Opinie o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe w Szczecin

Mariusz

Moja opinia jest taka ,że dla prezesa się już nie chce nic, a młody (synuś prezesa) nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi. On tylko kasa, kasa ,kasa :) , a reszta ma się dostosować, pracownicy przychodzą i odchodzą. Wypłata marna i do tego dochodzi MOBBING ! i nic się nie zmienia od Lat.

tez pracownik (byly)
@Mariusz

pracowalem w jednym z oodziałów ( stargard albo gorzow) i pensej tutaj byly na skarju ubostwa, dobrze ze mozna bylo dorobic na lewo , to dało sie przeżyc . skonczyle prace w tej firmie przed 2011 rokiem, dokladnie nie powiem bo wtedy Dziakiewicz moze sie domyslic. ale naparwde , czlowiek robil nieraz po godzinach , ale zadnych nadgodzin nie dostawał. niezbyt milo wspominam . zmienilem prace , i na poczatek pamietam moja wyplata na start byla wyzsza o 50% , teraz zarabiam praktycznie dwukrotnosc sredniej placy , musialam siedziec po nocach i doszkalac sie ale warto bylo. czuje sie doceniony , i zmotywowany .

Mariusz

tez pracownik (byly) Nowy wpis
@Mariusz

Leon

Konkurencja inspiruje niektórych??

Tomek Nowy wpis
@Leon

mówisz o tych krytycznych wpisach? każdy pisze, co uważa. ale prawdą jest że piszą źle osoby zwykle zwolnione i nieszczęśliwe

Zbigniew Nowy wpis

Firma DiP zajmuje się kompleksową obsługą klienta w branży handlowo-usługowej poprzez dostarczanie wysokiej jakości urządzeń i usług związanych z rynkiem fiskalnym i techniką biurową. Na stronie http://dip.com.pl/ można znaleźć sporo informacji na temat działalności firmy. Proszę osoby zatrudnione w tym przedsiębiorstwie o informacje na temat aktualnych rekrutacji. Czy firma poszukuje handlowców lub serwisantów sprzętu? Liczę na Wasze obiektywne opinię.

Artur N

Hm ciekawe , po pierwsze kolego Arturze kiedy tam pracowales bo ja od 2006 do 2012 i nie pamietam Cie, chyba ze to nie Twoje imie a podszywasz sie pode mnie, co do armosfery, za moich czasow nie bylo zle, byly zgrzyty ale zawsze mozna bylo sie dogadac czy to z Prezesem czy z Kierownikiem, co do zarobków jak na tamte czasy nie miałem jakiś specjalnie niskich, premie równierz dostawałem i to napewno nie za lizusostwo bo raczej należałem do ciężkich pracowników ;), sama zmiana pracy spowodowana była wypaleniem a nie zarobkami czy atmosferą. Więc jeszcze raz kolego Arturze mam nadzieje ze nie udajesz kogoś kim nie jesteś

@Artur N

Szanowny Arturze, w tej firmie jest kilka działów i osób o tym samym imieniu też może być więcej. Dla Ciebie było Ok. Widać dla innych niekoniecznie, co potwierdza ocena - 2/6 /kilkanaście osób/. Oceniam tę firmę również na dwie gwiazdki oraz wpisy poniżej, że szefostwo nie zawsze było fair w stosunku do pracownika, do mnie również.

@Artur 2

@Artur2, a możesz dokładnie napisać o co chodzi z tym byciem "nie fair" jeśli chodzi o szefostwo DiPu? Dodając opinię pamiętajmy o precyzyjności i szczegółowości tego co chcemy przekazać innym zainteresowanym pracą w tym miejscu.

Artur N
@Artur 2

To powiedz kiedy I w jakim dziale pracowałeś bo nadal się upieram że podszywasz się pode mnie i poza mną w okresie od kiedy zacząłeś pisać nie było innego Artura, co więcej myślę że część zamieszczonych komentarzy pod różnymi imionami jest Twojego dziela

@Artur N

Szanowny (usunięte przez administratora)zweryfikowałeś swój profil, więc nikt nie będzie miał wątpliwości, że Ty to Ty i Ok. Nikt na tym forum nie jest zobowiązany podawać w nicku swoich prawdziwych danych osobowych (RODO). Żeby była jasność: pracowałem w tej firmie w latach 2011-2012. Wyraziłem tu bardzo wyważoną opinię w 2012 jako 'Artur', bez zamiaru podszywania się pod kogokolwiek, gdyż żadnego Artura w tej firmie nie kojarzyłem. Pracowało tam sporo osób. Sorry, że Ciebie to poruszyło. Pozwól, że pozostanę na tym forum jako Artur 2, dla jasności wypowiedzi. Krytyczne opinie szczególnie @Sylwii, @Mariusza i @Michała mają chyba największe znaczenie w tej dyskusji, co potwierdziło na ten czas odpowiednio 3, 6 i 9 osób (zielona łapka). Pracodawca został oceniony przez 17 osób średnio na 2 gwiazdki. To o czymś świadczy, więc Twój zarzut, że podszywam się pod innych, jest absurdalny. Niby po co miałbym to robić? Ani to dla mnie konkurencja, ani interes, ani nawet nie mam żalu, ponieważ odszedłem z tej firmy z ulgą, choć potraktowany zostałem trochę nieelegancko. Maniakiem też nie jestem. Wnioski wyciągnij sam. Pozdrawiam. [PrtScr]

Artur 2 Nowy wpis
@Artur N

Arturze N., dodam tylko, że również poddałem się weryfikacji jako użytkownik, a komentarze pod innymi imionami są komentarzami innych osób, nie moje (to mi zarzuciłeś), co mógłbym udowodnić. Natomiast część moich późniejszych komentarzy dotyczy polemiki z adminami, którzy wycięli część postów (nie moich, np ogólnej dyskusji nt mobbingu) co spowodowało zmianę sensu niektórych wypowiedzi, które mają odniesienie do komentarzy już skasowanych. [PrtScr]

Czy rozmowa kwalifikacyjna w DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Artur 2

Do adminów: ile zarabiacie na usuwaniu wpisów niekorzystnych dla pracodawców? Zostawiacie wątki odnoszące się do tych skasowanych wpisów, co rujnuje sens i wiarygodność wypowiedzi. Słabe to. Mam PrtScr.

Daria

Tylko ten się nie myli kto nic nie robi!!. Ważne, że można wyjaśnić i sprostować !!

Sylwia

Firma oszukała 3 osoby na wypłatach włącznie ze mną. Nie polecam pracy w tej firmie , sprawa i tak będzie zgłoszona w odpowiednie miejsce.

Patrycja

@Mariusz, czy jesteś pewien, że w firmie panuje mobbing? To bardzo poważne oskarżenie pisane na forum publicznym. Przypomnę, że z definicji mobbing oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy; zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy takie sytuacje na pewno miały miejsce w DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe? Czy prowadzone były jakieś rozmowy na ten temat? @Wiktor, jeśli masz coś do powiedzenia na temat pracy w DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe to zachęcam - w tym momencie Twoja wypowiedź niewiele wnosi do toczącej się dyskusji.

@Patrycja

@Patrycja, definicję mobbingu każdy może uzyskać np w sieci. Jest ona powszechnie znana i nic nie wnosi do dyskusji jej przytaczanie. Jeśli @Mariusz wspomniał o tym, że sytuacje takie miały miejsce, to należałoby założyć, że tak było skoro potwierdzają to inne osoby. @Patrycja, czego oczekujesz od tej dyskusji i kogo reprezentujesz: ten portal, firmę DiP czy może jesteś adwokatem pracownika? :) Odpowiem tak: wypowiedź @Mariusza bardzo wiele wniosła do tej dyskusji. Ja mógłbym wnieść jeszcze więcej ;) [Ctrl + PrtSc]

Wiktor

Idealnych firm nie ma tak jak i nie ma idealnych pracowników.

Czy ktoś może opisać, jak aktualnie prezentuje się przedsiębiorstwo na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Szczecin.

Artur

Sytuacja na rynku pracy od czasu gdy tam pracowałem mocno się zmieniła na korzyść pracowników, co sam odczuwam. Dlatego i w tej firmie mogło zmienić się podejście do zatrudnionych, choć w to wątpię, wiedząc kto obecnie tą firmą zarządza i czytając posty poniżej. Ale może ktoś wypowie się, kto tam pracuje teraz? Sam chciałbym wiedzieć. W każdym razie moja ocena 2/5.

@Artur

Poprawiam: miało być: 2/6

Patrycja

@artur, chodzi o to, żeby podawać uzasadnienie swoich racji, bo takie słowa może napisać każdy, a forum powinno być merytoryczne. Co do tego, że nie pracujesz w DiPie od dość dawna, to może też te warunki pracy wyglądają teraz inaczej? Ktoś wie coś na ten temat?

@Patrycja

Proszę: + ewentualnym opieprzaniu pracowników

Artur

@Patrycja - orientacja na zysk, jak to fajnie ujęłaś, nie powinna mieć wpływu na sytuację pracowników. Wręcz przeciwnie, większy zysk - wyższe wynagrodzenia, inwestycje w stanowiska pracy itp. O tej firmie nie chce mi się pisać. Przykładów żenujących sytuacji mógłbym kilka podać, ale po co? Pomyśli ktoś, że mam żale. Od dawna tam nie pracuję, czasem przejeżdżam obok DiP i spoglądam z politowaniem :) To tyle.

Patrycja

@Artur ale @Michał nie napisał słowa o mobbingu czy poniżaniu. To, że szef jest zorientowany na zysk wydaje mi się sytuacją normalną. Jeżeli faktycznie mobbing jest tu spotykany, to oczywiście w tym przypadku sytuacją normalną to nie będzie. Możesz opisać kilka przykładowych sytuacji?

Patrycja

Cechy charakteru @Michał pana Prezesa nie powinny być przedmiotem dyskusji na forum, gdzie ludzie chcą się dowiedzieć jak najwięcej o warunkach pracy. Wiadomo, że szef może być różny i nie powinno dziwić, że jest nastawiony na zysk - tylko, że pracowników na pewno bardziej interesują. np. aktualne stawki.

@Patrycja

@Patrycja, dlaczego cechy charakteru szefa nie powinny być przedmiotem dyskusji? Przecież w takiej firmie charakter szefa ma znaczący wpływ na warunki pracy. Chyba nikt nie lubi być mobowany i poniżany przez szefa i pracować w ciągłym stresie. To bardzo ważna informacja. Nie tylko stawki się liczą. @Michał ma racje. Takie tam panują klimaty - folwarczna kultura pracy i chyba nic się tam nie zmieni.

XX

Potwierdzam w 100% opinię Michała. Firmę omijać szerokim łukiem!

Firmą steruje teraz apodyktyczny synek prezesa, Krzysiu. Facet skoncentrowany wyłącznie na sobie i na zarabianiu kasy + ewentualnym opieprzaniu pracowników - a wszystko po to żeby finansować swoje zachcianki. Pracowałem tam pół roku, żałuję. Pieniędzy dużych nie zarobisz, o premiach i prowizjach możesz też zapomnieć.

RR

@XC są prowizje od sprzedanych części i mat. ekspl. na podst. faktur usł. które wykonałeś w d. mies. Szału nie ma. Zależy od miesiąca. Pensje b. niskie i tak. Poza tym tak jak pisał @Artur Jeśli masz możliwości, poszukaj pracy w innej firmie.

xc

@rosik no a nie wiesz moze czy oferuja tutaj premie?

remo

@rosik co Ty wypisujesz :) Awans w takiej małej rodzinnej manufakturze? Chyba, że właściciele ponawijali makaronu na uszy, a Ty łyknąłeś jak pelikan żabę :))) Jeśli ktoś chciałby osiągnąć sukces jako handlowiec, niech lepiej tę firmę omija szerokim łukiem - dobra rada.

Artur

@romk @kallum To prawda. Branża nie należy do łatwych, szczególnie na szczecińskim rynku. Chwała im za to, że ciągną ten biznes przez tyle lat i dają radę. Ale to co pisałem powyżej, dla kogoś kto ma bardzo niskie wymagania i nie widzi perspektyw jest ok, a patrząc bardziej obiektywnie to nie jest tak do końca ok. Ci, którzy zetknęli się z tą firmą "od kuchni" będą wiedzieli o co chodzi.

Zostaw merytoryczną opinię o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Szczecin

DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
1.6/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Budziszyńska 34
    70-023 Szczecin