Opinie o Bakoma w Zamość Połczyńska 97A

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Bakoma. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Bakoma na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakoma w Zamość Połczyńska 97A

Dariush

Witam To co pisze tu większość ludzi jest prawdą! Sam miałem tą "przyjemność" pracy w tej smiesznej firmie. Na początku gdy przyjęli mnie do pracy nie kryłem dużego zadowolenia, myślałem sobie duża firma znana na całą Polskę na pewno będzie ok.. a tu sie szybciutko okazało co znich za wyzyskiwacze, najpierw dadzą cie na trasę (oczywiście najlepszą) do jakiegoś starego kierowcy który tam robi jako nieliczny z 15lat bo reszta ma slabe trasy i co chwile jest rotacja..na przyuczenie tak zwane szkolenie który opowiada ci bajki ile to on nie zarabia i jak to kolorowo jest sam kończy (jako jedyny) w miarę wcześnie i ma fajną trase a to wszystko jest ustawione z góry przez jego dobrego kolege kierownika który daje mu za to fajną premie za zrobienie w konia kolejnego frajera jak ktos tu dobrze wcześniej napisał.Po takim szkoleniu człowiek nabiera jeszcze większych chęci do pracy ale do czasu gdy dostajesz swoją trasę. Jeździsz na sklepy a tam wszędze długi i wyzywają cie na wstępie "najpierw mi pan odda pieniądze zaległe za przeterminowany towar dopiero później możemy pohandlować" tak jest na wszystkich sklepech przyjmując się do Bakomy przejmujemy wszystkie długi starego kierowcy który pracował na tej trasie, jeszcze kierownik da ci limit 30zł dziennie na oddawanie tych że długów a dziennie masz 20 sklepów z czego wszędzie chcą na wstępie wyrównania zwrotów i wszędzie musimy codziennie kłamać ich roznymi bajkami i zwodzić bo inaczej nic by od nas nie wzieli.Załadunki są 3 razy w tygodniu jest dostawa przychodzą nam palety które sami wcześniej zamówimy jak za dużo sobie zamówimy pózniej towar sie terminuje i za wszystko trzeba oddać ze swoich nawet jak sobie delikatnie pozamawiasz to i tak z biura ci domawiaja towary czy tego chcesz czy nie i pozniej za wszstko trzeba oddawac! to tez jakaś kpina człowiek żeby skończyć wcześnie a w bakomie wcześnie to jest min 10-12godzin biegania dosłownie z towarem po klientach czekanie na nich czasem jak mają zly humor to mozna czekac w nieskończonośc ale jest to normą dla przedstawicieli handlowych ale taki przedstawicielw normalnej dobrej firmie jezdzi osobowka nic go nieobchodzi wyczeka swoje i jedzie sobie dalej a ty musisz jeszcze biegac z tym towarem ktory wcisniesz wczesnniej babce i tak na sklepie mozna ponad godzine stracic jednym a dziennie po 20 punktów jest to są jakieś jaja , po takich 10-12 godzinach harówki myślisz że przyjedziesz i pójdziesz sobie do domu? bzdura po przyjezdzie na baze juz czeka na ciebe twój ukochany towar na paletach który musisz dokladnie przeliczyc przed załadunkiem bo lubi czegoś brakować a może uda sie że nie zauważysz czegoś i bakoma znowu na tobie zarobi ! pożńiej nosisz to jak beduin po dokladnym przeliczeniu i ukladasz na pake koniecznie swiezymi datami u góry wiec jak masz nowe daty na palatach to wszystko z samochodu trzeba przekladac wkladac na spód te nowe i przykrywac tym starym plecy bolą jak cholera z człowieka sie leje i przychodzi ta upragniona godzina 19-20 zalezy od twojej kondycji znaczy jak szybko biegałes od klient do klienta po robocie człowiek w domu z godzine wytrzymuje i sam usypia ze zmęczenia a tu rano dzwoni dzwonek znowu do samo! Kompletny brak czasu dla siebie oj nie polecam tej pracy nikomu i odrazam gdyby jeszcze zarobki byly adekwatne do wlozonej pracy to ok ale robiąc tam przez 6 miesięcy ani razu nie wyrtobilismy normy i to nie od ciebie zalezy nawet bo norme musi cala grupa zrobic a daja takie wysokie plany (oczywiscie specjalnie) ze nie ma szans tego wykonac i tak jak ci obiecywali nagle dostajesz 50%mniej ba a nawet 70%mniej wiec wyjdziesz tyle co robiąc na produkcji po 8godzin wiec lepiej isc sobie do takiego typu pracy jak juz cos bo sie mniej narobisz i zarobisz podobnie dodam tez ze co 2 tygodnie w tej firmie jest renament i musisz zliczac sobie towar co dodatkowo zajmuje spokojnie ponad godzine twojego jakze cennego czasu i jest to obowiazkowe a jeszcze raz w miesiacu przyjezdza kontrola ktora skrupulatnie liczy ci wszystko i daje same kary ja mialem do zaplaty na koniec 1500zl tyle mi sie uzbierało i tyle na mnie na koniec zarobili tak jak zarabiaja na nowych kierowcach STANOWCZO ODRADZAM CHORA POLITYKA FIRMY!!!!!!!!!!

jerry

Jaki hejt? W większości wypowiedzi mowa jest o zawodzie kierowca-sprzedawca lub też kierowca-vanseller. To jest to samo tylko w ogłoszeniu przy vansellerach podają świetną wiadomość o zarobkach do 3500 zł. Po raz kolejny wszystko wiedzący "kierowniczek" próbuje coś zmienić na forum.Zwróćcie uwagę jak zaznacza ,że niby jest nowy,ciekawy pracy - jednocześnie podkreślając - umowa o pracę, prowizje, szkolenia.A co umowa o pracę to łaska? !!! Prowizja - zapomnijcie poczytajcie wpisy to się wam wyjaśni.Jak strat będziesz miał 500 zł,to łaskawcy dadzą ci 200-300 zł. premii z twoich strat i tak będziesz w plecy za tą ciężką pracę.Nie dajcie się nabrać.

realista

Bakoma - nigdy !!!Przejrzyjcie dokładnie opinie.Pozytywne piszą liz...y na zlecenie albo zakłamani kierownicy. Którzy jak tak dalej pójdzie pewnie sami będą musieli siąść za "kierownicę" i spróbować tego "miodu" za te marne grosze.Ciągłe "okradanie " pracownika za przeterminowany towar."Super praca" na chłodni w temperaturze 2 do 6 stopni celcjusza. Przy załadunkach w pocie czoła dwóch,trzech palet 2 razy w tygodniu - w mrozie lub upałach na zewnątrz.W swoich ciuchach bo Ciebie stać ich już nie,na zapewnienie choćby ciepłego skafandra na mrozy co jest ich obowiązkiem. Naprawdę praca marzenie z perspektywami dla naiwniaków - podstawa,prowizja,premia - ha ha ha.W sumie nawet koń by się nieźle uśmiał z tych perspektyw,gdyby umiał czytać między wierszami.

nadalpracuje

Aż tak żle jak opisał to enter to nie jest u mnie w oddziale kierowcy raczej pracuja średnio po 9 godzin i tylko najlepsze trasy po średnio 11 ale oni zawsze maja pensje powyżej 3 tys. Najgorzej mają rotacyjni bo oni zawsze mają przynajmniej godzine w plecy. Co do towaru to napewno nie jest jak enter pisze poniewaz towar jak sie zbliża do konca terminu mozesz wrzucic na gratisy na sklep i Cie to nie obchodzi. Presja troche jest ale bez przesady. Nie prawda jest że sam się szkolisz bo jak Cie przyjmują masz miesiąc jazdy z innymi kierowcami. Najgorsze są początki a póżniej z górki

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
vanseller

Oj naiwni naiwni.Jak nie chcecie mieć długów to omijajcie ta firmę z daleka.W ciągu dwóch trzech miesięcy pracy dorobicie się sporych długów 1000 do 2000 zł.zależnie od sklepów jakie wam przydzielą.Po to podsuną wam bezprawny weksel inblanko przy przyjęciu do pracy. Jesteście faktycznie kierowcami, przedstawicielami handlowymi, ładowaczami, kasjerami,a przy nauce pomocnikami kierowców. Skąd te długi. Ano z przeterminowanych jogurtów i innych towarów.Za wszystkie towary których nie udało się wam sprzedać przed upływem daty ważności musicie zapłacić. Tak tak to jest właśnie Bakoma. Wrażenia moje z pracy w tej firmie to : przyjmuje się pracownika, szkoli się go,a raczej on sam i następnie wypuszcza na "słabą" trasę. Po 3-4 miesiącach zwalnia się go.Po remanencie gdzie dług do spłaty przez Ciebie-przyszły pracowniku sięga 1000-2000 zł. szuka następnego frajera. W oddziałach jest 2 lub 3 „starych” pracowników i księgowa, a raczej fakturzystka ślizgających się na nowych ludziach. Tym sposobem spokojnie firma z jej oddziałami może egzystować latami kiedy ty nowy pracowniku będziesz dopłacał do niej. A wspomnę jeszcze o ciągłych esemesach z nakazami zrób to lub tamto no i kwotą ile grupa dzisiaj sprzedała. Co ważne.Znowu nie będzie premii przez Ciebie bo słabo sprzedajesz. A sprzedajesz tyle tylko jakie masz sklepy. Cwaniaki dobrych sklepów Ci nie oddadzą ty masz szukać nowych. Co do godzin pracy średnio 10-14.Ale w Bakomie płacą tylko za 10.Resztę robisz na swój koszt nikt Ci za to nie zapłaci. Wręcz jesteś zachęcany do skrócenia czasu pracy ale na początku tego nie wiesz, że to pułapka. Nie sprzedasz towaru to za wszystko i tak zapłacisz przy wypłacie. A podziękują Ci telefonem abyś przyjechał do bazy na 14. Tam zrobią Ci publiczny remanent i powiadomią, że rozwiązują z Tobą umowę. Co do kierowników zatrudnionych w oddziałach to mają tylko w oczach i umyśle numerykę i sprzedaż. Co chwila jakieś szkolenia, wyjazdy - ty na to będziesz się składał swoimi stratami po remanencie. Nie potrafią ułożyć nawet porządnie trasy co tam straty „ty frajer” i tak za wszystko zapłacisz. Tak więc powodzenia życzę desperatom zatrudniającym się w tej firmie.

enter

Trafiasz w samo sedno.Nic dodać nic ująć.

Piotrsopot

Jakie podpisywanie wyroku? Po prostu przychodzisz do nowej pracy i pracujesz. Nie wiesz nic o pułapkach zastawionych na nowych. Do tego jeśli jesteś uczciwy to już na samym początku jesteś stracony. To praca dla ludzi którzy z sumieniem są delikatnie pisząc na bakier. Polega to na ciągłym wciskaniu maksymalnej ilości towaru, obiecywaniu wyrównania strat. Następnie zmianie dostawcy (vansellera) na innego i tak w koło. Tak robi się na małych,słabych sklepach. Ale Ty na początku będziesz miał takich sklepów większość. Nie jest łatwo wyjść z Bakomy ot tak. Najpierw trzeba spłacić długi. A przypominam o podpisywaniu weksla inblanco przy zatrudnianiu. Pracując jak „wół” po 12 do 14 godzin dziennie myślisz, że będzie lepiej ,a to duży błąd bo się pogrążasz. Zresztą kierownik robi spotkanie i znowu obiecuje ,że za kilka miesięcy będziesz zarabiał 3000 tysiące na rękę. Wierzysz. Ale po pewnym czasie nie wiesz czy mówi prawdę czy "zawodowo" kłamie. Czekasz ,a dług rośnie. W między czasie zmieniają kierownika i sytuacja się powtarza. Jaka jest prawda to porównanie ofert pracy. Bakoma ciągle szuka ludzi ,a szczególnie kierowców-sprzedawców. Zmieniają tylko serwisy z ogłoszeniami. A spójrzcie czy Danon lub inne podobne firmy też tak często szukają pracowników. Wnioski wyciągnijcie sami.

enter

Wcale się nie obrażam napisałem czyste fakty.Nie wieżysz to sam spróbuj to przeżyć.Tak ,w tej pracy jesteś również przedstawicielem handlowym.Tylko Bakoma za to Ci nie zapłaci.Tak jak widzę próbują tu się wypowiadać ci marni kierownicy, aby choć trochę wybielić wizerunek tej firmy.Na szczęście widzę tyle negatywnych wypowiedzi ,że nic nie zmiemi marnego obrazu Bakomy.

enter

Oj naiwni naiwni.Jak nie chcecie mieć długów to omijajcie ta firmę z daleka.W ciągu dwóch trzech miesięcy pracy dorobicie się sporych długów 1000 do 2000 zł.zależnie od sklepów jakie wam przydzielą.Po to podsuną wam bezprawny weksel inblanko przy przyjęciu do pracy. Jesteście faktycznie kierowcami, przedstawicielami handlowymi,księgowymi,ładowaczami,kasjerami,a przy nauce pomocnikami kierowców. Skąd te długi. Ano z przeterminowanych jogurtów i innych towarów.Za wszystkie towary których nie udało się wam sprzedać przed upływem daty ważności musicie zapłacić. Tak tak to jest właśnie Bakoma. Wrażenia moje z pracy w tej firmie to : przyjmuje się pracownika, szkoli się go,a raczej on sam i następnie wypuszcza na "słabą" trasę. Po 3-4 miesiącach zwalnia się go.Po remanencie gdzie dług do spłaty przez Ciebie-przyszły pracowniku sięga 1000-2000 zł. szuka następnego frajera. W oddziałach jest 2 lub 3 „starych” pracowników i księgowa, a raczej fakturzystka ślizgających się na nowych ludziach. Tym sposobem spokojnie firma z jej oddziałami może egzystować latami kiedy ty nowy pracowniku będziesz dopłacał do niej. A wspomnę jeszcze o ciągłych esemesach z nakazami zrób to lub tamto no i kwotą ile grupa dzisiaj sprzedała. Co ważne.Znowu nie będzie premii przez Ciebie bo słabo sprzedajesz. A sprzedajesz tyle tylko jakie masz sklepy. Cwaniaki dobrych sklepów Ci nie oddadzą ty masz szukać nowych. Co do godzin pracy średnio 10-14.Ale w Bakomie płacą tylko za 10.Resztę robisz na swój koszt nikt Ci za to nie zapłaci. Wręcz jesteś zachęcany do skrócenia czasu pracy ale na początku tego nie wiesz, że to pułapka. Nie sprzedasz towaru to za wszystko i tak zapłacisz przy wypłacie. A podziękują Ci telefonem abyś przyjechał do bazy na 14. Tam zrobią Ci publiczny remanent i powiadomią, że rozwiązują z Tobą umowę. Co do kierowników zatrudnionych w oddziałach to mają tylko w oczach i umyśle numerykę i sprzedaż. Co chwila jakieś szkolenia, wyjazdy - ty na to będziesz się składał swoimi stratami po remanencie. Nie potrafią ułożyć nawet porządnie trasy co tam straty „ty frajer” i tak za wszystko zapłacisz. Tak więc powodzenia życzę desperatom zatrudniającym się w tej firmie.

Jacek Kroczek

Jak idziesz na mechanika to jesteś mechaniorem. My u rozmawiamy o regionalnych dystrybucjach.

Augiasz

Prawda jest inna. Rypiesz codziennie po 12h a nawet po 14 jak jest dostawa towaru. Do tego jeździsz z forsa ze sklepów. Uważasz na policja, itd, SM, Służbe Celną o sanepidzie już nie wspomnę zazwyczaj atakują w lecie jak jest gorąco. Do tego kontrole i targety powymyślane na brandy.

olimp

Panowie jakie są realne zarobki w bakomie ? ile czasu średnio spedza sie w pracy ?

Wojtek

system jest tak zrobiony aby się narypać a planu i tak nie zrobisz, wiec dużo mniej zarobisz... Jesteś kierowca, kasjerem, magazynierem i handlowecem w jednym. Ta robota nie jest warta złamanego grosza. Przedstawiciel handlowy już ma lepiej bo towaru nie wydaje i nie ma na stanie....

cotam

TO JEST DNO TOTALNE NIE NIE NIE 3 RAZY NIE PORAŻKA

polecam

KIEROWCA biala toyota ( WSC AL47) ROBIE KAŻDEMU LODA ZA DARMO

bombel

Dno i syf. Szkoda fatygi.

jurek bełkot

Kiedy zrozumiecie ,że nie jesteście tylko kierowcami w bakomie tylko sprzedawcą, kasjerem, i magazynierem. Jak by za samo driverowanie płacili tak jak wypisują tutaj to było by super. Bakoma jest dla frajerów kiedyś można było zarobić a teraz to tułaczka i kupa nerwów na sklepach.

Adam rcd

SYF nie polecam. Sztab ludiz pracuje aby pracownika wyrzeźbić i wycinać jak cytryne. Nie polecam. Kupa stresu nic wiecej.

ktoś

deputat to sobie weźmiesz jak ci jogurty na aucie się przeterminują a później za nie zapłacić przy inwentaryzacji. Co do konkursów to szanse na ich wygranie i tak mają tylko najlepsze trasy co i tak dobrze zarabiają.Jak masz lipną trasę to nie zarobisz za wiele i konkursu też nie wygrasz.Za przeterminowany towar płacisz z wypłaty.Plany coraz wyższe. Na plus nowe auta głównie Iveco Eurocargo średnio 5-3 lata i młodsze, jeżdziłem nawet nówką. Jak jest plan to spoko od 3tys w górę zależy od trasy ale bez planu przy słabej trasie to poniżej 2 tys kiedys było lepiej

Bakus
@enter

zalosne to co piszesz, dlugi na sklepach masz oddawac z wlasnej kieszenii- no to musisz byc niezly frajer. Pracuje na tym stanowisku ponad rok. Ja akurat jestem kierowca rotacyjnym. Praca generalnie jakoś bardzo ciężka nie jest jeśli się złapie rytm. Wyrobienie odpowiednich nawyków to podstawa. Jednak godziny jazdy bywają różne. Kierowcy mający swoją trase jeżdżą krócej bo znają sklepy i mają inne układy. Kierowcy rotacyjni ponieważ rzadko są na tych sklepach to mają troche pod górke przez co dłużej pracują. Są dni że zaczynając o 6 skończymy o 12 a są dni że dopiero o 18. Kolejnym mitem jest że nie da się zrobić planu-my od stycznia do sierpnia wykonalismy plan 5 czy 6 miesiecy, w tym raz było to 105% planu. Przy 105% najlepsza trasa dostala wyplate ponad 5 tys a najgorsze mialy ponad 3 tys. Takie uroki systemu prowizyjnego. Nigdy nie miałem wypłaty poniżej 2,5k. Choć ponoć zdarzało sie reszcie miec ponizej ale to rzadko. Te smieszne dlugi na sklepach oddaje sie z puli reklamowej w jogurtach i nie slyszalem jeszcze zeby ktos oddawal z wlasnej kieszeni. Owszem placi sie kary za jogurty uszkodzone przez nas i za jogurty zgubione. Ale zawsze jest jakies drugie wyjscie ktore znaja wszyscy wtajemniczeni. Ja tam lubie ta prace choc zdarza mi sie czasem za dlugo pracowac i wtedy faktycznie mnie szlag trafia. Ale wyplaty mi to kompensuja (moi rodzice czasami we dwoje maja tyle co ja sam). No i faktycznie mamy troche za duzo obowiazkow wg mnie

Zostaw merytoryczną opinię o Bakoma - Zamość

• Jak się pracuje w Bakoma?

Zobacz opinie na temat firmy Bakoma tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakoma?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bakoma?

Kandydaci do pracy w Bakoma napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bakoma