Już 19 października 2022 roku odbędzie się największe wydarzenie w historii województwa podlaskiego – Targi Pracy Politechniki Białostockiej. Choć jest to kolejna odsłona tego eventu, po raz pierwszy będzie miał miejsce w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16, co niewątpliwie wpłynie na wyjątkowy charakter targów. Całość potrwa od godziny 10:00 do 17:00.

Swoją obecność potwierdziło ponad 60 wystawców z regionu i nie tylko, którzy aktualnie prowadzą rekrutacje na różne stanowiska. Odwiedzający będą mieli szanse porozmawiać z przedstawicielami branży budowlanej, elektroenergetycznej, IT, spedycyjno-logistycznej, e-commerce oraz wielu innych. Będzie też dużo zróżnicowanych ofert pracy biurowej oraz dla osób ze znajomością języków, które chcą się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia. Targi są bowiem skierowane nie tylko do studentów i absolwentów uczelni technicznych, ale także humanistów i osób z wykształceniem ogólnym.

Jak przygotować się do Targów Pracy?

Wybierasz się na tegoroczne Targi Pracy Politechniki Białostockiej? Aby wynieść z nich jak najwięcej, odpowiednio się przygotuj. To znaczy:

  • przygotuj i zabierz ze sobą aktualne CV – najlepiej w kilku egzemplarzach;
  • zastanów się, jakiej pracy szukasz i sprawdź, które firmy najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom (udaj się do nich w pierwszej kolejności); pełną listę znajdziesz na stronie wydarzenia;
  • przygotuj sobie pytania, jakie chciałbyś/chciałabyś zadać przedstawicielom wybranych przez siebie firm;
  • podczas rozmów rób notatki, ponieważ możliwość spotkania tak wielu pracodawców w jednym miejscu i jednym czasie może sprawić, że nie zapamiętasz wszystkich informacji.

Dlaczego warto wziąć udział w Targach Pracy?

Targi Pracy to doskonała okazja, aby zrobić wstępne rozeznanie na rynku pracy. Biorąc udział w tym wydarzeniu można poznać bliżej specyfikę interesujących nas firm oraz zapoznać się z dostępnymi ofertami pracy. Targi dają możliwość porozmawiania z przedstawicielami potencjalnych pracodawców i zadania różnych pytań, na które odpowiedzi być może nie znaleźlibyśmy w treści ogłoszenia. To także okazja, aby poznać nowych ludzi i nawiązać pierwsze kontakty zawodowe.

Politechnika Białostocka – kopalnia wiedzy i dobry start w karierze

Udział w Targach Pracy może z całą pewnością pozytywnie wpłynąć na naszą zawodową przyszłość. Jednak nic nie zastąpi solidnego wykształcenia, które można zdobyć w murach organizatora eventu – Politechniki Białostockiej. Uczelnia powstała w 1949 roku i składa się z 6 wydziałów, na których uczy się obecnie blisko 7 tysięcy studentów. Politechnika oferuje studia I stopnia (licencjackie 3-letnie oraz inżynierskie 3,5-letnie), II stopnia (magisterskie 1,5 lub 2-letnie) oraz studia podyplomowe. Uczelnia prowadzi także interdyscyplinarną Szkołę Doktorską, a pracownicy i studenci mogą korzystać z programu międzynarodowej wymiany Erasmus+, który umożliwia wyjazd do 280 ośrodków akademickich na całym świecie. Ponadto politechnika prowadzi 20 programów podwójnego dyplomowania z uczelniami znajdującymi się w Chinach, Białorusi, Danii, Francji, Hiszpanii, Kazachstanie, Kirgistanie, Portugalii, Rosji, Ukrainie, Uzbekistanie. Wybór Politechniki Białostockiej daje więc naprawdę ogrom możliwości, a po studiach otwiera drzwi do kariery w wielu branżach.

Oceń artykuł
3/5 (2)