Opinie o KFTP w Żory

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy KFTP. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w KFTP o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KFTP w Żory

Totem leśnych ludzi

Firma nie zarabia nie ma z czego dać ;/ ponoć firma juz auta w komisach na gaz szukała może to lepiej ... dla wielu firm pracownik to inwestycja a jeśli jesteś dobry w tym co robisz starasz sie rozwiązujesz problemy to szkoda było by cie stracić przez głupie kilkaset złotych miesięcznie (dla takiej firmy to nic) tu jest inaczej nic nie dociera wiecej ogarniętych ludzi sie pozbędą przez takie podejscie a gdzie kompromis ?wogole nie zależy... To jest forma motywacji przejrzystość finansowa jest jedną z nadrzędnych wytycznych jakimi człowiek kieruję się przy świadczeniu pracy tu nie ma związku ze ciągle będzie ktos zmieniał prace bo gdzies tam dają więcej głupcy to tak nie działa prędzej czy później każdy przyjdzie po podwyżkę wszędzie tak jest szczególnie wtedy jak zabierają to co juz dali i gdzie ten szacunek ? Gość ktory zaproponował oszczędność na pracownikach ucinając dodatki itp prowizorycznie rozwiązując problem wygenerował kolejny (Janusze zarządzania) ... Szef najwyraźniej woli pracowników generujących problemy niż takich którzy je rzeczywiście rozwiązują...

Matt

Zamierzam rozpocząć prace jako kontroler jakości. Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tego stanowiska? Pod delpiero

Nicki
@Matt

Polecam

Sal

Niech się cieszy, że ma pracę" już nie wystarczy pracodawca musi zmienić podejście do pracownika ...możecie zatrudniać talenty, liderów ale co z tego jeżeli pracodawca właściciele czy menadżerowie nie doceniają i nie szanują swoich podwładnych a to dzieki pracownikom w głównej mierze zależy czy firma będzie sie rozwijać i przynosić zyski a szukanie oszczędność na niekorzyść pracownika jest nieodpowiednie i nie uczciwe. Firma musi zmienić swoje nastawienie do pracowników powinni stworzyć zgrany zespół na który będą mogli liczyć a Zarządzający powinni wiedzieć czego chcą pracowniccy zmienić coś np. system wynagradzania, rozwoju, utrzymania i motywowania pracowników. Ludzie nie rzucają pracy tylko pracodawce przyjdzie następny wporządku bedzie trzeba taką osobę szkolić od początku nie zawsze to wyjdzie .. Kiedy stary pracownik dobrze znający temat odchodzi bo został nie doceniony. Kpina to świadczy o podejsciu pracodawcy Prezesa nie znam sam pewnie niewie do końca co sie dzieje w zakładzie ale wiem kto stoi za tym pomysłem by wten sposób szukać oszczędności wstyd ...Wydaje się że zatrzymanie w firmie dobrego pracownika to niezłe wyzwanie inni wyłowią tych najlepszych z twojej drużyny, kusząc właśnie tym czego im nie zzapewniasz zadbajcie o pracowników a przyniosą większe zyski a tu pewna elita dba tylko o swoje kieszenie zaglądając do innych. Wiadomo na kftp sie świat nie kończy te odejścia pracowników przyniosą swoje żniwo.

Wieszcz

Gosciu nie pchaj sie tam to gniazdo żmij... Lepiej ci Mcdonalds zaplacą. Wracając do masowych wypowiedzeń pracowników to dopiero początek niebawem z produkcją będzie problem ^^

Logistyk

Bardzo milo bylo na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo mila pani ktora wszystko wytlumaczyla mi od A do Z

Gdzie pracowalem. Czy mam uprawnienia na wozki Czy jestem zainteresowany praca No i czy wiem co sie produkuje w KFTP

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Żory
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Żory
Adegis Sp. z o.o. Sp. k.
Mo

Zbieramy jak najwięcej pewnych ludzi grupowo przyjsc w jednym dniu i dac warunki albo nas godnie wynagrodzą albo niech sie martwią bo tak szybko operatorow nie znajdą i nie wyszkolą a to sie wiąże z ogromnymi stratami zapieprzamy jak woły przy tych maszynach i co mamy w zamian . zresztą wszystkim pocieli tylko oczekują żeby robić więcej i dobrze a motywacja jaka ? (usunięte przez administratora) z biura sie nachapają wiadomo o kim mowa sami specjaliści ilu juz ludzi zrezygnowało i ustawiacze tak samo ja sie im nie dziwie... Musimy cos z tym zrobić. w grupie siła

Karol

Zbieramy sie i robimy porządek nie cięcia pracowników tylko podwyżki

Niki

Dobry pracownik zawsze dobrze zarabia. Może trzeba przykładać się w pracy ??

@Niki

Nie do końca to prawda,ponieważ,, ja,,przyjmując się do firmy,około ośmiu lat wstecz startowałem z pensją 1400 brutto,a dziś przyjmując się jaka jest stawka?ja po ośmiu latach pracy plus wszelkie podwyżki stażowe,to będę zarabiał tyle samo co nowy pracownik po trzech latach albo i mniej.W tej pracy po kilku latach juz nie da sie niczego więcej osiągnąć,tzn. więcej zarobić,pozdrawiam

Wiadomo kiedy będzie wakacyjny postój w 2018?

yom

Ostatni tydzień lipca, pierwszy tydzień sierpnia

MW

Pytanko a to pewne ze dostaniemy premie na Boze Narodzenie jest ktos kto pracuje pod del piero i dostal premie

Loki

W KFTP ponoć są cięcia kosztów. Koreańczycy budują drugą Hale gdyż wycofują się z Zabrza. Słyszałem że ci którzy pracują w KFTP w Zabrzu mają dwie opcje, albo będą dojeżdzać do roboty do Żor (około 20-30 minut jazdy autem A1) albo niech szukają nowej roboty. Ale powtarzałem tylko słyszałem, więc mogą to być to tylko plotki. Aczkolwiek fakt że są drastyczne cięcia kosztów to nie plotki. Rozdmuch już weekendów nie robi, przy kwietniowej wypłacie za marzec każdy marudził że dostał kilka stów mniej niż powinien. Cóż a były kiedyś czasy gdy na lewo i prawo dawano premie a teraz? Szkoda gadać. Nowa hala ma powstać w miejscu tej mniejszej hali obok stawu, jeśli się nie myle. Dotychczas tam działali ludzie na heblowaniu, hala która jest budowana obok w stronę Nifco to jakaś nowa koreańska fabryka. Jeśli dobrze liczę już 8 w Żorach. Mieszkańcy Rybnika i Jastrzębia tylko się cieszą, bo w tych koreańskich fabrykach to głównie pracują Rybniczoki i Jastrzębioki, ci z samych Żor to zwykła patologia która jest szybko zwalniana, z całym szacunkiem dla ludzi z Żor (sam mieszkam na Osiedlu Sikorskiego ale taka jest prawda...)

jack
@Loki

kfp to porażka czekam na nowe fabryki już wkrótce będą

@jack

Tyle że jeśli już pracowałeś w KFTP to musisz odczekać pół roku, te Fabryki co powstają w Żorach jak grzyby po deszczu to są Koreańskie spółki robiące dla Hyundaia i Kia, one mają między sobą podpisane lojalki by nie podbierać sobie pracowników. Czyli przykładowo jeśli pracowałeś w SL Poland, i zwolnisz się 2 stycznia to dopiero 2 czerwca będziesz mógł się starać o pracę w Nifco, z Nifco po zwolnieniu w KFTP i tak dalej.

IGA
@Loki

poproszę więcej informacji na temat pracy jaki macie system zmianowy czy jakieś premie są i ile można wyciągnąć oraz jak jest na wtryskach pozdrawiam

@IGA

Jeśli chodzi o system zmianowy, to normalnie trzy zmiany. Do niedawna wtryski były w systemie czterobrygadowym ale parę miesięcy temu przeszli na system trzyzmianowy. Co do pracy na wtryskach - pracuje na Rozdmuchu, więc nie wiem. Premie na Rozdmuchu są dwie, sama premia rozdmuch 100 zł i premia uznaniowa (od 50 do 300 zł). Z dwoma weekendami i premiami na pierwszej umowie idzie zarobić 2,5 tyś złotych. Po pół roku masz 100 zł podwyzki brutto. Wiem że najdłużej pracujący pracownicy na produkcji zarabiają 2,7 tyś zł na ręke bez weekendów. Line keeperzy mają jeszcze 100 zł dodatku.

@Loki

Druga hala powstała tylko dlatego,gdyż półprodukt/produkt gotowy oraz puste opakowania ,nie mieszczą sie na obecnej powierzchni zakładu,tyle

Loki

Po co zadawać takie pytania jak można przewinąć kilka stron wcześniej i już jest odpowiedź na dane pytania? To tak. KFTP pracuje w systemie trzyzmianowym, od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach (6-14, 22-6, 14-22 i tak w kółko). Weekendy są 100% płacone, ale tylko na Rozdmuchu (i to na maszynach, a nie na montażu) są regularne zapisy na weekendy, Wtryski o wiele rzadziej robią w weekendy. Logistyka i kontrola jakości w zależności czy jest produkcja w weekend czy nie. Wypłata? Jak się jest robotnym, nie bierze się lewego L4, i naprawdę chce się robić to powyżej dwójki wypłata stanie. Wiadomo na początku pod Del Piero jakieś 1600-1700 zł. Ale potem wraz z umową pod KFTP nadchodzi podwyżka tzw stażowe a płaca jest wtedy podwyższana co pół roku do pewnego pułapu (bodajże 2700 zł na rękę ale nie pamietam dokładnie). Benefity? Wczasy pod gruszą, czy premia na karpia w święta, nic wiecej. Moje doświadczenie jest proste - swoje w tej firmie narobiłem, swoje zarobiłem, swoje się oparzyłem i pociąłem nożem, swoje musiałem się zdenerwować. Da się przyzwyczaić, szczyt marzeń KFTP nie jest, bo to firma wielu absurdów (o których nie będę pisał), ale dla młodych ludzi którym się chce robić to praca w sam raz. Mówię oczywiście o Rozdmuchu, bo na Wtryskach zarobki są ciut mniejsze a praca jest ciut łatwiejsza i lżejsza. Dlatego na maszynach Rozdmuchu robią sami faceci :)

2700 brutto

Qiub

Czy ma ktoś e-mayla lub nr tel do kadrowej?

Loki

Szkoda że zazwyczaj kible są obsrane a pracownicy firmy sprzatającej mają nieźle przesrane dosłownie mówiąc ;)

Mightyduck

Witam a jak wygląda praca przy formach naprawa utrzymanie jak zarobki ciężko sie tam dostać?

Loki

A i jeszcze jedna sprawa - na maszyny Rozdmuchu nie są i nigdy nie były przyjmowane żadne kobiety. To naprawdę ciężka (usunięte przez administratora) ca praca (zwłaszcza maszyna nr.2 to jest horror). Owszem zdarzały się przypadki gdy kobieta wchodziła na maszynę ale w przypadkach gdy brakowało ludzi, i to na najłatwiejszych maszynach. A tak, kobiety na Rozdmuchu mogą liczyć najwyżej na montaż gdzie też marnie się zarabia jak na Wtryskach. Tyle z mojej strony.

Lidia

Czy ktoś odpowie użytkownikowi ''MW''? Czy opowiecie o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie kftp? Czy można liczyć na jakieś benefity? Jak tak to na jakie? Pamiętajcie, że każde stanowisko pracy jest inne i są inne warunki pracy.

Nowa

Dojezdza ktos z Rybnika

Greg

Po przestoju na wtryskach która brygada na którą zmianę zaczyna ?

Ola

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o pracy na rozdmuchu jestem kobietą ichcialabym się tam przyjąć

@Ola

Rozdmuch składa się z: -Maszyn i Lagiczu(Bagażniki) -Montaż Rozdmuchu -Montaż Lagiczu (Bagażników) Tyle że że na Maszynach i Lagiczu pracują tylko mężczyzni (ciężka praca, duże ryzyko oparzeń). A na montażu Rozdmuchu i Lagiczu nie ma wakatów. Więc w chwili obecnej na Rozdmuch mogą się dostać tylko i wyłącznie mężczyzni ;) bo zapotrzebowanie na maszynach owszem jest bardzo duże, i przyjmują byle kogo, nawet od razu po Szkole bez doświadczenia ale tylko facetów :P

Ela

Co ile godzin macie przerwy

Operator produkcji
@Ela

Różnie zależy o ktorej zmienia

Zostaw merytoryczną opinię o KFTP - Żory

• Jak się pracuje w KFTP?

Zobacz opinie na temat firmy KFTP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KFTP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KFTP?

Kandydaci do pracy w KFTP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KFTP