Opinie o Cersanit III S.A. w Wałbrzych Uczniowska 21

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Cersanit III S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Cersanit III S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cersanit III S.A. w Wałbrzych Uczniowska 21

Jacek

Piszą w necie że Cersanit zglosil zwolnienia grupowe łącznie z zakładów 230 osób, a porcelana Kszysztof do zamniecia

TuT

Kierownicy sortowni oraz produkcji zakładu 3 to jest żart. Trawiący firmę rak.

Sebastian
@TuT

Dlaczego tak sądzisz, możesz podać nieco wyjaśnić Twój wpis? Jestem też ciekaw co sądzisz o poziomie wynagrodzenia w Cersanit III, ile można tu zarobić wliczając premie? Czekam na Twoją odpowiedź, daj znać.

Claudia
@Sebastian

Ja też jestem ciekawa. Jakie zarobki w Cersanicie na miesiąc? Wliczając wszystkie dodatki, nie tylko podstawę. Z góry dzięki :)

Takio
@TuT

Nie polecam pracy tam, sporo nowych osób z Ukrainy, niektóre nawet po polsku nie znają ani słowa. Niejednokrotnie stawki mają porównywalne z osobami, które pracują kilka lat.

Jan
@Claudia

3300 brutto na początek, Janek z produkcji

Stachu
@TuT

Mistrz i kierownik sortowni na 3 to największe pedaly nikomu nie polecam tam iść chyba że chcecie się tylko (usunięte przez administratora) kto był ten wie

Pracownik sortowni
@Stachu

Co pewnie chłopki pokazali Ci jakim jesteś życiowym nieudacznikiem stąd twoja frustracja. Praca nie jest zła, tylko chłopaki czasem mają związane ręce

Leon72
@TuT

Praca w systemie 2/2 po 12h.Nikomu nie polecam. Zarobki jak to na strefie padaka. Darcie Mordy /Japy jak coś nie pasuje na porządku dziennym. Mordy/Japy iż z tego względu iż osoba konpetętna posługującą się wiedzą na temat produkcji tak nie robi.Mistrz powinien wykazywać się wiedzą, a nie radząc sobie z codziennymi obowiązkami drze Mordę na Pracownika. Nikomu nie Polecam Mobing Darcie Japy na porządku dziennym. Na jednej z Brygad. Pracownik się nie liczy, nie donosisz :-) Nie istniejesz :-) Pozdrawiam Serdecznie wszystkich normalnych. Powodzenia i sukcesów.

Daro69
@TuT

Nierówne traktowanie pracowników. Jak to jest że pracownikom zabierane są pieniądze,, Brygadówki,, a dla Ukrainców są sponsorowane przez zakład zapomogi po 1000zł. Jak to jest Że na nockach Ukrainki śpią na Lini. Nie są im zwracane uwagi. A Zwyky pracownik nie może wyciągnąć na chwilę telefonu bo zaraz jest afera i sranie. Dlaczego Ukrainiec ma więcej praw niż Zwykły pracownik Polak. Dlaczego Ukrainiec może sobie robić co chce a Polak nie. Wszyscy Pracownicy powinni być traktowani chyba jednakowo. Ten Zakład to Porażka. Mobbing nie szanowanie pracowników. Traktowanie jak ŚCIERWO..Zarobki to Porażka. Ten zakład to jakiś Żart nikomu nie Polecam.

Aneta
@Jan

Serio? A teraz prawie dwóch latach ile? Miałeś podwyżkę?

????

Zakład sortowni do porażka lepiej tam maja Ukraińcy jak Polacy . (usunięte przez administratora) po 12 h i jeszcze maja pretensje . (usunięte przez administratora) . A brygadziście tam zwykli deb …

@????

Nie wiem na ile treści tu ukryło, więc dlaczego sądzisz, że mają lepiej od nas? Oni na innych umowach pewnie?

Halina

Jeśli to prawda to czemu nikt wobec tego niczego nie robi?

Lider

Chyba ty

Aplikowałeś na stanowisko SPAWACZ oferowane przez firmę Cersanit III S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wałbrzych
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Inwentaryzacja w sklepie spożywczo-przemysłowym Wałbrzych
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Praca dla stolarzy budowlanych
REGESS

Były

(usunięte przez administratora) gnojenie zwykłego pracownika. Na porządku dziennym jest jak się słyszy od brygadzisty. Nie pasuje to na Bramę na Twoje miejsce czeka bramie 50 pracowników. Rewelacja

Paxe

Tam Mistrzów normalnych nie ma sami się po zwalniali no może jakiś się tam uchował,a to co jest gdzieś tam z nowych rozdań to są miszczowie słabi szkoda się rozpisywać.

Jadzia

Cześć. W ogłoszeniach widzę ofertę na Młodszą Laborantke. Może ktoś napisać jak wygląda praca laborantki w tym zakładzie? Jakieś szczególne wymagania? Jak wygląda rozmowa o pracę? Czy jest cześć praktyczna?

Koa
@Jadzia

Chodzisz po hali sprawdzasz karty które wypełniają operatorzy, sama robisz próby półproduktów , masy , szkliwa itp czy mają parametry, w sumie praca jak praca

@Koa

A sporo tutaj można skiełbasić, że tak spytam?

Może komuś się przyda. Zarobki na start - produkcja minimalna + 10% premii (fizycznie to 5-8%) Firma pisze: "bogaty pakiet socjalny dla pracowników". Tak więc podsumuje: 1. Prywatna opieka medyczna - firma dopłaca 0 zł. Jeśli chcesz pakiet to płacisz dodatkowo 60-100 zł. Firma POLMED - najbliższa ich placówka w której można znaleźć dobrego specjaliste i coś załatwić w miarę szybko - Wrocław - ich stacjonarny oddział. (dodam że LUXMED jest "za płotem" i byłoby łatwiej dla pracownika) 2. Dofinansowanie nauki języków - głównie dla biur i kierownictwa bo w trakcie pracy - z tego co słyszałem firma dopłaca 40%. Ty płacisz ok 50-70zł m/c. Jest haczyk - jak zwolnisz się szybciej niż 2 lata po ukończeniu kursu - oddajesz wszystko. 3. Dofinansowanie szkoleń i kursów - przez 7 lat - 1 szkolenie - brak certyfikatów/dyplomów dla pracownika. 4. Ubezpieczenie na życie - firma dopłaca 0zł. Jeśli chcesz ubezpieczenie płacisz dodatkowo ok 65 zł za najtańszy pakiet. 5. Dodatkowe świadczenia socjalne - wczasy pod gruszą + 2x święta. ok 1200-1500 zł rocznie, Dodatkowo pakiet MEDICOVER sport - pracodawca dopłaca 0 zł. Ty masz do wyboru jeden "goły" pakiet - 30 zl, za który dodatkowo płacisz. Wejscie 2x na tydzień. Lepsze siłownie poza pakietem, baseny na 1h, później ogromne dopłaty do każdej minuty. 6. Program rekomendacji pracowników - 500/700 brutto jak pracownik zatrudniony przepracuje 6 miesięcy łącznie 7. W 3 ogromnych zakładach nie ma ani jednej "kantyny" gdzie można by było zjeść zupę lub inne ciepłe posiłki. Są tylko w automatach. Posiłki są niedobre, pakowane w plastikach no i drogie (10-12 zł za danie którym się nie najesz). Brak dofinansowania posiłków dla biura. Na brygadzie gdzie pracuje się po 15 dni, jest dodatek - kilka złotych ale nie starcza na więcej niż 10 posiłków. Tak więc oceńcie sobie sami czy to "bogaty" pakiet socjalny :)

Też pracownik

Oj ktoś tu się mija z prawdą, w większości punktów. Z niedoinformowania wychodzą właśnie takie głupoty jak wyżej.

Znam to
@Też pracownik

Dlaczego się mija z prawdą, poza tym co do zarobków i tych niby bogatych socjali to prawda wczasy grusza raz na dwa lata, zwolniłem się jakiś czas temu w Cersanicie zarabiałem od 2400 do 3000 tys na rękę zero szans na awans na rozwój jeszcze się okazało że wypracowane nadgodziny z systemu 4 brygoadowego były niewłaściwie naliczane ale sprawa się przedawniła. W nowym zakładzie każda nagodzina z grafiku to 100% (nie wiem jak teraz jest w cersanicie) teraz praktycznie co miesiąc zarabiam 6 tys i więcej na rękę. Więc jeśli ktoś twierdzi że Cersanit tak super wynagradza to niech się zastanowi. Najgorsze było w cersanicie ze nie dawali dodatku stażowego, absencyjnego stawka 16.50 na godz i ciężko było wywalczyć więcej, a jak dawali to był moment że 40 gr BRUTTO do godziny to był śmiech na sali i splunięcie w oczy komuś kto pracuje 10 lat. Ja nie żałuję że odszedłem ale fakt ludzi na brygadzie miałem spoko. Wprowadzili autonomiczne ur, i zero wzmianki o tym na świadectwie pracy osoby które zastępwaly brygadzistów też nie mieli dodatków żadnych ani w papierach tego.

@Też pracownik

Skoro tak, to możesz przeredagować i poprawić te punkty dla jasności?

On 38
@Znam to

Widzisz Mareczku tobie się udało i ztego co wiem jest kilku byłych pracowników którzy po odejściu stąd mają lepiej . Nie zawsze sprawdza się powiedzenie że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Tu tak często to słyszę że to hamuje człowieka, wręcz blokuje.

To prawda (

Praca na wakacje

Ile może zarobić osoba zatrudniajaca się na wakacje?

Maniek

Pracowałem tam 5 lat 2002÷2007 zakład pierwszy -prasy Moja ekipa w porządku Ale wszyscy powyżej brygadzisty do utylizacji

@Maniek

I jak czytasz te wszystkie opinie to jak oceniasz zmiany w firmie na przestrzeni czasu?

Wanda
@Maniek

a brygadziści byli rekrutowani z zewnątrz, czy raczej był to osoby awansowane na to stanowisko?

Obecny
@Wanda

Z wewnątrz rekrutacja

Emilia
@Obecny

Orientujesz się jakie trzeba mieć doświadczenie żeby zostać tu brygadzistą ?

Baczny obserwator
@Emilia

To bardziej działa tak ,że góra nakłania ludzi do zostania brygadzistami, bo zwyczajnie nikt nie chce się pakować w to (usunięte przez administratora) Trudno się dziwić jak organizacja w tym cyrku po prostu nie istnieje.

@Baczny obserwator

A to brygadzista nie będzie miał wpływu właśnie na tę całą organizację? Chyba też jest lepiej wynagradzany? Jak tak to o ile?

Bry
@Halina

800 brutto więcej

Wacek

Na rekrutacji dyskryminacja .Każdy kandydat to potencjalny kryminalista.Taki co nie spodoba się Pani rekrutującej. Nie ocenia się książki po okładce. Pani rekrutująca to piękność???

Wanda
@Wacek

Czyli co takiego robią że tak traktują ludzi i rzekomo dyskryminują? Podaj przykład bo to dziwne traktowanie ludzi jak potencjalnych kryminalistów.

Mateusz

Nie pracuje tam już z 6 lat, z ciekawości wszedłem by się dowiedzieć czy coś się zmieniło, ale widzę ze dalej nie ???? Co do zasad BHP, pamietam jak sufit pieca się zawalił a kierownik chciał byśmy weszli sprawdzić jaka jest dziura ???? Rękawiczki to tylko na wymianę, za dziurawe dostawało się nowe, o ile były na magazynie XD Jedyne co mnie tam trzymało to ludzie, chyba nigdzie później nie pracowało mi się tak dobrze z ludźmi jak na 1 brygadzie 1 zakładu pracy. Pozdrowienia dla piecowych, polewaczkowych i prasowych, o ile jeszcze tam pracujecie ????

Prasowa
@Mateusz

Też właśnie rozpoczelam pracę na 1brygadzie 1 zakład ekipa (usunięte przez administratora) jest nie ma narazie na co narzekać zobaczymy jaka przyjdzie wyplata ????

Oburzony

Jak tam ,,Polaczki,, jesteście zadowoleni z odbioru brygadówek?Powinniście bo tym samym finansujecie darmowy bezzwrotny 1000zł dla każdego Ukraińca w zakładzie a to że Polak pracuje od początku firmy tego nikt nie widzi że ma rodzinę na utrzymaniu dzieci czy kredyty i inne zobowiązania kogo to obchodzi?Jasne szkoda tych ludzi ale dajcie tym ludziom pieniądze z budżetu firmy jak już chcecie a nie naszym kosztem.A Polak kiedy będzie miał darmowy 1000zł?NIGDY!Nawet dziękuję nikt nie powie po tylu latach pracy czy jakieś dobre słowo bo po co?Karać zabrać premie karać karać karać!!!A co było na początku Pademi jak szpital potrzebował pomocy i zgłosił się do Cersanit o pomoc to co zrobili?Zrobili zrzutę wśród pracowników bo zakład obracający milionami jest biedny - wstyd!A teraz dadzą Ukraińcom nasze pieniądze z naszych brygadówek i oni będą bohaterami ,,bo oni pomogli,, jeszcze do gazety zgłoście albo do telewizji że pomogliśmy Ukraińcom tylko powiedzcie czyim kosztem.

Rocki
@Oburzony

Czy to potwierdzone że Cersanit przekaże kasę

Pracuś
@Oburzony

Dobrze napisane,połowa z nich nie nadaje się do pracy,są bo są,my za nich ciągniemy robotę a nam zabierają kasę.Patrzcie na wnioski o odbiór brygadówek,jak będzie "proszę o udzielenie odbioru" to jest 1/1 a jak pracodawcą każe odebrać to 1/1,5 musi dać.I potraktowali nas jak śmieci,każdy już miał wydatki zaplanowane a tu taki strzał

Polak

To (usunięte przez administratora) !!! - nie przejmujcie się tą wypowiedzią

Komando
@Oburzony

Ja na odbiorze brygadowek stracę ok.2000,w związku z tym mam pytanie,czy pracownicy dzienni,kierownicy,dyrektorzy też będą mieli pomniejszone wypłaty (wiadomo że nie o brygadówki bo ich nie mają ale o jakąś kwotę) czy jak zwykle okradną tylko tych co najwięcej robią.Czy jakiś odważny z kierownictwa odpowie mi ?

Maly

W końcu prawdę ktoś napisał

Narcyz

Wkoncu ktoś tu poruszył "ten temat" szkoda tylko że tak późno ????,może było by inaczej....no ale cóż pozdrawiam

Mistrzunio

Radzę zgłosić to gdzie trzeba z takimi osobami szybko zrobią porządek i w dotaku takie zachowanie jest karalne wiem o czym pisze bo miałem podobną sytuację kiedyś w pracy. Powodzenia

MWG

Pracowałem na MWG 10 lat temu to rutek jeszcze tam siedzi w tej kanciapie??

Starszy

Pamiętam starą ekipę szczególnie z przerobowni bo tam najdłużej pracowałem Marek S, Rafik, Marian, Wojtek D. Hiszpan, szuwarek, Kazik, smoku, falken, tacy fajni doświadczeni ludzie a firma lekką ręka się ich pozbyła lub pozwoliła odejść. Bo to Żenada dać komuś podwyżkę 50 gr brutto, lub jej odmówić byli to ludzie co z zamknięty i oczami wykonywali swoje zadania znali się na tym co robili. Nowych przyjmowali za 18 brutto a starym żałowali dać podwyżkę z 15.40 brutto.

××××××
@Starszy

Bo to prawda

Bartosz
@××××××

Widzę że nowi pracownicy mają więcej niż starzy doświadczeni a chyba powinno być inaczej. Nie można sobie dorobić premiami żeby zarobek był wyższy? czy tylko gola pensja?

Kroll
@Bartosz

Nie dadzą ci dorobić.

Promil

To wspaniale, że nasza firma chwili się tak wspaniałymi wynikami.(usunięte przez administratora) ALE... widocznie idzie to ramie w razie z tym, że ostatnio byłem świadkiem jak pani sprzątająca powierzchnie płaskie wyjęła z pojemnika na szkło 8 małpek, jedną 0,5 oraz jedną 0,7 wódeczki, butelki oczywiście były już niestety puste. Na moje pytanie czy to jakiś żart, usłyszałem, że to kropla w morzu oraz że chociaż wyrzucają do odpowiedniego kubła. Kurtyna. Po konsultacji z kolegami doszliśmy do wniosku, że chyba sprawę podrzucimy do PIPu, może uda się dla Polaków wywalczyć jakiś dodatkowy programik piwko + Na parkingu to standard, że walają się flaszki, puszki i browary ale to już chyba lekka przesada.

Tamara

Nie polecam tego zakładu. Praca sama w sobie nie należy do najcięższych oraz najtrudniejszych ale atmosfera która tam panuje jest nie do zniesienia. Ludzie nie mają szacunku jeden do drugiego. Najgorsi są ci którzy pracują już tam bardzo długo zapomnieli jak się uczyli i że są takimi samymi pracownikami. Wieczne chodzenie,obgadywanie, donoszenie za najmniejsze bzdury. Wyzwanie nowych pracowników po 3 dniach szkolenia za to że jeszcze wszystkiego się nie nauczył. Czytając opinie przed zatrudnieniem pomyślałam że przecież ludzie zawsze narzekaja i każdy zakład jest zły na strefie ale po zatrudnieniu szybko można się przekonać że te opinie są prawdziwe a gorszego zakładu na strefie nie ma. Wchodząc na ten zakład zapomnijcie że jesteście ludźmi 12h pracy bez przerwy na śniadanie (jesz na stanowisku pracy w brudzie i hałasie) a z toalety też lepiej skorzystać przed praca bo jak ktoś będzie musiał przypilnowac Twojego stanowiska podczas twojej nie obecności to nie ma na co liczyć.

M
@Tamara

Zgadzam się z Tobą Tamara jak najbardziej! Gorszego zakładu niż CERSANIT nie ma i nikt mi nie powie, że w każdej fabryce zawsze jest coś nie tak. NIE! W tej wszystko jest nie tak! Ja jeszcze tylko kilka tygodni i się zwalniam a kto głupi niech zostaje xD

Artur

Cześć wszystkim! Ostanio przeprowadzaliśmy się z drugiego końca Polski i szukam pracy, dlatego prześwietlam oceny firm. Przypuszczam, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Wałbrzycha. Prosze, opiszcie jak pracuje się w firmie Cersanit III S.A.? Czy mają tam jakieś ciekawe benefity? Czy jest na zakładzie kantyna albo jakiś Smartlunch, ale nie wiem czy takie portale jak Pyszne działają w innych regionach.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Cersanit III S.A.?

Pracownik33

1 um 3 miesiące druga na rok 3 na stałe

@Pracownik33

Nieprawda. Pierwsza na 3 miesiące, druga na prawie 3 lata (dokładnie 2 lata i 9 miesięcy) trzecia na stałe.

Tomcio Paluch

Chcą szczepić w zakładzie. Jestem ciekaw ilu z Was jest chętnych. Właśnie dostałem zapytany przez mojego przełożonego czy będę chciał się szczepić w zakładzie.

Yeahbunny
@Tomcio Paluch

Niby dobrowolne? Jak się zgodzisz dostaniesz większą premie? Z czasem jak się nie zaszczepisz, nie będziesz pracował.

Łucja
@Yeahbunny

Naprawdę za zaszczepienie się jest przyznawana większa premia w firmie? To w sumie fajnie, że jest taka nagroda dla pracowników za troskę nie tylko o siebie, ale także o inne osoby, które pracują w firmie. Jeśli możesz, to powiedz coś więcej o premiach w ogóle. Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie są przyznawane w Cersanit.

Zostaw merytoryczną opinię o Cersanit III S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Cersanit III S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Cersanit III S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cersanit III S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cersanit III S.A.
1.7/5 Na podstawie 20 ocen.

Cersanit III S.A.