Opinie o IKEA Industry Group Orla w Bielsk Podlaski

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie IKEA Industry Group Orla. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie IKEA Industry Group Orla o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IKEA Industry Group Orla w Bielsk Podlaski

Myślący

Ostatnio co się wyrabia w firmie to już przekracza pojęcie. Myślenie managerów jest takie lepiej przerzucać drewno byle jakie niż dać wyższa cenę za surowiec. Z gowna chcą ukręcić bat. A za to wszystko winią tych najniżej bo za mała norma, bo za dużo przestoju, bo złe drewno wysłane z bramy.

@Myślący

Przecież każdy z tych menagerów uważał się za specjalistę w dziedzinie drewna a teraz nie potrafią sobie poradzić. Może trzeba wysłać pana alfa do nadleśnictw żeby załatwił lepsze drewno. Ha, ha.

Potop Szwedzki

Oczywiście nikt nam o tym w firmie nie powie A okazało się, że Ikea w swoich produktach używa drewna (usunięte przez administratora) pozyskanego w ukraińskich Karpatach. A tyle Ikea mówi o tym , że kontroluje w całości łańcuch dostaw. Jak wszystko jest cacy to oczywiście twierdzi , źe tak, kontroluje ale jeśli jest wtopa...... to nie my, to nasz podwykonawca pozyskał to drewno. Co za obłuda. Poczytajcie Sobie koleżanki i koledzy o tym w necie. A z puszczą się upiekło......

Krzyś z Puchatka

Uwaga Koleżanki i Koledzy, wasze laptopy i telefony są inwigilowane. Sam tego niedawno doświadczyłem. Nie używajcie ich do celów prywatnych, a już na pewno nie wysyłajcie sms-ów.

@Krzyś z Puchatka

A skąd takie wnioski? Dzwonili do Ciebie, wzywali na wyjaśnienia?

@Krzyś z Puchatka

A czego się spodziewaliście. Tak działają korpo . To, że możemy brać ze sobą laptopy i telefony do domu nie jest dlatego, że firma jest taka łaskawa, tylko po to żebyśmy musieli pracować kiedy firma sobie tego zażyczy.

Kobieta

Proponuje nie używać słów, których znaczenia nie znasz, ponieważ nie świadczy to zbyt dobrze o Tobie. Żebyś się zbyt długo nie zastanawiał, to chodzi mi o słowo „wyzysk”, chyba, że chodziło Ci o „zysk”.

Potop Szwedzki

Już od kilku ładnych lat mamy w Polsce fabryki, które są nowocześniejsze od naszej. My jednak nadal szczycimy się tym , że możemy produkować płytę o grubości 1,2 mm. Uderzmy się jednak w pierś i uczciwie przyznajmy ile płyty o takiej grubości wyprodukowaliśmy. Na samą myśl o tej płycie produkcja ma stan przedzawałowy. Prawda jest taka, że ani technologicznie, ani kadrowo nie mamy możliwości jej wyprodukowania.

@Potop Szwedzki

A może wiesz kto produkuje płytę 1,2mm? Podpowiem...nikt. I nie to jest złe, że przez tyle lat praktyki ciężko ją wyprodukować, tylko to, że w ogóle się za to bierzemy, bo dostajemy jakieś tam „granty”. Żadna firma konkurencyjna nie produkuje tej płyty, bo jest to nieopłacalne a przy okazji prasa dostaje w (usunięte przez administratora) Co do Twojej opinii na tema nowoczesności, to jeszcze 10 lat temu mieliśmy najszybsza prasę na świecie, a to, że pojawią się zakłady nowocześniejsze było kwestia czasu, nie oznacza to jednak, że mamy zamknąć zakład i budować nowocześniejszy. Taka inwestycja jest na minimum 30 lat.

@Kobieta

Najszybszą prasę na świecie mieliśmy tylko w teorii. Nigdy nie udało nam się produkować z pełną prędkością dłużej niż kilka godzin bo albo odbijało się to na jakości produktu albo kończyło się poważną awarią. W folderach chwalimy się że produkujemy płytę 1,2. Prawda jest taka , że nawet 1,5 nie jesteśmy w stanie wyprodukować w odpowiedniej jakości. Więc widzę tu spory błąd strategiczny. Po co było kupować drogą prasę teoretycznie mającą możliwość produkowania 1,2. Można było kupić "normalną" prasę do produkcji płyty o standardowych grubościach. No ale niemiec musiał zarobić.A co do grantu.....to wiadomo ile kasy przeszło nam koło nosa. Powtórzę się, kadrowo nie jesteśmy przygotowani na nowe wyzwania.

@Potop Szwedzki

Płytę 1,5mm produkujemy w dobrej jakości i bez większych problemów ( około 2000m3/miesięcznie) wiec nie wiem dlaczego wprowadzasz ludzi na forum w błąd? Nie wiem również, co rozumiesz pod pojęciem „normalna prasa”? Nawet nasza konkurencja, która uruchomiła produkcje po nas, czy w Twoim mniemaniu jest o niebo lepsza, zamawiała płytę w naszej firmie. Nie kumam ludzi, którzy pracując w firmie, próbują innym ludziom wmówić jak u nas jest beznadziejnie. Skoro twierdzisz, że kadrowo nie jest ok, to startuj w rekrutacjach, pnij się w szczeblach kariery i pokaż, że to właśnie na Ciebie trzeba postawić.

@Kobieta

Ja wiem, że korpo to inne wydanie socjalizmu, ale nie wszyscy dają się porwać propagandzie. Pomimo, że staracie się eliminować jednostki myślące to ciągle jeszcze takowe pracują w naszym zakładzie i nie wierzą w propagandę sukcesu. 2000 m3 dobrej jakościowo płyty 1,5 to ciągle jeszcze pobożne życzenie. Ok może i tyle uzyskujemy, ale przy jakim odpadzie.....

Firma IKEA Industry Group Orla poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
uuuu

najlepiej to się zwolnić

Łysy z brodą

Chciałbym podyskutować o tych piękniejszych stronach funkcjonowania naszej firmy. Ma ktoś takie spostrzeżenia ? Bo ja mam.

Kobieta

No podzielcie się z nami tą swoją wiedzą. Tylko nie mówcie zaraz, że na forum to nie i coś tam jeszcze.

@Kobieta

Zakładam, że nie wszyscy znają Gowork, więc może Koszki Times chciałyby napisać o tym artykuł. Informacja trafiłaby do szerszego grona pracowników.

Kobieta

No to dawaj, chciałabym je w końcu poznać.

@Kobieta

Znasz je. Poza tym z kadrą kierowniczą nie będę dyskutował na ten temat.

@Ewa Braun

Jak zwykle, krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. Naprawdę Cię nie rozumiem. Od dawna wpisujesz negatywne opinie, ale bez żadnych konkretów. Może czas zmienić „coś” w swoim życiu skoro firma w której pracujesz nie spełnia twoich oczekiwań?

@Kobieta

Jeśli będę chciał zmienić coś w życiu to tak zrobię. Moje komantaż są jak najbardziej obiektywne. Niczego nie zmyślam. Są one poparte obserwacjami jak u nas traktuje się ludzi. Oczywiście nie mogę prztaczać tu nazwisk czy pseudonimów bo admin i tak tego nie przepuści

@Ewa Braun

Nikt nie prosi Cię o nazwiska, tylko chciałabym wiedzieć o jakich złych sytuacjach mówisz, ponieważ do tej pory napisałeś, że jest źle, natomiast żadnych konkretnych przykładów nie podajesz. To tak jak większość narzekających, „jest źle, bo tak”.

@Kobieta

Jeśli nie ma nazwisk to nie ma też konkretów.

Majster

Coraz to gorszy (usunięte przez administratora) po pierwsze firma po miesięcznym postoju ucina wszystko co sie da dodatki zmianowe nocne itp. Bo jest ciężka sytuacja haha o jakiej ciężkiej sytuacji mowa? Skoro wszystko idzie na full obrotach tak jak to było przed wirusem... A poza tym to postój chyba jest co roku. Tylko tego roku był tydzień dłuższy. To skoro cięcia wypłat to może pracownicy również powinni zmniejszyć swoje wydajności. A po drugie jeden człowiek teraz ma ogarniac oba działy tartak+rebalnia i na odwrót tu i tam to tu to tam a wynagrodzenie coraz to niższe przez wasze cięcia. Brak ludzi nie ma co sie dziwić jak dalej tak bedzie nie zdziwcie sie ze z czasem tych ludzi w ogóle nie będzie.

Majster
@Majster

To moze teraz praca godzina tartak później godzina na rebaku haha lub jak operatorzy mają byc i tu i tu

@Majster

Nie rozumiem ludzi, którzy sieja taki zamęt. Człowieku, co Ci ucięli, bo na pewno nie pensje! Dlaczego oszukujesz innych na forum? Jak Ci tak źle, to przecież czaka na Ciebie kilkanaście innych firm. Żenada!!!

Strażnik Puszczy

Zbliża się audyt FSC. Ciekawe czy tym razem znowu się uda, czy kreowanie rzeczywistości zdoła oszukać audytorów.

Ech

Prawda jest taka, że podzielimy los Wielbarka

Lobus
@Ech

To fakt. Sprzedaż leży i kwiczy. Nawet nic nie pomógł nowy szef działu. W związku z tym trzeba ciąć koszty A najłatwiej jest przez zwolnienie pracowników.

Jaki dress code obowiązuje w IKEA Industry Group Orla?

Alabatros

Nie taki jak masz

Ewa Braun

Nie wiem jak inne oddziały, ale IIO nie jest kryształowa jeśli chodzi o przestrzeganie ogólnie obowiązujących standardów.

A jakieś przykłady???

@Kobieta

Jest ich sporo, ale to nie jest miejsce na takie publikacje.

@Ewa Braun

Haha, a to dobre. To jest odpowiednie miejsce, żeby napisać o tym, że dużo standardów jest nieprzestrzeganych a żeby napisać jakie, to już nie jest dobre miejsce....litości, jeśli mówisz „A”, to miej odwagę powiedzieć „B”, albo nie mów nic.

@Kobieta

A co to , przymus jakiś jest. Ogródkiem lepiej się zajmij.

@Ewa Braun

Żaden przymus, po prostu, moim zdaniem jeżeli coś się zaczyna, to powinni się skończyć. Stwierdzenie, że są nadużycia, ale nie powiem jakie, to to samo, jakby nie było nadużyć....a ogródka nie mam :)

mały

(usunięte przez administratora)!!!Praca 12\12 ,w soboty, lenistwo brygadzistów i innych pupili tzw.dwona,zmuszanie pracujących tam kobiet do dżwigania ponadnormatywnych ciężarów,błaganie o urlop na wizytę u lekarza.

@mały

Nie mogę się z Tobą zgodzić, kobiety pracujące na tym wydziale ( w tym i ja ) mają kategorycznie zabronione podnoszenie elementów cięższych niż przewiduje BHP.

@mały

Brygadzista CTS musi się wyspać i wbić level na smartfonie, ewentualnie serial na Netflix. Więc ma sporo obowiązków. Nie czepiaj się (żart).

@Kobieta

Może i mają zabronione, co nie oznacza że tego nie robią przy cichym zezwoleniu przełożonego lub nawet przy jego nakazów. Natomiast Twoja opinia nie jest obiektywna , gdyż stanowisko przez Ciebie zajmowane nie wymaga targania ciężarów.

@Ewa Braun

Jak najbardziej obiektywna, ponieważ również wrzucam płytę wiórową.

@Kobieta

Na pewno obiektywna, zwłaszcza, że my nie produkujemy płyty wiórowej :)

@Ewa Braun

No brawo Ty. Żeby dokładać płytę wiórową, nie trzeba jej produkować. Widać, że „bardzo dobrze wiesz” co się robi w naszym zakładzie. Pogratulować! Ale najlepiej powiedzieć, że wszyscy dookoła, to (usunięte przez administratora) i nieudacznicy i że tak jest tu źle. Porażka.

@Ewa Braun

A tak na marginesie, jakie to mogą być ciężary w fabryce produkującej płytę HDF. Może mnie oświecisz?

Wariat
@Kobieta

Widzę Kobieta jest osobą pracującą w biurze :) czyli nie mającą pojęcia o pracy na produkcji 1. Płytę wiórową wrzuca sie na paletę z płytą HDF jako płytę osłonową i ta "trochę waży" 2. Kobiety zrzucają tzw odpad z linii B, a tam nie bierze się po jednej sztuce 3. I wiele innych przypadków Pozdrawiam

@Wariat

Mój drogi @Wariacie, płyta wiórowa wrzucana na górę waży około 75kg, wiec jeżeli wrzuca ją minimum 3 osoby( zalecenia DD), to ciężar jest zgodny z BHP. Odpad, w 90% odbierają dwie osoby, a przy tych wymiarach, które są cięte, nie ma opcji na przekroczenie dopuszczalnych norm. Co do wieluuuu innych, nie będę się wypowiadać, bo nie wiem o co Ci chodzi, może oglądanie filmików na komórce????

Brudny Hary

Tartakiem rządzi despota i manipuluje ludźmi oraz kpi z regulaminu pracy. Nie ma ludzi na kilku zmianach to po 12 i nie ma problemu. Żeby to się zmieniło trzeba by rewolucji .Ale cóż my tylko narzekamy , niedługo będzie nam obniżał wypłatę o jakieś 100 zł , ale nic to ,związki zawodowe się za nami wstawią to może tylko o 90 zł nam obniży .I jeszcze jedno - ciągłe zebrania w pomieszczeniu socjalnym na 1 zmianie ,brakuje tylko zebrań od 11 do 13 , my bardzo posłuszni i nie godni lepszego życia będziemy spożywać posiłki w szatni .

Czysty Hary
@Brudny Hary

czas na posiłek jest miedzy 11 a 13 i wtedy pomieszczenie jest wolne

@Czysty Hary

Chyba , że wypadnie jakieś inne bardzo ważne spotkanie w tych godzinach......O ile możemy mówić o ważnych spotkaniach na tartaku. Wszystko tam jest robione pod publiczkę, nieprawdaż. Szef tartaku to osoba, która ma najmniejszy szacunek do podległych mu pracowników. Jego kompetencje też pozostawiają wiele do życzenia. Starsi stażem pracownicy wiedzą jakim sposobem dostał tą posadę.

Dariusz
@Czysty Hary

Jeśli chodzi o posiłki w firmie, to ciekawi mnie czy są dofinansowane przez pracodawcę albo pracownicy otrzymują kartę lunchową? Napisz na jakie jeszcze benefity ze świadczeń socjalnych można liczyć.

Czy w IKEA Industry Group Orla zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

MArcus

Nie, umowy na okres próbny ale na pełny etat

Ewa Braun

Może jestem mało spostrzegawczy, więc może ktoś mi powie w którym miejscu jest ta "dobra atmosfera".

MArcus

Pewnie "Piękny i Boski..." :)

Ewa Braun

Widzieliście, IKEA w swoich ofertach pracy proponuje miłą i przyjazną atmosferę w pracy.

Grubcio

Atmosfera do (usunięte przez administratora) O urlop trzeba błagać na kolanach... W tej firmie urlop nie jest pracownika tylko kierownika. Kierownik decyduje kiedy masz iść na urlop a kiedy nie... Oczywiście są pupile którzy są traktowani lepiej niż inny pracownik na tym samym stanowisku. (usunięte przez administratora) i wodorosty

Demon
@Grubcio

Biuro i kierownicy pracują niby do 15 a nie ma ich już dużo wcześniej a przeważnie w piątki wychodzą sobie już nawet o 13.... A inni pracują po 6 dni w tygodniu i w tym jeden dzień wolnego chyba produkcja nie pamiętam jaki to dział dokładnie był

@Grubcio

Nie rozumiem. Atmosfera (usunięte przez administratora) pensja (usunięte przez administratora) kierownicy (usunięte przez administratora) Rozumiem, że zmuszono Was do podpisania umowy i teraz również nie możecie zmienić pracy, bo jesteście niewolnikami? Żenada!!!

Grubcio
@Kobieta

Tak się akurat składa że zmieniłem pracę :) nigdzie nie jest napisane że opinia ma być tylko aktualnych pracowników :)

Judyta

Czy ciężka praca jest dla kobiet na magazynie w Ikea ?

Fertis

(usunięte przez administratora) Jeśli masz tam znajomego na stanowisku kierowniczym, lub kierownikiem jest tam twój brat, ojciec czy wujek to wtedy wytrzymasz.(usunięte przez administratora)

Mateusz

Czy ikea daje zniżki dla pracowników ?

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Group Orla - Bielsk Podlaski

• Jak się pracuje w IKEA Industry Group Orla?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Industry Group Orla tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Group Orla?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 0 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Industry Group Orla