Za każdym razem pod koniec miesiąca drżysz, sprawdzając stan konta czy otwierając portfel? Nie możesz pozwolić sobie na wiele prostych przyjemności, jak wyjście do restauracji lub kina? Odkładasz na konkretny cel, a nie chcesz lub nie możesz pożyczyć określonej sumy? Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie! Zastanów się nad pracą dodatkową!

zdalna nowy sacz

Czy opłaca się wstawać z łóżka?

Praca dodatkowa niejedno ma imię. Często decydują się na nią studenci lub osoby chcące dorobić do stałej pensji, a niekiedy nawet emeryci. A choć niektórym z nas w dalszym ciągu kojarzy się ze starym, “dobrym”, chałupniczym skręcaniem długopisów, dziś możemy wprost przebierać w rozmaitych ofertach. Przede wszystkim warto rozważyć, czy wolimy zdecydować się na zatrudnienie zdalne, czy wolimy tradycyjne wykonywanie obowiązków w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu. Jak wszystko inne, obie opcje mają zarówno wady, jak i zalety. Jeżeli zdecydujemy się na pracę zdalną, zaoszczędzimy sporo czasu na dojazdach, a niekiedy również zarobimy więcej niż w przypadku zatrudnienia stacjonarnego. Nie chodzi tylko o wyższe stawki (w końcu pracodawca sporo na nas oszczędza!), ale też o możliwość znalezienia oferty w innym mieście. Możemy np. wykonywać pracę w Nowym Sączu za… stawki warszawskie! To z pewnością brzmi kusząco. Jednak tylko pracując w tradycyjny sposób mamy narzuconą dyscyplinę z zewnątrz oraz często możliwość zadawania na bieżąco nurtujących nas pytań dotyczących naszych obowiązków. Co więcej, oczywiście, nie wszystkie zajęcia możemy wykonywać zdalnie…Jakie mamy opcje?

Praca dodatkowa – w Nowym Sączu potrzeba animatorów!

Wbrew częstemu przekonaniu, na pracę zdalną zdecydować się mogą nie tylko specjaliści. Co prawda programista, grafik czy nawet copywriter zarobią prawdopodobnie więcej, niż osoba wypełniająca ankiety, jednak ta ostatnia opcja również może podratować nieco nasz domowy budżet. Czasem firmy szukają także… specjalistów ds. obsługi klienta! Pomoc przy udzielaniu pożyczki lub inny typ “zdalnego callcenter” zdecydowanie zyskują na popularności.
Zatrudnienie w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę to często sprzątanie, pomoc w sklepie, praca na recepcji, w ochronie czy przy opiece nad dziećmi. Jeśli to ostatnie zajęcie jest Ci bliskie, jednak chcesz spróbować czegoś innego, wolisz zająć się nieco starszymi dziećmi lub po prostu potrzebujesz jednorazowych zleceń, zawsze możesz pomyśleć o zostaniu animatorem dla maluchów! Poszukiwani są oni często do pracy w Nowym Sączu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy dla najmłodszych organizowane są imprezy plenerowe. Dużym atutem będą zdolności plastyczne – w końcu wiele dzieci uwielbia malowanie twarzy!

Jak szukać zleceń?

Wiele osób, zwłaszcza młodzi ludzie, pierwsze kroki kieruje do agencji pracy tymczasowej. Takie rozwiązanie może być dobrym pomysłem na początku kariery zawodowej – agencja załatwi wszelkie formalności i znajdzie dla nas pracodawców, a przy tym… odliczy prowizję.
Bardzo często dobrym źródłem dodatkowych zleceń są znajomi, jednak ta metoda niekiedy nie przynosi oczekiwanych efektów. Wtedy najlepiej sięgnąć do internetu. To doskonałe źródło w szczególności dla osób chętnych na pracę zdalną, jednak nie brak w nim również ogłoszeń dla niań, ochroniarzy czy pracowników serwisu sprzątającego i wielu innych. Ogłaszać się tam mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy, dzięki czemu każdy z nas bez większego trudu znajdzie coś dla siebie.