Jeśli zajęcia, które wymagają kreatywności i pomysłowości to coś dla Ciebie, możesz połączyć takie zainteresowania z całkiem niezłymi zarobkami! Branża IT stale się rozwija i daje dostęp do wielu atrakcyjnych miejsc pracy. Jednym z nich jest praca przy tworzeniu stron internetowych.

Nawet ta dziedzina jest podzielona na kilka obszarów, co ma odzwierciedlenie w dostępnych stanowiskach. Jedni pracownicy odpowiadają za oprawę graficzną strony www, inni projektują mechanizmy, zabezpieczenia i funkcjonalności dostępne na stronie. Praca jako web developer jest zarazem bardzo ciekawa, rozwijająca i pozwala nieźle zarobić. W poniższym wpisie przybliżymy ją nieco i wskażemy na jej główne zalety.

Web developer praca – co to oznacza?

Na stanowisku web developer, praca może wiązać się z kilkoma aspektami, lecz najczęściej dotyczy projektowania i tworzenia stron internetowych oraz aplikacji online. Nie musisz być jednak zaawansowanym programistą z wieloletnim doświadczeniem, aby zacząć tworzyć strony internetowe.

Obecnie w sieci dostępnych jest mnóstwo materiałów i kursów pozwalających na wejście na rynek pracy w IT. Często praca na stanowisku web developer tylko pozornie jest bardzo skomplikowana. Ważna jest oczywiście znajomość języków programowania, takich jak HTML, C czy JavaScript, lecz twórcy stron internetowych korzystają także z gotowych rozwiązań i mechanizmów. Podstawowe zapoznanie się z nimi powinno pozwolić na rozpoczęcie pracy jako programista webowy.

W zależności od konkretnego stanowiska, praca web developera polega na tworzeniu stron internetowych lub ich różnych elementów. W zależności od doświadczenia i umiejętności praca może wiązać się z kwestiami technicznymi (developer back-end) lub bardziej aspektami wizualnymi (front end).

Dlaczego warto zostać web developerem?

Nawet dla osób, które nie posiadają żadnej wiedzy w tym temacie, praca jako web developer może być atrakcyjnym planem. Wystarczy poświęcić trochę czasu, zwykle kilka miesięcy, na przejście przez odpowiednie kursy, by móc zacząć szukać pracy na stanowisku Junior Web Developer. Dla niektórych może wydawać się to długo, lecz wystarczy wspomnieć o świetlistej perspektywie zarabiania kilkakrotności średniej krajowej w ciągu najbliższych paru lat.

Praca w IT, w tym także jako web developer, pozwala na niemal nieograniczony rozwój. Możliwości pracy zdalnej otwierają natomiast drzwi do zatrudnienia w praktycznie dowolnej firmie, nawet zza granicy. W przypadku web developerów, praca ma także dodatkowy plus. Bez problemu można znaleźć dodatkowe zlecenia lub zacząć pracować jako freelancer. Obecnie tak dużo biznesów z różnych branż działa w sieci, możliwości tworzenia dla nich stron są niemal nieograniczone.

Podsumowanie

Jakie są największe zalety pracy jako web developer? Przede wszystkim w porównaniu z innymi stanowiskami w IT, próg wejścia jest dość niski. Wystarczy ukończenie kilkumiesięcznego kursu, aby poznać podstawy. Następnie z pewnością szybko znajdziemy pracę, często z możliwością pracy z domu. Po zdobyciu dodatkowego doświadczenia możemy starać się o awans lub poszukać innego miejsca pracy już jako bardziej doświadczony specjalista od tworzenia stron www. Nie ma także problemów ze znalezieniem zleceń jako freelancer.

Oceń artykuł
5/5 (2)