Paso-Trading Sp. z o.o.

Opinie o Paso-Trading Sp. z o.o.

Fabian

Czy to prawda, że firmie są zatrudniane osoby tylko po znajomości?

@Fabian

Dzień dobry, jako osoba, która zajmuje się rekrutacją powinnam zapytać - jakie znajomości? Każdy ma równe szanse, bazujemy w 90 % na kandydatach z rynku pracy, którzy dobrowolnie kierują do nas swoje aplikacje. W zespole mamy także osoby z tzw. rekomendacji pracowniczych. Odpowiadając zatem wprost na postawione pytanie - nie, to nieprawda że w firmie zatrudniane są TYLKO osoby po znajomości. Pozdrawiam, Dyrektor ds. HR

JMI
@Fabian

Prawda jestem tego dowodem...

Krzysztof
@Paso-Trading Sp. z o.o.

Ja również potwierdzam, że osobny nie są przyjmowane po znajomości , przeszedlem wszystkie procesy rekrutacji. Niestety nie przyjąłem oferty pracy, gdyz zdecydowalem się na inna.

Czy w Paso-Trading Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

JMI

Niestety ale nie, przełożony słyszy tylko to co chce usłyszeć.

@JMI

Dzień dobry, bądźmy precyzyjni - jakiego rodzaju problemy, jakiego działu. Pytanie ogólne - czy jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy i odpowiedź w stylu powyższym nie wskazuje na nic. Ile działów, tyle przełożonych, każda osoba dysponuje własnym modelem zarządzania. Natomiast określenie "problem" jest pojęciem tak szerokim, że zasadniczo można do niego przypisać wszystko tj. rzeczy na które mamy wpływ i na które wpływu nie mamy. Pozdrawiamy, Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Przedstawiciel

Witam. Jakie auto na stanowisku przedstawiciela medycznego? Tzn słyszałam że Corsa, ale 2 czy 5 osobowa?

Brygida
@Przedstawiciel

Corsa, Astra z przebiegiem +/-200tys km, co chwilę na serwisie, za który bierzesz FV płacisz z własnej kieszeni i czekasz na zwrot pieniędzy

@Brygida

Dzień dobry, na początek drobne sprostowanie - w strukturze nie występuje stanowisko Przedstawiciela Medycznego, gdyż nasi Reprezentanci Handlowi współpracują z Kontrahentami Aptecznymi, a nie Lekarzami. Jeżeli chodzi o samochód to tak - na chwilę obecną wśród floty przedstawicielskiej przeważa marka Opla - Corsa lub Astra. Wśród Cors są zarówno samochody 3 drzwiowe, jak i 5 drzwiowe. W odniesieniu do złośliwego komentarza dot. przebiegu i odpłatności za naprawy - no cóż, pewne komentarze są poniżej poziomu, ale warto się do nich odnieść przez pryzmat osób, które są spoza organizacji i wypracowują sobie na ich podstawie niewłaściwe stanowisko. Toteż, na wstępie gratulujemy odwagi autorowi komentarza - nigdy w strukturze firmy nie mieliśmy pracownika o imieniu Brygida. Komentowanie sytuacji post factum, na forum portalu gowork również pozostawia wiele do życzenia, ale rzecz uznania. Dla drobnego sprostowania - auta serwisowane są w autoryzowanych serwisach, w większości przypadków auto, które w danym regionie jest naprawiane w jednym punkcie nie generuje sytuacji "własnej odpłatności tymczasowej". Jeżeli nawet zdarzały się sytuacje, że z pewnych przyczyn serwis oczekiwał zapłaty gotówkowej to po pierwsze zawsze padało pytanie, czy jest możliwość wyłożenia pieniędzy, a po drugie pieniądze niebawem zostały zwracane. Hipokryzją jest wskazywanie ogólnikowe, iż płaci się za naprawy z własnej kieszeni, gdyż niejednokrotnie to z inicjatywy pracownika wychodzi propozycja tymczasowej zapłaty dla ułatwienia procedury. Utrzymując jednak odpowiedź w tonie złośliwości zbliżonym do owego komentarza pragniemy nadmienić, iż na blisko 20 pojazdów, które na chwilę obecną mamy we flocie służbowej - tylko jeden z nich przebywał "co chwila na serwisie" - zatem może poza usterkami technicznymi samochodu, które wynikają ze stałej eksploatacji należy też zadać pytanie dlaczego akurat to jedno auto sprawiało takie problemy? Niekiedy doszukujemy się wad po stronie rzeczy martwych, a ich generatorem są po prostu ludzie. Pozdrawiamy Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Mira

Czy w firmie Paso można liczyć na stabilne zatrudnienie? Jakie narzędzia pracy oferuje firma? Czy plany sprzedażowe są realne do wyrobienia?

@Mira

Dzień dobry, tak, w firmie można liczyć na stabilne zatrudnienie, ale nie oznacza to że nie dochodzi do zwolnień czy odejść pracowników. Zasady obowiązują takie jak w każdym innym przedsiębiorstwie. W zakresie narzędzi pracy to jest to samochód, telefon, laptop oraz tablet. Flota samochodów przedstawicielskich to w większości na ten moment samochody marki Opel (Corsa i Astra). Ocena "realności" wyrobienia planów sprzedażowych charakteryzuje się dużą subiektywnością, zatem nie będziemy dokonywać własnej "samooceny". Ustalanie planów sprzedażowych odbywa się jednak m.in. w oparciu o dane rynkowe, ocenę potencjału rynku, ocenę potencjału pracownika, bazę klientów. Pozdrawiamy, Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Przedstawiciel Handlowy

Rozmowa telefoniczna (1 etap) , rozmowa kwalifikacyjna (2 etap) w siedzibie firmy

Ogólnikowe pytania. Największy nacisk na założenie DG.

Dzoana

Widziałam ogłoszenie na pracownika produkcji na olx czy to aktualne, czy praca się ciężka?

@Dzoana

Dzień dobry, proszę podesłać swoją aplikację. Co prawda w pierwszej turze rekrutacji udało się nam wyłonić kandydata, ale być może możliwym będzie nawiązanie współpracy również z Panią. Wszystko jest zależne od Pani dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Odpowiadając na drugie pytanie, czy praca jest ciężka - to zbyt subiektywna ocena, każdy powinien dokonać własnej po opisie stanowiska/wymagań. Po otrzymaniu aplikacji będziemy w stanie ocenić, czy jesteśmy zainteresowani współpracą i co w ramach tej współpracy możemy zaoferować, natomiast ocena "trudności" pracy pozostaje już gestii drugiej strony. Pozdrawiamy, Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Dzoana

Na jakie stanowiska są przyjęcia, czy polecacie firme

@Dzoana

Dzień dobry, na chwilę obecną poszukujemy kandydatów/kandydatek na Stanowisko Specjalisty ds. Trade Marketingu oraz Specjalisty ds. Sprzedaży Call Center. Niemniej jednak, zachęcam do podesłania swojej aplikacji poprzez zakładkę kariera. Zapoznanie się z Pani przebiegiem rozwoju zawodowego umożliwi nam ocenę, czy w najbliższym czasie będzie okazja do zaoferowania Pani zatrudnienia na stanowisku odpowiadającemu Pani wiedzy i doświadczeniu. Pozdrawiamy, Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Dzoana

A co z działem produkcji/pakowania jakie warunki i czy poszukuja pracownikow

@Dzoana

Dzień dobry, zarówno w dziale produkcji, jak i konfekcji nie jest na ten moment prowadzony nabór pracowników - nie dysponujemy wolnymi wakatami. Jeżeli chodzi o warunki zatrudnienia to chętnie o nich porozmawiamy, ale z zainteresowanymi osobami i w przypadku, gdy będzie ku temu sposobność tj. prowadzona rekrutacja. Pragniemy jednak nadmienić, iż warunki zatrudnienia tj. forma zatrudnienia, wysokość wynagrodzenia zasadniczego uzależnione są od dotychczasowego przebiegu doświadczeń zawodowych poszczególnych osób tj. ich wiedzy i umiejętności. Premie natomiast warunkowane są efektywnością pracy. Pozdrawiamy, Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Co jaki okres czasu w Paso-Trading Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Codziennie - o podwyżkę obowiązków.

@Karolina

Dzień dobry, podwyżka uzależniona jest przede wszystkim od zakresu obowiązków i odpowiedzialności, która spoczywa na danym stanowisku, w odniesieniu do mediany rynkowej na analogicznym stanowisku. Oczywiście, staż pracy jest jednym z elementów wpływających na opiniowanie podwyżki, ale w pierwszej kolejności oceniane są aspekty merytoryczne, a nie formalne. Tym samym, nie możemy wprost odpowiedzieć na pytanie co jaki okres czasu można się ubiegać o podwyżkę, gdyż nie mamy w tym aspekcie sztywnych ram czasowych. W języku polskim nie funkcjonuje określenie "podwyżka obowiązków", ew. dołożenie obowiązków, dodanie obowiązków. Zdecydowanie łatwiej rozmawiałoby się, gdyby osoby, które uważają, że są przeciążone swoim zakresem obowiązków mówiły o tym wprost do osób zainteresowanych, a nie pod przykryciem fałszywego nicku. Jest to jednak zrozumiałe, że tak jest łatwiej. Jako pracodawca ubolewamy, że nie istnieje analogiczny portal, na którym można byłoby się podzielić opinią dot. pracowników i współpracowników. Z całą pewnością byłoby to przydatne przy planowaniu zatrudnienia przez inne podmioty i wyborze finalnego kandydata/kandydatki w procesie rekrutacji. Zespół Paso-Trading Sp. z o.o.

Czy można w Paso-Trading Sp. z o.o. liczyć na jakieś dodatki?

Tak, dodatkowe obowiązki.

Pytajnik

Rekrutują teraz na stanowisko Specjalista ds. wsparcia sprzedaży. Czy ktoś powie coś na temat warunków na tym stanowisku? Rzeczywiście nie dają umowy o pracę?

loko
@Pytajnik

W tej firmie umowy o pracę dostają tylko znajomi pana dyrektora Michałka

@loko

LOKO bardzo dziękujemy na wyrażenie swojej opinii, która niewątpliwie jest opinią mocno subiektywną i ma niewielki związek z rzeczywistością. Będziemy zobowiązani za podzielenie się swoimi dalszymi refleksjami na temat wskazanych form zatrudnienia, ale w korespondencji bezpośredniej, kierując wiadomość na praca@paso-trading.pl. Zdecydowanie łatwiej jest oceniać pozostając anonimowym, ale niestety rzadko kiedy jest to rzetelna ocena. Pozdrawiamy serdecznie.

@Pytajnik

Tak, obecnie jest prowadzony nabór na stanowisko specjalista ds. wsparcia sprzedaży, jak również na (usunięte przez administratora), specjalista ds. kadr i płac oraz specjalista ds. sprzedaży call center. Na wszystkich wymienionych uprzednio wakatach oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę. Zachęcamy do aplikowania poprzez formularze zamieszczone za pośrednictwem portalu pracuj.pl

Takijeden
@Pytajnik

Hej. Pracowałem krótki czas w firmie Paso i powiem szczerze, że nie jest tam tak źle, jak ludzie piszą. Jeżeli jesteś wartościowym pracownikiem i masz chęć do pracy, to raczej nie zostaniesz zwolniony/zwolniona. Co do pieniędzy, to już indywidualna sprawa . Wszystko zależy od ciebie, jaką stawkę sobie wynegocjujesz.

Aktualność
Obecnie poszukujemy osób na stanowiska:

• specjalista ds. wsparcia sprzedaży;

• specjalista ds. kadr i płac;

• specjalista ds. sprzedaży call center;

Osoby zainteresowane prosimy o kierowanie swoich aplikacji za pośrednictwem portalu pracuj.pl.
Pytajnik

Wiedzacy

Firma się dziwi ze. Niema chętnych....wcale się nie dziwie ....umowy o prace to jest fenoment tam otrzymać....najlepiej być na własnej działalności ......urlop 10 dni i najlepiej go nie brać.....Wiem ze niektórym były obiecywane umowy o prace ....ale to były obietnice.....wiec skąd zdziwienie firmy ze nie maja dobrych ludzi do pracy

Norbi

Brakuje ludzi do pracy dlatego firma próbuje ogarnąć wszystko pracownikami którzy są. Może trzeba negocjować podwyżki?

Xxx
@Norbi

Nie brakuje ludzi do pracy, tylko tnie się koszta, zwalniając ludzi. A innym zrzucają podwójną robotę! Podwyżek też nie chcą dawać. Firmą Dziad jednym słowem!!

@Xxx

Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, niemniej jednak nie wiemy skąd tak pewne stwierdzenie, że "nie brakuje ludzi do pracy". Ludzi brakuje, w tym przedsiębiorstwie jak i w każdym innym. Brakuje ludzi, którzy naprawdę chcą pracować, szanują swoje miejsce pracy i osoby współpracujące. Gospodarka na ten moment nieco hamuje, zatem i roszczeniowość ludzi się zmniejsza, ale pozyskanie rzetelnego pracownika nadal nie jest zadaniem prostym. W odniesieniu do pozostałych zarzutów podtrzymujemy stanowisko z poprzedniej odpowiedzi. Pozdrawiamy serdecznie.

Xxx

Niestety Paso zniechęca ludzi do siebie, chcą, żebyś pracował za troje, nawał pracy, a na podwyżkę nie masz co liczyć. Jednym słowem tania siła robocza! Czy pracujesz rok lub kilka dobrych lat, ta firma w żaden sposób nie potrafi Cię docenić. Szkoda czasu i nerw.

@Xxx

Każdy z pracowników lub współpracowników firmy posiada jasno określony zakres obowiązków, za które odpowiada i które świadomie akceptował w momencie podpisywania umowy, zatem "nawał pracy" może wynikać wyłącznie ze zobowiązań wynikających z dokumentów świadomie zaakceptowanych. W każdym przedsiębiorstwie zachodzi fluktuacja pracowników i okresy przejściowe, kiedy część obowiązków jest oddelegowana na poczet innych osób, do czasu obsadzenia stanowiska przez nową osobę. Jeżeli oddelegowanie obowiązków ma charakter tymczasowy, to osoba która owe obowiązki przejęła otrzymywała stosowne docenienie, w postaci nagród uznaniowych, jeżeli oddelegowanie miało charakter stały to zachodziło aneksowanie dotychczasowego zakresu obowiązku i tutaj wracamy do zdania pierwszego. Problem tkwi jednak w tym, że najłatwiej jest anonimowo wskazać swoje niezadowolenie, niż merytorycznie porozmawiać w kręgu zainteresowanych. Niestety większość osób przejawia właśnie taką postawę, z czym każdy przedsiębiorca musi się chcąc nie chcąc liczyć.

Chiński importer

Firma, która zastępuje umowy o pracę umowami o zlecenie lub wymusza na pracowniku założenie działalności. W obydwu wypadkach umowy noszą znamiona (a w zasadzie powinny być) umowami o pracę. Dyrektor sprzedaży dramatyczny - poziom wiedzy na poziomie liczydła bez wszystkich koralików, o zachowaniu nie wspomnę - przydałaby się wizyta u psychologa.

Makak

Nie pracuję już jakiś czas, wcześniej przedstawiciel apteczny. Znów będą szukać pracowników bo zespół ponownie się uszczuplił. W tym roku z działu handlowego odeszło już 6 osób, w zeszłym roku było jeszcze gorzej. Od zeszłego roku z firmą pożegnało się również 3 kierowników regionalnych. Brak szkoleń, brak spotkań integracyjnych, kiepska atmosfera, dyrektor - "obietnica" - niesłowny, niekonsekwentny, chaotyczny, rzuca mięsem, na wszystko szkoda mu kasy, do tego jeden z handlowców - pupilek dyrektora donosi na resztę PH. Archaiczny model sprzedaży, Corsa z kratką, 8-letni laptop i zamówienia składane na telefonie a nie na tablecie. Trzeba mówić klientom że to Polski producent opatrunków, a produkty są w dużej części z Chin, Egiptu, Ukrainy i innych źródeł. Praca na działalność gospodarczą, 10 dni urlopu w roku, 3700 podstawy, ale 1230 ZUS, ok 200 PIT5, 150 zł wynajem samochodu (tak musisz płacić na sam. służbowy) i 100 zł za księgowość = z podstawy zostaje ok 2000 zł. Tylko dla zaczynających karierę albo zdesperowanych - na jakiś czas. NIE POLECAM

Problem jest w tym, że zadowoleni z pracy bardzo rzadko piszą w przeciwieństwie do niezadowolonych, którzy piszą bez przerwy.

Remek

Może niektórzy przeceniają swoje umiejętności? Dobra firma potrzebuje fachowców.

Eli
@Remek

Dobra firma tzn jaka????? chyba nie masz na myśli tej o której jest tyle negatywnych komentarzy???

handlowiec

Witam serdecznie. Pracowałem jako przedstawiciel apteczny na województwo warmińsko-mazurskie. Co mogę powiedzieć? Firma powinna zmienić nazwę na OBIETNICE - TRADING. Dyrektor na rozmowie mówi że świetne województwo,że przedstawiciel który pracowal przedemna był taki super i zawsze robił plan. Zapomniał o dziwo dodać że poprzedni przedstawiciel pracował na 4 województwach a plan miał jeden. To pierwsza kwestia. Druga sprawa to wieczne narzekanie dyrektora oraz kierowniczki,brak pieniędzy na cokolwiek (chodzi tu o prezent dla klienta typu kawa,herbata,jakieś słodycze) - kazali proponować notesy oraz długopisy :) W firmie ciągle ściemy i zbywanie przez dyrektora że cięzki okres i że nie ma pieniędzy,natomiast pani kierownik nie podobała sie astra z roku 2016 więc dostała nowe auto (na marginesie nie wiem za co kierownik bierze pieniadze w tej firmie bo pojeździć autem po aptekach chyba może każdy). Ogolnie obietnice i kłamstwa,na szczęscie już odszedłem z firmy i nie polecam nikomu. AAA zapomniałem - praca na DG bo umowy o prace DLA WYBRANYCH jak np przedstawiciele zwolnieni z Viscoplastu. Omijać!

Zostaw merytoryczną opinię o Paso-Trading Sp. z o.o. - Pabianice

• Jak się pracuje w Paso-Trading Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Paso-Trading Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Paso-Trading Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Paso-Trading Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Paso-Trading Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Paso-Trading Sp. z o.o.