Opinie o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie HSBC Bank Polska S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

Nikita

@rekrutacje w HSBC Kontaktowaly sie ze mna 2 osoby, w sprawie rozmowy na stanowisko w HSBC po czym po odpisaniu/ oddzwonieniu dostalam maila, ze moja rozmowa juz sie odbyla(??). Po wyslaniu mojego zapewnienia, ze do rozmowy nie doszlo nie dostalam, zadnej odpowiedzi, zero klaryfikacji..... Zastanawia mnie jak sobie Panie w HR organizuja prace skoro myla kandydatow, dzwonia do nieodpowienich osob..porazka i istny balagan!...a najgorsze jest to, ze brakuje im kultury osobistej i nie szanuja cudzego czasu!! Jestem dosc dobrze wykwalifikowanym specjalista i nie zamierzam aplikowac ponownie do HSB Polska!!

lawyer

nic nie namieszala.. tylko spojrzala trzezwo na firme, jej postac prawna. jesli KRS Cie przesta chlopie to HSBC jest wlasnie dla Ciebie.. innymi słowy inteligencja nie jest tam pozadana.. lepiej ja wylaczyc nawet..

pytanie

Zgadzam się całkowicie. Sęk w tym, że prywatne sprawy trzymam osobno od służbowych i nie chcę ich mieszać w jednej przeglądarce, stąd pytanie o maszynę wirtualną. Chodziło mi tylko o bankowość internetową, czasem kupienie czegoś, czasem wyszukanie numeru telefonu. Ja nawet nie mam konta na facebooku...

pytanie (jeszcze raz)

Czemu nie? Jeśli firma płaci za bardzo konkretną umiejętność, która jest wykorzystywana przez dokładnie 15 minut każdego dnia pracy, ale jak jej nie ma, to koszty lecą w miliony, to dlaczego właściwie przez pozostałe 7 godzin i 45 minut nie mogę przeglądać internetu? Czy to będzie za 12 tysięcy, czy za 120 tysięcy.

tomek

Nie wolno instalować z poza katalogu. Chcesz dostać 12 tys. za przegladanie internetu>?

pytanie

Przechodzę właśnie rekrutację, zaśpiewałem 12 tysięcy brutto miesięcznie za Support/Deployment Engineer. Czy to nie za mało? Jak jest z tymi telefonami komórkowymi? Mam rodzinę, więc telefon muszę mieć przy sobie. Czy numer biurkowy można podawać na zewnątrz? Jak jest z korzystaniem z internetu i ze sprzętu służbowego? Czy wolno instalować oprogramowanie spoza oficjalnego katalogu? Mam na myśli własny układ klawiatury i hidmacros, ale też virtualbox do prywatnego użytku (sandbox do prywatnego korzystania z internetu). Czy wchodzi to w rachubę, czy jest niedopuszczalne?

b_k

Osobom zainteresowanym pracą w HSBC udzielę informacji o rekrutacji i samym charakterze pracy bea_kowal@wp.pl

Agraw

Byłem niedawno na rozmowie w HSBC na Kapelance. Wszystko jak najbardziej okej, można było wyczuć, że kobieta z rozmowy nie była Polką, ale to chyba tylko zadziałało in plus. Pytania raczej problemowe i stricte dotyczące pracy. Dość szczegółowo sprawdzają języki i to, czy wszystko napisane w CV jest zgodne z rzeczywistością. Ze względu na dwa płynne języki, odniosłem wrażenie, że nieważne ile sobie zażyczę - tyle dadzą (a rzuciłem 4k od razu). Jedyny minus to praca zmianowa (6-14/14-22), ale ponoć wynika to z faktu budowania się drugiego centrum biurowego i nadwyżki pracowników na miejscu.

gilbert

klakiera jak tego z posta z 09/09 13:56 to to mozna na kilometr wyczuc :)

avia

czy ktoś mógłby napisać jakie są typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej? I czy podanie 3000 brutto to dobra kwota na początek? (specjalista ds.płatności)

scopi

Hej czy ktoś może napisać coś o dziale IT i rekrutacji? Interesuje mnie stanowisko na początek Junior Java?

@scopi

Jak Cie interesuje Java, to kup sobie bilet na Sumatrę :-) Tam jest duzo Jawy :-), bo napewno nie w hspc

Chciałbym się podzielić wrażeniami z rekrutacji w hsbc w zabierzowskim lunaparku. Pierwsza rozmowa odbyła się w salce 1x1,10 m, gdzie w ścianie obok macher wiercił udarem. Pani z siermiężnym wyrazem twarzy z rosji 2 razy zapytała mnie czy wiem jakie to wyzwanie pracować dla hsbc. Może w rosji to szczyt marzeń taka praca ale nie w PLu gdzie korpo na korpie. Sama rozmowa to jakieś ogólniki zero konkretów. Drugi etap to rozmowa z managerem i naburmuszoną Panią project manager. Pani albo przed rozmową pokłóciła się z mężem albo coś zgubiła bo nie było z nią kontaktu. To pewnie jakiś trudny projekt ją wykończył. Musiałbym mieć potrójne alimenty, żeby tą pracę w hsbc przyjąć. Czarno szaro białe korpo ze smutnymi ludkami to moje wrażenia z hsbc zabierzów.Co do samego zabierzowskiego byznes parku...mam nadzieje, że tam film jakiś kręcą i potrzebują takich tanich makiet jak te wszystkie biuro-pudła i parking wysypany żwirem. Dla korpiaków zakochanych w hsbc polecam pojechać do Londynu i zobaczyć na cannary wharf ich siedzibę i nieco bardziej uśmiechniętych kolegów i koleżanki wtedy na pole do zabierzowa już nikt nie wróci.

Zbyszek
@Marek

Se chłopina odpocznie trochę od telefonów z domu o wszystko i o nic. Babskie telefony to woda na młyn.

etiene

Właśnie mój zaczął prace w tej firmie.Ma dostać 2500 na ręke,faktycznie bezpłatna opieka medyczna w Luxmedzie. Przez dwa tygodnie czekał na przyjęcie. Rozmowy,sprawdzenie karalaności,prześwitlają przyszłych pracowników.Czytam rózne opienie.Jak jest naprawde z tymi komórkami,nie mozna miec przy sobie.To bedzie problem dla mnie.

Grzegorz

Praca w korpo jest OK. Ludzie w porządku. IT na poziomie. Zarobki ujdą. Jedyny minus mało ładnych kobiet... ;D

@Grzegorz

na którym poziomie ??? ja przestałem liczyć przy -8000 ... :0

Drobne cwaniaczki

Nieźle płacą (W porównaniu z innymi firmami in i outsourcingowymi) ale nie wahają się zwolnić starego pracownika jeśli na jego miejsce znajdą kogoś tańszego - oczywiście o tym że już nie pracujesz dowiesz się w ostatniej chwili na 15 min przed końcem umowy - taka NIESPODZIANKA(w okresie wypowiedzenia idą Ci na rękę - na pocieszenie nie musisz przychodzić do pracy - pod warunkiem że zgodzisz się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)- - aha i jeszcze - nie można nosić komórek w pracy - zostawiasz je w szafce w szatni.

@Drobne cwaniaczki

ZGADZAM SIE Z MOIM SZANOWNYM PRZEDMÓWCĄ :-) Mój Manager nowy przesympayczny tak ze mną postąpił - po ok miesiacu sie zorientował ze jestem mądrzejszy od niego :-)...

gorzka prawda

Skoro wypowiada się pracownik HR to proszę o podanie tych bardzo dobrych zarobków. Pośmiejemy się razem.

prawda

Uważam ze firma HSBC daje bardzo dobre zarobki już na wstępie. Umożliwia rozwój pracownika jak również zapewnia atmosferę wyrozumiałości i docenienia.

pirmahan

HSBC jako pracodawca nie oferuje niczego wyjątkowego, korporacja - powtarzalność, niskie zarobki, bezsensowne oczekiwania i nic nie wnoszące oceny pracownicze. Do tego nadmiar pracy i toksyczne relacje. Nie polecam.

Symfoniusz

Z drugiej strony należy mieć świadomość co ta firma, czy to miejsce oferuje człowiekowi - jeśli ktoś interesuje się biznesem to wie, że HSBC Kraków, jest córką spółką banku, nie jest samym bankiem i co za tym idzie ma małe pole do popisu - wykonuje tylko zadania procesowe. Proces - to ciągłość, która się powtarza; są to te same zadania, które się robi dzień w dzień; tutaj więcej cudów nie będzie nad Wisłą. Tylko ten chaos jest potworny i z boku śmiesznie to wygląda; mają po prostu za mało miejsc do pracy. Każdy tnie koszty jak może i cała ta bajka, śmietankę i wisienkę dodaje fakt, że właściciel Zabierzowskiego parku biznesowego gdzie HSBC wynajmuje lokal gra na nosi z prawem naszemu państwu i prokuratura krakowska szuka w Szwajcarii pieniędzy jakie ukrył przed US. Jedni mają za dużo i nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić a drudzy mają za mało i też nie wiedzą co z tymi pieniędzmi zrobić.

Prawniczka
@Symfoniusz

HSBC Kraków nie jest spółką-córką banku, to spółka-córka Grupy HSBC, do której bank też należy. Sprawdźcie sobie lepiej w KRSie zanim zaczniecie pisać o formie prawnej. HSBC Kraków jest raczej spółką-siostrą banku. A więc praca w HSBC Kraków to nie praca w banku, tak wynika z ogólnie dostępnych informacji.

Greg
@Prawniczka

w gruncie rzeczy to nic nie zmienia, ale dobrze że skorygowałaś dla ścisłości.

Symfoniusz

Witam, HSBC, Kraków, Katowice, Warszawa, u nas w Polsce dużo się narzeka. Mówi się że praca jest źle zorganizowana; że są sprzeczne komunikaty z strony menedżerów do pracowników; wszystko może to być prawda, jednak płacą, to się liczy; Każdy chciałby rozwijać się - to jest ideał, ale w większości przypadków w Polsce jest to mało prawdopodobne. Można narzekać albo można pracować. Ktoś mądrze powiedział - albo wóz albo przewóz- chcący znajdzie sposób, malkontent znajdzie powód. Na pewno w HSBC wiele rzeczy jest niedopracowanych, rozmowy rekrutacyjne śmiesznie wyglądają w Krakowie w Zabierzowie; Pan na recepcji jest kiepsko ogolony - zaciął się i nie nosi garnitury; również dotyczy to Pani; są to pewne niedociągnięcia. Brakuje kogoś kto by na to wszystko spojrzał z góry i powiedział - tu błąd, tu dobrze; Z drugiej strony należy mieć świadomość co ta firma, czy to miejsce oferuje człowiekowi - jeśli ktoś interesuje się biznesem to wie, że HSBC Kraków, jest córką spółką banku

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Bank Polska S.A. - Zabierzów

• Jak się pracuje w HSBC Bank Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Bank Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Bank Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w HSBC Bank Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Bank Polska S.A.