DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

Szczecin

Opinie o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

Artur 2012-11-24 13:28
Niewielka rodzinna firma. Szef, syn szefa, żona szefa i wspólnik. Specyficzny klimat typowy dla tego rodzaju (rodzinnej) manufaktury. Ludzi szanują, powiedzmy szczerze, "średnio".
Zarobki raczej nieco poniżej średniej. No chyba, że Prezes ma wyjątkowy gest, dobry humor i dorzuci stówkę lub dwie.
Tylko nie zdziw się, jeśli w innym miesiącu będziesz miał potrącenie, i w głowę będziesz zachodził, za co.
Jeśli nie masz możliwości pracować gdzie indziej, w lepszych warunkach i za lepsze pieniądze, polecam tę właśnie firmę. Kokosów nie zarobisz, wiele się nie nauczysz, ale to zawsze jakaś praca, a i z głodu nie umrzesz... ;)
Piotr 2013-03-31 12:22
Potwierdzam. :)
Wojtek 2013-04-15 12:09
Omijać szerokim łukiem.
Ronaldo 2013-08-22 11:39
Nie polecam. Obiecują złote góry - 3-4tys. a trudno wyciągnąć więcej niż 2 brutto. Nieciekawe klimaty.
vvvnnnn 2013-11-28 19:59
uprawnienia na kasy które sprzedają i nic więcej. kursy i szkolenia kosztują. Ja tam pracowałem kiedyś dwa lata i jak na pierwszą pracę ok ale nic więcej. Możliwości zarobienia masz wielkie ale nie zarobisz więcej niż bo ci utną. Klimaty średnie. Dobra firma na przeczekanie
Artur 2014-02-06 15:01
Dokładnie, jak napisał mój przedmówca: firma na przeczekanie. I tyle. :-)
Marek 2015-04-27 11:50
lubisz hardkor to aplikuj :D
Wojtek 2015-10-27 09:08
@Kallum jesteś zadowolony, bo nie masz wymagań. Rzecz względna. Znam trzy osoby, które odeszły z tej firmy - handlowiec i dwóch serwisantów, zmieniły pracę na lepszą, a więc jednak można.
Artur 2015-10-29 09:13
@romk @kallum To prawda. Branża nie należy do łatwych, szczególnie na szczecińskim rynku. Chwała im za to, że ciągną ten biznes przez tyle lat i dają radę. Ale to co pisałem powyżej, dla kogoś kto ma bardzo niskie wymagania i nie widzi perspektyw jest ok, a patrząc bardziej obiektywnie to nie jest tak do końca ok. Ci, którzy zetknęli się z tą firmą "od kuchni" będą wiedzieli o co chodzi.
remo 2016-06-11 15:47
@rosik co Ty wypisujesz :) Awans w takiej małej rodzinnej manufakturze? Chyba, że właściciele ponawijali makaronu na uszy, a Ty łyknąłeś jak pelikan żabę :)))
Jeśli ktoś chciałby osiągnąć sukces jako handlowiec, niech lepiej tę firmę omija szerokim łukiem - dobra rada.
xc 2016-07-01 13:31
@rosik no a nie wiesz moze czy oferuja tutaj premie?
RR 2016-11-27 10:46
@XC są prowizje od sprzedanych części i mat. ekspl. na podst. faktur usł. które wykonałeś w d. mies.
Szału nie ma. Zależy od miesiąca. Pensje b. niskie i tak. Poza tym tak jak pisał @Artur
Jeśli masz możliwości, poszukaj pracy w innej firmie.
Michał 2017-05-03 16:06
Firmą steruje teraz apodyktyczny synek prezesa, Krzysiu. Facet skoncentrowany wyłącznie na sobie i na zarabianiu kasy + ewentualnym opieprzaniu pracowników - a wszystko po to żeby finansować swoje zachcianki. Pracowałem tam pół roku, żałuję. Pieniędzy dużych nie zarobisz, o premiach i prowizjach możesz też zapomnieć.
XX 2017-06-12 10:45
Potwierdzam w 100% opinię Michała. Firmę omijać szerokim łukiem!
Patrycja 2017-07-22 09:38
Cechy charakteru @Michał pana Prezesa nie powinny być przedmiotem dyskusji na forum, gdzie ludzie chcą się dowiedzieć jak najwięcej o warunkach pracy. Wiadomo, że szef może być różny i nie powinno dziwić, że jest nastawiony na zysk - tylko, że pracowników na pewno bardziej interesują. np. aktualne stawki.
Artur 2017-09-01 17:15
@Patrycja, dlaczego cechy charakteru szefa nie powinny być przedmiotem dyskusji? Przecież w takiej firmie charakter szefa ma znaczący wpływ na warunki pracy. Chyba nikt nie lubi być mobowany i poniżany przez szefa i pracować w ciągłym stresie. To bardzo ważna informacja. Nie tylko stawki się liczą. @Michał ma racje. Takie tam panują klimaty - folwarczna kultura pracy i chyba nic się tam nie zmieni.
Patrycja 2017-09-02 13:09
@Artur ale @Michał nie napisał słowa o mobbingu czy poniżaniu. To, że szef jest zorientowany na zysk wydaje mi się sytuacją normalną. Jeżeli faktycznie mobbing jest tu spotykany, to oczywiście w tym przypadku sytuacją normalną to nie będzie. Możesz opisać kilka przykładowych sytuacji?
Artur 2017-10-02 12:39
@Patrycja - orientacja na zysk, jak to fajnie ujęłaś, nie powinna mieć wpływu na sytuację pracowników. Wręcz przeciwnie, większy zysk - wyższe wynagrodzenia, inwestycje w stanowiska pracy itp.
O tej firmie nie chce mi się pisać. Przykładów żenujących sytuacji mógłbym kilka podać, ale po co? Pomyśli ktoś, że mam żale. Od dawna tam nie pracuję, czasem przejeżdżam obok DiP i spoglądam z politowaniem :) To tyle.
Patrycja 2017-10-02 13:48
@artur, chodzi o to, żeby podawać uzasadnienie swoich racji, bo takie słowa może napisać każdy, a forum powinno być merytoryczne. Co do tego, że nie pracujesz w DiPie od dość dawna, to może też te warunki pracy wyglądają teraz inaczej? Ktoś wie coś na ten temat?
Marcin 2017-10-17 09:59
Proszę:
+ ewentualnym opieprzaniu pracowników
Zostaw swoją opinię o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Szczecin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe