Flector Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Flector Sp. z o.o.

Krzychu Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie

Firma całkiem spoko, praca ciężka ale opłacalna jestem byłym pracownikiem z wynagrodzenia jestem zadowolony

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Jak szefostwo w Flector Sp. z o.o. traktuje ludzi?

BB Nowy wpis
Inne
@Pytanie

Szefa jak szef wymagający ale kierownicy całkiem spoko . Można się dogadać . Ważenie ze kasa w terminie i zawsze się zgadza tak jak się umawialiśmy . Ciężka robota ale do przeżycia .

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie

Witam. interesuje mnie składki ZUS ? Czy firma płaci je od najniższej czy od średniej ?

Pracodawca

@Zainteresowany

Firma płaci składki ZUS od wynagrodzenia brutto pracowników. Oznacza to, że składki są naliczane od indywidualnego wynagrodzenia brutto każdego pracownika, a nie od wartości minimalnej czy średniej wynagrodzenia w kraju.

Pracodawca

Pracownicy zatrudniani są na umowę o pracę. Najczęściej oferujemy od razu umowę na czas określony do 2 lat. Umowy na czas próbny zawierane są na okres do 3 miesięcy. Wynagrodzenie brutto pracownika jest sumą różnych składników wynagrodzenia. Lista przysługujących pracownikowi składników wynagrodzenia oraz świadczeń pieniężnych lub rzeczowych zawarta jest w regulaminie wynagradzania i w informacji do umowy. Do wynagrodzenia brutto wlicza się także wynagrodzenie za urlop (uwzględniamy urlopy wypoczynkowe, okolicznościowe, związane z rodzicielstwem), wynagrodzenie chorobowe, zasiłki. Ostateczna kwota wynagrodzenia netto, czyli kwota, którą pracownik otrzymuje na rękę, będzie niższa niż wynagrodzenie brutto, ze względu na potrącenia podatkowe, składki na ubezpieczenia społeczne i inne obowiązkowe opłaty.

OK Nowy wpis
Pracownik
@Flector Sp. z o.o.

Dla mnie wszystko jasne, pracuję, wypłata w terminie, podatek zapłacony, składki też.

Krzychu
Inne
 Pytanie

Jakie są godziny pracy w firmie Flector. I jak liczone jest wynagrodzenie, chodzi o cały miesiąc przepracowany czy od 10 do 10

Pracodawca

@Krzychu

Pracownicy produkcyjni pracują w systemie zmianowym, najczęściej zmiana ranna i popołudniowa. Wynagrodzenie za pracę jest liczone na podstawie całego miesiąca kalendarzowego (okres trwający od pierwszego dnia danego miesiąca do ostatniego dnia tego samego miesiąca czyli np. za maj od 01-31 maja) Wynagrodzenie za dany miesiąc jest ustalane na podstawie umowy zawartej między pracownikiem a pracodawcą, w której określone są warunki dotyczące wynagrodzenia, takie jak wysokość stałego wynagrodzenia miesięcznego lub stawka godzinowa, liczba godzin pracy w pełnym etacie, itp.

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Zadzwoniłem, porozmawiałem, dopytałem, uzgodniłem warunki i zostałem zatrudniony. Miło, szybko, sprawnie.

Pytania

Jakie jest Twoje doświadczenie w pracy na zbrojarni? Czy posiadasz uprawnienia np spawalnicze, obsługa suwnic, wózków widłowych? Jak radzisz sobie z wyzwaniami wynikającymi z wykonywania powtarzalnych czynności, takich jak gięcie jednego kształtu wielokrotnie? Czy umiesz pracować w zespole?

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie

Na czym polega praca na zbrojarni?

Pracodawca

@Zainteresowany

Na zbrojarni zatrudniamy pracowników na stanowisku: Giętacz, Spawacz, Operator wypalarek plazmowych. Praca na stanowisku operator maszyn zbrojarskich-Gietacz to praca, która wymaga precyzji, dokładności i cierpliwości. Giętacz jest odpowiedzialny za gięcie prętów zbrojeniowych w określonym wymiarze zgodnie z podanymi wymiarami na karcie produkcyjnej. Podczas pracy Giętacz korzysta z maszyn zbrojarskich tj: giętarki ręczne, giętarka dwugłowicowa, maszyny tnące, automaty do strzemion oraz innych maszyn służących do ciecia i gięcia stali zbrojeniowej. Ważne jest, aby Giętacz był dokładny i precyzyjny, ponieważ każdy błąd w (usunięte przez administratora) i gięciu może mieć poważne konsekwencje dla budowy. Praca na zbrojarni wymaga również umiejętność obsługi suwnicy do załadunku gotowego wyprodukowanego materiału. Umiejętność obsługi suwnicy do której przyuczamy chętne do tego osoby i wysyłamy na kurs suwnicowego. Giętacz musi również być w stanie współpracować z innymi pracownikami zbrojarni, takimi jak suwnicowy cięciarz i spawacze, aby zapewnić, że prace będą wykonane zgodnie z harmonogramem i wymaganiami projektu. Praca na stanowisku Giętacz może być wymagająca fizycznie, ponieważ gięcie prętów zbrojeniowych może wymagać pewnego wysiłku. Jednocześnie, praca na zbrojarni może być satysfakcjonująca ze względu na to, że Giętacz ma realny wpływ na proces budowy i produkcji elementów, które będą wykorzystane do budowania obiektów.

Olga
Inne
@Flector Sp. z o.o.

Mówicie o precyzji i tego typu umiejętnościach. A co z siłą fizyczną? Pytam pod kątem tego, czy kobieta dałaby radę w pracy w takim środowisku. Pracują tam jakieś czy nie?

Pracodawca

@Olga

Praca na zbrojarni wymaga odpowiedniej siły fizycznej, ponieważ związana jest z przemieszczaniem i obróbką ciężkich materiałów, takich jak stalowe pręty, siatki zbrojeniowe i inne elementy konstrukcyjne. Wymagana jest także umiejętność obsługi maszyn i narzędzi oraz czytania rysunków technicznych, co wymaga dużej precyzji i dokładności. Nie można jednak powiedzieć, że tylko mężczyźni są w stanie wykonywać pracę na zbrojarni. Kobiety również mogą pracować w tej branży, o ile mają odpowiednią siłę fizyczną i umiejętności techniczne. Naszym pracownikom zapewniamy odpowiednie szkolenia i warunki pracy, aby minimalizować ryzyko urazów i zapewnić zdrowie pracowników. Ważne jest, aby praca giętacza była dostępna dla wszystkich, niezależnie od płci. Jeśli kobiety posiadają wymagane umiejętności , siłę i chęć do pracy, to nie ma powodu, aby nie dołączyły do zespołu pracowników zbrojarni..

Olga
Inne
@Flector Sp. z o.o.

A czy stawki dla pracowników ustalane są indywidualnie? Oferujecie szkolenie, więc rozumiem, że przyjmujecie też osoby młode, bez doświadczenia, jeżeli spełniają wszystkie wymagania. Czy dla takiej osoby stawki początkowo będą niższe? Czy trzeba też liczyć się z dłuższym okresem próbnym, jeżeli tego doświadczenia się nie ma?

Pracodawca

@Olga

Stawki dla pracowników w naszej firmie są ustalane na podstawie różnych czynników, takich jak doświadczenie, umiejętności, staż pracy i zakres odpowiedzialności. W przypadku osób bez doświadczenia, oferujemy szkolenia, które pomagają w zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy. Stawki początkowo mogą być niższe, ale podczas oceny pracownika, są one dostosowywane do jego umiejętności i wyników pracy. Wynagrodzenie jest ustalane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Przestrzegamy przepisów dotyczących stawek wynagrodzenia oraz innych wymogów związanych z wynagradzaniem pracowników, takich jak dodatki, premie czy urlopy. Najczęściej oferujemy umowy o pracę na czas określony, zazwyczaj na początek od roku do 2 lat. Długość umowy zależy od potrzeb danego stanowiska i specyfiki wykonywanych zadań. Po upływie okresu umowy, możliwe jest przedłużenie umowy lub zatrudnienie na czas nieokreślony w zależności od wyników pracy i potrzeb firmy.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Flector Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Pracodawca

@Pytanie

Zasada równości w płacach kobiet i mężczyzn jest jednym z podstawowych zasad etycznych i wynika z zasady równości, która zakłada, że wszyscy ludzie powinni być traktowani zgodnie z tymi samymi standardami i mieć takie same prawa. Jeśli mężczyzna i kobieta wykonują podobną pracę, wymagającą takiego samego poziomu kwalifikacji i odpowiedzialności, posiadają podobny staż pracy to ich wynagrodzenie powinno być takie same. W związku z tym, firma Flector dba o to, aby stosować zasady równej płacy bez względu na płeć, w trosce o etyczne postępowanie i zapewnienie uczciwych warunków pracy dla wszystkich pracowników.

Radek
Kandydat
 Pytanie

Jakie są wymagania kwalifikacyjne dla stanowiska pracownika na zbrojarni?

Pracodawca

@Radek

W większości przypadków wymagania podstawowe na stanowisko: pracownik zbrojarni obejmują: - Wykształcenie zawodowe lub techniczne w dziedzinie produkcji i obróbki metali, mechanicznej lub pokrewnej. - Doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku, zwłaszcza w dziedzinie obróbki metali lub konstrukcji mechanicznych. - Znajomość narzędzi i maszyn stosowanych w obróbce metali, a także umiejętność ich obsługi. - Znajomość technik i metod obróbki metali, w tym spawania, cięcia, wiercenia, frezowania, szlifowania, toczenia. - Umiejętności czytania i interpretacji rysunków technicznych oraz specyfikacji technicznych. - Zdolność do pracy w zespole oraz komunikatywność. - Dokładność, precyzja i skrupulatność w pracy. - Zdolność do pracy pod presją czasu oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Zainteresowamy
Kandydat
 Pytanie

Witam czy można by było prosić o informację dla osoby która chciała by zacząć pracę w państwa firmie za granicą ? Zaznaczam że jestem osobą sumienną i szybko się ucząca , czy jest możliwość przejścia jakichś kursów lub wprowadzenia w firmę flector?

Pracodawca

@Zainteresowamy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 77 545 33 33 lub przesłanie CV na adres e-mail: biuro@flector.pl. Szukamy pracowników na stanowisko giętacz z doświadczeniem, jak i do przyuczenia. Po zatrudnieniu zapewniamy szkolenia stanowiskowe.

Olga
Inne
@Flector Sp. z o.o.

Witam, a jaka umowa jest na ten okres wdrożeniowy? Pytam dla kogoś, ale interesuje mnie w tym wypadku umowa u pracę od samego początku, nie jakieś zlecenia.

Pracodawca

@Olga

Pracowników zatrudniamy na umowę o pracę.

Pytanie
 Pytanie

Czy Flector Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Pracodawca

@Pytanie

Nasi pracownicy są wielką wartością naszej firmy, ich wiedza i doświadczenie są dla nas bardzo istotne dlatego dbamy o ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Rozwój i wykorzystanie potencjału naszych Pracowników to inwestycja przede wszystkim w nich samych, a tym samym w firmę. Oferujemy pakiet szkoleń: wdrożenie i szkolenia do pracy na dedykowanym stanowisku, finansujemy Szkolenia dla Operatorów Suwnic z egzaminem UDT, zdobywanie uprawnień spawalniczych poprzez udział w kursach spawalniczych oraz uzyskanie certyfikatów. Dla Kadry administracyjnej szereg kursów kadrowo-płacowych, księgowych pozwalające zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy.

Pytanie
 Pytanie

Jakie wartości są cenione w Flector Sp. z o.o.?

Pracodawca

@Pytanie

Firma Flector ceni w pracownikach zaangażowanie w powierzoną pracę i pozytywne nastawienie, wzajemny szacunek, entuzjastyczne podejście, bycie otwartym na innych.

Nowy
Pracownik
@Flector Sp. z o.o.

Buhhha panie Pawle teraz to dopiero się uśmiałem :)

Pracodawca

@Nowy

Dziękujemy za Pana komentarz. Zaręczamy, iż wymienione wartości cenimy w naszych pracownikach. Swoją drogą ubolewamy, że nie ma w naszym kraju kultury pozytywnej odpowiedzi zwrotnej. Wtedy z łatwością można byłoby przekonać się o dobrej atmosferze, zgranych załogach i dobrej pracy.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest okres rozliczeniowy w Flector Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Pracodawca

@Pytanie

Okres rozliczeniowy to miesiąc kalendarzowy, wynagrodzenia wypłacane są regularnie do 10go następnego miesiąca.

Pytanie
 Pytanie

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Flector Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Pracodawca

@Pytanie

Flector Sp. z o.o. stara się tak organizować czas pracy aby pracownicy podczas świąt mogli się cieszyć świąteczną atmosferą w gronie rodziny. Najczęściej wigilia jest dniem wolnym od pracy.

Lidia
Inne
@Flector Sp. z o.o.

A czy pracownicy Flectora mają organizowaną wigilię pracowniczą i mogą spędzić ten czas ze współpracownikami oraz z szefostwem? :) Zawsze wpływa to korzystnie na atmosferę :D Można się takich spotkań integracyjnych spodziewać w firmie? Czy raczej nie?

Pytanie
 Pytanie

Czy można liczyć w Flector Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tomasz
@Pytanie

Firma w chwili obecnej nie oferuje prywatnej opieki medycznej, pracownicy oprócz pełnych składek ZUS są objęci dodatkowym grupowym ubezpieczeniem.

Były pracownik
@Pytanie

...ale możesz liczyć na wyzysk, (usunięte przez administratora) jednym słowem agencja pracy w najgorszym, polskim wydaniu. Pracownik ma zap... , nie myśleć i nie zadawać za dużo pytań.

Zostaw merytoryczną opinię o Flector Sp. z o.o. - Kędzierzyn-Koźle

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie
Flector Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii