Opinie o Icotera Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Icotera Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Icotera Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Icotera Sp. z o.o. w Szczecin

Anka Nowy wpis

Widziałam, że Młodszy Administrator Systemów i Sieci jest teraz potrzebny. doświadczenie z samą technologią czy też sprzętem jest wskazane w treści ale nie koniecznie komercyjne z tego co rozumiem. Jest więc ktoś w stanie opisać rozmowę, bo zamierzam aplikować? warto?

T-employee Nowy wpis

firma była naprawdę spoko, jeszcze do połowy 2022 roku... potem zaczęły się zmiany wśród kadry managerów - odeszło kilku super specjalistów, za to zatrudniono nową dyrektorkę hr... i się zaczęło kisić. Chaos, bezsensowne procesy ocen, niesłuchanie i ignorowanie opinii i uwag pracowników, niejasna komunikacja na dobitkę w 2023 poodchodziły jedna po drugiej dziewczyny z HR/kadr, laski pracowały kilka lat i robiły super atmosferę No i teraz to już z problemem, pytaniem czy nawet porozmawiać nie ma co do HR iść, bo nie można nikomu ufać, pani dyrektor na pytania odpowiada albo pytaniami "a co być zrobił" albo ignoruje wiadomości

Administrator Nowy wpis

Czy w firmie Icotera Sp. z o.o. da się zarobić 10000 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko HR Business Partner?

Do teraz sprawa feedbacku nie jest do końca rozwiązana? Mimo wszystko opisze mi ktoś pracę koordynatora swoją drogą. Logistyki? Wiem ze właśnie go szukają do siebie, spełniam wymagania wiec się interesuje. Oferta opisana jest po angielsku, czy całość rozmowy także będzie w nim przeprowadzona? I tak wstępnie czy cos więcej o aktualnych zarobkach wiecie?

Embedded Developer

rekrutacja przebiegła bardzo pozytywnie. firma jest na prawdę okej

Network, Język C, Embedded

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Test Automation Engineer
SMART-HR
kandydat

hej, czy rekruterzy zawsze wracaja z odpowiedzia? nawet w przypadku negatywnego rozpatrzenia?

@kandydat

Powinni. Pytanie kto dla Ciebie jest rekruterem? Zewnętrzna agencja czy dział HR z Icotera?

Marzena

Jesteś może po rozmowie z samym Prezesem? Przeprowadza je? Widziałam, że szukają na stanowisko Software Project Leadera i właśnie ciekawa jestem jak rozmowa może przebiegać. Napiszesz jeśli wiesz? Chyba, że jeszcze na jakieś inne nabory prowadzą a nie widziałam?

Ryś

Witam, czy komunikatywny język wymagany do podięcia pracy czy podstawy również wystarczą?

@Ryś

To zależy od stanowiska, firma oferuje także kursy angielskiego na poziomie B1/B2

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Icotera Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Możliwe są obydwa rodzaje rozwiązań. Generalnie kontakt z przełożonymi jest na zasadach partnerskich i rozwiązania ustalane są z uwzględnieniem interesów obu stron.

Ilona
@pracownik

To fajnie! A często zdarza się u was praca w nadgodzinach?

@Ilona

prawdopodobnie to zależy od działu, projektu itp. Raczej niezbyt często.

Dorota

Hej, zainteresowało mnie stanowisko junior network & support engineer w Icoterze :) Jak wygląda na nim ścieżka awansu? Co jest brane pod uwagę podczas ubiegania się o awans? Czy bez problemu można sobie na niego zapracować?

Supporter@icotera
@Dorota

W supporcie jest 3-poziomowy grading stanowisk (junior/regular/senior). Awans jest zależny od stażu pracy, poszerzania wiedzy, pozytywnego podejścia do nowych wyzwań itp. Jednym słowm dla chcącego nic trudnego:)

Urszula
@Supporter@icotera

Czy firma pokrywa koszt szkoleń pracowników? Jeśli tak, czy podpisuje się jakąś umowę lojalnościową z tym związaną?

Supporter@icotera
@Urszula

Nie ma żadnych "lojalek" związanych z prowadzonymi szkoleniami (wewnętrznie czy zewnętrznie)

Jak się pracuje z ludźmi z Icotera Sp. z o.o.?

Pawcio

Jakie zarobki na stanowisku operator serwisu i magazynu? Pozdrawiam

były pracownik przez randstad
@Pawcio

Przez randstad 23 brutto na zlecenie. W icotera powinno być jakieś 4500 brutto na umowę o prace

Julia
@były pracownik przez randstad

nie jest tak źle w tej stawce, nawet niektóre prywatne firmy nie daja 23 zl brutto wiec... :)

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Icotera Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 27 listopada.

Piotr Olech

Nie polecam przez pośrednika. Staraj się bezpośrednio do firmy.W Szczecinie na basenowej jest fajnie tylko że Pan Darek nie zna prawa pracy oraz prawa cywilnego co i jak. Każdy ma prawo do błędu. Jak jego Cisna to i on ciśnie. Ale to już inna bajka. Fajnie jest. Tylko przez pośrednika ( w moim przypadku Randstad ) to jest taka umowa, że można ją użyć zamiast chusteczki do nosa jak Ci się skończą.

Piotr Olech

Nie przez pośrednika, bo dostajesz umowę warta tyle co zużyta maseczka ochronna.

były pracownik przez randstad

Nie wiem jak przez firmę ale przez pośrednika to umowa nic nie warta- zlecenie dla zleceniobiorcy tymczasowego. Wiadomo, że zlecenie jest tymczasowe, zg z prawem po 3 miesiącach automatycznie przechodzi na umowę o pracę, ale jak nie to sprawę się kieruje do sądu pracy

Rossma

Byłam i nie polecam. Nie uczą się na błędach.

Urszula
@Rossma

Długo tu pracowałaś? Co to oznacza, że nie uczą się na błędach, mogłabyś podać jakiś konkretny przykład? Zastanawiam się, czy warto się zatrudnić, chociaż na okres, gdy będę szukać czegoś lepszego.

Barbara

Ciekawe, zauważyłam na ich stronie że zespół firmy Icotera, składa się w 90 % z mężczyzn. Poczułam potrzebę zmiany tych statystyk:) Słyszał ktoś może o aktualnie prowadzonych rekrutacjach w tej firmie? Jakieś podpowiedzi, na przykład czego spodziewać się na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej?

Roman
@Barbara

http://icotera.com/about/career Mamy całkiem sporo kobiet w każdym dziale i na każdym szczeblu(ale wciąż poniżej 50%). Zapraszamy!

stefanio

Dziwą mnie niektóre komentarze na forum narzekaczy na klimat w firmie. Pracuję tu już dłuższy czas i moim zdaniem ogólnie jest całkiem nieźle. Wiadomo, że wszędzie może się zdarzyć jakiś konflikt czy coś, ale nie przeginajmy, tutaj to wyjątki. Firma teraz jest już większa i bardziej dojrzała a widzę, że jeszcze przyjmują nowych. Projektów nie brakuje, ciągle wymyślają jakieś nowe modele więc jest co robić. Co do klimatu jeszcze to dla mnie jest spoko, po pracy ludzie chodzą do pubu na piwo, czy pograć w gry planszowe, firma robi wypady integracyjne jak kajaki czy wigilijna popijawa :D Nie wiem czego tu sie czepić...

@stefanio

Drogi @stefanio, zawsze przewijam forum ku dołowi, żeby odnaleźć kogoś z wieloletnim stażem pracy w firmie. Czy jesteś taką osobą? Dalej pozostajesz pracownikiem Icotera? Jeżeli tak, jak wygląda obecnie Twoja sytuacja zawodowa? Udało Ci się " wspiąć po szczebelkach kariery"?

iro

Podobno najlepiej dostac sie do nich na stanwoiska managerskie, nie wiem czy to prawda, oferują tez skzolenia.

@iro

Hej @iro, zgadzam się w stu procentach, stanowisko menadżerskie z zasady powinno być lepsze, ale czy amsz coś konkretnego na myśli? Proszę rozwiń myśl i wytłumacz dokładnie o co Ci chodzi. Co do szkoleń, jakie konkretnie? Korzystałeś może?

Ciekawski

Jakie są widełki programisty lub software engineer ?

@Ciekawski

@Ciekawostki- widełki programisty są zawsze większe od moich widełków- tyle Ci powiem:) A tak na poważnie, udało Ci się może dostać pracę w Icotera?

mad

hej, cos sie zmienilo od ostatnich postow w firmie? Jak managerowie i praca? Jakie działy polecacie? Ostatnio firma mocno sie oglasza.

Cartman

Kyle niestety sluszie prawi

Kyle nie maż się

Ostatnią rzeczą, do której można przyczepić się w Icotera, jest klimat panujący w firmie. Drogi Kyle, jeśli ktoś ma dużo do powiedzenia na każdy temat, ale nie idzie to w ogóle w parze z jakością jego pracy, to potem może czuć się skrzywdzony przez pół świata. Pracuję w Icotera kilka lat i życzyłbym sobie, żeby atmosfera taka jak tu panowała w każdej innej firmie, również w innych firmach IT w Szczecinie.

Kyle

Technologie nad którymi pracuje ta firma są bardzo interesujące i ciekawe. Praca nad tymi systemami oferuje ogromne możliwości rozwoju pod względem programistycznym, systemowym, jak i wiedzy z dziedziny protokołów sieciowych. Jedynym, ale i największym mankamentem, to klimat, jak panuje w firmie. (usunięte przez administratora) Jednakże, póki się nie zmieni ten stan rzeczy, to naprawdę odradzam aplikowanie do Icotery.

@Kyle

Jestem potencjalnie zainteresowany pracą w tej firmie. Czy mógłbyś wyjaśnić co było nie tak, jeśli chodzi o panujący u nich klimat?

Zostaw merytoryczną opinię o Icotera Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Icotera Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Icotera Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Icotera Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Icotera Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Icotera Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Icotera Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Piastów 30
    71-064 Szczecin