Rozpatrując zawody z przyszłością, nie można zapomnieć o przedstawieniu zawodu mechanika. Specjalista zajmujący się naprawą samochodów to bez dwóch zdań opłacalny zawód, zwłaszcza gdy będzie on posiadał własny warsztat. Mechanik samochodowy zajmuje się naprawą aut, ale też kontroluje ich stan techniczny. Co więcej, dobry mechanik zna się nie tylko na samochodach osobowych, ale też na autobusach, motocyklach, maszynach rolniczych czy ciągnikach.

Mechanik – jaka specjalizacja?

Praca mechanika samochodowego z całą pewnością jest mocno satysfakcjonująca. Nie bez powodu na ten zawód decydują się zapaleni miłośnicy do spraw technicznych. Aby mówić o dobrym zarobku, warto wziąć pod uwagę specjalizacje i stałe dokształcanie się, które istotne jest z uwagi na fakt postępu technologicznego. Prawdziwy mechanik musi nadążać za nowoczesnymi technologiami. Istotne jest też to, aby posiadał specjalizację, co oznacza, że zajmuje się autami pochodzącymi z danego kraju lub konkretnymi markami. Mechanik niekoniecznie musi być zatrudniony w warsztacie samochodowym lub prowadzić własny biznes. Może pracować na przykład w fabryce samochodów.

Ile zarabia mechanik samochodowy?

Można uznać, że mechanicy zarabiają sprawiedliwe pieniądze. Wynagrodzenie jest tu zależne od doświadczenia. Samodzielni mechanicy, którzy dysponują własnym warsztatem, prowadząc działalność gospodarczą, mogą liczyć na zarobki rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Zatrudnieni otrzymują pensję od 2200 zł do 3700 zł.