Opinie o CBM test w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy CBM test. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie CBM test na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CBM test w Gdynia

E.

Robiłam dla nich 3 badania. Za pierwsze wynagrodzenie dostałam po kilku miesiącach, teraz czekam już ponad 2 miesiące i wynagrodzenia brak. Niby niedużo, 25 i 30 zł. Współpracuję z 3 innymi firmami i tam wynagrodzenie wpływa na konto jak w zegarku. Słowem 0 jedna z gorszych firm w tej branży.

Beata

Zgadzasz się ze wszystkim co tam było napisane? Obecnie nadal są te opóźnienia w wypłatach? Ktoś też tutaj w komentarzach pisał o częstych zmianach koordynatorów - oni tutaj ich tak dużo zatrudniają czy raczej koordynatorzy często odchodzą?

FCZP

Serdecznie polecam współpracę z firmą CBM Test, a w szczególności pracę z Panią Asią, Izą, Oprą, Anią 2x, Elą - po prostu ze wszystkimi dziewczynami. Wystarczy poważnie traktować zlecenia, aby być poważnie traktowanym przez Panie Koordynatorki. Nigdy nie miałem problemu z żadnym koo, a biorąc pod uwagę jakie świetne projekty ta firma posiada, aż chce się współpracować! Pełna elastyczność, kompetentność i profesjonalne podejście do audytorów z pewnością charakteryzuje tę firmę. Serdeczne pozdrowienia! :)

Dora
@pracownik

A jaką masz opinie odnośnie tego, że odradzasz pracy tutaj? Napiszesz konkrety ze swojego punktu widzenia? Nadal tu pracujesz? Jeśli tak jest to napisz proszę czy jesteś zadowolony z pensji i czy masz umowę na stałe.

Alladyn1997

Możnaby rzec pracodawca roku w unikaniu kontaktu z pracownikiem, mimo usilnych próśb wyjaśnienia o co chodzi po 2 latach zostałem potraktowany jak powietrze. Cóż, zdarza się, jednakże powodu nie znam do dzisiaj. Wewnętrzny regulamin skonstruowany tak by można było płacić połowę minimalnej (w końcu umowa o nieskończone dzieło płatna ryczałtem) ale przy 150% obowiązków. I jak to było? Czasem mniej znaczy więcej. Co do płatności pracownikom, płacą ale by otrzymać zestawienie wpłat trzeba prosić o to tydzień jak nie więcej. Kolejny tydzień czeka się na przelewy a rachunki oczywiście że się same zapłacą "audytorom" A, nie zwracają za listy wysłane do siedziby więc kolejną rzecz trzeba wrzucić w swoje prywatne koszty (wysyła się rzeczy dotyczące audytów raz na 2 miesiące) Jednym słowem mimo fajnych projektów które posiadają w portfolio na swojej stronie i je realizują sposób zarządzania i informowania własnych pracowników trąci czasami słusznie minionymi.

Henia
@Alladyn1997

Czyli płacone ma się tutaj od zlecenia, dobrze rozumiem? Nie otrzymuje się żadnej podstawy, którą wypłacaną ma się nie zależnie od tego, czy uda się zrealizować celu?

TK zawiedziony Nowy wpis

Niestety muszę odradzić współpracę małe stawki . A najgorsze że już czekam 2 miesiące na wynagrodzenie.

Alladyn1997 Nowy wpis
@TK zawiedziony

I się nieprędko doczekasz, z doświadczenia mogę ci powiedzieć że trochę miękną jak widzą wezwanie do zapłaty ale to się zazwyczaj wiąże z wykluczeniem z projektów kolejnym razem chyba że im się pali bo jest 30/31 dzień miesiąca a zrobili tylko 25% próby.

Tamara Nowy wpis
@TK zawiedziony

A jakiego stanowiska dotyczą te małe stawki? Bo widziałam ofertę dla ankietera w sklepie. Stawka jest za całe zlecenie czy za jedną ankietę? Ciekawi mnie też o jakich w ogóle sumach mowa.

Marcela Nowy wpis

Ja się dokopałam do oferty pracy jako ankieter na terenie sklepu spożywczego i piszą, ze to 3-4 godziny. A jaka jest stawka? Firma zapewnia o wypłacaniu wynagrodzenia w ciągu tygodnia od realizacji zlecenia, a dużo z Was pisało, że czekają kilka miesięcy za kasą. Jak to wygląda na chwilę obecną?

ja do dzisiaj czekam na wypłatę z tej firmy Do dzisiaj nie dostałem wypłaty za grudzień Nigdy nawet wrogowi nie życzę pracę w tej firmie

Zalegają mi z wypłatą za lipiec. Telefony stacjonarne w firmie wyłączone. Na maile nikt nie odpowiada. Rekruterka jest nowa, więc nie odpowiada za stare sprawy. Omijać "firmę" z daleka.

Dzięki za radę, ale nie będę jeżdzić z Poznania do Gdyni, aby pocałować klamkę. A zresztą co mi powiedzą - tym się zajmuje koleżanka i akurat dzisiaj wzięła urlop, jest na szkoleniu lub jest chora?

@Ewa

Jeżeli kwestionariusz jest ok polecam wysłać mailem przedsądowe wezwanie do zapłaty z wyszczególnionym tym za co mają zapłacić. U mnie podziałalo

@Ewa

Od początku zatrudnienia były problemy z wypłatą czy dopiero po jakimś czasie? Rozumiem, że już tu nie pracujesz, ale to nie wypłacono Ci ostatniej pensji tylko? Czy na dzień dzisiejszy firma uregulowała płatność? Jeśli tak, to daj znać czy zapłacono jeszcze jakieś odsetki.

Brałeś udział w rekrutacji do CBM test. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Ale płacą jednak, tylko terminy się nie zgadzają, dobrze rozumiem? Znalazłem ofertę dla testera podgrzewaczy tytoniu i tak się zastanawiam. Jakie są opóźnienia w tych wynagrodzeniach? Może wiesz ile jest płatny taki projekt?

Kamila

20zl i za urządzenie oddają kasę. Jak się upomniesz

@Kamila

20zł za jedno urządzenie, to już jest netto? A powiedz mi w takim razie jak ktoś się nie upomina to nie ma co liczyć na oddanie? Wystarczy się przypomnieć czy jakoś dłużej trzeba się przypominać?

CBM test poszukuje pracownika na stanowisko Tajemniczy Klient w Suwałki. Wziąłeś udział w rekrutacji? Napisz, na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę kandydaci, którzy rozważają pracę w firmie.

MS

Współpracuję z firmą regularnie od ponad pół roku i sobie chwalę. Jeśli się sprawdzisz, to zlecenia spływają w dobrej ilości. Koordynatorka jest niezwykle sympatyczna i wyrozumiała. Zarobki nie powalają, ale jako dodatkowa, elastyczna i niezobowiązująca praca dla studenta moim zdaniem jak znalazł. Wypłaty zazwyczaj w terminie, chociaż gdy jest dużo zleceń, to warto sobie podliczyć, czy wszystko przyszło, bo czasem coś im umknie.

Dlaczego myślisz, że to mogła pisać osoba ze stolicy i skąd ten cudzysłów? Jeśli uważasz inaczej, to rozwiniesz dlaczego, ile jest zleceń, jak są opłacane i czy kasa się zgadza?

Alladyn1997

Poczytaj moje inne komentarze o tym pracodawcy, bo myślę że w nich zamieściłem wszystko. Gwoli przypomnienia zlecenia płatne od sztuki zrobionej w zależności od klienta umowy nie widzisz naocznie bo zawierasz ją mailowo zgadzając się na maila i odpowiadając na niego. Na kasę za zlecenie czekasz 4 tygodnie od 25. Dnia miesiąca następującego po zleceniu czyli de facto Kasa za październikowe zlecenia jest dopiero w połowie grudnia jak nie później. Kasa się często nie zgadzała o jedno zlecenie na przykład a na rozpatrzenie czekało się miesiąc do następnych przelewów

Audytorka

Zrobiłam raz badanie, w maju tego roku. Nie dostałam wynagrodzenia do dzisiaj. W innych firmach zawsze na czas, na tip top. Totalna olewka, zero odpowiedzi na maile i smsy. Ale dobra, teraz hit. Z miesiąc temu dobijała się do mnie inna koordynatorka tej firmy czy zrobię badanie dla nich. Odpisałam jej uprzejmie że bym zrobiła ale niech mi wypłacą za zaległe. I nagle ciach bajera. Także nie polecam najgorszemu wrogowi.

MS
@Audytorka

A wypełniłaś kwestionariusz osobowy?

@Alladyn1997

Nie ma możliwości pracy na innej umowie? Jaka jest stawka? Regularne są opóźnienia w wypłatach?

Alladyn1997

Nie ma umów, dostaje się na Email zlecenie w zależności od klienta za 60 lub 75 zł stawki niezależnie od czasu spędzonego na realizacji. Teoretycznie to opoznienie nie jest. Załóżmy realizowałeś badanie 21 sierpnia więc jest to praca w miesiącu sierpniu. Cytując regulamin: "Wynagrodzenie rozliczane jest ok 25 dnia kalendarzowego, miesiąc po zakończeniu projektu. Czas oczekiwania na przelew licząc od 25 dnia miesiąca to około 4 tygodnie." Czyli można sobie czekać do prawie końca października jeśli projekt zostanie zamknięty w miesiąc a nie w kwartał

Jagna
@Alladyn1997

Jeśli chodzi o te zlecenia, to ilu w miesiącu można się spodziewać? Jaką najwyższą pensję udało Ci się zarobić? Rozumiem, że jest to raczej praca dodatkowa? Dajcie znać, bo myślę nad zaaplikowaniem.

@Jagna

W zależności od widzimisia koordynatora, jedni jeżdżą 3-4 razy w tygodniu przy jednym projekcie a niektórzy mają pauzy, generalnie u mnie 1x w tygodniu w tę I z powrotem oraz średnio 2, 3 audyty tygodniowo, stosunek czasu typowej pracy + marnowania na dojazd a stawki zatrzymane w 2012

@Alladyn1997

A jest jakaś reguła, może warto mieć stosunki koleżeńskie z koordynatorem żeby mieć lepsze zlecenia? To powiedz jakie są stawki, bo ja szczerze nie wiem jakie były w 2012 roku. Macie wyszczególnione pensje osobno za audyt, a osobno za projekt?

Alladyn1997

Stosunki "koleżeńskie" nie pomagają. Stawki od audytu w zależności od projektu ale jak zaczynałem w 2020 były te same co jak kończyłem we wrześniu 2023

Henia
@Alladyn1997

Firma CMB od pewnego czasu nie wypłaca wynagrodzeń na czas zgodnie z umową ( właściciel wolał jechać na wakacje niż dokonać płatności swoim pracownikom ) brak jakiegokolwiek kontaktu z koordynatorem badań. Generalnie odradzam współpracy.

Lady
@pracownik

Podobne doświadczenia. Szkoda czasu i mrożenia własnej kasy, żeby komuś firmę sponsorować.

@Lady

Ciekawe jest to, że tak jednoznacznie to stwierdzasz a wciąż tu pracujesz. Chyba nie rozumiem?

Lady
@Honorata

Gdzie? Nie pracuję, ale nie mogę odzyskać pieniędzy od (usunięte przez administratora)

Viola
@pracownik

Mam numer tel do właściciela, mogę udostępnić. Tylko uprzedzał, że to kawa (usunięte przez administratora)

Astral
@pracownik

potwierdzam, brak pieniędzy za wynagrodzenia kilometrówkę, brak kontaktu z koordynatorami. Totalne (usunięte przez administratora). Koncze z nimi współpracę

@Lady

A przepraszam, bo byłą etykietka pracownik, ale widzę, że już były. Do teraz wciąż nic?

Jadzia

Widziałam ogłoszenie dla ankietera na zlecenie w sklepie spożywczym, podany czas to 3,4 godziny. Napisane jest w treści, że wynagrodzenie jest atrakcyjne. Ile konkretnie ono wynosi za taki dzień? Był już ktoś i wie?

FCZP

@FCZP

Niestety jesteś w błędzie bo firma nie wypłaca wynagrodzenia a szefostwo nie odpisuje na emaile zero kontaktu gdy chcesz otrzymać stosowne wynagrodzenie.

@pracownik

No i ciekawe skąd takie rozbieżności? Wy równolegle tu aktualnie pracujecie?

@FCZP

Komentarz z pewnością napisany przez właścicieli. Odradzam współpracy

Dora

E.

Olga6677
@E.

Witaj, z jakimi innymi firmami badawczymi współpracujesz?

@E.

Podaj nazwy konkurencyjnych firm ?

Beata

Audytorka

Pracowałam dla tej firmy zaledwie klika miesiecy i wiele razy zmienił się koordynator, a samych rekruterów nie policzę. Bardzo chętnie dostaniesz badania jeśli masz samochód, ale musisz się dołożyć do tej jazdy. Upośledzona komunikacja i organizacja systemowa. Nie słowna pani kierownik i koordynatorki, które są wciąż zajęte, a jak już proszę piąty raz o kontakt mailowy to piszą kłamstwa bo właśnie zostały w tym wyszkolone jak twierdzą. Naprawdę, proszę potraktować moją ocenę i innych audytorów bardzo poważnie. Uczulam również firmy zlecające audyt. Skoro dużo ludzi doświadczonych odchodzi z cbmtest to kto prowadzi dla Państwa badanie? :-)

Iwona

Jak sprawy się mają? Udało się odzyskać pieniądze z zaległych wynagrodzeń o których pisaliście? Dajcie znać. Teraz wszystko już terminowo płacone?

Olagdz
@Iwona

Z lutego odzyskałam w lipcu...

Bronisław
@Olagdz

podstawą współpracy jest jakaś umowa? Czy jest to UoP, um. zlecenie, czy raczej um. o świadczenie usług? I czy są tam podane terminy rozliczenia się firmy z wykonanych dla nich prac? D

On

Czy ktoś z Tajemniczych Klientów miał sytuację poszedł na "audyt" zrobił go wypełnił ankietę, po czym dostał informacje o tym że audyt został odrzucony, ponieważ został rozpoznany. Zachęcam do rozmowy.

Jakie wartości są cenione w CBM test?

By je cenić, trzeba je mieć.

No tak, masz racje. Czyli odszedłeś bo nie widziałeś żadych wartości w pracy tutaj? Nie można się było niczego nowego nauczyć? Miałeś w ogóle jakieś szkolenia?

Konrad

Pracujesz i będą Cię wykorzystywać i tak Ci nie wypłacą

(usunięte przez administratora) Nie wypłacają wynagrodzenia zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą. Wydzwaniają po 5 razy dziennie czy badanie zostało wykonane nawet w niedzielę po czym gdy przychodzi do wypłaty wynagrodzenia nawet nie informują i nie wypłacają wynagrodzenia. !!!!!!!!!!!!!!!!! ZDECYDOWANIE ODRADZAM (usunięte przez administratora)

Gabriela
@pracownik

Wcale nie wypłacają czy wypłacają z opóźnieniem? Dużo pieniędzy Ci zalegają? I czy jest to jakaś jednorazowa akcja czy więcej osób ma taki problem?

@Gabriela

Nie wypłacają pieniędzy bez podania przyczyny.

@Gabriela

A czytać umiesz??? Przewiń wątek to się dowiesz czy to jednorazowa akcja czy standard.

@pracownik

Nie wypłacają od 3 miesięcy i nie wypłacą jestem w plecy - (usunięte przez administratora)

Audytor

Jako były badacz, pragnę wszystkie zainteresowane osoby chętne robić badania dla tej firmy przestrzec. Firma, a raczej ludzie w niej pracujący to kpina. Styl zarządzania z lat 90tych. O swoje, wypracowane wynagrodzenie za każdym razem trzeba się prosić lub grozić odpowiednimi instytucjami. Ceny za badania mocno zanizine w stosunku do konkurencyjnych firm. Na zwrocie za dojazdy zawsze kombinują. A co najważniejsze żadnej umowy, w razie czego nie macie dokumentu, papieru że dla tej firmy coś robiliście. Rekruterzy systematycznie się zmieniają, w razie kłopotów nie ma się do kogo zwrócić o pomoc. Chcesz eksploatować własny telefon, własny samochód na rzecz tej firmy, a na sam koniec denerwować się i wykłócać o zapłatę?? Przemysl to co napisane, zanim zrobisz cokolwiek dla tej firmy..

@Audytor

a tak w sumie to jakie ci rekruterzy mogą mieć warunki zatrudnienia, że tak się zmieniają i ilu ich docelowo powinno być, żeby firmę jakoś ogarniać? Oni na samej podstawie lecą czy mają jakieś dodatki czy coś?

@Audytor

Zgadzam się całkowicie najpierw wydzwaniają aby zrobić badania a potem gdy przychodzi do wypłaty nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na emaile.

Zostaw merytoryczną opinię o CBM test - Gdynia

• Jak się pracuje w CBM test?

Zobacz opinie na temat firmy CBM test tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CBM test?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CBM test
1.7/5 Na podstawie 41 ocen.
  • WIOŚLARSKA 5
    81-001 Gdynia