Szukanie wysoko płatnych zajęć zarobkowych w innych krajach dzisiaj nikogo nie dziwi. Nasza rzeczywistość często wysyła nas za granicę w poszukiwaniu lepszego życia czy możliwości dorobienia się i wrócenia do rodziny. Nie znając języka, nie posiadając również zwykle żadnego doświadczenia w poszukiwaniu pracy w taki sposób, zapewniamy sobie pomoc pośrednika pracy, znajdującego dla nas zatrudnienie na miejscu, jakim jest Holandia.

Czy trzeba korzystać z pomocy pośrednika?

Wszystko będzie zależało od naszego doświadczenia w tego typu działaniach oraz nasza determinacja. Jeśli nie będziemy korzystać z pośrednictwa, będziemy z automatu zarabiać więcej, a tym samym szybciej będziemy mogli wrócić do naszych rodzin. Za pierwszym razem jednak dobrze jest skorzystać z jego pomocy, a następnie samodzielnie postarać się o jakieś pewne kontakty w sprawdzonych miejscach, aby następnego roku można bezpiecznie i spokojnie wrócić.

Samodzielnie, czyli lepiej?

Szukanie pracy zagranicą nie wyklucza jednak samodzielnego działania i szukania pracy na własną rękę. Na jej znalezienie istnieją trzy dobre, sprawdzone sposoby. Pierwszym z nich będzie Urząd Pracy w Holandii, co lepsze, na jego stronie internetowej znajdziesz podstawowe informacje również w swoim języku. Możesz skorzystać z portalu EURES, który mniej więcej działa jak lokalny urząd pracy, tylko na szczeblu europejskim. Kolejnym rozwiązaniem będzie szukanie pracy na portalach, w ogłoszeniach czy nawet w lokalnej prasie.