kftp

Żory

Opinie o kftp

tiktak 2016-09-27 13:00
w tej pracy nie . Jak zauważyłem to co wyróżnia pracowników z doświadczeniem to tylko i wyłącznie praca na szybszych cyklach . a jeśli chodzi o doświadczenie to tacy pracownicy muszą pracować na wszystkich maszynach często z nowymi ( czyli praca za dwóch ) i za te same piniądze . I masz tu obraz wiedzy i doświadczenia , czasem lepiej udawać że sie czegoś nie umie , albo nie może zrobić zarobisz tyle samo a nie padniesz ze zmęczenia :)
Loki 2016-09-30 16:34
Tiktak. Przesadzasz. Jeśli robisz na szybszym cyklu to z normą się wyrabiasz tak że na ostatnią godzinę zwalniają ci maszynę na maxa i masz fajrant. Ja osobiście nigdy nie zapierdalałem przez równe 8 godzin. Mam np 460 sztuk do zrobienia. Zazwyczaj jeden Danpla mieści 90-120 sztuk. To 4 danpla (360 sztuk ) zrobisz lajtowo do 13/21/5 i na ostatnią maszynę line keeper ci zwalnia maszynę, chyba ze zrobisz dużo bubli i nie wyrobisz się z normą to wiadomo maszynę ci nie zwolni.

I jeszcze jedna uwaga. W tej firmie jest tak że jak ci braknie 10-20 sztuk do normy to nic sie nie stanie, a jak zrobisz ponad formę to...źle. Line Keeperzy unikają tego jak ognia i robią wszystko by do 14 wyrobiono się idealnie z obecną normą, inaczej koreańczycy w biurze widząc że ludzie się wyrabiają z danymi normami i to szybko by je podnieśli a team liderzy i line keeperzy absolutnie tego nie chcą. Więc to nie jest Tenneco "Norma albo śmierć".
tiktak 2016-10-01 18:03
coś mi się wydaje że na tym rozdmuchu od niedawna pracujesz :) jeszcze nie słyszałem żeby ktoś a już w szczególności LK ( nie ma takich praw ) zwalniał maszynę i żeby produkcja ponad normę była złem :) . A swoją drogą w mesie nic sie nie ukryje chyba że skan dodatkowej etykiety , No ale to wiedza wyższa i raczej nie zaprzątaj sobie tym głowy . Jeśli chodzi o koreańczyków to mam wrażenie że nie do końca orientują się w sytuacji . Pochwal sie jeszcze raz że masz lajtowo i poczekamy za jakis czas nikt z was tak dobrze mieć nie będzie i nie mierz pracy w tej firmie swoją miarką bo jest praca :) i PRACA !
Loki 2016-10-02 21:46
Robie od 2 sierpnia na Rozdmuchu (dzisiaj równe dwa miesiące) owszem. Ale najwidoczniej albo sam nie robisz na Rozdmuchu albo na innej maszynie.

Mój LK jest chamem i bucem, wszystko mi robi na złość ale.... jeśli maszyna nie robi bubli, jeśli robie w normalnym tempie pracy i do 13 wyrabiam 75% normy najnormalniej na świecie zwalnia mi maszynę. Dostawałem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] od niego za różne rzeczy, za głupoty zazwyczaj, ale nigdy nie dostałem opiernicz że nie wyrobilem normy nigdy. Możesz mi to jakoś wyjaśnisz?
Inna sprawa że jak jesteś sam ogarnięty na maszynie to możesz zwalniać/przyspieszać maszynę jak ci się podoba i LK nic z tym nie robi, i nie pisz "nigdy nie słyszałem" bo ja widzę na żywo co się odprawia ;)

Co do Koreańczyków, ja mam wrażenie że Łukasz S, Konrad B, Wojciech H i inni kierownicy najnormalniej na świecie ich w ciula robią a ci nie wiedzą co się w tej firmie dzieje.

Ja mam wrażenie że w KFTP a przynajmnie na Rozdmuchu nie zbyt bardzo dbają o normę. A przynajmniej na mojej zmianie.
NarodowaDuma 2016-10-03 12:06
Stary zwolnij się stamtąd jesteś Polakiem nie zapominaj o tym jest takie przysłowie lepiej umrzeć na stojąco aniżeli klęczeć do końca życia !też tam robiłem ,daj spokój !
NarodowaDuma 2016-10-03 12:06
Bla 2016-10-06 15:35
Chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz ;)
Bla 2016-10-06 19:11
Te detale wyglądają jak kupa, a Ty mówisz o najwyższej jakości :D
Norad 2016-10-07 12:41
Ci którzy marudzą, psioczą na KFTP pytanie do was - czy was czasem nie zwolnili w KFTP?Albo odpadliście na etapie Szkolenia gdzie uprzejmy pan Romuald z Del Pierro wam podziękował?

KFTP ma swoje plusy i minusy, ale to naprawdę w porządku firma. Narobisz się, wielkich kokosów nie zarobisz, Firma ma swoje dziwne zwyczaje i standarty (np soboty i niedziele płacone co 3 miesiące) ale nie jest tragicznie, jak chce ci się robić to będziesz robił, będziesz szanowany.

Bla - Te detale idą do samochodów na któree ciebie prawdopodobnie nie stać ;)

Narodowa Duma - Pokaż mi Polską Firmę, Fabrykę na terenie Rybnika/Żor wielkości Tenneco, KFTP, Nifco,Classenu, no dalej. W jakiej polskiej firmie o standartach KFTP w sektorze Automative znajde robote?
Olivia 2016-10-08 01:41
Łukasz ś zwalnia ludzi bez powodu lub dlatego że się mu nie spodobasz albo podpadniesz. Prawda?
Norad 2016-10-08 17:55
W połowie prawda, w połowie plotka.. Łukasz Ś jest bardzo wymagającym szefem, czepia się dosłownie wszystkiego, ale raczej bez powodu ludzi nie zwalnia. Wiem ze zdarzyło się że zwolnił gościa którego dwa razy w robocie nie było, wiem że jesli mu podpadniesz a dobrze robisz to nie wyraza zgode by dany czlowiek przeszedł pod KFTP (trzyma go pod Del Pierro na Zleceniówce). Ogólnie ch*j ale bez powodu ciebie nie zwolni ale i tak ci uprzykrzy życie jak będzie chciał.
bubel 2016-10-08 18:55
czy wy naprawdę macie pojęcie o czym piszecie ?????? Łukasz ma fuche i tyle był robolem jak wy ale tu szybko sie awansuje to zależy czy jestes człowiekim czy " człowieczkiem " dla niektórych funkcja to fucha i setki za 3-4h pracy . Dobre detale wiodoący na rynku lider ??? pasta pasta spry sprey . ustawiacze mają tylko blade pojęcie o maszynach bo niby kto ma ich uczyć ?? Ci co opanowali tę sztukę nie lubią się dzielić lepiej być na fb albo zbierać pokemony . Myślisz że ci co sie zwolnili bądż zostali zwolnieni chcą sie jakoś wyzyć i tu piszą ??? błąd w rozumowaniu .. Zobacz zwalniają ludzi którym coś " nie wyszlo " teraz zobacz ci co dostali ostatnio umowy pod firmę ile razy byli juz na L4 ??? albo lepiej po 2 tyg pracy pod firmą przynoszą L4 bo są w ciąży .. czasem można się juz tylko śmiać . zresztą popracujecie zobaczycie a na premie hmmm nie liczyłbym raczej no chyba ze zostaniecie " wybrani " powodzenia życzę i poprawy nastroju ...
Bla 2016-10-08 19:33
Mylisz się ;) Pracuję w KFTP, nie zwolnili mnie... I nie psioczę tutaj na samą robotę, bo ta jest ok (nie mówię tu o stanowisku operatora, bo nim bym nie chciał być :P ), ale chodzi mi o sposób zarządzania, który jest po prostu żałosny... Góra zajmuje się jakimiś pierdołami (tutaj papierek, tam pusta puszka stoi - dlaczego? Proszę o raport w tej sprawie), zamiast zabrać się za konkretną robotę, która wyeliminuje lub znacząco zmniejszy np. problemy z maszynami... Ale po co..? Tam priorytetem jest przejść po hali i sprawdzić, czy stół nie jest umazany... Ciekawe, że im nie jest wstyd na tych wysokich stanowiskach zajmować się takimi pierdołami...
zajaczek 2016-10-08 23:28
zawsze terminowo
Farrok 2016-10-16 18:57
ta trócja kombinuje tak by u nich wszystko wszystko było ok. MES wszystko przyjmnie.
Farrok 2016-10-16 18:59
A co ma waldek innego do roboty :)
babik 2016-10-17 11:31
To jak się ma teraz sytuacja jeśli chodzi o nowe oferty pracy? Nie widzę teraz żadnych możliwości zatrudnienie na goworku
waldi 2016-11-17 14:57
L s to kawal drania
Basia 2016-11-18 19:30
Nawet bardzo sie ciesze ze juz tam nie pracuje,praca nawet fajna idzie sie przyzwyczaic,ale Agnieszka liderka wiecznne daje na to samo i nic dziwnego ze osoby sie zwalniaja zamiast dawac ich codziennie na cos innego ilez to mozna, no to maja dosc tego nie dziwie sie ze odchodza. Ale fajna z niej babeczka,mogla by wkoncu cos zaczac robic ,pensje tez sa nawet fajne :)
euro 2016-11-21 20:30
Jesteś jedyna w swojej opinii . Ona nigdy nie weżmie się za pracę - ciągle ktoś jej pomaga albo odwala za nią całą robotę nawet meili nie czyta tylko robią to ustawiacze , Jedyny jej wysiłek to rozłożyć ludzi na maszyny a i tak zwykle się radzi . Nie nie jest fajna , jest jak rzep.
Pracownik 2016-11-21 22:18
Nie chcę tu nikogo bronić, ale takie pieprzenie jak powyżej to dno i świadczy o autorze/autorce. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się potknięcia, ale jak na swój zakres obowiązków radzi sobie OK. A jeśli ktoś ma jakieś "ale" do kogoś powinien je wyjaśnić osobiście z tym kimś, a nie anonimowo wylewać żale na forum, które w dodatku są bzdurami.
padzik 2016-11-22 16:55
uderz w stół a ustawiacz sam się odezwie :) podobno " stary romans nie rdzewieje " :)
Basia 2016-11-23 09:53
Naprawde bardzo ja lubilam,denerwowalo mnie tylko to ze wiecznie chodzilismy na te same maszyny,chcialam sie uczyc czegos nowego a to wiecznie to samo,potem sie zwalniamy niestety przez cos takiego,i to nie tylko ja tak myslalam wiecej osob ale niechca gadac,wkoncu ktos sie zglosi do P.Wojtka i powie mu co sadzi o tym,i cos sie ruszy a nie gdy jest audyt to da osobe pierwszy raz na maszyne i ona ma tam zapiepszac mimo tego ze wczesniej tam nie byla,tu jest bardzo nie wporzadku P. Agnieszka niestety :(
cave 2016-12-04 11:12
A 3i operator wozka lepij mo ?
Pracownik 2016-12-07 22:46
Cóż za elokwentna wypowiedź na poziomie :D (...poziomie podstawówki). Ale pasuje do typowego posiadacza BMW z IQ ameby. :D
BEMka 2016-12-09 20:35
Tak, tak Wojtuś jest tak jak myślisz ale wbij sobie do łba że kia którą tak dumnie reprezentujesz to nie AUDI CZY BMW A już nie daj Boże Mercedes więc ochudnij i przestań się spuszczać bo latasz po tej hali jak zyd po pustym sklepie a uwierz mi nie zrobisz NIC powtarzam NIC by zwiększyć sprzedaż tego badziewia bo tak jak wspomniałem ja bym tego kurxa za darmo nie chciał bo kto by chciał mieć wydatki?oj Wojtej Wojtek myślałem ze z ciebie kumaty chłopak
Pracownik 2016-12-10 14:15
Nie jestem Wojtuś :) Jestem zwykłym pracownikiem, który sam nie przepada za tym Panem, ale widząc komentarze tego typu, to oczy krwawią ;)
Loki 2017-01-07 13:04
Teraz ponoć są przyjęcia pod KFTP. Choć powiem wam że bardziej opłaca się zostać pod Del Pierro, od stycznia podnieśli stawkę do 13 zł za godzinę za dzień i 15 zł za godzinę za noc. Czyli idzie zarobić 2 tyś zł na rękę bez weekendów. Tylko wiadomo pod KFTP są wszelkie premie, dodatki socjalne itd, ludzie pod KFTP w grudniu dostali 800 zł premii (300 zł premii świątecznej + 500 zł zysków, możliwe że na odwrót). No i na przełomie lipca i sierpnia planowany jest postój gdzie wszyscy dostaną wymuszone dwa tygodnie urlopu. Ludzie pod KFTP mają go normalnie płatne, a ludzie pod Del Pierro.

Anonim 2017-01-09 18:21
450zł na święta i 500zł zysków ;) Co daje w sumie 950zł :) I wcale się nie opłaca zostać pod Del Pierro ;) Po pierwsze umowa zlecenie, to umowa śmieciowa, nawet nie ma się co tu więcej rozpisywać, a po drugie tak jak zostało wspomniane, pod firmą na umowie o pracę masz różne świadczenia, dodatki, premie i płatne wolne, więc nie patrzcie i nie porównujcie miesięcznego wynagrodzenia z Del Pierro z tym z KFTP, tylko porównajcie to w skali rocznej, dzięki czemu zobaczycie, że średnie miesięczne wynagrodzenie wyniesie więcej pod KFTP niż pod Del Pierro, bo w skali roku zarobicie pod KFTP więcej.
Loki 2017-01-10 11:27
Pod KFTP na pierwszej umowie na rękę zarobisz 1800 zł. Pod Del Pierro bez weekendów (stawka 13 zł za godzinę/15 zł za godzinę w porach nocnych) ponad jakieś 2 tyś, z weekendami to jeszcze więcej. Pod KFTP jest to tak pokręcone...że weekendy są płacone co 3 miesiące (czyli co trzeci miesiąc masz dwa razy większą wypłatę jeśli przerobisz te 4 weekendy w ciągu 3 miesięcy).

Zresztą pod KFTP trudno się dostać. po 3 miesiącach można składać podanie a na odpowiedź czeka się kolejne 3 miesiące...trzeba zgody team lidera, kierownika działu, kierownik produkcji pana Waldka, a potem Koreańczyków w Zabrzu. Znam osoby które siedzą ponad rok pod Del Pierro bo podpadli Łukaszowi Ś
Pracowniczka 2017-01-27 17:53
Jest nowy kierownik na wtryski. Ciekawe jak długo wytrzymie bo dwóch odeszło w szybkim tempie? A tempo jest duże!
Pracownik55 2017-02-02 01:11
Co ty piszesz za głupoty ??? Jak szybko odeszli?? Moim zdaniem byli tam dość długo..
ASTRO 2017-02-07 11:16
A więc tak pracowałem 3 miesiące na rozdmuchu na wszystkich maszynach więc mam jakieś pojęcie na ten temat. Jeżeli chodzi o obsługe maszyny są stare i rozjeb... robią bubla za bublem trzeba cały czas kontrolować chłodzenie elementu dzwi na nockach są potwierane(wystarczy sie zagapić, albo element w formie wybuchnie tragedia gotowa przykład gosciu na wtryskach dostał w twarz gorącym plastikiem który wtopił mu sie w twarz) elementy sie kleją maszyny do obróbki żyją własnym życiem obcianają jak chcą wiercą jak im sie podoba, rękawiczki to jakiś żart trzeba mieć conajmniej dwie pary żeby sie nie popażyć nie raz ich brakuje na magazynie najlepiej mieć swoje zapasowe,nożyk dostałem po kimś ale był tak wyszczerbiony że nienadawłał sie do niczego sam musiałem sobie załatwić nowy,latem tak ciepło że idzie sie rozpuścić (nie jeden zemdlał)kieddyś były wentylatory na każdym stanowisku ale w ramach oszczędności je zabrali teraz tylko laski na montażu je mają ale nie wiem po co. Dni ustawowo wolne od pracy (Boże ciało , Święto Konstytucji 3 Maja) NIE ISTNIEJĄ, l-4 nie polecam.Przez okres 3-miesięcy "przeszkoliłem" ok 30-osób na maszynie nikt za to nie płaci a norma i tak musi być zrobiona, SOBOTY i NIEDZIELE tl wedle uznania (nie jest zachowana minimalna przerwa) 3 razy zdażyło sie że przyjeżdzam do roboty a maszyny stoją dziękujemy prosze do domu i sobota zjebana zero komunikacji zero odpowiedzialności, Praca dla młodych albo emerytów .
waluś 2017-02-09 19:05
Jak Wam się podoba nowy kierownik ?? . Zrobił dobre wrażenie i chyba jest kompetentny i świadomy problemów jakie są w tym zakładzie . Miejmy nadzieję że będzie mu się chciało i starczy mu sił żeby to jakoś wyprostować , i zmienić żebyśmy już nie wstydzili się że tu pracujemy . Jeśli nie umknie jego uwadze ze cały ten bałagan zaczyna się od czerwonych kołnierzyków to już będzie zwycięstwo i szansa na poprawę . Wymagają od nas , a sami albo na II i III zm . tylko jedzą , bawią się tel. lub śpią .. zresztą grzechów jest więcej . Ale kierownik może wiele zmienić i staniemy na nogi . no zobaczymy czy mu się uda :)
szef 2017-02-10 18:45
ta ty nawet 1900 to tam brutto nie widziałeś
Maszyna 2017-02-10 20:11
A ty wiesz co wogole piszesz " szef" to ty jesteś szefem ale swoich portek i tego co masz w nich ale jaja ci dawno wycieli wiesz ze masz coś z głową! Ma więcej niż byś się spodziewał.
Pracowniczka 2017-02-11 20:53
Walus trzeba kierownika naprowadzic na te sprawy żeby je rozwiązał. Narazie czerwone kołnierzyki mu oczy mydlą. A nikomu nie zależy żeby było ok.
były specjalista 2017-02-15 13:50
MOJE WNIOSKI Z PRACY W KFTP:

- koreańscy kierownicy to bardzo nerwowi ludzie - praca w dużym stresie tylko dla wytrzymałych nerwowo,
- kierownikom koreańskim brak jakichkolwiek (podstawowych) manier, np. obcinanie paznokci w biurze przy innych pracownikach..,
- praca wiecznie pod telefoniem, telefony 24h (pomimo wielu telefonów za dania - po pracy oczywiście, koreańscy szefowie dwonią do człowieka w środku nocy, aby zapytać o sytuację..),
- praca + dostępność pod telefonem w weekendy, gdyż branża automotive pracuje praktycznie 24/7,
- ciągłe cięcia kosztów wiążące się z takimi absurdami jak brak papieru w toalecie..,
- fajni ludzie, fajna atmosfera (myślę o polskiej kadrze oczywiście),
- na produkcji płacą lepiej niż wykształconym pracownikom biurowym,

Podsumowując - jeżeli chcesz być dosłownie CAŁY CZAS zestresowany (dostępność 24/7) i zarabiać około 2200zł na ręke to POLECAM tą firmę :)

Praca fajna na początek dla świeżo upieczonych studentów, ale zostając tam dłużej mogą Wam bardzo upaść ambicję, przez co zapomnieć można o jakimkolwiek rozwoju.
Specjalista 2017-02-16 20:50
Dziki Michał za ciekawą analizę. Powodzenia w Gliwicach
kasia 2017-03-14 11:28
czy jakbym zatrudnila sie np w kontroli jakosci to jest szansa na awans? mam wyksztalcenie wyzsze.
zołza 2017-03-16 14:48
Najpierw pokaż co potrafisz jako kontroler. Co za głupie podejście.
Anty 2017-03-17 23:59
A co tu trzeba potrafić? Położyć detal na wagę i stwierdzić czy waga jest dobra, czy zła? Zobaczyć plamkę na produkcie i stwierdzić, że zły? Wypisać jakiś zbędny papierek? Z wyższym wykształceniem, to mało ambitne stanowisko... Ameba by to ogarnęła.
kasia 2017-03-22 21:24
Ta ale bez doświadczenia od razu ciężko się dostać na stanowisko wyżej :) dlatego pytam czy istnieje taka możliwość czy sobie odpuścić bo nam zamiaru pracować gdzieś gdzie nie ma perspektyw. Wiadomo nabyc doswiadczenia a potem provowac wyzej. Ani zapytać nie idzie widzę. ..
@zołza faktycznie ambitna praca w której należy się wykazać...
zolza 2017-03-30 15:20
A czy napisałam gdzieś ze jest ambitna? Każdy głupi chciałby zaraz awans dostać.Ale chcesz to idz i spróbuj.
Shidson 2017-04-05 13:45
Umowę pod KFTP dostałem dopiero po 8 miesiącach pracy pod Del Piero. Babka z Del Piero mówiła na pierwszej rozmowie że przejście pod KFTP i podpisanie umowy o pracę nadchodzi po 3 miesiącach..jak życie to zweryfikowało to widać doskonale. Umowę z KFTP można dostać najszybciej po pół roku przepracowania w Del Piero.

Ale ja tam nie marudzę. Ludzie z Wtrysków dostawają umowy nawet po dwóch latach pracy pod Agencją, najszybciej na umowę można liczyć właśnie na Rozdmuchu gdzie jest o wiele cięższa robota, gdzie na maszynach robią tylko i wyłącznie faceci. Tak czy siak jestem zadowolony że wreszcie dostałem umowę tylko szkoda że babka z Del Piero mówi co innego a w praktyce jest co innego..
robot 2017-04-08 16:30
jak się wam podobają wypłaty ????????????? brak słów
zajaczek 1963 2017-04-08 19:20
toktak ma racje,tak samo jest na magazynie,nie ma pracownika to zap....za niego,ma być wszystko na czas ,na miejsce,na k... amen,a kasa taka sama
Loki 2017-04-22 11:20
W KFTP ponoć są cięcia kosztów. Koreańczycy budują drugą Hale gdyż wycofują się z Zabrza. Słyszałem że ci którzy pracują w KFTP w Zabrzu mają dwie opcje, albo będą dojeżdzać do roboty do Żor (około 20-30 minut jazdy autem A1) albo niech szukają nowej roboty. Ale powtarzałem tylko słyszałem, więc mogą to być to tylko plotki.

Aczkolwiek fakt że są drastyczne cięcia kosztów to nie plotki. Rozdmuch już weekendów nie robi, przy kwietniowej wypłacie za marzec każdy marudził że dostał kilka stów mniej niż powinien. Cóż a były kiedyś czasy gdy na lewo i prawo dawano premie a teraz? Szkoda gadać.

Nowa hala ma powstać w miejscu tej mniejszej hali obok stawu, jeśli się nie myle. Dotychczas tam działali ludzie na heblowaniu, hala która jest budowana obok w stronę Nifco to jakaś nowa koreańska fabryka. Jeśli dobrze liczę już 8 w Żorach. Mieszkańcy Rybnika i Jastrzębia tylko się cieszą, bo w tych koreańskich fabrykach to głównie pracują Rybniczoki i Jastrzębioki, ci z samych Żor to zwykła patologia która jest szybko zwalniana, z całym szacunkiem dla ludzi z Żor (sam mieszkam na Osiedlu Sikorskiego ale taka jest prawda...)
jack 2017-05-03 16:59
kfp to porażka czekam na nowe fabryki już wkrótce będą
Loki 2017-05-04 12:09
Tyle że jeśli już pracowałeś w KFTP to musisz odczekać pół roku, te Fabryki co powstają w Żorach jak grzyby po deszczu to są Koreańskie spółki robiące dla Hyundaia i Kia, one mają między sobą podpisane lojalki by nie podbierać sobie pracowników.

Czyli przykładowo jeśli pracowałeś w SL Poland, i zwolnisz się 2 stycznia to dopiero 2 czerwca będziesz mógł się starać o pracę w Nifco, z Nifco po zwolnieniu w KFTP i tak dalej.
Zostaw swoją opinię o kftp - Żory
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kftp