Opinie o Solid MCG Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Solid MCG Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Solid MCG Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solid MCG Sp. z o.o. w Warszawa

filip

czy ktoś pracował na stanowisku liczarza gotówki w Krakowie? jak wygląda praca? zarobki dobre? czy są kary za źle policzone pieniądze?

Ewka
@Marcin

A dalsza sytuacja jak już względem tego się wyjaśniła? Rozumiem, że piszesz o pracowniku ochrony i chyba że nikt po kieszeni nie dostał? Ciekawi mnie też w jaki sposób te godziny zostały policzone skoro takie niespodziewane się zdarzyły

filip

Kat Nowy wpis
@filip

Mnie również interesuje to pytanie, jeśli już tam pracowałeś lub dowiedziałeś się o tych informacjach, możesz podzielić się swoim doświadczeniem. Czy warto planować tam karierę?

@Kat

Przy tym stanowisku w ofercie pisali przede wszystkim by być gotowym do nauki oraz ze przypadają jakieś szkolenia, tylko właśnie, jakie? ciekawi mnie czy chodzi głownie o te wdrażające czy jednak coś stanowiskowego też się znajdzie

Marcin Nowy wpis

Jak ja pracowałem, to nie potrafili szanować pracowników. Była sytuacja, że ktoś ukradł 6000 i musiałem siedzieć od 7 rado do północy, ponieważ trzeba było wszystko od nowa przeliczać.

Ewka Nowy wpis
@Marcin

Ile teraz płacą Konwojentom? Miałem już aplikować, ale widzę w komentarzach, że te płace blisko minimalnej krajowej bywały. Jednak odpowiedzialność na stanowisku dość spora, czy w tym roku te stawki są trochę wyższe? Dajcie proszę też znać po jakim czasie byłaby możliwość otrzymania umowy o pracę, bo w ogłoszeniu wspominają o zleceniu na początek.

Kaya

Pracowałam tam kilka lat temu, umowa o pracę na najniższą krajową, druga umowa zlecenie z innej firmy. Kombinacja. Atmosfera też nerwowa..

Jak się ma legitymacje na broń to więcej jakoś płacą czy w kwestii warunków i obowiązków nie ma to żadnego znaczenia? Mam na myśli ofertę pracownik ochrony konwojent. Bo tam przeczytałem, że mile widziane, i byłbym zainteresowany.

Administrator IT

Ogólnie rozmowa była OK, ale nie dostałem żadnego feedbacku o tym, że nie są zainteresowani współpracą. Firma trochę kręci z formami zatrudnienia, co w IT jest trochę niepoważne ;)

Praktyczne i na temat.

Z ta praca zdalna to jeszcze ktoś miewał takie niejasności, które zostały opisane? Ja jak patrzę po ofertach ze strony to gdy maja teraz powystawiane te dla Programistów od Javy to jakoś piszą o umowie o pracę w trybie stacjonarnym… swoją drogą czemu należy być bezpośrednio na miejscu?

AN

"swoją drogą czemu należy być bezpośrednio na miejscu?" - nie chcesz wiedzieć. Lepszym pytaniem jest dlaczego się tyle zarabia jako programista Java - na to definitywnie nie chcesz znać odpowiedzi. A wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo konkretna, nie ma omijania tematu, rozbijania się na trzysta powodów dlaczego się dostaje grosze - nie, odpowiedź kierownika jest jedna, bardzo klarowna. I obrzydliwa.

@AN

I jej tutaj się nie doczekamy? Z oferty z internetu, która dodano parę dni temu na Javę także średnich widełek placowych nie poznam, może mi wiec ktoś w nich pomoc? Od tego nowego już roku ile w praktyce zaproponowano? Są stale osoby pełniące te funkcje?

Abc

Oferta pracy - podana lokalizacja Warszawa i dodatkowa informacja o możliwości pracy zdalnej. W trakcie rozmowy z HR okazuje się , że poszukiwana osoba do pracy w Krakowie oraz tylko i wyłącznie w formie pracy stacjonarnej. Także szkoda w ogóle aplikować na ogłoszenie, jeśli dane w nim zawarte nie odzwierciedlają rzeczywistej oferty. Strata czasu.

Jak wygląda praca na stanowisku Referent w firmie Solid MCG Sp. z o.o.? Czy mogę liczyć na więcej niż 3900 , jeżeli mam duże doświadczenie?

W solidzie jest najniższa krajowa bez względu na doświadczenie

Arni
@Anonim

Kurcze nie wiem, czy jest tak, jak piszesz. Bo widziałem dzisiaj wystawione ogłoszenie i tam piszą o zleceniu i kasie od 2400 do 3600 zł / m-c. A co z osobami, które mają licencję pracownika ochrony lub pozwolenie na broń, one zarobią więcej? I jak skorzy są, by zatrudniać na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony?

Pracujący

Jak to możliwe, że w ogłoszeniu dla stróża z orzeczeniem, dzisiaj wystawionym, jest umowa o pracę i kwota od 3490 do 3500 zł / miesięcznie? No chyba, że tyle płacą na rękę, jeśli mowa o podstawie? I ile w takim razie premii dają? Bo jest też w ofercie dofinansowanie do leków, paliwa oraz prywatna opieka medyczna LuxMed.

Walerian Wieleński

Witam! Czy ktoś podpowie jak wygląda praca w Solid MCG w Szczecinie?

Zola

Pracowałam w tej firmie przez ponad rok na stanowisku referenta i zdecydowanie nie polecam. Praca za najniższą krajową, owszem, nie jest super skomplikowana, ale za pomyłkę w księgowaniu o 3 gorsze dostałam karę w wysokości 100zł. Praca pod presją czasu, każdy na każdego najeżdża, a przy sobie każdy udaje miłe, nie dość że atmosfera skopana to i zarobki marne. Nie polecam.

Renata
@Zola

Hm, a czy takie kary są wpisane w umowie, którą dostaje pracownik? Czy one są jakoś wymyślane poza ta umową? I skąd tak kwota? Jest jakiś 'cennik' kar?

NN

Praca ok ale atmosfera okropna.wyżywanie się na pracownikach.kierowniczki mają ludzi za nic.przeklenstwa i wywyższanie się kierowniczek norma.nie polecam nikomu!!!

Renata
@NN

No ale mnie interesuje też wątek traktowania pracowników. No to, czy jest jakiś sposób, czy procedura przesłania do działu HR skargi, uwagi, nieprawidłowości? Może jakaś skrzynka w biurze czy specjalny mail? Istnieje tutaj coś takiego, szczególnie jak chce się to zrobić anonimowo?

Dawid

Również pracowałem w tej firmie, w dziale audytu. Na początku jeszcze było ok - każdy miał swoje zadania, wiedział co ma robić, ale po zmianie kierownika nowa kierowniczka zaczęła zmniejszać zespół, dążąc do tego aby przypadkiem nie było jakiejś wolnej chwili od pracy. Każdy był od wszystkiego... A tuż przed moim odejściem pojawiły się plany aby jednak kogoś zatrudnić bo ciężko się wyrobić. (usunięte przez administratora). Poza tym Pani kierownik ma problemy z zachowaniem spokoju. Biega po firmie, wyzywa i Klientów i współpracowników z innych działów krzycząc na pół firmy. Ma jedną pracownice, która też wszystkich wyzywa - tylko nie krzyczy. Więc świetnie się dopełniają :) Nie mam zielonego pojęcia dlaczego szefostwo się godzi na takie sytuacje. Jestem przekonany, że dokładnie słyszą co się dzieje za drzwiami (trudno nie słyszeć).. Już tam były jakieś afery że jedna z innego działu słyszała, że nazywała ją (usunięte przez administratora) itd. A i tak dalej nic się nie zmieniło. Niby biuro a taka (usunięte przez administratora)... Praca nic nie uczy, nie rozwija, jest nudna. Oglądanie nagrań przy których idzie usnąć. Dwie umowy. Zdecydowanie nie polecam. Szkoda nerwów z takimi ludźmi. Żałuję, że nie wyrwałem się stamtąd wcześniej. Nie wiem jak w innych działach, ale dział audytu radzę omijać szerokim łukiem.

Natalia

Pracowałam jakiś czas temu w tej "firmie", uciekłam ... Atmosfera gęsta, ludzie ok, ale Ci z długim stażem to nie do zniesienia, widać że zdesperowani i zniszczeni systemem tej firmy. Za nic bym nie wróciła. Umowy dwie, o pracę i zlecenie... Kierowniczka poza słowem Ku**, dziw* itd nie potrafiła elokwentnie się wypowiadać. NIE POLECAM ZA NIC!

Kamil
@Natalia

Miałaś dwie umowy na raz? Czemu tak dziwnie? Chodziło o dwa różne stanowiska czy rożny zakres obowiązków?

Bolek
@Kamil

W ochronie są dwa systemy zatrudniania: 1. Dwie umowy zlecenie. Jedna z firmą X druga z córką spółki/innym krzakiem. lub w tych bardziej poważnych 2. Umowa o pracę i umowa zlecenie. Tak, system w naszym kraju nie zabrania pracować u pracodawcy na dwóch umowach - w tym jedna właśnie zlecenie lub dzieło. Robi się tak z prostego powodu. Zatrudniając na umowę o prace musi pracodawca zapewnić przerwy dobowe zwłaszcza przy pracy po 12/24h. Druga kwestia to każda godzina więcej jest liczona jako nadgodziny co wiąże się z kosztem dla pracodawcy. Zdecydowanie prościej zaoferować umowę o pracę w systemie 12 gdzie pracownik przychodzi 4 dni i 3 teoretycznie ma wolne. Teoretycznie bo w te dni wolne przychodzi na umowę zlecenie. Nie łamie się więc przepisów kodeksu pracy i nie wypłaca się nadgodzin lecz stawkę podstawową. Dodatkowo na zleceniu masz nie stawkę miesięczną lecz godzinową. Zazwyczaj jest to na umowie o pracę minimalna krajowa a na umowie zlecenie minimalna stawka godzinowa. W ten sposób firma nie łamie prawa, oszczędza a zdesperowany pracownik, który często nie ma kwalifikacji do lepszej pracy jest w stanie w miarę dobrze zarobić (zazwyczaj 240-280h w miesiącu) kosztem zdrowia i braku wolnego.

Urszula
@Bolek

No i fajnie, bo takiego wyjaśnienia potrzebowałam a miałam pytać czemu tak zrobili. I ludzie jak oceniają to rozwiązanie? Popierają? A jeśli o specyfikę już samej pracy tu chodzi to są może jakieś plusy czy raczej neutralnie wszystko się odbywa?

@Kamil

Dwie umowy, żeby było taniej. Najniższa krajowa na umowie o pracę ..

@Bolek

W cwany sposób działacie. Owszem to dobra opcja dla tych, co chcą więcej pracować i więcej zarobić. Ale dla osoby,która chce etat to nie fair,ponieważ np. przy kredycie najniższa jaka dajecie nie jest brana pod uwagę. Jeśli jesteście tacy pro pracownik to dajcie wybór każdemu a nie narzucacie dwie umowy.

Danuta

A powiesz coś fajnego o pracy? Bo dużo piszą minusów, a z chęcią przeczytam coś pozytywnego. To ile tych kierowniczek jest? Można zgłosić szefostwu takie traktowanie, są otwarci na takie kwestie?

Lidia

Ktoś podpowie mi, jakie są zarobki jako Pracownik Biurowy w Dziale Obsługi Klienta? Wstawili ogłoszenie parę dni temu. Wolałabym wiedzieć, zanim wyślę cv, na co się piszę. Wiadomo, inflacja...

@Lidia

Byle jakie, dwie umowy więc nie polecam

xyz

praca specyficzna ,nerwowa,niekiedy panuje taki harmider ,że zupełnie nie idzie się skupić na liczeniu. Praca nocna bardzo wyczerpująca umysłowo i psychicznie ,brak życia towarzyskiego i spokoju ,człowiek ma wrażenie marnowania życia .Praca nie uczy wytrzymałości i opanowania jedynie porównywania kto lepszy i szybszy, mało komu zależy na szybkim i zgranym zespole i tkzw. zgraniu sie na koniec zmiany. ma się uczucie wypalenia zawodowego po krótkim czasie.

Agnieszka
@xyz

A chociaż relacje wśród pracowników są ok? Bo to dużo wnosi jak pracownicy trzymają się razem.

Zigi
@Agnieszka

Relacje są okropne! Atmosfera OKROPNA! Razem trzymają się Ci, co pracują tam od przynajmniej 10. lat i obśmiewają każdego nowego pracownika, który rzucony na głęboką wodę bez żadnego przygotowania często czuje się zagubiony. Kierowniczka, zamiast chronić i pomagać nowemu pracownikowi, sama szczuje i obgaduje za plecami do wszystkich pozostałych. Jak kogoś z jakiegoś, sobie tylko wiadomego powodu nie lubi, to będzie pracownika obrażała i poniżała nawet w jego obecności. Za wszystko. Na przykład za to że czegoś nie wie i dopytuje, żeby wyjaśnić swoje wątpliwości, bo chce wykonać swoją pracę dobrze. Najczęściej to NOWI, ale już z trochę dłuższym stażem pracownicy służą Tobie pomocą. Jeśli kierowniczka i ci starsi stażem pracownicy, nadskakują jakiemuś "nowemu" od samego początku, to z pewnością tylko dlatego, że ten nowy jest znajomym kogoś z nich (np. student będący synem koleżanki itp).

Dorcik
@Zigi

Prawda,zakompleksione osoby, które od lat wykonują tą samą pracę czyją się jakby conajmniej wszystkie rozumy zjadły, ciekawa jest jakby im przyszło pracę zmienić, czy byłyby tak pewne siebie. Ja mam radę -trzymać się z dala od tej firmy, nic dobrego tam nie ma

Fona
@Zigi

Masz 100 % racji, ale tam tak jest było i będzie... Trzeba się z tym pogodzić lub wiać jak najdalej

Nika

A jakie miasto?

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Solid MCG Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Pracownik Ochrony.

Bolek

Umowa o pracę na minimalnej krajowej plus umowa zlecenie z minimalną stawką godzinową. Niby przymusu nie ma, ale jest to standardowy pakiet. Godzin w miesiącu masz od ok 240 wzwyż. Nie którzy kamikadze robią po 300h miesięcznie na ochronie. Czasy pracy w ochronie mam na szczęście za sobą. Ogólnie dobra na starcie kariery i ewentualnie na emeryturze/rencie. Jak chcesz całe życie, to się zajedziesz.

Czy w Solid MCG Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Penny

Tak, podział jest jedynie na działy np. sortownia, bankomaty i skarbiec i te działy mają swoje pomieszczenia. Pracownicy danego działu pracują w open space, każdy ma swoje miejsce pracy przy którym wykonuje swoje obowiązki

Penny
@Penny

Dodatkowo wspomnę może o warunkach jakie tam panują. Ogolnie brud i smród. Siedzimy w piwnicach jakiegos budynku bez okien, jedynie jest zagrzybiona i nie czyszczona klima która wieje na niektóre stanowiska pracy tak, że na drugi dzien nie jesteś w stanie się ruszać ani wyprostować. Do tego pracuje się tam na starych maszynach, które wypluwają większość przeliczanych pieniędzy jako falsy pomimo tego że to normalne dobre pieniądze. Dobrą, nowa maszynę ma tylko koordynatorka która tylko szczyci się tym ile to ona jest w stanie policzyć a inni pracownicy to na kawe przychodzą do kawiarni. Kalkulatory są zepsute i nie ma ich na każdym stanowisku, rolek do kalkulatorów wiecznie nie ma, bo wydziela je biuro bo twierdzą że za dużo ich zużywamy. Maszyny do liczenia monet pamiętają chyba I wojnę światową i są tak samo zepsute jak te do banknotów, wyrzucają polowe monet jako falsy a połowa wpada gdzieś do środka maszyny i trzeba ją rozkręcać żeby je wyciągnąć. Komputery i system jest tak samo beznadziejny jak reszta sprzętu. Tam albo czegoś nie ma albo jest zepsute. Jedyne co tam jest to nerwy, stres i brak szacunku do pracownika i jego czasu i zdrowia. O życiu prywatnym zapomnij, bo zapomniałam napisać że w soboty też TRZEBA przyjść do pracy a w święta są dyżury i też może się zdarzyć że będziesz musiał przyjść do pracy posiedzieć i poczekać aż konwojenci przyjadą oddać gotówkę, a kiedy to będzie to nie wiadomo ;) jeśli chodzi o dni wolne, to zawsze jest problem j trzeba sie wielce prosić wielkiej pani szefowej koordynator.

Dawid
@Penny

Nie wiem kiedy pracowałaś ale zarobki są ok- 18 zł netto/h. Spokojnie można zarobić 3 tyś. bez wypracowania ilości godzin jakie podajesz. Nikt nikogo nie zmusza do godzin nadliczbowych, z urlopem też nie ma problemu... a co do maszyn to pracowałem na nowym sprzęcie a kalkulatory nie były do niego mi potrzebne- pracuje się w systemie...

Slawik
@Penny

nic dodac nic ujac , takie sa fakty

Doktor Dre
@Penny

I pisze to osoba którą ciągle budzili do pracy. Taki to z niej był pracownik jak nie zaspała to w pracy spała

Lidia
@Dawid

Ale to w zeszłym już roku, a teraz jest więcej za godzinę liczenia?

Mietek
@Dawid

Nie wiem gdzie ty zarabiasz te 3 koła. Jak już to brutto. Z urlopem trzeba się dopasować do innych. Maszyny widziały czasy dinozaurów.

NIE POLECAM. Tam jets tak, jakby człowiek się cofnął o 15 lat wstecz.

Kormak

Jeśli zamiast pracować (za co ma się płacone) stoi się siejąc i szukając sensacji... To chyba logiczne, że później za swój efekt pracy dostaję się reprymendę... W innej pracy za brak normy i efektywności w pracy dostałoby się wypowiedzenie. Praca nie jest zła, pod każdym względem da się dogadać tylko trzeba chciec pracować.

Dominik
@Kormak

Zgadzam się, jak idzie się do pracy to trzeba chcieć pracować a nie liczyć, że nic się nie będzie robić a pieniądze będą dawać.

Łukasz
@Kormak

Siema siema, bardzo podoba mi się twoja opinia, nie wiesz czy są przyjęcia do firmy ? Bo szczerze mówiąc pracowałem tam 10 lat temu i chętnie bym powrócił

Pip

MCG Gdynia nie polecam, brudno, kurz się sypie z wentylatorów, praca nużąca w której za pomyłkę można słono zapłacić. Najgorsze jest to, że można przy takim zarządzaniu przez tej dyrektorkę Panią Anne nabawić się silnej depresji a parę osób popadło w stany schizoidalne,tudzież schizofrenię szczególnie po kradzieży, kiedy wiele osób było ciąganych po sądach , tak ten zakład pracy dba o pracowników przy akompaniamencie tej rudej Amber Heart. Zostały same glonojady nam nadzieję, że się nie zgraja i będą siedzieć po 12 h w tym kolhozie.

@Pip

O jakiej kradzieży Ty mówisz? Ktoś o to oskarżał kogoś?

Kobieta

Pracowała jako liczarz miesiąc, tyle wytrzymałam, nie polecam nikomu. Ranna zmiana kończy się między 15, a 16, nocka między 7, a 9. Nikt się nie pyta czy zostaniesx, po prostu musisz. To (usunięte przez administratora). Koordynatorka to okropna kobieta. Od kierowniczki usłyszysz szybciej przebierajcie tymi łapami. Ogólnie (usunięte przez administratora) atmosfera fatalna Nie polecam.

@Kobieta

Szkoda, nie powinno się tak traktować pracowników. Ktoś z was zgłaszał gdzieś takie traktowane?

Zostaw merytoryczną opinię o Solid MCG Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Solid MCG Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Solid MCG Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solid MCG Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 21 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solid MCG Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Solid MCG Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solid MCG Sp. z o.o.