Opinie o Atinea Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Atinea Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Atinea Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atinea Sp. z o.o. w Warszawa

Bartosz

Jak napisano wyżej: firma bardzo słaba. Stare technologie, z tymi stawkami (20 zł brutto czy 25) to by się wstydzili pokazywać w Warszawie, po prostu Janusze Biznesu czystej wody. Do tego doczepiali się o każdą pierdółkę gdy pokazywałem patche ze swojego kodu. To była moja pierwsza praca, winnych firmach już nie miałem tego problemu i dziś jestem senior developerem, zarabiając dobre kilka razy więcej niż tam - jak widać więc, to nie we mnie był problem tylko w tej firmie. Używają języka swojego autorstwa - zupełnie nierozwijającego, do deklaratywny język strukturalny, bez żadnej obiektowości - po to, aby ograniczyć maksymalnie liczbę błędów programiście, w efekcie czego programista jest tam kimś w rodzaju kelnera w McDonaldzie - siedzą na kupie jeden koło drugiego jak w paśniku i byleby doklepać małpi kod szybciej. Najgorsza praca w IT w mojej kariere ever. Dobra tylko na 2-3 miesiące dla początkującego studenta IT żeby jakieś tam "doświadczenie" zdobył.

@***

Dzięki systemowi podwyżek zależnym od udowodnienia, ile umie się zadań z olimpiad (szczegóły napisałem w innej odpowiedzi), zdobyłem seniora po niecałym roku pracy (a wciąż studiuję). Więc o ile na firmę mogę ponarzekać, tak jeśli chodzi o pensje, to (biorąc pod uwagę moje doświadczenie) jest jak najbardziej dobrze.

Świetny wybór, żeby nauczyć się marketingu praktycznie w każdym możliwym obszarze. W jakimkolwiek kierunku ktoś chce się rozwijać i zdobywać doświadczenie, to tu ma taką możliwość.

@Marek

Potwierdzam opinie kolegi ;)) Od kiedy dołączyłam do zespołu, mogę rozwijać swoje umiejętości i uczę się nowych rzeczy dotyczących marketingu. Firma jest na bieżąco z trendami i narzędziami marketingowymi co dla mnie jest mega dużym plusem ;))

A

Do dzisiaj wspominam absurd jakim było uczenie się na pamięć jakichś zadanek z olimipad i klepanie ich na czas bez dostępu do internetu żeby dostać podwyżkę, prześmieszna firma XD

@Inga

jak umiesz to 1-2h max jest w czasie pracy więc można przesiedzieć dłużej i wyrobić godziny pierdząc w krzesło.

Wiktoria

Prowadziłam konwersacje z angielskiego (głównie z programistami). Miło wspominam ten czas. :) Mogłam spokojnie godzić pracę z wymagającym planem na studiach, dzięki elastycznemu grafikowi i dodatkowo dorobić do studenckiego budżetu. Generalnie bardzo pozytywni ludzie, młody zespół i według mnie przyjazne podejście do pracownika.

Krysia Nowy wpis

Młodsza programistka, to coś dla mnie. Oferta cały czas aktualna, choć pod koniec tamtego roku też wisiała i pytanie dlaczego nie mogą znaleźć pracownika... W ogłoszeniu stawka to 30-60 zł brutto, a po roku przepracowanym jak bardzo może ta stawka urosnąć?

Atinea Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Trener. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

@pracownik Nowy wpis

Rekrutacja do firmy na stanowisko trener odbywa się poprzez rozmowę, rozwiazanie dwóch zadań z olimpiady informatycznej i jednego prostego zadania pod nadzorem. Podczas rekrutacji można liczyć na miłych ludzi i kontakt z firmą. Sama praca przyjemna, tak samo jak stawka i atmosfera w firmie. Gigantycznym plusem jest płatność za przygotowanie do zajęć i za czas poświęcony na wprowadzenie do pracy, szanują czas człowieka.

Franek Nowy wpis

Absurdalna rekrutacja i system podwyżek, przestarzała technologia, sporo złych praktyk programistycznych. Polecam na pierwszy wpis do CV i uciekać jak najdalej

Renia Nowy wpis
@Franek

Napiszesz więcej o systemie rekrutacji, co takiego było w niej absurdalne, bo za żadne skarby nic nie przychodzi mi do głowy? Skoro polecasz pracę tu tylko na początek to ile maksymalnie idzie tu przepracować? Daj znać czy system podwyżek ludzie mają zawarty w umowach żeby było w razie co, do czego się odnieść.

Ala

Praca w marketingu tutaj to prawdziwa przyjemność! Tu pomysły mają znaczenie, a kreatywność jest doceniana Fajna jest swoboda działania i wsparcie jakie dają, co pomaga nam się rozwijać Zdecydowanie to jest miejsce, gdzie da się rozwijać swoje umiejętności i nauczyć czegoś nowego!

@Ala

Jeśli te słowa, to naprawdę fajnie wygląda ta praca w dziale marketingu. Ale tak zastanawiam się nad tym rozwojem umiejętności. Czy to tyczy się pracy i jakiś rozwojowych projektów i wtedy od innych pracowników można się uczyć nowych rzeczy? Czy także szkoleń, kursów podnoszących umiejętności?

Firma Atinea Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Młodsza Programistka / Młodszy Programista. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Cześć, czy jako młodsza programistka na zleceniu mogę sobie dobrać godziny pracy pod swoje potrzeby w firmie? Rzuciło mi się w oczy w ogłoszeniu, że dają zlecenie, a że przy takiej formie przecież nie powinno być ścisłych godzin, to pytam - bardzo mi zależy, żebym miała na grafik jakiś wpływ i mogła jeszcze realizować swoje pasje i życie poza pracą, pozdrawiam.

Kandydatka na programistkę

Firma, która po aplikacji wysyła dodatkowy formularz do uzupełnienia, w którym pyta o wynik z matematyki na maturze (usunięte przez administratora) Myślałam, że już nic mnie nie zdziwi w procesach rekrutacyjnych.

Samanta
@Kandydatka na programistkę

I ten formularz dotyczy tego wyniku? Wiesz moja jaki minimalny trzeba mieć wynik żeby zostać przyjętym? Tak w ogóle to ile jest etapów jak ktoś startuje na programistę, czy wszystkie odbywają się online?

N.K.

W obsłudze klienta pracowałam coś około ~ 3 lat i to była dobra współpraca (; Najbardziej doceniam elastyczne godziny pracy bo mogłam łączyć prace z zajęciami na studiach i w dodatku miałam bardzo blisko na uczelnie (:

@N.K.

Elastyczne godziny pracy i studiowanie, czyli byłaś tam na umowie zleceniu? Wiesz, czy przewidują w tej firmie również zatrudnianie na podstawie umowy o pracę, najlepiej na stałe? I czy zarobki mogą być atrakcyjne również dla kogoś, kto nie jest studentem?

Jolanta

Pomagam mężowi rozejrzeć się na rynku odnośnie pracy. Trafiłam na ogłoszenie dla programisty. Wynagrodzenie zostało przedstawione w ogłoszeniu jako konkurencyjne. Jest ktoś w stanie podać konkretne widełki takich zarobków? Ponad 6 tyś to realne oczekiwania? Co firma ma na myśli pisząc o elastycznych godzinach pracy?

A

@A

To na podwyżkę trzeba takie zadania robić? Za każdym razem? Poprzedzone to jest jakaś oceną pracownika? Czy każdy może sobie podejść do takiego testu i dostać tą podwyżkę? Czemu nie było dostępy do internetu? Możesz napisać coś więcej? Bo nie bardzo rozumiem

@Anna

Poza godzinami pracy trzeba opracowywać zadania z olimpiad. W nieparzyste miesiące są przeprowadzane "testy", na których losowane są dwa zadania, które pracownik ma zrobić. Testy są dla wszystkich obowiązkowe. Podczas pisania tych zadań nie można korzystać z Internetu (konieczność czegoś na kształt zapory sieciowej pozwalającej na dostęp tylko do kilku adresów), ani z własnych materiałów. Zupełnie jak egzamin na studiach / matura. Siedzi się w sali, w której jest obserwator. Natomiast zdalnie trzeba mieć cały czas włączoną kamerkę, mikrofon i udostępnianie ekranu. Obecnie mniej-więcej wypada mieć ~20 zadań w puli, aby dobrze zarabiać. Niestety wynik jest rankingowy, przez co powstaje delikatny wyścig szczurów. Wskaźnik do podwyżek zależy głównie od tego, w drugiej kolejności jest brana pod uwagę ocena kierownika. Jako jedyna pozytywna rzecz tych testów - spadnięcie w rankingu nie powoduje straty podwyżki (a przynajmniej nie od razu, na dłuższą metę nie wiem). W skrócie: to jest to samo, co w procesie rekrutacji, tylko trochę rozszerzone.

Inga
@Charles

Hej, ile trwa taki test? Czy odbywa się to w trakcie pracy i po pracy i normalnie dostaje się za to pieniędze? Czy dzieje się to poza pracą i w wolnym czasie?

@Inga

Bartosz

Szuwi
@Bartosz

gosciu, jakim cudem po 2 latach jestes seniorem??? hahahahaha!

***
@Szuwi

Chwila coś tu się nie zgadza, po pierwsze po dwóch latach nie można zostać senior developer, po drugie skąd Szuwi wisz że on pracuje 2 lata skoro nic takiego nie napisał

@***

Według systemu awansów w tej firmie można dostać stanowisku starszego programisty (50 zł/h), a nawet architekta systemów(60 zł/h) w ciągu roku, tyle że pewnie nijak się to ma do stanowisk w innych firmach

M.

Dołączyłem do zespołu już jako doświadczony sprzedawca. Kultura współpracy na wysokim poziomie, fajna atmosfera Pozdawiam dział sprzedawców, M. :)

Frania
@M.

A ludzie bez doświadczenia w handlu mają szansę się tu dostać? Oprócz dobrej atmosfery można liczyć na dobre pieniądze?

M.
@M.

Tak - zatrudniaja rowniez studentow, wystarczy jedynie odrobina zaangazowania i chęć do nauki Zarobki wg mnie są atrakcyjne, oprócz podstawy są również wysokie prowizje od sprzedaży:-)

@M.

Jakie zatem miałbym pole negocjacji pensji zasadniczej w sytuacji gdy dysponuje trzyletnim doświadczeniem? Możesz określić widełki płacowe i wyjaśnić system prowizji?

W Ati zajmowałem stanowisko analityka, bylo to cenne doświadczenie. Pracują tam super ludzie od ktorych wiele sie nauczylem. Ważna była duza samodzielność, ale można było również liczyć na duże wsparcie, gdy była potrzeba. Fajnie wspominam imprezy integracyjne:-)

@Marek

Czyli na początek polecasz? Możesz dać znać czy ciężko przejść rekrutacje? Dużo jest etapów? Jakieś zadania oprócz rozmów są?

@Anna

Tak jak wyżej napisałem, świetny wybor na początek. Rekrutacja raczej nie jest skomplikowana o ile ktoś ma chociaż podstawową wiedzę w zakresie zagadnień związanych z marketingiem. Rozmowa kwalifikacyjna jak każda inna… nie ma czym się stresować ;)

Edyta
@Marek

Mam takie pytanie bo pewna nie jestem, czy ta rekrutacja odbywa się w biurze czy online? I czy w ogóle jest możliwość żeby na stanowiskach marketingowych pracować zdalnie bądź hybrydowo?

@Edyta

Rekrutacja w moim przypadku była prowadzona stacjonarnie, a jeżeli chodzi o tryb pracy, osobiście pracuje w biurze, bo mi tak wygodniej, wiec nie interesowałem się innymi możliwościami ;)

Zadowolony kandydat

Czytam te opinie i to jakaś abstrakcja, z perspektywy osoby, która ubiegała sie tam o prace, mam kompletnie inne odczucia.... Wedlug mnie maja naprawde poważne podejscie do kandydata, co jest teraz rzadko spotykane na rynku pracy IT, tym bardziej, że na rynku jest teraz ciężko... zwłaszcza dla osób niemajacych jeszcze żadnego doświadczenia w tym obszarze, czy bedacymi studentami…. Aplikowałem do wielu firm i ludzkie podejście do kandydata jest teraz rzadkością. Finalnie zrezygnowałem z rekrutacji ze wzgledów prywatnych, ale w przyszłości mam zamiar jeszcze raz aplikować

Wiktoria

Paulina

Z racji tego, że przyjmują na Prowadzącego Kółko Informatyczne, chciałam trochę podpytać o to, jak to w praktyce wygląda. Napisali, że umowa jest zlecenie i płacone tylko za przerobione godziny. Czyli to prowizja jakaś? Ile wychodzi średnio na miesiąc?

Natalia

Widziałam na stronie firmy że można aplikowac na starszego programistę. Zastanawiają mnie tylko widełki na tym stanowisku, jestem ciekawa czy lepiej one wychodzą niz w mojej obecnej pracy. Podacie mi jakieś kwoty żebym mogła sobie porównać? Z góry dzięki. Poza tym w jakich technologiach pracujecie obecnie?

Darek

Baranie łby niby rozpatrywali a potem nagle odrzucone. Zero odzewu.

Julian

Rekrutacja to żart, 2 zadania olimpijskie jako "praca domowa", potem 5 godzin na odtworzenie na ich komputerach (bardzo stare na windowsie i np. jak się ma jakiś leak to nie ma valgrinda xD), outputy pisze się na kartce (swojego jak i ich, bo dostarczają binarkę którą też masz odpalić), potem 2 proste zadania do zrobienia w godzinę i znowu outputy na kartke. Ostatni etap to zadanko na jakąś synchronizacje, które też nie jest trudne. Osoba z którą miałem rozmowę bardzo antypatyczna, na awanse w biurze robi się wcześniej wyuczone zadania z OI'a. Zadania z rekrutacji są od wielu lat te same (mam znajomych którzy 3/4 lata temu dostali dokładnie takie same zadania). Może zamiast sztywnych zadań z olimpiady informatycznej do odtworzenia na przestarzałym sprzęcie firma powinna się zastanowić czy nie warto poświęcić komuś tej godziny i zrobić razem z nim 2 zadań o niższym poziomie trudności ale przynajmniej sprawdzając czy zna podstawowe koncepty algorytmów, ewentualnie lekko popychając go do poprawnego rozwiązania.

Paulina
@Julian

Matko, to ile to trwało? I skoro tak jest, to ja nie chcę wiedzieć jak tam wyglądają kwestie sprzętu w pracy. Wiesz coś o tym

@Paulina

Test rekrutacyjny jest załamujący - pisze się na starych laptopach z Windowsem XP w sali, gdzie pracują programiści, trzeba zapisywać czasy i wyniki działanie swojego i wzorcowego rozwiązania dla około 20-30 testów na jedno zadanie, ale rozwiązanie wzorcowe dla kilku testów się wywala XD) Po rekrutacji byłem pozytywnie zaskoczony sprzętem w pracy. Dostałem laptop z czterordzeniowym Intelem 10 generacji (nie pamiętam dokładnego modelu) i 32 GB RAMu. System awansów jest śmieszny i można awansować na najwyższe stanowisko w ciągu roku jak ktoś się postara (czyli wysyła po jednym zadaniu z OI co tydzień i ma się dobrą opinię kierownika).

marekgruchala

Brałem udział w rekrutacji na praktyki. Jeśli kandydujecie, skrupulatnie wypytajcie jak wygląda kwestia wynagrodzenia za praktyki i przeliczcie sobie, ile Wam wyjdzie za godzinę...

@marekgruchala

A możesz nas wyręczyć tak w sumie i z grubej rury tu napisać? Bo widzę, że zawiedziony chyba jesteś? :/

Stawka
@Emilia

Nie wiem czemu Marek robi taką tajemnicę ze stawki. W ogłoszeniach też to mają napisane, tylko że specjalnie je formułują tak aby człowiek myślał że to 3000 zł za miesiąc, a nie za trzy miesiące. Na praktykach wychodzi 7zł/h.

@Stawka

Nie no jak 7 zł to przecież nielegalne by było. ;p To jak niby konkretnie te ogłoszenia się sformułowane? Masz któregoś treść pod ręką może?

Szymon
@Emilia

Po prostu część stażu jest w formie bezpłatnych praktyk, reszta za minimalną (20zł/h) :)

@Szymon

Ok już łapię. Ta opcja mimo, że tożsama wygląda jakoś mniej dramatycznie. ;p No ale później to lepiej już jest?

Zostaw merytoryczną opinię o Atinea Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atinea Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atinea Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atinea Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Atinea Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 25 ocen.
  • Kazimierzowska 22
    02-572 Warszawa