Opinie o UTC Aerospace Systems Wrocław w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy UTC Aerospace Systems Wrocław. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UTC Aerospace Systems Wrocław o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UTC Aerospace Systems Wrocław w Wrocław

technolog CNC

Jak ogólnie wygląda teraz sytuacja na obróbce? Jestem zainteresowany wzięciem udziału w procesie rekrutacyjnym? Jakie wymagania są obecnie najistotniejsze? Pracuje głównie z aluminium (6 lat doświadczenia w branży automotive) Jak z zarobkami? Dzięki za odpowiedź

Zaintersowany

Czy na różnych stanowiskach specjalistycznych (interesuje mnie projektant i inżynierowie ds. testów oraz obliczeń i analiz) zarobki są podobne czy są jakieś wyraźne różnice ? Jeśli są to czy ktoś jest w stanie mniej więcej procentowo określić jakie ?

Dariusz
@Zaintersowany

Pytałeś nie tak dawno o wynagrodzenie, które oferuje firma UTC Aerospace Systems Wrocław. Ciekawi mnie czy poza forum udało Ci się czegoś dowiedzieć? W tym wątku niestety nikt nie odpowiedział. Możesz sam osobiście coś napisać?

@Dariusz

Niestety nie mam żadnej informacji. O dokładną wysokość wynagrodzenia nawet nie pytam bo wiadomo, że nikt nie napisze. A takie porównanie różnych stanowisk byłoby ciekawe, bo zauważyłem, że w wielu firmach jest tak, że na stanowiskach specjalistycznych są te same widełki niezależnie czy dla konstruktora, obliczeniowca, elektryka, inżyniera procesu, rozwoju itp. Natomiast poziom wiedzy, odpowiedzialność, stres itp. są różne dla tych stanowisk. Chciałem, wiec się dowiedzieć jako osoba wchodząca na rynek pracy czy pod względem finansowym warto iść w to co wydaje się bardziej ambitne i długie lata zdobywać doświadczenie (ucząc się pewnie na błędach co wiąże się ze stresem) czy jednak wybrać stanowisko, na którym po roku można się nauczyć wszystkiego na tyle, aby stać się wartościowym pracownikiem i spokojnie pracować.

Jatuniestalem
@Zainteresowany

Czy orientujesz sie moze jak wyglada test na rozmowie kwalifykacyjnej?

Eho
@Zaintersowany

Widełki dotyczą stanowiska nie specjalizacji. jest inż. starszy inż, młodszy inż. itp. I to jest ujęte w regulaminie. NIe ma znaczenia czy to inż. ds konstrukcji, ds testów, ds obliczeń. Bywa że Kosntruktor zarabia więcej niż drafter, a bywa odwrotnie. Zależy to od kompetencji i kierownictwa.

Otcot
@Zainteresowany

Nie ma czegoś takiego jak "spokojna praca". Wobec każdej specjalizacji są wymagania, zadania na już, terminy i kierownicy i inżynierowie projektu, którzy to egzekwują. Nie ma tu czasu by uczyć się powoli i na spokojnie, od tego były studia. Praca jest stresująca i różnica polega na tym jedynie jak duże wsparcie masz w kierowniku. Stanowisko dobierać musisz do sowich umiejętności, żeby radzić sobie z problemami, które masz rozwiązać. Jak chcesz spokojnie pracować i się nie stresować, to polecam jednak nie iść w inżynierię, a zostać na uczelni, gdzie nawet z błędów robi się sukces, artykuł i doktorat. Będziesz pracowała bez stresu, a rodzinie się chwalił tytułami. Tutaj nigdy nie ma spokoju i czasu. Praca jest w wielu sytuacjach niewdzięczna, trzeba pracować ponad siły, ponad swoje kompetencje i umiejętności. Trzeba po prostu chcieć być inżynierem. MacGyver też nie miał łatwo. Nigdy.

borsuk
@Otcot

hehe:) fajna proza coś jak straszenie dzieci złą czarownicą:), czyżby nareszcie dali wam coś konkretnego do roboty w GEC?

Micał
@Zaintersowany

Są jedne widełki dla inżynierów. Inżynier ds konstrukcji, inżynier ds testów, inżynier ds obliczeń itp... Wszyscy jesteśmy w tej samej kategorii i dla każdego poziomu są wyższe zaszeregowania associate design engineer, regular..., senior..., staff..., pricnipal…. itp.

ABC

Jak wygląda praca w dziale finansowym, a w szczególności na stanowisku analityka finansowego?

Cześć, słyszałam i dużo przeczytałam o zwolnieniach które miały miejsce w zeszłym roku. Czy w tym roku też się one odbyły? Jak wygląda sytuacja z zamówieniami i produkcją? Czy warto jest rozpoczynać pracę w firmie czy jest duże ryzyko że zostanie się zwolnionym? Będę wdzięczna za opinię :)

Stary
@Nowy

Cześć. Niestety w tym roku również były zwolnienia:( Ciężko mi powiedzieć jak z zamówieniami i produkcją, bo już tam nie pracuje. A jeżeli zamierzasz podjąć pracę w tej firmie, jest to bardzo ryzykowne, bo gdy znowu będą zwolnienia to w pierwszej kolejności zostają zwalniane osoby z krótkim stażem i doświadczeniem.

specjalista ds. jakości

Rekrutacja przebiegła w miłej atmosferze

Pytania typowe dla hr: gdzie sie pan widzi za 5 lat, jakie ma pan wady i zalety itd. Był też test do rozwiązania w jakiej kolejności, co bym zrobił w ciągu dnia: przeczytał maile czy pomogl koledze z problemem itd.

Leszno

Czy UTC Aerospace Systems Wrocław zapewnia kartę multisportu?

Tak

Michal

Czyli widełki na każdym stanowisku są podobne ?

Czy pracownicy w UTC Aerospace Systems Wrocław dogadują się między sobą?

Hej. Zależy o jaki dzial pytasz. Miałem możliwość poznania pracy w różnych obszarach. Otóż zaczynając od szczebla niższego - produkcja - oraz osoby z nią na co dzień współpracujące -atmosfera jest naprawdę świetna. Ludzie są otwarci i pomocni. Jeśli chodzi o szczebel który uważa się za wyższy - praca na open space jest porównywalna do atmosfery w prosektorium.

Eho

Jak w życiu. są zespoły zgrane, są skłócone. Jedni się lubią inni nie. NIe ma reguły.

kiero

będą kolejne duże zwolnienia, już się do tego szykują

@kiero

Może parę osób zwolnią, ale nie będą to duże zwolnienia.

Kiki
@Piotr

Faktycznie 80 osob to niewiele a to dopiero 3 tura

Tadeusz

Byłem na rozmowie, do działu UR, sami zresztą mnie zwerbowali. Rozmowa przebiegła normalnie. Znali też wcześniej moje oczekiwania finansowe- widełki. Oczywiście zapewniono mnie że odpowiedź do dwóch tygodni. Po 2 tygodniach, wymuszona odpowiedź, że jeszcze potrzebują tydzień czasu. Po 4 tygodniach zero odpowiedzi, kontaktu. Profesjonalizm osób rekrutujących to dno. Wiedza w sferze UR, widać było po przedstawicielu bardzo słabiutko. Dobrze, że przyjąłem inną ofertę. Omijać z daleka, chyba że ktoś jest na początku kariery.

Xxx
@Tadeusz

Potwierdzam poziom rekrutacji.

UR
@Tadeusz

W UR jest miejsce dla jednego tylko Tadeusza;) Z tego co wiem , w 2019 nie było naboru do UR ,wiec podejrzewam ze byłeś na rozmowie w zewnętrzem firmie świadczącej usługi UR .I masz racje, tam jest (usunięte przez administratora) i wodorosty. Ale nasze wewnętrzne UR Super ogarnia temat.

Operator

Szykują się ponownie zwolnienia Firma już się nie wyrabia , brak rozsądku zarządzania. Obecną sytuacja doprowadziła do niezdrowej rywalizacji między ludźmi

Chetny
@Operator

Czyli nie ma nawet co aplikować na operatora na dzień dzisiejszy?

Ciekawy

Ciekaw jestem czemu nikt nie zareaguje na redukcje czasu pracy i tym samym nielegalne urlopy bezpłatne wprowadzone od maja?

A
@Ciekawy

Bo praconicy mało wiedzą na temat swoich praw. A jak ktoś wie to się nie wychyla bo pojdzie pierwszy do odstrzału jako straszak na innych. Teraz kazdy chce zachować stanowisko. a pracownicy podpisują wnioski urlopowe jakby oni sami o to wnioskowali. Jeśli kilkaset zgłoszeń poszło do inspekcji pracy to moze coś wtedy by zrobili legalnego a tak już od kwietnia kierownictwo tasuje sobie urlopami pracowników jak chce.

Xyz
@A

Jak się wychylasz ze znajomością swoich praw, to jesteś brany na rozmowę wyjaśniającą. "Twoje zachowanie ma podstawy, ale działasz na szkodę firmy i buntujesz innych pracowników":D

Zainteresowana
@Ciekawy

A co w tym jest niezgodnego z prawem? Ale tak dokładnie? To nie jest urlop bezpłatny tylko obniżenie czasu pracy w związku z obniżeniem wynagrodzenia. Rozwiązanie szeroko stosowane przez firmy w dobie kryzysu. Chyba lepiej tak niż zamknąć firmę i posłać setki ludzi na bruk.

@Zainteresowana

Czy dostałaś aneks do umowy albo wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy? Nikt dokładnie nie chce powiedzieć na jakiej podstawie te dni wolne funkcjonują, HR przez chwilę przebąknął jedynie o formie urlopu bezpłatnego który zgodnie z KP może zostać udzielony jedynie na wniosek pracownika. W tym wypadku, kiedy pracownicy pozostają w gotowości do pracy, pracodawca powinien wypłacać postojowe, ponieważ nie od pracownika zależy przyczyna tego przestoju. Przez firmy za to stosowane są inne środki jak np.: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia

Zainteresowana
@Ciekawy

Zanim zacznie się wypisywać podobne sformułowania i komentarze, warto byłoby poczytać przepisy. Nie ma konieczności wręczania aneksów jeżeli firma działa na podstawie ustawie o zarządzaniu w warunkach kryzysu lub na podstawie przepisów odpowiednich z ustawy o tarczy antykryzysowej. Jeśli warunki zostały określone w porozumieniu ze związkami lub przedstawicielami załogi to jest to wystarczający dokument do wprowadzenia takich zmian.

@Zainteresowana

Ale czy masz zmniejszony wymiar etatu o te 10%? Masz pomniejszony czas pracy o dwa robocze, nie było nigdzie mowy o obniżeniu etatu do 90%.

eho
@Ciekawy

na zaświadczeniu z działu płac jest zmniejszony wymiar czasu pracy.

Magazynier

Cześć. Na pracuj.pl wisi ogłoszenie w waszej firmie, na magazyniera, wygląda dobrze, mógłby ktoś podpowiedzieć z jakiej stawki zaczyna się pracę w Państwa firmie, mają określone pułapy czy można coś utargować? Z góry wielkie dzięki, nie mam więcej pytań, ale chętnie posłucham kogoś kto ma coś do powiedzenia w temacie pracy w tej firmie. :)

Ela

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej ale już mineło kawal czasu i nikt mi nie dał odpowiedzi Ale z tego co sie dowiedzialam robi sie tam coraz gorzej

@Ela

Jojo

@Pracownik, a jak teraz wygląda sytuacja w aerospace, ludzie są na postojowym? obcinania jest pensja? Jest widoczny zastój z pracą?

@Jojo

Do końca roku obniżka pensji o 10%, nieliczni będą mieć powyżej 4tys brutto, cud miód

Xyz

Precyzyjną informacją byłoby jakbyś napisał o obniżce pensji o 10% do końca roku w zamian za 15 dni wolnego w całym korpo. Bardzo uczciwe rozwiązanie, nie rozumiem narzekania. Dodatkowo ucięcie premii kwartalnych, czyli de facto obniżka jeszcze 3 - 5%.

NASA
@Xyz

Trzeba ze swojego urlopu oddać trzy dni w maju i na dzisiaj jeden dzień w czerwcu. Więc średnie to jest to rozwiązanie. Sumując: -obniżka pensji o 10% dla wszystkich -brak premii kwartalnej -15 dni bezpłatnego urlopu do końca roku w każdym miesiącu po dwa dni -brak zmian nocnych Tak naprawdę traci się 13-15 % , a za nocki należy się dodatek nocny który też odpadł.

@NASA

Pewnie jak samoloty zaczną latać i wpływać zamówienia to przez długi okres ta sytuacja sie jeszcze utrzyma. Już to kiedyś przerabiałem i pracodawcy szybko sie nie wycofają z tych obniżek pensji ich odpowiedź bedzie tylko jedna "jest kryzys" Nie pozostaje nic innego jak poświęcić sie pare lat dla dobra firmy:)

Meritum
@Xyz

Precyzyjna informacja to obcięcie pensji równoważnie z etatem

Jojo

Na jakiej zasadzie są te zwolnienia grupowe, czy jak Ci wręczą takie zwolnienie w połowie bieżącego miesiąca to ono obowiązuje od przyszłego miesiąca? Czyli płacą Ci za połowę bieżącego miesiąca i cały przyszły miesiąc? Jeśli masz przykładowo miesięczne wypowiedzenie...

John

W lipcu poleciały zwolnienia grupowe. Poleciała cała moja grupa ( od managerki po zwykłego pracownika) W innych zespołach po kilka/kilkanaście osób.

Ela

:31 @Ela Witaj. Niestety robi się gorzej. Gospodarka wchodzi w kryzys. Zakład wstrzymał zatrudnienia. Ludzie teraz boją się o pracę, ale zapewniają że zwalniać nie będą

OneT
@Ela

Czyli nadal kłamią ?

Nati

Czy jest możliwość odbycia stażu w firmie w sierpniu/wrześniu? Student PWR MiBM specjalizacja: technologie i systemy wytworcze

Iza

Pracuje w biurze i wiem że mają zwolnić 11 procent załogi.A może tak zwolnić kierowników liderów a nie zwykłych pracowników

Swój
@Iza

Ciekawe ile związki ugrają? Wywalczą redukcje o 1% i 10% na bruk. Iza jakies info na jakich zasadach mają typowac?

Tom
@Iza

a iakie odprawy dla zwolnionych ludzi ?

@Iza

W pierwszej kolejności Pani BHP do zwolnienia. Na hali B10 jest przeciek przy szafie sterowniczej co wiąże się z ryzykiem porażenia !! Dział BHP nic z tym nie robi. Ciekawe kiedy stanie się tragedia.

@Iza

Zdaje się że z początkiem roku zredukowano nawet 2 dyrektorów więc na każdego może czasem przyjść pora. Kryzysy mają to do siebie że robi się przegląd struktur i decyduje z czego można zrezygnować a co daje wartość dodaną. Z mojego doświadczenia w UTC jestem przekonany że i tym razem będzie to zrobione z głową. Postaw się po drugiej stronie barykady , jeśli nie zredukujesz 11% narażasz Wszystkich na utratę pracy docelowo. Choć nie jest to miłe restrukturyzacja należy również do obowiązków menadżera. Tyle w temacie.

Obiektywnie

Wystaw workflow ZPW i opisz problem . Przynajmniej będzie ewidencja zgłoszenia a i rozwiązanie powinno przyjść szybciej. Jako pracownik zapewne znasz to narzędzie IT ... ???

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie UTC Aerospace Systems Wrocław? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Obiektywnie

Jak były to zwykle płatne ale w obecnej sytuacji zapewne ich brak jak w większości firm a już na pewno zwiaznych z lotnictwem.

W marcu 2020 bylem na rozmowie kwalifikacyjnej (WEBEX), pelna kultura, sensowne pytania... po 2 tygodniach, zgodnie z obietnicą Pani z HR, otrzymałem odpowiedź: pana aplikacja została rozpatrzona pozytywnie, niestety, wszystkie rekrutacje zostały wstrzymane i nie możemy zaoferować Panu pracy... COVID Mam ambiwalentne uczucia, z jednej strony dziekuję za telefon z informacją, z drugiej strony zmarnowany czas... Mam nadzieje że firmie (a w szczególności pracownikom) uda się wyjść z kryzysu bez szwanku

Zostaw merytoryczną opinię o UTC Aerospace Systems Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w UTC Aerospace Systems Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy UTC Aerospace Systems Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UTC Aerospace Systems Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 3 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UTC Aerospace Systems Wrocław?

Kandydaci do pracy w UTC Aerospace Systems Wrocław napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UTC Aerospace Systems Wrocław