Tytułowy zawód związany jest z wykonywaniem pracy fizycznej. Jest to zwykle monotonna praca, średnio ciężka, w ramach której od pracowników wymaga się zdolności manualnych. Osoba na stanowisku pakowacz zajmuje się opakowywaniem produktów lub półproduktów.

Praca wykonywana jest ręcznie lub przy pomocy specjalnych maszyn. Niejednokrotnie pakowacz ma obowiązek oceny jakości wyrobów, które pakuje.

Pakowacz –  zakres obowiązków / pakowacz ręczny obowiązki

Jak już została wspomniane pakowacz musi wykazać się zdolnościami manualnymi, aby mógł pracować na tym stanowisku, jak i liczyć na adekwatny zarobek. Zakres obowiązków pakowacza uzależniony jest od stopnia automatyzacji firmy. W niektórych branżach pakowanie jest bowiem w dużym stopniu zautomatyzowane. Na stanowisku pakowacza zatrudniani są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W dziedzinach stricte technicznych pracodawcy preferują pracowników mężczyzn. Pracownik w branży spożywczej zobowiązany jest dom posiadania aktualnej książeczki sanepidowskiej. Co więcej, od pakowacza wymaga się także umiejętności pracy w zespole oraz gotowości do pracy w systemie nocnym.

Pakowacz – warunki pracy, zatrudnienie, zarobki

Aplikując na stanowisko pakowacza, należy pamiętać, że jest to praca fizyczna zwykle stojąca. Prace wykonywane są w zamkniętych pomieszczeniach typu hala czy magazyn. Pakowacz może pracować w zakładach produkcyjnych lub w hurtowniach. Zarobki w tym zawodzie uzależnione są od miejsca zatrudnienia, wielkości firmy oraz jej kapitału. Pracodawcy ustalają stawkę godzinową lub płacą pracownikom pensję ze względu na akord. Średnia miesięczna pensja pakowacza wynosi około 2500 złotych.

Oceń artykuł
1/5 (1)