych meczów i zero kontuzji! 

Pracodawca

 Aktualność

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie staliśmy się członkiem sieci WCA PROJECTS działającej w ramach WCAworld.
Wszyscy partnerzy WCA Projects dysponują udokumentowanym doświadczeniem w projektach komercyjnych, wojskowych i/lub rządowych i wykazują pełne zaangażowanie w zapewnieniu swoim klientom doskonałej jakości usług.
Rodzina WCAworld to najpotężniejsze na świecie ugrupowanie niezależnych spedytorów, posiadające ponad 10.845 biur członkowskich w 989 miastach i portach na całym świecie - to większa siła logistyczna niż wszystkie inne sieci razem wzięte.
Więcej informacji na temat sieci, do których należymy, można znaleźć na naszej stronie: https://langowski.eu/o-firmie/certyfikaty/

Pracodawca

 Aktualność

W ostatnich dniach Langowski Logistics uczestniczył wspólnie z inną firmą logistyczną (Sava Translogic) w dostawie 4 ambulansów podarowanych Ukrainie przez Magen David Adom z Izraela. Magen David Adom jest izraelską organizacją zajmującą się ratownictwem medycznym i służbą krwi oraz działalnością humanitarną. Już w najbliższym czasie pojazdy dotrą do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skąd następnie trafią na Ukrainę.


Langowski Logistics asystował również przy innym transporcie pomocy humanitarnej  z Wielkiej Brytanii na Ukrainę. Była to odprawa celna pomocy humanitarnej zorganizowanej przez Pana Igora Srzic Cartledge i Panią Vitorię White. Wspólnie ze swoim partnerem EORI (UK) Limited Langowski Logistics dokonał odpraw celnych po obu stronach i dodatkowo postanowił partycypować w połowie wartości długu celnego tej akcji.


Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych:


LinkedIn/Langowski.Logistics

Pracodawca

 Aktualność

Kolejna realizacja usługi Project Cargo za nami. 

Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w dostawie olbrzymiej nawijarki obrotowej o wadze około 25 ton, długości 12,2 m, szerokości 3,2 m i wysokości 3,55 m, która drogą morską z Chin dotarła do Portu w Hamburgu, a następnie ciężarówką na naczepie niskopodwoziowej dostarczona została do klienta docelowego w Polsce. 

Pracodawca

 Aktualność

Jesteśmy wyłącznym partnerem Custom Clearance Consortium w Polsce!
 
Konsorcjum zrzesza brytyjskich przedsiębiorców dokonujących wymiany handlowej z państwami Unii Europejskiej, ekspertów w problematyce celnej, firmy logistyczne, a także ich odpowiedników w Unii Europejskiej. Partnerstwo CCC umożliwia nam dokonywania szybszej odprawy celnej zarówno w imporcie, jak i eksporcie, także na terenie Wielkiej Brytanii.
 
Realizację odpraw w Wielkiej Brytanii nasza agencja celna rozpoczęła już w styczniu. Przez pierwsze dwa tygodnie marca zrealizowaliśmy ich już prawie 100. Zarówno dla klientów importujących z Wielkiej Brytanii na zasadach EXW (wywozy, tranzyty, przywozowe deklaracje skrócone), jak i eksportujących towar do Wielkiej Brytanii na zasadach DAP/DDP (uszlachetnienie czynne + dopuszczenie do obrotu). Dodatkowo realizujemy także transport wykorzystując zarówno połączenia drogowe, morskie, lotnicze oraz kolejowe. W tym oferując także usługę door-to-door.
 
Więcej informacji: sprawdź.

Langowski Logistics Sp. z o.o.