Korpo

Jawor

Opinie o Korpo

kolega z Hartowni 2017-02-17 22:16
wiem banda leni,wyjechalem za rodziną i lepszymi warunkami zycia ,w korpo dobrze mi sie pracowało,zdrowe warunki pracy,normalny zakład,jezeli inne zakłady były lepsze od korpo to dlaczego tam nie pracujesz? Istnieją jeszcze? A ci co tam zostali na hartowni to poprostu ludzie ktorzy chcą pracować i napewno nie mają problemów,nie nazekają jak ich spotykam
Były 2017-02-18 08:41
Domyślam się kim jesteś . Ale niech to pozostanie między nami . Kto się na hartowni opierd...lał to się opierd...lał . Zależy gdzie i na czym pracował . Ale ogólnie lekko nie było ! Bywało że na piecach było pracy sporo nawet i dla dwóch . Na hali były cztery piece , myjka i czyszczarka . To wszystko czasami obsługiwała jedna osoba . Potem dorzucili jeszcze dwa gratomaty . Ale na nich zawsze pracowała druga osoba . Z początku nie było źle . Bo chociaż człowiek się natyrał to nikt go nie opierd... lał , ani się do niczego nie przypierd..lał . Nikt nikogo z niczego nie rozliczał . Po prostu robiło się to co się miało do zrobienia .

Chamówa zaczęła się gdy na świecie pojawiła się recesja gospodarcza ( nie pamiętam który to był rok ? 2009 albo 2010 ) . Dotknęła też i Korpo . Wtedy w Korpo zaczęły się masowe zwolnienia . Jeden drugiego podpieprzał aby on został a tamtego zwolnili . Co poniektórzy dostali wtedy nad pracownikami władzę absolutną . A wiadomo że Polak ma taką przypadłość że od nadmiaru władzy głupieje ! Widać to po naszym Rządzie . To samo było i w Korpo .
kolega z hartowni 2017-02-18 10:12
szkoda mi ciebie .....zobacz jak się kropo rozwija i przyjmuje pracowników , gdybyś ty tam rządził i były kierownik hartowni to dawno by już padła tak druga kuźnia.....i wyrzyscy wiemy kim jesteś......odpuść sobie te wywody bo to już nudne się staje............zakład się rozwija anie cofa.....ciągle piszesz bo już nie znajdziesz lepszej pracy jak miałeś
Były 2017-02-18 11:28
Ciekawe który kolega ? Chyba nie J. ? Ze starej ekipy hartowni pozostało zaledwie trzech . Nie wiem czy się Korpo rozwija czy zwija ? Zresztą nie interesuje mnie to . Być może przez te siedem lat rzeczywiście jakiś cud stał się w Korpo ? Teraz jest tam super ! Świat na Korpo się nie zaczyna i na Korpo się nie kończy . A zarobki w Korpo ? Ważna jest stawka godzinowa . Tej nikt nie zabierze . A premia jak to premia . Musi i nie musi być . No chyba że teraz wszyscy w Korpo dostali tą minimalną 13zł/h ?
nowy 2017-02-18 12:34
skoro cie to nie interesuje to poco ciągle obrażasz innych....jak spoglądam tu to ciągłe piszesz o jednym cyklicznie co jakiś czas.....bo nic innego nie potrafisz tylko narzekać......ciebie interesuje tylko stawka bez premii bo w tedy byś pracował jak potrafisz ...czyli jak len.....tak jak ktoś napisał wyżej....
pozdrowienia dla normalnych ludzi...... wszyscy wiedzą ze karpo płaci najlepiej i najlepsze socjalne ma w okolicy......i ciągle się rozwija ..... dobrze że bez takich leni....
ktos kto to obserwuje z zewnatrz i zna ludzi z kor 2017-02-18 12:35
Niech Korpo dziękuje ze tam już nie pracujesz i wszyscy twojego pokroju, przez takich jak ty można doprowadzić firmę do bankructwa i stwożyć bardzo zły klimat, dobrze ze znależli sę odpowiedni ludzie i usuneli chwasty ,takich jak ty żadna firma nie potrzebuje, pracuj sobie dalej na budowie na pół czarno i daj ludziom spokojnie pracować,co cie tak Korpo interesuje skoro już cie tam niema,stworzyć zły klimat czy po prostu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ci rozrywa ze innym dobrze się powodzi, nie ośmieszaj się już!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Były ale mądry 2017-02-18 12:37
Kolego masz w głowie mózgojada ,wiesz co on tam robi?????????????? Głoduje,ha,ha,ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obserwator 2017-02-18 12:50
dobrze piszą o tobie.....zastanów się chcesz innych oczerniać a odbija się na tobie...dlaczego.....bo masz w mózgu to co ktoś przed chwilą napisał......
były pracownik Hartowni 2017-02-18 13:00
Szkoda mi ciebie....idź dalej remonty robić na chorobowym.....
Jaworzanin 2017-02-18 16:39
Panowie nie piszcie już z tym BYŁYM ,szkoda czasu,waszego cennego czasu, przecież to ograniczony człowiek który nie ma co robić i żal mu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ciska ze nie pracuje w firmie która ciągle się rozwija i na dzisiejszy dzień najlepiej płaci oczywiście za utrzciwą pracę. Dajcie sobie spokój
Były 2017-02-18 17:13
Ograniczony to ty jesteś ! Nawet nie potrafisz pisać poprawnie po polsku ! " utrzciwą " ?
Kolega z hartowni 2017-02-18 17:21
Ważne że zrozumiałe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pozdrowienia dla Jaworzanina
grand 2017-02-18 17:56
Jakie jest Korpo kazdy wie , nie zawsze jest kolorowo ale trzeba przyznac ze zaklad w krotkim czasie bardzo sie rozbudowal i zatrudnia duzo osob . Czasy sie troche zmienily od czasow o ktorych pisze kolega , zreszta w zadnym zakladzie juz nie ma komuny ze pracuje sie po 3 godziny dziennie a pozniej sciemnia . Kazdy mial szanse komu sie podoba to zostal komu sie nie podobalo to sie zwolnił proste. Co do pana A.J. mysle ze duzo pracy musial wlozyc zeby osiagnac stanowisko jakie teraz ma kazdy mial szanse kazdy mogl tego dokonac tylko trzeba bylo sie wychylic cos zmienic isc do przodu a niektorzy jie lubia zmian a pozniej zazdroszcza tyle w temacie.
Były 2017-02-18 20:24
Nigdy nie dyskutuję z głupcem , ludzie mogą nie dostrzec różnicy !
fan zakladu 2017-02-23 00:06
oooo jakis czarnuch jak zwykle-broni dobrego imienia firmy-tak tak przychodzcie u nas jest fantastycznie,korpo zaprasza,u nas winogona na licznych rurach na hali rosna,hahaha buahaha
fascynant zakladu 2017-02-23 00:13
ale przyhlast z ciebie,ci co w firmie robia to wiedza ze jestes kolejnym maslazem korpowym,rob tak dalej,powodzenia
fascynant zakladu 2017-02-23 00:19
jasne jak robisz 6 dni w tygodniu i dwunastki to ponad trojke zarobisz,ciekawe kiedy ci sie to znudzi :))
fascynant zakladu 2017-02-23 00:22
tandeciaz jakich malo,a maslo to mi juz na laptopa z twoich wpisow pocieklo
fascynant zakladu 2017-02-23 00:30
taaaaaaaaaaak zacznij namawiac kolegow i rodzine niech przychodza i zasilaja korpo,tylko ze pewnie ty nie jestes nowy,ale masz juz tam nie bylejaka posade i swoich tez na jakies upchasz,wiec i tak nadal bedzie coraz mniej takich ktorzy na ciebie zaiwaniaja
fan zakladu 2017-02-23 00:34
nastepny podlizywacz-tak-mnozcie sie korpo takich potrzebuje.........zeby upasc buahahahaha
fan zakladu 2017-02-23 00:39
w hurtowni i tak jest gorzej niz w macierzystym kordelu w niemczech-tam by sie przydalo wam popatrzec jak powinna wasza praca wygladac,,sielanka,,-to i tak kiepskie okreslenie,wy w jaworze jestescie od utrzymania i zakladu korpo i od utrzymania kordela rowniez :))
fan zakladu 2017-02-23 00:42
w kosmos z toba pacanie :)
fan zakladu 2017-02-23 00:47
czarnuchu lepiej sie wez za robote a nie bzdury na forum wypisujesz i to pewnie jeszcze w trakcie pracy-przeciez szlachta moze nie
fan zakladu 2017-02-23 00:51
widze ze nowe stanowiska powstaly w zakladzie,,obroncy dobrego imiena firmy na forum,, ps. ile wam za to placa?
fan zakladu 2017-02-23 00:57
ooooo nastepny na nowym stanowisku,ale czytajac tekst mozna sie domyslic po wypowiedzi ze to pan warzywo z biura-wy tam nic nie robicie tylko knujecie plany na normalnych ludzi i zastawiacie sidla na tych ktorzy was nie znaja,zeby do was przyszli i zobaczyli jak to u was wspaniale,padacie i padac coraz bardziej bedziecie-taka jest rzeczywistosc,a to ze se hale dostawiacie to nikogo w temacie nie nabierze ze u was jest kupa gnoju i tyle
fan zakladu 2017-02-23 01:04
tak piszcie dalej i sie broncie tyle wam zostalo,przeciez po 8 godzin dziennie na takie sprawy macie w godzinach od 7 rano do pietnastej,zreszta to widac przy waszych wpisach,tandeciarze-ludzie czekaja na strefe-a i pewnie niektorzy z was tam pojda co juz sie od was coraz czesciej slyszy,narazie sie jeszcze bronicie,ale co niektorzy z was tylko rece zacieraja do zblizajacej sie wielkimi krokami strefy w jaworze,ale pozdrawiam jednych i drugich,,glaby,,
fan zakladu 2017-02-23 01:07
ja cie krece sie was namnozylo,ale czadu chlopaki czadu,korpo jest z was dumne ;)
przyjaciel 2017-02-23 01:27
wszystkich namawiajcie do odejscia z zakladu pomozcie zakladowi jeszcze bardziej-mobilizujcie wszystkich do zwolnien-a wtedy.......mmmmm,ale byloby kolorowo
przyjaciel 2017-02-23 01:31
warunki zdrowotne-o czym ty glabie piszesz w korpo warunki zdrowotne-smiech na sali,u was powinniscie placic za warunki szkodliwe i to nie malo,ale wy wiecie jak to se zalatwic z ludzmi od BHP -co nie?
Były pracownik hartowni 2017-02-23 10:32
Ci co kiedyś pracowali , bądź pracują obecnie na hartowni będą wiedzieli o czym piszę ? Kiedyś na początku hali hartowni (tej pierwszej ) zaraz za główną bramą stała taka stara hartownica . Aby być mniej narażonym na działanie pola elektromagnetycznego opuszczało się taką siatkę . Pamiętam jak pewnego razu przyjechało dwóch gości z jakiejś firmy mierzyć na poszczególnych hartownicach pole elektromagnetyczne . Akurat tego dnia pracowałem na tej hartownicy . Obeszli w koło tę hartownicę , porobili pomiary i odeszli na bok . Ale coś im nie pasowało . Podeszli do mnie i spytali ile godzin na zmianę pracuję na tej hartownicy ? Odpowiedziałem jak ile ? Osiem . Zrobili tylko wielkie oczy . A co codziennie ? Odpowiedziałem jak potrzeba to tak ! Pokiwali głowami . Powiedzieli mi że na tej maszynie ten sam pracownik powinien pracować max 4h na zmianę i nie codziennie . Teraz wiem dlaczego w niemieckim zakładzie na hartownicach nie pracują Niemcy tylko Ruscy .
Były pracownik hartowni 2017-02-23 13:11
Mówicie że Korpo się rozwija i rozbudowuje . A czemu się tu dziwić ?! Dla Kordela nie jest bez znaczenia 2500zł a 2500 EU .
ktoś 2017-02-23 14:17
Odkryłeś Amerykę, to chyba jest logiczne, po co jeżdżą do niemiec do pracy?
Ktoś 2017-02-23 14:19
A po co z zachodu firmy otwierają się na wschodzie
Były pracownik hartowni 2017-02-23 18:11
No właśnie o tym mówię . Polacy uważani są za pracowity naród . Ale niestety nie potrafimy szanować pracy ! Ma przykładowo normę do wykonania 200szt / zmianę . Ale nie ! Nie pójdzie na przerwę a zrobi 250 szt ! No i później na następny miesiąc jest norma nie 200 a 250szt ! A Niemiec zaciera tylko ręce bo głupi Polaczek zrobił mu te 50szt . praktycznie za frajer !

Przecież serwisanci niemieccy , którzy przyjeżdżali z Niemiec do Korpo serwisować maszyny śmiali się z nas że my nie pracujemy tylko zapierd...my ! Za tą pracę to Kordel powinien nam zapłacić nie 2tys. zł ( w 2007r gdzieś takie były zarobki ) a co najmniej 4 - 5 tys . zł !
ktoś 2017-02-23 21:26
Ha,ha, każdy pracodawca doi jak może, tu niema znaczenia narodowość, polskie firmy tak dobrze płacą, przecież też produkują na zachód, nawet składek nie opłacają a sami się wożą jakimi furami? ale ciągle narzekają ze firma niema kasy
Były pracownik hartowni 2017-02-23 22:50
No wiesz . Jak się Polak daje to Niemiec kraje !
Ja 2017-02-24 12:34
Tak narzekasz ciągle na tych Niemców a napewno nie raz u nich pracowałeś a może nadal pracujesz, z jaką partię pobierasz, chyba +
Ja 2017-02-24 12:36
Jaką partię pobierasz?
Były pracownik hartowni 2017-02-24 13:14
Tak pracowałem . I zauważyłem pewną analogię co w Korpo . Gdy pracowało się z samymi Niemcami było super ! Natomiast gdy było więcej Polaków i brygadzistą , szefem ( czy jak go zwał ? ) był Polak było podobnie jak w Korpo . Niemcy często śmiali się z nas że Polak ściga Polaka !

Podobnie było w Korpo . Kto robił cały ten syf ? Kramer ? Odpowiadając na twoje pytanie czy narzekam na Niemców ? Nie , tylko na głupich Polaczków ! Którzy nie potrafią szanować się wzajemnie i szanować pracy ! Niemiec Niemcowi czegoś takiego by nie zrobił !
nowy 2017-02-24 13:35
szkoda mi tego gościa ...co on pisze....po prostu żenada ..... ale jak polak polakowi nie płaci ...oszukuje go to ci to nie przeszkadza? jak składek nie płaci ......to też ok? a słyszałeś żeby w korpo nie dostali wypłaty albo nie opłacili składek.....a pokaż kto w okolicy ma pakiety medyczne,,,pakiety socjalne,, pakiet emerytalny....i co ... a ty pewnie na budowie po 12 godzin tyrasz i płacisz najniższy zus.....masakra ..... ktoś kiedyś dobrze napisał żal że tu nie pracujesz ...bo 8 godzin wszytko opłacone i do domu........
Były pracownik hartowni 2017-02-24 18:12
Kuźwa chłopie czy Ty naprawdę myślisz że kasa to wszystko ?! Co z tego że w Korpo jest niezła kasa ! Ale za jaką cenę ! Mnie nie chodzi o kasę ale o atmosferę jaka panuje w tym zakładzie . Zrobili z Was Beduinów ! Ale skoro na to się godzicie to widocznie tak jest Wam dobrze . Skoro J. teraz dla Was super . To może i tak jest ? Był cud nad Wisłą . To może i się zdarzył nad Nysą Szaloną .
Ja 2017-02-24 18:56
koleś co ty piszesz, o co ci chodzi? raz piszesz ze w korpo mało zarabiają a teraz ze nie chodzi o kasę tylko atmosferę ,zastanów się półgłówku, bo sam już nie wiem o co ci chodzi, myśle że tylko o jedno, popsuć klimat i morale dobrych pracowników firmy
Były pracownik hartowni 2017-02-24 19:23
Ja to w wojsku dupa ! Półgłówku !
Były pracownik hartowni 2017-02-24 20:16
Sorry że wypisywałem same głupoty o tym zakładzie ! Przez ostatnie siedem lat dużo się zmieniło w Korpo . Teraz to do tego zakładu ludzie walą drzwiami i oknami ! Na jedno miejsce jest aż dziesięciu chętnych ! Morale załogi bardzo wysokie ! Brygadziści są super kolegami ! Normę idzie wykonać z palcem w d...pie ! Przez te siedem lat płaca netto wzrosła z 2,0 - 2,3 tys. do 3,5tys. W końcu pracownicy doczekali się dobrze wentylowanych hal ! W niektórych nawet jest klimatyzacja ! Zamiast śmierdzącej " Korpolanki " na każdej hali stoi automat z gorącą cherbatą i kawą a latem z zimnymi napojami . Coś jeszcze pominąłem ? Tak że Panie i Panowie lepszego zakładu w okolicy nie znajdziecie !
nie ważne ze dupa to JA!!! 2017-02-24 20:36
to nie sanatorium tylko zakład pracy, w którym zakładzie masz takie warunki pracy które wymieniłeś,podaj chociaż jeden przykład, powtarzam jeszcze raz, ty półgłówku,bo nim jesteś,i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Były pracownik hartowni 2017-02-24 21:24
Chociażby w Dülmen imbecylu ! Czy dobrze wietrzona szczególnie w letnie upały hala i automaty z kawą bądź z napojami to według ciebie w zakładach coś nienormalnego ? Jeżeli tak ? Toś w d... pie był i g...wno widział !
ktoś kto u Kordela był i widział 2017-02-24 21:45
ha,ha masz racje w Dulmen są automaty z kawą ale nie za darmo jak i napoje zimne za 1 euro , na której hali jest klima??????????????????ja nie widziałem,nie wiem czy wiesz ze w korpo tez mamy automaty,tylko nie z kawą ,szkoda ,widzę ze masz słabe informacje, głubcze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podejrzewam że nawet nie wiesz gdzie Dulmen leży i jak firma wygląda
Były pracownik hartowni 2017-02-24 22:09
Kiedyś do Korpo przyjmowali co najmniej ze średnim wykształceniem . Teraz jak widzę przyjmują nawet po podstawówce ! " Głubcze " ?
TYLKO 8 KLAS 2017-02-24 22:52
po studiach też, ale pracowali na formułkach bo do niczego innego się nie nadawali, twoim zdaniem człowiek poniżej szkoły średniej to już niższa klasa? jakie ty masz wykształcenie, jaworski ŻAK,studia wieczorowe z jednym zeszytem, po twoich wpisach wszystko na to wskazuje, myśle ze trafiłem w 10,co nie ŻAKU?

po 3 ale z zawodem 2017-02-24 22:58
chyba nie skończyłeś nawet szkoły podstawowej, bo już w korpo nie pracujesz
Zostaw swoją opinię o Korpo - Jawor
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Korpo