brak logo

kftp

Żory

Opinie o kftp

Tomek 2016-08-10 22:36:54
Chciałem sie zapytać jak z godzinami pracy po ile h sie robi i jaka stawka na godzine. Mam jutro rozmowe o prace właśnie w żorach i chciałbym sie troche dowiedzieć czy sie opłaca.
Foli 2016-08-11 08:40:47
Ciekawe, czy wypłata u nich jest terminowa, wiecie? Dzięki
Shidson 2016-08-12 19:03:41
W KFTP Żory przepracowałem już dwa tygodnie. Więc pozwole się wypowiedzieć.
Na początek pod Del Pierro (umowa o zlecenie do końca września), potem prawdopodobnie umowa o praca jeśli będą ze mnie zadowoleni.
Trafiłem do Działu Rozdmuch. Generalnie praca jest ciężka, trzeba wykonać kilka czynności na raz w 60 sekund. Jest gorąco, idzie się łatwo oparzyć, trzeba się spieszysz, ale....mi generalnie praca się podoba. Brygadziści (tak zwany team lider) to mili i zabawni panowie którzy się nie wywyższają. Jest ciężko, ale idzie się wyrobić, idzie dojść do wprawy w ciągu dnia, dwóch dni, i wtedy masz lajt. Wiadomo, chcesz zarobić to idź zapierdalaj.

Pracowałem wcześniej w Rybnickim Tenneco i nie ma nawet porównania. Tenneco spotykałem się z mobbingiem i znęcaniem psychicznym na każdym kraju. A W KFTP Żory naprawdę jest miła atmosfera, trzeba robić, trzeba się namęczyć ale po to przychodzisz do pracy.

No i 1/2 KFTP Żory to kobiety i to młode, więc idzie się na co popatrzeć podczas przerwy :)
hggj 2016-08-12 22:41:09
@ Shidson najbardziej martwi mnie że piszesz że prawdopodobnie umowa o prace - czyli nie jest to pewniak?
zajaczek 2016-08-13 07:55:54
Zawsze terminowo płacą,( usunięte przez administratora ) coraz większy,stary pracownik
baska 2016-08-13 10:56:36
Jest to pewnik @hggj na początku na pierwsze trzy miesiące masz zlecenie a później jeśli zdecydują się z tobą przedłużyć umowę dostajesz jak wszyscy umowę o pracę
Shidson 2016-08-13 11:16:29
@hggj Podejrzewam że dostanę umowę o pracę. Dlaczego tylko prawdopodobnie? Bo mi tego nie powiedzieli co potem. Wszystko zależy od tego czy będą ze mnie zadowoleni czy nie. Ale na logikę, będę musiał dostać umowę o prace i to pod KFTP dlaczego?
Bo płaca minimalna za godzinę dla zleceniówek będzie zwiększona. A ja dostałem umowę tylko na dwa miesiące do końca września. A ta płaca minalna 14 zł za godzinę wchodzi właśnie od października.

No i Agencja Pracy Del Pierro ma ileś tam pracowników pod sobą. Co jakiś czas KFTP musi przyjąć na umowę o prace pracowników którzy dotychczas byli pod Agencją Pracy Tymczasowej Del Pierro.

Na szkoleniu na którym byłem była jedna babka która właśnie przechodziła z Umowy o Zlecenie pod Del Pierro do Umowy o Pracę pod KFTP.

Wszystko zależy od tego czy się spiszesz czy nie, jeśli się spiszesz dostaniesz umowę o prace, jeśli nie to tobie podziękują. Tak to widzę. Jedno jest pewne całe życie na umowe o zlecenie nie będę pracował. Jeśli nie dostane od października umowy o pracę to tam dłużej nie będę pracował.
Zielony 2016-08-13 14:23:11
@Shidson nie musisz się martwić o umowę o pracę , ponieważ chłopaki z rozdmuchu bardzo szybko dostają się pod firmę. Zazwyczaj jest to 2-3 miesiące i się cb pytają czy chcesz przejść pod firmę. Pracuję w KFTP od nie całego roku (Wtryski) i przeszedłem pod firmę po 6 miesiącach , mogłem przejść już po 4 miesiącach , lecz zrezygnowałem motywując moją decyzję niższymi zarobkami. Pozdrawiam
my 2016-08-13 17:00:08
@baśka, no właśnie, jeśli się zdecydują... a ile statystycznie osób ma po okresie próbnym przedłużane? co w takim razie trzeba zrobić żeby takie przedłużenie otrzymać? ja się boję że jak wiele firm oni tasmowo będa przerabiać temat, sama wiesz jak to teraz jest
Janson 2016-08-25 14:07:14
Firma KFTP - same dno i wodorosty.To co się tam dzieje to śmiech na sali, wykorzystywanie bezradnych ludzi za marne grosze.Dlaczego jest taki przemiał ludzi? Odpowiedz jest bardzo prosta, bo nikt nie będzie tyrał za takie grosze 8 godzin i żeby nie było nawet czasu za przeproszeniem pierdnąć, chore ale prawdziwe.Panowie liderzy i itp to chyba się w głowach poprzestawiało albo tak im ta robota głowy poryła że już nie wiedzą co czynią, kim wy jesteście żeby tak się wywyższać? Już nie jeden dostał w mordę ale i to nie pomogło, cwaniactwo ludzkie nie zna granic.A ta czterobrygadówka? ha w weekend się leży na tapczanie i odpoczywa po ciężkim tygodniu pracy a nie haruje jak wół i to w dodatku na 14 00. Tak właśnie odpoczywa kierownictwo, a pracownicy maj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] aż miło.Ludzie dobrze wam radze, dla waszego dobra, lepiej idzie roznosić ulotki, zarobicie mniej (albo i nie) ale przynajmniej nie będziecie pracować w firmie, gdzie każdy jest traktowany jak śmieć, bez szacunku dla człowieka.
5
Shidson 2016-08-27 12:08:35
Pracuje w KFTP Żory od niecałego miesiąca i pozwolę się wypowiedzieć.

Atmosfera naprawdę nie jest zła. Ludzie są generalnie mili, pomocni, tak samo panowie ochroniarze, jest naprawdę w porządku pod tym względem. Nikt nigdy mnie zaatakował słownie, nie starał mi się dokuczyć (czy fachowo to nazwę " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;).

Ale jeśli chodzi o pracę. Harujesz 8 godzin, są przerwy 20 minutowe, ale takie że raz o masz tą przerwę o 17 a raz o 19:30, zależy kiedy team lider się zmieni. Dodatkowo nie możesz się spóźnić z tej przerwy, ja spóźniłem się o 3 minuty z przerwy (musiałem wskoczyć do łazienki p otym jak zjadłem) dostałem upomnienie na pismie od Team Lidera. A samo dojście z stanowiska pracy do stołówki to 3/4 minuty drogi. Czyli na zapalenie/zjedzenie masz gdzieś +/- 12-14 minut.

Maszyna idzie swoim tempem i musisz nadążać. Nie masz ani sekundy wolnego czasu by się napić. A pójść do łazienki to jest w ogóle arcytrudno...zależy od team lidera, jeden bez problemu ciebie zastąpi, a drugi ciągle gada że nie ma czasu, że może ciebie zastąpić za 20 minut i do tej pory masz wytrzymasz, oczywiście nie przychodzi by ciebie zastąpić. A nie możesz ot tak wyłączyć maszyny i pójść sobie do łazienki, ktoś koniecznie musi ciebie zastąpić. Jest jeden plus, wyrobisz normę o ponad 50-100 sztuk, wtedy team leader zwalnia ci maszynę. Wtedy albo idziesz zamiatasz wszystkie maszyny na Dziale, albo masz fajrant na ostatnią godzinę. Ale bardzo rzadko się to zdarza byś wyrobił normę o ponad 50-100 sztuk.

Umowa o pracę? Słyszałem różne wersje. Niektórzy gadają że po dwóch miesiącach zlecieniówki dostajesz się pod KFTP i masz umowę o prace, a niektórzy gadają że najpierw umowa o zlecenie na dwa miesiące, potem przedłużasz z Del Pierro dwa razy umowe o zlecenie i dopiero po PÓŁ ROKU dostajesz umowę o prace pod KFTP.
Oczywiście na zleceniówce wolnego nie weźmiesz, jak jest postój to dostajesz bezpłatny urlop, o L4 ciężko.

Ale generalnie jest ok. Spotkałem gorsze miejsca pracy, KFTP Żory w porównaniu do Rybnickiego Tenneco jest naprawdę dobrze. Idzie zarobić, idzie się namęczyć, idzie się podenerwować, większego mobbingu nie ma, ot typowa Fabryka. Większy minus jest taki że dopiero po dłuższym czasie przechodzić na umowę o prace.
Foli 2016-08-30 11:57:38
Taki telefoniczny doradca grafika może liczyć na zarobki na poziomie 10-15zł/h a jeszcze do tego dochodzi prowizja, więc są to dość rozsądne stawki. W końcu można sobie spokojnie dorobić nawet mając jeszcze status studenta. Ale czy wypłata jest na czas? Dzięki
Olaf 2016-09-06 11:13:39
Ja tam 5 lat pracuję i żyję,robota jak karzda inna,wszędzie trza robić,widzę tylko samych narzekaczy,pokolenie chipsów i hamburgerów,
aj 2016-09-06 15:19:17
No dobrze, ale wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników, a to jest dobry znak na to co się teraz dzieje. Takie dobre relacje w kadrze przyczyniają się odpowiednio do sukcesu w firmie.
gosc 2016-09-08 00:35:29
dbają o zadowolenie pracowników? hahahah dobry zart :)
2
romeo 2016-09-08 11:50:38
Przecież materiały budowlane mają na prawdę dobrej jakości, ale zastanawia mnie czy jest szansa na odpowiednie premie do podstawy zarobków, wiecie może?
Loki 2016-09-08 14:29:27
Materiały Budowlane? Wtf? Kolego nie pomyliły ci się firmy? Jest to firma Produkcyjna a nie Budowlana.
Pracujew KFTP kilka lat, więc tak;
Co do premi. Z tego co mi mówiła Babka z Del Pierro - 1600-1800 zł na rękę bez sobót i niedziel, premiera 100 zł za przerobione wszystkie dni w miesiącu, + dodatkowa premia za robienie w soboty i niedziel. Razem na rękę idzie zarobić do 2,5 tyś zł będąc zwykłym fizycznym robolem. Dodatkowo premie w święta (400 zł za boże narodzenie, 100 zł na Wielkanoc) tylko te premie są gdy jesteś pod KFTP, pierwsze pół roku jesteś w Del Pierro na umowie o zlecenie.

"Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników" Nie wiem kto ci tych bzdur naopowiadał. Nikt tam nie dba o zadowolenie pracowników. Najgorzej nie jest, to nie jest taki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak rybnickie Tenneco czy zwonowicki Classen ale zadowolenie pracowników to oni mają w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
2
Darek 2016-09-08 14:46:12
Wiesz co, no chyba mu się pommyliły firmy, wiadomo
bolloooo 2016-09-08 20:07:12
Pracuje w kftp już 2 lata i powiem tak jak przychodzi koleś albo łaska która niewie jak nacisnąć skaner a lidera jej to tlumarły po raz któryś to sorry
33 2016-09-08 21:11:01
no ale to przecież wiadomo ze do pracy na takich stanowiskach to przecież zatrudnia się jednak ososby które na prawde maja jakiekolwiek pojecie o tym no nie wyborazam sobie w sumie żeby moglo być inaczej
świstunio 2016-09-16 23:46:02
Zwłaszcza te na desce w toalecie
blin 2016-09-18 22:49:45
33 ogólnie do takiego sektora Automotive potrzeba ludzi z wiedza i doświadczeniem, branża dla fachowców
tiktak 2016-09-24 20:50:44
o czym Ty bredzisz ??? jakie doświadczenie ?? jaka wiedza ??? to wszystko nie jest ważne !! nawet wykształcenie nie ma tu żadnego znaczenia ( podobno jest nawet liderka po podstawówce , ale to chyba nie jest możliwe !! ) są ogólnie dwa sorty .. w Kftp jest jeszcze trzeci . Człowieku wyłącz myślenie jestes zaprogramowany na wykonywanie pracy jak automat i lepiej się nie wychylać jesli na takiej pracy za 2 tys. brutto ci zależy :) powodzenia
3
jogi berer 2016-09-25 19:22:45
@ tiktak - nhaprawde ciezko mi uwierzyć że nie liczy sie doświadczenie i wiedza. Sadziłam ze w kazdej pracy to cenia
tiktak 2016-09-27 13:00:29
w tej pracy nie . Jak zauważyłem to co wyróżnia pracowników z doświadczeniem to tylko i wyłącznie praca na szybszych cyklach . a jeśli chodzi o doświadczenie to tacy pracownicy muszą pracować na wszystkich maszynach często z nowymi ( czyli praca za dwóch ) i za te same piniądze . I masz tu obraz wiedzy i doświadczenia , czasem lepiej udawać że sie czegoś nie umie , albo nie może zrobić zarobisz tyle samo a nie padniesz ze zmęczenia :)
3
Loki 2016-09-30 16:34:43
Tiktak. Przesadzasz. Jeśli robisz na szybszym cyklu to z normą się wyrabiasz tak że na ostatnią godzinę zwalniają ci maszynę na maxa i masz fajrant. Ja osobiście nigdy nie zapierdalałem przez równe 8 godzin. Mam np 460 sztuk do zrobienia. Zazwyczaj jeden Danpla mieści 90-120 sztuk. To 4 danpla (360 sztuk ) zrobisz lajtowo do 13/21/5 i na ostatnią maszynę line keeper ci zwalnia maszynę, chyba ze zrobisz dużo bubli i nie wyrobisz się z normą to wiadomo maszynę ci nie zwolni.

I jeszcze jedna uwaga. W tej firmie jest tak że jak ci braknie 10-20 sztuk do normy to nic sie nie stanie, a jak zrobisz ponad formę to...źle. Line Keeperzy unikają tego jak ognia i robią wszystko by do 14 wyrobiono się idealnie z obecną normą, inaczej koreańczycy w biurze widząc że ludzie się wyrabiają z danymi normami i to szybko by je podnieśli a team liderzy i line keeperzy absolutnie tego nie chcą. Więc to nie jest Tenneco "Norma albo śmierć".
tiktak 2016-10-01 18:03:52
coś mi się wydaje że na tym rozdmuchu od niedawna pracujesz :) jeszcze nie słyszałem żeby ktoś a już w szczególności LK ( nie ma takich praw ) zwalniał maszynę i żeby produkcja ponad normę była złem :) . A swoją drogą w mesie nic sie nie ukryje chyba że skan dodatkowej etykiety , No ale to wiedza wyższa i raczej nie zaprzątaj sobie tym głowy . Jeśli chodzi o koreańczyków to mam wrażenie że nie do końca orientują się w sytuacji . Pochwal sie jeszcze raz że masz lajtowo i poczekamy za jakis czas nikt z was tak dobrze mieć nie będzie i nie mierz pracy w tej firmie swoją miarką bo jest praca :) i PRACA !
Foli 2016-10-01 21:58:11
@polecający a mozesz napisać na jakie zarobki wlasnie na takim stanoiwsku mniej wiecej mozna liczyc?
Loki 2016-10-02 21:46:25
Robie od 2 sierpnia na Rozdmuchu (dzisiaj równe dwa miesiące) owszem. Ale najwidoczniej albo sam nie robisz na Rozdmuchu albo na innej maszynie.

Mój LK jest chamem i bucem, wszystko mi robi na złość ale.... jeśli maszyna nie robi bubli, jeśli robie w normalnym tempie pracy i do 13 wyrabiam 75% normy najnormalniej na świecie zwalnia mi maszynę. Dostawałem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] od niego za różne rzeczy, za głupoty zazwyczaj, ale nigdy nie dostałem opiernicz że nie wyrobilem normy nigdy. Możesz mi to jakoś wyjaśnisz?
Inna sprawa że jak jesteś sam ogarnięty na maszynie to możesz zwalniać/przyspieszać maszynę jak ci się podoba i LK nic z tym nie robi, i nie pisz "nigdy nie słyszałem" bo ja widzę na żywo co się odprawia ;)

Co do Koreańczyków, ja mam wrażenie że Łukasz S, Konrad B, Wojciech H i inni kierownicy najnormalniej na świecie ich w ciula robią a ci nie wiedzą co się w tej firmie dzieje.

Ja mam wrażenie że w KFTP a przynajmnie na Rozdmuchu nie zbyt bardzo dbają o normę. A przynajmniej na mojej zmianie.
3
sorry 2016-10-02 21:54:00
Pewnie oprócz dobrej podstawy dorzucają jeszcze jakieś premie @Foli, ale skoro wypłata jest adekwatna do powierzanych zadąń, to już dobrze o nich świadczy.
NarodowaDuma 2016-10-03 12:06:05
Stary zwolnij się stamtąd jesteś Polakiem nie zapominaj o tym jest takie przysłowie lepiej umrzeć na stojąco aniżeli klęczeć do końca życia !też tam robiłem ,daj spokój !
NarodowaDuma 2016-10-03 12:06:33
Stary zwolnij się stamtąd jesteś Polakiem nie zapominaj o tym jest takie przysłowie lepiej umrzeć na stojąco aniżeli klęczeć do końca życia !też tam robiłem ,daj spokój !
Foli 2016-10-03 12:53:54
hej no wiadomo ze jak komu się nie podoba to po co na sile jest dalej zatrudniony na jego miejsce jest na pewno dużo innych chętnym ososb do prcy nie ma sensu zajmować takiego miejsca przecież prawda??
sara 2016-10-05 12:19:46
w sumie to jeden z lepszych pracodawców w sektorze automotive, chciałabym rozwijać moją karierę u was
Bla 2016-10-06 15:35:16
Chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz ;)
2
oksy 2016-10-06 16:11:45
no przecież firma zajmuje się produkcją najwyższej jakości części samochodowych
Bla 2016-10-06 19:11:20
Te detale wyglądają jak kupa, a Ty mówisz o najwyższej jakości :D
2
Norad 2016-10-07 12:41:39
Ci którzy marudzą, psioczą na KFTP pytanie do was - czy was czasem nie zwolnili w KFTP?Albo odpadliście na etapie Szkolenia gdzie uprzejmy pan Romuald z Del Pierro wam podziękował?

KFTP ma swoje plusy i minusy, ale to naprawdę w porządku firma. Narobisz się, wielkich kokosów nie zarobisz, Firma ma swoje dziwne zwyczaje i standarty (np soboty i niedziele płacone co 3 miesiące) ale nie jest tragicznie, jak chce ci się robić to będziesz robił, będziesz szanowany.

Bla - Te detale idą do samochodów na któree ciebie prawdopodobnie nie stać ;)

Narodowa Duma - Pokaż mi Polską Firmę, Fabrykę na terenie Rybnika/Żor wielkości Tenneco, KFTP, Nifco,Classenu, no dalej. W jakiej polskiej firmie o standartach KFTP w sektorze Automative znajde robote?
Dziecko 2016-10-07 22:36:53
No właśnie na pewno ich zwolnili, ja Ci to mówię, obiecuję, zapewniam Cię o tym, generalnie ludzie którym dobrze się pracuje po prostu nie mają czasu na bzdury i nie zajmują się czymś takim, tylko Ci byli
Olivia 2016-10-08 01:41:08
Łukasz ś zwalnia ludzi bez powodu lub dlatego że się mu nie spodobasz albo podpadniesz. Prawda?
Norad 2016-10-08 17:55:25
W połowie prawda, w połowie plotka.. Łukasz Ś jest bardzo wymagającym szefem, czepia się dosłownie wszystkiego, ale raczej bez powodu ludzi nie zwalnia. Wiem ze zdarzyło się że zwolnił gościa którego dwa razy w robocie nie było, wiem że jesli mu podpadniesz a dobrze robisz to nie wyraza zgode by dany czlowiek przeszedł pod KFTP (trzyma go pod Del Pierro na Zleceniówce). Ogólnie ch*j ale bez powodu ciebie nie zwolni ale i tak ci uprzykrzy życie jak będzie chciał.
1
aksa 2016-10-08 18:21:30
a jakie są więc powody przyjacielu konkretnie tych zwolnień?
bubel 2016-10-08 18:55:05
czy wy naprawdę macie pojęcie o czym piszecie ?????? Łukasz ma fuche i tyle był robolem jak wy ale tu szybko sie awansuje to zależy czy jestes człowiekim czy " człowieczkiem " dla niektórych funkcja to fucha i setki za 3-4h pracy . Dobre detale wiodoący na rynku lider ??? pasta pasta spry sprey . ustawiacze mają tylko blade pojęcie o maszynach bo niby kto ma ich uczyć ?? Ci co opanowali tę sztukę nie lubią się dzielić lepiej być na fb albo zbierać pokemony . Myślisz że ci co sie zwolnili bądż zostali zwolnieni chcą sie jakoś wyzyć i tu piszą ??? błąd w rozumowaniu .. Zobacz zwalniają ludzi którym coś " nie wyszlo " teraz zobacz ci co dostali ostatnio umowy pod firmę ile razy byli juz na L4 ??? albo lepiej po 2 tyg pracy pod firmą przynoszą L4 bo są w ciąży .. czasem można się juz tylko śmiać . zresztą popracujecie zobaczycie a na premie hmmm nie liczyłbym raczej no chyba ze zostaniecie " wybrani " powodzenia życzę i poprawy nastroju ...
Bla 2016-10-08 19:33:27
Mylisz się ;) Pracuję w KFTP, nie zwolnili mnie... I nie psioczę tutaj na samą robotę, bo ta jest ok (nie mówię tu o stanowisku operatora, bo nim bym nie chciał być :P ), ale chodzi mi o sposób zarządzania, który jest po prostu żałosny... Góra zajmuje się jakimiś pierdołami (tutaj papierek, tam pusta puszka stoi - dlaczego? Proszę o raport w tej sprawie), zamiast zabrać się za konkretną robotę, która wyeliminuje lub znacząco zmniejszy np. problemy z maszynami... Ale po co..? Tam priorytetem jest przejść po hali i sprawdzić, czy stół nie jest umazany... Ciekawe, że im nie jest wstyd na tych wysokich stanowiskach zajmować się takimi pierdołami...
3
Hojwiert 2016-10-08 21:15:31
Z tego co widze to warto spróbować pracy u nich, czytam dużo pozytywnych opinii i wygląda to całkiem okej
zajaczek 2016-10-08 23:28:15
zawsze terminowo
heh 2016-10-09 13:46:01
No i fajnie. W sumie to zaoszczędzi trochę niepotrzebnych nerwów
Farrok 2016-10-16 18:57:50
ta trócja kombinuje tak by u nich wszystko wszystko było ok. MES wszystko przyjmnie.
1
Farrok 2016-10-16 18:59:21
A co ma waldek innego do roboty :)
babik 2016-10-17 11:31:36
To jak się ma teraz sytuacja jeśli chodzi o nowe oferty pracy? Nie widzę teraz żadnych możliwości zatrudnienie na goworku
Zostaw swoją opinię o kftp - Żory
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kftp