brak logo

CBM test

Gdynia

Opinie o CBM test

danka 2009-01-22 13:01
Znam, robiłam dla nich badania. Myślę, że można to traktować jako dodatkowy
zarobek, ale nie ma co oczekiwac jakichs kokosow..
bardziej mozna traktpwac ta prace jako cos dorywczego.
Rachela 2012-01-02 18:53
W CATI nie jest to praca rozumiana jako określona część etatu, bo ilość godzin tam była zmienna. Forma: tylko um. o dz. (najchudsza wersja). Można wykonywać audyty, traktując to bardziej jako coś robionego \\\"dla przyjemności\\\" :)
Konus 2012-07-20 15:19
Przychylam się do tej opinii - wszystko się zgadza, oprócz tego, że od tego roku zamiast w CATI pracuje się zdalnie (z domu) i jeszcze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dziej to wygląda.
2
ona11 2014-01-09 14:46
Ja niestety zawiodłam się na tej firmie. Badanie przeprowadziłam w październiku, w grudniu najpóźniej powinnam dostać wynagrodzenie, a tu niestety kiszka. Zero kontakt z firmą - nie odpowiadają na maile, przelewu brak. Nie polecam
3
M. 2014-03-05 16:17
Współpracuję z wieloma firmami, ale CBM Test podziękowałam. Znam realia pracy w branży, wiem jakie są terminy płatności, często czekam na pieniądze dłużej, ale wiem o konieczności czekania wcześniej. Tu spotkacie się z ciągłym przeciąganiem płatności, czekanie na pieniądze 4 miesiące.. Pracownicy ignorują, kiedy dopytuje się o pieniądze, kontakt żaden, na maile nie odpisują. Mają ewidentnie problemy finansowe, bo często część audytorów dostaje pieniądze, a reszta czeka nawet miesiąc dłużej. Sytuacja, kiedy dostaje się maila, że "wypłaty opóźnione, wszystkie przelewy już przygotowane i w ciągu 3 tygodni zostaną zrobione" jest naprawdę absurdalna.
4
Ł 2014-04-23 14:16
Czekam na swoje pieniądze od dwóch miesięcy, nawet nie wiem czy poprawnie wykonałem badanie. Od tamtej pory zdążyłem wykonać jeszcze kilka w ISC i VSC i już mam pieniążki. CBM nie polecam wcale!
3
Rafał 2014-05-13 18:30
Akcje wykonuję sporadycznie, jednak po kilku zleceniach wiem, że ta firma jest kompletnie niewypłacalna. Zrobiłem chyba 6 zleceń, a już 2 razy czekałem na środki ponad 2 m-ce, bo "mają opóźnienia z płatnościami". Teraz też czekam, a audyt robiłem w lutym(!)
2
Agnieszka 2014-08-08 22:42
żałuję, że nie przeczytałam tych opinii wcześniej... niestety jestem kolejną ofiarą tej firmy, choć czekam chyba najkrócej z Was wszystkich- audyty wykonałam w czerwcu, wynagrodzenie powinnam otrzymać w drugiej połowie lipca, a mamy już sierpień... koordynatorka pisała (i dzwoniła) do mnie co rusz przed audytem, po audycie zadawała pytania, na które odpowiedzi były w raporcie z wizyty, odpisywałam, przysyłała te same pytania (nie potrafi odebrać poczty?), a kiedy spytałam o zaległe wynagrodzenie cisza... ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!! Banda naciągaczy, o kontroli jakości zielonego pojęcia nie maja- mam porównanie, bo robiłam już audyty w innych firmach i nie było żadnego problemu z badaniem i wynagrodzeniem... Na szczęście wiem jak radzić sobie z takimi naciągaczami. RADZĘ FIRMIE CBM TEST ZACZĄĆ WYPŁACAĆ ZALEGŁE WYNAGRODZENIA INACZEJ KOMORNIK DO NICH ZAPUKA, KTO NIE WIERZY NIECH SPYTA O MNIE NG2 :)
2
była audytorka CBM 2014-08-24 16:53
Najgorsza firma, z jaką miałam "przyjemność" współpracować. Brak kontaktu, ignorowanie maili, problem z otrzymaniem niezbędnych materiałów, czy nawet podpięciem ankiety w systemie. Po wykonaniu badania zaczynają się większe schody - przedłużający się brak wynagrodzenia, brak kontaktu, niemiły ton głosy osoby, która odbiera telefony. Firma zajmująca się kontrolą jakości obsługi powinna świecić przykładem, a tu mamy ogromny przykład niekompetencji, braku uprzejmości i nierzetelności.
1
M. 2015-02-15 09:29
Od wczoraj tj. 14.02.15 nie działa im portal do wpisywania ankiet. Próbowałam się skontaktować kilkakrotnie z koordynatorką i nic....zero kontaktu.
Wpis jest taki: Fatal error: Call-time pass-by-reference has been removed in /home/cbm/public_html/engine.php on line 1999.
Płacą rzeczywiście z opóźnieniem.
Anka 2015-03-25 10:40
Ja nie przychylam się do tych opinii. Wykonałam kilkanaście audytów dla tej firmy i za wszystkie otrzymałam wynagrodzenie. Owszem, pieniądze wypłacane są z opóźnieniem - do dwóch miesięcy, ale nie zdarzyło się żebym ich nie otrzymała.
1
ewcia 2015-03-27 23:55
nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!badnie robione w styczniu mamy juz prawie kwiecień i zero kontaktu pieniędzy też brak :(
Anka 2015-03-31 17:24
Myślę, że studentów zatrudniają (to zależy od określonego badania bo czasem są wytyczne dotyczące wieku). A jeśli chodzi o wynagrodzenie to nie oczekuj kokosów. Wynagrodzenia też zależą od badania - średnio od 20 zł netto do 50 zł. Możesz też zgłosić się do innych firm (np. Vision Secret Client, Hr Tec, Dive Polska). Poszukaj jakie potrzebują taj. klientów. Stawki w tych firmach są zbliżone.
silent 2015-06-22 22:34
No to zniszczyliście moje marzenia o pieniążkach na wakacje a są mi winni sporą kasę...
silent 2015-07-01 11:13
Witam, jak na razie pieniądze otrzymałem terminowo. Nie mogę narzekać.
E. 2015-07-22 22:22
Robiłam dla nich 3 badania. Za pierwsze wynagrodzenie dostałam po kilku miesiącach, teraz czekam już ponad 2 miesiące i wynagrodzenia brak. Niby niedużo, 25 i 30 zł. Współpracuję z 3 innymi firmami i tam wynagrodzenie wpływa na konto jak w zegarku. Słowem 0 jedna z gorszych firm w tej branży.
2
Lwiczka 2016-08-03 20:55
Firma NIEUCZCIWA !!! NIE płaci za badania, nie reaguje na maile z upomnieniem się o wypłatę. Przed badaniem koordynatorka Burchacz wydzwaniała i błagała o pilność, minęły 4 miesiące wypłaty nie ma a Burchaczowa milczy jak zaklęta reszta ludzi też. NIE POLECAM współpracy z wykorzystywaczami.
3
d 2016-08-03 22:23
nigdy przyznam szczerze nie pracowałam jako tajemniczy klient ale już kilka osób mnie zachęca żebym sobie tak dorobiła - czy tutaj warto zacząć próbować skoeo trwa obecnie rekrutacja? napiszcie szczerze jak taka robota wygląda
krzyś 2016-10-28 14:02
UWAGA! Handlują danymi!
Prywatny mail, używany od 4 lat, zawsze rozsądnie - teraz usiany jest spamem. Oczywiście wszystko zaczęło się zaraz po próbie nawiązania współpracy
2
bea 2016-12-30 22:06
firma nieuczciwa,oszust ,przeciągała płatności a potem wcale nie płaciła za faktury.Nikomu nie polecam bo to naciągacze a Pan Konrad Samula wyzywa przez telefon jak człowiek dopomina się płatności za wykonane badania.
4
Katarzyna 2017-02-24 12:09
Byłam tam na praktykach. Bardzo dużo czasu i energii zajmowało mi dotarcie do firmy. Ponad 4 h dziennie dojazdy!
Spotkanie rekrutacyjne? 5 dziewczyn obsiadło dookoła i zadawały pytania. To było mega dziwne!
Przeprowadzałam ankiety w pomieszczeniu gdzie pracowało jeszcze 2 innych praktykantów i 4 pracowników etatowych. Na początku umówiliśmy się na znacznie wyższą kwotę . Ostatecznie za miesiąc pracy otrzymałam 700zł brutto na umowę o dzieło. Doświadczenie oceniam jako kompletne rozczarowanie. Niczego nowego się nie nauczyłam. Wymagano ode mnie sporo ponadto jak na praktykanta.
Za swoje umiejętności , sposób pracy i wykonywania obowiązków powinnam otrzymać min. najniższą krajową i umowę pracę.
2
Marta 2017-07-21 16:07
@Katarzyna - czy w ramach praktyk otrzymałaś szkolenia zawodowe? Czy po zakończeniu stażu miałaś możliwość przejścia na normalny etat? Odpowiedzi będą pomocne dla osób poszukujących stażu/pracy :)
Katarzyna 2017-07-28 13:57
Mylicie praktyki ze stażem. Praktyki są dla osób które chcą zgłębić temat od postaw.
Przyjechałam do firmy z wolnej stopy. Nie pamiętam, genezy - ale najpierw chyba zadzwoniłam albo napisałam meila. Żałuję, że byłam taka ugodowa. Ludzie robili pseudo praktyki w firmach spoza branży, ale przynajmniej dostawali pensję za swoją pracę.
Żadnego szkolenia zawodowego nie było. Jeśli ktoś nie jest alfa omegą ze statystyki, a chce wykonywać ambitne zadania to szkoda czasu. Szanowna Marto to były praktyki, nie było żadnej możliwości "przejścia na etat". Ludzie pojawiali się i znikali - tylko po to, by zaliczyć praktyki. Nie chciałam kontynuować "współpracy": 1 bardzo zła atmosfera w pracy - same kobiety, jedynie Konrad Samula Szef, ale on siedział za ścianą. 2 Za daleko. 3 Oszukali mnie w kwestii wynagrodzenia 4 Nie widziałam tam osobiście możliwości rozwoju.
Marta 2017-08-24 12:44
@Katarzyna - dziękuję za wyjaśnienie. Czyli pracodawca nie wywiązał się z początkowych ustaleń? Wspominasz też o nieprzyjemnej atmosferze. Czy według Ciebie panuje ona w całej firmie, czy w określonych działach? Takie dodatkowe informacje mogą być ważne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie.
Zostaw swoją opinię o CBM test - Gdynia
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CBM test