Opinie o Korpo w Jawor

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Korpo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Korpo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Korpo w Jawor

Ciekawy

Niema takiego działu, niema 5 brygadzistow na jednym dziale, może dokładniej się określisz???

Witam chciałbym wyrazić swoją opinię na temat firmy Korpo w której pracowałem jako dozorca. Pomimo tego że osoba z ramienia firmy podczas rozmowy wstępnej o pracę mówiła że atmosfera jest miła itd po pojawieniu się problemu zamiast zrobić z tm porządek zwalnia się ludzi niczemu nie winnych a osoba która wywołała cały konflikt dalej pracuje i tak się właśnie dzieje w tej firmie. Wysłałem wiadomość do firmy została zlekceważona i zamieciona pod tzw dywan wiec daleko im do pewnych standardów poszanowania pracownika i załatwiana tego typu spraw.Współczuje tylko tym co dalej muszą pracować z tym pracownikiem konfliktowym. Oby ktoś z szefostwa dorósł do decyzji aby zrobić z tym człowiekiem tzw porządek i go zwolnić.

Praca ogólnie spoko, ale trafił się jeden który sieje zamęt. Ludzi zwalniają za nic bez konkretnego powodu. Nie polecam totalnie. Zaklad w Białogardzie to jedno wielkie dno. Zastanówcie się ludzie zanim złożycie tam papiery.

Zielona

Pracuję w tej firmie dosyć długo i szczerze mówiąc nie jest tak źle jak wypowiada się większość.Swoje trzeba zrobić.Za darmo nic nie ma.Zarobki na wysokim poziomie.Jedyna rzecz, która mnie strasznie denerwuje to brak możliwości korzystania z automatów do ciepłych napoi . Stoją dwa trupy nieczynne i nikt nic z tym nie robi .Tak samo z automatem ze słodyczami...Jak nie przyjmie nowszych monet to prawie zawsze pusty ... Może w końcu ktoś by się tym zainteresował i jak na taką firmę zadbał , żeby pracownik mógł sobie kupić coś ciepłego do picia jak i coś przekąsić.

Aplikowałeś do Korpo na stanowisko Ślusarz - Konserwator? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Leszno
Zbialogardu

Jakiś dojazd z Białogardu? Autobus?

@Zbialogardu

jest z Bolkowa i Złotoryi, ale to nie lepiej ci już w Białogardzie pracować?

@Zbialogardu

w sensie transport zapewniany przez firmę jak coś, bo busy lokalne to nie wiem

bus
@adek

on za free jest?

@bus

tak, jest bezpłatny

leo

mam pytanie na ile zmian praca i jaki system pracy u was?

z góry dziekuje

derek
@leo

zależnie od stanowiska z tego co wiem

@leo

na niektórych 2 zmiany, na niektórych 3. jak mamy ci odpowiedzieć, skoro nie wiemy o jakie w ogóle pytasz

zakres godzin 7-15-23

@helios

a przepraszam, bo nie pomyślałem... wydawało mi się, że to powinno podobnie być wszędzie

@helios

właściwie to myślałem o ślusarzu

halios
@leo

no ja tam chyba nigdzie nie spotkałem się z tym, żeby godziny pracy były ujednolicone dla wszystkich stanowisk

@halios

wiadomo, że nie myślałem o biurze i pracy zmianowej, tylko tej reszcie raczej

Oko Saurona

Przyjmują osoby bez doświadczenia, do przyuczenia, czy celują raczej w osoby, które mają już jakieś pojęcie?

@Oko Saurona

Głównie chodzi mi o magazyn, bo w te tereny chciałbym uderzać, o ile byłoby to możliwe.

@Oko Saurona

przyjmują, ale doświadczenie zawsze jest mile widziane, więc na pewno osoba, która je ma będzie miała większe szanse

@Oko Saurona

jedynie na magazyn to uprawnienia na wózki pasuje mieć wyrobione

@Mao

Uprawnienia mam, to nie jest problemem. No to nic, jak tak mówisz to spróbuje i zobaczy sie, pewnie też kwestia jak wypadnę na rozmowie a to akurat zwykle mi nie najgorzej wychodzi. Dzięki.

@Oko Saurona

jaki pewny siebie ale to dobrze, tacy mają łatwiej

@Oko Saurona

a i powodzenia tak przy okazji

@Oko Saurona

no i jak poszło pewniaku?

Halo

Witam, widziałem na Białogard do Korpo (mam nadzieje że w dobrym miejscu pisze) na Operatora Obrabiarek.Jest tu ktoś z Białogardu i mógłby mi powiedzieć jak wygląda przyuczenie? Ile ono trwa jeśli się nie ma za bardzo doświadczenia przy tym? W miarę szybko się ucze na nowym stanowisku.

@Halo

Jeśli w miarę szybko się uczysz i jesteś ogarnięty to szybko pójdzie. Wystarczy załapać temat

king

Przykro mi, że ty w takim razie nie posiadasz umiejętności szybkiej nauki. Ale ja piszę jak to było u mnie, więc mi nie wmawiaj, że piszę bzdury, bo to samo mogę napisać o twoim komentarzu

king

I nie wystawiaj tak łatwo swojej głowy na szalę, bo możesz ją kiedyś stracić (kojarzysz cytat z oddawaniem ręki za kobietę, czyż nie?)

@king

tutaj to każdy wszechwiedzący

Nieważne

Kiedyś na słyszałem że rozbity boczek to najlepszy boczek

Bartosz

Widzę, że jako dozorca to można tam na pół etatu robić, a po pewnym czasie dałoby się też na pełny przejść? I w sumie są jakieś ograniczenia wiekowe, czy trochę starszego gościa też przyjmą na to stanowisko?

Jolanta
@Bartosz

dowiedziałeś się, zaniosłeś CV? ja też się nad tym zastanawiam

nick
@Bartosz

Wiek nie jest żadną przeszkodą, jeżeli tylko jesteś w stanie wykonywać obowiązki wynikające ze stanowiska, to nie ma to znaczenia

@nick

To jedno z głowy, wolałem się utwierdzić że nie będzie z tym problemów. A jeśli chodzi o przejście na cały etat? Podejrzewam, że to też chodzi o potrzebę, ale chciałbym się dowiedzieć czy są takie możliwości?

nick
@Bartosz

Na pewno tak jak myślisz, że zależnie od potrzeby, ale tu też ja ci nie podpowiem, bo nie wiem jak firma do tego podchodzi. Ja się zatrudniłem odrazu na pełen etat no i inne stanowisko

Tiger
@Bartosz

Najlepiej jak dopytasz o to na rozmowie

@nick

Okej dzięki wam, myślałem, że może ktoś na szybko się zgłosi kto miał podobnie. Ale zapytam najwyżej przy rozmowie jak się odezwą.

tim

Ile czeka się na jakiś telefon od firmy po wysłaniu cv? I wiecie może czy dzwonią do każdego czy tylko do wybranych osób?

Carlo
@tim

Do wybranych, jak zawsze przy rekrutacjach. A ile to trwa, no zależy pewnie od tego ile osób wysłało aplikacje, ciężko domniemywać

Edward
@Carlo

A ty ile czekałeś? Wiem że to różnie bywa ale to zawsze jakieś info :)

Carlo
@Edward

Wiesz co, nie pamietam dokładnie, do tygodnia jakoś.

@Carlo

ile trwa nauczenie się wszystkiego tak żeby już nikt po tobie nie sprawdzał czy dobrze robisz? jak sie już dostanie

@ultradzik

to zależy od twojego doświadczenia na tym konkretnym stanowisku i od tego w sumei jak szybko się uczysz, łapiesz i zapamiętujesz pewne rzeczy. nie da się tak jednoznacznie określić. jedni potrzebują mniej czasu inni wiecej

@dwa

to ja rozumiem tylko czy to jest tydzień czy miesiąc na przykład

@dwa

tak orientacyjnie oczywiście nie co do dnia

poko
@ultradzik

ja bym raczej stawiał na około miesiąc bardziej, tydzień to brzmi zbyt optymistycznie

@ultradzik

no nie jestem w stanie ci powiedzieć, tak jak mówiłem - to zależy

@poko

dlatego zapytałem o ramy. to był przykład bardziej. dzięki

@ultradzik

nie ma za co- przyjdziesz to zobaczysz jak ci pójdzie

Kolo

Słyszałem że przyjmują do was meksykanow I Ukraińców czy to prawda

Rozbity boczek
@Kolo

Tak, i mają mniejsza premie a robią tyle samo co wszyscy więc są trochę stratni, w tej firmie o uczciwości nie słyszeli Nie polecam

Ddd
@Kolo

Tam już nawet ich nie przyjmują, daj sobie spokój z tym zakładem

UK
@Rozbity boczek

Co ty chłopie za bajki opowiadasz , jacy Meksykanie? absolutnie! nie siej zamętu, bo ciągle to robisz na tej stronie i kłamiesz bo ci w tej firmie nie wyszło, a jednak ciągle tu zaglądasz bo żałujesz że cię w końcu wyrzucili. UK są i w żadnej formie nie zarabiają tyle co tu.

Lokis
@UK

A tamten znowu swoje...@UK nie ma się co z gościem kłócić, szkoda nerwów. My wiemy jak jest, a on cokolwiek się nie napisze, to będzie próbował nieudolnie odeprzeć argument.

@Lokis

Ale że niby jak jest? Korpo to niby jakieś cudowne miejsce? Brak szacunku, (usunięte przez administratora) Bo nikt tu już nie chce pracować i musieli kogokolwiek znaleźć, szkoda mi tylko paru ludzi na produkcji bo się marnują, ale siedzą i czekają aż połowę zamkną i przeniosą do drugiego "ZAKŁADU"

Dja 89

Pracowałem w tej firmie kilka lat temu. Zatrudnili mnie na gratowanie 1.Po 2 tyg pracy straciłem premie i również stracił premie ten który mnie uczył za buble który każdy swierzak robi ucząc się 2.atmosfera była taka ze za każdym razem po zakończeniu pracy myślałem że za parę godzin znów czekać będzie mnie stres zapieprz na stanowisku itd. (usunięte przez administratora) teraz się śmieje z tego ale jak byłem młody niebylo wtedy tak łatwo o pracę jak teraz więc informuje nakreślam młodym ludziom proponuję omijać zakłady produkcyjne typu korpo strefa itp. Warto zacząć inwestować w siebie na jakieś kursy uprawnienia prawo jazdy c potrzebują kierowców jeżdżących wokół komina spawaczy bez doświadczenia biorą bo brakuje rak do pracy a potem im leprze spawy tym wiekrza Monete się wola bo doświadczony spawacz szuka monety zuca papier tam gdzie mu z 3500 netto dadzą 4 tys netto praca szuka pracownika a pracownik monety jest dużo kursów aby dopasować do swojej osoby leprze pieniądze i spokój.. To tylko rada dla tych młodych bo sam byłem w tym korpo po szkole bez doświadczeń życiowych i wiem jak to jest... 6 dziwi mnie to że ten zakład jeszcze istnieje.. I na koniec szacunek dla ludzi którzy tam pracowali pamiętają ten zakład(usunięte przez administratora) omijajcie te zakłady strata czasu

Daj 99
@Dja 89

Z pełnym szacunkiem co do ciebie ale najpierw zainwestuj w słownik języka polskiego

Papiez
@Dja 89

Dobrze chlop napisal zero szacunku . Mnie jak zwalniali to tez urlop mialem wypisany na poszukiwanie pracy . Podpisalem obiegowke i poszedlem na stolowke zabrac rzeczy .(usunięte przez administratora)

Hfjx
@Dja 89

Zainwestuj też w słownik języka polskiego.

Pojawiło się ogłoszenie ślusarz-konserwator. Dużo nadgodzin się wyrabia tutaj na tym satnowisku czy raczej sporadycznie?

@2202

Nadgo płatne czy do odbioru?

@Louis

Też bym chciał to wiedzieć więc to raczej nie do mnie pytanie

tyletu
@Louis

że płatne to była już tu niżej, a ile to doczytałem, że "różnie"

@2202

Wiem, to nie było bezpośrednio do siebiem chciałem nawiązać pod komentarzem, zamiast wprowadzac chaos i zakładać kolejny wątek

@tyletu

Okej, dobrze wiedzieć przynajmniej to

Person

Firma przyjmuje raczej przez agencje, czy jest szansa się zatrudnić bezpośrednio pod firmą?

I
@Person

z tego co kojarze to można chyba ale to nie powiem ci na 100%.a wiesz co lepiej?bo nigdy nie byłem pod agencją

hm
@Person

a widziałeś że jakaś agencja przyjmuje do korpo? w sensie jakieś oferty? czy pytasz tak po prostu?

@Person

Przez agencję, na rok. Potem już zatrudnienie pod firmą.

Edward
@naix

I o ile więcej się dostaje pracując pod firmą? Bo pewnie różnice jakieś są, co?

@Edward

Wiesz co, na ja się tym tematem nie zajmuję, więc nie wiem, a nie chcę czegoś chlapnąć i wprowadzić w błąd. To już wątek do poruszenia na rozmowie

@naix

a jak są oferty na stronie to bezpośrednio czy jak?

@pyt

Tak jak mówiłem, to już pytajcie bezpośrednio, bo to nie moja broszka, więc nie chcę nikogo wprowadzać w błąd

@naix

no okej ale może inny ktoś by wiedział i mi dał znać? jak się przyjmował niedawno. mi się wydaje że jak przez stronę to bezpośrednio no ale pewnie jak nikt nie napisze to tam zadzwonię do rekrutacji i się zapytam wprost

@pyt

cześć ja tez w zeszłym roku wysłałem cv do jawora o pracę w Białogardzie.BARDZO MILA PANI Z JAWORA ZADZWONIŁA ZAPROSIŁA NA ROZMOWĘ. Byłem na rozmowie która była bardzo miła rzetelna co bardzo cenie gdy z kimś rozmawiam .pracuję w Białogardzie od lutego jest miła atmosfera i co mi się osobiście bardzo podoba ze jeżeli chcesz pracować ale rzetelnie przykładać sie do swych powierzonych obowiązków masz dobra płace dobry start na początek który oferuje Ta firma która zwie się KOPRPO polecam dla osób które chcą pracować nygusy nie starajcie się o pracę nie warto!!!!

@pracownik

Czyli pytania normalnie o prace i doświadczenie, a nie jakiś kosmos? Na jakim dziale pracujesz jeśli można wiedzieć?

???

o tej porze ?wątpie

Jestem po pierwszych tygodniach, myślałam ze te komentarze są przesadzone, jednak kultura pracy w tym korpo jest krytyczna. Nigdy nie widziałam jak pracownicy biegną na przerwę a gdy już tam są jedzą jedną ręką a druga pała papierosa bo ich norma goni a kierownictwo patrzy i zabiera premie za wszystko śmiejąc się w twarz. NIE POLECAM TO NAJGORSZY ZAKŁAD, LUDZIE NIE KŁAMALI

@Monika

Przez ta firmę w ciągu ostatnich lat przewinęły się setki ludzi, większość z nich zobaczyła że zakład w porównaniu do innych jest przestarzały a warunki pracy tragiczne, jeszcze gorsi są przełożeni i to jak traktują pracowników, mimo że chętnych do pracy nie ma już od dawna tam nic się nie zmienia żeby było lepiej.

Muszę tam oddać CV,ha,ha

Jarek
@Leszek

Czytam to już o lat ,ciągle to samo, cały czas narzekanie może ktoś z was zaproponuje jak zarządzać tą firmą, może parę przykładów?????

@Jarek

Jest dwóch takich w akwarium co doskonale wie jak nią zarządzać i dopiero jak sami ubiora niebieskie spodnie jak dawniej może zrozumieją cos.

Czarnoszary

Odwagi trochę, wiesz gdzie jest akwarium, idź i się przedstaw, a nie tu wylewasz swoją nieudolność, teraz pewnie ob smarujesz innych, stan przed lustrem i i zrób sobie rachunek sumienia, czy aby na pewno ty jesteś wobec pracodawcy uczciwi, a jeśli nie to masz na tyle odwagi iść do akwarium i o tym porozmawiać?

@Czarnoszary

To dlaczego tylu ludzi odeszło z firmy i nie ma pracowników z Polski jak dawniej? Chyba coś nie tak skoro tylu odeszło na rzecz czego? Byli tacy nie fer wobec firmy czy na odwrót?

Mariusz Rz
@Piotr

No właśnie dlaczego? Na produkcji to wschód, na stamch to warto znać język ukraiński, łatwiej się dogadać.

Tokarz

Przepraszam literówka, Wodza

Ktoś!
@Jarek

Tak to już Polacy w sobie mają że Polak Polakowi b(r)atem !

Dr etkier
@Monika

To prawda niestety

Zbialogardu

Witam, jakie mniej więcej zarobki ma CNC, krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Analdestroyer
@Zbialogardu

Nie warte spędzonych tam dni, miesięcy i lat

Peks

kojarzycie, czy jest jakiś transport pracowniczy, czy ewentualne dofinansowania do transportu, coś w tym stylu?

Peks
@Peks

jeśli jest transport, to z jakich konkretnie okolic wyjeżdża?

Andrzeju
@Peks

Z tego co wiem, to jakiś dowóz pracowników funkcjonuje.

Andrzeju
@Peks

Ale o szczegółach nic nie powiem, bo nie miałem nigdy potrzeby korzystać, więc się nie dowiadywałem

sam
@Peks

W ogłoszeniu o pracę jest, że z okolic Złotoryi i Bolkowa

Kazio

Witam. Jak z zarobkami na cnc ?

@Kazio

Zależy czy akord wyrobisz, a jak wyrobisz to i tak możesz stracić pół wypłaty, nie polecam, szukam czegoś nowego, sztamiarz

Bre
@Gienek

jak ci praca nie pasuje to idź śmiało, ale nie zniechęcaj ludzi, którzy chcą sami wyrobić sobie zdanie o pracy

@Bre

Opamiętaj się, każdy dobrze wie ze czarujecie w ofertach a umowa jest na agencje pracy, i ze praca polega na bieganiu od maszyny do maszyny i wyrabianiu normy, a w waszym przypadku na jej zabieraniu. Ta praca nic nie ma wspólnego z Cnc 99% pracowników nie potrafi czytać programu ani ustawić maszyny bo są tylkood wkładania i wyciągania sztuk. Ludz(usunięte przez administratora) !

@Bre

Ale ja nic nie muszę ludzie sami rezygnują po dniu, dwoch, do korpo ludzi bym nawet za karę nie wysyłał i najgorszego wrog

@Bre

O widzę znowu się w akwarium nudzi to trzeba nie udolnie próbować ratować opinie

Bre
@Nieważne

ja tam nie pracuje, więc nie wiem jak mam ratować opinię, po prostu wyrażam swoje zdanie i mam do tego prawo, zniechęcanie innych nie jest ok, bo każdy ma swój rozum i żeby sie przekonać trzeba samemu spróbować

@Bre

Ludzi trzeba bronić przed tym zakładem, żeby nie marnowali czasu zdrowia i rodziny, też wyraziłem swoją opinię, negatywna, nie mogę? Poza tym nikt kto tam pracuje nie napisze nic pozytywnego o tym miejscu, no chyba że pracownicy biurowi na polecenie służbowe

Daniel
@Nieważne

Przepracowalem w tym zakładzie 8 lat, od roku pracuje w innym i dopiero teraz widzę że gdzieś może być lepiej , inaczej, gdzie nikt nie zabiera premii, gdzie nie musisz robić tysiąca rzeczy na raz pod presją czasu i przełożonych, w tym zakładzie niczego się nie nauczysz, stracisz poczucie własnej wartości i z każdym dniem cofniesz się do tyłu, przed przełożonymi z tego bagna trzeba ludzi chronić to fakt.

aram12
@Nieważne

Możesz, ale daj innym ludziom się wypowiedzieć. Skoro ktoś ma pozytywne odczucia, to może o nich napisać i nie trzeba podważać tego...

@aram12

Jeżeli ktoś ma pozytywne opinie o tym miejscu to wątpię żeby był zdrowy psychicznie

Gerto
@Gienek

szczerze bardziej bym podejrzewał tego typu problemy u ciebie, bo skrajna niechęć do zaakceptowania cudzego zdania to niezbyt normalne zachowanie

Cncman
@Kazio

To tajemnica nic nie chcą mówić także dowiadujesz się ile realnie zarobisz przy pierwszej wypłacie a skoro nie chcą mówić to zapewne nie mają się czym chwalić i jak przyciągnąć pracownika czyli stawki (usunięte przez administratora)

Jelol
@Cncman

Brzmi to tak niepoważnie i nielogicznie co napisales, że aż nie wiem jak sie do tego odnieść. Mam rozumieć, że na rozmowie nikt nie wspomnial o zarobkach, bo to taka tajemnica i padlo tylko: pod koniec miesiaca zobaczy pan ile pan zarobi??? gdyby tak bylo jak próbujesz tu opowiadać to nigdy byś sie nie zatrudnil. Kompletne bzdury wyssane z palca, a to, że ktos nie potrafi tez sam pilnować swojego interesu i pytac o to co go interesuje to już inna sprawa

Nieważne

Weź ty tam lepiej dekle zmieniaj a nie próbujesz być mądry :D

Kandydat były

Witam, Miesiąc temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Po przyjściu na rozmowę dowiedziałem się ze nie rekrutują na stanowisko technologa tylko guzikowego. (usunięte przez administratora)stawka 6000 tys brutto to w rzeczywistości najniższa + 2 pakiety premii których zakładam ze się nie zobaczy pod byle pretekstem. I jeszcze do tego ten Alianz przedstawiony jako sposób na nieśmiertelność, żenada bo ta polisa jest na prawdę słaba. Jeżeli ktoś jest specjalista i czeka na rozmowę kwalifikacyjna to polecam się nie nastawiać zbyt optymistycznie(usunięte przez administratora)

zenek1
@Kandydat były

6 milionów i odrzuciłeś takie pieniądze??

Zostaw merytoryczną opinię o Korpo - Jawor

• Jak się pracuje w Korpo?

Zobacz opinie na temat firmy Korpo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Korpo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Korpo