Obecnie mówi się, że zawód fizjoterapeuty jest po lekarzach i pielęgniarkach najbardziej licznym zawodem wśród medycznych. To jednak stale za mało z uwagi na starzejące się i chorujące społeczeństwo. Nie bez powodu młodzi ludzie podejmują więc odpowiednie kierunki studiów, aby rozwiązać problem deficytu w tej dziedzinie.

Co więcej, fizjoterapeuta to zawód mocno satysfakcjonujący i praca w stałym kontakcie z ludźmi. Osoby kierujące się w swoim życiu chęcią niesienia pomocy innym, obdarzone konkretnymi predyspozycjami, jak i silną motywacją stają się naprawdę dobrymi fizjoterapeutami pracującymi w państwowych placówkach zdrowia lub zakładając własne prywatne gabinety.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuci niosą pomoc medyczną osobom niepełnosprawnym ruchowo. Pomagają ludziom po wypadkach oraz urazach w powrocie do optymalnego zdrowia. Często zajmują się zdrowiem sportowców. Zawód fizjoterapeuty wymaga jednak odpowiednich kwalifikacji, a jednocześnie wykształcenia. To branża idealna dla osób, które w czasie nauki w szkołach nigdy nie miały problemów z biologii czy chemii. Oprócz ukończenia studiów fizjoterapeucie potrzebne są dodatkowe kursy specjalizacyjne oraz studia podyplomowe.

Zarobki fizjoterapeutów

Wynagrodzenie na stanowisku fizjoterapeuta jest uwarunkowane miejscem pracy. W prywatnych klinikach, ośrodkach rehabilitacji zarobki plasują się na zdecydowanie wyższym poziomie niż w publicznych placówkach zdrowia. Fizjoterapeuta może pracować we własnym gabinecie lub dojeżdżać do domów pacjentów. W takim wypadku mówi się nawet o kilkuset złotowej stawce godzinowej.