GoWork.pl Serwis Pracy Sp. z o. o. informuje, że treści zawarte w komentarzach publikowanych poniżej są objęte przedmiotem toczącego się postępowania cywilnego z powództwa Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. o naruszenie dóbr osobistych.

Eko Cykl i proces przeciwko GoWork - spór o wolność wypowiedzi

GoWork kolejny raz na celowniku pracodawców, którzy chcą usuwać niewygodne komentarze pracowników. Serwis nie godzi się na ograniczanie prawa do wolności słowa i nie zamierza zmieniać swojej misji ze względu na kolejny proces sądowy.

Pamiętaj! #TwójGłosMaZnaczenie

Sprawa Sądowa GoWork vs Eko Cykl

Firma Eko Cykl postanowiła wytoczyć proces GoWork ze względu na niewygodne opinie skierowane pod adresem firmy oraz Pani prezes Katarzyny Michniewskiej. To kolejny przypadek z wielu, kiedy firma postanawia poprosić sąd o weryfikację, czy podane wpisy są prawdziwe. W tym przypadku zarzuty użytkowników były skierowane także do Pani prezes Katarzyny Michniewskiej.

• "Właściciele z pracowników chcą mieć niewolników".
  • "Ciągły stres, nerwy i wykorzystywanie".
  • "Pani prezes sprawia, że wszyscy stają na baczność. Ludzie boją się do siebie odzywać".
  • "Faworyzuje kilku pracowników, resztę miesza z błotem za  najmniejszy błąd".
  • "Błędy w zarządzaniu są ogromne. Rotacja w firmie jest masakryczna".
  • "Na samą myśl, że mogłabym się jeszcze raz zatrudnić w takim miejscu, robi mi się niedobrze".

Byłeś świadkiem podobnych zachowań w Eko Cykl - prosimy, napisz do nas na swiadek@gowork.pl

Wielu pracodawców, w tym przedstawiciele firmy Eko Cykl żąda możliwości usuwania komentarzy i ich pełnego moderowania. Firma uważa, że komentarze są nieprawdziwe i wskazane sytuacje nie miały miejsca. Według linii obrony nierzetelność opinii mają potwierdzać nagrody, wyróżnienia, miejsce w zarządzie, czy działalność naukowa Pani prezes.

Uważamy, że każdy użytkownik naszego serwisu ma prawo do wolności słowa. Trudno podważać z pozycji serwisu samopoczucie innych ludzi. Każdy ma prawo doświadczać stresu, nerwów, uczucia wykorzystywania i ma prawo dzielić się tym z innymi. O tym, że uczucia wymienione w opiniach są prawdziwe, może wiedzieć jedynie autor komentarza.

Granice wolności słowa

Sprawa trafiła do sądu, ponieważ GoWork nie dał zgody na usunięcie opinii dotyczących firmy Eko Cykl. Przedsiębiorstwo wskazuje, że opinie zamieszczone na portalu nie są zgodne z prawdą, nawiązując jednocześnie do niskiej rotacji, wysokich wynagrodzeń i innowacyjnego podejścia. Każdy pracownik ma jednak prawo do subiektywnych odczuć, a GoWork stanowi przestrzeń, w której może się nimi podzielić.

Ryzyko prześladowania za niewygodne opinie

Warto pamiętać, że wielu autorów wpisów to obecni pracownicy firmy. Zwolnienie z pracy za napisanie nieprzychylnej opinii to duży lęk blokujący użytkowników GoWork.pl przed publikacją wpisów. Pracodawca może w dokumencie przedstawić inne powody zwolnienia, niż te, które faktycznie wpłynęły na jego decyzję. Opinie na GoWork mogą stanowić korzyść dla pracodawców, dać im szansę do wprowadzenia pozytywnych zmian opartych o wartości szacunku i godności.

Wszyscy pracownicy, którzy chcą się wypowiedzieć, są dla nas równie ważni i nie można skazać ich na zapomnienie. #TwójGłosMaZnaczenie

GoWork dba o bezpieczeństwo użytkowników i daje prawo do anonimowości w obawie przed odwetem ze strony pracodawców. Serwis pozwala czuć się bezpiecznie i stwarza odpowiedni grunt do udzielenia wypowiedzi. Konieczność wskazywania własnych danych ograniczyłaby liczbę chętnych do udzielenia opinii. Wiele krzywdzących sytuacji nie miałoby szans wyjść na światło dzienne.

Sprzeciw GoWork wobec niemerytorycznych treści

Mamy świadomość, że opinie mogą być wykorzystywane przez użytkowników do bezprawnego oczerniania pracodawców. Dlatego podejmujemy szereg czynności na rzecz poprawiania merytoryki wypowiedzi. W 2019 wprowadziliśmy akcję “Hejt to nie opinia”, podnoszącą świadomość o konsekwencji bezzasadnej krytyki pracodawców. Wzmacniamy jakość treści w ramach programu #ZMIANA, usuwamy niemerytoryczne opinie. Wprowadziliśmy także możliwość udzielenia wypowiedzi w formie wywiadów na wysokim poziomie merytorycznym.

Rozumiemy pracodawców, którzy chcą wyjaśniać spory przed sądem. Często sami uważamy, że jest to właściwa droga. Jednak GoWork popiera wolność słowa z zachowaniem merytorycznej wartości. W związku z tym możliwe jest usuwanie wyłącznie niemerytorycznych, powielanych lub wulgarnych komentarzy. W ciągu ostatnich lat serwis usunął blisko 1,5 mln opinii, czyli blisko 40% wszystkich, co wskazuje na zaangażowanie firmy w kontrolę ich jakości.

infografika

Wolność słowa i sprzeciw wobec mobbingu

Serwis GoWork dąży do szerzenia świadomości na temat szkodliwości mobbingu. Wiele komentarzy znajdujących się na stronie nawiązuje do sytuacji noszących znamiona art. 94(3) K.p. Mobbing to krzywdzące działania lub zachowania skierowane przeciwko pracownikowi, które obniżają jego poczucie wartości, np. nękanie, zastraszanie, czy ośmieszanie. Zatrudnieni często nie mają odwagi mówić głośno o swoich doświadczeniach z obawy przed odwetem pracodawcy. Na GoWork mają szansę podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poznać informacje na temat możliwego wsparcia. Wartościową dawkę wiedzy na temat mobbingu stanowi artykuł ->  Mobbing w pracy - definicja i przykłady. Jak się obronić?

GoWork stojąc w obliczu kolejnego sporu z firmą żądającą usunięcia opinii, nie zamierza zmieniać wizji i ograniczać wolności słowa pracowników. GoWork stanowi i niezależnie od przyszłych sporów będzie stanowić przestrzeń, w której pracownicy mogą swobodnie wypowiadać się na temat pozytywnych, jak i negatywnych doświadczeń z pracodawcą.

#TwójGłosMaZnaczenie   #GoWorkBezHejtu   #WywiadToMerytoryka

Opinie o Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. w Wrocław

Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. powstała w 2002 roku, jako jedna z pierwszych organizacji odzysku na polskim rynku. Podstawą prawną do założenia spółki było polskie prawodawstwo stworzone w oparciu o wymogi Dyrektywy Parlamentu i Rady Europejskiej nr 94/62/WE z dnia 20 grudnia 1994 roku w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

Branże: Firmy recyklingowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. w Wrocław

xyz

@beee Jak się siedzi przed kompem godzinę należy się 5 minut przerwy. Więc zwracanie uwagi za rozmowy prywatne jest po prostu śmieszne i nie miejscu. Szkoda, że osoby nie są chwalone za swoje wyniki, pracę i to że się nie spóźniają albo przychodzą wcześniej.. Teraz to pracownik wybiera sobie firmę gdzie chce pracować a nie pracodawca. Takie oto czasy. Zacznijcie doceniać to co macie. Twój komentarz jest smieszny , pracodawcy maja błagać pracowników o to żeby chcieli pracować , skąd ty się urwałaś/łeś?

Julita

@WTFdziękuje za Twoją odpowiedź na forum o pracy w firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. @Las o jakich dokładnie obietnicach mówisz? Czy ktoś jeszcze pozostawi swoją opinię na temat pracy w tej firmie? Jakie są mocne strony pracodawcy?

WTF

@Julita Na pierwsze dwa pytania pozwolisz ze nie odpowiem, natomiast oczywiście przerwę sobie można zrobić, obowiązuje tez przerwa obiadowa która ma trwać 30 min. oczywiście nikt nie chodzi z zegarkiem i tego nie sprawdza ,można sobie pójść do kuchni przygotować cokolwiek kiedykolwiek, nie wiem gdzie ten terror, myślę ze jeśli ktoś będzie rzetelnie pracował i nie unikał pracy za wszelka cenę to będzie mógł swobodnie funkcjonować, była jedna pracownica której nigdy nie było przy biurku, kłamała na temat obowiązków jakie zostały jej przydzielone przez nasz dział chwile potem ta pani już nie pracowała. Ta sama pani(podejrzewam ze ta sama) potem wypisuje opinie w stylu nie można nawet wyjść zjeść kanapki na dworze czy coś w tym stylu , nie wiem czy odeszła przez zwrócenie jej uwagi czy została zwolniona either way komedia

Las

Nie dajcie się zwieść na piękne słowa i obietnice. Praca w tej firmie to ekstremalne przeżycie. Zachłanność i bezczelne zachowania. Zrzucanie nadmiaru obowiązków jest tam na porządku dziennym. Kto ma tam pracować? Każdy ucieka, jak się tylko zorientuje co tam jest grane. Niektórzy pracownicy dochodzili swoich praw w sądzie. Całe szczęście sprawiedliwość zatriumfowała jeszcze na Ziemi. Pieniądze są w życiu potrzebne. Można nimi pomagać ludziom, zrobić wiele dobra, a nie krzywdzić ludzi. Trzeba pamiętać, że za pieniądze nie kupi się m.in. zdrowia, szczęścia itd. Sprawiedliwość istnieje - na pewno Boska.

logo firmy Asystent projektu
Katowice
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Specjalista/Młodszy Specjalista ds. Ochrony Środowiska
Skarbimierz-osiedle
Mitsui High-Tec Europe Sp. z o.o.
logo firmy Monter systemów gaśniczych
Hamburg
Sedulus Sp. z o.o.
Julita

@WTF czy możesz powiedzieć jak długo pracujesz w firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.? Na jakim stanowisku pracujesz? Czy powiesz coś więcej o warunkach pracy w firmie? Z tego co piszesz, rozumiem, że krótką przerwę na rozmowę przez telefon można sobie zrobić.

WTF

@beee Zgaduje że uwaga została zwrócona z powodu bardziej złożonego niż zwykła kilku minutowa rozmowa w prywatnej sprawie. W trakcie mojej pracy w Eko Cykl nikt nie bał sie swobodnie przeprowadzić prywatnej rozmowy przy biurku , krótko na temat i koniec imprezy , nikt nie bedzie robil awantur ,jak byla taka potrzeba ludzie wychodzili na korytarz zalatwic sprawe przez telefon , a jak ktos rozmawia o (usunięte przez administratora) maryni przez 15minut w trakcie pracy na open space to sie nie dziwie ze uwaga została zwrócona

Julita

@beee czy pracujesz w Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.?Jaka przerwa przysługuje w firmie? Co byś zmienił w firmie? @Czata czy możesz powiedzieć coś o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie?

beee

True

Ta praca to porażka. Brak szacunku do ludzi tam pracujących ze strony pracodawców. Jest to jedna wielka gierka psychologiczna w wykonaniu "pani prezes". O rozwoju osobistym nie ma tam mowy. Trzeba przygotować się na ciągłe kontrole, a także dostawanie bezsensownych maili, smsów itd. Kreowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku jest może uzasadnione, ale nie jest to firma przyjazna dla pracowników.

Pracownica

Też tam pracowalam. Wszystko prawda. Też zaliczyłam dywanik, bo rozmawiałam przez telefon w prywatnej sprawie w czasie pracy. Zła atmosfera, nie polecam tej firmy. Może kiedyś dotrze do właścicieli ze tak nie można ludzi traktować... bo się nie będzie mieć pracowanikow...

ola

Pracowałam tam 3 miesiące. Oni dali mi szanse i ja im dałam szanse. Ale załuję, bo właściciele chyba z pracowników chcą miec niewolników. Wyszłam na spacer zjeśc kanapke, papierosów nie pale więc sie chciałam przewietrzyć. Wezwanie na dywanik do szefa i jakies dziwne pytania dlaczego ja wychodze...co ja tam robie.... a zapomniałam, że kamery tylko w biurze to biedny nie wiedział, co ja robie.... no porażka Ci ludzie. To był moment decydujący, bo takich spowiedzi ze wszystkiego było tysiące, ciągłe posądzanie nie wiadomo o co, sugerowanie, że za mało się pracuje.

Pracowałem tam przez prawie rok w handlowym. Samurajska atmosfera, wojskowy dryl. Spóźnisz się 10 minut to lądujesz ma dywaniku u pani prezes. Ona to zimna surowa kobieta, zero wyrozumiałości(usunięte przez administratora). W moim dziale trzymaliśmy się razem ale w innych działach ludzie bali się do siebie odezwać żeby nie być posadzonym o nieróbstwo. Wszędzie kamery żeby było wiadomo co robią pracownicy. Panuje atmosfera sprawdzania i kontroli. Duża rotacja pracowników (firma mała około 30 osób a nie było miesiąca żeby ktoś nie odchodził), słaba lokalizacja, telefony zamykane na klucz w szafie pod koniec dnia. Z plusów to nie ma nadgodzin, więcej nie widzę. Na pewno nie jest to praca na dłużej.

oij

@Sannil poważnie jest tutaj taka stawka oferowana?

blondi

Byłam na rozmowie o pracę na stanowisko specjalisty ds obsługi klienta. Warunki finansowe jakie oferują są po prostu śmieszne, najniższa krajowa. Określenie stanowiska specjalista a zarobki żenada. Nie pozwólmy dalej tak nas traktować. Gdybyśmy nie zgadzali się na wszystko co nam oferują, warunki pracy i płacy w Polsce zmieniłyby się. Dodam, że ogłoszenie jest umieszczane kolejny raz i przedłużają datę aplikacji.

Miś Krzyś

Witam wszystkich zgromadzonych i zainteresowanych pracą w Eko. Pracowałem 3 lata w tej firmie, zwolniałem się 3 lata temu i nie żałuję. Plusy jakie mogę wymienić to na pewno doświadczenie, w ochronie środowiska ciężko o pracę - tu można się wiele dowiedzieć o opłacie produktowej oraz tematyce. Ponadto firma wydaje ciekawe czasopisma związane z tematyka OŚ. Kolejny plus to współpracownicy. Ekipa jest pod rządami właścicielki firmy i każdy boi się wychylić nosa spod biurka. Taki team zawsze trzyma sie ze sobą, dzięki czemu jest bardzo zgrany, każdy siebie rozumie i wspiera, czego nie można oczekiwać od zarządzającej firmą. Ludzie są męczeni przez maile z wykrzyknikami, brak jest szacunku dla osób którzy pracują. Stres i (usunięte przez administratora)w tej firmie to standard. Wielu odeszło, gdyż zdrowie nie pozwalało na kontynuację pracy. Szkoda nerwów po prostu.. Umowa - najniższa + premia uznaniowa słowna, brak konkretnej kwoty na umowie, ale to pewnie w każdej firmie teraz tak jest. Handlowy - rotacja, praca na słuchawce głównie, wypełnianie CRM-u, trzeba być mocno zmotywowanych aby robić duże obroty. Wypady integracyjne co pół roku - świetna sprawa - oczywiście to na plus., ale warunek że musisz jechać. Jak nie pojedziesz to już jesteś najgorszy.. Ja nie polecam pracy - chyba, że na krótki okres czasu. Dłuższa praca zabija wszystko w człowieku, łącznie ze zdrowiem. A jak się spóźnisz 5 minut opierdol nie z tej ziemi.. Także tego.. ODRADZAM Za 1500 zł lepsze warunki są w Biedronce :)

MAREK

daj sobie z tą firmą spokój.

MAREK

Ta firma to jakaś porażka, na dodatek pozytywne komentarze tutaj wypisuje sam prezes chyba :) dno poprostu. Rekrutacja wisi cały czas, szkoda na to czasu.

przejęcie

Jak wygląda praca w dziale handlowym? Pracował/pracuje ktoś?

niedoszły przedstawiciel handlowy

Ogłoszenie o pracę dla przedstawiciela handlowego wisi już strasznie długo, od ponad roku to samo. Chętnych jest mnóstwo. Albo są bardzo wybredni, albo ciągle zwalniają kolejnych przedstawicieli handlowych. Na rozmowie kwalifikacyjnej osoba rekrutująca ma bardzo długą listę pytań przekraczającą 15. Jest ich tak dużo, że niektóre są prawie identyczne i aż się prosi o odpowiedź "no przecież przed chwilą powiedziałem". Pracownik odpowiadający m.in. za rekrutacje prawdopodobnie postanowił się wyspecjalizować w HR, jest przesadnie spięty i bez poczucia humoru. Firma jest bardzo mała. Tragedią jest, że przedstawiciel handlowy musi rezerwować dla siebie samochód. Jeśli nie uda mu się zarezerwować, to chyba pozostaje mu kupić bilet na pociąg. Dodam jeszcze, że rejon pracy to cała Polska.

real

moim zdaniem lepiej być bezrobotnym niż tam pracować. Firma nic ciekawego nie oferuje. Na szczęście rynek pracy w Wawie jest ogromny i nie trzeba się akurat skazywać na tą opcję.

Zostaw merytoryczną opinię o Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.?

Kandydaci do pracy w Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.