BELLA Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o BELLA Sp. z o.o.

Uwazajcie na siebie i bliskich

Co do postow na fejsie Nie ma mozliwosci sprostania temu wszystkiemu co jest tam napisane np 2metry odleglosci jak ktos chce przwjsc miedzy maszynami Ludzie siedza w domach a wy takie bzdury piszecie Nastepnie jak mozna podac daty odmrazania gospodarki jak nie wiadomo jak bedzie rozwijala sie sytuacja kto to wogole pisal BARDZO DOBRZE ZE JEST TO ODMRAZANE W CZWARRM ETAPIE BEZ TEGO MOZNA ZYC NIE NARAZAJCIE ZDROWIA SWOJEGO WASZYCH RODZIN TE OSOBY CO TO PISZA CHCA DRUGICH WLOCH.

RRad

Potwierdzam dużo rzeczy na plus - a przejście zmian będzie rozbite na mniejsze grupy od poniedziałku ja dostałem już przydział na 7:00 w poniedziałek

Jak
@RRad

I to niby jest dobry pomysł twoim zdaniem?? To ma być plus? Co do plusów ok jest kilka, ale na pewno nie to.. Mało że utrudniają ludziom dojazdy do pracy, rozbijają grupy które razem dojezdzają po kilkanaście, czy kilkadziesiąt km do pracy to Jeszczę nic to nie daje , jak jedziesz na 7 to będziesz się mijał z tymi co konczą o 6:30 ,czy to na portierni czy w szatni .. I z tego co wiem to i tak MASZYNY W BIEGU!!!, bo przecież 2 kartonów Szkoda.. A można to było tak łatwo rozwiązać, ale nasi kierownicy slyną z tego że zazwyczaj wszystko utrudniają a później trzeba to jakoś wszystko prostować..

RRad
@Jak

Każdy kierownik jest gorszy niż Ty - brawo. Zamiast przez 30 minut przechodzić przez portiernie trwa to teraz 2h, malymi grupami...pewnie że jest gorzej. A w ostatnich jest mniej ludzi jednocześnie - więc nie kłam. Jeśli jednak to ci nie pasuje zgłoś pomysł na TV masz e-mail na który możesz to wysłać

Robol

80% pań pracujacych na stanowisku pakowaczka-obserwator to stare(usunięte przez administratora) z problemami,oczerniajace innych,normalnych....na zbity ryj won psujecie atmosfere w calym zakladzie,zamknac te mordy i do roboty a nie obserwowac i klapac tymi ryjami bez zebow,protezy wam w paczki wpadna,maszyny zbyt wolno chodza jezeli macie tyle czasu na (usunięte przez administratora)bzdur

KK
@Robol

Łatwo tak kogoś opluć i policzyć te 80 procent to tez nie prosto raczej. Duży szacun dla większości z nich...a że w każdym coś siedzi no cóż - ten koronawirus zmieni mam nadzieję relacje ludzi nie tylko w BELLA

Szagi

Witam, z jednej strony mamy wprowadzone wiele zasad higieny, środki dezynfekujące praktycznie wszędzie , maseczki , rękawiczki, wszystko super za to trzeba pochwalić , a z drugiej strony stary głupi przepis przejmowania zmian w biegu.. Czy kierowcy myślę?? przecież na przełomie zmian spotyka się z 50 osób na każdej chali żeby,, przekazać'' zmianę.. Szkoda wam tych kilku kartonów wyrobu?? Powinno być zrobione tak jak już ktoś napisał pół godziny przed końcem zmiany maszyny stop, dezynfekcji miejsc pracy i ich opuszczenie a następna zmiana wychodzi np za dziesięć do pustej hali (w szatni też nie musimy się spotykać można to jakoś zorganizować to nie problem) .

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w BELLA Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Włoska restauracja zatrudni Kelnera/ Kelnerkę?
Maniek

Pamiętam byłem tam chwilę kiedyś. Bodajże tydzień. Miotali mną po tych halach że w końcu zgłupiałem.Zapamiętałem bieganie po skończonej pracy cztery budynki dalej żeby listę podpisać

Roman
@Maniek

Pracowałeś tydzień w firmie BELLA? Dlaczego tak krótko? Możesz napisać, jak zostałeś przyjęty przez pozostałych pracowników? Służyli pomocą i mogłeś zwrócić się do nich z jakimiś pytaniami? Zachęcam, abyś opisał szczegółowo, jak to wyglądało.

Maniek
@Roman

Przepraszam że tak późno odpisuję ,ale nie śledzę regularnie portalu. Byłem zatrudniony przez agencję pracy( zielona koszulka)Jak chodzi o pracowników to miałem kontakt tylko z tymi którzy mnie wdrażali w obowiązki. Zapamiętałem młodego chłopaka który mnie uczył . Wszystkie jego jego rady na temat tego jakich błędów mam nie popełniać kończyły się słowami" jak to zrobisz ,wszystko staje ,a ty jesteś wrogiem" Jakiś czas później kiedy już pracowałem jako kierowca dostawca w innej firmie spotkałem go w Zapolexie. Jeśli jakimś cudem przeczyta ten wpis -Pozdrawiam.Z resztą pracowników kontaktu nie miałem i wgl ,atmosfera była jakaś dziwna.Być może wszyscy już byli wrogami wszystkich.

Miro
@Maniek

Nie ma już dawno zielonych koszulek. Teraz trzeba szanować pracę bo covid zmieni wszystko i nie będzie pracy tymczasowej. Bella jest spoko

Lalka

Nie polecam pracy w Belli masakra zmuszają na sile do innych stanowisk których na których nie dajesz rady wyrzucają z maszyn mimo że człowiek stara się wszędzie sb radzić A ty wygląda na to że trzeba chodzić kablowac i trzymać palec w (usunięte przez administratora) to może by było lepiej masakra omijać ta firmę z daleka !!!! Najgorsza zmiana "A, nie polecam

@Lalka

Na jakim stanowisku tak jest?

AVATAR
@Lalka

Jasne - nigdzie nie jest okey ale jak na Toruń to 5....mam porównanie. To ze maszyny są podobne pozwala pracować na kilku nie ma w tym nic dziwnego, jednak ludzie wszędzie dopatrzą się problemu, taka nasza polska uroda. Ja nie narzekam jak dostaje nowe rzeczy do roboty

odpowiedzialny pracownik

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania wyjątkowego w sprawie omówienia zasad higieny i bezpieczeństwa w obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa . mamy kontakt z kierowcami jeżdżącymi do Włoch po surowce itd .Nikt na ten temat oficjalnie nic nie mówi pracownikom produkcji i nam ! , nie uświadamia !, nie podnosi tematu! , nie nagłaśnia!.Zarząd firmy i cała reszta podchodzi bardzo nie odpowiedzialnie w tej sprawie !. Pozdrawiam i życzę więcęj troski o własnych pracowników .

JK
@odpowiedzialny pracownik

Informacje są na bieżąco - u nas na zmianie były wiec nie wiem dlaczego ktoś tak pisze....poza tym jak się włączy cokolwiek dzisiaj to wszędzie jest mnóstwo informacji na ten temat...

Spoko Toruń

Witam czy dostaliście podwyżki w tym roku planuję przyjść do pracy do was ale do tej pory stawki nie były ciekawe u was jak jest teraz.

Nobody
@Spoko Toruń

Jest coraz gorzej pod każdym względem.

Pioter

Jak na Toruń to lipa.

Wiktoria
@Nobody

Piszesz, że w BELLA jest coraz gorzej pod każdym względem. Dlaczego? Co konkretnie zmieniło się?

TT
@Spoko Toruń

Jest ok - podwyżki co roku od 6 lat - Ci co piszą inaczej to szkodniki albo byli niezadowoleni...

x

Nie polecam bo SAM się zwolniłem po kilku latach i nie żałuję. Nie masz pleców, nie kablujesz, nie masz szans na cokolwiek. Zdolnych ludzi już dawno tam nie ma. Za moich czasów sami odeszli, a nie zwolniono ich (nie chodziło o pieniądze, a o samą atmosferę pracy.) Teraz realizują się w innych firmach, gdzie nie trzeba zostawać kilka godzin na całodziennych "naradach" albo łatając dziury po awariach (a przecież nie ma ludzi niezastąpionych). W przypadku wyższej kadry nie obowiązuje 8h tryb pracy. Normą jest zostawanie dłużej bo tak trzeba. Kilka lat temu zachłyśnięto się japońską filozofią 5S co wymusiło duże zmiany organizacyjne w firmie i marnotrawstwo czasu, pieniędzy na miesięczne "audyty" gdzie doszukano się, że kubek nie stoi w obrysie albo klucz płasko-oczkowy nie jest zawieszony na "tablicy cieni" i przyznane punkty dla obszaru są mniejsze niż w tabeli... Słynne zebrania kilka razy w tygodniu wszystkich komórek organizacyjnych w firmie, w biurze Kierownika Technicznego (czemu jest taka rotacja na tej pozycji hmmm?!), gdzie rozmawia się o wszystkim i o niczym spijając kawkę, gdzie zwykli pracownicy harują przy maszynach, nadzorowani przez "brygadzistów", "mistrzów" (pierwsi do "kabla"). Ludzie klasyfikowani są wg kolorów odzieży, jesteś zielony czyli Randstad to siedź cicho bo wylecisz (jesteś tylko tymczasowym), czerwony czyli należysz do Belli (produkcja), czarny (Dział Techniczny), ale jak nosisz ZWYKŁĄ, codzienną odzież jak człowiek to jesteś już "kimś" bo to "biurowy". Wtedy masz respekt bo nie wiadomo czy nie jesteś blisko z Prezesem i nie możesz mu czegoś szepnąć. Całe TZMO to bogata firma (remont Żólkiewskiego), ale nie wykorzystująca potencjału (po co te 5S?), a Kowalewo to oczko w głowie Prezesa Pana Józefowicza i myślę, że tam jest skupiona jego większa uwaga. Niemniej jednak nie polecam pracy w TZMO (bo to "matka", a Bella, Plastica to są tylko oddziały). W latach 90-tych pracowanie tam to było nobilitacja, wyróżnienie. Po "rozwaleniu" Żółkiewskiego w 2012 r. (większość kadry po 20 latach pracy musiała być przetransferowana na Lubicką) zapoczątkowana została równia pochyła w dół. Dużo, dużo by jeszcze opowiadać...

Witam, Oferta pracy na stanowisku Operator. Prosiłbym o informacje jakich widełek płacowych można się spodziewać. Aktualnie pracuje również jako operator - podstawa 3000 z nadgodzinami 3500-4000 netto jednak czas zmienić otoczenie???? Jest możliwość awansu? Warto wysłać CV ? Pozdrawiam

Zaciekawiony
@Zainteresowany

A gdzie pracujesz?

Nie polecam tam pracy jak jesteś potrzebny to "dmuchaja" i wszystko pięknie a jak już jesteś zbędny to się odwracą mają Cię głęboko. Prezes jest nawet spoko ale kierownicy to totalna porażka. Mają braki w pracownikach a zwalniają bo mają taki kaprys. Chora firma. Zwykli ludzie pracownicy wypracowali opinie i pozycję na rynku a jedynie co można usłyszeć to jak Bella pięknie stoi z rankingu jak świetnie sobie radzi na rynku itd i ze to dzięki pracownikom. Ale tylko na słowach się kończy. Bo podwyżki to tylko teoria w praktyce to lipa niby jest podwyżka stawki godziny ale zmniejszają premie i wychodzi na to samo. Przecież za siedzenie na stołku trzeba sobie wziąć!!!! Tyle w temacie

Bolo

Wiecie czy firma ma jakąś ofertę pracy? Jakieś podpowiedzi o umowie?

LoLek

wynagrodzenia jak wszędzie . NIE POLECAM !

Zezol Obrotny

Podstawa to OBROTY, w następnej kolejności ważne są OBROTY, a jak już osiągniesz wysokie OBROTY to na zachętę zwiększą ci OBROTY...

Dolores27

Każdy ma tu swoje zdanie i to jest spoko. Ja osobiście uważam iż nie jest tak pięknie jak co niektórzy piszą, to prawda ze na każdym kroku musisz sie pilnować i rozglądać bo tylko czekają aż Ci sie noga powinie, a najgorsze jest to ze nie brygadzista czy kierownik Ci (usunięte przez administratora) a ludzie z którymi pracujesz na jednej hali i tylko będąc tam możesz się przekonać jak ludzie potrafią być fałszywi nawet korzystając z palarni udaje sie ze nikogo to nie obchodzi a tak naprawdę jeden na drugiego donosi ze za dlugo palisz czy byleś 10 minut w ubikacji . Tragedia ludzie jak można być tak fałszywą mendą przecież zaczynajac zmianę na tej samej hali pracujesz jako zespól a nie jakiś stary ubek który najwpierw uśmiecha się falszywie a za moment leci do brygadzisty czy mistrza i napierdala na ciebie bo dwie minuty za dlugo byleś gdzieś tam ,swoja drogą ciekawe czy masz coś z tego . I nie zgodzę sie z innych złym zdaniem o Brygadzistach czy Mistrzach bo to wy ludzie jako zwykli pracownicy siejecie ferment i zła opinie o firmie ,az ręce opadają no może z wyjątkiem jednej pani" B"ktora niestety brzydko ujmując jest mega służbistką potrafi przyczepić sie nawet o najmiejszą glupote ,a wypisywanie wniosków o zabieranie premi to chyba jej drugie imie może pomylila zawody z pracą w policji,może gdyby okazała pani troche więcej ludzkich odruchów zapewne każdemu milej by sie pracowalo i bez stresowo. Aż w głowie się nie mieści jak można być takim dla drugiej osoby bo to że pani jest kimś wyżej postawionym nie upoważnia do takiego traktowania nawet jeśli człowiek jest najzwyklejszym pracownikiem. Zastanawiam się tylko czemu właściciel firmy czy kierownik produkcji tego nie widzieli czy może nie chcieli widzieć, panowie błagam Was przecież po jakiejś części to dzieki nam zwykłym robolą wasze portfele są grube a firma jest znana od kilku ładnych lat.

Mała Zołza
@Dolores27

Nie sposób się nie zgodzić z wpisem Dolores. Pracuję już naście lat w Belli więc mogę co nieco powiedzieć na ten temat. Dolores ma rację! Ludzie sami sobie robią pod górkę. Wszyscy narzekają jak im źle i jak to ich "góra gnębi", jaki to mobbing w firmie ale tak poważnie to sami siebie niszczą. Kablowanie jeden na drugiego to chleb powszedni. Donoszą do brygadzistów, mistrzów a nawet kierowników. Po co? No właśnie. Może przez zawiść bo nic tym nie osiągają. A najgorsze są plotki! Tym żyje cały zakład. Przykleić komuś łatkę jest łatwo. Zdarzają się takie Operatorki, które jedna drugiej podkłada świnię. "Poprzestawiam jej maszynę- żeby nie zrobiła więcej ode mnie małpa jedna!" Co do brygadzistów. Też Dolores trafiła w sedno tylko ja dodałabym jeszcze drugą Panią B. Obie są siebie warte. Łączy je jedno pogarda i brak szacunku do podwładnych. Szczególnie nienawidzą Pracowników Tymczasowych. Jedna Pani B nazywa ich TŁUKAMI PANCERNYMI. Otóż szanowne Panie Brygadzistki na szacunek trzeba sobie zapracować a nie wymuszać go krzykiem i odbieraniem premii. Dlaczego wszyscy tu narzekają ale nadal pracują w Belli? Odpowiedź jest prosta. W tym kraju, a szczególnie w Toruniu, trudno o znalezienie dobrej pracy. Zwłaszcza gdy ktoś poświęcił kilkanaście lat życia w jednym zakładzie. Prezes o tym wie dlatego zapomnijmy o podwyżkach i możemy dalej plotkować i kablować o innych. I pamiętajcie o jednym- WSZYSTKO CO POWIESZ I ZROBISZ W KOŃCU KTOŚ DONIESIE DO BRYGADZISTY LUB WYŻEJ!

zzzzzzzzzzz
@Dolores27

To prawda pracowałem tam co prawda wiele lat temu, ale widzę, że nic się nie zmieniło tam piekło to robią sobie nawzajem pracownicy jeden drugiemu. Zacznijcie od siebie później wymagajcie od innych. W tej firmie góra bierze przykład z dołu XD

Bączuś
@Dolores27

2 lata minęły od opinii dolores, a nadal trafia w sedno. Pracuję z Brygadzistką "B" i chciałabym coś dodać ten temat. Otóż podstawowym zajęciem Pani B to darcie ryja (szczególnie na pomocników) oraz plotki. W tym jest świetna. Obgaduje wszystkich, nie oszczędza brygadzistów i mistrzów z innych zmian. Ma duże Ego i wydaje jej się, że jest kimś, a to zwyczajna Wiejska Plotkara. Chociaż czasami jest z BOMBAstycznie dzięki niej! Żeby nie było wątpliwości, miałam na myśli Panią B z B. Ta druga B też jest nie lepsza chociaż osobiście nie miałam nieprzyjemności z nią pracować. Wystarczy mi jedna B. Mam nadzieję, że jeżeli plotki na temat 3 zmian okażą się prawdą to tym razem pomieszają wszystkie zmiany, a nie rozbiją jedna i dołożą ro reszty bo atmosfera jest fatalna... Szczerze nie polecam pracy. Ja już tu pracuję parę lat i się przyzwyczaiłam do absurdów. Nie pozdrawiam

Praca na produkcji nie jest skaplikowana, chodź bywa ciężka że względu na hałas, wysoką temperaturę i coraz większe braku kadrowe. Co do przełożonych to szkoda gadać. Po za nielicznymi wyjątkami (statystycznie że w takiej masie ludzi musi się znaleźć jakiś wyjątek) to nie ma co liczyć na ich jakiejkolwiek wsparcie bo zazwyczaj albo nic nie wiedzą albo nic nie potrafią i generalnie lepiej kiedy ich nie ma w pobliżu bo przynajmniej nie przeszkadzają. Raczej tworzą problemy niż je rozwiązują. Notorycznie brakują rąk do pracy gdyż nowi pracownicy dość szybko rezygnują ze względu na kiepską atmosferę w pracy, ciężkie warunki i stosunkowo małe zarobki ( od 2200pln+ lub 2000pln dla zatrudnionych przez agencję). Jak na jedną z większych firm w województwie zarobki są na prawdę mizerne. Raczej nie polecam, sam już też długo tu nie zabawie.

Sławomir
@Nowy

Od jakich czynników uzależnione jest to, czy pracownik otrzyma zatrudnienie bezpośrednio przez firmę BELLA, czy może za pośrednictwem agencji pracy? W swoim komentarzu napisałeś, że zarobki uzależnione są od tego, na jakiej podstawie zatrudni nas pracodawca, dlatego chciałem sprecyzować tę kwestię.

Prac.
@Sławomir

Pracownicy zatrudniani są przez firmę pośrednika randstad (nie rozumie jak coś takiego jest prawnie dozwolone) i taki pracownik musi,, odpracować'' chyba 1000h zanim firma będzie mogła go zatrudnić, a zarabia mniej bo pośrednik musi na nim zarobić.

Kriss77
@Nowy

Właśnie aplikowałem, ale też przeczytałem opinię, więc to prawda. Opis firmy ładnie wygląda tylko w mediach... Masz rację, trzeba poszukać czegoś innego. Dzięki za info. Pozdrawiam

Adrian
@Kriss77

Czy zostałeś zaproszony na spotkanie w sprawie pracy? Jeśli tak, to napisz proszę jak wyglądała rozmowa? Czekam na info.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w BELLA Sp. z o.o.?

Na pewno nie są troskliwi,pomocni, służący radą i doświadczeniem:p Podwładnych mają za nic i tylko szukają pretekstu żeby pokazać "kto tu rządzi". nie lubią ludzi ambitnych gdyż "firma potrzebuje ludzi sprawnych manualnie a nie wykształconych"(autentyczny cytat z kierownika)

Kinga

Czy ktoś może powiedziec cos na temat pracy kontroler jakości? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Kotszprot
@Kinga

Nie polecam.

jpn
@Kinga

Praca bardzo ciezka, 3 zmiany caly czas w biegu, ogromne wymagania, trudne kierownictwo. Smieszne pieniadze. Zdecydowanie nie polecam pracy ani na tym ani na zadnym innym stanowisku.

Kinga
@jpn

Bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Boss
@Kotszprot

Nie polecam CIEZKA praca pod dużą presja stresu, nigdy nie usłyszysz od nikogo miłego słowa, nikt nie pochwali pracy, za to non stop krytyka, która zabija całe czlowieczenstwo i radość życia. PRACA 4 brygady, na rozmowie wstepnej zapewniają, że święta są wolne...nic podobnego!! Zmarnowane kilka lat życia.

Edyta
@Boss

Ważne jest, by pracodawca chociaż czasami motywował swoich pracowników do działania. Szkoda zatem, że - według Ciebie - w Bella jest z tym problem. A co z wynagrodzeniem? Czy jest ono adekwatne do wykonywanych obowiązków?

Boss
@Edyta

Brak wsparcia ze strony kierownictwa....ogromny problem, nie jest to moja opinia ale opinia całego zepolu, która ją przedstawilem. Wynagrodzenie...około 16,50 zł brutto plus premia.....

„zniesmaczony”

APELUJE DO MŁODYCH LUDZI NIE WARTO!!!! ZA 2000 tys znajdziecie coś innego Szkoda czasu sił na to(usunięte przez administratora). Bylem zwiedziłem i żałuje . JAK to mówią"Mądry Polak po szkodzie. "

Edyta
@„zniesmaczony”

Czy możesz napisać coś więcej na temat pracy w firmie BELLA Sp. z o.o.? Jak oceniasz atmosferę w miejscu pracy?

szukam pracy

Ile można zarobić na produkcji?na czym tam praca polega?

Zostaw merytoryczną opinię o BELLA Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w BELLA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BELLA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BELLA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BELLA Sp. z o.o.