Opinie o CBM test w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy CBM test. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie CBM test na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CBM test w Gdynia

Lollka

Robiłam badania w lipcu, do dziś nie ma żadnego wynagrodzenia, umowy ani kontaktu. Nikt nie odbiera telefonów, nie odpisują na maile. Czas na kontakt z firmami, które zlecają te zlecenia, aby lepiej dobierali kontrahentow

(usunięte przez administratora) Odradzam jakielkolwiek współpracy z tą firmą. Nie wypłacają wynagrodzenia.

Pdn
@pracownik

O wynagrodzenie z badań z lutego proszę się do tej pory, a mamy wrzesień! Katastrofa.

Olagdz
@Pdn

Ja to samo. Myślę zgłosić do PIP....ciekawe czy by coś pomogło.

@Olagdz

Nic to nie da, umowa inna niż umowa o pracę w żaden sposób nie chroni pracownika a oni dobrze o tym siedzą. Tu w grę wchodzi pozew cywilny ew. zbiorowy.

Olagdz

Niby mi "wiszą" 60 PLN z lutego,60PLN z lipca...ale to już 120 zł...za mnie...A niech będzie takich osób 100.... Zenada...człowiek chciał tylko dorobić a i tak musi się prosić...

Rafał
@Olagdz

Jakie badania w ogóle robi ta firma? Bo jak pamiętam nie można było w profilu zobaczyć ofert jak np. ma Dive czy VSC żeby się zgłosić tylko i sam panel był jakiś przedpotopowy...

Honorata
@Olagdz

I dowód do okazania w razie czego masz? Myślicie, że serio oni się podejmą sprawami tego typu kwot?

Rafał

Dziwna firma - miałem kiedyś konto (jakoś w 2017-2018 roku), nie miałem żadnych zleceń, usunąłem konto. Chciałem wrócić w tym roku i o dziwo - nie ma takiej możliwości. Napisałem maila w tej sprawie - cisza. Próbowałem się dodzwonić o różnych porach dnia (w godzinach 9-17) przez kilka dni na wskazane trzy numery na stronie internetowej - linia zajęta...

Karol

Ponownie brak wypłaty wynagrodzenia za zrealizowane badania. Koordynatorka jedynie wzrusza ramionami, a na dzień dzisiejszy to awet nie raczy odbierać telefonów ani też nie odpowiada na smsy. ODRADZAM WSZYSTKIM WSPÓŁPRACY Z CBM TEST

Brałeś udział w rekrutacji do CBM test. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Beata

Kiedyś współpracowałam z firmą i nie miałam żadnych uwag. Teraz tarabanię się z nimi o 40 PLN. Zadanie wykonane w połowie marca. Zrezygnowałam z kolejnych propozycji, odkąd zapoznałam się z serwisem technicznym. Lata 90-te może jeszcze wybaczały takie błędy, ale nie nadążyli za konkurencją. Szkoda, bo pochodzę z Trójmiasta. Zobaczymy, czy zapłacą. Bez interwencji najpewniej obyłoby się bez echa. Ale jak to? Audytorzy powinni być uwrażliwieni na każdą scenariuszową skuchę. Póki co niezależne badanie jakości obsługi w CBM Test w opinii audytorów wychodzi na 2 w skali 10. Nie polecam współpracy z pozycji audytora. Nie polecam też poważnym Klientom, którzy chcą nawiązać współpracę z tą firmą. Brak komunikacji. Dodatkowo serio przestarzały system. Ja, jako TK nie chcę się stresować, że po najlepszym wykonaniu zadania im się nie załaduje albo czegoś nie dostali, pomimo, że wykonałam wszystkie właściwe kroki w miejscu z dostępem do neta. Zapłaćcie tym, co wykonali dobrze zadanie, banujcie głuptaków, ale błagam, rozliczajcie się normalnie, bo mi wstyd za Gdynię.

Aleksandra
@Beata

To na jakim systemie oni tam pracują jeśli można spytać?

Klementyna

(usunięte przez administratora) na kilometrówce. Wypłacają o wiele mniejszą niż ustalona. Trzeba się dobijać i grozić sankcjami cywilno prawnymi by wypłacili brakującą kwotę. Zdecydowanie nie polecam tej firmy oraz współpracy z pracownikami.

Marko Polo
@Klementyna

Potwierdzam to co pisze Klementyna. Mnie(usunięte przez administratora)na ponad 100 zł - po tym jak upomniałem się o swoje pieniądze usunęli mnie z bazy. Nigdy więcej pracy dla tych (usunięte przez administratora) i pyskaczy.

Aneta
@Marko Polo

A to wypłacili Ci mniej niż miałeś na umowie?

Marko Polo
@Aneta

Nie ma umowy na kilometrówkę. Umawiasz się mailowo z koordynatorem (jak np. p. Iza czy Asia) projektu np. na 40 km więc powinni wypłacić 14,8 zł (0,37 zł za 1km) a otrzymujesz 10 zł. Jak robisz dla nich wiele badań z tych 10 zł robi się ponad 200 zł. Właśnie tak (usunięte przez administratora) ą. Nie jest to odosobniony przypadek - poczytaj sobie komentarze innych audytorów.

@Marko Polo

Czyli obcinają kasę. Wszystko umawia się tylko ustnie? Nie ma nic na papierze? Bo stawka powinna być jasna i konkretna a nie płacą jak chcą.

Mystery shopper

Ta agencja to istna porażka. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Badania płatne najsłabiej na rynku. Audytorów traktują jak zło konieczne, rekruterow wymieniają jak rękawiczki. Brak jakiegokolwiek kontaktu czy wsparcia w razie problemów. (usunięte przez administratora) telefonów nie odbiera, nie oddzwania. Maile pozostają bez odpowiedzi, ostatnio wielka niewiadoma z tą firmą. Rozliczenia badań nie terminowe. Strach z tą firmą współpracować. Szczerze odradzam, omijać łukiem CMB Test. Ja już jakiś czas temu zmieniłem agencje, na bardziej profesjonalna i lepiej płatna. Zainteresowanych audytorów zapraszam do kontaktu. plwawajaca85@hotmail.com

Dramat

Badanie zrobione w czerwcu, projekt według ich systemu jest już dawno zakończony, a wynagrodzenia jak nie było, tak nie ma. Mimo licznych wiadomości do rozmaitych działów, do których w kolejnych kontaktach z centralą firmy jestem kierowana - nie dostałam ANI JEDNEJ odpowiedzi. Dział rozliczeń magicznym sposobem zawsze jest nieuchwytny jak proszę o połączenie: a to szkolenie, a to nieobecność. W mailach z instrukcją do wykonania badania audytorzy dostają wielką czerwoną czcionką instrukcję, że wszystkie materiały i nagrania z badania trzeba odesłać "w dniu, w którym odbyła się wizyta!" Szkoda, że firma nie stosuje takiej samej polityki wobec wynagrodzeń za wykonaną pracę. Na dodatek mają jeszcze czelność dzwonić do mnie po 5 miesiącach oczekiwania na wynagrodzenie i pytać, czy nie mogłabym dla nich wykonać jeszcze jednego badania, bo akurat mają duży problem z wykonaniem pilnego audytu w moim mieście. Śmiechu warte. Nie polecam nikomu wykonywania badań dla tej firmy.

Wyjadacz
@Dramat

Jak firma dba o swoich pracowników, tak dba o klientów. Trzeba brać pod uwagę wszystkie wypowiedzi były bądź bieżących pracowników

Ols
@Dramat

I jak wynagrodzenie dotarło?

Ols

Hejka, zawarłam z nimi współpracuje w styczniu... Czy ogólnie pieniądze kiedyś przyjdą... Bo po tych komentarzach aż się boję

Mariola

Mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia z tą firmą. Dobry kontakt z koordynatorami, dobre zlecenia, płatność zawsze jest zgodna z ustaleniami.

Monako
@Mariola

Co proszę? Na pewno piszemy o tej samej firmie? Dziesiątki negatywnych opinii o nie płaceniu w terminie, braku kontaktu ze strony koordynatorów, a tu jedna super opinia.

Watson
@Mariola

Za 25 zł żądają cudów że ktoś wsiądzie w auto przejedzie 50km 1 h i z powrotem (dają 50zl na paliwo że niby na 150km) nagra rozmowę będzie próbował ubezpieczyc wymyślony samochód podając fałszywe dane (uwaga karane) a jak się nie zgadzasz i zadajesz za dużo pytań to w tle słyszysz męski głos mówiący " już mnie ten gość w****ja" płacą tyle co 7 lat temu kiedyś to była firma teraz to dni

Niestety jak do tej pory było ok tak teraz jest lipa . Nie płacą ani stawki za audyt ani tym bardziej za drogę. Czekają na sponsoring.

Pit

Współpracuję sporadycznie od kilku ładnych lat. Niestety ostatnimi czasy jest coraz gorzej. Coraz dłużej muszę czekać na przelew. Mam nie zapłacone jeszcze za czerwiec i lipiec, koordynatorka niby zdziwiona że już dawno projekty rozliczone ale jakoś kontakt z nią nie ma żadnego sensownego rezultatu Nie ma informacji że coś spsprałem, ani że nie zapłacą po prostu czekaj. Więcej nie dam się nabrać rekruterkom. Moim zdaniem - OMIJAĆ Z DALEKA! firma kompletnie nie rzetelna, Albo mają kłopoty albo mają ludzi w d...ie

henrych

Niestety, ale musze zmienić zdanie o tej firmie na negatywne. Jako wieloletni współpracownik w charakterze tajemniczego Klienta miałem dobre zdanie zarówno o koordynatorach jak i zapłatach za wykonane badania. (usunięte przez administratora) Nawet nikt z firmy nie raczy odpowiedzieć sensownie na moją reklamację o wynagrodzeniu. Może ktoś ma namiary na szefostwo firmy, bo moje reklamacje pozostają bez odpowiedzi.

Margaretka
@henrych

W grudniu robiłam badanie IQOS. Zwrot za zakup dostałam z opóźnieniem. A pieniędzy za badanie jak na razie nie dostałam. Ta firma to jakiś żart. W lutym wypełniłam kwestionariusz wysłałam do koordynatora informacje. Pieniędzy brak. Teraz jak napisałam to dowiedziałam się że informacji nie mieli i 25 kwietnia będą rozliczane badania i w ciągu 3 tygodni wypłaca. Pierwszy i ostatni raz robiłam tam badanie. Są inne bardziej rzetelne firmy.

Monako
@Margaretka

Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Brak płatności w ustalonym na umowie terminie, kilometrówka nie jest w pełni wypłacana, kontakt z koordynatorami prawie żaden - jedynie wtedy kiedy na cito potrzebują zrealizować badanie (gdy im audytor nie zrealizuje badania) to wtedy znajdą czas dla ciebie. A jeżeli ty masz sprawę do nich olewają twoje telefony i smsy. Zdecydowanie odradzam w związku powyższym oraz z uwagi na niskie stawki dla audytorów. CBM Test jest na świetnej drodze by zrazić do siebie stałych audytorów, którzy będą szukać zleceń u innych firm za lepsze stawki za traktowanie ludzi z szacunkiem.

Tajemniczy
@Margaretka

Znasz jakieś inne firmy oprócz vsc?

AntyFCZP

Ilość negatywnych komentarzy świadczy że ten przesłodzony wpis jest napisany przez nikogo innego jak przez jednego z koordynatorów. Chcecie traktować ludzi bez szacunku, oszukiwać na kilometrówce, nie wypłacać wynagrodzenia zgodnie z umową, obrażać się jak pięcioletnie dzieci ze ktoś powie wam prawdę w oczy. Proszę bardzo - zrażacie do siebie audytorów oraz rekruterów. Jest wiele innych firm które płacą lepsze stawki za badania oraz za kilometrówkę. I co najważniejsze jest stały kontakt.

Jolanta

Hej, jakie są Wasze doświadczenia z pracy w CBM test? Czy jesteście zadowoleni z warunków pracy? Najbardziej interesuje mnie kwestia wynagrodzenia. Na jaką stawkę można liczyć? Odpowiedzcie.

Tajemniczy

Witam. Dostałam propozycję bycia tajemniczym klientem z zakupem iqosa , jak wygląda obecnie sytuacja w firmie ? Czy wypłacają wynagrodzenie za badanie i produkt ,który kupujemy w ramach badania ?

G
@Tajemniczy

Dostaniesz wynagrodzenie za badanie, zwrot za zakup IQOSa a sprzęt zostawisz dla siebie

SAM86
@Tajemniczy

Nie wierzcie w to! Przejechałam 50 km, konsultanta IQSA nie było, firma nie rozliczyła się ze mną. Mój koordynator projektu z Wrocławia - ani razu nie odpisał. Nie wart zachodu! Zgłaszam sprawe do IQSA

G

Jest to standardowa umowa o dzieło, więc dostajesz to co z niej wynika

Zuza

Taki spokój na forum ma jakiś powód? Może ktoś z pracowników podpowie zainteresowanym pracą jakieś informacje?

Bazyliszek

Ktoś wcześniej napisał, że firma handluje danymi i mam wrażenie, że ma rację. Pod pozorem rekrutacji zbiera ogromne ilości danych od "potencjalnych" pracowników. Mimo zgłoszeń - żadnych zleceń nie ma, za to będziecie mieć masę maili z reklamami i takich samych telefonów - przypadek ? :)

Adrian

Znajdzie się ktoś, kto w niedawnym czasie podjął pracę w CBM test? Chciałem poczytać o sytuacji w tej firmie, ale niestety od kilku miesięcy nie zamieszczono żadnej opinii. Czy to oznacza, że to dobry pracodawca, a może jest całkiem odwrotnie? Opiszcie proszę swoje doświadczenia związane z pracą w tym miejscu.

Xsw
@Adrian

Raczej nikt już tam nie robi, strata czasu za takie hajsy :D

Jolanta
@Xsw

@Xsw Firma funkcjonuje, więc jak najbardziej ktoś musi w niej pracować. Kiedy przestałeś być pracownikiem CBM test? Powodem Twojego odejścia było niskie wynagrodzenie? Ile natomiast ono wynosi w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o CBM test - Gdynia

• Jak się pracuje w CBM test?

Zobacz opinie na temat firmy CBM test tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CBM test?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CBM test
1.7/5 Na podstawie 41 ocen.
  • WIOŚLARSKA 5
    81-001 Gdynia