Opinie o ZUS w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie ZUS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie ZUS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZUS w Warszawa

mariab

Witam serdecznie wszystkich Państwa, bardzo proszę o informację jak wygląda kwestia zawieranych umów o pracę z nowo zatrudnionym pracownikiem w ZUS. Rozumiem, że pierwsza umowa jest na okres próbny - na jaki okres ? Później ile jest umów na czas określony i na jaki okres ? Interesuje mnie jak długo czeka się na umowę na czas nieokreślony. DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ

Babunka
@mariab

Pierwsza umowa 3mc. Po niej dostajesz do 10%podwyzki.kolejne dwie na rok każda.i potem na czas nieokreślony.

@Babunka

Czy te zakresy umów, które zostały opisane są w jakimś regulaminie? Nie ma możliwości na skrócenie tych terminów? Każdy przechodzi przez ten sam proces? i co z późniejszymi podwyżkami przez kolejne lata?

Ryszard

Dla ludzi ze średnim wykształceniem, niejednokrotnie bez matury to bardzo dobra praca. Po studiach z językami nikt nie będzie pracował za takie grosze. Pensje na tym samym poziomie co w Biedronce czy Lidlu. Brakuje tylko jeszcze Ukraińców w tej instytucji. Ogólnie na 4+

Nik
@Ryszard

Ukraińcy się cenią z resztą Polak nie kuma o co tam chodzi w tych systemach 500 aplikacji to Ukrainiec by skumał

Dama PIK
@Nik

Jak Ci tak imponują Ukraińcy to proponuję wyjedź do Ukrainy za chlebem. Ponoć to bardzo gościnny kraj. Nasi przodkowie znają ukraińską przyjaźń i gościnność najlepiej. Myślę, że wrócisz do Polski bardzo zadowolony i szczęśliwy. O ile w ogóle wrócisz żywy.

Marysia
@Dama PIK

Szanowny Panie, a skąd pomysł, że w ZUS-ie dostanie się pracę ze średnim wykształceniem? Dla wszystkich stanowisk wymagane jest obecnie wykształcenie wyższe, najlepiej kierunkowe : ekonomia, prawo, administracja lub ubezpieczenia społeczne. O czasach "średniego bez matury" bezpowrotnie zapomniano. Pracownicy z wieloletnim stażem, którzy przed 2000r. rozpoczęli pracę w ZUS i mają/mieli średnie wykształcenie są "zapraszani" do jego uzupełnienia. Jak zwykle kłania się tutaj statystyka a nie rzeczywiste potrzeby pracodawcy.

@Marysia

Pan Ma rację w dalszym ciągu potrzeba tylko średniego, proszę zobaczyć w ofertach pracy do ZUS. Poza tym do pracy w ZUS nie liczy się wiedza ani wykształcenie tylko zupełnie coś innego. Taka przykra prawda!

Jolly
@Ryszard

Ukraińcy już dawno są np. informatycy.

Snikers
@Marysia

Do pracy w ZUS potrzebne są znajomości i układy. Nepotyzm, kolesiostwo, kliki, układy, towarzystwo wzajemnej adoracji, zadatki na przyszłego (usunięte przez administratora)a, (usunięte przez administratora), wazeliniarstwo, (usunięte przez administratora) Oto kompetencje osób zatrudnianych w ZUS na wysokich stanowiskach. Cała reszta ludzi z wyższym wykształceniem, kultura osobistą, uczciwością, obyciem i zasadami moralnymi przeznaczona jest do (usunięte przez administratora) pracy na (usunięte przez administratora), fałszywą i zakłamaną (usunięte przez administratora)

marakako
@Ryszard

mam taka sprawe ludzie ida na zwolnienie lekarskie l4 a wyjezdzaja np do olsztyna na x dni i zus ich nie kontroluje proponuje ze zaraz po 1 dniu choroboweg panie z zusu powinni nyc u osobnika 2 sprawa ludzie maja rety zdrowotne leki biora samochodamy osobowymy jezdza przeciez po lekach jest zakaz prowadzenia aut c tez z cukrzyca jezdza strasznie niebezpieczne z padaczka leki padaczka wypadek murowany proponuje ze naczas renty zeby wydział komunikacji deponowal prawojazdy chory nie jesziesz ortatnio chłopak na motorze podczas jazdy padaczka go chwycia spowodował wypadek polamal sie motor zniszczony no jak to ma byc rencistow zaraz bym uzdrowił proponuje zeby zus wydził komunikacji i sprawa rozwiazana polecam

XXX

Cześć, zastanawiam się aby przyjąć prace w ZUS-ie, aczkolwiek dają umowę na okres próbny a potem określony więc co w przypadku gdybym zaszła w ciąże myślicie przedłużają taką umowę czy od razu rozwiązują?

YYY
@XXX

Najlepiej poczekać z dzieckiem do stałej umowy. Osoby które często są na zwolnieniach nie są mile widziane :)

Ilona Garczyńska

Witajcie, a ja zwracam się do wszystkich piszących tu komentarze, szczególnie te negatywne i pracują jeszcze w ZUS, aby odezwali się do mnie na maila ilo@op.pl Chce poznać szczegóły, prowadzę w ZUS związek zawodowy i mam w zamiarze nagłaśniać takie patologie o których tu piszecie. Zapraszam do kontaktu!!!

Lion
@Ilona Garczyńska

Witam. Ja już nie pracuję ale musiałam odejść z Zus przez mobbing gdyż siadło mi zdrowie, drętwiała twarz, codziennie był ścisk w gardle i ból w klatce piersiowej. Nabawiłam się nerwicy lękowej. Dodam, że miałam bardzo długi staż pracy no ale postawiłam na swoje zdrowie. Zresztą wiele moich koleżanek odeszło z tego samego powodu. Również z dużym stażem. A kierownictwo, które mobbingowało ma się dobrze i pracuje nadal i nie są wyciągane od nich żadne konsekwencje. To jest jakieś nieporozumienie. Dyrekcji nie dało do myślenia, ze z inspektoratu tyle ludzi odeszło? Ryba przeważnie psuje się od głowy.

Lili
@Ilona Garczyńska

Powinien ktoś się wziąść za Oddział Płock i podległe jednostki bo to było i jest chore, że tyle ludzi się zwolnilo przez mobbing. I zero konsekwencji. Tyle wartościowych ludzi z wiedzą odeszło przez chore ambicje przełożonych.

Honorata
@Ilona Garczyńska

Uwazasz ze ktos weźmie sie za naczelniczke/naczelnika, dyrektora/dyrektorke ktorzy mobbuja i zastraszaja pracowników, niszcza psychicznie lecząc swoje kompleksy?

Wolna
@Honorata

Masz rację to są ludzie zakompleksieni, niepewni siebie i swojej wiedzy. Człowiek, który zna swoją wartość i ma odpowiednią wiedzę nie niszczy ludzi żeby przypodobać się wyższym przełożonym. Niestety najgorsze na tych stanowiskach są kobiety. Przynajmniej na mam takie doświadczenia. Ryba psuje się od głowy. Ile ludzi z dużym stażem odeszło przez chore rządy kierowniczek, naczelniczek czy dyrektorek to się w głowie nie mieści. Ciekawa jestem jak długo niejedna z tych całych kierowniczek, naczelniczek, itd. wytrzymała by choćby w takim wspaniałym dziale jakim są rozliczenia. Nie dość, że bardzo ospoqiedzialna działka to jeszcze przy tym (usunięte przez administratora). Szok.

jużniezus
@Ilona Garczyńska

Z tego co czytam to w większości jak nie wszędzie kierownictwo /naczelnicy, dyrektorzy/ w ogóle nie spełnia swojej roli i wszędzie jest tak samo czyli (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora), brak poszanowania, niesprawiedliwość, nierówne traktowanie, donoszenie, lizustwo......... Niestety też po kilkunastu latach pracy jak w kamieniołomach opuściłam ten urząd, stawiając na własne zdrowie, bo tego normalny człowiek nie jest w stanie wytrzymać. I fajnie, że teraz ktoś się w związkach tą patologią zaczął interesować ale niestety myślę, że zmiana jest nie realna ....... Kilkanaście lat się łudziłam, że się coś zmieni. W końcu powiedziałam dość .....

Filia
@jużniezus

Oj tak idealnie to ujęłaś. To całe kierownictwo, dyrektorzy,naczelnicy, itd., itp., do wymiany. Inaczej nic się nie zmieni. To jest chore zarządzanie bez poszanowania dla pracowników. I te paniusie z chorymi wymaganiami dalej siedzą i zarządzają tą firmą. Ale jak to mówią, karma wraca. Jeszcze spadną z wielkim hukiem te zakompleksione paniusie z tych swoich wysokich stanowisk i zapłacą za wszystkie krzywdy.

Maria
@jużniezus

Ja też odeszłam po kilkunastu latach i czuje się jakbym zaczęła dopiero żyć.

Ganda
@Filia

Na kogo wymieniają albo mianują na dyrektorki, dyrektorów, naczelniczki, kierowniczki? Na lizusów ktorzy otrzymali stołek dzieki podłosci, donoszeniu, lizaniu az nos brązowy, upodlaniu ludzi. Nikt tych żałosnych ludzi nie zatrudni poza zusem. Tylko to do nich wróci w tej czy innej postaci

Kolo
@Maria

Oj tak. Rozumiem Cię. Mam to samo????????Hurraaaa Hurrraaa????????Życie jest piękne bez Zus.

Filia
@Ganda

Oczywiście, że wróci. Wystarczy trochę poczekać.

Ilona
@Maria

Opowiedz o swoim przypadku, dlaczego teraz się czujesz tak dobrze?

Paulina

I w czym to pomoże?

byłyzus
@Ilona Garczyńska

może warto by było zrobić zestawienie ile osób za czasów obecnej pani prezes albo przynajmniej w przeciągu 4-5 lat zwolniło się z każdej jednostki zusu w Polsce. I to takich z długoletnim stażem. Myślę, że byłaby to bardzo ciekawa statystyka.

Ciągle zusowiec
@Ilona Garczyńska

Witam. Jest Pani jedyną, odważną osobą która reprezentuje prawdziwy związek zawodowy a nie tylko figurantów z pseudozwiązkow.. Niestety obawiam się, że załoga jest tak zastraszona ale i zmęczona po tylu latach obiecanek, że na wszystkie Pani propozycje reaguje z dozą niedowierzania i nieufności. Mimo wszystko życzę Pani jak i związkowi, który Pani reprezentuje dużo odwagi, sukcesów i siły w zmierzeniu się z przykrą zusowską rzeczywistością...

NIKA
@Ciągle zusowiec

Niestety,nie uważam że Pani Ilona jest taka "cudowna" i zależy jej tylko na ludziach.Patrząc na to wszystko trochę z boku myślę,że po prostu się lansuje . Ale w czerwcu miał Pan/Pani prawo tak myśleć.

Grazyna
@NIKA

Pani ilona to drugi Wałęsa. Można narzekać na Wałęsę, ale gdyby nie on byłaby Białoruś. Stąd proszę znaleźć kogoś drugiego z ZUS co tak się "lansuje" ryzykując swoją karierą i egzystencją biologiczną. Sąd pracy potrwa koło 3 lat a to 1wsza instancja Apelacja nawet do 1,5 roku. Ktoś chciałby się zamienić z Ilona na taki los? może pani Uscinska? Zamiast stanąć murem za Ilona to sa tacy w ZUS co mówią dobrze jej. Niestety to polskie warcholstwo i wada narodowa.

Lolo
@Ilona Garczyńska

Witam. Podzielę się z Panią moją historią. Pracowałam w Zus bardzo dlugo i myślę, że nadal bym tam pracowala gdyby nie chore rządy kierowniczek. Był to jeden z inspektoratów w woj.maz.Ostatnie lata to był jakis koszmar, pracownicy na lekach, biegali po psychiatrach. A kierowniczki sobie z tego nic nie robiły, zastraszaly i niszczyly ludzi dalej. Tam kompletnie nie liczyl się człowiek. Ludzie się zwalniali tacy z duzym stazem a one dalej mobbingowaly i zastraszaly. Nabawilam sie nerwicy lekowej z depresja. I wiele moich kolezanek rowniez. Niestety mobbery nadal tam pracuja i nie ponosza, zadnych konsekwencji. Nie rozumiem dlaczego w tej firmie nie mozna normalnie pracowac. Cos strasznego.

Aaa
@Ilona Garczyńska

Proszę się zainteresować Kierownikiem inspektoratu Warszawa wola, po którego kilkumiesięcznych rządach odeszli wszyscy doświadczeni fachowcy -pracownicy/ doradcy emerytami i zasiłkowi. Ale ponoć są wymienialni, przyjdzie nowy z ulicy. Grunt to wzajemna adoracja i poparcie przez dyrektora i jego prawej ręki M.P. A że kierownikiem zostaje mobber, który ma wpis do akt za mobbing?!

Pazik
@Aaa

Popieram. To co tam się stało jest nieprawdopodobne. Pani Kierownik jest bezkarna. Jeszcze została odznaczoną jako zasłużony pracownik ZUS. Kpina i policzek dla pracowników.

@Pazik

a co takie oznaczenie wnosi? warto o takie coś walczyć czy to po prostu taki tytuł, wpływa jakoś na warunki pracy? ogólnie taka osoba bez doświadczenia to na jaką karierę może w takim zusie się nastawiać? mam też na myśli perspektywę czasową, bo to istotna sprawa

Powinno się przyglądać? Podkreślasz, że właśnie tak w bielsku jest? nie doszło jeszcze do żadnego potwierdzonego zgłoszenia? Zastanawiam się jak ewentualnie takie sytuacje rozwiązują teraz właśnie w takich instytucjach. Chciałam warunki pracy sobie porównać

@Pazik

Podobnie w innych Zusach panie Kierowniczki (usunięte przez administratora)i ponizaja stazystow a awansuja na Kierownikow glownych Zus masakra

@Zuza

Głównych? Nie rozumiem tez wspomnianej ścieżki awansu. Kto ma ostateczne słowo? I na jakiej podstawie awans jest przyznawany?

Robert
@Zuza

Byłem w Zus na stazu nikt mnie nie (usunięte przez administratora),tam bylo super .Chciał bym pracować tam.

Nabór trwał standardowo (2 tygodnie ?), aplikacja przesłana 6 dni temu, rano w poniedziałek telefon w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej ...jutro rano. Bez możliwości negocjacji choćby godziny. Przecież to nie jest nabór do warzywniaka za rogiem, ale dużej państwowej firmy ! Żeby nie dali znać kandydatowi ze 2-3 dni wcześniej ? Dla mnie wygląda to niepoważnie, i budzi obawy co do faktycznych intencji pracodawcy (pozorny nabór (?) i przyszłych stosunków w (usunięte przez administratora) Niestety, nie jestem w stanie przełożyć z dnia na dzień innych zobowiązań....

Mam pytanie, czy tak wyglądają rekrutacje w ZUS ?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
kandydat

Co powiecie na temat pracy w Departamencie Współpracy Międzynarodowej?

koszmar zusowski

Ja odniosę się w tym poście do sprawy przyznawania rent dla osób niezdolnych do pracy. Tym razem będzie o oddziale w Opolu. Każdy człowiek który stara się o rentę jest w tej (usunięte przez administratora) instytucji traktowany jak(usunięte przez administratora). Właściwie jakby kierownictwo ZUS mogło, to zgłaszali by napad rabunkowy za każdym razem, gdy ktoś ośmieli się złożyć wniosek o przyznanie jakiegokolwiek świadczenia. Znam wiele osób ciężko chorych którym odmawia się prawa do renty. Zawsze ZUS coś nie pasuje. Jak już człowiek ma wymagany staż to nagle się okazuje że jest zdolny do pracy. Żeby otrzymać od nich rentę to trzeba przynieść w reklamówce ręce, nogi i głowę pod pachą. Wtedy (usunięte przez administratora) ci rentę w wysokości 1300 zł na pół roku, po czym stawiasz się na komisję by ta(usunięte przez administratora) mogła zobaczyć czy ci przypadkiem to nie odrosło. Gnojenie petentów na każdym kroku. ZUS pragnie tylko naszych składek i (usunięte przez administratora)W odniesieniu do chorych ludzi, założeniem tej (usunięte przez administratora) jest jak największe wycięcie z systemu świadczeń społecznych jak największej liczby osób. (usunięte przez administratora)

Widzę ze ktoś pakietem medycznym się interesował niedawno, mnie to by interesowały wszystkie oferowane dodatki oraz benefity. czy one w ogóle zmieniają się jakkolwiek w czasie? Dla przykładu teraz po nowym roku cokolwiek w warunkach pracy się zmieni?

Jak jest z pakietem medycznym w ZUS? Można dołączyć rodzinę?

JaNka

Info dla chętnych do pracy w ZUS: staż pracy 32 lata,7 miesięcy, stanowisko od 16 lat wciąż takie samo-starszy inspektor, wynagrodzenie brutto 4500zl, po prostu prestiż!Oby do emerytury dożyć, ani dnia więcej w tej firmie.

Wolna
@JaNka

Otóż to. Szkoda zdrowia na taką pracę. Ja 22 lata pracy i 3500 brutto. Śmiech na sali. I jeszcze wiecznie kierownica obcinala nagrody. Bez uzasadnienia. Chamstwo, szok po prostu.

Specjalistaoduczciwosci
@Wolna

W Zusie dobrze zarabiają tylko obrzydliwie brzydkie, zapasione babochłopy. Bez wykształcenia, bez kultury, prawie kazda po znajomości, w układach towarzyskich i rodzinnych. Wszystkie główne specjalistki od plotkarstwa, wyrabiania opinie innym, donosicielstwa, podlizywania się i znęcania się. Ich awanse i zarobki rosną wprost proporcjonalnie do ich głupoty, chamstwa, kłamstwa, szantaży i manipulacji. To wyścig szczurów. Kiedyś za 1 zł zeżrą się nawzajem. Nigdy nie zapomnę ich obrzydliwej brzydoty, głupoty, chamstwa, wścibstwa, plotkarstwa, zazdrości i nienawiści. Jak dobrze, że nie ma mnie już w tym toksycznym towarzystwie obłędnie chorych, wściekłych i niezrównoważonych psychicznie i emocjonalnie psychopatek. Pomyślcie tylko z jakich one (usunięte przez administratora) muszą wychodzić, że są tak podłe i nieludzkie.

Kiki
@Specjalistaoduczciwosci

Oj tak. Ja pamiętam jak jedna taka za, ścianą mi (usunięte przez administratora) obrabiała, nie wiedziała ze jestem w pokoju. A twz taki babochlop ze szok. Ochyda normalnie. Tes sie ciesze ze juz tych gęb nie muszę ogladac i wykonywać polecen wstretnych kierownic

Wściekła
@Specjalistaoduczciwosci

Tak to wszystko prawda co Pani napisała, pracuję uczciwie kilkadziesiąt lat i potwierdzam, że tylko psychopatki pozbawione zasad moralnych, empatii, nie mające wyższych celów w życiu idt.mają się jak pączki w maśle a ich głównym celem w życiu jest niszczenie innych ale chore to one nie są i nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia bo doskonale wiedzą co robią a chory psychicznie nie.Po tylu latach pracy przez takie osobniki mam zniszczone zdrowie a one kwitną mają mało pracy a ich głównym zadaniem jest szpiegowanie,plotkarstwo, oszczerstwa, wyśmiewanie się z innych pracujących uczciwie na ich wypasione pensje ,nagrody,premie i jeszcze są o grozo innym stawiane za wzór do naśladowania!Ale nie będąc taką jak one mogę sobie spojrzeć prosto w oczy bez wyrzutów sumienia, a one co widzą patrząc sobie w oczy swoją wewnętrzną brzydotę, zgniliznę moralną, brak sumienia idt ?

Kiki
@Wściekła

Oj tak. Zgadzam się z Panią w 100%. Coś, okropnego od lat dzieje się w tej instytucji. Praca z kobietami jest okropna. Jedna drugą w łyżce wody by utopiła. A naczelniczki jeszcze lepsze. Nastawione na niszczenie ludzi. Porażka co się tam dzieje. Ciągłe nękanie, zastraszanie, mobbing. Coraz więcej ludzi z d) ugim stażem odchodzi a mobbery mają się świetnie.

Jokoono

ja pracuje 30 lat mam stanowisko specjalisty

VaBank
@Jokoono

Co widać, słychać i czuć. Wystarczy jedno zdanie a już wiadomo z kim masz do czynienia. Specjalista od czego? Znam takie specjalistki od niczego a raczej z tytułu znajomości i układów. Może jeszcze będzie szansa na głównego. Musisz się trochę postarać. Wiernie służyć, dobrze podsłuchiwać i donosić, skutecznie manipulować, dokuczać i niszczyć zwłaszcza ludzi uczciwych, wykształconych i pracowitych. Życzę powodzenia.

Nowa
@Jokoono

I jakie ma Pani zdanie? Faktycznie za dużo pracy i chora atmosfera?

@JaNka

Niedawno w ZUS były ponoć podwyżki ok 900 zł na etat to teraz już ponad 5 tys?

@JaNka

To czemu sobie nie zmienić jak jest aż tak źle! Po co się męczyć!

@JaNka

To po podwyżce teraz 5500?

@Wolna

Przecież podwyżki były po 900 zł na etat

@Kiki

Tak jest w każdym oddziale, jak to możliwe w XXI w.? Koleżanki z pokoju obgadują się nawzajem i donoszą. Uważajcie zwłaszcza świeżo zatrudnieni co mówicie w pokoju bo koleżanki (nawet osoba która Cię "szkoli") za chwilę doniosą do kierowniczki, np. bo Ci się nie podoba, że jeden z 10 programów ciągle się zawiesza....i nie możesz szybciej pracować. A za chwilę zostaniesz wezwana na dywanik z pouczeniem że, w zusie wszystko świetnie działa i jak ci się nie podoba to możesz się zwolnić, to tylko jeden z dziesiątek przykładów. Szkoda zdrowia.

Pogon
@Nowa

Na co Ty liczysz? Na szczerą i prawdziwą odpowiedź specjalistki z 30 letnim doświadczeniem? Myślisz, że specjalistka z zus napisze na forum prawdę a jutro jej już nie będzie w zaszczytnym gronie po znajomości, układach i koneksjach. Prawdę, uczciwość i szczerość mają Ci, którzy są odważni, znają swoją wartość i nie zniżają się do szpiclowania, plotkowania, donoszenia i lizania czterech liter.

Zuzia
@Prawda

Mam pytanie kto jest odpowiedzialny w ZUS za weryfikację przyznawanych rent przez lekarza orzecznika tzn. Czy lekarz orzecznik na komisji przyzna rentę, a potem okazuje się że zus się nie zgadza z tą decyzją i kieruje do dalszej komisji. Czytałam w necie że Prezes?? ale wydaje mi się że to dziwne żeby taki Pan prezes przeglądał wszystkie decyzje???

Krzys
@Zuzia

Nikt tego nie przeglada, jak dostaniesz decyzję taka zostaje. Jak po odwolaniu nie dostaniesz renty polecam sąd, ZUS większość spraw przegrywa.

Zuzia
@Krzys

Ja miałam taką sytuację że dostałam rentę na 3 lata jestem w trakcie leczenia onkologicznego i dostałam że nie zdolna do pracy, a już za 2 dni dostałam pismo o wadliwości decyzji lekarza i zus wysłał to do ponownego rozpatrzenia gdzieś dalej i tam zadecydowano że na rok mi przyznają z częściowa niezdolnością. I znajoma którą tak średnio lubię a pracuje w zusie powiedziała mi że to Pan prezes weryfikuje tak długie renty i powinnam się cieszyć że w ogóle mi dali bo źle nie wyglądam. Więc nie wiem co o tym myśleć???

Adwokat
@Zuzia

ja bym już w sądzie składał odwołanie, z leczeniem onkologicznym należy się całkowita niezdolność, niech ZUS płaci :)

@Adwokat

A kto zapłaci pracownikom ZUSu jeśli takie wydatki by miał? ;p Generalnie są dostępne praktyki absolwenckie do trzech komórek w Tarnowie. Ubezpieczenia, Rozliczanie Kont i Świadczenia Emerytalne. Którą byście polecali i dlaczego?

BOOS ZUSowy
@Helena

Zadna. Jak nie ma pracy w Twoje miejscowosci, poszukaj zdalnie na pewno cos znajdziesz w jakims korpo ;] nie warto tracic zdrowia na ZUS

Natala
@Helena

Szukaj innej pracy. Naprawdę szkoda zdrowia. Zmieniłam pracę po 26 latach w ZUS. Mogłam wreszcie odstawić leki na depresję i z zadowoleniem idę do nowej pracy.

@Natala

Przepraszam, że o to spytam ale po 26letnim stażu pracy w tym miejscu jaka jest perspektywa na dalszą karierę i inne miejsce pracy? co istotnego mogło zostać dorzuconego do cv?

Natala
@Helena

Pracuję w urzędzie miasta. Nowy pracodawca docenił umiejętność pracy z przepisami (w ZUS przepisy zmienią się jak w kalejdoskopie), pod presją czasu, umiejętność pracy zespołowej i samodzielnego organizowania sobie pracy. Weszłam w pracę z marszu, opanowanie nowych przepisów nie było żadnym problemem, praca z i interesantem też opanowana. Pracownicy merytoryczni są oceniani bardzo pozytywnie. To tylko kierownictwo zusowskie ciągle powtarza że nie jesteśmy nic warci. Zus robił mi pod górkę kiedy chciałam wcześniej rozwiązać umowę o pracę (chociaż wcześniej słyszałam, że jak mi się nie podoba to mogę zmienić sobie pracę). W nowej pracy uspokajali mnie, że poczekają na mnie ile trzeba. Najgorsze jest to, że ZUS obniża poczucie wartości u ludzi. Przestajemy wierzyć że gdzie indziej będą nad chcieli. Odeszłam z zusu ponad rok temu, pracując teraz normalnie nie mogę uwierzyć że tyle tam wytrzymałam .

PIN

Wybierasz się do Urzędu Miasta? Bo masz tam znajomości?.... Bez znajomości ani rusz?... Tak jak w ZUS... Pracują tam same znajome i rodzinka. Ręka rękę myje. Same nieudaczniki po znajomości. Kto z urodą, wykształceniem, kulturą i obyciem to do zniszczenia czyli prześladowania psychicznego, mobbingu. Niełuki i obrzydliwie brzydkie narcystki, psychopatki najlepiej nadają się na mobberów czyli prześladowców. Takie robią w ZUS zawrotną karierę. Im bardziej skuteczne w znęcaniu się, podlizywaniu i lizaniu czterech liter a także donoszeniu tym większe zaszczyty i awanse. Tak jak w głębokim komuniźmie. Podłe, wredne kreatury bez urody, wykształcenia, zasad moralnych i człowieczeństwa niszczą ludzi inteligentnych, wykształconych i kulturalnych i pracujących uczciwie na tą całą bandę leniwców od znęcania, którzy udają że pracują a tak naprawdę są tam od znęcania się i niszczenia.

@Ala

nie wszyscy dostali 900

@Natala

Bardzo trafnie Pani to ujęła,zwłaszcza"zus obniża poczucie wartości u ludzi",też odeszłam,szkoda zdrowia!

@BYŁY

Czemu nie wszyscy? I kiedy te podwyżki weszły oraz od czego mniej więcej mogą zależeć skoro nie każdy taką otrzymał? Ciekawi mnie przy tym teraz perspektywa noworoczna. Jakie są stanowiska, które będą mogły jeszcze liczyć na zwiększenie swojej stawki?

@BYŁY

Są tu mimo wszystko osoby, które pracują znacznie dłużej? Ciekawi mnie ich perspektywa na tę sytuację/ na których stanowiskach mimo wszystko jeśli już najlepiej byłoby się podjąć zatrudnienia? nie, że od razu pracą się interesuję, ale ciekawi mnie druga strona medalu

Prawdakolewoczy

Większość pracowników z ZUS przyszła tam po znajomościach i układach z dyrektorem i naczelniczkami. To jedna wielka sitwa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Wiele z nich nie ma nawet pożądanego wykształcenia i nie posługuje się nawet poprawną polszczyzną Bo i też po co? Skoro liczą się znajomości. Mają za to wysokie stanowiska i wysokie pensje. W ciągu roku awansują kilkukrotnie, podczas gdy ktoś bez pleców ani jeden raz nie dostąpi tego zaszczytu. Czują się ważne, dlatego chętnie aby jeszcze bardziej przypodobać się dyrektorstwu i naczelnictwu poniżają i upadlają innych, podlizują się, szpiegują, donoszą, prześladują, dręczą, podkładają przysłowiową świnię, czyli mobbingują, dyskryminują mniejszość, która nie ma tam przysłowiowych pleców i jest solidnie wykształcona i ma kręgosłup moralny i etyczny. Moja praca w ZUS to wiele lat bez żadnych układów i klik i stwierdzam, że to miejsce to piekło podłych i opętanych ludzi odartych z wszelkich zasad moralnych, etycznych i człowieczeństwa. Są podłe, zakłamane, agresywne, zaburzone psychicznie, często to narcystki i psychopatki zdolne do wszystkiego co najgorsze. Wredne, brzydkie, posępne, nadęte, nieszczęśliwe, zazdrosne, knujące za plecami samo zło, niszczące dobrą opinie niewinnym ludziom, kontrolujące i wścibskie. One tam wszystkie są z jednej sekty i kliki układów rodzinnych i znajomości towarzyskich. Między sobą dzielą się stanowiskami i przyznają sobie wysokie pensje, podwyżki, nagrody i bezkarnie stosują przemoc psychiczną i fizyczną względem wybranych, których należy się pozbyć, aby zniszczyć uczciwych, pracowitych i dobrych, wykształconych ludzi w obawie o własne cztery litery. W całej Polsce w ZUS nadal rządzi komunistyczna paka rodem z głębokiego PRL-U. Zmieniają się tylko twarze, przychodzi nowa generacja komuchów. Wszystko obsadzane pokoleniami. Nikt normalny i normalnie tam się nie dostanie z rekrutacji, które z resztą są prowizoryczne i fikcyjne, choćby skończył nawet Harrward i Sorbonę. A jak zdarzy się cud to zaraz go zniszczą mobberzy. Będą codziennie go dręczyć, upadlać, poniżać, dyskryminować, alienować, zniżać samoocenę, przydzielać najgorsze i najtrudniejsze sprawy, będą nie przyznawać nagród, premii, podwyżek, awansów. Będą podkładane przysłowiowe świnie, preparowane fałszywe donosy, skargi, notatki służbowe, będą przesłuchiwać, zabierać czas, aby móc wykazać nieumiejętność efektywnej organizacji pracy i wydajności i że sobie z niczym nie radzisz. Taka bolszewicka i sowiecka krew chamstwa, kłamstwa, (usunięte przez administratora) dyktatury i przemocy płynie w większości zatrudnionych po znajomości pracownikach ZUS. One są w swych mobberskich działaniach bezkarne, częstokroć za skuteczny (usunięte przez administratora) awansowanie a ofiara zniszczona psychicznie, fizycznie, zwolniona i z wilczym biletem pozbawiona możliwości podjęcia nowej pracy i zarobkowania. Tak wygląda praca w ZUS. I tacy ludzie tam pną się po szczeblach kariery jak szczury. Jedno wielkie piekło demonów zła.

Kuba

Zmieniłem miejsce zamieszkania,a ZUS wysyła pieniądze na nie aktualny adres. My na nich pracujemy,a oni co robią. Jestem trzy miesiące bez pieniędzy, dzięki @

@Kuba

jak przysyłają na zły adres,czy konto,a poinformowałeś ich o tym,to napisz teraz skargę,nie możesz być bez kasy,to wina zus

xyz

Przestrzegam przed ubieganiem się o pracę w oddziale ZUS przy Senatorskiej w Warszawie. Omijajcie to miejsce z daleka, jeśli zależy wam na zdrowiu psychicznym. Tajemnicą poliszynela wśród pracowników tej jednostki jest fakt, że toczy się z jej udziałem więcej sądowych spraw pracowniczych (typu (usunięte przez administratora) przywrócenie do pracy, wynagrodzenie na czas pozostawania bez pracy itp.) niż we wszystkich innych oddziałach zusu w całej Polsce razem wziętych. Żeby było ciekawiej, dyrektor oddziału na rozprawach sądowych zeznając w charakterze strony opowiada interesujące rzeczy. Twierdzi na przykład dyrektor naczelny, że „tego typu korespondencja jest kierowana listem zwykłym, gdyż zgodnie z art. 71a ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych ZUS jest zobowiązany przesyłać do płatnika korespondencję listem zwykłym”, co miało miejsce w głośnej sprawie o naruszenie danych osobowych 1754 osób, na największą w historii ZUS skalę. No cóż, gdyby pan dyrektor uważniej przeczytał ustawę, na podstawie której działa instytucja którą kieruje, to by wiedział, że treść art. 71a jest jednak inna. Pomiędzy sformułowaniem „może” a „jest zobowiązany” zachodzi znacząca różnica. Niestety tego co sąd zapisał w protokole wymazać się nie da. I w ten oto sposób wieść o nieznajomości przepisów u dyrektora krąży po całej Senatorskiej i nie tylko. Ale naczelny na lekturę ustaw czasu nie ma. Kieruje nie tylko pierwszym oddziałem w Warszawie, jest także wicedyrektorem w Chrzanowie. Zarządzać dwoma dużymi oddziałami to nie w kij dmuchał. Tym bardziej, że trzeba jeszcze wygospodarować czas na goszczenie vipów z (usunięte przez administratora) władzy, księży, biskupów, obowiązkowy udział w miesięcznicach smoleńskich, czy spotkaniu edukacyjnym organizowanym przez szefa Urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych, na którym dyrektorowi wręczono medal „Pro Patria”, bo przecież zasługi dla ojczyzny ma wielkie. Proponowałabym jeszcze przyznać panu dyrektorowi order Virtuti Militari, a co tam, jak szaleć to szaleć, tak zasłużony dla Rzeczypospolitej urzędnik w pełni na to zasługuje. No ale cóż moi drodzy, sami tego chcieliście – głosujcie dalej na (usunięte przez administratora) a będzie utrzymywać takie jednostki przy korycie. Zwolennikom dojnej zmiany, których w oddziale na Senatorskiej nie brakuje, zalecałabym przejrzenie na oczy i przemyślenie, na kogo oddać głos w wyborach. W przeciwnym wypadku będziecie nadal traktowani bez szacunku i zwalniani pod byle pretekstem.

Bili
@xyz

Przestrzegam też przed pracą w ubezpieczeniach w Warszawie Praga Północ. Dziwna atmosfera , dziwnie bardzo .

P.

A jak wypłaty? Do którego ZUS przelewa wynagrodzenie swoim pracownikom? Czy są jakieś premie? Dodatki? Rekrutuje i chce wiedzieć czy finanse spoko.

M.
@P.

Do 27 dnia miesiąca Premie kwartalne-liche czytaj na waciki 13- raz w roku I to by było na tyle Płacowo się nie opłaca tu pracować No chyba ze ktoś lubi tyrać ku chwale ojczyzny.

@P.

Jak lubi pani pracować z minimalna do tego brak wysługi, premia kwartalna to starczy na 2 duze zakupy. To zapraszamy. Ponadto w zusie brak perspektyw. Co roku dokładają pracy a podwyżki groszowe. Proszę się przygotować że będzie pani przez długie lata pracować za minimalną. Do tego załoga zastraszana. Duża propaganda. Nie ma szkoleń. Będzie pani pracować na programach bez szkoleń. Jak pani nie załapie to będą panią obgadywać. Nikt nie pomoże. Bo pracownicy nie mają czasu bo praca na akord. W niektórych wydziałach sprawdziany wiedzy oraz oceny jak w szkole . Wyścig szczurów oraz (usunięte przez administratora)

Zuza

Sa szkolenia prosze nie pisac bajek ,w Zskopanem albo jeszcze w innych miejscach ,no chyba ze jedzie sie tam tylko po imprezowac !Jak tak zle to sie zwolnic inny przyjdzie na posadke na 8 godzin i do domu !

@Zuza

Czyli ostatnie szkolenie było gdzieś w Zakopanem w tym przypadku? I jak było zorganizowane, jakie zajęcia i ogólny program został zrealizowany? Każdy bez wyjątków ma obowiązek pojechać?

K.K.

Mogę coś powiedzieć na temat pracy w ZUS. Pracuję 18 lat w RKS w jednym z mniejszych oddziałów. Obowiązkami jednego pracownika możnaby obdzielić 10 etatów. Wymagania stawiane jak dla NASA. Pensje jak w markecie. Wszystko robione pod publiczkę- propaganda sukcesu wszechobecna. Warunki lokalowe przedstawiają poziom europejski tylko na salach obsługi klienta, reszta pomieszczeń trąci PRLem. System, na którym pracujemy pozostawia wiele do życzenia. Merytorycznie trudny do ogarnięcia. Kieruja nim algorytmy niezgodne z rozporządzeniem. Błędy systemu odbierane są przez kierownictwo jako błędy pracowników, którzy nie dość że muszą na takim narzędziu pracować,vto jeszcze wysłuchują pretensji przełożonego. Mobbing -wszechobecny, stres, presja vczasu, tabelki, wytyczne, sprawozdania, skomplikowane procedury, przerost formy nad treścią. Lista absurdów jest bardzo długa. Zwolnienia źle widziane,vprzerwy dla młodych mam - źle widziane (przeżyłam na własnej skórze comiesięczne pogadanki o mojej laktacji z panią kadrową -oderwaną z resztą od rzeczywistości). Kierownictwo podniecone pochwałami Centrali nie ma pojęcia, jak wygląda droga do osiągnięcia danego celu. Pracownicy słabo nagradzani. Profity za wykonane cele zbiera dyrekcja. Podwyżki średni co 3 lata...niedługo dogoni mnie najniższa krajowa. Dla wybrańców podwyżki co roku przyznawane po cichu. Pracownicy znerwicowani, zastraszani, poniżani. Spędy cotygodniowe, celem wysłuchania, że ciągle mało i źle. Nikt się nie odzywa, nikt się nie broni. Satysfakcja z pracy żadna, ponieważ wykonując jedno zadania ma się ciągle świadomość że 10 innych zostało nietknięte. Już na początku miesiąca kubeł zimnej wody na głowę: plan pracy na 1000 zadań - od początku jest się na przegranej pozycji.

Kajtek
@K.K.

Najlepsze to złote i srebrne odznaki ZUS dla wybrańcow. PRLowska paranoja. Na zbiorowym zdjęciu zdobywców odznaki średnia wieku to jakieś 55 lat. Sanatorium Miłości.

@Kajtek

Wiesz...niech sobie nagradzają za efekty. Byle za tym szły jakieś pieniądze dla pracownika. Pamiętam niedawno rok, kiedy nasz oddział miał rewelacyjne wyniki. Dyrekcja pojechała do centrali po "uścisk dłoni", a pracownicy mogli sobie pooglądać przywieziony przez nich puchar !!!! Kpina. Po pół roku wypłynęła na światło dzienne wiadomość, że dyrekcja dostała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

opinia z boku
@K.K.

To co napisałaś brzmi bardzo pesymistycznie, zupełnie jak w reklamach pracuj.pl, z koszmarnym szefem, z mottem przewodnim 'sprawdź czy nie szukasz'. Na pocieszenie, takie formy motywowania jak oklaski, nieprzejrzyste ścieżki awansu, przeciążenie, są często obecne w korpo, tych niby uznanych, pracodawców roku. Skoro jest tak źle w ZUS, to może Waszą wiedzę z ubezpieczeń społecznych doceniłyby firmy prywatne, wszyscy którzy zatrudniają pracowników i muszą rozliczać się z ZUS?

Zz
@K.K.

Ja już mam to za sobą. Odeszłam po 19 latach pracy i jestem szczęśliwa. Mam nową pracę tak samo płatną na starcie. Ludzie całkiem inni, mili, ciekawi nowej osoby a nie zgorzkniali. Tyko żałować, że tej instytucji poświęciło się 19 lat. Wszystkim nieszcześliwym życzę odwagi do zmian.

Mia
@Zz

Ja też mam to za sobą po ponad 20 latach... Żałuję tylko tego że tak długo zwlekałam.. teraz chcę mi się rano wstać i iść do pracy... Inna atmosfera, ludzie nie zasklepieni w tej zusowskiej skorupie...czasem warto zaryzykować, to najlepsze co można dla siebie zrobić.. a ZUS? Cóż można powiedzieć.. przerost formy nad treścią tak ogólnie.. wiele osób tam pracujących nie nadaje się nigdzie indziej... To trochę taka przechowalnia..

Zz
@Mia

Też tak myślę. To roztrzepywanie gówna na piankę... Zawiść, wieczne narzekanie, ale tak naprawdę to zasiedziani pracownicy nic nie zmienią. Po pracy W ZUS nie posiada się żadnych umiejętności przydatnych W innym miejscu. Obsługuje się 15 aplikacji stworzonych tylko dla ZUS, więc czym się chwalić. Mnie uratowały studia, które skończyłam. Dzięki nim mam nową, godną pracę, ktorej nauczyłam się od podstaw. Watro inwestować W swój rozwój i nie bać się zmian.

@Mia

Twój wpis motywuje mnie do zmiany .też nie lubię tej pracy i chciałabym pracować w sympatycznej atmosferze z uśmiechem na twarzy codziennie wstawać .

@Mia

Najbardziej przemądrzali są ludzie ze średnim lub bez matury. Pchają się do wszystkich komisji, związków itd. Średnia wieku 40+

Miki01
@K.K.

Cała prawda o tej instytucji, 26 lat stażu i wszystko już w ZUS widziałam.

Jk
@K.K.

Najgorsza praca .depresja na starcie.wymagania kosmiczne za minimalne wynagrodzenie. Każda inna lepsza .nie polecam żaden rarytas

Js
@Zz

No niestety rynek pracy nie potrzebuje oderwanych od rzeczywistości ludzi.

Js
@K.K.

Bardzo depresyjna praca .ciągle mało ciągle za wolno więcej więcej . Jeden pracownik a roboty za 10 za minimalne wynagrodzenie

@Mia

Pracuje nie cały rok ale też mam dość tych skorzknialych ludzi .nie dobrze mi się robi jak mam iść do pracy. Ciągle stres ciągle wyścig z czasem . Odkąd pracuje w ZUS jestem strasznie nie miła mam pesymistyczne nastawienie zamiast cieszyć się życiem . Bardzo depresyjna praca nie polecam najgorszemu wrogowi. Brzydcy zgorzkniali depresyjni ludzie

Tolek

Średnia wieku pracowników to 40+. Bez żadnych perspektyw i przyszłości.

@Tolek

No niestety trzeba im współczuć i wiać zarazem żeby nie stać się 40 bez perspektyw .dlatego pewnie nie lubią młodych pracowników

aaa
@Tolek

Kurka chata jak w pkobp..

Tolek

A gdzie oni pójdą jak większość nawet nie na wyższego wykształcenia. Niektórzy nie mają nawet matury !!!

@Tolek

A co mnie oni obchodzą skoro są po 40 i bez perspektyw bez wykształcenia bez matury bez języków bez prawa jazdy bez samochodu na twarzy grymas jakby za kare była ja mówię o sobie że trzeba wiac mam dopiero 26 lat i wszystko to czego oni nie mają chec do życia po pierwsze

@Miki01

O widzisz!!! A ja przeciwnie...kiedy już myślę, że wszystko widziałam i nic mnie nie zaskoczy, to mój cudowny pracodawca staje na wysokości zadania i udowadnia mi, że można być głębiej niż (usunięte przez administratora) Umiejętności doceniania, wiarygodność oraz szczerość to cechy nieistniejące wśród wyższej kadry kierowniczej. Konstruktywna krytyka odbierana jest jako niesubordynacja. A później pracodawca jest zdziwiony, że pracownicy robią zły PR i przy pierwszej okazji uciekają z zakładu.

Niunia
@K.K.

Idealnie to ujęłas. Wszystko jest prawdą co piszesz. Przelozeni nie motywuja swoich pracowników tylko dołują, zastraszają, krzyczą. Takiej pracy nikomu nie życzę i takich przelozonych. To ludzie pozbawieni ludzkich zachowan rzadza tą instytucja. A Ci kierownicy są jeszcze gorsi. Chcą wyjsc przed szereg zeby przypodobac się dyrekcji. Atakują ciagle pracownikow i wprowadzaja nerwowa atmosferę. Szok.

Goscii
@Niunia

Zgadzam się w 100 procentach.Niedługo wieje stąd????

Niunia
@Goscii

Masz rację, uciekaj z tej chorej instytucji.

Halina
@Niunia

Dokładnie, podpisuję się całym sercem pod tymi komentarzami. Kiedyś wydawało mi się, ze praca w Zusie oznacza prestiż, teraz jako były pracownik mogę powiedzieć, że to były moje najgorsze dwa lata, z wyjątkami gdzie było dobrze. W ciągu dosłownie miesiąca dużo schudłam ze stresu, nie mogłam jeść i spać, zaczęłam chorować, co wcześniej mi się zdarzało bardzo rzadko. Praca nastawiona na ilość nie jakość. Zero ogranizacji, starsi pracownicy niechętni do pomocy, wieczny stres i niezadowolenie. Nawał roboty, że nie wiadomo w co ręce włożyć, trzeba mieć dobre układy z kierownikiem to wtedy jest spokój, a i te co tygodniowe zebrania, jedna wielka porażka. Nie polecam pracy w Zus, a szczególnie w SER .

Jk
@Halina

Jaki tam prestiż nie rozsmieszajcie mnie spadłam z krzesla

aaa
@K.K.

Jakbym czytał o pracy w PKO BP SA..

Kitka
@K.K.

Szacun dla Ciebie. Mnie wystarczyła rozmowa kwalifikacyjna. Nie interesowało rekruterów moje doświadczenie i pasja do zawodu. Zadawali bzdurne pytania żeby mnie uwalić. Cieszę się że nie dostałam stanowiska. Ciekawe co zrobili z pracownikiem którego miałam zastąpić. Współczucie ????

sibelkacem
@K.K.

W ostatnich 5 latach podwyżki wynikające z ZUZP, czyli dla wszystkich, były co roku, poza jednym rokiem. Jeżeli Pani myli się w tej sprawie, to na ile wiarygodne są pozostałe stwierdzenia...

Prof
@sibelkacem

Nie kłam, pracuję 4 lata i raz była tylko podwyżka.

Dagmara
@K.K.

Znam to 18 lat życia straciłam w tym kołchozie!!!

@K.K.

Uczciwy obywatel RP chcąc się wyleczyć musi korzystać z prywatnej opieki! Przykro mi że musicie Państwo pracować dla tego podmiotu ???? jak Polak może okradać drugiego Polaka to jest dramat kiedy Polska przejrzy na oczy i skończy z tymi bandytami btw co Wy tam robicie jako pracownicy z czego się utrzymuje firma? Z pieniędzy Polaków (usunięte przez administratora) z Waszych pieniędzy krew mnie zalewa jak pomyślę o tej firmie która nas wszystkich jawnie okrada!

Antygona
@K.K.

Rozumiem w stu procentach i dołączam się, jako orzecznik z 14-letnim stażem Miejskiego Zespołu Orzekajacego o Niepełnosprawności w Gdańsku - warunki pracy identyczne, (usunięte przez administratora) zjawisko powszednie, u nas potrafi być tak, że orzekam człowieka po czym schodzę przyjmować wnioski, w międzyczasie uzupełniam braki w kiblu i przynoszę płyny do mycia WC, podłogi itp. Dramat..

Kami
@K.K.

To jakaś masakra.. Czytalam że ZUS ma byc zarządzany jak firma komercyjna, ale z tego co piszesz to przelozeni nie mają podstawowej wiedzy o zarządzaniu (usunięte przez administratora) poniżanie itd)? Jakie to słabe.

Now
@K.K.

Orientuje się ktoś jak wyglada praca w wydziale ORG? Czy tam się zajmujecie, jest tam tak samo ciężko jak w SER?

Anti
@K.K.

W samo sedno. Warunki pracy okropne, nie wspominając o PRLowskich łazienkach, braku miejsca na spokojne zjedzenie posiłku nie wymagając już podgrzania czy przechowania w lodowce. Wyciskanie z pracownika ostatnich sił dla wskaźników.

Tomasz
@K.K.

Skoro tak Ci źle to co tam robisz tyle czasu?

Specjalista
@Halina

Na tych zebraniach stoją wszystkie sługusy, podlizuchy i donosicielki pod ścianą płaczu i czekają na rozstrzelanie wspaniałymi komplementami ze strony narcystycznej, psychopatycznej naczelniczki, która wypełnia rozkazy komunistycznej kliki z centrali takich samych psychopatów jak ona. W trakcie zebrania jedna wielka cisza. Po zebraniu nagle wszystkie odważne tchórze i narcystyczne psychopatki mają bardzo dużo do powiedzenia w swoich oczywiście hermetycznych klikach. Wtedy lecą same ploty. Tak się zachowuje bolszewicka i sowiecka chołota wyćwiczona w chamstwie, kłamstwie, plociarstwie, niszczeniu i prześladowaniu.

@Specjalista

Brawo za odwagę to prawda

Odwaga
@Zuza

Znam taką jedną świętą z pierwszej ławki w kościele. Przyszła oczywiście po koneksjach i znajomości z dyrektorem. I wcale tego nie ukrywała. Każdy o tym wie. Obłożona z każdej strony różańcami, w oknach mieszkania wizerunki Matki Bożej, ale bez kija do niej nie dało się podejść. Toksyczna, złośliwa, wredna, głupio mądra, zarozumiała, głośna, wiecznie nadęta, agresywna i niezrównoważona psychicznie, narcystyczna psychopatka. Zero wykształcenia, zero wiedzy, zero kompetencji i zero urody. Po wielu latach okazało się, że nie zajmuje się ciężką i odpowiedzialną pracą jak inni a tylko i wyłącznie podlizywaniem się, donosicielstwem, uporczywym dręczeniem i nękaniem szczególnie młodej, ładnej i wykształconej dziewczyny, której nie sięgała do pięt. Zawsze krzyczała na cały korytarz ZUS widziałam, słyszałam. Nikt jej nie mógł zwrócić uwagi, bo wyleciałby z ZUS z hukiem. Oprócz szpiclowania ludzi w pracy zajmowała się również śledzeniem ich życia prywatnego i przekazywaniem cennych informacji swojej przełożonej naczelniczce oczywiście tak samo świętej jak ona sama i z takim samym zaburzeniem osobowości czyli narcyzmem i psychopatią. Dodam, że ta pierwsza święta rejestrowała wszystkie sprawy tylko i wyłącznie z jednym symbolem. Innych symboli nie znała, taka była mądra. W tym była genialna. To nic, że trzeba było sprawę usunąć i zarejestrować ją prawidłowo i z prawidłowym symbolem. To nic. Była kierowniczka po znajomości nie mogła się odnaleźć w roli referenta z pensją głównego specjalisty. Specjalisty od czego? Od szpiegowania, donosicielstwa i stosowaniu przemocy psychicznej zwłaszcza względem tych, którym zazdrościła wszystkiego tego czego nie miała, nie ma i nigdy mieć nie będzie. Czyli urody, wykształcenia, kultury, inteligencji, uczciwości i odwagi. Zapewne wielu odetchnęło, jak odeszły na emeryturę dwie wielkie święte. Ot taka krótka historia pracy z niezwykle świętą, inteligentną i niezwykle pracowitą i profesjonalną elitą w ZUS.

Jola
@Anti

100% a najgorsze są koleżanki, które mają Cie szkolić z miliona programów a mają Cię w(usunięte przez administratora) kierowniczka, o której wszyscy wiedzą, że stosuje sprytnie ukrywany (usunięte przez administratora), szkoda życia w tym (usunięte przez administratora) owskim (usunięte przez administratora)

@Jola

Te rzekome koleżanki, choć nimi wcale nie są, też stosują względem Ciebie (usunięte przez administratora)celowo nie pomagając Ci w obsłudze działania miliona programów, których 100 procent znajomości nigdzie w pracy później nie wykorzystasz. One wszystkie w wydziale i nie tylko są już względem Ciebie w zmowie na zlecenie naczelniczki, dyrektora, ponieważ chcą się Ciebie pozbyć, dlatego stosują przemoc, dyskryminację i nierówne traktowanie, aby Ciebie złamać. Chcą Cię wykończyć i spowodować, abyś sama się zwolnila. Mają na to przyzwolenie góry tak samo toksycznej, narcystycznej i psychopatycznej jak one wszystkie razem wzięte. Uciekaj stamtąd, bo Cię wykończą psychicznie i fizycznie. Idź na zwolnienie lekarskie na maca. Zgłoś mobbing Inspekcji pracy i załóż sprawę w sądzie. Nie daj sobą pomiatać takim demonicznym stworom. One są perfekcyjne tylko i wyłącznie w prześladowaniu, nękaniu, zastraszaniu i niszczeniu. To są nieszczęśliwi ludzie pozbawieni wszelkich zasad moralnych i człowieczeństwa.

Maja
@Jola

Jaka miejscowość ? Toruń najgorszy jest w zusie

Robokop

Byly pracownik

Pracownik kp
@K.K.

Nie polecam pracy w wydziale kontroli. Mamy na kontrole 3 dni szef chce żeby zrobić ja w 2 dni albo najlepiej w 1 dzień. Piszemy protokoły wraz załącznikami po 30 stron i więcej. Każda kontrola musi być wynikową więc szukamy wyników do skutku. Jak się pomylimy w protokole to skutkuje to ocena niedostateczną a w efekcie odwołaniem inspektora. Panie z analizy dłużej sprawdzają nasze protokoły niż my robimy kontrole. Ich celem jest coś na nas znaleźć. Nawet przekręcona cyferkę lub literkę.nikt nas nie broni nasze związki mają nas gdzieś. Ja już wszystkie dni wolne soboty niedziele pracuje bo trudno się jest wyrobić. Nie mamy drukarek przenośnych, stare laptopy z małą rozdzielczością. Od tego roku jak nam dołożyli kontrolę tarcz to pogorszyły nam się warunki pracy.

SmutnaPrawda
@K.K.

Niestety to jest cała prawda o tym jak pracuje się w ZUS.

@K.K.

Żeby tam iść codziennie rano lykam tabletkę. W ulotce czytam,uspokajająca, przeciwlękowa, poprawiająca nastrój.Pytam dlaczego,za jakie grzechy skoro wykonuję swoja pracę dobrze, rzetelnie, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem.Dlaczego Dyrekcja i Naczelnicy nie szanują swoich pracowników,jak mogą spojrzeć sobie w twarz ,jak???? Bezwzględne hieny,na Was też przyjdzie czas.Kierownikiem się bywa.

Specjalista
@Specjalista

Zaprawdę, prawdę wam piszę, dlatego już tam nie pracuję. W zus PRAWDA nie ma racji bytu. Tam rządzą zakłamane ubeckie, sowieckie, bolszewickie i ukraińskie demony zła, chamstwa, prostactwa i arogancji, manipulacji, szantażu i niszczenia. Zawsze miałam (usunięte przez administratora) na te obrzydliwie brzydkie suki, babochłopy z brązowymi nosami od lizania czterech liter, (usunięte przez administratora) i szpiclowania. One za jedną złotówkę utopiłyby się nawzajem w łyżce wody. Komunistyczna hołota wyćwiczona w zadawaniu bólu, cierpienia, nękaniu i niszczeniu wszystkiego co jest dobre, uczciwe, wartościowe i pracowite. Dlatego największe niełuki są na najwyższych stołkach, bo są od obstawiania stołków swoimi nieudacznikami tj. znajomymi, rodzinką. Niełuki są od zatruwania życia i niszczenia a nie od czarnej roboty. Od czarnej roboty tj. od zapierdalania są ludzie z rekrutacji.

VaBank

Nie wiesz dlaczego?... Bo są na usługach złego. Mają za zadanie zniszczyć całe dobro, złamać Cię i zniszczyć. Nigdy nie schylaj się po kamień, którym rzucono w Ciebie. Oni na to tylko czekają, abyś stała się jednym z nich. Demonem zła. Przejęła przeklętą pałeczkę zła i podała ją dalej. Rozumiesz? To jest walka. Duchowa walka w rzeczywistym świecie piekiełka ZUS. Tam rządzi belzebub, a większość tam pracujących to żywe wcielenia diabła.

Tak jest w każdym zusie
@Anti

Niestety racja

Kpina

W Poznaniu to samo.Lipa.

Klaczedwie

Masz rację. Na tą żałosną (usunięte przez administratora)hołotę nieuków wyćwiczoną w chamstwie, zakłamaniu, manipulacji, szantażu, prześladowaniu, poniżaniu i niszczeniu ludzi pracowitych, uczciwych i wartościowych przyjdzie czas. Tutaj te demony zła, zazdrości i nienawiści mają swoje pięć minut. Przyjdzie taki czas w którym nie będzie już znajomości, układów, kolesiostwo, sitwy, znajomych i całej prlowskiej (usunięte przez administratora) ferajny. Będzie to dzień prawdy i sprawiedliwości. Wszystkie potwory z ZUS poczują wtedy na własnej skórze i kościach cały ból, jaki zadawały niewinnym ludziom, tyrającym na ich wypasione stanowiska i pensje.

@K.K.

Tak jak było w (usunięte przez administratora) już nie będzie..nie masz najmniejszego pojęcia o stanowiskach pracy z tego okresu.... Używasz sloganu wymyślonego przez pseudo przyjaciół z za oceanu...

Gnębiona
@Prawda

Tak właśnie jest jak piszesz , ja aktualnie znajduję się w takiej samej sytuacji,za wszelką cenę chcą się mnie pozbyć ponieważ głośno krytykuję sposób zarządzania wydziałem, domagam się sprawiedliwego podziału pracy , piętnuję nepotyzm, koleśiostwo, dyskryminację, i inne formy gnębienia pracowników..Oczywiście wszystkie te działania które mające wszystkie cechy mobbingu mają jeden cel doprowadzenie mnie do stanu ,żebym się sama zwolniła z pracy bo nie mają żadnego pretekstu zeby mnie zwolnić, i takie sytuacje nie dotyczą tylko młodych pracowników ale także tych z dłuższym stażem, bo nie wszyscy długoletni pracownicy zajmują kierownicze stanowiska, jedynie co mogę radzić to jak najszybciej poszukać innej pracy,bo walka z tym betonem to walka z wiatrakami ,jeżeli nie liczy się uczciwa i rzetelna praca tylko układy i znajomości to nigdy się nic nie zmieni,pracuję kilkadziesiąt lat i jest coraz gorzej i już nie mam żadnych złudzeń, że kiedyś będzie lepiej. Doszło do tego,że ludzie uczciwi z kręgosłupem moralnym nie mają racji bytu tym zakładzie, jedynie co im pozostaje to się zwolnić jak najszybcej i niech zostaną ci z plecami i w końcu wezną się do roboty zamiast niszcyć innych, w końcu prędzej czy później zniszczą się wzajemnie czego im serdecznie życzę bo tylko to potrafią.

@
@K.K.

Wielki opór z każdorazowo wizytą. Jedynie Pani w recepcji jest oddana swojej pracy

Marcysia
@K.K.

Zgadzam się, ja przepracowałam 14 lat w największym oddziale w Warszawie w wydziale UBS i potwierdzam że to był (usunięte przez administratora) Słowa przedmówcy sa kwintesencją tego jak pracuje się w Zusie . Najgorsze są wydziały w pionie dochodów . Podejrzewam że lepiej się pracuje w socjalnym ,administracyjnym zresztą to zależy od przełożonych wyższego szczebla.

Iza55

Praca w tej instytucji to najgorsze dno. Zero kultury. Chamstwo i popelina. Rzadko kto mówi dzień dobry. (usunięte przez administratora) To większość. Są mniejszości ale szybko uczą się chamstwa od większości i je stosują. Nie myślą kto co czuje. Walą (usunięte przez administratora) krzykiem, wymuszaniem. (usunięte przez administratora)na potęgę. (usunięte przez administratora)Towarzystwo okropne. Zero rozmów, kontaktów społecznych. Milczące mimozy z pogardliwymi minami chodzące po korytarzach. Większość po znajomościach. To i sie (usunięte przez administratora) A inni muszą na nich pracować. Niedoczekanie. Jakie życie jest piękne, że człowiek nie musi na to patrzeć. UFFF. CO ZA RADOŚĆ...

@Iza55

Święta prawda. ZUS to nie zakład pracy a raczej (usunięte przez administratora). Obsada tej komunistycznej paki to sama rodzinka i znajomi. Jedna wielka sitwa, kolesiostwo, nepotyzm i układy. (usunięte przez administratora) dyskryminacja i nierówne traktowanie to codzienność. Piekło (usunięte przez administratora), dręczenie i zatruwanie życia stwarza chore dyrektorstwo, naczelnictwo i jego wyćwiczony w prześladowaniu plebs ludziom z reguły wykształconym, normalnym, kulturalnym, pracowitym, uczciwym i zadbanym. Do końca życia nie zapomnę tych fałszywych i obrzydliwych kreatur z ZUS w Koszalinie. Stare, brzydkie dewotki przesiadujące kilkadziesiąt lat na ciepłych stołkach, zaburzone psychicznie, same narcystki i psychopaci, nieszczęśliwe, zakłamane (usunięte przez administratora) plotkary niszczące wszystko co dobre, uczciwe i normalne. Wszystkie dostały się po znajomości, jedna wielka rodzinka i znajomi. Pokoleniami ustawione stołki. (usunięte przez administratora)

Szczęśliwa bez zus
@Prawda

ZUS Praga Północ Warszawa to też jakąś porażka. Kierownica szczególnie jedna tragedia. Powinna w agencji detektywistycznej się zatrudnić. Chory zakład. I jedna taka specjalistka łeb w górę nosi wielka gwiazda śmiechu warte. Coś okropnego.

PracownikZus

Pracuje od roku w Zus RKS i dostałam się bez znajomości mimo iż wielu pracowników znałam bywając jako petent (nikt nie wiedział że staram się o pracę). Klaskałam uszami jak się dostałam. Niestety szybko sprowadzono mnie na ziemię i mimo upływu czasu i większej wiedzy coraz gorzej mi idzie. Zakres obowiązków nierealny do wykonania, moja samoocena spadła do "0", koleżanki mam super (pracujące po parę lat) ale i dla nich jest tragicznie ciężko. Każdy sfrustrowany, zgnębiony i z coraz mniejszą motywacja do pracy co momentami odbija się na relacjach między nami. Oceny kwartalne to jakiś żart, nijak się to ma do wykonywanych czynności (np. ustawianie konta/supernoty - czasochłonne nie wliczane do wydajności). Miliony maili na które trzeba odpisywać, zadania terminowe w PW, dodatkowe zlecenia przez naczelników (nie sporadycznie, każdego dnia coś) obsługa kont kompleksowa więc zakres wiedzy MEGA układy ratalne, wpłaty, zwroty, rozliczenia konyt... Dużo by pisać. Obecnie intensywnie szukam pracy i uciekam najdalej jak się da od ZUS. Żadna pensja nie będzie wystarczająco duża za ten stres i traktowanie pracowników jak dzieci w podstawówce (chociaż nie, w podstawówce z większym szacunkiem traktuje się dzieci niż tu dorosłe osoby) NIE PCHAJCIE SIĘ TAM dobrze radze

@PracownikZus

Papier wszystko przyjmie znam taka co też po nie znajomościach i kilka miesięcy temu otrzymala stanowisko Naczelnika w Chrzanowie mając o tej robocie 2 letnie doświadczenie w roli referenta ,i nagle naczelnik Pani w wieku 35 lat ehh bez znajomości akurat !

Jaka atmosfera jest między działami w ZUS?

Rekrutacja robiona dla pozoru,stanowiska dla osób z polecenia,czyli norma w urzędzie. Każą się uczyć ustaw,a na teście pytania zupełnie z czegoś innego.... Strata czasu i nerwów,bo pracy i tak się nie dostanie.

Bi
@Kandydat

Ja dostalam bez zadnych znajomości i bardzo szybko. No ale co z tego jak tam dziwna atmosfera panowala, chodzi o Zus Warszawa. Więc odeszłam. Idę gdzie indziej.

@Kandydat

W samo sedno to prawda i trzeba o tym mówić głośno. TAK samo jak awans na wyższe stanowisko bez żadnych większych doświadczeń można zdobyć super stanowisko wystarczy mieć plecy i tyle w temacie !

@Bi

po prostu cały test został na 100% zdany i dlatego? a co z tamtejszą atmosferą? i te przykładowe pytania da rad przytoczyć? one są ciężkie czy raczej jak ktoś się zna na temacie to da radę?

@Kandydat

Ja też się dostałam bez polecenia, bardzo dobrze napisałam test ale co z tego... Choć nie boję się ciężkiej pracy to wolałabym pracę w kamieniołomie niż tam gdzie trafiłam, można się psychicznie wykończyć. Kobiety kobietom gotują taki los...począwszy od kierowniczki, stosującej ukryty (usunięte przez administratora), po "koleżanki" zastraszone i stosujące wobec siebie niemal te same metody co przełożona. Brak wsparcia dla nowego pracownika, praca nie do przerobienia, brak szkoleń wdrażających - są dopiero po 2 miesiącach jakieś wstępne, programy informatyczne działają wolno, zawieszają się, to samo drukarka która jest jedna na cały dział na korytarzu i psuje się co chwilę, ale nikogo to nie obchodzi z kierownictwa, a ty masz zrobić swoje zadania w systemie na czas hahaha. Gdybym nie widziała na własne oczy to nie uwierzyłabym pewnie, że tak może wyglądać "praca" w ZUS

Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku ds. rozliczeń? Czy ciężko jest się wszystkiego nauczyć? Czy są szkolenia?

Sabina Radom

Chcesz iść na staż Nie masz,, dobrych pleców,, To zapomnij o etacie. (usunięte przez administratora)

@Sabina Radom

Mimo Wszystko pomijając już te jak to określasz trudną do wejścia barierę, to jak przebieg takiego stażu można byłoby ocenić. mam na myśli jego organizację i czy w ogóle coś fajnie tłumaczą? jak przebieg wygląda?

Xxxxxxx
@Helena

Jesteś od czarnej roboty. Przynieś zaniesz po zamiataj. Dostajesz jedna aplikacje tylko do robienia adaktowek i zanoszenia sterty do składnicy. Ogarniasz w szafach b... I chodzenie na pocztę z listami. Nic cię nie uczą, pożytecznego. Tylko siła robocza

@Xxxxxxx

Aha... Ale za każda godzinę normalnie zapłacą nawet jak w trasie na pocztę jesteś? A jak poprosisz wprost o jakieś wyjaśnienie czegokolwiek? Do kogo tu w firmie się z czymś takim chodzi? Oni wgl dają prace po zakończeniu takiego stażu?

kropka
@Helena

Możesz spróbować praktykę absolwencką na 3 miesiące, stawka nie jest najgorsza tak porównując z urzędem pracy. Podpisujesz normalnie umowę o praktykę, masz ustaloną stawkę miesięczną i otrzymasz oczywiście wynagrodzenie za wszystkie czynności jakie tam wykonujesz. Nie liczyłabym na to, że się dużo na nim nauczysz. Chyba, że pracowników brakuje to po prostu w pewnym momencie zaczniesz ich zastępować i masz szansę się wykazać. Pracownicy zlecają pracę stażystom i praktykantom i zwykle są to takie czynności, których nie mają czasu wykonywać. Pracy jest naprawdę dużo. Dużo zależy od kierownika, bo czasem on sam wydaje polecenia, ale zwykle mówi któremuś pracownikowi by wdrożył nową osobę. Możesz pytać zarówno pracowników, o ile będą spoko to pomogą, a jak nie to kierownikowi bezpośrednio wszystko zgłaszać. Ogólnie pracownicy nie wyrabiają się ze swoją pracą a co dopiero kogoś wdrażać więc trzeba być kumatym. Szansa na pracę jest po takiej praktyce, zależy od kierownika ale jeśli się sprawdzisz to jak najbardziej. Raczej chcą zatrzymać ludzi, którzy są solidni i ogarniają. Są czasem rekrutacje wewnętrzne,. Na zdobycie pierwszego doświadczenia spoko praca, ale tak długofalowo to raczej nie. Trzeba być asertywnym i nie dać sobie wejść na głowę. Jak to w urzędzie wystarczy jedna osoba by zrobić kwas w zespole. Jak ma się szczęście to można trafić do spoko zespołu i praca jest w porządku. Najlepiej sprawdź sama i oceń. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o ZUS - Warszawa

• Jak się pracuje w ZUS?

Zobacz opinie na temat firmy ZUS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZUS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 85, z czego 8 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZUS?

Kandydaci do pracy w ZUS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZUS