kftp

Żory

Opinie o kftp

HumanEvil 2016-05-23 21:49:35
Ten co chce pracowac bedzie tam robil. Przynajmniej tam sa jasno ustalane warunki. Jak robisz swoje nikt sie do ciebie nie doczepi a atmosfera jest dobra. Pozatym jak ktos juz na poczatek podchodzi do tego w ten sposob ze jemu sie nalezy i nie musi w pracy robic to lepiej niech tam nie sklada papieru. Tam niema zbyt duzo lebrow tam sa pracowici ludzie i kazdemu nowemu daja czas na rozkrecenie sie. Nikt po godzinach nie trzyma czyste reguly ale jak ktos nie rozumie po polsku to moze te koreanczki im powinni mowic ze tam sie nie opierdala i nie spi na szychcie tylko pracuje. Spokojnie wyrabiac normy z czasem i wprawa ta praca staje sie przyjemna bo szybko leci czas ale nikogo nie zachecam lepiej znalezc cos wlasnego aa zapomnialem lepiej tam isc i pozniej pisac tutaj jak tam jest zle no tak.
konrol 2016-05-30 21:22:55
w qc kierownictwo robi nic !! same lewusy a w kkontroli robia tapeciary ,solarki i do tego tluste lesbijki z doomu wariatow, Kamila .z
trol 2016-06-03 20:46:32
coraz trudniej ... wypłaty jakieś mniejsze nawet z tym dodatkiem za cztero brygadówke . Same zakazy i ciągły stres . Chyba trzeba poszukać czegoś innego może nie lżejszej pracy bo raczej brak mi kwalifikacji na lepsze stanowisko ( chociaż podobno w naszej firmie nawet po ukończeniu gimnazjum można być Timem ale to chyba nie jest prawda bo jaka firma pozwoli sobie na taki obciach ) - chyba potrzebuję pracy z mniejszym stresem i z okruchami szacunku , o pieniadzach nie wspomne . Co do opisu kilku solarek , to akurat sie zgadzam - niby tacy sami pracownicy a jednak wydaje im sie ze sa lepsi tylko w głowach raczej przeciąg szaleje , Według konstytucji każdy człowiek ma prawo do godziwego wynagrodzenia i szacunku" panie" wojtku !!!!
byla pracownica 2016-06-07 21:21:46
Wiec tak bardzo ciezko jezeli chodzi o prace. Kontrolowanie twojej pracy z rana musisz dokladnie uzywac po kolei wedlug procedur ok... zostalam duzo razy pocieta i sytuacja byla taka rozcielam sie leciala maszyna dalej zawolalam keepliner wredna france ktora powiedziala ze nie maja plastrow i czego kolewiek dobrze ze dziewczyny na stanowisku mialy !! Pracujesz pod agencja nawet gdy ok pracujesz to konczy ci sie umowa i cie wywalaja bo im sie tak podoba. Kobiete ktora byla bardzo dobrym pracownikiem po 1 roku zwolnili nie przedluzajac jej umowy. poza tym mydlenie oczu bylam przyjmowana na 3 brygadowke a nic nie bylo wzmianki ze przechodza na 4 na rozmowie kwalifikacyjnej zrobili to w tydzien . ucinaja godziny czasami zarobisz 1400 duzo wolnego nie mysl ze pojdziesz do ubikacji jak jest zapierdziel ;). Musisz sie drzec jak jakas powalona na cala chale by zawolac mechanika. 20 min przerwy i brak narzedzi do pracy smiechu warte! kolejki do ubikacji. I falszywi i wredni ludzie idealna firma :) Oczywiscie nie polecam! Pana Wojtka tez nie lubie mysli ze jest nie wiadomo jakim krolem w tej firmie . I ci Koreanczycyszkoda gadac wielcy mechanicy . Nie ma to jak pasta do butow polerowac by nie widac wtracen i by nie bylo tyle zwrotow oraz zeby bylo mniej ng i poleriwanie gabka wspolczuje odbiorcom. A nie wpomnialam o palcach zrobily mi sie na nich duze rany bolaly bardzo nie dalo sie nawet reki zgiac. 4 brygadowka miala byc do kwietnia haha
podgardle 2016-06-14 19:01:26
KFTP TONIE . to już nie jest firma , która ma znaczenie , owszem działa , ale jest to nastawione wyłącznie na krótkotrwałą działalnosć . Odchodzą szeregowi pracownicy , którzy współtworzyli produkcje - i nikt nie próbuje ich zatrzymać a szkoda . Czy zauważacie powolną agonie firmy ???? pewnie każdego można nauczyć tej pracy , ale nikt nie włoży w to tyle emocji i rzetelności jak ci " starzy " którzy widzą to czego nowy nie zobaczy .. Złe decyzje personalne i denko ..
33 2016-07-05 20:41:47
@wojciech no wlasnie szkoda bo jednak mimo wszystko atmosfera jaka jest w firmie jest przynajmniej dla nie bardzo wazna
ja 2016-07-15 20:52:36
Dajcie numer do tego Adama...? :)
Darek 2016-07-16 22:02:54
Nie wolno tak publicznie rozdawać czyichś numerów telefonów, nie polecam tego robić póki co, warto wiedzieć, że jest dobrze.
esperanza 2016-07-18 22:24:20
Byłem na szkoleniu 4h. Na jakości robota spoko, jak to robota. Niestety 4 brygadówka to jakaś pomyłka, mimo że na rozmowie wybierałem normalnie 3 zmiany od pon do pt i weekendy dla chętnych.
W sumie przez 4 h nie miałem okazji się napić, ciuchy własne oczywiście. Podziękowałem za współprace bo dla mnie liczy się atmosfera i normalny system pracy. 4 brygadówka to po prostu według mnie wyzysk, pracownicą wiele nie powiedzą. Generalnie dziwnie się czułem w firmie, każdy jakiś wystraszony i widać że atmosfera nie jest idealna. Pracowałem w wielu firmach, i w kilku branżach i niestety tutaj nie było najlepiej.

Dużo przyjęć zauważyłem, na samym szkoleniu prawie cała sala zapełniona ;)

Szkolenie 4h bezpłatne, tu powinna mi się lampa zaświecić. Zaświeciła się, ale olałem i dałem szanse. To nic innego jak zrobienie czarnej roboty, przez 4 h można się o wiele więcej nauczyć :)
Foli 2016-07-18 23:22:54
Akurat teraz przy pracy przy sprzedaży nie ma żadnej oferty pracy, ale najlepiej o takich rzeczach dowiadywać się bezpośrednio u nich. Może się pojawi jakaś rekrtuacja i będzie szansa, żeby znaleźć zatrudnienie. Ciekawe tylko czy wyplata jest na czas, wiecie? Dzięki
Adam 2016-07-21 14:19:28
podaj maila to ci dam moj numer
anar 2016-07-25 16:10:02
Dostałam dzisiaj ofertę pracy do tej firmy jutro mam iść na rozmowę. Warto ?
zadziora 2016-07-25 18:20:02
wypowie się ktoś o co chodzi z tym zatrudnianiem studentow?
hah 2016-07-28 13:20:58
Dobrze, że zarobki maja adekwatne do powierzanych kwalifikacji, to dobry znak że się dobrze dzieje teraz.
Shidson 2016-07-29 16:02:48
W poniedziałek mam szkolenie w KFTP, 4 godzinne szkolenie stanowiskowe gdzie się okaże czy się nadam czy nie. Dział Rozdmuch. Moje pytanie jest takie na czym polega pracy w tym odziale? I serio atmosfera w KFTP jest tak zła jak wszyscy gadają? Jak traktują tam młodych ludzi?
psss 2016-07-29 17:05:09
Świetnie, że można u nich liczyć na dość dobre zarobki @hah, w końcu o dobre stawki nie jest tak trudno, a przynajmniej wiadomo, że pracownik i jego praca są w pełni respektowane. A wypłata jest terminowa?
nóż do tapet 2016-07-30 21:43:56
jak czytam że zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy to nie wiem czy się śmiać czy płakać - owszem teraz dużo lepiej zarabiają pod agencją , ale nie pod firmą .Ktoś tu jeszcze pisze o kwalifikacjach - nie są Ci potrzebne !! i tak nie liczysz się jako człowiek czy pracownik liczy się ile zrobisz masz być wydajny resztą nie zawracaj sobie głowy, a jeśli brak komuś wykształcenia to może liczyć na szybki awans :) to nie żart :)No to powodzenia i byłoby dobrze gdybyście potem już po 2 tyg. nie mówili że macie wy....ne :)
nóż do tapet 2016-07-30 21:44:20
firma 2016-08-01 13:31:33
Hej, a wiecie jakich przeciętnych zarobków można się teraz spodziewać? Pewnie oprócz podstawy jest szansa na jakieś premie co jest dobrym znakiem teraz.
Khtulu 2016-08-03 19:24:33
1600-2100 na rekę. Zależy gdzie trafisz, czy 3 czy 4 brygadówka, ile nocek, i czy "LIDER" nie okaże się burą s*ką Pod agencją na dziś dzien lepsze zarobki niz bezposrednio pod kftp.
borys 2016-08-04 02:32:50
Najlepsza firma pod słoncem.
rak 2016-08-04 22:07:22
mi zalezy na zatrudnieniu bezposrednio przez firme nie przez agencje i zastanawiam sie wlasnie czy oni teraz nie suzkaja nikogo?
bla 2016-08-05 19:10:37
Na początek wszyscy są zatrudniani pod agencje, nie ma możliwości od razu pod KFTP, dopiero z czasem można się starać o przeniesienie.
Darek 2016-08-05 20:44:00
No co ja moge powiedzieć, wydaje mi się, że trzeba próbować ze wszystkich sił i jakoś to będzie, nawet więcej niż jakoś, praca nie hańbi, przynosi świetne pieniądze, jest tak jak jest, to chyba normalne
Tomek 2016-08-10 22:36:54
Chciałem sie zapytać jak z godzinami pracy po ile h sie robi i jaka stawka na godzine. Mam jutro rozmowe o prace właśnie w żorach i chciałbym sie troche dowiedzieć czy sie opłaca.
Foli 2016-08-11 08:40:47
Ciekawe, czy wypłata u nich jest terminowa, wiecie? Dzięki
Shidson 2016-08-12 19:03:41
W KFTP Żory przepracowałem już dwa tygodnie. Więc pozwole się wypowiedzieć.
Na początek pod Del Pierro (umowa o zlecenie do końca września), potem prawdopodobnie umowa o praca jeśli będą ze mnie zadowoleni.
Trafiłem do Działu Rozdmuch. Generalnie praca jest ciężka, trzeba wykonać kilka czynności na raz w 60 sekund. Jest gorąco, idzie się łatwo oparzyć, trzeba się spieszysz, ale....mi generalnie praca się podoba. Brygadziści (tak zwany team lider) to mili i zabawni panowie którzy się nie wywyższają. Jest ciężko, ale idzie się wyrobić, idzie dojść do wprawy w ciągu dnia, dwóch dni, i wtedy masz lajt. Wiadomo, chcesz zarobić to idź zapierdalaj.

Pracowałem wcześniej w Rybnickim Tenneco i nie ma nawet porównania. Tenneco spotykałem się z mobbingiem i znęcaniem psychicznym na każdym kraju. A W KFTP Żory naprawdę jest miła atmosfera, trzeba robić, trzeba się namęczyć ale po to przychodzisz do pracy.

No i 1/2 KFTP Żory to kobiety i to młode, więc idzie się na co popatrzeć podczas przerwy :)
hggj 2016-08-12 22:41:09
@ Shidson najbardziej martwi mnie że piszesz że prawdopodobnie umowa o prace - czyli nie jest to pewniak?
zajaczek 2016-08-13 07:55:54
Zawsze terminowo płacą,( usunięte przez administratora ) coraz większy,stary pracownik
baska 2016-08-13 10:56:36
Jest to pewnik @hggj na początku na pierwsze trzy miesiące masz zlecenie a później jeśli zdecydują się z tobą przedłużyć umowę dostajesz jak wszyscy umowę o pracę
Shidson 2016-08-13 11:16:29
@hggj Podejrzewam że dostanę umowę o pracę. Dlaczego tylko prawdopodobnie? Bo mi tego nie powiedzieli co potem. Wszystko zależy od tego czy będą ze mnie zadowoleni czy nie. Ale na logikę, będę musiał dostać umowę o prace i to pod KFTP dlaczego?
Bo płaca minimalna za godzinę dla zleceniówek będzie zwiększona. A ja dostałem umowę tylko na dwa miesiące do końca września. A ta płaca minalna 14 zł za godzinę wchodzi właśnie od października.

No i Agencja Pracy Del Pierro ma ileś tam pracowników pod sobą. Co jakiś czas KFTP musi przyjąć na umowę o prace pracowników którzy dotychczas byli pod Agencją Pracy Tymczasowej Del Pierro.

Na szkoleniu na którym byłem była jedna babka która właśnie przechodziła z Umowy o Zlecenie pod Del Pierro do Umowy o Pracę pod KFTP.

Wszystko zależy od tego czy się spiszesz czy nie, jeśli się spiszesz dostaniesz umowę o prace, jeśli nie to tobie podziękują. Tak to widzę. Jedno jest pewne całe życie na umowe o zlecenie nie będę pracował. Jeśli nie dostane od października umowy o pracę to tam dłużej nie będę pracował.
Zielony 2016-08-13 14:23:11
@Shidson nie musisz się martwić o umowę o pracę , ponieważ chłopaki z rozdmuchu bardzo szybko dostają się pod firmę. Zazwyczaj jest to 2-3 miesiące i się cb pytają czy chcesz przejść pod firmę. Pracuję w KFTP od nie całego roku (Wtryski) i przeszedłem pod firmę po 6 miesiącach , mogłem przejść już po 4 miesiącach , lecz zrezygnowałem motywując moją decyzję niższymi zarobkami. Pozdrawiam
my 2016-08-13 17:00:08
@baśka, no właśnie, jeśli się zdecydują... a ile statystycznie osób ma po okresie próbnym przedłużane? co w takim razie trzeba zrobić żeby takie przedłużenie otrzymać? ja się boję że jak wiele firm oni tasmowo będa przerabiać temat, sama wiesz jak to teraz jest
Janson 2016-08-25 14:07:14
Firma KFTP - same dno i wodorosty.To co się tam dzieje to śmiech na sali, wykorzystywanie bezradnych ludzi za marne grosze.Dlaczego jest taki przemiał ludzi? Odpowiedz jest bardzo prosta, bo nikt nie będzie tyrał za takie grosze 8 godzin i żeby nie było nawet czasu za przeproszeniem pierdnąć, chore ale prawdziwe.Panowie liderzy i itp to chyba się w głowach poprzestawiało albo tak im ta robota głowy poryła że już nie wiedzą co czynią, kim wy jesteście żeby tak się wywyższać? Już nie jeden dostał w mordę ale i to nie pomogło, cwaniactwo ludzkie nie zna granic.A ta czterobrygadówka? ha w weekend się leży na tapczanie i odpoczywa po ciężkim tygodniu pracy a nie haruje jak wół i to w dodatku na 14 00. Tak właśnie odpoczywa kierownictwo, a pracownicy maj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] aż miło.Ludzie dobrze wam radze, dla waszego dobra, lepiej idzie roznosić ulotki, zarobicie mniej (albo i nie) ale przynajmniej nie będziecie pracować w firmie, gdzie każdy jest traktowany jak śmieć, bez szacunku dla człowieka.
Shidson 2016-08-27 12:08:35
Pracuje w KFTP Żory od niecałego miesiąca i pozwolę się wypowiedzieć.

Atmosfera naprawdę nie jest zła. Ludzie są generalnie mili, pomocni, tak samo panowie ochroniarze, jest naprawdę w porządku pod tym względem. Nikt nigdy mnie zaatakował słownie, nie starał mi się dokuczyć (czy fachowo to nazwę " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;).

Ale jeśli chodzi o pracę. Harujesz 8 godzin, są przerwy 20 minutowe, ale takie że raz o masz tą przerwę o 17 a raz o 19:30, zależy kiedy team lider się zmieni. Dodatkowo nie możesz się spóźnić z tej przerwy, ja spóźniłem się o 3 minuty z przerwy (musiałem wskoczyć do łazienki p otym jak zjadłem) dostałem upomnienie na pismie od Team Lidera. A samo dojście z stanowiska pracy do stołówki to 3/4 minuty drogi. Czyli na zapalenie/zjedzenie masz gdzieś +/- 12-14 minut.

Maszyna idzie swoim tempem i musisz nadążać. Nie masz ani sekundy wolnego czasu by się napić. A pójść do łazienki to jest w ogóle arcytrudno...zależy od team lidera, jeden bez problemu ciebie zastąpi, a drugi ciągle gada że nie ma czasu, że może ciebie zastąpić za 20 minut i do tej pory masz wytrzymasz, oczywiście nie przychodzi by ciebie zastąpić. A nie możesz ot tak wyłączyć maszyny i pójść sobie do łazienki, ktoś koniecznie musi ciebie zastąpić. Jest jeden plus, wyrobisz normę o ponad 50-100 sztuk, wtedy team leader zwalnia ci maszynę. Wtedy albo idziesz zamiatasz wszystkie maszyny na Dziale, albo masz fajrant na ostatnią godzinę. Ale bardzo rzadko się to zdarza byś wyrobił normę o ponad 50-100 sztuk.

Umowa o pracę? Słyszałem różne wersje. Niektórzy gadają że po dwóch miesiącach zlecieniówki dostajesz się pod KFTP i masz umowę o prace, a niektórzy gadają że najpierw umowa o zlecenie na dwa miesiące, potem przedłużasz z Del Pierro dwa razy umowe o zlecenie i dopiero po PÓŁ ROKU dostajesz umowę o prace pod KFTP.
Oczywiście na zleceniówce wolnego nie weźmiesz, jak jest postój to dostajesz bezpłatny urlop, o L4 ciężko.

Ale generalnie jest ok. Spotkałem gorsze miejsca pracy, KFTP Żory w porównaniu do Rybnickiego Tenneco jest naprawdę dobrze. Idzie zarobić, idzie się namęczyć, idzie się podenerwować, większego mobbingu nie ma, ot typowa Fabryka. Większy minus jest taki że dopiero po dłuższym czasie przechodzić na umowę o prace.
Foli 2016-08-30 11:57:38
Taki telefoniczny doradca grafika może liczyć na zarobki na poziomie 10-15zł/h a jeszcze do tego dochodzi prowizja, więc są to dość rozsądne stawki. W końcu można sobie spokojnie dorobić nawet mając jeszcze status studenta. Ale czy wypłata jest na czas? Dzięki
Olaf 2016-09-06 11:13:39
Ja tam 5 lat pracuję i żyję,robota jak karzda inna,wszędzie trza robić,widzę tylko samych narzekaczy,pokolenie chipsów i hamburgerów,
aj 2016-09-06 15:19:17
No dobrze, ale wiecie jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników, a to jest dobry znak na to co się teraz dzieje. Takie dobre relacje w kadrze przyczyniają się odpowiednio do sukcesu w firmie.
gosc 2016-09-08 00:35:29
dbają o zadowolenie pracowników? hahahah dobry zart :)
romeo 2016-09-08 11:50:38
Przecież materiały budowlane mają na prawdę dobrej jakości, ale zastanawia mnie czy jest szansa na odpowiednie premie do podstawy zarobków, wiecie może?
Loki 2016-09-08 14:29:27
Materiały Budowlane? Wtf? Kolego nie pomyliły ci się firmy? Jest to firma Produkcyjna a nie Budowlana.
Pracujew KFTP kilka lat, więc tak;
Co do premi. Z tego co mi mówiła Babka z Del Pierro - 1600-1800 zł na rękę bez sobót i niedziel, premiera 100 zł za przerobione wszystkie dni w miesiącu, + dodatkowa premia za robienie w soboty i niedziel. Razem na rękę idzie zarobić do 2,5 tyś zł będąc zwykłym fizycznym robolem. Dodatkowo premie w święta (400 zł za boże narodzenie, 100 zł na Wielkanoc) tylko te premie są gdy jesteś pod KFTP, pierwsze pół roku jesteś w Del Pierro na umowie o zlecenie.

"Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników" Nie wiem kto ci tych bzdur naopowiadał. Nikt tam nie dba o zadowolenie pracowników. Najgorzej nie jest, to nie jest taki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak rybnickie Tenneco czy zwonowicki Classen ale zadowolenie pracowników to oni mają w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
Darek 2016-09-08 14:46:12
Wiesz co, no chyba mu się pommyliły firmy, wiadomo
bolloooo 2016-09-08 20:07:12
Pracuje w kftp już 2 lata i powiem tak jak przychodzi koleś albo łaska która niewie jak nacisnąć skaner a lidera jej to tlumarły po raz któryś to sorry
33 2016-09-08 21:11:01
no ale to przecież wiadomo ze do pracy na takich stanowiskach to przecież zatrudnia się jednak ososby które na prawde maja jakiekolwiek pojecie o tym no nie wyborazam sobie w sumie żeby moglo być inaczej
świstunio 2016-09-16 23:46:02
Zwłaszcza te na desce w toalecie
blin 2016-09-18 22:49:45
33 ogólnie do takiego sektora Automotive potrzeba ludzi z wiedza i doświadczeniem, branża dla fachowców
tiktak 2016-09-24 20:50:44
o czym Ty bredzisz ??? jakie doświadczenie ?? jaka wiedza ??? to wszystko nie jest ważne !! nawet wykształcenie nie ma tu żadnego znaczenia ( podobno jest nawet liderka po podstawówce , ale to chyba nie jest możliwe !! ) są ogólnie dwa sorty .. w Kftp jest jeszcze trzeci . Człowieku wyłącz myślenie jestes zaprogramowany na wykonywanie pracy jak automat i lepiej się nie wychylać jesli na takiej pracy za 2 tys. brutto ci zależy :) powodzenia
jogi berer 2016-09-25 19:22:45
@ tiktak - nhaprawde ciezko mi uwierzyć że nie liczy sie doświadczenie i wiedza. Sadziłam ze w kazdej pracy to cenia
tiktak 2016-09-27 13:00:29
w tej pracy nie . Jak zauważyłem to co wyróżnia pracowników z doświadczeniem to tylko i wyłącznie praca na szybszych cyklach . a jeśli chodzi o doświadczenie to tacy pracownicy muszą pracować na wszystkich maszynach często z nowymi ( czyli praca za dwóch ) i za te same piniądze . I masz tu obraz wiedzy i doświadczenia , czasem lepiej udawać że sie czegoś nie umie , albo nie może zrobić zarobisz tyle samo a nie padniesz ze zmęczenia :)
Loki 2016-09-30 16:34:43
Tiktak. Przesadzasz. Jeśli robisz na szybszym cyklu to z normą się wyrabiasz tak że na ostatnią godzinę zwalniają ci maszynę na maxa i masz fajrant. Ja osobiście nigdy nie zapierdalałem przez równe 8 godzin. Mam np 460 sztuk do zrobienia. Zazwyczaj jeden Danpla mieści 90-120 sztuk. To 4 danpla (360 sztuk ) zrobisz lajtowo do 13/21/5 i na ostatnią maszynę line keeper ci zwalnia maszynę, chyba ze zrobisz dużo bubli i nie wyrobisz się z normą to wiadomo maszynę ci nie zwolni.

I jeszcze jedna uwaga. W tej firmie jest tak że jak ci braknie 10-20 sztuk do normy to nic sie nie stanie, a jak zrobisz ponad formę to...źle. Line Keeperzy unikają tego jak ognia i robią wszystko by do 14 wyrobiono się idealnie z obecną normą, inaczej koreańczycy w biurze widząc że ludzie się wyrabiają z danymi normami i to szybko by je podnieśli a team liderzy i line keeperzy absolutnie tego nie chcą. Więc to nie jest Tenneco "Norma albo śmierć".
Zostaw swoją opinię o kftp - Żory
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kftp