Opinie o Metrum w Żory

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Metrum. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Metrum na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Górnictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metrum w Żory

Marek Nowy wpis

Zdarzają się u Was kłótnie w ekipie ?

Marek Nowy wpis

Czyli już stało się to czego każdy się obawia? Szkoda

Oni wiedza kto to napial Nowy wpis
@Marek

Masz racje, poogladaj sobie ich zdjecia na fejsie z wakacji, jest na bogato

Monia

Powiedzcie mi jaka fajna firma jest żeby tez zarobić . Bo mąż ma pomoc dolowa p/z i pracuje w firmie Antro ale widzę opinie to wątpię .Dajcie namiary dziękuje

P/z
@Monia

Z fajnych firm to sig i jsw reszta to układ wyzysku pracownika, górnictwo to coraz bardziej patologiczna branża

Co najbardziej podobało Wam się w pracy w Metrum? Możecie się tym podzielić na forum?

oni wiedza kto to napisal

Mnie najbardziej oczywiscie w przenosni spodobalo sie w metrum ze, mnie lucynka walnela na ponad 30 tys za NIEZAPLACONY TOWAR A JEJ KOCHAS BARTUS S...............hol w budwaku na 170 tysiecy, super dupna para bizmesmenow,a terraz maja antro i chyba juz dodatkowo w pogotowiu dwie nowe firmy zarejestrowane, ale to tylko w Polsce mozliwe. Ja z calego serca zycze im kilkuletnich wczasow w (usunięte przez administratora) wraz z syndykiem, sedzia i cala to banda cwaniakow

oni wiedza kto to napisalal
@oni wiedza kto to napisal

Oj Zbyszek sie ucieszy oj ucieszy, i to jeszcze jak.a juz na nich z utesknienien w wiadomym miejscu czekaja, oj beda sie cieszyli wzieciem , oj beda i wcale mi ich nie zal.kazdy ma swoje predyspozycje. prawda?????? prosze pani z biura antro

oni wiedza kto to napisal
@oni wiedza kto to napisalal

A dobra zmiana czeka i lubi ,oj lubi takie miesko do odstrzalu

Jsw
@oni wiedza kto to napisal

Racja, Vacat, Budwak, Antro, Metrum te firmy omijać lepiej szerokim łukiem. Jeden wielki układ wyzysku, podłego oszukiwania na przelewach, sposób rozliczeń kwot wiadome tylko wybranym osobom z biura.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Metrum? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Aneta

@Olga, trudno się z Tobą nie zgodzić. Na pewno warto pracować efektywnie - przyniesie to korzyści nie tylko dla całej firmy ale i dla samego pracownika. Jesteś pracownikiem Metrum? @Monia, pracą na jakim stanowisku jesteś zainteresowana? Powiesz nam czy zamierzasz aplikować do firmy? Pamiętaj, że opinię to wyłącznie sugestie. Są ważne, jednak najważniejsze byś podjęła decyzje zgodnie z własnymi przekonaniami.

Olga

Trudno jest się przestawić na efektywną pracę? Za udawanie pracy nikt nie będzie płacił jak za dobrą!

Aneta

Czy ktoś z użytkowników ostatnio aplikował do Metrum? @Obserwator, mógłbyś/mogłabyś powiedzieć co dokładnie masz na myśli? Możesz doprecyzować swoją wypowiedź? Jesteś byłym lub obecnym pracownikiem firmy? Czy powiesz nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu?

Aneta

Obecnie Metrum poszukuje do pracy osób dozoru średniego (specjalność górnicza, elektryczna) oraz wyspecjalizowanych pracowników p/z (górników,elektryków). Co możecie powiedzieć o pracy właśnie na tych stanowiskach/ działach firmy? Co możecie doradzić osobom, które rozważają aplikację na te oferty pracy?

Kwk
@Aneta

Niech idą po leki albo jak to bronuś mówił, niech wezmą kredyt i zmienią pracę

Obserwator
@Aneta

Szerokim łukiem omijać TEN TWÓR.

Aneta

Czy może ktoś napisać na jakie stanowiska firma aktualnie poszukuje pracowników? Jakie warunki zatrudnienia oferuje i jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pracę? Wasza wypowiedź jest niezwykle istotna dla potencjalnych kandydatów, którzy rozważają rozpoczęcie współpracy z Metrum. @Hugo, dlaczego tak uważasz? Możesz poprzeć swoją opinie stosownymi argumentami będą one przydatne dla innych użytkowników forum.

Robert

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię jako pracodawca!!

Hugo
@Robert

Spruboj a sie przekonasz na własnej skorze, potrzeboją tanią siłe roboczą, jeżeli należysz do tej grupy do z powodzeniem aplikuj !

Bolo

Skoro dobry humor dopisuje i taka cisza to pewnie jest dobrze?

Feliks

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

@Feliks

Feliks a tobie co się stało, pewnie że rekrutują, ale tylko daltonistów intelektualnych, jeśli jesteś z tej grupy to aplikuj. Przyjmą bo potrzeby mają. Kartki po dychu, z trzy miesięcznym opóźnieniem, wypłaty chm...........no to już jest zagadnienie, idź do JPRG, BUMECH, CARBON, ECO BUD, ale nie do Metrum czy Antro, przerobiłem to, wypłaty słabe, bardzo słabe, ZUS, no cóż, w Polsce jest akceptowalne okradanie pracownika i ZUS-u, taki klimat.

Czy ktoś może opisać, jak aktualnie prezentuje się firma na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Żory.

górnik

Na Metrum czy Antro, szkoda czasu, szkoda środków i energii, a Żorzanie całkiem blisko mają kilka kopalń z wieloma firmami trzeba trochę poszukać. Jeżeli Metrum czy Antro nie zmienią polityki finansowej dla pracujących na nich, to sobie sami niech jadą na dół z kierownika punktów i opasłym dozorem, i do roboty PANOWIE! W górnictwie są pieniądze i firmy które szybciej otworzą się na pracowników, te ich będą mieć.

Górnik
@górnik

Panowie, czy Metrum, bądź ANTRO, to firmy widniejące na kopalnianej liście jako USŁUGOBIORCY, PODWYKONAWCY, czy może podwykonawcy, PODWYKONAWCÓW, jeżeli tak, to czy jest to zgodne z prawem. Zastanawiającym jest fakt, jak można startować do przetargu, z kapitałem zakładowym 5000 zł. Słownie żeby nie było, kapitał zakładowy ANTRO sp. z o.o. to pięć tysięcy złoty. Ciekawe czyż nie, to dla tych co choć trochę myślą.

Bielszowice

Tak naprawdę wszystko zależy od kontraktu i od zaangażowania pracowników w jego realizację. Wystarczy spytać ludzi zatrudnionych na KWK Bielszowice co sądzą o zarobkach i o atmosferze na punkcie !!! Założę się o wiele że nie najdziecie człowieka który w ostatnim czasie by narzekał. Pamiętać panowie że premia i kasa zależy tylko i wyłącznie od waszego podejścia do pracy i zaangażowania się w nią. Znam wiele przypadków ludzi którzy od czasów Vacatu przez Budwak po Antro osiągneli szczyty w tych firmach i nie narzekają tylko dają z siebie 100% i tylko tego a może aż tego oczekują od nich. Spróbujcie bo warto :)

Koronka
@Bielszowice

Czym dla Ciebie jest osiągnięcie szczytu w Metrum, 2 600 złotych? To według Ciebie odpowiednia kwota dla GÓRNIKA robiącego najpierw transport żelaza taśmą NA PRZEBUDOWĘ, później obrywka, rabunek i zabudowa nowego rogala, a w między czasie, pobić pośredniaki do przodu i to wszystko we czterech, o wrzucaniu urobku ręcznie na taśmę nie wspomnę choć ładowarka mogła by być, ale po cóż, ryle zrobią!

Pysk przy spągu
@Bielszowice

Stek BZDUR

ryl

Tak to juz jest tylko lepiej uczciwie odejsc niz cisnac z firmy kosztem innych. A przez to ze niektorzy pracownicy skuszeni kasa za polecenie kogos do firmy sciagneli kolegow z pod budki z piwem ktorzy w wieszkosci nie popracowali za dlugo a jeszcze na rewirach siedza a my musimy za nich placic to jest jak jest

kliof
@ryl

Te RYL co za bzdury piszesz, najpierw się dowiedz a później pisz, za rewiranta do 50 roku życia zgadza się, płaci firma do 33-go dnia, ale później płaci ZUS. Powyżej 50-tki firma płaci za dwa tygodnie, później płaci ZUS.

ryl

A jaki chcesz dział. Ludzie dostali listy z ZUS brakuje skladek. Zwalniaja sie z zofiówki gdzie jest ich najwiecej. Pracodawca nic nie robi mysli ze plakatami i zachecaniem cos wskóra. Zero podwyzek, rozmów niczego. Przez wszystkie lata istnienia nie dali zlotowki na barborke czy swieta. Nic dla dzieci itp. W zeszłym roku pan Schinohl zalozyl nowa firme Antro i przyjmuje tam a nie pod metrum . Gdzie ludzie dalej beda robic za marne 2 tys kartki po 10 wyplacane dwa miesiace po przepracowanym danym miesiacu. A władza dalej bedzie robic debilne narady oderwane od rzeczywistosci na ktorych wymysla ze to my mamy szukac nowych pracownikow za pare gorszy itp

marchewa
@ryl

Zgadza się, Metrum Antro-jedno (usunięte przez administratora)

koronka
@ryl

art. 218 k.k. to dla tych którym firma nie płaci składek ZUS, co więcej, to pracownicy jako wierzyciele, ponieważ w tym przypadku są naruszane prawa pracownicze, (brak odprowadzonych składek do ZUS co z kolei rzutuje na odprowadzenie składki do OFE) mogą złożyć wniosek o upadłość firmy do właściwego Sądu i tyle. Poza tym, do lat PIĘCIU może otrzymać wyrok taki delikwent za to że potrąca pracownikowi na ZUS a tych pieniędzy tam nie odprowadza. To czysta kradzież Państwa i pracownika, ponieważ brak środków na OFE. Tak że nie biadolić tylko brać się za "cwaniaków". Pozdrawiam

marchewa
@ryl

Jeżeli nie umiesz się cenić to i tak za dużo płacą 2000 za pracę na dole? Powinni dać tysiąc i kopa w siedzenie, jak się na to godzicie.

Aneta

@rylrozumiem z Twojej wypowiedzi, że z Metrum odchodzi sporo osób. Możesz powiedzieć, czy rotacja dotyczy całej firmy, czy też może jakiegoś działu/stanowiska szczególnie? Obecnie wiele firm ma problem z utrzymaniem pełnego składu pracowników. Czy w związku z tą sytuacją widać, by pracodawca podejmował jakieś kroki, by odejściom zapobiegać?

eks-budwaker

...a czego się spodziewacie po firmie w której pani prezes daje się sterować panu, który doprowadził swoją wcześniejszą firmę do upadłości przez brak jakichkolwiek znajomości zarządzania i zerowej wiedzy na temat ekonomii biznesu. czy to się zowie firma, X Y czy Z - jeżeli te same osoby w tej samej branży w tych samych miejscach pracy prowadzą geszefciki to to nie może wyjść... odradzam a przede wszystkim radzę omijać szerokim łukiem

Oni wiedzą kto to napisal Nowy wpis
@eks-budwaker

A tu to nie ma się czemu dziwić tej pani, bo daje du..... y panu, to nią steruje a nawiasem mówiąc oboje nie mają pojęcia o zarządzaniu firma, tylko maja predyspozycje do rolowania wszystkich wokol, kiedys ich bez mydła też posuna, spoko loko przyjdzie na nich czas

ryl

coraz ich mniej czesc na l4 inni sie zwalniaja do konca roku zostanie polowa pewnie

Pracocholik

Pracować polecam idiotów tam tylko trzeba

Zostaw merytoryczną opinię o Metrum - Żory

Metrum