kftp

Żory

Opinie o kftp

padzik 2016-11-22 16:55
uderz w stół a ustawiacz sam się odezwie :) podobno " stary romans nie rdzewieje " :)
Basia 2016-11-23 09:53
Naprawde bardzo ja lubilam,denerwowalo mnie tylko to ze wiecznie chodzilismy na te same maszyny,chcialam sie uczyc czegos nowego a to wiecznie to samo,potem sie zwalniamy niestety przez cos takiego,i to nie tylko ja tak myslalam wiecej osob ale niechca gadac,wkoncu ktos sie zglosi do P.Wojtka i powie mu co sadzi o tym,i cos sie ruszy a nie gdy jest audyt to da osobe pierwszy raz na maszyne i ona ma tam zapiepszac mimo tego ze wczesniej tam nie byla,tu jest bardzo nie wporzadku P. Agnieszka niestety :(
cave 2016-12-04 11:12
A 3i operator wozka lepij mo ?
Pracownik 2016-12-07 22:46
Cóż za elokwentna wypowiedź na poziomie :D (...poziomie podstawówki). Ale pasuje do typowego posiadacza BMW z IQ ameby. :D
BEMka 2016-12-09 20:35
Tak, tak Wojtuś jest tak jak myślisz ale wbij sobie do łba że kia którą tak dumnie reprezentujesz to nie AUDI CZY BMW A już nie daj Boże Mercedes więc ochudnij i przestań się spuszczać bo latasz po tej hali jak zyd po pustym sklepie a uwierz mi nie zrobisz NIC powtarzam NIC by zwiększyć sprzedaż tego badziewia bo tak jak wspomniałem ja bym tego kurxa za darmo nie chciał bo kto by chciał mieć wydatki?oj Wojtej Wojtek myślałem ze z ciebie kumaty chłopak
Pracownik 2016-12-10 14:15
Nie jestem Wojtuś :) Jestem zwykłym pracownikiem, który sam nie przepada za tym Panem, ale widząc komentarze tego typu, to oczy krwawią ;)
Loki 2017-01-07 13:04
Teraz ponoć są przyjęcia pod KFTP. Choć powiem wam że bardziej opłaca się zostać pod Del Pierro, od stycznia podnieśli stawkę do 13 zł za godzinę za dzień i 15 zł za godzinę za noc. Czyli idzie zarobić 2 tyś zł na rękę bez weekendów. Tylko wiadomo pod KFTP są wszelkie premie, dodatki socjalne itd, ludzie pod KFTP w grudniu dostali 800 zł premii (300 zł premii świątecznej + 500 zł zysków, możliwe że na odwrót). No i na przełomie lipca i sierpnia planowany jest postój gdzie wszyscy dostaną wymuszone dwa tygodnie urlopu. Ludzie pod KFTP mają go normalnie płatne, a ludzie pod Del Pierro.

Anonim 2017-01-09 18:21
450zł na święta i 500zł zysków ;) Co daje w sumie 950zł :) I wcale się nie opłaca zostać pod Del Pierro ;) Po pierwsze umowa zlecenie, to umowa śmieciowa, nawet nie ma się co tu więcej rozpisywać, a po drugie tak jak zostało wspomniane, pod firmą na umowie o pracę masz różne świadczenia, dodatki, premie i płatne wolne, więc nie patrzcie i nie porównujcie miesięcznego wynagrodzenia z Del Pierro z tym z KFTP, tylko porównajcie to w skali rocznej, dzięki czemu zobaczycie, że średnie miesięczne wynagrodzenie wyniesie więcej pod KFTP niż pod Del Pierro, bo w skali roku zarobicie pod KFTP więcej.
Loki 2017-01-10 11:27
Pod KFTP na pierwszej umowie na rękę zarobisz 1800 zł. Pod Del Pierro bez weekendów (stawka 13 zł za godzinę/15 zł za godzinę w porach nocnych) ponad jakieś 2 tyś, z weekendami to jeszcze więcej. Pod KFTP jest to tak pokręcone...że weekendy są płacone co 3 miesiące (czyli co trzeci miesiąc masz dwa razy większą wypłatę jeśli przerobisz te 4 weekendy w ciągu 3 miesięcy).

Zresztą pod KFTP trudno się dostać. po 3 miesiącach można składać podanie a na odpowiedź czeka się kolejne 3 miesiące...trzeba zgody team lidera, kierownika działu, kierownik produkcji pana Waldka, a potem Koreańczyków w Zabrzu. Znam osoby które siedzą ponad rok pod Del Pierro bo podpadli Łukaszowi Ś
Pracowniczka 2017-01-27 17:53
Jest nowy kierownik na wtryski. Ciekawe jak długo wytrzymie bo dwóch odeszło w szybkim tempie? A tempo jest duże!
Pracownik55 2017-02-02 01:11
Co ty piszesz za głupoty ??? Jak szybko odeszli?? Moim zdaniem byli tam dość długo..
ASTRO 2017-02-07 11:16
A więc tak pracowałem 3 miesiące na rozdmuchu na wszystkich maszynach więc mam jakieś pojęcie na ten temat. Jeżeli chodzi o obsługe maszyny są stare i rozjeb... robią bubla za bublem trzeba cały czas kontrolować chłodzenie elementu dzwi na nockach są potwierane(wystarczy sie zagapić, albo element w formie wybuchnie tragedia gotowa przykład gosciu na wtryskach dostał w twarz gorącym plastikiem który wtopił mu sie w twarz) elementy sie kleją maszyny do obróbki żyją własnym życiem obcianają jak chcą wiercą jak im sie podoba, rękawiczki to jakiś żart trzeba mieć conajmniej dwie pary żeby sie nie popażyć nie raz ich brakuje na magazynie najlepiej mieć swoje zapasowe,nożyk dostałem po kimś ale był tak wyszczerbiony że nienadawłał sie do niczego sam musiałem sobie załatwić nowy,latem tak ciepło że idzie sie rozpuścić (nie jeden zemdlał)kieddyś były wentylatory na każdym stanowisku ale w ramach oszczędności je zabrali teraz tylko laski na montażu je mają ale nie wiem po co. Dni ustawowo wolne od pracy (Boże ciało , Święto Konstytucji 3 Maja) NIE ISTNIEJĄ, l-4 nie polecam.Przez okres 3-miesięcy "przeszkoliłem" ok 30-osób na maszynie nikt za to nie płaci a norma i tak musi być zrobiona, SOBOTY i NIEDZIELE tl wedle uznania (nie jest zachowana minimalna przerwa) 3 razy zdażyło sie że przyjeżdzam do roboty a maszyny stoją dziękujemy prosze do domu i sobota zjebana zero komunikacji zero odpowiedzialności, Praca dla młodych albo emerytów .
waluś 2017-02-09 19:05
Jak Wam się podoba nowy kierownik ?? . Zrobił dobre wrażenie i chyba jest kompetentny i świadomy problemów jakie są w tym zakładzie . Miejmy nadzieję że będzie mu się chciało i starczy mu sił żeby to jakoś wyprostować , i zmienić żebyśmy już nie wstydzili się że tu pracujemy . Jeśli nie umknie jego uwadze ze cały ten bałagan zaczyna się od czerwonych kołnierzyków to już będzie zwycięstwo i szansa na poprawę . Wymagają od nas , a sami albo na II i III zm . tylko jedzą , bawią się tel. lub śpią .. zresztą grzechów jest więcej . Ale kierownik może wiele zmienić i staniemy na nogi . no zobaczymy czy mu się uda :)
szef 2017-02-10 18:45
ta ty nawet 1900 to tam brutto nie widziałeś
Maszyna 2017-02-10 20:11
A ty wiesz co wogole piszesz " szef" to ty jesteś szefem ale swoich portek i tego co masz w nich ale jaja ci dawno wycieli wiesz ze masz coś z głową! Ma więcej niż byś się spodziewał.
Pracowniczka 2017-02-11 20:53
Walus trzeba kierownika naprowadzic na te sprawy żeby je rozwiązał. Narazie czerwone kołnierzyki mu oczy mydlą. A nikomu nie zależy żeby było ok.
były specjalista 2017-02-15 13:50
MOJE WNIOSKI Z PRACY W KFTP:

- koreańscy kierownicy to bardzo nerwowi ludzie - praca w dużym stresie tylko dla wytrzymałych nerwowo,
- kierownikom koreańskim brak jakichkolwiek (podstawowych) manier, np. obcinanie paznokci w biurze przy innych pracownikach..,
- praca wiecznie pod telefoniem, telefony 24h (pomimo wielu telefonów za dania - po pracy oczywiście, koreańscy szefowie dwonią do człowieka w środku nocy, aby zapytać o sytuację..),
- praca + dostępność pod telefonem w weekendy, gdyż branża automotive pracuje praktycznie 24/7,
- ciągłe cięcia kosztów wiążące się z takimi absurdami jak brak papieru w toalecie..,
- fajni ludzie, fajna atmosfera (myślę o polskiej kadrze oczywiście),
- na produkcji płacą lepiej niż wykształconym pracownikom biurowym,

Podsumowując - jeżeli chcesz być dosłownie CAŁY CZAS zestresowany (dostępność 24/7) i zarabiać około 2200zł na ręke to POLECAM tą firmę :)

Praca fajna na początek dla świeżo upieczonych studentów, ale zostając tam dłużej mogą Wam bardzo upaść ambicję, przez co zapomnieć można o jakimkolwiek rozwoju.
Specjalista 2017-02-16 20:50
Dziki Michał za ciekawą analizę. Powodzenia w Gliwicach
kasia 2017-03-14 11:28
czy jakbym zatrudnila sie np w kontroli jakosci to jest szansa na awans? mam wyksztalcenie wyzsze.
zołza 2017-03-16 14:48
Najpierw pokaż co potrafisz jako kontroler. Co za głupie podejście.
Anty 2017-03-17 23:59
A co tu trzeba potrafić? Położyć detal na wagę i stwierdzić czy waga jest dobra, czy zła? Zobaczyć plamkę na produkcie i stwierdzić, że zły? Wypisać jakiś zbędny papierek? Z wyższym wykształceniem, to mało ambitne stanowisko... Ameba by to ogarnęła.
kasia 2017-03-22 21:24
Ta ale bez doświadczenia od razu ciężko się dostać na stanowisko wyżej :) dlatego pytam czy istnieje taka możliwość czy sobie odpuścić bo nam zamiaru pracować gdzieś gdzie nie ma perspektyw. Wiadomo nabyc doswiadczenia a potem provowac wyzej. Ani zapytać nie idzie widzę. ..
@zołza faktycznie ambitna praca w której należy się wykazać...
zolza 2017-03-30 15:20
A czy napisałam gdzieś ze jest ambitna? Każdy głupi chciałby zaraz awans dostać.Ale chcesz to idz i spróbuj.
Shidson 2017-04-05 13:45
Umowę pod KFTP dostałem dopiero po 8 miesiącach pracy pod Del Piero. Babka z Del Piero mówiła na pierwszej rozmowie że przejście pod KFTP i podpisanie umowy o pracę nadchodzi po 3 miesiącach..jak życie to zweryfikowało to widać doskonale. Umowę z KFTP można dostać najszybciej po pół roku przepracowania w Del Piero.

Ale ja tam nie marudzę. Ludzie z Wtrysków dostawają umowy nawet po dwóch latach pracy pod Agencją, najszybciej na umowę można liczyć właśnie na Rozdmuchu gdzie jest o wiele cięższa robota, gdzie na maszynach robią tylko i wyłącznie faceci. Tak czy siak jestem zadowolony że wreszcie dostałem umowę tylko szkoda że babka z Del Piero mówi co innego a w praktyce jest co innego..
robot 2017-04-08 16:30
jak się wam podobają wypłaty ????????????? brak słów
zajaczek 1963 2017-04-08 19:20
toktak ma racje,tak samo jest na magazynie,nie ma pracownika to zap....za niego,ma być wszystko na czas ,na miejsce,na k... amen,a kasa taka sama
Loki 2017-04-22 11:20
W KFTP ponoć są cięcia kosztów. Koreańczycy budują drugą Hale gdyż wycofują się z Zabrza. Słyszałem że ci którzy pracują w KFTP w Zabrzu mają dwie opcje, albo będą dojeżdzać do roboty do Żor (około 20-30 minut jazdy autem A1) albo niech szukają nowej roboty. Ale powtarzałem tylko słyszałem, więc mogą to być to tylko plotki.

Aczkolwiek fakt że są drastyczne cięcia kosztów to nie plotki. Rozdmuch już weekendów nie robi, przy kwietniowej wypłacie za marzec każdy marudził że dostał kilka stów mniej niż powinien. Cóż a były kiedyś czasy gdy na lewo i prawo dawano premie a teraz? Szkoda gadać.

Nowa hala ma powstać w miejscu tej mniejszej hali obok stawu, jeśli się nie myle. Dotychczas tam działali ludzie na heblowaniu, hala która jest budowana obok w stronę Nifco to jakaś nowa koreańska fabryka. Jeśli dobrze liczę już 8 w Żorach. Mieszkańcy Rybnika i Jastrzębia tylko się cieszą, bo w tych koreańskich fabrykach to głównie pracują Rybniczoki i Jastrzębioki, ci z samych Żor to zwykła patologia która jest szybko zwalniana, z całym szacunkiem dla ludzi z Żor (sam mieszkam na Osiedlu Sikorskiego ale taka jest prawda...)
jack 2017-05-03 16:59
kfp to porażka czekam na nowe fabryki już wkrótce będą
Loki 2017-05-04 12:09
Tyle że jeśli już pracowałeś w KFTP to musisz odczekać pół roku, te Fabryki co powstają w Żorach jak grzyby po deszczu to są Koreańskie spółki robiące dla Hyundaia i Kia, one mają między sobą podpisane lojalki by nie podbierać sobie pracowników.

Czyli przykładowo jeśli pracowałeś w SL Poland, i zwolnisz się 2 stycznia to dopiero 2 czerwca będziesz mógł się starać o pracę w Nifco, z Nifco po zwolnieniu w KFTP i tak dalej.
IGA 2017-05-25 22:11
poproszę więcej informacji na temat pracy jaki macie system zmianowy czy jakieś premie są i ile można wyciągnąć oraz jak jest na wtryskach pozdrawiam
Loki 2017-06-06 13:35
Jeśli chodzi o system zmianowy, to normalnie trzy zmiany. Do niedawna wtryski były w systemie czterobrygadowym ale parę miesięcy temu przeszli na system trzyzmianowy. Co do pracy na wtryskach - pracuje na Rozdmuchu, więc nie wiem. Premie na Rozdmuchu są dwie, sama premia rozdmuch 100 zł i premia uznaniowa (od 50 do 300 zł).

Z dwoma weekendami i premiami na pierwszej umowie idzie zarobić 2,5 tyś złotych. Po pół roku masz 100 zł podwyzki brutto. Wiem że najdłużej pracujący pracownicy na produkcji zarabiają 2,7 tyś zł na ręke bez weekendów. Line keeperzy mają jeszcze 100 zł dodatku.
Ola 2017-06-28 20:42
ile trzeba przerobić by dali normalne umowy
Loki 2017-06-30 13:51
Na rozdmuchu (praca ciężka, głównie tam faceci pracują) - od 3 do 6 miesięcy i masz już umowę. Oczywiście jeśli nie weźmiesz w tym okresie L4. Inaczej na umowę trochę dłużej poczekasz.

Logistyki - Też jakieś pół roku.

Wtryski - Tutaj trochę dłużej. Znam przypadki osób które dostawały umowę dopiero po roku - dwóch przepracowania pod Del Piero. Ale co się dziwić? Praca głównie dla kobiet. Nie jest ciężka, w miarę lajtowa. Nie ma tam takiej rotacji jak na Rozdmuchu, ludzie stamtąd co chwile nie odchodzą jak na Rozdmuchu. I przedewszystkim PRACA NIE JEST TAK CIĘŻKA jak na Rozdmuchu :) W porównaniu z Rozdmuchem Wtryski to wakacje.

Operator rozdmuchu 2017-07-10 23:16
Kolego ja po 2 miechach przeszłem pod KFTP bez problemu starczy zagadac a Łukasz też jest człowiekiem i czasem wszystkiego nie jest w stanie ogarnąć
Monika 2017-07-12 20:27
a proszę napisać jaka jest atmosfera w pracy czy są nieroby co podpier..... w pracy na wszystkich i sami nic nie robią bo li [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] liderom pracowałam w Nifco i takiej patologi nigdy nie widziałam czy są tu osoby co pracowały w Nifco a teraz w kftp i mogą mi polecić lub odradzić ten zakład pracy
Ela 2017-07-12 22:25
Co ile godzin macie przerwy
Operator produkcji 2017-07-13 06:30
Różnie zależy o ktorej zmienia
Operator produkcji 2017-07-13 06:33
Polecam atmosfera jest ok
Wtrysk 2017-07-16 22:42
Wtryski to wakacje buhahahaha zapraszam na wtryski to zmienisz zdanie nie twierdzę że na rozdmuchu jest lajt bo tak nie jest ale na wytryskach też lekko nie jest .Chyba ktoś tu zapomniał że detale na wytryskach muszą być idealne ,zero ryski ,idealnie obcięte niestety nie każdy się tam nadaje nie dosc że cykle są szybkie to jeszcze dokładnie trzeba je zrobić
Loki 2017-07-23 18:44
Sorry memory ale:
-Nie bez powodu na Rozdmuchu (na maszynach, nie na montażu) pracują tylko mężczyzni. Normalna kobieta nie dałaby sobie rady. Oczywiście były przypadki gdzie kobiety z montażu robiła na maszynie rozdmuchu ale to raz w wyjątkowych przypadkach (gdy ludzi brakowało) a dwa na najłatwiejszych detalach. Z całym szacunkiem do kobiet ale wy się do najcięższych robót nie nadajecie.

-Nie bez powodu na Rozdmuchu więcej zarabiamy od wtrysków ;) Sorry ale ja na Rozdmuchu mam 2 tyś na rękę, a pracuje pod KFTP pół roku. Z tego co wiem wy na Wtryskach zarabiacie po 1,6-,1-7.

- Nie bez powodu, pracując na Rozdmuchu przechodzi się pod KFTP po 3-6 miesiącach. Kolega powyżej nawet po 2 miesiącach. Na wtryskach po jakim czasie się dostaję umowę? Gadałem nawet z jedną z dziewczyną z Wtrysku która dostała umowę po dwóch latach. Bo po prostu to Rozdmuch i detale z Rozdmuchu są priorytetem.

Więc tak w porównaniu z Rozdmuchem - Wtryski to wakacje. Przejdźcie się na Rozdmuch i spróbuje obrać detal, wsadzić do obcinarki i spakować do Danpla, w 52 sekundy. Polecam maszynę nr.2 na Rozdmuchu (zwłaszcza centralki albo sajdy). Po 5 minutach stwierdzicie że Wtryski to wakacje ;)
Ola 2017-07-23 21:39
Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o pracy na rozdmuchu jestem kobietą ichcialabym się tam przyjąć
Loki 2017-07-26 14:11
Rozdmuch składa się z:
-Maszyn i Lagiczu(Bagażniki)
-Montaż Rozdmuchu
-Montaż Lagiczu (Bagażników)

Tyle że że na Maszynach i Lagiczu pracują tylko mężczyzni (ciężka praca, duże ryzyko oparzeń). A na montażu Rozdmuchu i Lagiczu nie ma wakatów. Więc w chwili obecnej na Rozdmuch mogą się dostać tylko i wyłącznie mężczyzni ;) bo zapotrzebowanie na maszynach owszem jest bardzo duże, i przyjmują byle kogo, nawet od razu po Szkole bez doświadczenia ale tylko facetów :P
Greg 2017-08-03 20:05
Po przestoju na wtryskach która brygada na którą zmianę zaczyna ?
Nowa 2017-08-25 09:13
Dojezdza ktos z Rybnika
MW 2017-10-02 22:16
Mam pytanko w jakich godzinach sie pracuje
Co z weekendami
Jak z wypłata
Lidia 2017-10-03 11:01
Czy ktoś odpowie użytkownikowi ''MW''? Czy opowiecie o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie kftp? Czy można liczyć na jakieś benefity? Jak tak to na jakie? Pamiętajcie, że każde stanowisko pracy jest inne i są inne warunki pracy.
Loki 2017-10-03 15:25
Po co zadawać takie pytania jak można przewinąć kilka stron wcześniej i już jest odpowiedź na dane pytania? To tak. KFTP pracuje w systemie trzyzmianowym, od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach (6-14, 22-6, 14-22 i tak w kółko). Weekendy są 100% płacone, ale tylko na Rozdmuchu (i to na maszynach, a nie na montażu) są regularne zapisy na weekendy, Wtryski o wiele rzadziej robią w weekendy. Logistyka i kontrola jakości w zależności czy jest produkcja w weekend czy nie.

Wypłata? Jak się jest robotnym, nie bierze się lewego L4, i naprawdę chce się robić to powyżej dwójki wypłata stanie. Wiadomo na początku pod Del Piero jakieś 1600-1700 zł. Ale potem wraz z umową pod KFTP nadchodzi podwyżka tzw stażowe a płaca jest wtedy podwyższana co pół roku do pewnego pułapu (bodajże 2700 zł na rękę ale nie pamietam dokładnie). Benefity? Wczasy pod gruszą, czy premia na karpia w święta, nic wiecej.

Moje doświadczenie jest proste - swoje w tej firmie narobiłem, swoje zarobiłem, swoje się oparzyłem i pociąłem nożem, swoje musiałem się zdenerwować. Da się przyzwyczaić, szczyt marzeń KFTP nie jest, bo to firma wielu absurdów (o których nie będę pisał), ale dla młodych ludzi którym się chce robić to praca w sam raz. Mówię oczywiście o Rozdmuchu, bo na Wtryskach zarobki są ciut mniejsze a praca jest ciut łatwiejsza i lżejsza. Dlatego na maszynach Rozdmuchu robią sami faceci :)
Loki 2017-10-03 15:29
A i jeszcze jedna sprawa - na maszyny Rozdmuchu nie są i nigdy nie były przyjmowane żadne kobiety. To naprawdę ciężka [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ca praca (zwłaszcza maszyna nr.2 to jest horror). Owszem zdarzały się przypadki gdy kobieta wchodziła na maszynę ale w przypadkach gdy brakowało ludzi, i to na najłatwiejszych maszynach. A tak, kobiety na Rozdmuchu mogą liczyć najwyżej na montaż gdzie też marnie się zarabia jak na Wtryskach. Tyle z mojej strony.
Mightyduck 2017-10-09 16:27
Witam a jak wygląda praca przy formach naprawa utrzymanie jak zarobki ciężko sie tam dostać?
Loki 2017-10-13 14:07
Szkoda że zazwyczaj kible są obsrane a pracownicy firmy sprzatającej mają nieźle przesrane dosłownie mówiąc ;)
Zostaw swoją opinię o kftp - Żory
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kftp