Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elsam Sp. z o.o. w Rawa Mazowiecka

Chciałbym się dowiedzieć co nieco na temat warunków pracy. Po pierwsze, czy nadal pracuje się na jedną zmianę? Jeśli tak, to dajcie znać, w jakich godzinach. Po drugie, czy weekendy są wciąż wolne? Jeśli wiecie, coś w tej kwestii, to napiszcie. Chętnie się też dowiem, ile można tu zarobić... :p

Elsam jest bardzo dobrym pracodawcą a jeśli komuś nie odpowiada praca zawsze może ją zmienić, pracuś.!!

Poszkodowany Nowy wpis
@Adam

Właśnie to zrobiłam w momencie gdy urwało mi palce.

idol Nowy wpis
@Poszkodowany

uszkodziło ci palce przez twoja nie uwage... tak to bywa gdy sie wie wszystko najlepiej... wiec nie wystawiaj takiej opinii majac swoja nie idealną...

Łucja Nowy wpis

hej, opowie mi ktoś jak ostatecznie sytuacja z tym całym bhp się tu rozwinęła po latach? ostatnimi czasy ktoś pisał o jakiś szkodach fizycznych a z tego co się orientowałam firma wciąż funkcjonuje, więc wzięli na to ostatecznie poprawkę? jak teraz jest to tu pilnowane?

www

Pisząc takie głupoty sam psujesz dobre imię firmy

mr
@www

konfitury

Poszkodowana
@www

Jaki imię ????Czy ten zakład miał kiedykolwiek dobre imię?

Firma Elsam Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko pracownik magazynu. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Leszno

Jakie są warunki zatrudnienia w Elsam Sp. z o.o.?

ona

PRL biuro i brygadziści to jedna ferajna hałas, kurz ,latem upał w zimę zimno wypłaty jak na tak rozwijającą się firmę marne.Plusy to praca na jedną zmianę soboty wolne kasa na czas można palić ile chcesz i nikt nic Ci nie powie,za to wielki plus bo można odpocząć.

kolo

Jestem mężem jednej z pracownic firmy ELSAM od pewnego czasu żona skarży się na złe samopoczucie ból głowy osłabienie itd.Po rozmowie z żoną dowiaduje się o warunkach w jakich pracuje człowiek.Mianowicie chodzi tu o temperaturę otoczenia która przekracza 30stopni ciepła w połączeniu z kurzem tam się nie da oddychać.Czy kierownictwo nie obawia się o zdrowie ludzi taka temperatura może wywołać wiele nieodwracalnych dla zdrowia skutków.Oczywiście należy wspomnieć o tym że tylko biuro jest klimatyzowane a na hali produkcyjnej pracują tylko wiatraczki które jeszcze bardziej zapylają powietrze.Kolejną rzeczą jest brak schłodzonej wody do picia która powinna być zapewniona po przekroczeniu 26st.Gdy temperatura przekracza 25 (w pomieszczeniu) lub 28 stopni Celsjusza (na zewnątrz), pracodawca powinien zapewnić napoje. Musi także dbać o sprawność wentylacji i klimatyzacji w miejscu pracy. Do jego obowiązków należy również montaż rolet lub żaluzji pozwalających na zasłonięcie okien. Przekroczenie norm temperaturowych może stanowić zagrożenie zdrowia lub życia. Brak funduszy nie usprawiedliwia naruszania przepisów BHP dotyczących zapewnienia odpowiedniej temperatury w miejscu pracy. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/86D00CCDD2. Praca w skrajnych temperaturach Pracownik ma prawo odmówić dalszego wykonywania obowiązków, jeśli warunki panujące w miejscu pracy zagrażają zdrowiu. Przed opuszczeniem stanowiska powinniśmy poinformować pracodawcę lub przełożonego o swoim zamiarze. Jeśli osoba decyzyjna nie zareaguje, możemy oddalić się z miejsca zagrożenia (ale nie z zakładu pracy). Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie zatrudnianym osobom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Ignorowanie tego zobowiązania usprawiedliwia nasz sprzeciw, który nie może stanowić podstawy do zwolnienia dyscyplinarnego. W razie łamania przepisów BHP mamy prawo zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy. Maksymalna wysokość kary pieniężnej grożącej za tego typu przewinienia to 30 tys. zł.

Były
@kolo

30 tys tylko...za malo powinno byc 300 tys

Zuza

Zarobki tragedia jak na takie wymagania zapylenie hałas nie polecam. Moje sugestie dla Elsam Sp. z o.o.: Podnieść zarobki stosownie do wykonywanej pracy

Grzegorz
@Zuza

Piszesz o niskich zarobkach, ale w sumie nic konkretnego - mogłabyś napisać, jakiego więc rzędu są? Interesuje mnie też forma umowy oraz to, czy jest jakiś socjal dla pracowników w Elsam - wiesz coś może na ten temat? Jeśli tak, to też napisz, proszę.

Don pedro

Oj Pedro jak masz pisać takie bzdury to lepiej schowaj się w tym swoim biurku i zamilcz,bo chyba nie wiesz jak powinny wyglądać zarobki w takich firmach.

Maciek

Zawsze się znajdzie jakiś h.....lis popieram trzeba interweniować w takich sprawach . Co do komentarza poniżej to pewnie przepłacony hehe . Niektórym nawet praca w guwnie nie sprawiała by problemu.

Waldi

Niektórym jak widzę najlepiej wychodzi narzekanie. Jeśli jest tak bardzo źle zawsze można zmienić firmę .

Lidia

@ja, czy nie ma przejrzystych zasad awansu finansowego w Elsam ? Czy temat ten w ogóle jest poruszany na szerszym forum pracowniczym? Podobne pytania nasuwają się w związku z łatwością, z jaką korzysta się z przerw w pracy, aby wyjść na papierosa.

co do palaczy to jest prawda... a brygadziści dają zły przykład, a co do podwyżek to zamiast podnosić po równo bądź więcej starszym pracowniką to dają więcej podwyżek młodszym stażem pracowniką. nie ma tam sprawiedliwości!!!

cichy

A co do palaczy to bywają momenty gdzie przed zakładem stoi nawet 15 osób. Nikt nikomu nie broni palić,ale wychodząc co 30 min na dymka to już lekka przesada.Z drugiej strony co się dziwić skoro pierwszymi osobami dającymi przykład są sami brygadziści odpalający fajeczkę od fajeczki i jak tu ma być sprawiedliwie.

Dawid

To że na start dają najniższą to mnie zupełnie nie dziwi. Nowy pracownik wymaga szkolenia i wprowadzania a dopiero jest gotowy do pracy.

@Dawid

Jakiego niby szkolenia??????

@

A co robicie w tym kierunku żeby wasze zarobki się poprawiły?. Zorganizujcie jakieś zebranie z kompetentnymi osobami i poruszcie temat waszych problemów

adi

Żenada....ludzie jaki macie problem,proste rozwiązanie ZWIĄZKI ZAWODOWE i poprawa zauważalna jest już po roku nikt nikogo już w butelkę nie nabiję bez wiedzy pracownika.

Pul

Żenada

Faktycznie zarobki tam są coraz gorsze biorąc pod uwagę wzrost cen art spożywczych itp.Najniższa krajowa żadnych nagród,

lipa

Ludzie kochani na dzień dzisiejszy już w sklepach spożywczych są podobne zarobki.Wspominając że elsam to przemysł ciężki,hałas i zapylenie.Pracownik na start otrzymuje najniższą krajową,jeszcze trochę i cena jajek dogoni takie wyplaty

coś w tym jest

W Elsamie coraz gorzej 0 podwyżek chyba że chodzi o normy te już nie wykonalne są dalej podnoszone.Przełożeni nie interesują sie niczym poza odbębnieniem 8 godz i ucieczce do domu.Brak ładu i składu w produkcji.Plusem jest brak konsekwencji za palenie,możesz wychodzić nawet 10 razy i nikogo to nie interesuje.Jak by nie patrzeć to dodatkowa godzina przerwy.Minus dla nie palący muszą (usunięte przez administratora) tą godzinę za osoby palące,Jaki z tego morał,zacznij PALIĆ a odpoczniesz hehe

Zostaw merytoryczną opinię o Elsam Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka

Elsam Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Krakowska 22
    96-200 Rawa Mazowiecka