Opinie o Sgb-Bank S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sgb-Bank S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sgb-Bank S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sgb-Bank S.A. w Poznań

Ryszard

Skoro bank robi coś w celu poprawy pracy to chyba dobrze świadczy!!

work_life_balance

Stanowczo NIE POLECAM na ten moment pracy w SGB-Banku S.A. Pracuje w centrali od ponad 3 lat i powoli tracę nadzieję na jakiekolwiek zmiany na lepsze. Bank ma wiele do zrobienia w kwestii podejścia do pracownika. Przeprowadzane są różnego rodzaju ankiety i badania zaangażowania pracowników z których w praktyce na dalszym etapie nic nie wynika. Największe minusy: - Większość procesów w banku jest chaotycznie zorganizowana, niespójna. - Brak zdyscyplinowania oraz w wielu przypadkach wiedzy i umiejętności nt. zarządzania kadry kierowniczej - bez uporządkowania tej kwestii w banku nie będzie lepiej. - Ludzie nie chcą ze sobą efektywnie współpracować, są wypaleni, zdemotywowani. - Pracownik przy załatwianiu najprostszych spraw napotyka na mur nieżyciowych regulacji, a także niechęci i strachu przed podejmowaniem decyzji (a co za tym idzie ewentualnej odpowiedzialności za nie) ze strony innych, co tylko nakręca spiralę zawodowego wypalenia i zniechęcenia wśród pracowników. - Ludzie pracują tu bardzo mało wydajnie, „odtąd dotąd”, wiele czynności jest wykonywana jak za epoki kamienia łupanego (ręczne przepisywanie danych etc.) Ale to też dlatego, że wydajna praca nie jest w żaden sposób doceniana. Ten kto stęka i ciągle bije pianę jak mu ciężko wykonać 10% pracy jest lepiej postrzegany, jako bardziej pracowity, niż ten kto sprawnie załatwi pozostałe 90%. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie. Tak ja tak to widzę i tak to wygląda w mojej komórce. Najzwyczajniej nie chce się tu przychodzić. Ilość rekrutacji w przypadku SGB naprawdę nie świadczy o rozwoju firmy, a o dużej fluktuacji kadr, spowodowanej marnymi warunkami oferowanej pracy. I bynajmniej chodzi tu o warunki finansowe - w tej kwestii jest różnie - nie wiem od czego zależy wysokość wynagrodzenia (bo nie od umiejętności), ale można być młodym, po studiach i w SGB zarabiać nieźle, a można też pracować kilkanaście lat i dostawać grosze. Podsumowując – to nie jest miejsce dla ambitnych ludzi, którzy chcą rozwijać się, działać i to najlepiej działać w dobrej, twórczej atmosferze. A, jeszcze plusy: Dobrze rozbudowany system świadczeń. Karta sportowa (nie żeby od razu dopłacali, ale jest), ubezpieczenie zdrowotne, ppe, wczasy pod gruszą etc. :)

Zuza

Szkoda, że tak rzadko piszecie. Miałam nadzieję na więcej wskazówek.

rozczarowany

we wszystkich Bankach Spółdzielczych jest to samo, nędzna kasa, plany z kosmosu, kolesiostwo, układy, kierownictwo o wielkim mniemaniu o sobie i średnim wykształceniu, pracujące w jednym banku od samego początku swojej kariery, brak poszanowania dla tych, co sobą coś prezentują. Ten kto nie musi, niech w to nie wchodzi, straci lata i ugrzęźnie, a lata lecą i starych już nigdzie nie chcą do pracy - zero wyboru, żałuję, że odszedłem z komercji

zachwycony
@rozczarowany

banialuki

@rozczarowany

@Rozczarowany nie obrażaj Banków Spółdzielczych, ponieważ wiele mógłbyś się od nich nauczyć gdybyś tylko chciał; w zrzeszeniu SGB jest ich ponad 200 i może w kilku są plany sprzedażowe, ale to zupełne wyjatki; w Bankach Spółdzielczych pracuje się spokojniej, ludzie posiadają wiedzę i przede wszystkim nie są zakłamani i nieuczciwi jak w innych bankach komercyjnych, z Twojej wypowiedzi sądzę, że pomyliłeś banki, naprawdę powinieneś powrócić tam, skąd się wywodzisz... czyli do komercji, powodzenia.

Analityk IT

Zostałem przyprowadzony do pokoju, gdzie czekało na mnie trzech gentlemanów. Po środku siedział leader zespołu, którego dotyczyło stanowisko, na które aplikowałem. Po jego lewej i prawej stronie dwaj dyrektorzy działów, których nazw zdążyłem już zapomnieć. Przedstawili się zarazem przytaczając nazwy swoich stanowisk w firmie - jakby ktokolwiek miał wiedzieć co one w praktyce oznaczają. Środkowy pan (leader zespołu) był zdecydowanie najbardziej normalnym i konkretnym rekruterem. Dyrektorzy niestety często poprawiali się nawzajem i chcieli rozmawiać ze mną o kwestiach, które miały bardzo luźny związek z oferowanym stanowiskiem. Przykładowo - poprosili mnie o opisanie swojego całego doświadczenia z CV, nawet tego, które nie ma żadnego związku ze stanowiskiem, na które aplikowałem. Jeden z dyrektorów w pewnym momencie wspomniał, że przychylnie patrzą na osoby z wykształceniem kierunkowym. Odpowiedziałem, że niestety nie mogę mu tego zaoferować, po czym odparł, że nie jest to jednak warunkiem koniecznym. Wywarło to na mnie podwójny efekt - z jednej strony uspokoiło mnie to, z drugiej zdałem sobie sprawę że dyrektor nie wie do końca czego szuka. Po standardowej dyskusji i kilku standardowych pytaniach (zarówno technicznych jak i HR'owych) przeszliśmy do kwestii wynagrodzenia. Podałem swoje minimalne wymagania, które zarazem mieszczą się całkowicie w standardzie osoby z moim doświadczeniem na tym stanowisku. Zaraz po podaniu wymagań zorientowałem się, że nie zostanie mi zaproponowana współpraca. Wszyscy trzej Panowie nagle odwrócili wzrok od monitorów/kartek z CV i spojrzeli się w moją stronę na dobrą sekundę. Dało mi to do zrozumienia, że moje wymagania finansowe (które przypominam że mieszczą się w standardzie) są dla nich niewyobrażalne do zrealizowania. Po kilku moich pytaniach na końcu rozmowy jeden z dyrektorów dodał, że nie zgadzają się oni z opiniami wobec ich banku na portalach pracy takich jak gowork - ja wcale o to nie pytałem, dyrektor powiedział to sam z siebie. Rozmowę ocieniam na 5/10. + obowiązki na stanowisku oraz struktura działu została mi dość jasno wyjaśniona - bank sprawił wrażenie bardzo hermetycznego środowiska - odniosłem wrażenie, że wynagrodzenie, które bank płaci swoim specjalistom nie jest dostosowane do standardów dzisiejszego IT

doświadczenie technologie wykształcenie wymagania finansowe

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Waldi

Czy bank prowadzi może rekrutacje?

nmcn
@Waldi

Tak prowadzi.

Podałby ktoś z Was jakieś rady odnośnie rekrutacji do SGB-Bank? Na co zwrócić uwagę? Zapewne zainteresuje to osoby chcące się tam zatrudnić.

Kaziu

O ile ktoś po takich niezbyt pozytywnych opiniach i ocenie 2/6 zechce się tam zatrudnić :) jak ktoś wygoogluje opinie to sobie odpuści, a w dzisiejszych czasach większość osób googluje opinie :) a Ci co tam pójdą na rozmowę rekrutacyjną z uśmiechem na twarzy będą z pewnością w niewielkim odsetku osób, które tego nie zrobią, więc po co im taka rada, skoro jej nie przeczytają :) a dla kumatych, którzy jednak czytają mogę dać odpowiednią radę: POSZUKAJCIE INNEGO MIEJSCA PRACY, TAKIEGO, W KTÓRYM WAS DOCENIĄ, BO W TYM BANKU O TO BARDZO TRUDNO.. PŁACA DENNA, KIEROWNICTWO MYŚLI, ŻE WSZYSTKIE ROZUMY POSKRADAŁO I SZUKA W PRACOWNIKU BŁĘDÓW NA SIŁĘ WG. TZW. POWIEDZENIA "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz ".. NIE SZUKAJ TAM TAKŻE ZNAJOMYCH. :) pozdrawiam

Zainteresowana
@Kaziu

Rada dla zdesperowanych, to zrównać się do poziomu kadry kierowniczej, wtedy będą miłe widziani

@Zainteresowana

zgadzam się z wypowiedzią

Jeżyk

Po kilku latach pracy w tym banku zakończyła się moja "kariera". Powiem szczerze- wcale tego nie żałuję. Od dłuższego czasu ten bank to równia pochyła w dół.. zarówno pod kątem oferty dla klientów jak i atmosfery (konto za złotówkę niewiele pomoże, inne banki nadal mają bardziej atrakcyjną ofertę.. a i bankomatów nie muszą po całym mieście szukać). A odnośnie atmosfery i warunków pracy to można poematy pisać. Może wyszczególnię to w podpunktach, by było bardziej czytelne dla osób, które chcą podjąć pracę, ale się nadal wahają: 1. Donosicielstwo to chleb powszedni pracy w tym banku, więc nie myśl, że Ci " dobrzy koledzy", co się do Ciebie miło uśmiechają i są tacy pomocni są jednocześnie godni zaufania. 2. Chcesz być doceniony w pracy? To poszukaj innej.. Tu nie będzie się liczyć, że wymyślasz ciekawe sposoby na usprawnienie działania systemu i pracy swojej i innych (które notabene nadal są wykorzystywane), nie będzie się liczyć, że chcesz poprawić obieg dokumentów, by nie krążyły one w tę i z powrotem z adnotacją "to nie nasze".. to wszystko nie jest ważne, kreatywność jest niemile widziana. Nie licz, że Cię docenią za cokolwiek! dla nich nadal będziesz tą osobą, która "przychodzi, robi swoje nic nie dając od siebie i idzie do domu". Jesteś trybikiem potrafiącym dobrze podążać za stadem, bez swojego zdania, woli, zainteresowań, kreatywności? Gratuluję! to praca dla Ciebie!. 3. Masz wyższe wykształcenie? mgr, mgr. inż ? Cieszysz się, że po tylu latach nauki będziesz obracać się w gronie osób wykształconych na takim samym poziomie jak Ty, a kierownikiem Twoim będzie osoba posiadająca poszanowanie, odpowiednie wykształcenie i autorytet? Nic bardziej mylnego.. i tak kierownikiem Twoim w większości przypadków będzie osoba z wykształceniem średnim mająca bardzo wysokie mniemanie o sobie, lecz niestety obycie adekwatne do swojego wykształcenia. Jednym słowem- bez komentarza. 4. Chcesz kiedyś w przyszłości zakończyć pracę w tym banku jako osoba głupsza? Niektórzy chcą się ogłupiać z własnej nieprzymuszonej woli, więc jest to praca idealna dla Ciebie!. Wystarczy kilka lat pracy w tym banku, a wasze IQ spadnie. Będziecie mieć do czynienia z przełożonymi, którzy: nie potrafią odnaleźć się w swoich papierach i będą was o to opieprzać (o własną niezdarność), próbują wam wmówić wasze błędy, które nie miały nigdy miejsca (nie wiem, skąd oni te błędy biorą, skoro wszystko jest czarno na białym w systemach), faworyzują swoich pupilków ignorując ich błędy i zrzucając je na inne osoby, nadal piszą adresy stron "www" przez https:// xD (i wydzierają się, dlaczego Ty tak nie robisz, przecież inaczej nie zadziała(?) swoją drogą.. polecam odbycie dobrego kursu z informatyki dla szkół podstawowych :) ), nie słuchają co się do nich mówi, przez co próbują coś udowadniać nie mając totalnie racji (trochę takie dzieci we mgle.. mocno to infantylne), a także, co jest podstawą.. nie znają nawet zakresu obowiązków pracowników. To wszystko i wiele innych może Ci zagwarantować praca w SGB-Banku :) chcesz zidiocieć? zatrudnij się w SGB- Banku. Wystarczą max. 2 lata, byś wyszedł z totalnie wypranym mózgiem :) i jeszcze Ci za to zapłacą... o właśnie płace.. to kolejny podpunkt. 5. Płace.. tu SGB- Bank nie ma się czym poszczycić. Ostatnio na Święta przelali tzw. Nagrodę Świąteczną zabierając przy tym premie z kilku ostatnich miesięcy, przez co pracownik i tak wychodzi na minus. Słuchy chodzą, że od nowego roku w ogóle premii ma nie być, co jeszcze bardziej klasyfikuje ten bank daleko w tyle na tle wynagrodzeń w innych firmach.. no ale, przynajmniej ogłupią i jeszcze za to zapłacą. Niektórzy byliby wniebowzięci. Już o jabłkach dla pracowników z okazji 25-lecia istnienia banku i pomarańczach na Mikołajki wspominać nie będę :) Moja recenzja została napisana na podstawie kilkuletniego doświadczenia pracy w tym banku po zyskaniu go w kilku departamentach, więc sądzę, że jest dość przejrzysta i z pewnością nie gołosłowna. Nie została również napisana przez osobę zwolnioną dyscyplinarnie :).

Gandalf

Racja. Na awans bez podyżki warto czekać i sto lat. Zwłaszcza w okresie rekordowych wzrostów wynagrodzeń.

Gandalf

Jak zrobić karierę w SGB Banku? 1. Jesteś osobą ambitną? W takim razie popracuj rok, maksymalnie 2 na wpis do CV i poszukaj miejsca, w którym docenią to, że się starasz. 2. Cenisz stabilizację, nie przeszkadza ci pensja poniżej średniej krajowej i brak podwyżek (nawet przy awansie)? To idealne miejsce dla ciebie. Postaraj się mieć dobre relacje z przełożonym, nie podpadnij nikomu ważnemu i wykonuj swoje obowiązki na poprawnym, dostatecznym poziomie. Jak będzie dawać z siebie więcej albo brać dodatkowe obowiązki to i tak nikt tego nie doceni. 3. Dobrze bajerujesz, wiesz komu warto wejść w tylne siedzenie? Prędze czy później zrobisz tu karierę. Kto wie, może nawet zostaniesz prezesem.

Aneta

Obecnie dostępnych jest kilkanaście ofert pracy od SGB-Bank. Jak wygląda proces rekrutacji w tej firmie? Czy jest on wieloetapowy? Na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z pracodawcą?

Rekruter
@Aneta

Tak naprawdę proces rekrutacji prowadzony jest możliwie efektywnie zarówno dla kandydata jak i dla Banku. Trwa on w zależności od stanowiska od 2 do 5 tygodni. Z punktu widzenia kandydata to 2-4 etapy: - rozmowa telefoniczna (dla wybranych stanowisk) - dwie rozmowy rekrutacyjne i testy (dla wybranych stanowisk) - złożenie oferty pracy dla kandydata najbardziej zbieżnego z profilem stanowiska i organizacji - informacja o zakończeniu procesu rekrutacji i podziękowanie za udział w niej Mam nadzieję, że pomogłem.

Xena

Prezes chwalił się odręczną dedykacją Władysława Bartoszewskiego na książce "Warto być przyzwoitym". Mógłby więc zacząć coś robić a nie tylko bajerować.

Rozczarowany

Nowy prezes dał nadzieję, że będzie lepiej, ale chyba wyjdzie z tego rozczarowanie. Usta pełne frazesów, a konkretów zero. Jedyny sukces to zwolnienie nieudaczników powiazanych z poprzednim prezesem (czystki były i tak zbyt łagodne, dobrze gdyby zostały dokończone). Prezes chyba nie rozumie, że bank pełen frustratów po 200 złotowej podwyżce stanie się bankiem pełnym frustratów zarabiających 200 złotych więcej. Dlatego planuję się stąd ewakuować przy pierwszej okazji.

Aneta

@Posenpiszesz, że w firmie nie ma możliwości rozwoju. A jakie szkolenia uważasz, że pomogłyby Wam w pracy i umożliwiły rozwój? Czego potrzebujecie w tym zakresie?

Konsultant
@Aneta

Aneta na takie pytanie powinien odpowiedzieć ekspert czasem wew a czasem zew. z reguły jest to zewnętrzny i bierze za to dobrą kasę bo się po prostu na tym zna. Wie co jest potrzebne, co będzie potrzebne za rok i za pięć lat i buduje taki zestaw szkoleń za odpowiednią kasę, że szczęka opada. ale takie rzeczy kosztują a jak nie masz kasy to nie robisz biznesu tylko się mozolnie turlasz i zwijasz okruchy.

Posen

Pracuję w tej firmie od wielu lat i niestety muszę potwierdzić powyższe negatywne opinie. Nepotyzm, pozoranctwo, brak możliwości rozwoju, stricte hierarchiczna i feudalna struktura. Kompletny brak komunikacji wewnątrz firmy, wieczne kłótnie i negatywna atmosfera. Omijać z daleka!!! Plusy? Praca stała, pewna, stabilna. Na koniec smaczek - od kilku miesięcy na klatce schodowej pojawiło się kilka skrzynek na donosy - naprawdę! Tłumaczy się to tak że gdyby ktoś zauważył naruszenia przepisów przez innych pracowników zawsze może o tym anonimowo powiadomić dział compliance lub zarząd.

Aneta

@Janek rozumiem, że nie odpowiadały Ci zarobki na zajmowanym stanowisku. W jakim charakterze pracowałeś w SGB-Bank? A jakie benefity oferowała firma?

Janek

Ja pracowałem tam przez 2 lata. Chyba tylko raz zobaczyłem 2500pln na rękę. Zazwyczaj to było 2200 czasem nawet dwójki z przodu nie było :( Ludzie akurat byli ok, ale za te pieniądze nie da się przeżyć więc uciekłem z tej firmy jak najszybciej się dało. Zero szans na awans :( Zero perspektyw :(

Aneta

@Xxx bardzo ważne jest poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy. Możesz powiedzieć coś więcej na temat benefitów, które oferuje pracownikom firma?

Xxx

Pracuje w SGB w centrali od 3 lat. Jestem zatrudniona z "ulicy". Nikogo tu nie znałam. Faktem jest, że program emerytalny jest po 6 m-ach ale nie uważam żeby to było nie fair. Poznałam tu zarówno fajnych i szczerych ludzi jak i zaklamanych i fałszywych. W dużej firmie to nieuniknione. Trzeba uważać. Do tej pory pracowało mi się bardzo dobrze. Przełożony doceniał moją pracę i to było dla mnie najważniejsze. Może zarobki nie są najwyższe ale jeśli masz satysfakcję z wykonywanej pracy to nie jest źle. Niestety Prezes Zarządu złożył rezygnację i teraz przed nami trudny i niepewny okres. Mam nadzieję, że go przetrwamy i nadal będzie mi się tu dobrze pracować - bardzo sobie tego życzę ;)

Ardio

I jak tam @Kamiś, udało ci się załapać na to stanowisko analityka systemów IT? Jeśli tak to daj znać jak ci się podoba w firmie, bo ja też myślę nad wysłaniem cv, ale na doradcę bankowości korporacyjnej, gdzie jest umowa o pracę i szkolenia.

jol1

Opieka medyczna i program emerytalny jest dopiero po 6 miesiącach pracy albo i lepiej, na starcie nikt tego nie dostaje. Fitprofit jest jak zapłacisz za niego 130 zł bo sgb tego nie finansuje pomimo, że tak pisze w ofercie pracy. Zarobków lepiej nie komentować... a nadgodziny nie są płatne

Zostaw merytoryczną opinię o Sgb-Bank S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Sgb-Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sgb-Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sgb-Bank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sgb-Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Sgb-Bank S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sgb-Bank S.A.