Korpo

Jawor

Opinie o Korpo

grand 2017-01-09 12:38
Kurde czytajac Twoje wypowiedzi odnosze wrazenie ze w całym powiecie jest tylko korpo i kamyki . Naprawde nie widzisz tez innych zakladow ?
@obserwator 2017-01-09 22:56
wymień chociaż jedną dobrze płatną i z lepszymi warunkami nie tylko finansowymi,może coś wymienisz jeżeli chodzi o warunki zdrowotne, nie pomyl pojęć, nie chodzi o uczciwą wydajność, TYLKO O WARUNKI ZDROWOTNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwierzak 2017-01-17 17:28
Witam ,pracowałem tam kilka lat,czasem widuje mordy kilku pederastów z grupy rogatego i ciągnie mnie na wymioty,niech bogu dziękują ,ze ich chroni Polskie prawo.
jeden z rogatych 2017-01-18 16:42
nie tłumacz się polskim prawem,masz jaja to pokaż na co cię stać, a nie drętwe anonimowe pisanie
Były 2017-01-20 11:46
Mówicie że w Korpo są wysokie zarobki . W zasadzie tak . Ale... Jest to jedyna firma w okolicy , jak nie w Polsce gdzie wysokość premii przekracza płacę podstawową . Niemiec dobrze wiedział co robi ! Jest to niezły bat na pracownika . Czy to jest dobre ? Cóż ? Zapewne niejeden z Was niejednym razem mógł się o tym przekonać . Bywało tak że Cygan zawinił a kowala powiesili . W tym przypadku Cygan to Niemiec a kowal to Polak . I co fajnie wtedy było ? Walą Was po rogach z każdej strony . Pracowałem w tej firmie w latach 2007 -2010 . Od tego czasu podniesiono normę w tym zakładzie o średnio 150% . Co w zamian dostaliście ? Wyrównanie stawek godzinowych do obecnej najniższej krajowej ? Wysokie zarobki w Korpo to trochę takie fałszywe pojęcie . Gdyby pracownik miał stawkę godzinową 20- 25zł/h + 300- 500zł premii to wtedy tak . Dlaczego Niemiec nie chce tak zrobić ? Odpowiedź jest prosta . Bo wtedy by stracił władzę nad Wami !
2 z rogatych 2017-01-23 20:21
z utęsknieniem czekam chwili kiedy do tej pseudo firmy przywiozą Ukrainców Bo nie będzie komu robić ha ha ha zasrana szlachta będzie po Rusku się uczyla mówić.
Były 2017-01-23 21:57
Pamiętam jak kiedyś któryś z "czarnych" rzucił hasło by cała załoga uczyła się niemieckiego bo Niemcom nie chciało uczyć się polskiego . Teraz niech Kramer zawczasu uczy się ukraińskiego ! Ukrainiec nie pozwoli sobą tak pomiatać jak "Paliaczki" .
Trochę mózgu,buntownicy 2017-01-27 22:58
Ci co krytykują i bzdury na temat firmy wypisują to grupa cwaniaków i nierobów , na pewno zostali pożegnani za wydajność, dyscyplinę i jakość a teraz pracują za 5000 i w pracy w karty grają,powodzenia
Były 2017-01-28 18:52
Nie wiem dlaczego się tak spinasz ? No chyba że prawda w oczy kole ?! Nie trzeba być cwaniakiem i nierobem aby wiedzieć kto i dlaczego wywindował tak w górę normy . Pożegnani za wydajność , dyscyplinę i jakość ? Raczej pożegnani za to nie chcieli tańczyć tak jak Kramer ze swoją świtą chcieli im grać .
Realnie myślący 2017-01-28 21:25
widzę ze jeszcze nigdy nie pracowałeś w normalnej firmie,która ma zasady ale już nie długo będziesz mógł się wykazać, mercedes ma na pewno inną politykę, ciekawe dlaczego otwiera zakład w Jaworze a nie w Londynie,ciekawe, myślę że wiesz,ha,ha
Były 2017-01-29 14:03
Przecież to jasne ! Dla Niemców , Włochów , Anglików , czy nawet Chińczyków i Koreańczyków byliśmy , jesteśmy i będziemy nadal tanią siłą roboczą . Natomiast co do atmosfery panującej w danym zakładzie to niestety ale często to Polak Polakowi batem !
Realnie myślący 2017-01-29 19:45
widzę że nie masz zielonego pojęcia, i dlatego śmieci piszesz,nara,powodzenia
Były 2017-01-29 20:22
Co Ty takiego fajnego widzisz w tym Korpo ? Kasa to nie wszystko !
Noone 2017-02-07 13:18
Ludzie...pamietajcie, na Korpo sie swiat sie konczy! Jest pelno pracy w okolicach. Jak ktos chce pracowac to bedzie pracowac wiec nie bojcie sie zwolnic. 300zl mniej niz w korpo ale atmosfera przyjazna wszystkim i normalne zasady.
Były 2017-02-07 16:37
Kto jak kto, ale Kramer na pewno nie ma szacunku dla pracownika . Wiem coś o tym , bo doświadczyłem tego na własnej skórze . Zresztą nie tylko ja ! Tak na marginesie . Czy ktokolwiek z Was odważył się spytać dlaczego i z czyjego polecenia podniesiono Wam normę o prawie 150 % ? Czy też może podniesiono to podniesiono ! Kogo by to obchodziło ?! Co za różnica czy robi się przykładowo 250 czy 500 szt. na zmianę .
Realnie myślący 2017-02-12 22:16
następny który niema zielonego pojęcia,jak to jest możliwe żeby podnieść normy o 150%???????? Proste, wcześniejsze nie były 100%, który pracownik lub cała firma jest w stanie to osiągnąć, przemyśl co piszesz i nie ośmieszaj się na forum,bo każdy realny człowiek cię wyśmieje nie tylko szlachta z korpo
Były 2017-02-13 11:17
Widzisz jaki jesteś głupi ! Widać od niedawna tam pracujesz i mało wiesz !Zapieprzasz w tym Korpo bo zapieprzasz . Jak to jest możliwe ? "Panowie" którzy dostali czarne portki na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] by się wykazać że są godni tych portek zaczęli ganiać ze stoperami po stanowiskach pracy ustalając nowe , wyższe normy . Na każdym stanowisku pracy wisiały karteczki z nowymi , niższymi czasami . Skutkowało to tym że przykładowo zamiast 200 trzeba było robić 350szt. detali na zmianę . Oczywiście za tą samą kasę ! Co ciekawe . Za każdym razem gdy przyjeżdżał Kordel karteczki te były przez brygadzistów natychmiast chowane ! Czyli było coś nie halo ! Spytałem jednego z brygadzistów dlaczego właściwie podnoszą normy . Wcześniej były czasy i normy z niemieckich kart . Dostałem odpowiedź że w Korpo są nowocześniejsze maszyny niż w macierzystym zakładzie w Niemczech . No cóż ? Jakoś pracownikowi trzeba było oczy zamydlić !
Realny 2017-02-13 13:49
ale ty tępy jesteś , żal mi Cie!!!
Były 2017-02-13 16:29
Tępy to ty jesteś ! Ale Korpo właśnie takich potrzebuje !
Realny 2017-02-13 17:14
ok,masz racje,wycofuje się bo z pustakiem nie będe pisał ,mój poziom inteligencji mi na to nie pozwala, powodzenie
Były 2017-02-13 18:40
Pustak to ty jesteś skoro jeszcze tam pracujesz !
Jurek 2017-02-15 22:46
Gdyby szanowali pracowników to produkcja by szła do tej pory. Ale wola żeby co miesiąc przyszło 20 nowych z czego jeden zostaje w zakładzie. Produkcja powoli pada, tokarki, sztamy padną prędzej czy później nikt nie będzie pracował za 10 zł brutto + premia której często nie masz bo zabierają za pierdoły. Bardzo mnie to cieszy niech padnie produkcja i powstanie mercedes a kordel niech zwija interes i spierdala ma Ukrainę albo do siebie do niemiec.
Były 2017-02-16 09:54
Realnie to ty jesteś głupi ! Kramer też takich potrzebuje !
Pietia 2017-02-16 17:41
Ja pierwsza wypłatę miałem ok 1550 zł. Druga ponad 2 tys. Po 5 miesiącach trzyma się w granicach 3 tys na rękę. A warunki pracy zależą od działu na jaki cię przyjmą. Nie wszędzie jest dobrze
Realny 2017-02-16 22:41
Jak Pan Bóg kogoś chce ukarać to odbiera rozum,i tobie to uczynił ,szkoda mi cię,jeżeli to korpo tak ciągle krytykujesz może mi podpowiesz gdzie ty pracujesz i za ile,może zmienię pracę ale nie do Bauera pod Hanoverem za 5,5 euro lub w Londynie na zmywaku u Araba za dniówkę za 25 funtów albo u Staszka na budowie w Wrocławiu na półlegalnie ,doradz mi mądry człowieku. I na tym kończę dialog z tobą,szkoda mojego cennego czasu
Były 2017-02-17 10:41
Skoro jak powiadasz jest tak super w Korpo to dlaczego jest tak duża rotacja pracowników w tej firmie ? Nigdy wcześniej się nie zdarzało by Korpo gdziekolwiek zamieszczało oferty pracy . Nie zdarzało się bo nie było przyjęć i ciężko było się dostać do tej firmy . A teraz ? Nawet kobiety przyjmują na produkcję!

Taka super firma a nie stać jej latem na zakup pracownikom jakiejś wody mineralnej ! W zamian zwykła kranówa która tak śmierdzi że chyba mało kto ją pije !

Dlaczego krytykuję tak bardzo Korpo ? Dlatego że ta firma nie tylko mnie ale i wielu naprawdę dobrym fachowcom , którzy pracowali w tej firmie nawet po 10 lat zrobiła wielką krzywdę ! Nigdy nie zapomnę tego jegomościa z Wiadrowa co z czajnikiem poleciał do Kramera ! Wykosił całą załogę z kierownikiem K.K. na czele ! Potem przez miesiąc latał jak pies za Rolfem bo na niczym się nie znał ! Ale po trupach doszedł do celu ! Nie znać się nie znał , ale za to był dobrym kablem i miał dobre układy z Kramerem . Jeden gościu a tyle gnoju narobił ! Razem z nami się opieprzał ! Razem z nami spał na nockach ! Ale jak dostał czarne portki to razem z Rolfem zaczął ganiać ze stoperem po stanowiskach pracy by sztucznie podnieść normę na dziale . Musiał jakoś udowodnić Kramerowi że coś potrafi !
Tak ! Byliśmy kantowani ! Sprytnie to wymyślił ! Podniósł nam normę o co najmniej 50% . Ale te 150% nadal było dla pracownika 100% . Czyli fizycznie wyrabialiśmy co najmniej 150% a mieliśmy płacone za 100% . Były jakby dwie normy - jedna nieoficjalna , o której nawet nie wiedział Kordel , stworzona przez A. J. i oficjalna ogólnozakładowa . Dzięki takiemu fortelowi udało się A. J. zrobić to czego nie mógł , a właściwie nie chciał zrobić K.K. Dlatego że jeden był zwykłą szują , a drugi człowiekiem ! Ten drugi dzięki temu pierwszemu stracił pracę !
nowy 2017-02-17 18:09
żal mi ciebie......firma która chce dobrze prosperować zawsze optymalizuje czasy do możliwości maszyn.....widocznie ty i pan K..K tego nie wiedzieli....krótko tu pracuje i wszystko jest ok....firmy które działały według twojego myślenia już nie istnieją.......... pewnie już długo tu nie pracujesz i widzę ze żałujesz ....masz myślenie jak za czasów komuny.
Były 2017-02-17 19:01
[quote="nowy"]żal mi ciebie......firma która chce dobrze prosperować zawsze optymalizuje czasy do możliwości maszyn.....widocznie ty i pan K..K tego nie wiedzieli...[/quote]

Jakby to wszystko było tak jak mówisz to by tego nie ukrywano przed Kordelem . Zresztą wiele rzeczy przed nim ukrywano . Nie musisz mnie żałować . Na prawdę ani trochę nie żałuję że dawno już nie pracuję w tej firmie .
ja 2017-02-17 19:02
Mam pytanie, czy na produkcję przyjmują kobiety?
aleksander 2017-02-17 19:35
Koledzy!!!! Ci którzy byliście szykanowani w Korpo i poniżani przez kra.....ra wpisujcie się przecież mamy jakieś prawo w naszym kraju POLSCE!!! Trzeba coś z tym zrobic
Były 2017-02-17 20:07
O czym Ty mówisz ?! Młodzi pracownicy g...wno wiedzą . Starzy udają że nie wiedzą . W swoim życiu przepracowałem w kilku zakładach . Ale tylko po pracy w Korpo mam złe wspomnienia . Był mobbing ze strony Kramera . Był mobbing ze strony pseudo brygadzisty . Próbowałem im się przeciwstawić . Dlatego od dawna już tam nie pracuję . A Ci którzy chcą i pracują w tym zakładzie . Widocznie im to nie przeszkadza i pasuje . Najlepiej gdy plują ci w oczy to mówić że to tylko deszcz pada !
ja 2017-02-17 20:43
Czy przyjmują kobiety na produkcję ???
Twój ziomek z hurtowni 2017-02-17 21:19
Ty naprawdę jesteś chory i ograniczony z tego co wywnioskowalem nigdy nie pracowałeś w firmie pokroju korpo, tylko w fikcyjnych firmach które już napewno nie istnieją, ponieważ tacy ludzie jak ty i pan Kk doprowadzili do ruiny a kolega z wiadrowa zrobił porządek na hurtowni i nie do końca.
Były pracownik hartowni 2017-02-17 21:29
Bo napewno dali Ci kosza, ja też tam pracowałem i wyjechałem za granicę, tu dopiero są normy ale to jest normalne w zdrowych firmach, dobrze że ktoś wreszczcie zabrał się za te leserstwo na hurtowni, widziałem co tam się działo, masz rację, dobrze że Kordel tego nie widział jak go okradaja 50% wydajności o nockach nie wspomnę
Były 2017-02-17 21:59
I kto to mówi ! Skoro było wam tak dobrze w Korpo na hartowni . Skoro J. A. był takim dobrym kolegą , który jak powiadacie w końcu zrobił porządek na hartowni . To dlaczego tam do dzisiaj nie pracujecie ?

Kasa to nie wszystko ! A gdzie ludzka godność i honor ? Nie pozwoliłem sobie na to aby byle jaki szczyn mną pomiatał tylko dlatego że miał jakieś chore swoje ambicje ! Ilu zostało do dzisiaj na hartowni ze starej ekipy ? Zaledwie trzech pracowników ! Reszta nie chciała tańczyć tak jak J. próbował im grać . Po drugie , skoro pracowałeś na hartowni to wiesz jak na prawdę było .
kolega z Hartowni 2017-02-17 22:16
wiem banda leni,wyjechalem za rodziną i lepszymi warunkami zycia ,w korpo dobrze mi sie pracowało,zdrowe warunki pracy,normalny zakład,jezeli inne zakłady były lepsze od korpo to dlaczego tam nie pracujesz? Istnieją jeszcze? A ci co tam zostali na hartowni to poprostu ludzie ktorzy chcą pracować i napewno nie mają problemów,nie nazekają jak ich spotykam
Były 2017-02-18 08:41
Domyślam się kim jesteś . Ale niech to pozostanie między nami . Kto się na hartowni opierd...lał to się opierd...lał . Zależy gdzie i na czym pracował . Ale ogólnie lekko nie było ! Bywało że na piecach było pracy sporo nawet i dla dwóch . Na hali były cztery piece , myjka i czyszczarka . To wszystko czasami obsługiwała jedna osoba . Potem dorzucili jeszcze dwa gratomaty . Ale na nich zawsze pracowała druga osoba . Z początku nie było źle . Bo chociaż człowiek się natyrał to nikt go nie opierd... lał , ani się do niczego nie przypierd..lał . Nikt nikogo z niczego nie rozliczał . Po prostu robiło się to co się miało do zrobienia .

Chamówa zaczęła się gdy na świecie pojawiła się recesja gospodarcza ( nie pamiętam który to był rok ? 2009 albo 2010 ) . Dotknęła też i Korpo . Wtedy w Korpo zaczęły się masowe zwolnienia . Jeden drugiego podpieprzał aby on został a tamtego zwolnili . Co poniektórzy dostali wtedy nad pracownikami władzę absolutną . A wiadomo że Polak ma taką przypadłość że od nadmiaru władzy głupieje ! Widać to po naszym Rządzie . To samo było i w Korpo .
kolega z hartowni 2017-02-18 10:12
szkoda mi ciebie .....zobacz jak się kropo rozwija i przyjmuje pracowników , gdybyś ty tam rządził i były kierownik hartowni to dawno by już padła tak druga kuźnia.....i wyrzyscy wiemy kim jesteś......odpuść sobie te wywody bo to już nudne się staje............zakład się rozwija anie cofa.....ciągle piszesz bo już nie znajdziesz lepszej pracy jak miałeś
Były 2017-02-18 11:28
Ciekawe który kolega ? Chyba nie J. ? Ze starej ekipy hartowni pozostało zaledwie trzech . Nie wiem czy się Korpo rozwija czy zwija ? Zresztą nie interesuje mnie to . Być może przez te siedem lat rzeczywiście jakiś cud stał się w Korpo ? Teraz jest tam super ! Świat na Korpo się nie zaczyna i na Korpo się nie kończy . A zarobki w Korpo ? Ważna jest stawka godzinowa . Tej nikt nie zabierze . A premia jak to premia . Musi i nie musi być . No chyba że teraz wszyscy w Korpo dostali tą minimalną 13zł/h ?
nowy 2017-02-18 12:34
skoro cie to nie interesuje to poco ciągle obrażasz innych....jak spoglądam tu to ciągłe piszesz o jednym cyklicznie co jakiś czas.....bo nic innego nie potrafisz tylko narzekać......ciebie interesuje tylko stawka bez premii bo w tedy byś pracował jak potrafisz ...czyli jak len.....tak jak ktoś napisał wyżej....
pozdrowienia dla normalnych ludzi...... wszyscy wiedzą ze karpo płaci najlepiej i najlepsze socjalne ma w okolicy......i ciągle się rozwija ..... dobrze że bez takich leni....
ktos kto to obserwuje z zewnatrz i zna ludzi z kor 2017-02-18 12:35
Niech Korpo dziękuje ze tam już nie pracujesz i wszyscy twojego pokroju, przez takich jak ty można doprowadzić firmę do bankructwa i stwożyć bardzo zły klimat, dobrze ze znależli sę odpowiedni ludzie i usuneli chwasty ,takich jak ty żadna firma nie potrzebuje, pracuj sobie dalej na budowie na pół czarno i daj ludziom spokojnie pracować,co cie tak Korpo interesuje skoro już cie tam niema,stworzyć zły klimat czy po prostu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ci rozrywa ze innym dobrze się powodzi, nie ośmieszaj się już!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Były ale mądry 2017-02-18 12:37
Kolego masz w głowie mózgojada ,wiesz co on tam robi?????????????? Głoduje,ha,ha,ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obserwator 2017-02-18 12:50
dobrze piszą o tobie.....zastanów się chcesz innych oczerniać a odbija się na tobie...dlaczego.....bo masz w mózgu to co ktoś przed chwilą napisał......
Były 2017-02-18 12:57
U ciebie to już dawno zdechł ! Wiesz dlaczego ????? Bo nie masz mózgu ! Ha ,ha, ha !!!!!!!!!!!!!
były pracownik Hartowni 2017-02-18 13:00
Szkoda mi ciebie....idź dalej remonty robić na chorobowym.....
Jaworzanin 2017-02-18 16:39
Panowie nie piszcie już z tym BYŁYM ,szkoda czasu,waszego cennego czasu, przecież to ograniczony człowiek który nie ma co robić i żal mu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ciska ze nie pracuje w firmie która ciągle się rozwija i na dzisiejszy dzień najlepiej płaci oczywiście za utrzciwą pracę. Dajcie sobie spokój
Były 2017-02-18 17:13
Ograniczony to ty jesteś ! Nawet nie potrafisz pisać poprawnie po polsku ! " utrzciwą " ?
Kolega z hartowni 2017-02-18 17:21
Ważne że zrozumiałeś debilu,pozdrowienia dla Jaworzanina
grand 2017-02-18 17:56
Jakie jest Korpo kazdy wie , nie zawsze jest kolorowo ale trzeba przyznac ze zaklad w krotkim czasie bardzo sie rozbudowal i zatrudnia duzo osob . Czasy sie troche zmienily od czasow o ktorych pisze kolega , zreszta w zadnym zakladzie juz nie ma komuny ze pracuje sie po 3 godziny dziennie a pozniej sciemnia . Kazdy mial szanse komu sie podoba to zostal komu sie nie podobalo to sie zwolnił proste. Co do pana A.J. mysle ze duzo pracy musial wlozyc zeby osiagnac stanowisko jakie teraz ma kazdy mial szanse kazdy mogl tego dokonac tylko trzeba bylo sie wychylic cos zmienic isc do przodu a niektorzy jie lubia zmian a pozniej zazdroszcza tyle w temacie.
Były 2017-02-18 20:24
Nigdy nie dyskutuję z głupcem , ludzie mogą nie dostrzec różnicy !
Zostaw swoją opinię o Korpo - Jawor
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Korpo