Opinie o KFTP w Żory

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy KFTP. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w KFTP o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KFTP w Żory

a proszę napisać jaka jest atmosfera w pracy czy są nieroby co podpier..... w pracy na wszystkich i sami nic nie robią bo li (usunięte przez administratora) liderom pracowałam w Nifco i takiej patologi nigdy nie widziałam czy są tu osoby co pracowały w Nifco a teraz w kftp i mogą mi polecić lub odradzić ten zakład pracy

Operator produkcji
@Monika

Polecam atmosfera jest ok

Ola

ile trzeba przerobić by dali normalne umowy

@Ola

Na rozdmuchu (praca ciężka, głównie tam faceci pracują) - od 3 do 6 miesięcy i masz już umowę. Oczywiście jeśli nie weźmiesz w tym okresie L4. Inaczej na umowę trochę dłużej poczekasz. Logistyki - Też jakieś pół roku. Wtryski - Tutaj trochę dłużej. Znam przypadki osób które dostawały umowę dopiero po roku - dwóch przepracowania pod Del Piero. Ale co się dziwić? Praca głównie dla kobiet. Nie jest ciężka, w miarę lajtowa. Nie ma tam takiej rotacji jak na Rozdmuchu, ludzie stamtąd co chwile nie odchodzą jak na Rozdmuchu. I przedewszystkim PRACA NIE JEST TAK CIĘŻKA jak na Rozdmuchu :) W porównaniu z Rozdmuchem Wtryski to wakacje.

Wtrysk
@Loki

Wtryski to wakacje buhahahaha zapraszam na wtryski to zmienisz zdanie nie twierdzę że na rozdmuchu jest lajt bo tak nie jest ale na wytryskach też lekko nie jest .Chyba ktoś tu zapomniał że detale na wytryskach muszą być idealne ,zero ryski ,idealnie obcięte niestety nie każdy się tam nadaje nie dosc że cykle są szybkie to jeszcze dokładnie trzeba je zrobić

@Wtrysk

Sorry memory ale: -Nie bez powodu na Rozdmuchu (na maszynach, nie na montażu) pracują tylko mężczyzni. Normalna kobieta nie dałaby sobie rady. Oczywiście były przypadki gdzie kobiety z montażu robiła na maszynie rozdmuchu ale to raz w wyjątkowych przypadkach (gdy ludzi brakowało) a dwa na najłatwiejszych detalach. Z całym szacunkiem do kobiet ale wy się do najcięższych robót nie nadajecie. -Nie bez powodu na Rozdmuchu więcej zarabiamy od wtrysków ;) Sorry ale ja na Rozdmuchu mam 2 tyś na rękę, a pracuje pod KFTP pół roku. Z tego co wiem wy na Wtryskach zarabiacie po 1,6-,1-7. - Nie bez powodu, pracując na Rozdmuchu przechodzi się pod KFTP po 3-6 miesiącach. Kolega powyżej nawet po 2 miesiącach. Na wtryskach po jakim czasie się dostaję umowę? Gadałem nawet z jedną z dziewczyną z Wtrysku która dostała umowę po dwóch latach. Bo po prostu to Rozdmuch i detale z Rozdmuchu są priorytetem. Więc tak w porównaniu z Rozdmuchem - Wtryski to wakacje. Przejdźcie się na Rozdmuch i spróbuje obrać detal, wsadzić do obcinarki i spakować do Danpla, w 52 sekundy. Polecam maszynę nr.2 na Rozdmuchu (zwłaszcza centralki albo sajdy). Po 5 minutach stwierdzicie że Wtryski to wakacje ;)

robot

jak się wam podobają wypłaty ????????????? brak słów

Shidson

Umowę pod KFTP dostałem dopiero po 8 miesiącach pracy pod Del Piero. Babka z Del Piero mówiła na pierwszej rozmowie że przejście pod KFTP i podpisanie umowy o pracę nadchodzi po 3 miesiącach..jak życie to zweryfikowało to widać doskonale. Umowę z KFTP można dostać najszybciej po pół roku przepracowania w Del Piero. Ale ja tam nie marudzę. Ludzie z Wtrysków dostawają umowy nawet po dwóch latach pracy pod Agencją, najszybciej na umowę można liczyć właśnie na Rozdmuchu gdzie jest o wiele cięższa robota, gdzie na maszynach robią tylko i wyłącznie faceci. Tak czy siak jestem zadowolony że wreszcie dostałem umowę tylko szkoda że babka z Del Piero mówi co innego a w praktyce jest co innego..

Logistyk

Bardzo milo bylo na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo mila pani ktora wszystko wytlumaczyla mi od A do Z

Gdzie pracowalem. Czy mam uprawnienia na wozki Czy jestem zainteresowany praca No i czy wiem co sie produkuje w KFTP

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Żory
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Mechanik utrzymania ruchu
Instanta Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Adegis Sp. z o.o. Sp. k.
kasia

Ta ale bez doświadczenia od razu ciężko się dostać na stanowisko wyżej :) dlatego pytam czy istnieje taka możliwość czy sobie odpuścić bo nam zamiaru pracować gdzieś gdzie nie ma perspektyw. Wiadomo nabyc doswiadczenia a potem provowac wyzej. Ani zapytać nie idzie widzę. .. @zołza faktycznie ambitna praca w której należy się wykazać...

zolza
@kasia

A czy napisałam gdzieś ze jest ambitna? Każdy głupi chciałby zaraz awans dostać.Ale chcesz to idz i spróbuj.

Anty

A co tu trzeba potrafić? Położyć detal na wagę i stwierdzić czy waga jest dobra, czy zła? Zobaczyć plamkę na produkcie i stwierdzić, że zły? Wypisać jakiś zbędny papierek? Z wyższym wykształceniem, to mało ambitne stanowisko... Ameba by to ogarnęła.

kasia

czy jakbym zatrudnila sie np w kontroli jakosci to jest szansa na awans? mam wyksztalcenie wyzsze.

zołza
@kasia

Najpierw pokaż co potrafisz jako kontroler. Co za głupie podejście.

były specjalista

MOJE WNIOSKI Z PRACY W KFTP: - koreańscy kierownicy to bardzo nerwowi ludzie - praca w dużym stresie tylko dla wytrzymałych nerwowo, - kierownikom koreańskim brak jakichkolwiek (podstawowych) manier, np. obcinanie paznokci w biurze przy innych pracownikach.., - praca wiecznie pod telefoniem, telefony 24h (pomimo wielu telefonów za dania - po pracy oczywiście, koreańscy szefowie dwonią do człowieka w środku nocy, aby zapytać o sytuację..), - praca + dostępność pod telefonem w weekendy, gdyż branża automotive pracuje praktycznie 24/7, - ciągłe cięcia kosztów wiążące się z takimi absurdami jak brak papieru w toalecie.., - fajni ludzie, fajna atmosfera (myślę o polskiej kadrze oczywiście), - na produkcji płacą lepiej niż wykształconym pracownikom biurowym, Podsumowując - jeżeli chcesz być dosłownie CAŁY CZAS zestresowany (dostępność 24/7) i zarabiać około 2200zł na ręke to POLECAM tą firmę :) Praca fajna na początek dla świeżo upieczonych studentów, ale zostając tam dłużej mogą Wam bardzo upaść ambicję, przez co zapomnieć można o jakimkolwiek rozwoju.

Specjalista
@były specjalista

Dziki Michał za ciekawą analizę. Powodzenia w Gliwicach

Pracowniczka

Walus trzeba kierownika naprowadzic na te sprawy żeby je rozwiązał. Narazie czerwone kołnierzyki mu oczy mydlą. A nikomu nie zależy żeby było ok.

Maszyna

A ty wiesz co wogole piszesz " szef" to ty jesteś szefem ale swoich portek i tego co masz w nich ale jaja ci dawno wycieli wiesz ze masz coś z głową! Ma więcej niż byś się spodziewał.

waluś

Jak Wam się podoba nowy kierownik ?? . Zrobił dobre wrażenie i chyba jest kompetentny i świadomy problemów jakie są w tym zakładzie . Miejmy nadzieję że będzie mu się chciało i starczy mu sił żeby to jakoś wyprostować , i zmienić żebyśmy już nie wstydzili się że tu pracujemy . Jeśli nie umknie jego uwadze ze cały ten bałagan zaczyna się od czerwonych kołnierzyków to już będzie zwycięstwo i szansa na poprawę . Wymagają od nas , a sami albo na II i III zm . tylko jedzą , bawią się tel. lub śpią .. zresztą grzechów jest więcej . Ale kierownik może wiele zmienić i staniemy na nogi . no zobaczymy czy mu się uda :)

ASTRO

A więc tak pracowałem 3 miesiące na rozdmuchu na wszystkich maszynach więc mam jakieś pojęcie na ten temat. Jeżeli chodzi o obsługe maszyny są stare i rozjeb... robią bubla za bublem trzeba cały czas kontrolować chłodzenie elementu dzwi na nockach są potwierane(wystarczy sie zagapić, albo element w formie wybuchnie tragedia gotowa przykład gosciu na wtryskach dostał w twarz gorącym plastikiem który wtopił mu sie w twarz) elementy sie kleją maszyny do obróbki żyją własnym życiem obcianają jak chcą wiercą jak im sie podoba, rękawiczki to jakiś żart trzeba mieć conajmniej dwie pary żeby sie nie popażyć nie raz ich brakuje na magazynie najlepiej mieć swoje zapasowe,nożyk dostałem po kimś ale był tak wyszczerbiony że nienadawłał sie do niczego sam musiałem sobie załatwić nowy,latem tak ciepło że idzie sie rozpuścić (nie jeden zemdlał)kieddyś były wentylatory na każdym stanowisku ale w ramach oszczędności je zabrali teraz tylko laski na montażu je mają ale nie wiem po co. Dni ustawowo wolne od pracy (Boże ciało , Święto Konstytucji 3 Maja) NIE ISTNIEJĄ, l-4 nie polecam.Przez okres 3-miesięcy "przeszkoliłem" ok 30-osób na maszynie nikt za to nie płaci a norma i tak musi być zrobiona, SOBOTY i NIEDZIELE tl wedle uznania (nie jest zachowana minimalna przerwa) 3 razy zdażyło sie że przyjeżdzam do roboty a maszyny stoją dziękujemy prosze do domu i sobota zjebana zero komunikacji zero odpowiedzialności, Praca dla młodych albo emerytów .

Pracowniczka

Jest nowy kierownik na wtryski. Ciekawe jak długo wytrzymie bo dwóch odeszło w szybkim tempie? A tempo jest duże!

Pracownik55
@Pracowniczka

Co ty piszesz za głupoty ??? Jak szybko odeszli?? Moim zdaniem byli tam dość długo..

Loki

Pod KFTP na pierwszej umowie na rękę zarobisz 1800 zł. Pod Del Pierro bez weekendów (stawka 13 zł za godzinę/15 zł za godzinę w porach nocnych) ponad jakieś 2 tyś, z weekendami to jeszcze więcej. Pod KFTP jest to tak pokręcone...że weekendy są płacone co 3 miesiące (czyli co trzeci miesiąc masz dwa razy większą wypłatę jeśli przerobisz te 4 weekendy w ciągu 3 miesięcy). Zresztą pod KFTP trudno się dostać. po 3 miesiącach można składać podanie a na odpowiedź czeka się kolejne 3 miesiące...trzeba zgody team lidera, kierownika działu, kierownik produkcji pana Waldka, a potem Koreańczyków w Zabrzu. Znam osoby które siedzą ponad rok pod Del Pierro bo podpadli Łukaszowi Ś

Operator rozdmuchu
@Loki

Kolego ja po 2 miechach przeszłem pod KFTP bez problemu starczy zagadac a Łukasz też jest człowiekiem i czasem wszystkiego nie jest w stanie ogarnąć

Loki

Teraz ponoć są przyjęcia pod KFTP. Choć powiem wam że bardziej opłaca się zostać pod Del Pierro, od stycznia podnieśli stawkę do 13 zł za godzinę za dzień i 15 zł za godzinę za noc. Czyli idzie zarobić 2 tyś zł na rękę bez weekendów. Tylko wiadomo pod KFTP są wszelkie premie, dodatki socjalne itd, ludzie pod KFTP w grudniu dostali 800 zł premii (300 zł premii świątecznej + 500 zł zysków, możliwe że na odwrót). No i na przełomie lipca i sierpnia planowany jest postój gdzie wszyscy dostaną wymuszone dwa tygodnie urlopu. Ludzie pod KFTP mają go normalnie płatne, a ludzie pod Del Pierro.

@Loki

450zł na święta i 500zł zysków ;) Co daje w sumie 950zł :) I wcale się nie opłaca zostać pod Del Pierro ;) Po pierwsze umowa zlecenie, to umowa śmieciowa, nawet nie ma się co tu więcej rozpisywać, a po drugie tak jak zostało wspomniane, pod firmą na umowie o pracę masz różne świadczenia, dodatki, premie i płatne wolne, więc nie patrzcie i nie porównujcie miesięcznego wynagrodzenia z Del Pierro z tym z KFTP, tylko porównajcie to w skali rocznej, dzięki czemu zobaczycie, że średnie miesięczne wynagrodzenie wyniesie więcej pod KFTP niż pod Del Pierro, bo w skali roku zarobicie pod KFTP więcej.

Nie jestem Wojtuś :) Jestem zwykłym pracownikiem, który sam nie przepada za tym Panem, ale widząc komentarze tego typu, to oczy krwawią ;)

MW

Mam pytanko w jakich godzinach sie pracuje Co z weekendami Jak z wypłata

Cóż za elokwentna wypowiedź na poziomie :D (...poziomie podstawówki). Ale pasuje do typowego posiadacza BMW z IQ ameby. :D

BEMka

Tak, tak Wojtuś jest tak jak myślisz ale wbij sobie do łba że kia którą tak dumnie reprezentujesz to nie AUDI CZY BMW A już nie daj Boże Mercedes więc ochudnij i przestań się spuszczać bo latasz po tej hali jak zyd po pustym sklepie a uwierz mi nie zrobisz NIC powtarzam NIC by zwiększyć sprzedaż tego badziewia bo tak jak wspomniałem ja bym tego kurxa za darmo nie chciał bo kto by chciał mieć wydatki?oj Wojtej Wojtek myślałem ze z ciebie kumaty chłopak

cave

A 3i operator wozka lepij mo ?

Basia

Naprawde bardzo ja lubilam,denerwowalo mnie tylko to ze wiecznie chodzilismy na te same maszyny,chcialam sie uczyc czegos nowego a to wiecznie to samo,potem sie zwalniamy niestety przez cos takiego,i to nie tylko ja tak myslalam wiecej osob ale niechca gadac,wkoncu ktos sie zglosi do P.Wojtka i powie mu co sadzi o tym,i cos sie ruszy a nie gdy jest audyt to da osobe pierwszy raz na maszyne i ona ma tam zapiepszac mimo tego ze wczesniej tam nie byla,tu jest bardzo nie wporzadku P. Agnieszka niestety :(

Nie chcę tu nikogo bronić, ale takie pieprzenie jak powyżej to dno i świadczy o autorze/autorce. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się potknięcia, ale jak na swój zakres obowiązków radzi sobie OK. A jeśli ktoś ma jakieś "ale" do kogoś powinien je wyjaśnić osobiście z tym kimś, a nie anonimowo wylewać żale na forum, które w dodatku są bzdurami.

padzik

uderz w stół a ustawiacz sam się odezwie :) podobno " stary romans nie rdzewieje " :)

Zostaw merytoryczną opinię o KFTP - Żory

• Jak się pracuje w KFTP?

Zobacz opinie na temat firmy KFTP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KFTP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KFTP?

Kandydaci do pracy w KFTP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KFTP