Aspel S.A

Zabierzów

Aspel S.A
2 81

Opinie o Aspel S.A

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Stary

Co nowego w Aspelu? Od kiedy jest nowa dyrekcja, a kierownikiem handlowego został ten Ciołek z BOKu. Firma idzie na dno.

@Stary 16.04.2018 14:23

Ciołek z BOK-u? O kogo chodzi? Zbok tylko jeden w handlowym byl od zawsze

Lidia

@Stary, czy zdecydowałbyś się na dokładniejsze przedstawienie aktualnej kondycji w jakiej znajduje się Aspel? Czy warto ubiegać się w niej o zatrudnienie w tym momencie? Zachęcam Cię do wypowiedzi na te kwestie. Będzie ona ważna dla przyszłych pracowników tego pracodawcy.

Lidia

@Zabierzowiak napisałeś, że jeżeli firma nie dotrwa, to nikt nie będzie żałował. Z uwagi na fakt, że opinie o Aspel S.A są podzielone, mógłbyś rozwinąć swój wpis i napisać dlaczego tak uważasz? Każda merytoryczna opinia będzie ważna dla użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć współpracę z tym pracodawcą.

Ja

Odnosząc się do kwestii sprzedaży to temat rzeka... W firmie została utworzona spółka na potrzeby (tak jak już ktoś napisał w jednej z poprzednich wypowiedzi) okradania pracownikow poprzez umowy zlecenie czy tez o dzieło. W tej też spółce powstał dział handlowy, który ma za zadanie bezpośrednia sprzedaż do klientów końcowych. Wiadomo na rynku nie tylko jest Aspel, a konkurencja nie śpi także trzeba się najeździć, żeby sprzedać. Aczkolwiek na konkurencyjnych firmach się nie kończy, Aspel sprzedaje również swoje urządzenia za pośrednictwem dystrybutorów oraz za pomocą działu obsługi klienta. Czyli 3 osobne źródła sprzedaży w jednej firmie, które na co dzień konkurują ze sobą. Handlowcy z działu handlowego Aspela dostaja cenniki z cenami wyjsciowymi z możliwością rabatowania oczywiście, wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że dystrybutorzy udostępniają ceny sprzętu w Internecie już z maksymalnymi rabatami. Strzał w kolano. Myślę że to jeden z wielu przykładów dlaczego firma jest źle zarządzana. Są to oczywiście pomysły samego prezesa, którym dyrekcja przytakuje, aby nie skończyć z wypowiedzeniem, tak jak kilkanaście osób skończyło w ostatnim czasie, bo nie chcieli zaakceptować cięć pensji. Prawdą jest również, że prezes robi tylko remonty w firmie. Inwestuje w coś co mu pozostanie jak firma upadnie całkiem, zabezpiecza się w razie gdyby pozostało już tylko podnajmowac komuś budynki po aspelu... A fakt upadku firmy, która wyrobiła sobie renomę w kraju i tylko dzięki temu jeszcze sprzedaje jest nieunikniony. Pozostało tylko się przyglądać i czekać na koniec.

on
@Ja 11.10.2017 08:24

Szymek zjedz snikersa.

Zabierzowiak

Pod obecnym kierownictwem ta firemka może nie dotrwać do wiosny. Nikt nie będzie żałował.

Tak tylko

Proponuję wykonać sprzedaż dwa razy większą i kasa będzie przyzwoita

SoHo
@Tak tylko 09.10.2017 20:14

Od sprzedaży nie są szeregowi pracownicy produkcyjni, którzy ponoszą konsekwencje finansowe złego zarządzania. To im się obniża zarobki, to tych pracowników obejmują redukcje etatów. Przecież to nie ich wina, że maszyny są wykorzystywane w znikomym procencie, większość z nich stoi bezczynnie. Przykładem jest produkcja obwodów drukowanych, wtryskarki itd. Kierownictwo ponosi masę nieprzemyślanych decyzji, które odbijają się na szeregowych pracownikach produkcyjnych , którzy od lat nie otrzymywali podwyżek zarobków, dlatego sytuacja finansowa ludzi zatrudnionych w tym zakładzie staje się gorsza niż w innych zakładach. Zastosowany system podwójnego zatrudnienia, to mydlenie oczu, to system który powiększa zyski pracodawcy, natomiast zmniejsza i tak skromne środki ludzi usiłujących odłożyć na swoją emeryturę. Przy płacach w zakładzie, pracownik nie jest w stanie odłożyć pieniądze w jakimkolwiek filarze.

soho

Jedna z najgorzej zarządzanych firm. Pracownicy o podwyżkach zarobków zapomnieli od co najmniej dziesięciu lat. Od pięciu lat byli regularnie okradani, przez wprowadzenie podwójnego zatrudnienia na etacie (najniższa krajowa) i umowa - zlecenie. Firma stała się firmą o jednych z najgorszych zarobków w okolicy, z zerowym widok na awans finansowy. Prezes natomiast inwestuje pieniądze w wieczne trwające remonty, zakupione zostały maszyny przy współudziale unijnych pieniędzy, które są wykorzystywane w znikomym procencie. Stał się człowiekiem, który nie liczy się z pracownikami, podejrzewam, że każde spotkanie z podwładnym, jest dla niego torturą.

Lidia

@Biesiadny co masz na myśli pisząc, że firma Aspel S.A jest źle zarządzana? Jakie czynniki wpływają na Twoją opinię? Czy mógłbyś podzielić się wszystkimi swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat tego pracodawcy? Twój komentarz posłuży jako pomoc osobom, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z tą firmą.

X

DŁUGOLETNI PRACOWNIK. 23 09 2017. PREZESIE PROSZĘ O OPAMIĘTANIE.MAM NADZIEJĘ ŻE PAN TO PRZECZYTA.

Biesiadny

Najgorzej zarządzana firma z jaką się spotkałem. Za grosz szacunku dla pracownika.

Obserwator

Swieta prawda, ale prezes sam jest sobie winien, bo jak można zatrudnić małżeństwo na stanowiskach dyrektorskich? Przecież oczywistym jest, że będą robić wszystko tak, aby im było jak najlepiej, byle wytrzymać do emerytury, a potem niech się aspel zawali. Choć patrząc codziennie na to co się dzieje nie wiem czy nie zawali się przed ich odejściem.

bez liku

to prawda, ja uwaamm generalnie, ze umowy śmeiciowe to powinny byc wycofane, no chyba że naprawde w jakich szczególnych przypadkach. Ale prawda jest taka, że nawet student chciałby miec normalne warunki pracy. Normalne czyli ze wszystkimi świadczeniami umowe

zwolas

Prezes zamiast dać pracownikom uczciwe wynagrodzenie woli płacić niewykształconej dyrektorce. Wstyd że w Aspelu siedzimy na śmieciówkach. Pazerność i chciwość.

Dyrekcja Aspela

Ponownie pocisk w strone Adriana nic dziwnego, bo zapracował sobie na to. Dlaczego natomiast oberwał też Zbyszek? To zawęża grono podejrzanych o wpisy. Będziemy badać sprawę.

PREZES

Czas na porządki!

Tak bywa
@PREZES 23.08.2016 21:56

Przypuszczam, że to kwestia czasu. Prezes jes mądrym człowiekiem ale jak to w życiu bywa miłość potrafi być ślepa. Życzę wszystkiego najlepszego Panu Prezesowi i pozdrawiam.

ja

Do dtw. Umowa o pracę czy śmieciówka jak w aspelu?

dtw

Wszystkich wykształconych inżynierów zapraszam do składnaia cv w dziale kadr DTW. Potrzebni w labolatorium i dziale technologii, ludzie z wykształceniem i doświadczeniem w elektronice. Zarobki na poczatek 3500zł netto po roku 4-5tyś netto zależy kto jak się sprawdzi. Na produkcji u Nas zarabiają szeregowi pracownicy od 2500zł netto do 3tyś netto, zależy jaki staż mają. Nowi pracownicy na produkcji 2000zł netto. Serdecznie zapraszam.

Prawda

Firma w tym roku ma 30 lecie. Mnóstwo ludzi pracuje po 5-10-20 lat. Przyszłości w tej firmie to nie ma dla takich exworkerow jak ty :-))

Żal czytać i żal takich ludzi

Widać, że masz dużo czasu w innej pracy odwiedzajac to forum po 08.00. Nie potrafisz zamknąć rozdziału i iść dalej. Współczuje. Mimo wszystko życzę powodzenia i spełnienia. Może otworzysz swój biznes lub go już masz. Na pewno stworzysz idealne warunki pracy i współpracy. Trzymaj się.

exworker

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ktoś trafił w czuły punkt. Widzę, że w aspelu nic się nie zmienia i donoszenie dalej jest w modzie :-) Jak stare porzekadło mówi - prawda w oczy kole - tak i pojawiły się bardzo szybko wpisy sugerujące prywatny konflikt czy słabą osobowość. Ludzie, przecież wiecie, że w aspelu nie ma przyszłości, zachęcam do przeczytania całej lektury tego forum, za moich czasów działo się dokładnie to samo!

Jason

Ja na razie spox praca, nie narzekam

Do hipokratesa (pożal sie Boże)

To jest przykład onanizmu i słabej osobowości. Wypowiedzi incognito na forum dają ci wiarę we własne ego. Jeśli to jest budujące, to głębokie współczucia...

A prawda jest taka banalna

policjant

W Aspelu pracuje około 100 osób, zawsze znajdą się przeciwnicy. Pewne informacje mogą być wyssane z palca. Tak jak napisał poprzednik, jesteśmy anonimowi, można napisać wszystko, a logika podpowiada, aby brać wszystkie wypowiedzi z przymrużeniem oka.

gość

Na pierwszy rzut oka widać konflikt o prywatnym podłożu, z drugiej strony w każdym kłamstwie jest ziarnko prawdy. Jestesmy anonimowi na tym forum, co daje nam szanse swobodnej wypowiedzi nt. pracodawcy, wiec tego się trzymajmy.

Ja

Współczuje właścicielom i zarządzającym. Ewidentnie pracuje tam jakaś niezadowolona i nie spełniona szuja, ktora zamiast się zwolnić i znaleźć wymarzona prace - sra za przeproszeniem do własnego gniazda. Podtrzymuje wątek, odpisuje głupoty. No cóż, szuj nie brakuje. Ale za coś takiego się w życiu płaci - dostaje się to na co się zapracuje. Proste.

Hipokrates

Do @emil Piszesz, że oferują dobre warunki ale nie aplikowałeś jeszcze na to stanowisko. W ogłoszeniu o prace nie ma żadnych konkretów więc nie wiem co masz na myśli. W tej firmie masz dobre warunki jak regularnie donosisz na swoich kolegów i koleżanki - wiele osób właśnie w taki sposób wciąż się utrzymuje na swoich stanowiskach lub też jest wyżej niż inni (nieoficjalnie). Jest jeszcze jedna możliwość - znajomości - tutaj nie musisz się przemęczać ważne żeby przychodzić na 8h i udawać że się coś robi. Przykładem jest Pan przenoszony ze stanowiska na stanowisko dzięki powiązaniom z dyrekcją aspela. 99% zatrudnionych wie dlaczego jeszcze pracuje ale na głos nikt o tym nie mówi w obawie o swoją pracę. Każda inna osoba byłaby dawno zwolniona za takie lekceważenie. Panie Adrianie jak to czytasz to wiedz że wszystko widać i wszyscy wiemy dlaczego jeszcze pracujesz. Dyrekcja też niech się zastanowi czy takie praktyki wyjdą firmie na dobre.

Adrian
@Hipokrates 19.04.2016 23:15

Czytam różne rzeczy, między innymi Twój post. Jak w każdej firmie, tak i u nas tylko Zarząd może obiektywnie ocenić czyjąś pracę, w tym moją. Ja, co normalne, oceniam się subiektywnie, zaś całe pozostałe 99% może tylko snuć mniej lub bardziej chybione wizje. Choć jestem pewien, że większość pracowników ma lepszy plan na siebie i swój czas niż analizowanie pracy innych, której do końca nigdy nie znają. Tyle tutaj, bo chyba nikt nie wchodzi tu by zapoznać się z moim jakże barwnym i atrakcyjnym życiorysem, więcej przekażę Ci w 4 oczy, jeśli oczywiście w przypływie odwagi zechcesz porozmawiać. Przecież nie masz do mnie daleko ;) PS. Jak dotąd na forum obrywa się tylko długoletnim i oddanym firmie pracownikom. W sumie to czuję się wyróżniony :)

Hahaha

Oj Benny ty się chyba Hill nazywasz, :-)))) poczucia humoru nie brakuje

Ktoś

3,5 tyś dla prawdziwego inżyniera ??????? Kierownik Lidla więcej zarabia :-)))))) pierwszy raz słyszę o takich zarobkach dla programistów.

zaskoczony

@betty6 Faktycznie umowa o pracę i ubezpieczenie to NIESAMOWICIE ATRAKCYJNE benefity, zapomniałaś dodać, że można nawet skorzystać z przerwy 15 minutowej w trakcie pracy. WOW! i można też umyć ręce po korzystaniu z toalety! Nie wiem kto te wpisy dodaje, ale umowa o pracę i ubezpieczenie to powinien być standard, a nie luksus...

Zostaw opinię o Aspel S.A - Zabierzów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Aspel S.A